UA154082U - Укриття для щеплення рослин - Google Patents

Укриття для щеплення рослин Download PDF

Info

Publication number
UA154082U
UA154082U UAU202203114U UAU202203114U UA154082U UA 154082 U UA154082 U UA 154082U UA U202203114 U UAU202203114 U UA U202203114U UA U202203114 U UAU202203114 U UA U202203114U UA 154082 U UA154082 U UA 154082U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cylinders
opaque
opaque sleeve
protective casing
sleeve
Prior art date
Application number
UAU202203114U
Other languages
English (en)
Inventor
Михайло Борисович Шарга
Борис Михайлович Шарга
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет" filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет"
Priority to UAU202203114U priority Critical patent/UA154082U/uk
Publication of UA154082U publication Critical patent/UA154082U/uk

Links

Landscapes

  • Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)

Abstract

Укриття для щеплення рослин містить непрозорий рукав та частково забезпечений дзеркальною поверхнею захисний кожух з вентиляційним отвором із різьбою та різьбовою кришкою з концентричним виступом, заглибиною і мікрофільтруючою прокладкою з нетканого волокна по периферії кришки, кронштейн, як потовщення стінки кожуха, та стовпці. При цьому захисний кожух і непрозорий рукав виконані як відокремлені частини, при цьому захисний кожух виконано з не менше як двох прозорих пластикових циліндрів, а непрозорий рукав виконано з не менше як двох непрозорих пластикових циліндрів, пластикові циліндри виготовляють довільної довжини, але діаметрів, які різняться на товщину їхньої стінки, яка є достатньо пружною і жорсткою для збереження її форми, що дозволяє вводити вужчі циліндри у ширші та регулювати розміри захисного кожуха і непрозорого рукава за розмірами щепленої рослини, різьбову кришку виготовляють з гнучкою петлею, а верхні отвори всіх циліндрів на зовнішній поверхні захисного кожуха і непрозорого рукава забезпечено кронштейнами у вигляді пластикових кілець.

