UA25128C2 - Контактний спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів і пристрій для його здійснення - Google Patents

Контактний спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів і пристрій для його здійснення Download PDF

Info

Publication number
UA25128C2
UA25128C2 UA97104904A UA97104904A UA25128C2 UA 25128 C2 UA25128 C2 UA 25128C2 UA 97104904 A UA97104904 A UA 97104904A UA 97104904 A UA97104904 A UA 97104904A UA 25128 C2 UA25128 C2 UA 25128C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
thermoelectrodes
melt
thermo
temperature
electrodes
Prior art date
Application number
UA97104904A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Юрій Володимирович Орловський
Юрій Борисович Бєляєв
Сергій Георгійович Глазунов
Сергій Олегович Авдєєв
Original Assignee
Юрій Володимирович Орловський
Юрій Борисович Бєляєв
Сергій Георгійович Глазунов
Сергій Олегович Авдєєв
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Юрій Володимирович Орловський, Юрій Борисович Бєляєв, Сергій Георгійович Глазунов, Сергій Олегович Авдєєв filed Critical Юрій Володимирович Орловський
Priority to UA97104904A priority Critical patent/UA25128C2/uk
Publication of UA25128C2 publication Critical patent/UA25128C2/uk

Links

Landscapes

  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до галузі контролю параметрів технологічних процесів плавлення металів шляхом вимірювання температури розплавів контактним способом за допомогою датчиків (термопар) на основі ефекту термо-е.р.с. Спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів полягає в тому, що частину корпуса пристрою, що контактує з рідким металом, розміщують із заданим зазором між нижньою відносно до вимірюваного середовища частиною корпуса та рівнем розплаву і подають в розплав термоелектроди, а після виконання вимірювання подачу термоелектродів припиняють і їх гарячі кінці достають з розплаву. Пристрій для вимірювання температури містить корпус з ізольованими один відносно одного термоелектродами, механізм і напрямні подачі термоелектродів, вимірювальний блок. Пристрій додатково оснащено блоком установки заданого зазору між корпусом, виконаним з низьковогнетривкого матеріалу, і рівнем розплаву; механізм подачі термоелектродів виконано з ручним та/або електромеханічним приводом і багатоканальним з регульованою швидкістю подачі кожного термоелектрода за допомогою термовимірювального блока, що містить задатчик – регулятор швидкості, та канал підключення зразкової термопари; напрямні для подачі термоелектродів, виконані з капілярів, подавальний механізм і вимірювальний блок розміщено в єдиному корпусі.

