UA1720U - Корпус магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу - Google Patents

Корпус магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу Download PDF

Info

Publication number
UA1720U
UA1720U UA2002043431U UA2002043431U UA1720U UA 1720 U UA1720 U UA 1720U UA 2002043431 U UA2002043431 U UA 2002043431U UA 2002043431 U UA2002043431 U UA 2002043431U UA 1720 U UA1720 U UA 1720U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
air distributor
longitudinal axis
main part
housing
bracket
Prior art date
Application number
UA2002043431U
Other languages
English (en)
Inventor
Лєв Васільєвіч Козюлін
Лев Васильевич Козюлин
Анатолій Андрєєвіч Єгорєнков
Анатолий Андреевич Егоренков
Владімір Грігорьєвіч Інозємцєв
Владимир Григорьевич Иноземцев
Original Assignee
Откритоє Акціонєрноє Общєство Мтз Трансмаш
Открытое акционерное общество МТЗ ТРАНСМАШ
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Откритоє Акціонєрноє Общєство Мтз Трансмаш, Открытое акционерное общество МТЗ ТРАНСМАШ filed Critical Откритоє Акціонєрноє Общєство Мтз Трансмаш
Publication of UA1720U publication Critical patent/UA1720U/uk

Links

Landscapes

  • Braking Arrangements (AREA)
  • Valves And Accessory Devices For Braking Systems (AREA)

Abstract

Корпус магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу для розміщення робочих органів магістральної частини, у тому числі клапана додаткової розрядки гальмової магістралі, зворотного клапана, рухомої перегородки з плунжером і штовхачем, уздовж його подовжньої осі з виконаними в ньому порожнинами і каналами і який має фланці з поверхнями прилягання для кріплення корпуса до камери - кронштейну повітророзподільника і до кришки магістральної частини, при цьому подовжня вісь корпуса співпадає з подовжньою віссю кришки, який відрізняється тим, що подовжня вісь корпуса виконана паралельною поверхні прилягання фланця для кріплення корпуса до камери - кронштейну повітророзподільника.

