UA153004U - Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання - Google Patents

Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання Download PDF

Info

Publication number
UA153004U
UA153004U UAU202203189U UAU202203189U UA153004U UA 153004 U UA153004 U UA 153004U UA U202203189 U UAU202203189 U UA U202203189U UA U202203189 U UAU202203189 U UA U202203189U UA 153004 U UA153004 U UA 153004U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
inhalation
medicines
administration
person
housing
Prior art date
Application number
UAU202203189U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Іванович Гуменюк
Original Assignee
Сіа Емтеко Холдинг
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сіа Емтеко Холдинг filed Critical Сіа Емтеко Холдинг
Priority to UAU202203189U priority Critical patent/UA153004U/uk
Publication of UA153004U publication Critical patent/UA153004U/uk
Priority to PCT/IB2023/058521 priority patent/WO2024047523A1/en

Links

Landscapes

  • Nozzles (AREA)

Abstract

Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1) містить корпус (4), розташовані у корпусі (4) лінію утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, лінію очищення видихуваного газу, блок керування (5). При цьому пристрій (1) запобігає потраплянню пари лікарського засобу до навколишнього середовища, а подача лікарського засобу до людини є обмеженою, чітко дозованою та контрольованою.

Description

Корисна модель належить до медичної техніки, а саме стосується пристроїв для інгаляції летких анестетиків.
Застосування летких рідин як діючих речовин або з вмістом діючих речовин загальновідомо.
Одним таким прикладом є галогенвмісні леткі рідини. Галогенвмісні леткі рідини описані як корисні для виклику і/або підтримки анестезії (включаючи амнезію, параліч м'язів і/або седативний ефект) і/або аналгезії, і тому можуть бути корисні як леткі анестетики і/або леткі анальгетики.
Найбільш легким шляхом анестезії за допомогою летких анестетиків є інгаляція, тобто вдихання пацієнтами пари чи частинок аерозолю летких анестетиків. Особливістю анестезії (знеболювання) за допомогою летких анестетиків є необхідність контролю дози леткого анестетику, яку вдихає людина, так як при передозуванні леткого анестетика може настати такий стан людини як загальна анестезія.
У такому документі як міжнародна заявка МО 2005/118036 А2 (опубліковано 15.12.2005) описано інгаляційну систему, яка містить джерело подачі кисню або повітря, камеру розпилення лікарського засобу, лицьову маску, та фільтр. Камера розпилення лікарського засобу призначена для утворення інгаляційної суміші шляхом розпилювання у кисні або повітрі аерозолю лікарського засобу, та виконана такою, що має вхід для подачі кисню або повітря та має вихід для інгаляційної суміші. Джерело подачі кисню або повітря з'єднано із входом для подачі кисню або повітря камери розпилення лікарського засобу трубкою. Вихід для інгаляційної суміші камери розпилення лікарського засобу з'єднаний із лицьовою маскою за допомогою трубки, що містить односторонній клапан, який пропускає інгаляційну суміш у напрямку від камери розпилення лікарського засобу до лицьової маски та не пропускає у зворотному напрямку. Фільтр призначений для очищення видихуваного людиною газу від лікарського засобу та виконаний таким, що має вхід для видихуваного газу та вихід для очищеного повітря. Вхід для видихуваного газу фільтра з'єднаний із лицьовою маскою за допомогою трубки, що містить односторонній клапан, який пропускає видихуваний газ у напрямку від лицьової маски до фільтра та не пропускає у зворотному напрямку.
Використовують відому інгаляційну систему таким чином. У камеру розпилення лікарського засобу наливають порцію лікарського засобу. Вмикають подачу кисню або повітря від джерела
Зо кисню або повітря. Кисень або повітря постійно надходить до камери розпилення лікарського засобу, де утворюється інгаляційна суміш. Інгаляційна суміш із камери розпилення лікарського засобу надходить до лицьової маски. Людина при вдиху вдихає інгаляційну суміш, потім при видиху людини видихуваний газ частково змішується із інгаляційної сумішшю та надходить до фільтра, де відбувається очищення від лікарського засобу.
У медичній техніці камера розпилення лікарського засобу разом із іншими пристроями, що необхідні для утворення інгаляційної суміші, часто називають інгаляційними пристроями.
Інгаляційні пристрої за своїми принципами подачі інгаляційної суміші до рота або носа людини поділяються на активні, в яких подача інгаляційної суміші здійснюється за рахунок постійної подачі повітря або іншого газу, та пасивні, в яких подача інгаляційної суміші здійснюється тільки за рахунок потоку повітря при вдиханні людини.
У відомій інгаляційній системі використовується інгаляційний пристрій активного типу.
Недоліком такого інгаляційного пристрою є постійне вдихання лікарського засобу, тобто надходження лікарського засобу є необмеженим та неконтрольованим, що у випадку застосування як лікарського засобу леткого анестетику, наприклад метоксифлурану, для знеболювання може призвести до передозування лікарського засобу та настання такого стану людини під час інгаляції, як загальна анестезія, що є небажаним.
Ще одним недоліком відомої інгаляційної системи є конструкція камери розпилення лікарського засобу, в яку потрібно наливати лікарський засіб. У випадку використання як лікарського засобу леткого анестетику, при наливанні леткого анестетика відбувається потрапляння певної кількості пари леткого анестетика у повітря приміщення, де знаходиться пацієнт, і ці пари вдихають інші люди.
Задачею технічного рішення за корисною моделлю, що заявляється, є створення удосконаленого інгаляційного пристрою, який буде більш економним, точним та безпечним у використанні, а також універсальним для сумісного використання разом з будь-яким пристроєм доставляння та/або у складі інгаляційної системи
Ще однією задачею є розширення арсеналу та асортименту засобів для інгаляції леткими анестетиками, зокрема засобів для інгаляції метоксифлураном, таких як інгаляційні пристрої.
Поставлена задача вирішується тим, що створено інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1), який містить корпус (4), розташовані у корпусі (4) лінію 60 утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, лінію очищення видихуваного газу,
блок керування (5), причому лінія утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, містить аерозольну камеру (б), датчик вдиху (7), порт (8), який призначений для приєднання пляшки із лікарським засобом, дозатор (9), лінія очищення видихуваного газу містить фільтр (10), який призначений для очищення газу, який видихає людина, від лікарського засобу, при цьому аерозольна камера (б) виконана такою, що містить корпус (12) та п'єзоелектричний перетворювач (13), який розташований у корпусі (12) аерозольної камери (б) та який призначений для утворення аерозолю лікарського засобу, причому корпус (12) аерозольної камери (6) виконаний таким, що має вхід для подачі повітря (14), отвір для подачі лікарського засобу (15) та вихід для інгаляційної суміші (16), датчик вдиху (7) виконаний таким, що має вхід для повітря (17) та вихід для повітря (18), порт (8) виконаний таким, що має вихід для лікарського засобу (19), дозатор (9) призначений для подання лікарського засобу із порту (8) на п'єзоелектричний перетворювач (13) та виконаний таким, що має вхід для лікарського засобу (20) та вихід для лікарського засобу (21), фільтр (10) виконаний таким, що має вхід (22), через який надходить видихуваний газ, та має вихід для очищеного повітря (23), і вихід для повітря (18) датчика вдиху (7) з'єднаний із входом для подачі повітря (14) корпусу (12) аерозольної камери (6), вихід для лікарського засобу (19) порту (8) з'єднаний із входом для лікарського засобу (20) дозатора (9), вихід для лікарського засобу (21) дозатора (9) проходить через отвір для подачі лікарського засобу (15) корпусу (12) аерозольної камери (6), датчик вдиху (7) має електричний зв'язок із блоком керування (5), п'єзоелектричний перетворювач (13) має електричний зв'язок із блоком керування (5), дозатор (9) має електричний зв'язок із блоком керування (5).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, аерозольна камера (6) може бути виконана такою, що корпус (12) аерозольної камери (6) складається із верхнього корпусного елемента (29) та нижнього корпусного елемента (30), причому верхній корпусний елемент (29) виконаний таким, що містить головну частину (31) у формі відкритого знизу порожнистого циліндра із циліндричною бічною стінкою (32) і верхньою торцевою стінкою (33), при цьому на верхній торцевій стінці (33) розташований вихід інгаляційної суміші (16) у формі патрубка, містить першу бічну частину (34) та другу бічну частину (35), які з'єднані із нижньою частиною циліндричної бічної стінки (32) так, що вони розташовані на протилежних сторонах
