UA17381U - Cooling tower - Google Patents

Cooling tower Download PDF

Info

Publication number
UA17381U
UA17381U UAU200604060U UAU200604060U UA17381U UA 17381 U UA17381 U UA 17381U UA U200604060 U UAU200604060 U UA U200604060U UA U200604060 U UAU200604060 U UA U200604060U UA 17381 U UA17381 U UA 17381U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
heat
heat pipes
cooling
water
tower
Prior art date
Application number
UAU200604060U
Other languages
English (en)
Inventor
Oleksdandr Pavlovych Nischyk
Oleksandr Naumovych Hershuni
Yevhen Mykolaiovych Pysmennyi
Original Assignee
Kyiv Polytechnical Institute
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kyiv Polytechnical Institute filed Critical Kyiv Polytechnical Institute
Priority to UAU200604060U priority Critical patent/UA17381U/uk
Publication of UA17381U publication Critical patent/UA17381U/uk

Links

Landscapes

  • Heat-Exchange Devices With Radiators And Conduit Assemblies (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до галузі енергетики і може бути використана при розробці закритих систем оборотного водопостачання переважно для ТЕС та АЕС.
Відома випаровувальна градирня має у своєму складі витяжну башту з пристроєм охолодження оборотної води в ній див. книгу Справочник по теплообменникам: В 2 т. Т.2/Пер. с англ. под ред. О.Г. Мартьіненко и др.-М.: Знергоатомиздат, 1987, с.128, 129, рис.1, 2). Цей пристрій охолодження являє собою насадку.
Охолодження води здійснюється шляхом передачі теплоти від води до повітря за рахунок поверхневого 70 випаровування та тепловіддачі доторканням. Рухомою силою процесу випаровування є різниця парціального тиску пари поблизу поверхні води та в ядрі повітряного потоку. При теплопередачі доторканням такою рухомою силою є різниця температури води та повітря. Вода завжди стікає через насадку вниз, а потік повітря може рухатись знизу-вверх (протитечія) або в горизонтальній площині (перехресна течія). Основним недоліком таких градирень з прямим контактом води і повітря є те, що необхідне постійне підживлення свіжою водою. Об'єм 19 цього підживлення складає приблизно 395 від загальної витрати води (195 витрачається на компенсацію випаровування та 295 для підтримання концентрації солей у воді на прийнятному рівні), а це приблизно складає 4л води на 1кВт-годину виробленої електроенергії.
В якості прототипу вибрана найбільш близька по технічній суті радіаторна градирня або градирня Гелера, що містить витяжну башту з теплообмінником в ній (див. книгу Фарфоровський Б.С., Фарфоровский Б.Б. Охладители циркуляционной водьі теплових злектростанций. - Л.: Знергия, Ленинградское отделение, 1972, с.76-78, рис.4-13, 4-14). Теплообмінник охолодження води являє собою сукупність декількох радіаторів, що інколи називають радіаторами Форго за іменем їх розробника. Вони виконуються з алюмінієвих труб з ребрами.
Радіатори складають зі стандартних елементів, що мають розміри в плані 150х2500мм при висоті близько 5м. По висоті теплообмінники звичайно складаються з одного, двох або трьох елементів, відповідно повна висота 29 радіаторів складає 5, 10 та 15м. Маса кожного елемента складає близько 49Окг. Радіатори встановлюють в ств) нижній частині градирні під кутом 602 один до одного в плані.
В даному технічному рішенні повністю ліквідовані втрати води, тому що в цій градирні немає прямого контакту охолоджуваної води з охолоджуючим повітрям. Це дає змогу застосовувати градирні цієї конструкції в безводних регіонах та регіонах з дефіцитом водних ресурсів. -
До недоліків прототипу відносяться наступні його особливості. Радіаторна градирня характеризується о значними розмірами та масою. Це пов'язано не тільки з низькою охолоджуючою здатністю повітря через малу його теплоємність, а й з тим, що температура води при її рухові по трубах теплообмінника буде знижуватися, а о значить і ефективність охолодження по ходу руху води буде знижуватися. Тобто найбільш ефективно буде - працювати лише частина поверхні теплообмінників, а саме на вхідних їх ділянках, що приводить до необхідності
Зо збільшення габаритів та маси теплообмінників, а отже, і до перевитрати дорогих кольорових металів. Надійність -- та ремонтопридатність таких теплообмінників невисока. Це спричинено тим, що при появі тріщин, пор чи інших пошкоджень на трубах теплообмінника, вся секція теплообмінника Форго виходить з ладу. Заміна секції потребує демонтажу всього теплообмінника. «
В основу корисної моделі поставлено задачу створення градирні, в якій нова будова теплообмінника З7З 70 дозволила б забезпечити підвищення ефективності її роботи, надійності та знизити габарити і масу, а отже і с вартість. "з Поставлена задача вирішується тим, що в радіаторній градирні, що містить витяжну башту з теплообмінником в ній, згідно з корисною моделлю теплообмінник виконано у вигляді пучка теплових труб, конденсаційні ділянки яких вмонтовано у витяжну башту, а випаровувальні ділянки розміщено в камері -з 15 підведення охолоджуваної води, причому випаровувальні та конденсаційні ділянки теплових труб розділено герметичною перегородкою між камерою підведення охолоджуваної води та витяжною баштою, в якій теплові -І труби закріплено та ущільнено. Теплові труби у витяжній башті або у витяжній башті і у камері підведення охолоджуючої води можуть бути споряджені ребрами. о Виконання теплообмінника у вигляді у вигляді пучка теплових труб, конденсаційні ділянки яких вмонтовано у (ее) 50 витяжну башту, а випаровувальні ділянки розміщено в камері підведення охолоджуваної води, причому щк випаровувальні та конденсаційні ділянки теплових труб розділено герметичною перегородкою між камерою підведення охолоджуваної води та витяжною баштою, в якій теплові