Description

Корисна модель стосується області залізничного транспорту, а більш конкретно, конструкції корпусів магістральних частин повітророзподільників гальм залізничних транспортних засобів.
Відомий корпус магістральної частини (органа двох тисків) повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу за патентами РФ Мо 2015045 від 27.04.92 р., МПК В 60 Т 15/18, який слугує для розміщення робочих органів магістральної частини, у тому числі клапана додаткової розрядки гальмової магістралі, зворотного клапана, рухомої перегородки з плунжером і штовхачем, уздовж його подовжньої осі. У корпусі виконані порожнини і канали. Корпус має фланці з поверхнями прилягання для кріплення корпуса до камери - кронштейну повітророзподільника і до кришки магістральної частини. Подовжня вісь корпуса співпадає з подовжньою віссю кришки. У цьому корпусі магістральної частини повітророзподільника подовжня вісь корпуса, уздовж якого розташовуються робочі органи магістральної частини, виконана перпендикулярною до поверхні прилягання фланця для кріплення до камери - кронштейну повітророзподільника. Камери - кронштейни повітророзподільників жорстко кріпляться до корпуса кожної рухомої одиниці (вагонів, локомотивів) залізничних транспортних засобів, (наприклад, вантажних поїздів), своєю верхньою стінкою.
Фланці з поверхнями прилягання камери - кронштейна для установки частин повітророзподільника, у тому числі, головної частини (органа трьох тисків), магістральної частини (органа двох тисків) виконані на бічних стінках камери - кронштейна, перпендикулярних до її верхньої стінки. Тому після монтажу повітророзподільника на вагонах і локомотивах подовжня вісь корпуса магістральної частини (також як і її кришки) розташовується в горизонтальній площині й уздовж подовжньої осі, наприклад, вагона. При русі залізничного транспортного засобу, наприклад, вантажного поїзда, виникають вертикальні динамічні коливання вагонів, що передаються на їх деталі і вузли, зокрема, на робочі органи магістральних частин повітророзподільників. Прискорення вертикальних динамічних коливань може викликати значний знос робочих органів магістральної частини, особливо плунжера. Горизонтальні зусилля, що виникають між вагонами через наявність зазорів в автозчепленнях, при русі поїзда на змінному профілі колії можуть викликати довільне переміщення робочих органів магістральної частини в положення гальмування, що може призвести до довільного спрацьовування магістральної частини на гальмування і порушити безпеку руху залізничних транспортних засобів.
Найбільш близьким по сукупності істотних ознак заявленого корпусу магістральної частини повітророзподільника є корпус магістральної частини повітророзподільника типу 483 М, застосовуваного на вантажному рухомому составі залізниць (див. каталог комплектуючого устаткування "Автогальмове і пневматичне устаткування рухомого составу рейкового транспорту", ЦНІ: гяжмаш, Москва 1999 р., стор. 37, 38, мал. 43). Корпус слугує для розміщення робочих органів магістральної частини, у тому числі, клапана додаткової розрядки гальмової магістралі, зворотного клапана, рухомої перегородки з плунжером і штовхачем, уздовж його подовжньої осі. У корпусі виконані порожнини і канали. Корпус має фланці з поверхнями прилягання для кріплення корпуса до камери - кронштейну повітророзподільника і до кришки магістральної частини. Подовжня вісь корпуса співпадає з подовжньою віссю кришки. У корпусі магістральної частини повітророзподільника типу 483 М подовжня вісь корпуса, уздовж якого розташовуються робочі органи магістральної частини, виконана перпендикулярною до поверхні прилягання фланця для кріплення до камери - кронштейну повітророзподільника. Камера-кронштейн повітророзподільника жорстко кріпиться до корпуса вагона, локомотива своєю верхньою частиною (верхньою стінкою). Фланці з поверхнями прилягання камери - кронштейна для установки магістральної частини і головної частини повітророзподільника виконані на бічних стінках камери - кронштейна, перпендикулярних до її верхньої стінки. Тому, після установки повітророзподільника на рухомій одиниці залізничного транспортного засобу (вагоні, локомотиві) подовжня вісь корпуса магістральної частини (і кришки) розташовується в горизонтальній площині, уздовж подовжньої осі вагона, локомотива.
Вертикальні динамічні коливання вагонів, локомотивів, що виникають при їх русі, передаються на їх вузли, деталі, у тому числі і на робочі органи магістральної частини повітророзподільника. Прискорення вертикальних динамічних коливань через нерівності шляхів може викликати значний знос робочих органів магістральної частини, тому що виникаючі ударні сили діють у поперечному напрямку стосовно ковзних поверхней робочих органів. При цьому найбільшому зносу піддається ковзна поверхня плунжера, ушкодження якого може порушити встановлені технічними вимогами до повітророзподільника показники його роботи. Крім того, горизонтальні зусилля, що виникають між вагонами через наявність зазорів в автозчепних пристроях, при зрушенні з місця поїзда і при русі поїзда на змінному профілі колії можуть викликати довільне переміщення робочих органів магістральної частини повітророзподільника в гальмове положення. Це може призвести до довільного спрацьовування магістральної частини, а отже, і повітророзподільника, на гальмування. Тим самим, знижується надійність дії повітророзподільника гальма і може порушитися безпека руху залізничних транспортних засобів.
Заявлений корпус магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу вирішує задачу підвищення надійності дії магістральної частини повітророзподільника гальма, надійності дії повітророзподільника гальма в цілому.
Технічний результат, який буде отриманий при здійсненні запропонованої корисної моделі полягає у виключенні можливості ушкоджень робочих органів магістральної частини повітророзподільника, у виключенні можливості довільного спрацьовування магістральної частини на гальмування при зрушенні поїзда з місця і його русі по колії зі змінним профілем.