Зо циліндричної бічної стінки (32), причому перша бічна частина (34) виконана такою, що містить вхід для подачі повітря (14) у формі патрубка, друга бічна частина (35) виконана такою, що має заглиблення (36), по внутрішньому простору якого повітря проходить із внутрішнього простору нижнього корпусного елемента (30) до внутрішнього простору головної частини (31), і на верхній стороні другої бічної частини (35) виконаний отвір для подачі лікарського засобу (15), у нижньому корпусному елементі (30) виконано поздовжнє заглиблення (37), через внутрішній простір якого повітря проходить від входу для подачі повітря (14) до внутрішнього простору заглиблення (36), аерозольна камера (6) додатково містить розділювальну пластину (38), яка розташована між верхнім корпусним елементом (29) та нижнім корпусним елементом (30) так, що відокремлює внутрішній простір поздовжнього заглиблення (37) від внутрішнього простору головної частини (31), причому у частині розділювальної пластини (38), яка знаходиться під входом для подачі повітря (14), виконано один або декілька отворів (55), через які повітря проходить із входу для подачі повітря (14) до внутрішнього простору поздовжнього заглиблення (37), у частині розділювальної пластини (38), яка знаходиться під отвором для подачі лікарського засобу (15), виконано отвір (56), над яким або під яким розташований п'єзоелектричний перетворювач (13).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, аерозольна камера (6) може містити клапан впуску повітря (57), який призначений для впускання повітря в аерозольну камеру (6) через вхід для подачі повітря (14) і запобігання виходу повітря з аерозольної камери (6) через вхід для подачі повітря (14) та який розташований у корпусі (12) аерозольної камери (6) у вході для подачі повітря (14) або біля входу для подачі повітря (14).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, порт (8) може бути виконаний таким, що містить першу голку (39), яка виконана із наскрізним каналом та яка призначена для проколювання пробки на пляшці із лікарським засобом і подання лікарського засобу із пляшки до виходу для лікарського засобу (19) порту (8).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, порт (8) може бути виконаний таким, що містить вхід для повітря (40), другу голку (41), яка виконана із наскрізним каналом та яка призначена для проколювання пробки на пляшці із лікарським засобом і подання повітря із входу для повітря (40) до пляшки із лікарським засобом.
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, датчик вдиху (7) виконаний бо таким, що подає сигнал до блока керування (5) під час вдиху людини, і блок керування (5)
виконаний таким, що подає живлення на дозатор (9) для того, щоб дозатор (9) подав дозу лікарського засобу у аерозольну камеру (б), тільки під час одержання сигналу від датчика вдиху (7) під час вдиху людини.
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, лінія утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, може містити елемент для створення потоку повітря (11), який призначений для примусового створення потоку повітря у лінії утворення інгаляційної суміші та/або у лінії очищення видихуваного газу та який виконаний таким, що має вхід для повітря (42) і вихід для повітря (43), причому елемент для створення потоку повітря (11) має електричний зв'язок із блоком керування (5), вихід для повітря (43) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із входом для повітря (17) датчика вдиху (7).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, лінія утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, може містити елемент для створення потоку повітря (11), який призначений для примусового створення потоку повітря у лінії утворення інгаляційної суміші та/або у лінії очищення видихуваного газу та який виконаний таким, що має вхід для повітря (42) і вихід для повітря (43), причому елемент для створення потоку повітря (11) має електричний зв'язок із блоком керування (5), вхід для повітря (42) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із виходом для повітря (18) датчика вдиху (7), і вихід для повітря (43) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із входом для подачі повітря (14) корпусу (12) аерозольної камери (6).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, лінія очищення видихуваного газу може містити елемент для створення потоку повітря (11), який призначений для примусового створення потоку повітря у лінії утворення інгаляційної суміші та/або у лінії очищення видихуваного газу та який виконаний таким, що має вхід для повітря (42) і вихід для повітря (43), причому елемент для створення потоку повітря (11) має електричний зв'язок із блоком керування (5), вхід для повітря (42) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із виходом для очищеного повітря (23) фільтра (10).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, як елемент для створення потоку повітря (11) можуть використовувати вентилятор.
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, інгаляційний пристрій для
Зо введення лікарських засобів методом вдихання (1) може містити принаймні один нагрівальний елемент, який призначений для обігрівання корпусу (12) аерозольної камери (6) та який має електричний зв'язок із блоком керування (5).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, аерозольна камера (6) може містити принаймні один нагрівальний елемент, який призначений для обігрівання корпусу (12) аерозольної камери (б) та який має електричний зв'язок із блоком керування (5).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, аерозольна камера (6) може містити принаймні один нагрівальний елемент, який призначений для нагрівання повітря або інгаляційної суміші у корпусі (12) аерозольної камери (б) та який має електричний зв'язок із блоком керування (5).
Крім цього, за одним із варіантів здійснення корисної моделі, лікарський засіб є метоксифлураном.
ПЕРЕЛІК ФІГУР КРЕСЛЕННЯ
Для кращого розуміння суті технічного рішення за корисною моделлю, що заявляється, можливі приклади виконання заявленого технічного рішення показані далі за допомогою креслень, наданих на фігурах 1-20.
Фіг. 1 - загальний вигляд інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1).
Фіг. 2 - загальний вигляд інгаляційної системи (3).
Фіг. З - загальний вигляд інгаляційної системи (3) із загубником (61) на пристрої доставляння (2).
Фіг. 4 - загальний вигляд аерозольної камери (6) разом із дозатором (9).
Фіг. 5 - вигляд аерозольної камери (6) разом із дозатором (9) у розібраному стані за одним із варіантів.
Фіг. 6 - вигляд аерозольної камери (6) разом із дозатором (9) у розібраному стані за одним із варіантів.
Фіг. 7 - вигляд спереду у розрізі аерозольної камери (6) разом із дозатором (9).
Фіг. 8 - схема руху повітря у аерозольній камері (6).
Фіг. 9 - загальний вигляд пристрою доставляння (2) разом із гнучкою трубкою (24) та гнучкою трубкою (25).
Фіг. 10 - вигляд збоку пристрою доставляння (2) разом із гнучкою трубкою (24) та гнучкою трубкою (25).
Фіг. 11 - вигляд пристрою доставляння (2) у розібраному стані.
Фіг. 12 - розріз А-А з фігури 10.
