UA155708U - Спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за цинком - Google Patents

Спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за цинком Download PDF

Info

Publication number
UA155708U
UA155708U UAU202105725U UAU202105725U UA155708U UA 155708 U UA155708 U UA 155708U UA U202105725 U UAU202105725 U UA U202105725U UA U202105725 U UAU202105725 U UA U202105725U UA 155708 U UA155708 U UA 155708U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
zinc
nutrient medium
worms
hybrid
improving
Prior art date
Application number
UAU202105725U
Other languages
English (en)
Inventor
Юрій Олексійович Машкін
Сергій Віталійович Мерзлов
Петро Михайлович Каркач
Original Assignee
Білоцерківський Національний Аграрний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Білоцерківський Національний Аграрний Університет filed Critical Білоцерківський Національний Аграрний Університет
Priority to UAU202105725U priority Critical patent/UA155708U/uk
Publication of UA155708U publication Critical patent/UA155708U/uk

Links

Landscapes

  • Fodder In General (AREA)

Abstract

Спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за Цинком включає в себе додавання до поживного середовища мінеральних сполук. До поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків додають 160 мг Цинку на 1 кг поживного середовища у формі солі ZnSO447H2O.

Description

Корисна модель належить до біології, безпосередньо до біотехнології, і може бути використана у технології вирощування гібрида червоних каліфорнійських черв'яків на корм сільськогосподарській птиці та промисловим рибам.
Перспективною і безвідходною технологією переробки органічних відходів сільського господарства є їх біоконверсія за допомогою гібрида червоних каліфорнійських черв'яків (вермикультура). Біотехнологія вермикультивування є нескладною та доступною конверсією з утилізації рослинних решток та відходів тваринництва. Продуктом вермикультивування є біогумус та біомаса черв'яків - цінна білкова кормова добавка до комбікормів сільськогосподарських тварин, риби та птиці (1, 21.
Хімічний склад біомаси вермикультури значною мірою залежить від характеру та складу поживного середовища, на якому вони ростуть і розмножуються. Зі збільшенням вмісту макро- та мікроелементів у поживному середовищі збільшується їх концентрація у масі черв'яків |З.
Серед великої кількості мікроелементів велике значення для біооб'єктів має Цинк. Кількісний вміст Цинку в організмі тварин становить в середньому 0,0029 95 (загальної маси) (4, 5). Метал активує понад 25 ензимних систем у клітині та бере участь у розподілі, відновленні та рості клітин. З вмістом Цинку в організмі пов'язані процеси формування і росту кісткової тканини, шкіри та підтримання її в задовільному стані, ріст волосяного покриву, імунітет. Метал-біотик бере участь в білковому і нуклеїновому обмінах, диханні клітини, обміні ліпідів та енергетичних процесах. Цинк є важливим для розвитку яйцеклітин і плода. Він є у складі молекули інсуліну, активує дію тестостерону, адреналіну та гонадотропного гормонів. Перебуваючи в складі карбоангідрази, він бере участь у підтримці кислотно-лужної рівноваги. Цинк впливає на функцію потрійних гормонів гіпофіза, що забезпечують статеву активність і резистентність організму |бІ.
Цинк впливає на рівень метаболіту тестостерону - дигідротестостерону, надлишок останнього викликає гіперплазію простати. Метал є необхідним елементом і для жіночих організмів, тому що входить в структуру рецепторів для естрогену, впливаючи таким чином на усі процеси, пов'язані із естрогеном І7|.
Цинк бере активну участь у функціонуванні тимуса, впливаючи на стан імунної системи в організмі. За рахунок наявності у складі ретинолпереносного білка, Цинк у комплексі із
Зо вітаміном А (і вітаміном С) перешкоджає виникненню імунодефіцитів, стимулюючи утворення антитіл |бІ.
Метал бере участь у синтезі ДНК і РНК; у антиокиснювальних процесах; у транспорті СО»; у стабілізації біомембран; кровотворенні, функціонуванні залоз внутрішньої секреції. Цинк виконує важливу роль у транскрипції, у стабілізації структур полісом і біополімерів. Підтримує фізіологічний вміст вітаміну А в крові та нормальне смакове відчуття. Елемент є складовою ряду металоензимів: пептидаз, дегідрогеназ, трансфосфорилаз, уреази, фосфатаз, карбоангідрази, альдолази |4, 8Ї. Цинк є складовою молекул і необхідний для активації панкреатичної карбоксипептидази, протеази, декарбоксилази, дипептидази, аргінази, РНК і
ДНК-полімерази, супероксидвісмутази і алкогольдегідрогенази. Метал входить в структуру провідного антиокиснювального ензиму - (7п, Си) - супероксиддисмутази - і індукує синтез захисних білків клітин, що підтверджує антиоксидантну дію цього елемента.
Цинк депонується в печінці, після чого транспортується до інших тканин і клітин. У організмі тварин метал-біотик перебуває переважно у вигляді комплексних сполук з біополімерами, у тому числі і білками І7Ї. Обмін Цинку в організмі тварин регулюється щитовидною залозою.
Дефіцит металу-біотику викликає затримку статевого розвитку. За незначного дефіциту Цинку: зменшується концентрація РНК і знижується синтез білка в нервових клітинах, загальмовується розвиток мозку, відбувається порушення дії смакових рецепторів та відчуття запаху; уповільнюється розвиток тварин; виникає лущіння шкіри; проявляється безпліддя, мала кількість сперми, загоєння ран довго триває.
За суттєвого дефіциту металу: сповільнюється ріст кісткової тканини; проявляється гіпоплазія й гіпофункція сім'яників; спостерігається низький зріст або карликовість тварин; виникає катаракта.
За надлишку Цинку проявляється негативна дія на функції серця і крові, виникають гастрити, млявість, нудота, сонливість, порушення координації. Функціональними антагоністами Цинку є