Зазначений технічний результат досягається тим, що у відомому корпусі магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу для розміщення робочих органів магістральної частини, у тому числі клапана додаткової розрядки гальмової магістралі, зворотного клапана, рухомої перегородки з плунжером і штовханем, уздовж його подовжньої осі з виконаними в ньому порожнинами і каналами і який має фланці з поверхнями прилягання для кріплення корпуса до камери - кронштейну повітророзподільника і до кришки магістральної частини, при цьому подовжня вісь корпуса співпадає з подовжньою віссю кришки, подовжня вісь корпуса виконана паралельною поверхні прилягання фланця для кріплення корпуса до камери - кронштейну повітророзподільника.
Таке виконання запропонованого корпуса магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу виключає можливість ушкоджень робочих органів магістральної частини повітророзподільника, виключає можливість довільного спрацьовування магістральної частини на гальмування при зрушенні з місця поїзда і його русі по колії зі змінним профілем.
Це пояснюється таким чином. При зборці магістральної частини повітророзподільника в корпусі уздовж його подовжньої осі встановлюються її робочі органи (деталі і вузли). При цьому частина робочих органів розміщується в кришці магістральної частини. Потім до корпуса кріпиться кришка, що установлюється на фланець корпуса, призначений для кріплення корпуса магістральної частини до кришки магістральної частини.
Подовжні осі корпуса і кришки співпадають. Для остаточної зборки повітророзподільника його частини, зокрема магістральна частина, кріпляться до камери - кронштейну повітророзподільника. Фланці з поверхнями прилягання камери - кронштейна для установки частин повітророзподільника, у тому числі магістральної частини, виконані на бічних стінках камери - кронштейна, перпендикулярних до її верхньої стінки. Камера - кронштейн повітророзподільника жорстко кріпиться до нижньої горизонтальної основи корпуса рухомої одиниці залізничного транспортного засобу (наприклад, вагона вантажного поїзда) своєю верхньою стінкою.
Тому, після монтажу повітророзподільника на вагоні (локомотиві) подовжня вісь корпуса магістральної частини (так само, як і кришки) розташовується у вертикальній площині перпендикулярно подовжній осі, наприклад, вагона. При русі поїзда виникають вертикальні динамічні коливання, що передаються на вузли і деталі вагонів і локомотива. Прискорення вертикальних динамічних коливань через нерівності шляху не викликає знос і ушкодження робочих органів магістральної частини, зокрема плунжера, тому що виникаючі ударні сили спрямовані уздовж подовжньої осі корпуса, а, отже, і уздовж подовжніх осей цих робочих органів, і демпфіруються пружинами і силою тертя ковзних поверхонь робочих органів (наприклад, плунжера). При зрушенні з місця поїзда і при русі поїзда на змінному профілі колії виникають горизонтальні зусилля між вагонами через наявність зазорів в автозчепних пристроях. Ці горизонтальні зусилля не викликають довільного зсуву робочих органів магістральної частини в гальмове положення, тому що спрямовані уздовж подовжньої осі вагона. Тобто, ці зусилля діють у напрямку, перпендикулярному напрямку переміщення робочих органів магістральної частини в процесі роботи повітророзподільника. Робочі органи магістральної частини залишаються в поїзному (відпускному) положенні, довільного гальмування не відбувається.
На кресленні схематично зображений запропонований корпус магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу.
Запропонований корпус 1 магістральної частини 2 повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу призначений для розміщення в ньому робочих органів магістральної частини. Зокрема, таких, як клапан З додаткової розрядки гальмової магістралі, зворотного клапана 4, рухомої перегородки 5 із плунжером 6, штовхачем 7. Робочі органи розміщуються уздовж подовжньої осі 8 корпуса. У корпусі виконаний ряд порожнин, зокрема порожнини 9, 10, 11, 12 і каналів, зокрема, канали 13, 14. Корпус 1 має фланці 15, 16 із поверхнями прилягання відповідно 17, 18. Фланець 16 слугує для кріплення корпуса 1 до кришки 19 магістральної частини. Подовжня вісь 8 корпуса 1 співпадає з подовжньою віссю 20 кришки 19. Фланець 15 слугує для кріплення корпуса 1 до камери - кронштейну 21 повітророзподільника. Камера-кронштейн має на бічних стінках фланці з поверхнями прилягання для установки частин повітророзподільника, у тому числі, фланець 22 для установки корпуса 1 магістральної частини. Подовжня вісь 8 виконана паралельною поверхні прилягання 17 фланця 15. При зборці магістральної частини 2 у корпусі 1 уздовж його подовжньої осі 8 установлюються робочі органи (зокрема, 3, 4, 5, 7) магістральної частини. Після зборки кришки 19 магістральної частини вона кріпиться до фланця 16 корпуса 1. Подовжні осі 8 і 20 співпадають. Після зборки магістральної частини 2 вона монтується на камері - кронштейні 21 шляхом кріплення фланця 15 корпуса 1 поверхнею прилягання 17 до фланця 22 камери - кронштейна 21.
Камера-кронштейн 21 жорстко кріпиться своєю верхньою стінкою 23 до нижньої горизонтальної основи 24 рухомої одиниці залізничного транспортного засобу. Бічні стінки (наприклад, 25, 26) камери - кронштейна 21 виконуються перпендикулярними до верхньої стінки 23. Після установки повітророзподільника на рухомій одиниці (вагоні, локомотиві) подовжня вісь 8 (також як і подовжня вісь 20) розташовуються у вертикальній площині перпендикулярно подовжній осі вагона, локомотива. Тому ударні сили, що виникають при прискоренні вертикальних динамічних коливань вагонів, локомотивів, спрямовані уздовж подовжніх осей 8 і 20 корпуса 1 і кришки 19, а, отже, і уздовж подовжніх осей робочих органів магістральної частини, і демпфіруються пружинами робочих органів і силою тертя ковзних поверхонь робочих органів, наприклад, штовхача 7, плунжера 6. Горизонтальні зусилля, що виникають між вагонами через наявність зазорів в автозчепних пристроях, не викликають довільного зсуву робочих органів магістральної частини в гальмове положення, тому що спрямовані уздовж подовжньої осі вагона, у той час, як переміщення робочих органів магістральної частини в процесі роботи повітророзподільника відбувається уздовж подовжньої осі 8 у вертикальному напрямку.
: Де бат
ХК, ; Ще й п 11 ет о фрези НЕО ві - ти еЕ5- дя Ол сіверян трон В! де кеш чне; БУ 252126 2247 1512 Щи в т 20. я- стерті