труби закріплено та ущільнено, причому теплові труби у витяжній башті або у витяжній башті і у камері підведення охолоджуючої води можуть бути споряджені ребрами дозволяє забезпечити підвищення ефективності її роботи за рахунок того, що температура 99 вна конденсаційних ділянках теплових труб внаслідок особливостей роботи випаровувально-конденсаційних с систем буде практично однаковою на всій їх довжині і майже не буде відрізнятися від температури на випаровувальних їх ділянках. Це забезпечуватиме високий рівень теплообміну з навколишнім повітрям на всьому протязі конденсаційних ділянок теплових труб і в підсумку дозволить зменшити габарити та масу теплообмінника, а отже і його вартість. Підвищення надійності забезпечується за рахунок того, що якщо навіть 60 якась одна або кілька теплових труб в пучку будуть ушкоджені в якомусь із середовищ - воді чи повітрі, це не приведе до розгерметизації теплообмінника, так як кожна з теплових труб має стінку в кожному з середовищ, що не можуть одночасно втратити цілісність. Така градирня має також високу ремонтопридатність, так як кожна з теплових труб може бути замінена при необхідності без демонтажу всього пучка теплових труб.
Технічна суть та принцип дії градирні пояснюється кресленням. бо На кресленні зображена градирня в розрізі. Градирня включає в себе витяжну башту 1 та камеру підведення охолоджуваної води 2.
До пучка теплових труб З належать їх випаровувальні ділянки 4 в камері 2, а також конденсаційні ділянки 5 у витяжній башті 1. Камеру 2 та витяжну башту 1 розділено герметичною перегородкою 6, в якій закріплено та ущільнено теплові труби 3. Конденсатор турбіни 7 з теплообмінником конденсатора 8 у ньому з'єднано з камерою 2 трубопроводом гарячої води 9, а камеру 2 з'єднано з конденсатором 7 трубопроводом охолодженої води 10 з циркуляційним насосом 11. Турбіна 12 з'єднана з конденсатором 7 паропроводом відпрацьованої пари 13. Конденсатор 7 споряджено конденсатопроводом 14 з конденсатним насосом 15.
Градирня працює таким чином. Відпрацьована пара з турбіни 12 по паропроводу 13 направляється в 7/0 Конденсатор 7. Тут пара нагріває воду в теплообміннику конденсатора 8, одночасно конденсуючись. Нагріта вода по трубопроводу гарячої води 9 потрапляє в камеру підведення охолоджуваної води 2. Тут гаряча вода нагріває випаровувальні ділянки 4 пучка теплових труб 3. Теплоносій в теплових трубах З випаровується або кипить і у вигляді пари переміщується до конденсаційних їх ділянок 5, переносячи при цьому за рахунок прихованої теплоти пароутворення сприйняту від нагрітої в теплообміннику конденсатора 8 теплоту. У витяжній башті 1 за рахунок теплообміну з потоком повітря, утворюваного у башті, конденсаційні ділянки 5 охолоджуються, а теплоносій в них конденсується. Перетворений в рідину теплоносій теплових труб З повертається на випаровувальні ділянки 4. Охолоджена в камері 2 вода по трубопроводу охолодженої води 10 за допомогою циркуляційного насоса 11 повертається в теплообмінник 8 конденсатора 7. Далі цикл повторюється. В якості конденсатора може використовуватися конденсатор поверхневого типу або, з метою 2о Зменшення різниці температур пари та води на виході тобто температурного напору, змішуючий конденсатор.
Відповідно температурний напір зменшується від 4-52 до 0,2-0,32. Для створення більш потужного потоку повітря навколо тепловіддаючих поверхонь, а саме конденсаційних ділянок теплових труб, можуть також використовуватися вентилятори, тобто дане технічне рішення може бути використане і у вентиляторних градирнях.
Виготовлена та випробувана модель фрагмента градирні, що мала у своєму складі парову камеру з блоком нагрівання, кілька теплових труб, випаровувальні ділянки яких були розміщені в герметичній камері, що мала в) спільну стінку з імітатором витяжної башти. В цей імітатор через стінку були виведені конденсаційні ділянки теплових труб, споряджені ребрами. Парова камера була приєднана паропроводом до конденсатора з теплообмінником у вигляді змійовика в ньому. Теплообмінник у свою чергу було приєднано до герметичної «-- зо камери трубками гарячої та охолодженої води. Конденсатор було споряджено конденсатозбирачем.
В результаті проведеного випробування було з'ясовано наступне: со - через деякий час після ввімкнення живлення нагрівача парової камери в ній починала утворюватися пара, со що надходила в конденсатор, про що свідчило підвищення температури в ньому; - потім починався рух води з конденсатора в герметичну камеру, а температура теплових труб починала в з5 підвищуватися; «- - після прогрівання ділянок випаровування теплових труб вони починали працювати і передавати тепло і у гарячої води в імітатор витяжної башти; - Через деякий час встановлювався стаціонарний режим роботи теплових труб і в конденсатозбирач починав надходити конденсат; « - застосування теплових труб в якості високоефективних теплопередаючих елементів при виготовленні сухих пе) с градирень дозволить підвищити ефективність роботи градирень за рахунок високої ізотермічності поверхонь й ділянок конденсації теплових труб, що в даному технічному рішенні являють собою поверхню кінцевого "» теплоскидаючого пристрою в довкілля; - надійність такої градирні буде знаходитись на високому рівні, тому що взаємне перемішування охолоджуваного і охолоджуючого середовища повністю виключається за рахунок створення подвійного бар'єру - між середовищами, а саме за рахунок наявності оболонок кожної з теплових труб в зоні їх випаровування та оболонки цих же теплових труб в зоні їх конденсації. Крім того вихід з ладу однієї або кількох теплових труб,
Ше що є малоймовірним, не приводить до зупинки градирні та до суттєвого змінювання показників її роботи. (95) бе о

