UA28675C2 - Спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих - Google Patents

Спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих Download PDF

Info

Publication number
UA28675C2
UA28675C2 UA97084190A UA97084190A UA28675C2 UA 28675 C2 UA28675 C2 UA 28675C2 UA 97084190 A UA97084190 A UA 97084190A UA 97084190 A UA97084190 A UA 97084190A UA 28675 C2 UA28675 C2 UA 28675C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
soldering
flanges
flange
solder
thin
Prior art date
Application number
UA97084190A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Семенович Письменний
Александр Семенович Письменный
Олексій Сергійович Прокоф`єв
Михайло Євгенович Шинлов
В`ячеслав Андрійович Бондарев
Original Assignee
Інститут Електрозварювання Ім. Є. О. Патона Нан України
Институт Электросварки Им. Е.О. Патона Нан Украины
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Електрозварювання Ім. Є. О. Патона Нан України, Институт Электросварки Им. Е.О. Патона Нан Украины filed Critical Інститут Електрозварювання Ім. Є. О. Патона Нан України
Priority to UA97084190A priority Critical patent/UA28675C2/uk
Publication of UA28675C2 publication Critical patent/UA28675C2/uk

Links

Landscapes

  • Manufacture Of Motors, Generators (AREA)

Abstract

Винахід може бути застосований при серійному виготовленні фланців, елементів трубної арматури, відводів, тощо, а також при їх ремонті. Спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих, полягає у тому, що у паяному зазорі розташовують припій та флюс, потім з’єднувані деталі нагрівають до температури паяння та прикладають до них тиск осадження за допомогою формоутворюючого інструмента, при цьому утворена форма поверхні паяного з’єднання відповідає формі формоутворюючого інструментa. Досягається осадження деталей як у осьовому, так і в тангенціальному напрямках, тим самим забезпечується рівномірність ступеня пластичного деформування металу по всій поверхні стикування та ліквідується усадочна пористість.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі паяння, зокрема до пайки тонкостінних, переважно сталевих труб та фланців 2 металевих конструкцій.
Найбільш широке застосування винахід знайде при серійному виготовленні фланцевих з'єднань у різноманітних галузях машинобудування.
Відомий спосіб паяння металевих конструкцій, включаючий складання деталей з розміщенням припою та флюсу у паяному зазорі, докладання статичного тиску з пластичною деформацією деталей в зоні з'єднання /А. с. 70 СРСР Мо716748, кл. В23К1/00 01.08.75р./. Спосіб використовують для поєднання різнорідних металів, руйнування з'єднань відбувається по більш м'якому металу. Недоліком винаходу є неможливість отримання паяного з'єднання, рівномірного основному металу.
Прототипом винаходу, який заявляється, прийнятий спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад, тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих, який включає складання деталей з розміщенням припою та 719 флюсу в паяному зазорі, нагрівання до температури паяння та пластичне деформування деталей у зоні з'єднання шляхом прикладання зусилля осаджування /А. с. СРСР Мо1133054, кл. В22К1/00, 30.09.83р. опуб. в Б1
М1, 85р./.
Недоліком відомого способу є те, що зусилля, яке прикладається до деталей, що з'єднуються, поширюється тільки у осьовому напрямку, що викликає нерівномірність ступеню пластичного деформування на поверхні стикування, і як наслідок, появу рівних дефектів з'єднання, зокрема пористості. Окрім того, міцність такого з'єднання, як правило, нижче міцності основного металу.
Також недолік полягає у тому, що у разі необхідності виготовлення фланцевого з'єднання, яке має у зоні паяного з'єднання фланця та труби на робочій поверхні фланця різні конструктивні елементи, як то: технічні виступи, западини, кільцеві канавки, рівчаки, призначені для наступного розташування у них прокладок чи с ущільнювачів тощо, або утворення заданої шорсткості поверхні у місцях приклеювання прокладок, або Ге) ущільнювачів, зазначені конструктивні елементи необхідно виконувати шляхом механічної обробки металу на робочій поверхні фланця, яка підлягає стикуванню, до утворення паяного з'єднання, або виконувати з базуванням на вже створене з'єднання труби та фланця після процесу з'єднання. Це суттєво ускладнює процес виготовлення фланцевого з'єднання для послідуючого монтажу металоконструкції. о
В основу винаходу покладена задача підвищення якості паяних з'єднань та спрощення способу паяння ча металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих, шляхом пластичного деформування металу з'єднання формоутворюючим інструментом та надання йому відповідної заданій ее, конструктивної форми у зоні з'єднання, подібної до тої, яку має формоутворюючий інструмент, що дозволяє с здійснити осаджування металу у зоні з'єднання як у осьовому, так і у тангенціальному напрямках, й тим самим забезпечити рівномірність ступеню пластичного деформування металу по всій поверхні стику, запобігти сч утворенню усадочної пористості.
