UA20458U - Compressor - Google Patents

Compressor Download PDF

Info

Publication number
UA20458U
UA20458U UAU200609025U UAU200609025U UA20458U UA 20458 U UA20458 U UA 20458U UA U200609025 U UAU200609025 U UA U200609025U UA U200609025 U UAU200609025 U UA U200609025U UA 20458 U UA20458 U UA 20458U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cylinders
compressor
crankshaft
valve
closed
Prior art date
Application number
UAU200609025U
Other languages
English (en)
Inventor
Anatolii Anatoliiovych Saliuk
Volodymyr Ivanovych Leschenko
Original Assignee
Public Corp Poltava Turbo Mech
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Public Corp Poltava Turbo Mech filed Critical Public Corp Poltava Turbo Mech
Priority to UAU200609025U priority Critical patent/UA20458U/uk
Publication of UA20458U publication Critical patent/UA20458U/uk

Links

Landscapes

  • Compressor (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до повітряних поршневих машин і призначена для отримання стиснутого повітря, необхідного для живлення гальмівної та інших пневматичних систем і приладів локомотива поїзда.
Відомі поршневі компресори різноманітних типів - безкривошипні, осепоршневі, вільнопоршневі дизелькомпресори і т.д., процеси в робочих камерах яких практично аналогічні і відрізняються кінематикою руху поршня та органами газорозподілу.
Найчастіше використовуються одно- та двоступінчасті компресори, але останнім часом в результаті 70 уніфікації широко використовуються і багатоступінчасті. Так, наприклад, чотирьохступінчастий центробіжний компресор |1| містить розміщені в корпусі сходи стискання, ротори яких попарно з'єднані з шестернями, установленими на загальному валу привода, причому ротори і вал розміщені в горизонтальній площині паралельно один одному. Для підвищення компактності і компенсації осьових зусиль входи однієї пари роторів повернуті в протилежний бік відносно входів іншої пари. Такий компресор є громіздким і не відповідає сучасним 79 вимогам.
З метою спрощення конструкції зменшення габаритів і маси Харківським авіаційним інститутом ім.
Жуковського розроблено роторно- поршневий компресор |2), що містить два компресорних модуля, встановлених на ексцентрикових валах і електродвигун, вал якого кінематично зв'язаний з ексцентриковими валами, причому ексцентрики валів модулів розвернуті відносно один одного та прилеглої противаги на 1809.
За прототип прийнято поршневий компресор |З), розроблений ВАТ ПТМ". Двоступінчастий поршневий компресор з М-подібним розміщенням циліндрів і повітряним охолодженням містить корпус (картер), з боків якого розміщені люки для доступу до деталей всередині корпусу. Передня частина корпусу закривається з'ємною кришкою, в якій встановлений один із підшипників колінчастого вала. До корпусу кріпляться чавунні циліндри, розміщені під кутом 902 один до одного, з ребрами із зовнішньої сторони.
Колінчастий вал - чавунний з противагами обертається на підшипниках і має систему каналів для проходу - мастила. В кінці вала запресована втулка з отвором для привода мастильного насосу.
Циліндри і поршні з'єднані за допомогою шатунів з колінчастим валом. До верхніх головок шатунів за допомогою поршневих пальців приєднані: алюмінієвий циліндр низького тиску і чавунний - високого тиску. со
Циліндри зверху закриваються стрічковими клапанами з пружними обмежувачами і зверху накриті клапанними коробками, до яких приєднаний теплообмінник із запобіжним клапаном. Повітря, яке всмоктується компресором, ІФ) очищується в повітряному фільтрі з резонатором, з'єднаним з коробкою низького тиску всмоктуючим колектором. «
Після стискання в циліндрі низького тиску повітря охолоджується в теплообміннику.
До недоліків прототипу можна віднести те, що він має недостатню продуктивність (низький КПД) і не (3 забезпечує достатню надійність. сч
В основу корисної моделі поставлено завдання вдосконалення поршневого компресора за рахунок збільшення кількості уніфікованих циліндрів і поршнів, що дозволяє знизити витрати на виробництво типорозмірного ряду компресорів різної продуктивності. Компактне М/-подібне розміщення рядів дозволяє збільшити КПД компресорів за рахунок раціонального охолодження. « дю Поставлене завдання досягається у пристрої, що містить корпус, колінчастий вал з балансирами, розміщений шо в корпусі з можливістю обертання і системою каналів для змащування шатунних шийок і запресовану в торці с втулку для привода мастильного насоса, циліндри і поршні, з'єднані за допомогою шатунів з колінчастим валом, 1» при цьому циліндри мають ребра з зовнішньої сторони і закриті стрічковими клапанами, що в свою чергу закриваються клапанними коробками, до яких приєднаний теплообмінник із запобіжним клапаном, мастильний фільтр, холодильник і вентилятор для охолодження. 7 но На Фіг.1 зображено загальний вид компресора.
На Фіг.2 показано компресор (вид збоку). (ав) Компресор - двохступінчастий, трьохциліндровий, поршневий, з повітряним охолодженням, обладнаний ї» пристроєм для переходу на холостий хід. Й
Компресор складається з литого чавунного корпусу 1 з лапами для кріплення і з'ємної кришки, в якій 1 50 встановлені один із підшипників колінчастого вала і гумова манжета. З боків у корпусі є два люка для доступу со до деталей всередині корпусу. До корпуса на шпильках кріпляться три чавунних циліндра з ребрами із зовнішньої сторони (для збільшення поверхні охолодження), розміщені в одній вертикальній площині під кутом 602 один до одного.