Фіг. 13 - загальний вигляд порту (8) із захисним ковпаком для пляшки з лікарським засобом.
Фіг. 14 - вигляд спереду у розрізі порту (8) із пляшкою з лікарським засобом.
Фіг. 15 - вигляд спереду у розрізі порту (8), який знаходиться у корпусі (4), із пляшкою з лікарським засобом.
Фіг. 16 - схема інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) за одним із варіантів.
Фіг. 17 - схема інгаляційної системи (3).
Фіг. 18 - схема інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) за одним із варіантів.
Фіг. 19 - схема інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) за одним із варіантів.
Фіг. 20 - схема інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) за одним із варіантів.
Технічним рішенням за корисною моделлю, що заявляється, є такий об'єкт як інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1).
Різні варіанти здійснення інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) та конструктивних елементів інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) показані на фігурах 1, 4-8, 13-16, 18-20.
Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1) є головним елементом такого об'єкта як інгаляційна система (3). Тому приклади роботи та використання технічного рішення буде показано через приклади роботи інгаляційної системи (3).
Різні варіанти здійснення інгаляційної системи (3) та конструктивних елементів інгаляційної системи (3) показані на фігурах 2, 3, 9-12, 17.
Так як основним елементом інгаляційної системи (3), який забезпечує роботу інгаляційної системи (3), є інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1), то
Зо зрозуміло, що різні варіанти виконання інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) відповідно призводять і до різних варіантів виконання інгаляційної системи (3).
Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1) за основним варіантом здійснення технічного рішення (загальний вигляд показаний на фіг. 1, схема показана на фіг. 16) містить корпус (4), розташовані у корпусі (4) лінію утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, лінію очищення видихуваного газу та блок керування (5).
Лінія очищення видихуваного газу містить фільтр (10), який призначений для очищення газу, який видихає людина, від лікарського засобу. Фільтр (10) виконаний таким, що має вхід (22), через який надходить видихуваний газ, та має вихід для очищеного повітря (23). Фільтр (10) містить фільтрувальний матеріал, який поглинає лікарський засіб із видихуваного людиною газу. Як приклад, як фільтрувальний матеріал фільтр (10) може містити активоване вугілля, картриджі з активованим вугіллям, наприклад картриджі з активованим вугіллям марки Оейа
Рів.
Лінія утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, складається із таких конструктивних елементів як аерозольна камера (6), датчик вдиху (7), порт (8), який призначений для приєднання пляшки із лікарським засобом, дозатор (9), який подає лікарський засіб із порту (8) у аерозольну камеру (6).
Аерозольна камера (б) виконана такою, що містить корпус (12) та п'єзоелектричний перетворювач (13), який розташований у корпусі (12) аерозольної камери (6). Корпус (12) аерозольної камери (б) виконаний таким, що має вхід для подачі повітря (14), отвір для подачі лікарського засобу (15) та вихід для інгаляційної суміші (16).
Через вхід для подачі повітря (14) до внутрішнього простору аерозольної камери (б) надходить повітря. Через отвір для подачі лікарського засобу (15) до внутрішнього простору аерозольної камери (6) надходить лікарський засіб. Через вихід для інгаляційної суміші (16) інгаляційна суміш, яка утворюється у результаті змішування повітря та аерозолю лікарського засобу, виходить із аерозольної камери (6).
П'єзоелектричний перетворювач (13) призначений для утворення аерозолю із рідкого лікарського засобу. Під п'єзоелектричним перетворювачем (13) розуміється будь-який виріб, в якому змінний струм перетворюється на високочастотні коливання, і при контактуванні рідини з бо виробом відбувається утворення частинок аерозолю рідини. Прикладом п'єзоелектричного перетворювача (13), який може використовуватись у технічному рішенні за корисною моделлю, що заявляється, є ультразвукова мембрана - цей виріб часто використовується у сучасних інгаляційних пристроях. П'єзоелектричний перетворювач (13) має електричний зв'язок із блоком керування (5) - блок керування (5) подає змінний струм на п'єзоелектричний перетворювач (13).
Порт (8) призначений для приєднання пляшки із лікарським засобом та подачі лікарського засобу із пляшки до інгаляційної системи (3). Порт (8) виконаний таким, що має вихід для лікарського засобу (19). Як порт (8) може бути використаний будь-який виріб, пристрій, який пристосований для приєднання пляшок та має вихід для подачі рідини із пляшки.
Дозатор (9) призначений для подання лікарського засобу із порту (8) у аерозольну камеру (6) на п'єзоелектричний перетворювач (13). Дозатор (9) виконаний таким, що має вхід для лікарського засобу (20) та вихід для лікарського засобу (21). Вхід для лікарського засобу (20) дозатора (9) з'єднаний із виходом для лікарського засобу (19) порту (8), вихід для лікарського засобу (21) дозатора (9) проходить через отвір для подачі лікарського засобу (15) корпусу (12) аерозольної камери (б), лікарський засіб, який виходить із виходу для лікарського засобу (21), потрапляє на п'єзоелектричний перетворювач (13). Тут і далі, коли вказується, що один конструктивний елемент з'єднаний із іншим конструктивним елементом, розуміється, що з'єднання може бути як безпосередньо, так і через проміжні елементи, наприклад такі, як трубопроводи, через які проходить таке середовище як повітря або лікарський засіб.
Як дозатор (9у може бути використаний будь-який виріб, пристрій, система, які можуть подавати рідину - як приклад, це можуть бути соленоїдні насоси, які часто використовують у інгаляційних пристроях та подібних пристроях. Під виходом для лікарського засобу (21) розуміється будь-яка трубка, яка приєднана до дозатора (9) та по якій лікарський засіб може виходити із дозатора (9). Дозатор (9) має електричний зв'язок із блоком керування (5) - блок керування (5) подає на дозатор (9) струм живлення, який необхідний для роботи дозатора (9).
Датчик вдиху (7) виконаний таким, що має вхід для повітря (17) та вихід для повітря (18).
Вихід для повітря (18) датчика вдиху (7) з'єднаний із входом для подачі повітря (14) корпусу (12) аерозольної камери (6). Як датчик вдиху може бути використаний будь-який датчик, який при проходженні у ньому потоку повітря видає сигнал. У даному випадку потік повітря з'являється у датчику у момент, коли людина здійснює вдих, тому даний конструктивний елемент названо
Зо датчиком вдиху. Датчик вдиху (7) має електричний зв'язок із блоком керування (5) - блок керування (5) отримує сигнал, який видає датчик вдиху (7) під час вдиху людини, і на підставі сигналів із датчика вдиху (7) здійснює певним чином управління подачі лікарського засобу до аерозольної камери (6).
За переважним варіантом виконання технічного рішення за корисною моделлю, що заявляється, блок керування (5) виконаний таким, що подає живлення на дозатор (9) тільки під час одержання сигналу від датчика вдиху (7) під час вдиху людини, для того, щоб дозатор (9) подав певну визначену дозу лікарського засобу у аерозольну камеру (6). Завдяки такому виконанню датчика вдиху (7) і блока керування (5) та підбору дози лікарського засобу, яка подається під час кожної подачі лікарського засобу у аерозольну камеру (6), утворення інгаляційної суміші, яку вдихає людина, здійснюється тільки під час вдиху людини, і при цьому кількість лікарського засобу, яка вводиться людині, є обмеженою та контрольованою. Такий режим роботи інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) відповідно приводить до чітко дозованого і контрольованого введення лікарського засобу до організму людини, що у випадку застосування таких лікарських засобів як леткі анестетики дозволяє запобігти передозуванню леткого анестетику і запобігти настанню такого стану людини під час інгаляції як загальна анестезія.