Description

Корисна модель належить до галузі сільського господарства, зокрема до пристроїв для захисту щеплених рослин від несприятливих біотичних (комахи-шкідники, тварини, мікроорганізми тощо) та абіотичних (інструменти, погодні умови тощо) факторів і створення умов для кращого виживання і розвитку щеплених частин рослин.
В літературі описано ряд конструкцій укриттів для щеплень рослин. Так, запропоновано використовувані скляні банки (|1Ї. Їх недоліками є обмежена вентиляція і те, що вони розбиваються.
Ці ж автори описують укриття з алюмінієвої фольги і поліетиленової плівки, яке запобігає перегріву щеплень рослин і зберігає вологу (11). Однак, таке укриття нестійке на рослині і не повністю захищає від пошкодження щеплень вітром, тваринами і комахами-шкідниками.
Також відоме укриття для щеплень - пляшкоподібний рукав з вентиляційним отвором і зав'язкою для закріплення рукава біля цього отвору до підщепи |2). Ця конструкція також не повністю захищає щеплення від механічних пошкоджень вітром, тваринами і комахами, бо закріплюється також нестійко. Через вентиляційний отвір можуть проникати шкідники та збудники хвороб рослин.
Відомий також рукав для щеплення з аркоподібними пластинами, з'єднаними еластичними площинами з одного кінця та між собою з іншого, одна 3з еластичних пластин має водопроникний пластиковий рукав і експансивну губку, що абсорбує воду. Рукав з'єднаний з порожнистими еластичними м'ячами, з'єднаними з еластичними площинами та стиковим листом, для сторони якого з'єднані з плавниками, а плавники з обох боків стикового листа - з пластинами арок. Еластичні м'ячі зв'язані інфузійною трубкою з голююю шприца. Тиск, що його створює дощова вода і ріст щеплених частин, поступово вводить у щеплення через голку шприца препарат |З). Однак, це укриття конструктивно складне і вартісне.
Відомий і полівінілхлоридний рукав, який за рахунок виступів утримує повітря на відстані до 10 мм навколо стовбура/кореня, наприклад після щеплення вічка. У стінці рукава є порожнини/борозни для розриву за потовщення рослини. Альтернативно, рукав формують витками з хоча б одним перекриванням (|4). Але це укриття придатне лише для захисту вічок і місця щеплення, але не пагонів прищеп.
Описано також укриття для щеплення, яке складається із шару плівки, водозапасаючого
Зо шару - губки, шару поживних речовин, стрічки для закріплення вище і нижче щеплення (5).
Проте така муфта на ділянці щеплення не захищає частини прищепи за її межами.
Також відоме укриття, яке містить капелюхоподібний тент для захисту від дощу, водопоглинальну вату та сталевий дріт. Пристрій охоплює вужчим отвором нижню частину прищепи, а ширшим нижнім - за допомогою підтримуючих стержнів - верхню частину підщепи так, щоб місце щеплення було в укритті. Вата, прив'язана дротом до прищепи, вкриває край верхнього отвору і відводить дощову воду для захисту щеплення від загнивання |б|. Але пристрій не захищає весь прищеплений пагін, а за дощів волога вата сприяє розвитку фітопатогенних мікробів.
Відомий спосіб щеплення з використанням прозорої пластикової коробки, яка вкриває рукав фіксації прищепи і підщепи, які обробляють органічними кислотами та регуляторами розвитку
Г/1. Але укриття пропускає значну частину світла через себе назовні, а використання органічних кислот і регуляторів розвитку значно підвищує вартість способу.
Запатентовано непрозорий рукав, який встановлюється навколо стовбура дерева нижче точки вдосконалення або щеплення (8). Це запобігає росту небажаних пагонів нижче цієї точки і зберігає тепло, що сприяє прийманню прищепи. Однак, дане рішення не пристосоване для захисту прищеплених пагонів, розміщених вище.