Бокові циліндри 2 є циліндрами низького тиску, середній З - високого тиску. Колінчастий вал 4 - стальний штампований або литий чавунний, з двома балансирами обертається на двох кулькових підшипниках, має систему с каналів для проходу мастила. В торець колінчастого вала запресована втулка з отвором для привода масляного насоса 5.
Для покращення динамічних властивостей компресора на основні балансири колінчастого вала встановлені во вва з'ємних додаткових балансира 6, закріплені гвинтами.
Вузол шатунів 7 складається з одного жорсткого та двох причіпних шатунів, шарнірно приєднаних до нього за допомогою пальців. В головках шатунів встановлені дві тонкостінні стальні вкладки, залиті бабітом.
Литі поршні 8 і 9 приєднані до верхніх головок шатунів за допомогою поршневих пальців плаваючого типу. На кожному поршні встановлені спеціальні технологічні кільця - верхні - компресійні і нижні - для знімання б5 Мастила. На поршнях містяться отвори і проточки (нижче кілець для знімання мастила), призначені для відведення мастила, знятого кільцями із дзеркала циліндрів, всередину поршнів.
До верхніх фланців циліндрів на шпильках прикріплені клапанні коробки 10. Корпуси коробок - чавунні з ребрами із зовнішньої сторони для збільшення площі охолодження. Порожнина кожної коробки розділена на дві частини: в одній встановлено нагнітаючий, в іншій - всмоктуючий клапани.
Повітря, що всмоктується компресором, очищується в двох повітряних фільтрах 11, які встановлені на клапанних коробках циліндрів низького тиску 2, і містять фільтруючий елемент (капронове волокно або войлочний чохол, змочений у мастилі).
Після стискання в циліндрах низького тиску повітря для охолодження поступає в холодильник компресора 12, який складається з двох секцій верхнього колектора і двох нижніх колекторів, що мають крани для зливу 7/0 конденсату.
В середній частиш верхнього колектора міститься патрубок для з'єднання його з клапанною коробкою циліндра високого тиску.
Для обмеження тиску в холодильнику на верхньому колекторі встановлено запобіжний клапан 13, відрегульований на тиск 4,5МПа Холодильник і циліндри обдуваються вентилятором 14, що встановлений на /5 кронштейні і обертається клиновим ременем від шківу на муфті привода компресора.
Дві лопасті вентилятора, вкладеш в запобіжний кожух з сіткою, обертаються на двох кулькопідшипниках.
Система змащування компресора комбінована: під тиском змащується шатунна шийка колінчастого вала, пальці причіпних шатунів і поршневі пальці, інші деталі змащуються розбризкуванням.
Очищення мастила здійснюється в мастильному фільтрі 15, а подача мастила мастильним насосом 5. Мастильний насос 5 складається з кришки, корпуса і фланця, з'єднаних шпильками, що центруються двома штифтами. В двох бронзових втулках обертається валик з двома лопастями, що розтискаються пружиною. Валик насоса має квадратний хвостовик, за допомогою якого насос приводиться в обертання від колінчастого вала компресора, і сферичну поверхню для ущільнення стику між валиком насоса і втулкою з квадратним отвором, запресованою в колінчастий вал.
Розточка в корпусі насоса, в якій обертаються лопасті, виконана ексцентрично відносно осі обертання валика. Із картера мастило всмоктується насосом через мастильний фільтр 15. через нижній отвір в кришці но насоса мастило потрапляє у всмоктуючу порожнину, звідки лопастями переганяється у нагнітаючу порожнину, після чого по свердленням в кришці підводиться до манометра 16 і по пустотілому валику до колінчастого вала.
До поверхонь, що труться, мастило підводиться по системі каналів в колін валі і шатунах. За допомогою со зо редукційного клапана 17 регулюють тиск мастила, що подається мастильним насосом. Роботу системи змащування контролюють за показниками манометра. юю
Принцип дії компресора «г
Роботою компресора керує пневматичний регулятор. При відповідному регулюванні він відкриває доступ повітря із магістралі до розвантажувальних пристроїв при підвищенні тиску в резервуарі до 0,9МПа (кгс/см 2) і о
З5 вмикає його при зниженні тиску до 0,75МПа (7,5кгс/см2?) Ге
Кожна клапанна коробка компресора має розвантажувальний пристрій 18, рухомі частини якого переміщуються вниз під дією повітря, що поступає від регулятора на компресорі в простір над упором всмоктуючого клапана.
При вимиканні всмоктуючих клапанів стискання повітря припиняється і компресор переходить на холостий хід. «
В окремих випадках роботою компресора керує електропневматичне реле, яке вимикає електродвигун при підвищенні тиску в резервуарі до 0,9МпПа і вмикає його при зниженні тиску до 0,75МПа. - с Принцип роботи регулятора тиску і електропневматичного реле викладені у відповідних керівництвах по експлуатації тепловозів і електровозів. )» Після стискання в циліндрах низького тиску повітря поступає для охолодження в холодильник компресора.
З'єднання внутрішньої порожнини корпуса компресора з атмосферою здійснюється через сапун 19, що має клапан і фільтруючу набивку з капронового волокна. ко Використані джерела інформації: о 1. А.с. Мо1677372, МПК г04017/12, 1991р. 2. А.С. Мо1671975, МПК гО4С23/00, 1991р. г» 3. Патент України Мо11596, МПК г0489/02, 2006р. с 50 со