Description

Опис винаходу
Винахід належіть до галузі контролю параметрів технологічних процесів, переважно - плавлення металів, і 2 може бути використаний при вимірюванні температури контактним способом датчиками на основі ефекту термо- е. р. с. в металургійному виробництві.
Відомі контактні способи вимірювання температури електропровідних (металічних) розплавів термопарними пристроями, коли термоелектроди вводять до розплаву разом з корпусом термовимірювального пристрою, в якому вони розміщені (див. Журнал "Сталь ", 1979. - Мо8. - С.599 - 600, автори Курітник І. П. та інші; авт. то св. СРСР 621970, МКВ?СО1К?7/02, 1978, Бюл. Мо32; авт. св. СРСР 800690, МКВ?ОО1К?7/02, 1981, Бюл. Мо4; авт. св. СРСР 922533, МКВ2О01К7/02, 1982, Бюл. Мо15). Значення термо- е. р. с. фіксують з холодних кінців термоелектродів приладами, що містять електронні вимірювальні блоки, індикатори температури і органи функціонального настроювання .
Недоліком вказаних технічних рішень є те, що при проведенні вимірювань корпуси термовимірювальних пристроїв контактують з вимірюваним середовищем, що зумовлює необхідність їх виготовлення з вогнетривких матеріалів, які витримують тривале перебування в розплаві металу при підвищених температурах, наприклад, для сталі - при (1500 - 1700)76.
Найбільш близьким по технічній суті до заявлюваного способу є контактний спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів (авт. св. СРСР Мо714173, Мкв2сО1Коз, 1980). Згідно з відомим способом перед завантаженням металу в конвертер до пристрою подають захисний газ під тиском, що перевищує можливий статичний тиск розплаву, розташованого над каналами керамічного блоку. Після завантаження металу для вимірювання температури вмикають механізм подачі термоелектродів. З моменту контакту термоелектродів і до моменту їх розчинення або згорання в розплаві реєструють температуру рідкого металу, с
Найбільш близьким по технічній суті до заявлюваного є пристрій для вимірювання температури електропровідних розплавів контактним способом, (авт. св. СРСР Мо714173, МКВ2О1К7/02, 1980). що містить о керамічний блок з термоелектродами, вільно розміщеними в каналах керамічного блоку, засоби подачі термоелектродів в зону вимірювання, джерело захисного газу, з'єднане з каналами, в яких розміщені електроди, прилад реєстрації температури розплаву. (ее)
Недоліками відомих способу і пристрою є: необхідність виготовлення корпусу пристрою з дорогого тугоплавкого матеріалу внаслідок контакту корпусу з см розплавом металу; «- додаткова безперервна подача захисного газу під тиском, який перевищує можливий статичний тиск розплаву змінної величини, що зумовлює велику витрату газу і ускладнення способу і пристрою; й обов'язкове виконання "вікна" в стінці плавильного агрегату для установки в ньому корпусу з Ге термоіїзольованими електродами; проведення вимірювання до моменту повного розчинення або вигорання термоелектродів, до зумовлює великі витрати дорогих термоелектродів. «
Винахід вирішує завдання удосконалення способу і пристрою для безперервного вимірювання температури електропровідних розплавів шляхом зміни взаємного розташування пристрою відносно розплаву, температуру - с якого вимірюють, що забезпечує знижену температуру в зоні розміщення пристрою відносно до температури ц розплаву. "» Поставлене завдання по способу вирішується тим, що при контактному способі вимірювання температури електропровідних металів, який включає подачу термоелектродів з корпусу в розплав під час вимірювання і реєстрацію вимірюваної температури, згідно з винаходом, корпус пристрою з термоелектродами розміщують із іме) заданим зазором між нижньою відносно до вимірюваного середовища частиною корпусу і рівнем розплаву, а сл після проведення вимірювань подачу електродів припиняють і їх гарячі кінці дістають з розплаву.
Поставлене завдання по пристрою вирішується тим, що пристрій для вимірювання температури - електропровідних розплавів контактним способом, який містить корпус з ізольованими один від одного юю 50 термоелектродами, вільно розміщеними в каналах корпусу, механізм і напрямні подачі термоелектродів в зону вимірювань, термовимірювальний блок з органами керування і функціонального настроювання, згідно з с запропонованим винаходом, споряджено блоком установки зазору між корпусом і рівнем розплаву, в той час як корпус пристрою виконано з матеріалу із зниженою вогнетривкістю.
При цьому механізм подачі термоелектродів виконаний двоканальним з регульованою швидкістю подачі