Об'єм дози лікарського засобу, який подається до аерозольної камери (6) на п'єзоелектричний перетворювач (13), можна змінювати різними варіантами - наприклад, як шляхом регулювання об'ємної швидкості дозатора (9) (наприклад механічне налаштовування дозатора (9)), так і шляхом змінювання часу роботи дозатора (9) під час вдиху людини за допомогою блока керування (5) (наприклад, щоб лікарський засіб подавався дозатором (9) увесь час від початку вдиху людини або подавався тільки перші 1-2 секунди від початку вдиху людини).
Інгаляційна система (3) (загальний вигляд показаний на фіг. 2, фіг. 3, схема показана на фіг. 17) містить інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1) за основним варіантом здійснення технічного рішення за корисною моделлю, що описано вище, та містить пристрій доставляння (2), який призначений для подання під час вдиху людини інгаляційної суміші із інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) у рот або ніс людини та відведення під час видиху людини видихуваного газу із рота або носа людини у інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1), гнучку трубку (24) і гнучку трубку (25).
Пристрій доставляння (2) (показаний на фіг. 9) виконаний таким, що має вхід для інгаляційної суміші (26), вихід для видихуваного газу (27) та вхід дихання (28), через який під час вдиху людини до рота або носа людини подається інгаляційна суміш та під час видиху людини із рота або носа людини відводиться видихуваний газ.
Гнучка трубка (24) призначена для подання інгаляційної суміші із аерозольної камери (б) до пристрою доставляння (2). Перший кінець гнучкої трубки (24) з'єднаний із виходом для інгаляційної суміші (16) корпусу (12) аерозольної камери (б), другий кінець гнучкої трубки (24) з'єднаний із входом для інгаляційної суміші (26) пристрою доставляння (2).
Гнучка трубка (25) призначена для подання видихуваного людиною газу від пристрою доставляння (2) до фільтра (10). Перший кінець гнучкої трубки (25) з'єднаний із входом (22) фільтра (10), другий кінець гнучкої трубки (25) з'єднаний із виходом для видихуваного газу (27) пристрою доставляння (2).
Для здійснення інгаляції до входу дихання (28) пристрою доставляння (2) можуть приєднуватись мундштуки або загубники (61) або лицьові маски.
Далі описано приклад роботи інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) на прикладі використання інгаляційної системи (3).
У порт (8) вставляють пляшку із лікарським засобом. До входу дихання (28) пристрою доставляння (2) приєднують мундштук. Вмикають блок керування (5), блок керування (5) подає змінний струм на п'єзоелектричний перетворювач (13). Людина бере мундштук, який приєднаний до входу дихання (28) пристрою доставляння (2), у рот та робить вдих.
Під час вдиху людини у аерозольній камері (б) та у датчику вдиху (7) виникає потік повітря, повітря через вихід для повітря (18) датчика вдиху (7) та через вхід для подачі повітря (14) у корпусі (12) аерозольної камери (6) надходить до внутрішнього простору корпусу (12) аерозольної камери (6). При цьому у датчику вдиху (7) виникає сигнал, який надходить у блок керування (5). Блок керування (5) подає живлення на дозатор (9), і дозатор (9) починає подавати лікарський засіб із порту (8) на п'єзоелектричний перетворювач (13). Лікарський засіб, потрапляючи на п'єзоелектричний перетворювач (13), розпилюється до стану аерозолю, який
Зо безперервно змішується із потоком повітря, що проходить через внутрішній простір аерозольної камери (6), з утворенням інгаляційної суміші. Інгаляційна суміш через вихід для інгаляційної суміші (16) у корпусі (12) аерозольної камери (б), через гнучку трубку (24) та вхід для інгаляційної суміші (26) пристрою доставляння (2) надходить до пристрою доставляння (2). ІЗ пристрою доставляння (2) інгаляційна суміш через вхід дихання (28) пристрою доставляння (2)
З5 та мундштук надходить до рота людини.
Під час видиху людини, що йде після вдиху людини, потік повітря через датчик вдиху (7) припиняється, при цьому сигнал, який надходив у блок керування (5), зникає, і блок керування (5) припиняє подавати живлення на дозатор (9), і відповідно дозатор (9) припиняє подавати лікарський засіб із порту (8) на п'єзоелектричний перетворювач (13). Одночасно із цим видихуваний людиною газ через мундштук та вхід дихання (28) пристрою доставляння (2) надходить до пристрою доставляння (2). Із пристрою доставляння (2) видихуваний газ через вихід для видихуваного газу (27) пристрою доставляння (2), через гнучку трубку (25) та вхід (22) фільтра (10) надходить до фільтра (10). Видихуваний газ при видиху людини проходить через фільтр (10), де очищується від лікарського засобу, і очищене повітря виходить із фільтра (10) через вихід для очищеного повітря (23) в оточуюче середовище.
В наступних циклах вдиху-видиху людини робота інгаляційної системи (3) повторюється так, як описано вище.
Для того, щоб забезпечити односторонність руху інгаляційної суміші при вдиху людини, та односторонність руху видихуваного газу при видиху людини, за одним із варіантів здійснення технічного рішення за корисною моделлю, аерозольна камера (6) може містити клапан впуску повітря (57), який призначений для впускання повітря в аерозольну камеру (б) через вхід для подачі повітря (14) і запобігання виходу повітря з аерозольної камери (б) через вхід для подачі повітря (14) та який розташований у корпусі (12) аерозольної камери (6) у вході для подачі повітря (14) або біля входу для подачі повітря (14). Наявність клапана впуску повітря у корпусі (12) аерозольної камери (б) призводить до того, що повітря може тільки надходити під час вдиху людини у внутрішній простір корпусу (12) аерозольної камери (6) через вхід для подачі повітря (14) та не може рухатись у зворотному напрямку під час видиху людини. Відповідно, і інгаляційна суміш при вдиху людини надходить із аерозольної камери (б) до пристрою доставляння (2), а при видиху людини інгаляційна суміш не може рухатись із пристрою бо доставляння (2) до аерозольної камери (б).
За ще одним варіантом, для того, щоб повністю забезпечити односторонність руху інгаляційної суміші при вдиху людини та односторонність руху видихуваного газу при видиху людини пристрій доставляння (2) може бути виконаний таким, що містить канал вдиху, через який проходить інгаляційна суміш, що подається до людини, вхід для інгаляційної суміші (26), який з'єднаний із першим кінцем каналу вдиху, канал видиху, через який відводять видихуваний газ, вихід для видихуваного газу (27), який з'єднаний із першим кінцем каналу видиху, клапан вдиху, який розташований у каналі вдиху і який відкритий тільки під час вдиху людини, клапан видиху, який розташований у каналі видиху і який відкритий тільки під час видиху людини, камеру дихання, яка призначена для подання під час вдиху людини інгаляційної суміші із каналу вдиху у рот або ніс людини та відведення під час видиху людини видихуваного газу із рота або носа людини у канал видиху, при цьому камера дихання виконана такою, що має перший вхід, який з'єднаний із другим кінцем каналу вдиху, другий вхід, який з'єднаний із другим кінцем каналу видиху, вхід дихання (28), через який під час вдиху людини до рота або носа людини подається інгаляційна суміш та під час видиху людини із рота або носа людини відводиться видихуваний газ. Виконання пристрою доставляння (2) із клапаном вдиху, який відкритий тільки під час вдиху людини, та із клапаном видиху, який відкритий тільки під час видиху людини, забезпечує те: що під час вдиху людини через пристрій доставляння (2) відбувається рух тільки інгаляційної суміші у напрямку від аерозольної камери (б) до рота або носа людини; що під час видиху людини через пристрій доставляння (2) відбувається рух тільки видихуваного газу у напрямку від рота або носа людини до фільтра (10).