Купрум, Кадмій, Плюмбум, особливо на фоні дефіциту амінокислот. У вигляді хелатоутворюючих комплексів метал може виступати в ролі синергіста Хрому |41.
Внесення певних мікроелементів до поживного середовища сприяє підвищенню метаболізму у організмі черв'яків та їх продуктивності.
Близьким аналогом є спосіб додавання природного мінералу сапоніту до складу поживного бо середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків (91.
До недоліків близького аналога слід віднести те, що сапоніт має низький вміст Цинку, крім того, мікроелемент перебуває у важкодоступній формі для біооб'єктів.
Запропонований нами метод дозволяє підвищувати концентрацію Цинку в поживному середовищі в декілька разів, не змінюючи вмісту ессенціальних факторів живлення у останньому. Що дозволяє реалізувати генетичний потенціал гібрида червоних каліфорнійських черв'яків щодо розмноження і збільшення біомаси повною мірою.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за Цинком, шляхом внесення до поживного середовища солей сульфату цинку.
Поставлена задача вирішується шляхом додавання до поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків Цинку у формі 7п504-7НгО.
З цією метою було сформовано 2 групи - контрольну і дослідну. Кожна група містить по дев'ять мікролож розміром 0,5х0,7 м. У кожне мікроложе було внесено по 11,0 кг поживного середовища (ферментований гній великої рогатої худоби та солома злакових) для черв'яків із вмістом вологи 65,0 95. На початок досліду у кожне ложе було заселено по 80 статевозрілих черв'яків (табл. 1).
Таблиця 1
Схема досліду
Група мікролож пи : . , черв'яків у мікроложі, шт. експерименту, діб Кобальту, мг/кг
Контрольна.ї | -:У///// 80777771 11111111 (Дослідна | 77777780 177777171171вос1С
У поживне середовище контрольної групи Цинк не вносили. У дослідній групі на 1 кг поживного середовища вносили 7,82 г 2п504-7НгО, що забезпечувало додаткове введення 160 мг/кг Цинку.
По завершенні експерименту в кожному мікроложі визначали кількість черв'яків та визначали їх масу (табл. 2).
Таблиця 2
Кількість черв'яків та їх маса у мікроложах, п-9
Група мікролож (статевозрілі) (нестатевозрілі)
Примітки: 775 - р«0,001
Дослідженнями встановлено, що додавання до поживного середовища Цинку у кількості 160 мг/кг поживного середовища сприяє збільшенню статевозрілих особин (маса 0,4-0,8 г) гібрида червоного каліфорнійського черв'яка на 90,2 95 порівняно з контролем (134,9 шт.).
Кількість нестатевозрілих черв'яків (маса 0,01-0,39 г.) була більшою у порівнянні із контролем на 53,2 95 і становила 199,2 шт.
Варто відмітити, що середня маса статевозрілих червоних каліфорнійських черв'яків у одному мікроложі дослідної групи (160,1 г), що культивувалися на поживному середовищі з додаванням Цинку вища на 96,9 95 у порівняні з контролем. Маса нестатевозрілих особин із одного мікроложа дослідної групи становить 43,0 г, що на 55,2 95 більше, ніж в контрольній групі.
Отже, результати наших досліджень свідчать про те, що додавання Цинку у мінеральній формі (2п50.4-7НгО) в кількості 160 мг/кг поживного середовища сприяє підвищенню як кількості черв'яків, так і їх маси.
Велике виробниче значення запропонованого нами способу з удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за Цинком очевидне, оскільки внесення даного мікроелемента дозволяє одержати прибуток за рахунок вирощування додаткової черв'ячної біомаси.
Запропонований спосіб вписується в технологію культивування гібрида червоних каліфорнійських черв'яків. Використання запропонованого прийому має економічне значення.
ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ: 1. Назапиглатап А.Р.Ма., Новвзіап 5К.2. апа Оа5з М. Мишйіопа! роїепійаІйу ої еаппмогт (Регіопух ехсамайив5) Тог 5ирзійшіпод Тізптеаї изеа іп Іоса! Теєд сотрапу іп Вапдіадез5н. Мезорої. .).
Маг. 5сі., 2010. 25 (2): 134-139. 2. КозівєсКа 9. Розвіріе ивзе ої єаннмогт Еїізепіа Гоєїйда (Зам.) Ббіотав5 ог Бгеєдіпа аднатпит
Тіз. Еигореап доштаї ої 5ої Віоіоду, 2006. 42: 5231-5233.
З. Машкін Ю.О. Вермикультивування - альтернативний спосіб одержання білково- мінеральної кормової добавки / Ю.О. Машкін, С.В. Мерзлов // Вісник БНАУ: 36. наук, праць
БНАУ. - 2015. - вип. 2 (120). - б. 132-135. 4. Георгиевский В.И. Минеральное питание сельскохозяйственой птиць. / В.И. Георгиевский 15. // М.: 1970. - С. 84-134. 5. Кіда М. Т., Гежеї Р. В., 5 Оцтевні, М. А. (1996) 7іпс теїтароїїзт мйй з5ресіа! геїегепсе ю її5 гоїє іп іттипйу. УМопа'5 Рошкгу Зсієепсе 9., 52, 309-324. 6. Кононский 0.1. Біохімія тварин / О.І. Кононский // - К., 2006. - С. 450. 7. Парибок Т.А. О роли Цинка в метаболизме / Т.А. Парибок // Биологическая роль микроелементов и их применениє в сельском хозяйстве и медицине. - М.: Наука, 1974. - С. 306- 319. 8. Снітинський В.В., Гложик 1.3., Данчук В.В. Біологічні аспекти вільно радикального окислення у сільськогосподарських тварин у зв'язку з фізіологічним станом і вмістом Цинку у раціоні / В.В. Снітинський, с 1.3. Гложик, В.В. Данчук // Фізіол. Журнал. - 2002. - Т. 48 (2). - б. 191 - 192. 9. Спосіб оптимізації складу живильного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків: патент Мо 55931А Україна: 7 А01К 67/033; Мо 2002076191; заявл. 25.07.2002; опубл. 15.04.2003, Бюл. Мо 4.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за цинком, що включає додавання до поживного середовища мінеральних сполук, який відрізняється тим, що до поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків додають 160 мг цинку на 1 кг поживного середовища у формі солі 7п504-7НгО.
UAU202105725U 2021-10-11 2021-10-11 Спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за цинком UA155708U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105725U UA155708U (uk) 2021-10-11 2021-10-11 Спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за цинком