Кожного з термоелектродів, а привод механізму подачі виконаний ручним та/або електромеханічним.
Термовимірювальний блок містить задатчик-регулятор швидкості індивідуальної подачі кожного з о термоелектродів і канал підключення та індикації зразкової термопари. іме) При цьому напрямні для подачі термоелектродів, механізм подачі і вимірювальний блок розміщені в єдиному корпусі. 60 Напрямні для подачі термоелектродів виконані з металічних капілярів.
Суть винаходу полягає в такому. Як показали дослідження (див. Журнал "Проблемь! специальной злектрометаллургии",1991.- Мо3. - С. 54 - 57), температура в плавильному агрегаті над розплавом вимірюється таким чином, що при віддаленні від верхнього краю розплаву на відстань більш 40мм температура знижується на (100 - 150)7С, тобто при утворенні повітряного зазору між розплавом і пристроєм для вимірювання 65 температури забезпечується можливість розміщення пристрою в зоні зниженої температури відносно до температури вимірюваного середовища. При цьому необхідно чітко фіксувати заданий зазор, величина якого залежить від того, температуру якого середовища вимірюють.
Контактний спосіб вимірювання температури здійснюють установкою корпусу пристрою над розплавом із заданим зазором, подачею в розплав пари термоелектродів, що висувають з корпусу на час, необхідний для
Виконання вимірювання, з наступним витягуванням гарячих кінців термоелектродів з розплаву. Це зумовлює економію, тому що зникає необхідність виготовлення корпусу пристрою з дефіцитних дорогих тугоплавких вогнетривких матеріалів внаслідок значного зниження градієнту температури при віддаленні від поверхні металу, наприклад до (1000 - 1500370.
Пристрій, який реалізує спосіб, споряджений блоком установки необхідного зазору між корпусом і розплавом, /0 що забезпечує безпеку вимірювання і економічність внаслідок виконання корпусу з матеріалу зниженої вогнетривкості. Крім того, механізм подачі термоелектродів виконано багатоканальним з регульованою швидкістю подачі кожного; термовимірювальний блок містить задатчик-регулятор швидкості індивідуальної подачі термоелектродів різних типів, канали підключення та індикації зразкової термопари, що забезпечує оптимальні витрати дорогих термоелектродів і універсальність застосування пристрою. Напрямні для подачі /5 Термоелектродів виконані з металічних капілярів, що здешевлює конструкцію пристрою. В цілому пристрій виконано в єдиному корпусі, а привод механізму подачі термоелектродів виконано як ручним, так і електромеханічним, що забезпечує його портативність та зручність в умовах експлуатації.
На фігурі схематично зображено пристрій для здійснення контактного способу безперервного вимірювання температури електропровідних розплавів. Пристрій містить порожнистий корпус 1 з напрямними 2, в яких 2о розташовані термоелектроди З, механізм 4 подачі з приводом 5 (ручним або електромеханічним). Запас термоелектродного дроту розташовано в бобінах б. Блок 7 установки зазору містить датчик 8, з'єднаний з індикатором 9. Вимірювальний блок містить індикатор 10, що фіксує показання температури.
Для проведення вимірювання температури розплаву роблять так. Перед початком вимірювань пристрій зондовою частиною - кінцем кожуха корпуса 1 - опускають в піч над рівнем розплаву металу доти, поки індикатор с ов З датчика 8 установки зазору не покаже, що задану відстань між кінцем кожуха і рівнем металу досягнуто. Після цього, у міру необхідності вимірювання температури, термоелектроди 3, намотані на бобіни 6, висувають і) приводом 5 з напрямних 2 за допомогою механізму 4 подачі до досягнення їх кінцями рівня металу, про що сигналізуватиме індикатор 9 сигналу блоку 7. В міру розчинення і згоряння в розплавленому металі термоелектродів, їх доподають в розплав механізмом ; подачі із швидкістю, що компенсує витрату со зо термоелектродів. Сигнал про необхідність доподачі термоелектродів надходить з індикатора 10 в разі різкого падіння значень термо- е. р. с., що свідчить про вихід електродів із розплаву в шлак або у повітря. При с необхідності тривалого вимірювання сигнал від індикатора 10 вводиться як зворотній зв'язок в систему «- керування електроприводом 5 подачі термоелектродів.
Запропонований пристрій забезпечує оперативні багаторазові швидкі або тривалі вимірювання температури о з5 електропровідних розплавів будь-якого складу найбільш зручним, безпечним та економічним способом, що с здешевлює і спрощує як вимірювання температури, так і автоматизацію процесу плавки металів.