Відоме прозоре захисне укриття для щеплення рослин, яке складається із захисного кожуха з коефіцієнтом пропускання світла 85-90 96, кронштейна для його підтримки та мотузки, яка затягується через кільця кронштейна і закриває нижню частину укриття. У бічній стінці кожуха є два отвори, вкриті зсередини "дихальним шаром" нетканого полотна (9). Однак, таке розміщення отворів є недоліком, бо зменшує вихід нагрітого повітря з об'єму над ними, що може сприяти перегріву рослини. Через них в укриття може потрапити вода. Кожух - закритий зверху пластиковий рукав - може бути пошкоджений тваринами, інструментами. Він повністю прозорий, тому значна частина світла проходить через укриття і втрачається.
Найбільш близьким за технічною суттю та результатом, що досягається, є прозоре укриття для щеплення рослин, яке містить захисний кожух, мотузку і кронштейн для підтримки захисного кожуха. Частину стінки кожуха забезпечено дзеркальною поверхнею, яку розміщують напроти джерела світла. Кожух виконано трубчастим із стінкою, яка зберігає вихідну форму, кронштейн виконаний як потовщення стінки кожуха, верхній отвір кожуха забезпечений кришкою бо з концентричними виступами для упирання (1-3) стовпців, прив'язаних до стовбура підщепи,
вентиляційний отвір є верхнім отвором укриття з кришкою з мікрофільтруючою прокладкою нетканого волокна по периферії кришки, кришка виконана напівпрозорою та/або непрозорою.
По колу нижнього отвору кожуха закріплений непрозорий рукав (10). Однак, це укриття не придатне для щеплення рослин із дуже короткою, тонкою і ніжною підщепою, наприклад, для овочів або малих сіянців дерев і кущів. Непрозорий м'який рукав контактує з підщепою, що збільшує вологість на її поверхні, а це сприяє розвитку фітопатогенних мікробів, і пошкодженню кори і калюсу в ділянці щеплення від перегріву. Непрозорий м'який рукав може механічно пошкодитися. Концентричні виступи кришки для упирання стовпців, мотузка для закріплення кронштейна і стовпців ускладнює конструкцію укриття та його використання.
Задача корисної моделі полягає у створенні укриття для щеплення рослин спрощеної конструкції, яке придатне для захисту щеплень рослин різних розмірів, зменшує вологість поверхні підщепи та ділянки щеплення і таким шляхом знизує ризик розвитку фітопатогенних мікробів і пошкодження ними підщепи та ділянки щеплення, запобігає перегріву щеплення.
Поставлена задача вирішується тим, що запропоновано укриття для щеплення рослин, що містить непрозорий рукав та частково забезпечений дзеркальною поверхнею захисний кожух з вентиляційним отвором із різьбою та різьбовою кришкою і концентричним виступом, заглибиною і мікрофільтруючою прокладкою нетканого волокна по периферії кришки, кронштейн, як потовщення стінки кожуха та стовпці, в якому, згідно з корисною моделлю, захисний кожух і непрозорий рукав виконано як відокремлені частини, при цьому захисний кожух виконано з не менше як двох прозорих пластикових циліндрів, а непрозорий рукав виконано з не менше як двох непрозорих пластикових циліндрів, пластикові циліндри виготовляють довільної довжини, але діаметрів, які різняться на товщину їхньої стінки, яка є достатньо жорсткою і пружною для збереження її форми, що дозволяє вводити вужчі циліндри у ширші та регулювати розміри захисного кожуха і непрозорого рукава за розмірами щепленої рослини, різьбову кришку виготовляють з гнучкою петлею, а верхні отвори всіх циліндрів на зовнішній поверхні захисного кожуха і непрозорого рукава забезпечено кронштейнами у вигляді пластикових кілець.