За ще одним варіантом, для того, щоб повністю забезпечити односторонність руху інгаляційної суміші при вдиху людини та односторонність руху видихуваного газу при видиху людини, пристрій доставляння (2) може бути виконаний таким (показаний на фіг. 10, 11, 12), що містить корпус (44), який складається із першого корпусного елемента (45) та другого корпусного елемента (46).
У корпусі (44) розташовані канальний елемент (47) та камера дихання (48).
Канальний елемент (47) виконаний таким, що має: канал вдиху (49), який виконаний трубоподібної форми;
Зо канал видиху (50), який виконаний трубоподібної форми; вхід для інгаляційної суміші (26), який виконаний у формі патрубка і який з'єднаний із першим кінцем каналу вдиху (49); вихід для видихуваного газу (27), який виконаний у формі патрубка і який з'єднаний із першим кінцем каналу видиху (50); клапан вдиху (51), який розташований у каналі вдиху (49) і який виконаний таким, що є відкритим тільки під час вдиху людини; клапан видиху (52), який розташований у каналі видиху (50) і який виконаний таким, що є відкритий тільки під час видиху людини.
Камера дихання (48) виконана такою, що має: перший вхід (53), який з'єднаний із другим кінцем каналу вдиху (49); другий вхід (54), який з'єднаний із другим кінцем каналу видиху (50); вхід дихання (28), через який під час вдиху людини до рота або носа людини подається інгаляційна суміш та під час видиху людини із рота або носа людини відводиться видихуваний газ.
Перевагою даного виконання пристрою доставляння (2) є технологічність виготовлення пристрою доставляння (2) - простота у виготовленні елементів пристрою доставляння (2) та легкість збирання пристрою доставляння (2) із виготовлених елементів.
Виконання пристрою доставляння (2) за даним варіантом забезпечує те: що під час вдиху людини через пристрій доставляння (2) відбувається рух тільки інгаляційної суміші у напрямку від аерозольної камери (6) до рота або носа людини; що під час видиху людини через пристрій доставляння (2) відбувається рух тільки видихуваного газу у напрямку від рота або носа людини до фільтра (10).
За одним із варіантів здійснення технічного рішення за корисною моделлю аерозольна камера (6) може бути виконана такою (показана на фіг. 4, 5, 6, 7, 8 разом із приєднаним до корпусу (12) дозатором (9)), що корпус (12) аерозольної камери (6) складається із верхнього корпусного елемента (29) та нижнього корпусного елемента (30), і аерозольна камера (б) містить розділювальну пластину (38), яка розташована між верхнім корпусним елементом (29) та нижнім корпусним елементом (30).
Верхній корпусний елемент (29) виконаний таким, що містить головну частину (31), першу 60 бічну частину (34) та другу бічну частину (35).
Головна частина (31) виконана у формі відкритого знизу порожнистого циліндра із циліндричною бічною стінкою (32) і верхньою торцевою стінкою (33). На верхній торцевій стінці (33) розташований вихід інгаляційної суміші (16) у формі патрубка.
Перша бічна частина (34) та друга бічна частина (35) з'єднані із нижньою частиною циліндричної бічної стінки (32) так, що вони розташовані на протилежних сторонах циліндричної бічної стінки (32) головної частини (31).
Перша бічна частина (34) виконана такою, що містить вхід для подачі повітря (14) у формі патрубка.
Друга бічна частина (35) виконана такою, що має заглиблення (36), по внутрішньому простору якого повітря проходить із внутрішнього простору нижнього корпусного елемента (30) до внутрішнього простору головної частини (31). На верхній стороні другої бічної частини (35) виконаний отвір для подачі лікарського засобу (15), під яким розташовують частину розділювальної пластини (38).
У нижньому корпусному елементі (30) виконано поздовжнє заглиблення (37), через внутрішній простір якого повітря проходить від входу для подачі повітря (14) до внутрішнього простору заглиблення (36) у другій бічній частині (35).
Аерозольна камера (6) містить розділювальну пластину (38), яка розташована між верхнім корпусним елементом (29) та нижнім корпусним елементом (30) так, що відокремлює внутрішній простір поздовжнього заглиблення (37) у нижньому корпусному елементі (30) від внутрішнього простору головної частини (31). У тій частині розділювальної пластини (38), яка знаходиться під входом для подачі повітря (14), виконано один або декілька отворів (55), через які повітря проходить із входу для подачі повітря (14) до внутрішнього простору поздовжнього заглиблення (37). У тій частині розділювальної пластини (38), яка знаходиться під отвором для подачі лікарського засобу (15) у другій бічній частині (35), виконано отвір (56), над яким або під яким розташований п'єзоелектричний перетворювач (13).
Завдяки взаємному протилежному розташуванню першої бічної частини (34) і другої бічної частини (35) та наявності розділювальної пластини (38) і описаному виконанню розділювальної пластини (38), а також тому, що розділювальна пластина (38) відокремлює внутрішній простір поздовжнього заглиблення (37) у нижньому корпусному елементі (30) лише від внутрішнього
Зо простору головної частини (31) і не відокремлює внутрішній простір поздовжнього заглиблення (37) у нижньому корпусному елементі (30) від внутрішнього простору заглиблення (36) у другій бічній частині (35), все перераховане призводить до того, що поздовжнє заглиблення (37) у нижньому корпусному елементі (30) є каналом, по внутрішньому простору якого повітря проходить від входу для подачі повітря (14) до внутрішнього простору заглиблення (36) у другій бічній частині (35), і у цьому каналі відбувається розпилювання рідкого лікарського засобу до аерозолю. Схема руху повітря у аерозольній камері (6) за даним варіантом виконання технічного рішення показана на фіг. 8. Крім цього, рух повітря у внутрішньому просторі поздовжнього заглиблення (37) у нижньому корпусному елементі (30) відбувається у одному напрямку, а рух повітря із аерозолем лікарського засобу через внутрішній простір заглиблення (36) у другій бічній частині (35) до внутрішнього простору головної частини (31) відбувається у протилежному напрямку, що призводить до турбулізації потоку, підсилює перемішування аерозолю лікарського засобу із повітрям та відповідно призводить до однорідності інгаляційної суміші, що подається людині під час вдиху людини.
За одним із варіантів здійснення конструкції описаної вище аерозольної камери (б), аерозольна камера (6) може містити клапан впуску повітря (57) (показаний на фіг. 6, 7), який розташований під отвором чи отворами (55), та який відкриває отвір чи отвори (55) під час вдиху людини, і запобігає виходу повітря з аерозольної камери (б) через вхід для подачі повітря (14).
Ще за одним із варіантів здійснення технічного рішення за корисною моделлю, порт (8) може бути виконаний таким (показаний на фіг. 13, 14, 15), що містить вихід для лікарського засобу (19), який виконаний у формі отвору, першу голку (39), яка виконана із наскрізним каналом та яка призначена для проколювання пробки на пляшці із лікарським засобом і подання лікарського засобу із пляшки до виходу для лікарського засобу (19). Крім цього, порт (8) може містити також вхід для повітря (40), який виконаний у формі отвору, другу голку (41), яка виконана із наскрізним каналом та яка призначена для проколювання пробки на пляшці із лікарським засобом і подання повітря із входу для повітря (40) до пляшки із лікарським засобом.