Рівноміцність паяного з'єднання з основним металом досягається за рахунок використання формоутворюючого інструменту, який має потрібну конфігурацію, за допомогою якого здійснюється пластична « деформація з'єднуваних кромок. Форма та поверхня формоутворюючого інструменту (його робочої частини) З відповідає формі, яку необхідно надати поверхні з'єднання по закінченні процесу паяння, Формоутворюючий с інструмент, який торкається своєю поверхністю поверхні металу деталей, що з'єднуються у процесі осадження, з» забезпечує розклад зусилля осадження у нормальному (осьовому) й в тангенціальному напрямках, на відміну від процесу, описаному у відомому винаході, де осадження здійснюється тільки по осі з'єднуваних деталей.
Така направленість зусилля осадження забезпечує рівномірність дії деформування по всьому периметру з'єднуваного кільцевого паяного шву, що з'єднує трубу з фланцем и дозволяє ліквідувати осадочну пористість та о інші дефекти паяного з'єднання. о Окрім того, виконання на поверхні формоутворюючого інструменту вищезгаданих конструктивних елементів, які під час процесу з'єднання утворюються на робочій поверхні фланця шляхом пластичного деформування, б дозволяє одразу після закінчення процесу паяння отримати фланцеве з'єднання, яке безпосередньо, минаючи -і 20 технологічні операції механічної обробки, можливо використовувати за призначеним, а саме ущільнювати отриманими виступами прокладки або розташовувати у отримані рівчаки, кільцеві канавки, западини відповідні сл ущільнюючі матеріали у вигляді прокладок тощо.
На фіг.1 зображено схему здійснення способу з розміщенням індуктора з зовнішньої сторони фланця.
Поз.1 - труба; 29 поз.2 - фланець;
ГФ) поз.3 - нерухомий затискач; юю поз.4 - рухомий затискач; поз.5 - індуктор; поз.б6 - формоутворюючий інструмент. 60 На фіг.2 зображено схему здійснення способу з розміщенням індуктора з внутрішньої сторони фланця.
На фіг.3 збільшене зображення одного з конструктивних елементів, який має вигляд кільцевого "ножа", що застосовується при ущільнені прокладок.
На фіг.4 схема розкладання зусилля стискання.
Винахід пояснюють наведені креслення, де на фіг.1 показана схема здійснення способу з нагрівом бо з'єднуваних деталей (труби поз.1 та фланця поз.2) індуктором, який розташований з зовнішньої сторони, а на фіг.2 індуктор розташований з внутрішньої сторони стосовно фланця.
Зібрані з'єднувані деталі, у даному випадку, сталева труба пов.1 й фланці поз.2 встановлюють у нерухомому затискачі поз.3, а у рухомому затискачі поз.4 затискається формоутворюючий інструмент поз.6, Індуктор поз.5 або інший нагріваючий пристрій, підігріває зібрані з'єднувані деталі до температури паяння як з зовнішньої сторони (фіг.1), так и в внутрішньої сторони (фіг.2) стосовно фланця.
При цьому попередньо розташовані на кромках деталей або розташовані у паяному зазорі припой та флюс розплавляються. Під дією зусилля осаджування - "Р" рухомий затискач поз.4, який утримує формоутворюючий інструмент поз.б, стискає нагріті з'єднувані деталі, які деформуються як у нормальному, так і в /о тангенціальному напрямках до паяної поверхні (поверхні стику труби поз.1 та фланця поз.2) фіг.4. Основний метал у зоні стикування крийок у площі стику буде пластично деформуватися, заповнювати паяний зазор та витискувати розплавлений припой та флюс. При досягненні для кожної деталі, яка з'єднується, значення пластичної деформації та заповненої деформуючим металом паяного зазору, а також зникнення зазору "д" між формоутворюючим інструментом поз.6б та робочою поверхнею фланця поз.2 (фіг.1), або зникнення зазору "ад" між трубою поз.1 та внутрішньою поверхнею фланця поз.2 (фіг.2) - тиск осадження припиняють.
Ступінь деформації обирають залежно від марки основного металу труби по3з.17 та фланця поз.2, конструктивної форми місця з'єднання, температури нагрівання, яка у свою чергу залежить від застосованих технологічних паяльних матеріалів (припою та флюсу), а контролюють за величиною переміщення формоутворюючого інструменту, або за зникненням зазору "4".
До переваг вказаного способу слід віднести можливість його механізації та автоматизації.
За наведеною схемою проводилося паяння фланця та сталевої труби, яка має внутрішній діаметр 258,0мм, зовнішній - 270,О0мм, з проточкою під фланець глибиною 4,Омм та проточеним діаметром під внутрішній діаметр фланця 267мм. З'єднання виковували по ковзній посадці, кромки труби обробляли різцем. У якості компактних та порошкових припоїв використовували мідь за ГОСТ 546 - 57, ПАН - З за ТУ 14-1-2531-80таПпМФС60- см 0.15 за ТУ 48 - 3602 - 7 - 77 які потребують нагрівання відповідно 11002 - 8707. о
Для паяння міднофосфорним припоєм застосовували флюс ПВ 201, в останніх випадках - суміш бури (8090) і борного ангідріту (20905).
Після прикладання осьового зусилля та деформування формоутворюючим інструментом внутрішніх кромок труби та фланця і повного формування з'єднання фланця з трубою, визначали силу відриву фланця від труби юю шляхом створення внутрішнього руйнуючого тиску середовища, яке діє на це з'єднання. Отримане значення зусилля відриву у 1,2 - 1,5 рази вище значення зусилля, яке руйнує подібне з'єднання, котре було виконане - зварюванням. Слід зазначити, що отриманий у процесі з'єднання конструктивний елемент у вигляді"вдавленого" «о кільцевого "ножа" на робочій поверхні фланця під час випробувань здійснював ущільнення у місці з'єднання. со