Верхні отвори циліндрів захисного кожуха і циліндрів непрозорого рукава на зовнішній поверхні забезпечено кронштейнами у вигляді кілець для втикання стовпців.
Зо Різьбову кришку захисного кожуха виготовляють з гнучкою петлею і лише одним концентричним виступом, який утворює з периферійною стінкою кришки заглибину для утримання мікрофільтруючої прокладки нетканого волокна.
Укриття реалізують наступним чином.
Варіанти виконання і застосування пропонованого укриття показано на фіг. 1, фіг. 2 та фіг. 3, які лише ілюструють його, але не обмежують геометрію виконання.
На фіг. 1 наведено конструкцію укриття для щеплення рослин, де: 1 - кришка, 2 - кронштейн,
З - стінка захисного кожуха, 4 - нижній циліндр захисного кожуха, 5 - непрозорий рукав, б - мікрофільтруюча прокладка нетканого волокна, 7 - концентричний виступ, 8 - різьба, 9 - стовпець, 10 - дзеркальна поверхня, 11- верхній циліндр, 12 - гнучка петля.
На фіг. 2 наведено конструкцію різьбової кришки з гнучкою петлею, де: 1 - кришка, б - мікрофільтруюча прокладка нетканого волокна, 7 - концентричний виступ, 8 - різьба, 12 - гнучка петля.
На фіг. З наведено принципову схему використання укриття, де: 1 - кришка, З - стінка захисного кожуха, 5 - непрозорий рукав, 13 - рівень грунту, 14 - огортання грунту, 15 - підщепа, 16 - прищепа, 17 - ділянка щеплення, 18 - брунька прищепи, 19 - брунька підщепи, пригнічена в розвитку через дефіцит світла.
Захисний кожух (фіг. 1, поз. 3) та непрозорий рукав (фіг. 1, поз. 5) виготовляють як окремі набори, які складаються з прозорих і непрозорих пластикових циліндрів, відповідно, з не менше як двох пластикових циліндрів як для захисною кожуха, так і для непрозорого рукава, з чорного або білого кольорів, довільної довжини, але діаметрів, які різняться на товщину їхньої стінки, достатньо жорсткої і пружної для збереження її форми, що дає можливість вводити вужчі циліндри у ширші та регулювати висоту циліндрів відповідно до висоти прищепленої рослини, яка дозволяє ріст пагонів прищепи. Для непрозорого рукава з набору непрозорих циліндрів вибирають циліндри, діаметр яких ширший, ніж діаметр підщепи настільки, щоб за його встановлення відбувалося б пригнічення росту пагонів із бруньок підщепи через їх недостатнє освітлення, а також була б достатня вентиляція для запобігання появі краплин вологи на підщепі (фіг. З, поз. 15) та в ділянці щеплення (фіг. З, поз. 17) і розвитку в них фітопатогенних мікробів. Шар повітря між підщепою з ділянкою щеплення та непрозорим рукавом запобігає можливому сонячному опіку цих частин рослини і зберігає тепло за холодної погоди.
Верхні частини на зовнішній поверхні всіх циліндрів захисного кожуха і непрозорого рукава забезпечено кронштейнами (фіг. 1, поз. 2) у вигляді пластикових кілець на зовнішній поверхні стінки біля верхнього отвору циліндра, для не менше як одного стовпця (фіг. 1, поз. 9), розміщеними напроти один одного, якщо їх два, або рівномірно по периметру кола циліндра, якщо їх три або більше, для закріплення захисного кожуха і непрозорого рукава в грунті.
Для максимально спрощеного варіанту укриття циліндри виготовляють без кронштейнів і втикають найширший циліндр кожуха або непрозорого рукава нижнім кінцем у грунт (субстрат росту) навколо щепленої рослини без кілків і/або огортають землею (субстратом росту) по колу нижнього його отвору (фіг. 3, поз. 14). Захисний кожух закривають різьбовою кришкою (фіг. 1, 2, поз3.1) з мікрофільтруючою прокладкою нетканого волокна (фіг. 1, поз. 6).
Непрозорий рукав виготовляють чорним для абсорбції максимальної кількості інфрачервоних променів і утеплення підщепи та ділянки щеплення для оптимального утворення калюсу в умовах помірного клімату або білим для запобігання їх перегріву в умовах жаркого клімату.