Перша голка (39) виконана з невеликою висотою, бажано такою, щоб верхній кінець першої голки (39) знаходився близько до пробки на пляшці із лікарським засобом. У цьому випадку більша частина рідкого лікарського засобу може вийти із пляшки. Друга голка (41) виконана 60 більшою за висотою, бажано такою, щоб верхній кінець другої голки (41) знаходився близько до денця пляшки. У цьому випадку рівень поверхні лікарського засобу після вставляння пляшки із лікарським засобом у порт (8) буде нижчим за верхній кінець другої голки (41), і повітря із оточуючого середовища може вільно заходити до верхньої частини пляшки, при цьому буде зрівнюватися тиск оточуючого середовища та повітря у пляшці. Для подачі лікарського засобу із порту (8) до дозатора (9) вихід для лікарського засобу (19) з'єднаний із входом для лікарського засобу (20) дозатора (9) за допомогою гнучкої трубки (58), яка вставляється у отвір виходу для лікарського засобу (19). Для подачі повітря на вхід для повітря (40) у отвір входу для повітря (40) вставляється гнучка трубка (59). Описаний варіант виконання порту (8) дозволяє використовувати у запропонованому інгаляційному пристрої для введення лікарських засобів методом вдихання (1) стандартні пляшки із лікарським засобом, які закорковуються гумовими пробками. Для захисту пляшки із лікарським засобом, яка встановлена у порт (8), від зміщення або пошкодження порт (8) може мати захисний ковпак (60), який встановлюється на порт (8) та закриває зверху пляшку із лікарським засобом.
Ще за одним із варіантів здійснення технічного рішення за корисною моделлю, інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1) містить елемент для створення потоку повітря (11), який призначений для примусового створення потоку повітря у лінії утворення інгаляційної суміші та/або у лінії очищення видихуваного газу. Елемент для створення потоку повітря (11) виконаний таким, що має вхід для повітря (42) і вихід для повітря (43) та має електричний зв'язок із блоком керування (5). Як елемент для створення потоку повітря (11) може бути використаний будь-який виріб, пристрій, який здатний створювати потік повітря, наприклад вентилятор. У випадку, коли інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1) містить елемент для створення потоку повітря (11), інгаляційна система (3) містить ще заглушку, яка призначена для закривання отвору входу дихання (28) пристрою доставляння (2).
Є декілька варіантів, за яким елемент для створення потоку повітря (11) може бути встановлений у інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1).
За одним із варіантів (показаний на схемі на фіг. 18), елемент для створення потоку повітря (11) встановлений у лінії утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, так, що вихід для повітря (43) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із входом для повітря (17)
Зо датчика вдиху (7). За іншим варіантом (показаний на схемі на фіг. 19), елемент для створення потоку повітря (11) встановлений у лінії утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, так, що вхід для повітря (42) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із виходом для повітря (18) датчика вдиху (7), і вихід для повітря (43) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із входом для подачі повітря (14) корпусу (12) аерозольної камери (6). Ще за одним варіантом (показаний на схемі на фіг. 20), елемент для створення потоку повітря (11) встановлений у лінії очищення видихуваного газу так, що вхід для повітря (42) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із виходом для очищеного повітря (23) фільтра (10).
Наявність елемента для створення потоку повітря (11) та заглушки, яка надягається для закривання отвору входу дихання (28) пристрою доставляння (2), дозволяє здійснити продувку інгаляційної системи (3) від залишків лікарського засобу. Така продувка буває необхідна у випадку, коли як лікарський засіб, який уводять людині, використовують леткі анестетики, наприклад метоксифлуран.
Продувку інгаляційної системи (3) здійснюють наступним чином. Після використання інгаляційної системи (3) для інгаляції на вхід дихання (28) пристрою доставляння (2) надягають заглушку. За допомогою блока керування (5) вибирають опцію продувки системи, після чого блок керування подає живлення на елемент для створення потоку повітря (11). Після подачі живлення на елемент для створення потоку повітря (11) елемент для створення потоку повітря (11) створює примусовий потік повітря, який проходить через датчик вдиху (7), аерозольну камеру (6), гнучку трубку (24), пристрій доставляння (2), гнучку трубку (25) і фільтр (10). Через певний час блок керування (5) припиняє подачу живлення на елемент для створення потоку повітря (11), після чого зі входу дихання (28) пристрою доставляння (2) знімають заглушку, пристрій готовий до подальшого використання.
Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1) може бути виконаний як у стаціонарному варіанті виконання із живленням від мережі напругою 220 або 110 вольт, так у мобільному варіанті виконання із можливістю живлення від таких елементів живлення як акумулятори або батарейки. Мобільний варіант виконання інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) дозволяє використовувати інгаляційну систему (3) у різних випадках, наприклад під час надзвичайних ситуацій на місці подій, коли 60 людина може зазнати поранення і вона потребує знеболювання летким анестетиком.
Враховуючи, що взимку повітря має температуру нижче нуля градусів, знеболювання летким анестетиком при подачі повітря із такою низькою температурою буде проблематичним та неефективним, так як леткий анестетик буде конденсуватися у аерозольній камері (6), гнучких трубках (24) та (25), пристрої доставляння (2). Для запобігання вказаній проблемі, інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1) може містити нагрівальні елементи.
За одним із варіантів виконання технічного рішення за корисною моделлю, інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1) містить принаймні один нагрівальний елемент, який призначений для обігрівання корпусу (12) аерозольної камери (б) та який має електричний зв'язок із блоком керування (5). У цьому випадку у корпусі (4) знаходиться один або декілька нагрівальних елементів, які ззовні обігрівають корпус (12) аерозольної камери (6).
За іншим варіантом виконання технічного рішення за корисною моделлю, аерозольна камера (6) містить принаймні один нагрівальний елемент, який призначений для обігрівання корпусу (12) аерозольної камери (6) та який має електричний зв'язок із блоком керування (5). У цьому випадку у корпусі (12) аерозольної камери (б) знаходиться один або декілька нагрівальних елементів, які безпосередньо обігрівають корпус (12) аерозольної камери (6).
Ще за одним варіантом виконання технічного рішення за корисною моделлю, аерозольна камера (6) містить принаймні один нагрівальний елемент, який призначений для нагрівання повітря або інгаляційної суміші у корпусі (12) аерозольної камери (6) та який має електричний зв'язок із блоком керування (5). У цьому випадку у корпусі (12) аерозольної камери (б) знаходиться один або декілька нагрівальних елементів, які безпосередньо нагрівають повітря або інгаляційну суміш, які знаходяться у корпусі (12) аерозольної камери (б).
Для фахівця є очевидним, що можливе комбінування різних варіантів розташування зазначених нагрівальних елементів.
Використання заявленого інгаляційного пристрою для введення лікарських засобів методом вдихання (1) дозволяє досягти наступного технічного результату: - запобігання потраплянню пари лікарського засобу (наприклад, такого як леткий анестетик) до навколишнього середовища;
Зо - запобігання зайвим втратам лікарського засобу на етапі його завантаження в інгаляційний пристрій або інгаляційну систему, що дозволяє досягти більшої економності щодо витрат лікарського засобу; - більша безпека для пацієнта - чітке та контрольоване дозування лікарського засобу дозволяє уникнути передозування та небажаних побічних ефектів; - більша безпека для людей - через те, що лікарський засіб не потрапляє в навколишнє середовище, немає ризику одержання лікарського засобу людьми, що не є пацієнтами та не потребують цього; - зручність та універсальність у використанні - інгаляційний пристрій може бути використаний разом з будь-яким прийнятним пристроєм для доставляння (мундштук або загубник, або лицьова маска), зокрема у складі заявленої інгаляційної системи, що дозволяє забезпечити максимальну зручність та ефективність для пацієнта, а також різні способи доставки лікарського засобу (через ніс або рот).
Наведені приклади виконання лише ілюструють технічне рішення за корисною моделлю, що заявляється, але не обмежують його.