Claims (1)

  1. Формула винаходу « Й | | | | ші с 1. Контактний спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів, що включає подачу термоелектродів в розплав під час вимірювання і реєстрації виміряної температури, який відрізняється тим, що :з» корпус пристрою з термоелектродами розміщують з заданим зазором між нижньою, відносно вимірюваного середовища, частиною корпуса і рівнем розплаву, а після проведення вимірювань подачу термоелектродів припиняють і їх гарячі кінці дістають з розплаву. г) 2. Пристрій для вимірювання температури електропровідних розплавів, що містить корпус з ізольованими один від одного термоелектродами, що вільно розміщені в каналах корпуса, механізм і напрямні подачі о термоелектродів в зону вимірювань, вимірювальний блок з органами керування та функціонального - настроювання, який відрізняється тим, що пристрій додатково оснащено блоком установки зазору між кожухом Корпуса і рівнем розплаву, а корпус пристрою виконано з матеріалу зниженої вогнетривкості. їмо) З. Пристрій за п. 2, який відрізняється тим, що механізм подачі термоелектродів виконано багатоканальним з «со регульованою швидкістю подачі кожного з термоелектродів і виконано ручним та/або електромеханічним.
    4. Пристрій за п. 2, який відрізняється тим, що вимірювальний блок містить задатчик-регулятор швидкості індивідуальної подачі термоелектродів, а також канал підключення та індикації зразкової термопари.
    5. Пристрій за п. 2, який відрізняється тим, що напрямні подачі термоелектродів, механізм подачі і вимірювальний блок розміщені в єдиному корпусі. (Ф) 6. Пристрій за п. 2, який відрізняється тим, що напрямні для термоелектродів виконано з капілярів. іме) 60 б5
UA97104904A 1997-10-06 1997-10-06 Контактний спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів і пристрій для його здійснення UA25128C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA97104904A UA25128C2 (uk) 1997-10-06 1997-10-06 Контактний спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів і пристрій для його здійснення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA97104904A UA25128C2 (uk) 1997-10-06 1997-10-06 Контактний спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів і пристрій для його здійснення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA25128C2 true UA25128C2 (uk) 2002-02-15

Family

ID=74368224

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA97104904A UA25128C2 (uk) 1997-10-06 1997-10-06 Контактний спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів і пристрій для його здійснення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA25128C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA43359C2 (uk) Косарська машина
EP3339823B1 (en) Method for measuring a temperature of a molten metal bath
US3559452A (en) Thermal analysis of molten steel
WO1999050629A1 (en) Method and system for testing the accuracy of a thermocouple probe used to measure the temperature of molten steel
US3921452A (en) Continuous temperature measuring system for metallurgical furnaces
US4442706A (en) Probe and a system for detecting wear of refractory wall
SU649305A3 (ru) Способ изготовлени листового стекла
Williams et al. JSC systems using solid ceramic oxygen electrolyte cells to measure oxygen fugacites in gas-mixing systems
US3763704A (en) Apparatus for continuously measuring the temperature of molten metal
CN203365358U (zh) 高炉铜冷却壁挂渣实验装置
UA25128C2 (uk) Контактний спосіб вимірювання температури електропровідних розплавів і пристрій для його здійснення
US5007366A (en) Refractory gas permeable bubbling plug
ES8703633A1 (es) Sonda para la determinacion de las temperaturas de las pare-des de los conductos de humo de horno de coque
CN101046456B (zh) 保护渣导温系数检测方法
JPH0567893B2 (uk)
EP0245010A2 (en) Submersible probe for a single measurement of the temperature of molten metal
KR920000415A (ko) 지향성(指向性)응고 주조물의 생산 공정
GB2114293A (en) Equipment for calibration of instruments having a temperature sensing unit
JPH0259629A (ja) 溶融金属の連続測温装置
KR20190013064A (ko) 용선 처리 장치
JPH0569454B2 (uk)
SU714173A1 (ru) Устройство дл измерени температуры электропроводных расплавов контактным способом
US5242155A (en) Melter/holder control system
JPH06134517A (ja) 温間加工用ダイス装置
UA42799C2 (uk) Спосіб діагностування холодильника газу