В оптимальному виконанні непрозорий рукав (фіг. 1, З поз. 5) одягають на підщепу, втикаючи нижній кінець найбільшого його циліндра у грунт або огортаючи його грунтом (фіг. З, поз. 14). Для збереження між стінкою та підщепою з ділянкою щеплення фіксованої відстані, яка дозволяє їх достатню вентиляцію, щоб запобігати появі вологи на їх поверхні, що сприяє розвитку фітопатогенних мікробів (гриби, бактерії) і пошкодженню ними щеплення або його перегріву, і при якій через нестачу світла ще пригнічується ріст небажаних пагонів з бруньок підщепи, у грунт через кільця кронштейнів (фіг. 1. поз. 2) найменшого і найбільшого циліндрів або всіх циліндрів втикають не менше як один стовпець (фіг. 1, поз. 9), а висоту непрозорого рукава встановлюють такою, щоб ділянка щеплення (фіг. 3, поз. 17) була нижче його верхнього отвору.
Аналогічно, втикаючи в грунт або огортаючи ним та просуваючи не менше як один стовпець через кронштейни, закріплюють у землі над непрозорим рукавом захисний кожух (фіг. 1, поз. 3).
Внутрішню дзеркальну поверхню (фіг.1, поз. 10) прозорого кожуха орієнтують його поворотом за умов помірного клімату так, щоб відбивати промені сонця/джерела світла і тепла на непрозорий рукав і прищепу, а в умовах жаркого клімату - так, щоб частково затіняти їх, не пропускаючи частину променів в укриття.
Аналогічно до найближчого аналога, різьбову кришку (фіг. 1, 2, 3, поз. 1) виготовляють прозорою для помірного клімату і напівпрозорою або непрозорою для жаркого клімату.
Вентиляцію в укритті регулюють закручуванням або відкручуванням кришки, знімаючи її повністю з отвору кожуха лише за надмірно високих температур, які можуть пригнічувати розвиток або пошкодити щеплення.
Порівняно з найближчим аналогом, запропонована конструкція укриття створює кращі і регульовані температурні умови для розвитку калюсу в місці щеплення, бо теплові промені спрямовуються дзеркальною поверхнею (фіг. 1, поз. 10) на непрозорий рукав (фіг. 1, З поз. 5), тому виготовляють непрозорий рукав чорним - для помірного клімату або білим - для жаркого клімату.
Також створюються кращі умови вентиляції і зменшення вологості на підщепі і ділянці щеплення за рахунок шару повітря між ними та непрозорим рукавом. Це зменшує ризик розвитку інфекції фітопатогенних мікробів на підщепі і ділянці щеплення, адже непрозорий рукав не контактує з рослиною, що забезпечує вентиляцію ділянки щеплення і запобігає розвитку на ньому та ділянці підщепи, розміщеній нижче, фітопатогенних мікроорганізмів. Також зменшується ризик перегріву щеплення.
Укриття зручно зберігати і транспортувати у складеному вигляді. При цьому циліндри меншого діаметра укладаються у ширші циліндри.
Приклад 1.
На одній ділянці в умовах поля 50 штук З-річних вкорінених підщеп айви "Оціпсе А" з діаметром близько З см прищепили методом "за кору" двома однорічними нагонами груші "Сопіегепсе" з діаметром близько 5 мм та З бруньками на висоті 10 см від поверхні грунту з використанням пропонованого укриття із внутрішнім діаметром верхнього циліндра непрозорого рукава 5 см та внутрішнім діаметром верхнього циліндра захисного кожуха 15 см. Таку ж кількість рослин було прищеплено з використанням укриття - найближчого аналога в контролі.
Оцінку щеплень проводили через З тижні (табл. 1).
Таблиця 1
Результати щеплення груші "Соп'іегепсе" на айві "СОціпсе А" з використанням пропонованого укриття та його найближчого аналога 0000 харвюемтищетеня 0000) ант Лот
Пропоноване
Характеристики щеплення аналог укриття контроль
Кількість здорових щеплень з прийняттям обох пагонів о о прищепи 45 (90 Об) 49 (98 Об)