Claims (14)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання (1), який відрізняється тим, що містить корпус (4), розташовані у корпусі (4) лінію утворення інгаляційної 50 суміші, яка подається до людини, лінію очищення видихуваного газу, блок керування (5), причому лінія утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, містить аерозольну камеру (6), датчик вдиху (7), порт (8), який призначений для приєднання пляшки із лікарським засобом, дозатор (9), лінія очищення видихуваного газу містить фільтр (10), який призначений для очищення газу, який видихає людина, від лікарського засобу, при цьому аерозольна камера 55 (б) виконана такою, що містить корпус (12) та п'єзоелектричний перетворювач (13), який розташований у корпусі (12) аерозольної камери (б) та який призначений для утворення аерозолю лікарського засобу, причому корпус (12) аерозольної камери (6) виконаний таким, що має вхід для подачі повітря (14), отвір для подачі лікарського засобу (15) та вихід для інгаляційної суміші (16), датчик вдиху (7) виконаний таким, що має вхід для повітря (17) та вихід бо для повітря (18), порт (8) виконаний таким, що має вихід для лікарського засобу (19), дозатор (9)
призначений для подання лікарського засобу із порту (8) на п'єзоелектричний перетворювач (13) та виконаний таким, що має вхід для лікарського засобу (20) та вихід для лікарського засобу (21), фільтр (10) виконаний таким, що має вхід (22), через який надходить видихуваний газ, та має вихід для очищеного повітря (23), при цьому вихід для повітря (18) датчика вдиху (7) з'єднаний із входом для подачі повітря (14) корпусу (12) аерозольної камери (б), вихід для лікарського засобу (19) порту (8) з'єднаний із входом для лікарського засобу (20) дозатора (9), вихід для лікарського засобу (21) дозатора (9) проходить через отвір для подачі лікарського засобу (15) корпусу (12) аерозольної камери (6), датчик вдиху (7) має електричний зв'язок із блоком керування (5), п'єзоелектричний перетворювач (13) має електричний зв'язок із блоком керування (5), дозатор (9) має електричний зв'язок із блоком керування (5).
2. Інгаляційний пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що аерозольна камера (6) виконана такою, що корпус (12) аерозольної камери (6) складається із верхнього корпусного елемента (29) та нижнього корпусного елемента (30), причому верхній корпусний елемент (29) виконаний таким, що містить головну частину (31) у формі відкритого знизу порожнистого циліндра із циліндричною бічною стінкою (32) і верхньою торцевою стінкою (33), при цьому на верхній торцевій стінці (33) розташований вихід для інгаляційної суміші (16) у формі патрубка, містить першу бічну частину (34) та другу бічну частину (35), які з'єднані із нижньою частиною циліндричної бічної стінки (32) так, що вони розташовані на протилежних сторонах циліндричної бічної стінки (32), причому перша бічна частина (34) виконана такою, що містить вхід для подачі повітря (14) у формі патрубка, друга бічна частина (35) виконана такою, що має заглиблення (36), по внутрішньому простору якого повітря проходить із внутрішнього простору нижнього корпусного елемента (30) до внутрішнього простору головної частини (31), і на верхній стороні другої бічної частини (35) виконаний отвір для подачі лікарського засобу (15), у нижньому корпусному елементі (30) виконано поздовжнє заглиблення (37), через внутрішній простір якого повітря проходить від входу для подачі повітря (14) до внутрішнього простору заглиблення (36), аерозольна камера (б) додатково містить розділювальну пластину (38), яка розташована між верхнім корпусним елементом (29) та нижнім корпусним елементом (30) так, що відокремлює внутрішній простір поздовжнього заглиблення (37) від внутрішнього простору головної частини (31), причому у частині розділювальної пластини (38), яка знаходиться під входом для подачі Зо повітря (14), виконано один або декілька отворів (55), через які повітря проходить із входу для подачі повітря (14) до внутрішнього простору поздовжнього заглиблення (37), у частині розділювальної пластини (38), яка знаходиться під отвором для подачі лікарського засобу (15), виконано отвір (56), над яким або під яким розташований п'єзоелектричний перетворювач (13).
3. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1, 2, який відрізняється тим, що аерозольна камера (6) додатково містить клапан впуску повітря (57), який призначений для впускання повітря в аерозольну камеру (б) через вхід для подачі повітря (14) і запобігання виходу повітря з аерозольної камери (б) через вхід для подачі повітря (14) та який розташований у корпусі (12) аерозольної камери (6) у вході для подачі повітря (14) або біля входу для подачі повітря (1 4).
4. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1-3, який відрізняється тим, що порт (8) виконаний таким, що додатково містить першу голку (39), яка виконана із наскрізним каналом та яка призначена для проколювання пробки на пляшці із лікарським засобом і подання лікарського засобу із пляшки до виходу для лікарського засобу (19) порту (8).
5. Інгаляційний пристрій за п. 4, який відрізняється тим, що порт (8) виконаний таким, що додатково містить вхід для повітря (40), додатково містить другу голку (41), яка виконана із наскрізним каналом та яка призначена для проколювання пробки на пляшці із лікарським засобом і подання повітря із входу для повітря (40) до пляшки із лікарським засобом.
6. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1-5, який відрізняється тим, що датчик вдиху (7) виконаний таким, що подає сигнал до блока керування (5) під час вдиху людини, і блок керування (5) виконаний таким, що подає живлення на дозатор (9) для того, щоб дозатор (9) подав дозу лікарського засобу у аерозольну камеру (6), тільки під час одержання сигналу від датчика вдиху (7) під час вдиху людини.
7. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1-6, який відрізняється тим, що лінія утворення інгаляційної суміші, яка подається до людини, додатково містить елемент для створення потоку повітря (11), який призначений для примусового створення потоку повітря у лінії утворення інгаляційної суміші та/або у лінії очищення видихуваного газу та який виконаний таким, що має вхід для повітря (42) і вихід для повітря (43), причому елемент для створення потоку повітря (11) має електричний зв'язок із блоком керування (5), вихід для повітря (43) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із входом для повітря (17) датчика вдиху (7).
8. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1-6, який відрізняється тим, що лінія утворення 60 інгаляційної суміші, яка подається до людини, додатково містить елемент для створення потоку повітря (11), який призначений для примусового створення потоку повітря у лінії утворення інгаляційної суміші та/або у лінії очищення видихуваного газу та який виконаний таким, що має вхід для повітря (42) і вихід для повітря (43), причому елемент для створення потоку повітря (11) має електричний зв'язок із блоком керування (5), вхід для повітря (42) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із виходом для повітря (18) датчика вдиху (7) і вихід для повітря (43) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із входом для подачі повітря (14) корпусу (12) аерозольної камери (6).
9. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1-6, який відрізняється тим, що лінія очищення видихуваного газу додатково містить елемент для створення потоку повітря (11), який призначений для примусового створення потоку повітря у лінії утворення інгаляційної суміші та/або у лінії очищення видихуваного газу та який виконаний таким, що має вхід для повітря (42) і вихід для повітря (43), причому елемент для створення потоку повітря (11) має електричний зв'язок із блоком керування (5), вхід для повітря (42) елемента для створення потоку повітря (11) з'єднаний із виходом для очищеного повітря (23) фільтра (10).
10. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 7-9, який відрізняється тим, що як елемент для створення потоку повітря (11) використовують вентилятор.
11. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1-10, який відрізняється тим, що додатково містить принаймні один нагрівальний елемент, який призначений для обігрівання корпусу (12) аерозольної камери (б) та який має електричний зв'язок із блоком керування (5).
12. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1-10, який відрізняється тим, що аерозольна камера (6) додатково містить принаймні один нагрівальний елемент, який призначений для обігрівання корпусу (12) аерозольної камери (б) та який має електричний зв'язок із блоком керування (5).
13. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1-10, який відрізняється тим, що аерозольна камера (6) додатково містить принаймні один нагрівальний елемент, який призначений для нагрівання повітря або інгаляційної суміші у корпусі (12) аерозольної камери (б) та який має електричний зв'язок із блоком керування (5).
14. Інгаляційний пристрій за будь-яким із пп. 1-13, який відрізняється тим, що лікарський засіб є метоксифлураном. Е " І ; ї дет Її х и сх і ут з МТ ни нд С - я дух - и ше Ж ком у р. . нти У в | | ; ай Є, ще Б І ле з рі ж
У. шин
Фіг. 1
UAU202203189U 2022-08-30 2022-09-01 Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання UA153004U (uk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202203189U UA153004U (uk) 2022-09-01 2022-09-01 Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання
PCT/IB2023/058521 WO2024047523A1 (en) 2022-08-30 2023-08-29 Inhalation device for administration of drugs by inhalation and inhalation system