Claims (2)

Формула винаходу -
1. Градирня, що містить витяжну башту з теплообмінником в ній, яка відрізняється тим, що теплообмінник виконано у вигляді пучка теплових труб, конденсаційні ділянки яких вмонтовано у витяжну башту, а 5Б випаровувальні ділянки розміщено в камері підведення охолоджуваної води, причому випаровувальні та конденсаційні ділянки теплових труб розділено герметичною перегородкою між камерою підведення с охолоджуваної води та витяжною баштою, в якій теплові труби закріплено та ущільнено.
2. Градирня за п. 1, яка відрізняється тим, що теплові труби оснащено ребрами у витяжній башті.
З. Градирня за п. 1, яка відрізняється тим, що теплові труби оснащено ребрами в камері підведення 60 охолоджуваної води та у витяжній башті. б5
UAU200604060U 2006-04-12 2006-04-12 Cooling tower UA17381U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200604060U UA17381U (en) 2006-04-12 2006-04-12 Cooling tower

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200604060U UA17381U (en) 2006-04-12 2006-04-12 Cooling tower

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA17381U true UA17381U (en) 2006-09-15

Family

ID=37505337

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200604060U UA17381U (en) 2006-04-12 2006-04-12 Cooling tower

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA17381U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN107860244A (zh) * 2017-10-27 2018-03-30 山东东方海天能源科技有限公司 一种安装在火电厂循环水管道上的减温装置

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN107860244A (zh) * 2017-10-27 2018-03-30 山东东方海天能源科技有限公司 一种安装在火电厂循环水管道上的减温装置

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101280520B1 (ko) 폐열원 전력생산 시스템
CN203893703U (zh) 用于火电厂的蒸发冷却器闭式循环冷却水装置
CN107680947A (zh) 一种相变冷却系统
JP2023075231A (ja) 統合された熱回収を備えた蒸発器
CN101776401B (zh) 自然通风直接水膜蒸发空冷凝汽系统
CN101776400A (zh) 强制通风直接水膜蒸发空冷凝汽系统
CN109931135A (zh) 一种内燃机排气余热梯级利用系统
CN103940087A (zh) 一种窄间隙扁圆形双盘管整体冷凝锅炉
JP2009268282A (ja) 排熱利用の発電方法と発電装置
KR101729238B1 (ko) 축열탱크 내장형 컴팩트 하이브리드 열교환기
CN102589128A (zh) 冷凝式燃气热水器双进风换热装置
JP2010249424A (ja) 排気熱回収装置
CN201527207U (zh) 一种基于热管原理的气液换热器
CN106382836B (zh) 分离型热管洗浴废水余热回收系统及方法
UA17381U (en) Cooling tower
CN209147780U (zh) 一种双管板u形壳体高温换热器
KR101779936B1 (ko) 배기가스를 이용하는 열 교환 장치
CN202521864U (zh) 冷凝式燃气热水器双进风换热装置
CN201335617Y (zh) 一种翅片管暖风器
CN103185425A (zh) 壳管式污水-制冷剂相变换热器
CN208796185U (zh) 散热器
JP2012230030A (ja) 使用済燃料プールの静的水供給装置
UA18746U (en) Cooling tower
CN106017169A (zh) 一种采用自循环中间介质的lng汽化器及实现方法
CN207066213U (zh) 一种移动式空气热阱