Кількість пошкоджених щеплень бактеріями Рзендотопав зугіпдає (мап Наї)), у вигляді темних плям кори у ділянці 5(10 Об) 1(2 9) щеплення на прищепі і/або підщепі одного або обох пагонів
Кількість щеплень з краплинами конденсату води на ділянці БО щеплення за перебування в непрозорому рукаві
Середня довжина молодих пагонів, які виросли з бруньок 214 3 246 прищепи " "
Кількість здорових щеплень з калюсоутворенням на поверхні о о зрізу підщепи 35 (77,7 Зв) 39(79,6 96)
Як видно з табл. 1, більший вихід здорових щеплених рослин груші був за використання пропонованого укриття.
Приклад 2.
Аналогічно до прикладу 1, на вирощені з сіянців З-річні підщепи абрикоса прищеплювати сорт "Когаї 7атаї!о5". Оцінку щеплень проводили через З тижні (табл. 2). Як видно з табл. 2, кращі результати щеплення були у групі з використанням пропонованого укриття.
Таблиця 2
Результати щеплення абрикоса "Когаї 7атаї!ов5" на З3-річних сіянцях за використання пропонованого укриття та його найближчого аналога
Найближчий
Пропоноване
Характеристики щеплення аналог укриття (контроль)
Кількість здорових щеплень, з прийняттям обох нагонів 44 (88 96) 47 (94 96) прищепи
Кількість пошкоджених щеплень грибом Мопіїа Іаха (Епг.) у вигляді темних плям кори у ділянці щеплення і на пагонах б (12 Ов) З (6 9) прищепи, опіку бруньок і квіток одного або обох пагонів
Кількість щеплень з краплинами конденсату води на ділянці БО щеплення за перебування в непрозорому рукаві
Середня довжина молодих пагонів, які виросли з бруньок 16.3 18.6 прищепи, см " "
Кількість здорових щеплень з калюсоутворенням на поверхні о о зрізу підщепи 30 (68,2 96) 34 (72,3 96)
Як видно з табл. 2, більший вихід здорових щеплених рослин абрикоса був за використання пропонованого укриття.
ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ: 1. Найтапп Н.Т., Кевієгї О.Е., Оамієз Е.Т., Чепеме В.І... Наптапп 8 Кезієг5 Ріапі Ргорадаїйоп:
Рііпсірієз апа Ргасііїсе5. - Реагзоп Едисаїйоп. Іпс... Рибіїзпіпуд аз Ргепіїсе Най. - 9 ей. Вовіоп.
Соіштбрив, Іпаіапароїїз Мем ХогкК Зап Егапвізсо, 2017. - 1024 р. 2. Раї. СМ105265182А Спіпа, ІРС АОТОа 1/06 (2006.01) біІеєме рошШе ог ітргомхіпуд дганіпа кдизмід й аМ БІ се га І вигміма! гай ої пигтвегу віск / Я ЯКЕ Ме см201410258995. ТА: ЇЇ. Бу ЖЕ 08.06.2014; рибі. 27.01.2016. - 4 р.; 1 їд. пбрз//раїепітадев.5іогаде.доодієарів.сот/ав/ає/ва/сьбвбвадв2гзагзаві/
СМм105265182А.раї
З. Раї. СМ107493990А Спіпа, ІРС АОТа 1/06, ДОТИ 7/06. Ргоїесіїме 5іІвееме ог ріапі дгайіпо / к і ЗКУ треку ЕЕ АХ под г Аввідпее ПКД ЕВ М (СМ). - Ме СМ201710800864.5А; Я. 07.09, 2017; рибі. 22.12.2017. - б р.: 1 йп9,. про /раїепійтадез.5іогаде.доодієарів.сот/24/67/04/24506беІветЕ229/
СМ107493990А.раї 4. Раї. ВЕ90О5871 В Веїдіит, ІРС АОТО 13/0243. 5ієєме юю ргоїесі ріапі ог їгее вієт ог гоої - і5 ріасед агоипа 5івт м/йй тах. 10 тт. сієагапсе ог моипа агоипа 5іет м/ййп зате сієагапсе Ббеїмеєп міпаіпдб5 / ВоїКаєтів ЕРегпапа; Авззідпееє ВоїКаєгі5 Регпапа Реїїх Нибрегп (ВЕ). - МеВЕ7/970А; 1. 05.12.1986; рибі.: 04.01.1987. - 12 р.: 23 Ід. перз//раїєпів.доодіє. сот/раїєпуВЕЗ9О5871 В/еп?/д-(ріап)ва-(дгаюва -9Іеємевд-сопіаіпегд-(А0105)54-(А0О1652952130):од-(ріапО н(дгат) -5Івееме--сопіаіпег-н(А0О1с)(А 01с2 952130) 5. СМ103931426А Спіпа, ІРС дОТа. Аихіїйагу демісе їТог ріапі дгайіпду / Б. Аззідпеє
ЖИЛЕ (СМ); МеСМ201410163298.8А; Я. 18.04.2014; рибі. 23.07.2014. .- 7 р. - З Па. пирз//раїепіітадез.5іогаде.доодієарів.сот/1 7/а2/37/5525абасв6рг73/СМ 1039314264А. раї 6. ШІ. тоде! Сімг010906090 Спіпа, ІРО АОТОИ1/06. ЕІт дгайіпу ргоїесіїоп демісе / ЖЕ,
КОВО БЖ ди Ин о Й фа ки ру,