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202203189U UA153004U (uk) 2022-09-01 2022-09-01 Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA153004U true UA153004U (uk) 2023-05-10

Family

ID=88696046

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202203189U UA153004U (uk) 2022-08-30 2022-09-01 Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA153004U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6466543B2 (ja) 高濃度の一酸化窒素の投与法
US8336545B2 (en) Methods and systems for operating an aerosol generator
Jain et al. Tobacco smoking and liver cancer risk: potential avenues for carcinogenesis
WO2022069690A3 (en) Methods for delivery of psychedelic medications by inhalation and systems for performing the methods
EA200802012A1 (ru) Фармацевтические препараты в форме раствора для дозирующих ингаляторов под давлением
DE60133723D1 (de) Verabreichungssystemen für oral anzuwendende arzneimittel
ATE400313T1 (de) Verbessertes trockenpulver-inhalationssystem
BRPI0609725A2 (pt) métodos e sistemas para operação de um gerador de aerossol
ES2066463T3 (es) Aparato de inhalacion exento de gas impulsor con corriente de aire exterior.
Tallia et al. Asthma exacerbation associated with glucosamine-chondroitin supplement.
CY1124713T1 (el) Μεθοδοι χορηγησης υψηλων συγκεντρωσεων νιτρικου οξειδιου
CO5690570A2 (es) Nueva combinacion sinergistica que comprende roflumilast y formoterol
UA153004U (uk) Інгаляційний пристрій для введення лікарських засобів методом вдихання
SE0303091D0 (sv) Combined doses of tiotropium andfluticasone
US20220160044A1 (en) Smart Electronic Mask, Headset and Inhaler
UA153005U (uk) Інгаляційна система
SE0301816D0 (sv) Combined doses
RU2362559C2 (ru) Система доставки опиоидов
Young et al. Aerosolized pentamidine: approved for HIV-infected individuals at high risk for Pneumocystis carinii pneumonia
Almukhambetova et al. Nebulising therapy of bronchial asthma attacks
Saeed et al. Stability of commonly nebulized drugs in heated and humid condition
Heilmann Rate-controlled drug delivery and the reduction of risk
US20220280734A1 (en) Intaking an antiviral by inhalation or spraying for respiratory tract infection
RU2021119487A (ru) Комбинированное лекарственное средство, обладающее противовирусным эффектом для профилактики заражения SARS-CoV-2
UA145238U (uk) Спосіб введення та розрахунку дози антибактеріального препарату широкого спектра дії (кларитроміцину) лабораторним білим щурам