Claims (1)

  1. Формула винаходу с Спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих, який « полягає у складанні деталей з розташуванням припою та флюсу у паяному зазорі, нагріванні до температури 70 розплавлення припою, та пластичному деформуванні деталей у зоні з'єднання шляхом прикладання тиску - с осаджування, який відрізняється тим, що пластичне деформування з'єднуваних кромок здійснюють за ц допомогою формоутворюючого інструмента, при цьому поверхні паяного з'єднання надають форму, відповідно "» формі формоутворюючого інструмента.
    іме) (ее) (22) - 50 сл
    Ф) іме)
    60 б5
UA97084190A 1997-08-11 1997-08-11 Спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих UA28675C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA97084190A UA28675C2 (uk) 1997-08-11 1997-08-11 Спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA97084190A UA28675C2 (uk) 1997-08-11 1997-08-11 Спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA28675C2 true UA28675C2 (uk) 2002-06-17

Family

ID=74396933

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA97084190A UA28675C2 (uk) 1997-08-11 1997-08-11 Спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA28675C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6654995B1 (en) Method for joining tubular members
US6953147B2 (en) Method for joining a tube to a member
US5251714A (en) Method for soldering pipe end and counter member
EP1268115B1 (en) Method of joining metal oilfield tubulars and well provided therewith
JP2711199B2 (ja) 小径管の気密接合体及びその製造方法及び製造装置
US5624067A (en) Method and apparatus for weld joining pipe sections
US6065317A (en) Apparatus and procedure for manufacturing metallic hollow bodies with structural bulges
US2697954A (en) Method of cold pressure welding
CN107073620A (zh) 焊料和用于通过材料锁合的连接制造组件的方法
US5404632A (en) Method of forming flexible metal hose connector
CA1190067A (en) Method of joining metal elements by explosion welding
UA28675C2 (uk) Спосіб паяння металевих конструкцій, наприклад тонкостінних труб та фланців, переважно сталевих
US4856165A (en) Method for producing by welding a finned heat exchanger pipe
JP3419994B2 (ja) 接合強度の高い鋼管の液相拡散接合用継手
US3889354A (en) Method of forming a crimped tube joint
US5431325A (en) Method and apparatus for producing hermetic torque converter seam
US6875944B2 (en) Method for resistance welding/brazing a tube to a container
JP2022538804A (ja) 長さに沿って溶接を形成するためのシステム及び方法
JPS6397381A (ja) 薄肉管体の摩擦圧接方法
US3937383A (en) High speed room temperature seam bonding of metal sheets
JPH1058162A (ja) ハンダ無し冶金的接合
RU2254950C1 (ru) Способ получения трубных шпилек
US3714389A (en) Method of butt welding a tubing to a base metal
RU2254949C1 (ru) Способ получения трубных шпилек
JPH0231273B2 (ja) Tsugitekanagutokanjobuzaitonosetsugoho