Аввідпее ХАР ЕЕВЕЯНИ КТС ЕТ ХЕ ЕМ. ме см2о1420503068.70; Я. 02.09.2014; РИВІ. 14.01.2015.- 5 р.:2 ід. порз//раїепіітадез.5іогаде.доодієарібз.сот/00/51/а7/35а41493686с9с/
СсМ2040906090. раї 7. Раї. СМІ08338016А Спіпа, ІРС АОТСе 2/30, АОТО 2/38.. Риипив взаїїсіпа дгайіпу теїнод /
Ж. дввідпее. ЯКЕ ЕЛ ЯК ВН ЖТВЕВТВНИНВ. месм2о1810497405.9А 1. 22.05.2018; рибі. 31.07.2018.-б р. 2 1д. перз//раієпійтадез віогаде.досаІєарів.сот/ра/44/08/94р996а19с1189/ СМ108338016А. раї 8. Раї. ВЕ904592А Веїдіит ІРС АОТИа13/0243. Егиїї ігеє віт вієеме - і попігапвінсепі апа їв
Беж дгайіпа роїпі о ргемепі ипжапієй 5Ппооїпоа / ВоїКаєйп5 Ретапа РЕеїїх Нибенй; Аззідпеє
ВоїКаєт5 Регпапа Реїїх Нибегп (ВЕ); Мо ВЕ7/968А, її. Бу 04.14.1986; рибі. 05.12.1986; порз//раїепів.доодіє.сот/раїеп/ВЕЗ904592А/еп. 9. Раї. СМ108112406 (А) Спіпа, ІРС АОТО 13/02; ДОТИ 2/30. І ідпіїгапетінціпуд апа Бгеаїнавбіє тоівішгігіпуд ргоїесіїме сомег ог ріапі дгайіпа апа ргерагайоп тетоа Негеої/ І і 2 Півіп; Ваї Хіаохіа;
Зо Ши УМеї; Гі Ріпо; Гі Кип; 2папо Хіаохіао; Ваї Хіао; РІЇ. Бу Аззідпее 5пЦіа7/ллцапд Зпеп2пои Ріожег
Вез Іпвійше бо ТО. - МоСМ201711405349; її. 22.12.2017; рибі. 05.06.2018, .- 7р.: 1 тд. пирз//раїепіїтадев. 5іогаде.доодієарів.сот/98/45/сі/Зась7843Б5еезр/СМ10811 2406А. раї 10. Патент на корисну модель ША 143263 МПК АОТО 13/02, АОТ1О 15/00, АО1О 2/30, АО1О 2/38. Прозоре укриття для щеплення рослин / Ходак В.О., Шарга Б.М., Лазар С.П., Студеняк І.Н.;
Власник: Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет". -
Мо и201910660; заявл. 28.10.2019; опубл. 27.07.2020; Бюл. Мо 14. - 5 с. - Найближчий аналог.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ 40 Укриття для щеплення рослин, що містить непрозорий рукав та частково забезпечений дзеркальною поверхнею захисний кожух з вентиляційним отвором із різьбою та різьбовою кришкою з концентричним виступом, заглибиною і мікрофільтруючою прокладкою з нетканого волокна по периферії кришки, кронштейн як потовщення стінки кожуха, та стовпці, яке відрізняється тим, що захисний кожух і непрозорий рукав виконані як відокремлені частини, 45 при цьому захисний кожух виконано з не менше як двох прозорих пластикових циліндрів, а непрозорий рукав виконано з не менше як двох непрозорих пластикових циліндрів, пластикові циліндри виготовляють довільної довжини, але діаметрів, які різняться на товщину їхньої стінки, яка є достатньо пружною і жорсткою для збереження її форми, що дозволяє вводити вужчі циліндри у ширші та регулювати розміри захисного кожуха і непрозорого рукава за розмірами 50 щепленої рослини, різьбову кришку виготовляють з гнучкою петлею, а верхні отвори всіх циліндрів на зовнішній поверхні захисного кожуха і непрозорого рукава забезпечено кронштейнами у вигляді пластикових кілець.
    ' ку дн 9 - - - дит с: ес ! Н 0000 ПТ тенет Й ї. ! Й т | НИ пи її па ТА ТИ З ! к г ту ря он с й 2 Ше З і Темний тку т є М !
    3. ЗЕ і Те п ' Кк с і З ЕНН і г і го що одн що м Є й ше ее і З В ее, ро ! АРОов МЕЛЕ ху ! Оу г ій ! ши ши о о ї ;
    2. ка й
    2. вв в Х б тт ї й з- код Я З й Ст в | ; . ! ЕК | ШЕ дн дн Я ит - М
    Фіг. 1 1 -8 І й
    8. з по Е ДУЕТУ ят с В шт ви С дю МЕН пров плоти хг пт т, т од окт МЕ он ВКМ то Ми лу В 7 ж У Ка у рн хх х 4 ОСИ ту о Ж и ве ка у й г, и хх чі й И х х А ві й ; М ХМ У у у НИ М М Ії ЩІ ; Ні М Й І мі ух и ях Й й ху ІЙ З т «Ж ЗХ лилия М В вевинн те і 12 | ! Ні пдднннтеннтен етно ння. ненні 7 а 3 х я Ко ду | дн Сни ни
    Фіг. 2 б і "к
    3.
    146. 18 і . р ! Б і и фік. З
UAU202203114U 2022-08-26 2022-08-26 Укриття для щеплення рослин UA154082U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202203114U UA154082U (uk) 2022-08-26 2022-08-26 Укриття для щеплення рослин