Claims (1)

  1. Корпус магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу для розміщення робочих органів магістральної частини, у тому числі клапана додаткової розрядки гальмової магістралі, зворотного клапана, рухомої перегородки з плунжером і штовхачем, уздовж його подовжньої осі з виконаними в ньому порожнинами і каналами і який має фланці з поверхнями прилягання для кріплення корпуса до камери - кронштейна повітророзподільника і до кришки магістральної частини, при цьому подовжня вісь корпуса співпадає з подовжньою віссю кришки, який відрізняється тим, що подовжня вісь корпуса виконана паралельною поверхні прилягання фланця для кріплення корпуса до камери - кронштейна повітророзподільника.
UA2002043431U 2001-05-22 2002-04-24 Корпус магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу UA1720U (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2001113477 2001-05-22

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA1720U true UA1720U (uk) 2003-04-15

Family

ID=74206784

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002043431U UA1720U (uk) 2001-05-22 2002-04-24 Корпус магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA1720U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2019203307B2 (en) Railcar energy absorption coupling system
AU2007202405B2 (en) Draft sill wear liner
US3067699A (en) Loading system
RU2350500C2 (ru) Корпус для узла поглощающего аппарата фрикционного типа (варианты)
US8757403B2 (en) Car equipment protection structure for railcar
US4393960A (en) Low noise railroad retarder brake shoe structure
UA1720U (uk) Корпус магістральної частини повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу
RU20751U1 (ru) Корпус магистральной части воздухораспределителя тормоза железнодорожного транспортного средства
CA2977145A1 (en) Railway freight car draft gear assembly
Shan et al. Longitudinal train dynamics of electric multiple units under rescue
JP7210273B2 (ja) 鉄道車両
KR100662877B1 (ko) 철도레일 종점부 탈선방지시설
CN204368167U (zh) 一种100%低地板轻轨车辆用无动力转向架
RU2381928C1 (ru) Магистральная часть воздухораспределителя тормоза железнодорожного транспортного средства
JP7237577B2 (ja) 鉄道車両
Piechowiak Longitudinal dynamics of the rail vehicles
CN219215002U (zh) 一种轨道列车车体前端结构
Manashkin et al. Oscillation dampers and shock absorbers in railway vehicles (mathematical models)
DE50212135D1 (de) Elektropneumatisches Bremssystem für Schienenfahrzeuge
Diana et al. Numerical and experimental investigation of heavy freight train dynamics
RU2326013C1 (ru) Железнодорожное транспортное средство
RU2232094C1 (ru) Тормозное оборудование железнодорожного вагона
Gramowski et al. Reduction of Freight Train Noise: Wheel Absorbers are Entering the Real Operation Phase
Dougherty Enabling the Transition to ECP Braking
RU2444456C2 (ru) Способ работы поглощающего аппарата грузового железнодорожного вагона