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105725U UA155708U (uk) 2021-10-11 2021-10-11 Спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за цинком

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA155708U true UA155708U (uk) 2024-04-03

Family

ID=90623821

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202105725U UA155708U (uk) 2021-10-11 2021-10-11 Спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за цинком

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA155708U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101791068B (zh) 养殖蚯蚓用腐熟牛粪培养基料的制备方法
RU2561747C2 (ru) Органически хелатированные минеральные композиции и способы их получения
CN102640846B (zh) 一种富硒桑叶超微粉饲料及其生产方法
CN103689284B (zh) 一种鳙鱼用有机碎屑菌团饵料及其制备方法
Glebova et al. The use of spirulina platensis in cattle feeding
Tongmee et al. Waste to wealth: a sustainable circular bioeconomy approach of chicken manure powder for increasing productivity of Lanchester’s freshwater prawn (Macrobrachium lanchesteri)
CA2604771C (en) Method for lengthening the seasonal mobility period of fish
CN105614036A (zh) 一种脊尾白虾养殖用肥水液及生产方法
CN102326693A (zh) 一种鲤鱼越冬饲料
CN102487885A (zh) 一种采用生物发酵饲料养殖泥鳅苗的方法
CN105441487A (zh) 生物有机硒及其制备方法和用途及由其制备的饲料或肥料
Popov et al. Overview of metabiotics and probiotic cultures during fermentation of molasses
UA155708U (uk) Спосіб удосконалення мінерального складу поживного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за цинком
Honcharova et al. Physiological and biochemical aspects of the carp organism in conditions of increasing their viability when stocking water bodies.
CN109722407B (zh) 一种微藻冰温启动补偿生长的方法
CN105613375A (zh) 一种甲鱼养殖专用肥水液及生产方法
CN109804962B (zh) 一种水产健康生态养殖调水方法
CN113692996A (zh) 一种鲫鱼高效养殖方法
KR100685751B1 (ko) 유기태 금속이 축적된 미생물 제제 및 이의 제조 방법
KR100797378B1 (ko) 철분, 아연, 마그네슘, 크롬, 코발트 등의 미네랄 함유효모의 대량 제조 방법
CN103583239A (zh) 一种富硒猴头菇的培养基的使用方法
RU2648707C2 (ru) Кормовая добавка для рыб и способ ее получения
RU2806431C1 (ru) Способ повышения скороспелости перепелов
Redka et al. Digestibility of feed nutrients, nutrient excretion and nutrient retention in broilers under consumption of combined feed with sulfate and zinc-mixed ligand complex
CN111202186B (zh) 一种在对虾池塘养殖用元素组合物及其使用方法