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202203114U UA154082U (uk) 2022-08-26 2022-08-26 Укриття для щеплення рослин

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA154082U true UA154082U (uk) 2023-10-11

Family

ID=88696189

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202203114U UA154082U (uk) 2022-08-26 2022-08-26 Укриття для щеплення рослин

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA154082U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20050268544A1 (en) Plant protection device and method
AU2013100358A4 (en) Modular Garden Planter
CN106856926A (zh) 一种日光温室草莓的栽培方法
CN110063176A (zh) 一种双层拱棚栽培大棚及蔬菜的栽培方法
US20070186466A1 (en) Plant protective cover system with collapsible rigid frame
CN106535620A (zh) 一种简易式石斛种植大棚
KR20080043075A (ko) 조립식 미니텃밭
KR101331404B1 (ko) 수직형 식물 재배 장치
Freeman et al. Use of plasticulture for strawberry plant production
BR112020025548A2 (pt) Proteção modular para planta
US20160309670A1 (en) Multi-functional flowerpot
US6012249A (en) Insulated plant cover
CN101095392A (zh) 日光温室越冬茄子无公害栽培方法
US20040049976A1 (en) Plant protection device and method
UA154082U (uk) Укриття для щеплення рослин
CN101095393A (zh) 越冬甜椒无公害栽培方法
CN101731070A (zh) 日光温室越冬茄子无公害栽培方法
JP2008005816A (ja) 果樹保護袋
JP2000342086A (ja) 伸縮提灯式植物保護
Schrader Plasticulture in California vegetable production
UA143263U (uk) Прозоре укриття для щеплення рослин
UA126339C2 (uk) Укриття для щеплення рослин
JP4441827B2 (ja) 立体栽培用のシステム・タワー
US11968931B2 (en) Plant cover device with tubular shape and base member and related methods
CN113692886B (zh) 一种微型薯培育大棚及培育方法