Claims (4)

Формула винаходу
1. Компресор з приводом, що містить корпус, колінчастий вал з балансирами, розміщений в корпусі з можливістю обертання з системою каналів для змащування шатунних шийок, і запресовану в торці втулку для мастильного насоса, циліндри і поршні, з'єднані за допомогою шатунів з колінчастим валом, при цьому циліндри с мають ребра з зовнішнього боку і закриті стрічковими клапанами, що закриті зверху клапанними коробками, до яких приєднаний теплообмінник із запобіжним клапаном, мастильний фільтр, який відрізняється тим, що циліндри розміщені Уу-подібно і мають додатково циліндр низького тиску із встановленим на ньому повітряним бо фільтром, холодильником і вентилятором для охолодження.
2. Компресор за п. 1, який відрізняється тим, що кожна клапанна коробка має розвантажувальний пристрій.
3. Компресор за п. 1, який відрізняється тим, що має електронагрівач мастила в картері.
4. Компресор за п. 1, який відрізняється тим, що має електропневматичне реле для регулювання роботи електродвигуна. б5
UAU200609025U 2006-08-14 2006-08-14 Compressor UA20458U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200609025U UA20458U (en) 2006-08-14 2006-08-14 Compressor

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200609025U UA20458U (en) 2006-08-14 2006-08-14 Compressor

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA20458U true UA20458U (en) 2007-01-15

Family

ID=37726195

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200609025U UA20458U (en) 2006-08-14 2006-08-14 Compressor

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA20458U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20150075369A1 (en) Oil-free air compressor for rail vehicles with air ventilation
CN109340084B (zh) 一种车载电驱动无油空气压缩机
CN209908692U (zh) 一种新型无油活塞式空气压缩机
US5816787A (en) Motion conversion rotator apparatus and method
CN202187880U (zh) 一种车用电驱动空气压缩机、气动系统和车辆
CN110242534B (zh) 一种新能源有油二级活塞式空压机
US6113367A (en) Oil-less/oil-free air brake compressor with a dual piston arrangement
CN110219793A (zh) 一种二级压缩的无油活塞式压缩机
CN115750297A (zh) 一种星型布置的多级气体压缩机
CN211900902U (zh) 一种汽车用双缸双作用空气压缩机
CN103492720B (zh) 通过液体喷射进行冷却的压缩机
UA20458U (en) Compressor
CN202971083U (zh) 隔膜式压缩机
CN113374670A (zh) 空气压缩机
CN209892396U (zh) 一种车用无油活塞式两级空压机
CN111577571B (zh) 全无油高压氧气压缩机及装置
US4059367A (en) Gaseous fluid compressing apparatus
CN211900922U (zh) 一种汽车用空气压缩机
CN112032016B (zh) 一种新能源车用全无油空气压缩机
CN210118235U (zh) 车用无油空气压缩机
CN201092946Y (zh) 活塞式空气压缩机
CN2660160Y (zh) 转子活塞式空气压缩机
CN219081811U (zh) 一种隔膜压缩机
CN217152216U (zh) 一种v型无油空气压缩机
CN111120263B (zh) 一种汽车用空气压缩机