UA152161U - Універсальний піввагон - Google Patents

Універсальний піввагон Download PDF

Info

Publication number
UA152161U
UA152161U UAU202201996U UAU202201996U UA152161U UA 152161 U UA152161 U UA 152161U UA U202201996 U UAU202201996 U UA U202201996U UA U202201996 U UAU202201996 U UA U202201996U UA 152161 U UA152161 U UA 152161U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cladding
module
beams
frame
open wagon
Prior art date
Application number
UAU202201996U
Other languages
English (en)
Inventor
Олексій Вікторович Фомін
Альона Олександрівна Ловська
Сергій Сергійович Сова
Андрій Сергійович Литвиненко
Original Assignee
Східноукраїнський Національний Університет Імені Володимира Даля
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Східноукраїнський Національний Університет Імені Володимира Даля filed Critical Східноукраїнський Національний Університет Імені Володимира Даля
Priority to UAU202201996U priority Critical patent/UA152161U/uk
Publication of UA152161U publication Critical patent/UA152161U/uk

Links

Landscapes

  • Handcart (AREA)

Abstract

Універсальний піввагон, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчепного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою балкою, що складається з двох Z-подібних профілів, перекритих двотавром, кінцевими балками замкненого перерізу, проміжними балками, що зварені з листів, і модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, вертикальних стійок, та дві торцеві стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, горизонтальних поясів, бокових та проміжних стійок. При цьому хребтова балка складається з двох Ш-подібних профілів, перекритих горизонтальним листом, проміжні балки складаються з П-подібного профілю, перекритого горизонтальним листом, а обшивка виготовлена з композитного матеріалу.

Description

Корисна модель належить до вагонобудування та може бути використана для здійснення залізничних перевезень насипних та навалочних вантажів, що не потребують захисту від атмосферних опадів.
Відома конструкція універсального піввагона, який містить ходові частини і кузов з рамою (КО 2656795 С1, 06.06.2018). Стіни торцеві містять горизонтальні пояси і кутові стійки. Стіни бічні містять листи кутових стійок, шворневі і проміжні стійки, які мають защемлення з відповідними балками рами, і проміжні стійки без защемлення з поперечними балками рами.
Кожна проміжна стійка встановлена між шворневою і подальшою проміжною стійкою, що має защемлення з проміжною балкою рами. У кожній консольній частині бічної стіни встановлені консольні стійки без защемлення з поперечними балками рами. Стійки встановлено в певній розмірній послідовності. Відстань від осі консольної стійки до осі будь-якої з проміжних стійок, розташованих на іншій половині бічної стіни, дорівнює 0,75-0,97 відстані між осями шворневих стійок.
Також відомий універсальний піввагон для насипних вантажів, що містить ходові частини, встановлений на них кузов, що складається з рами, торцевих та бокових стін (КО 2539701 С2, 21.05.2013). Торцеві стіни мають нахил в нижній частині до центру ваги і з'єднані зі шворневими балками. Підлога утворена похилими поверхнями. Торцеві стіни і поверхні підлоги піввагона мають кут нахилу, наприклад, 45", до горизонталі. Розвантажувальні люки закріплені зовні до нижньої обв'язки піввагона шарнірами і фіксуються в закритому положенні за допомогою запірних пристроїв і пальців. Пальці розташовані уздовж кришок люків на кронштейнах з можливістю обертання за своєю віссю і мають ексцентрики в місцях заходу зубів закидок. Ця конструкція зменшує час процесів вивантаження насипних вантажів, знижує трудомісткість процесу ручного розвантаження, підвищує стійкість до механічних пошкоджень кузова піввагона.
Недоліками даних конструкцій універсальних піввагонів є недостатня міцність несучої конструкції при дії експлуатаційних навантажень, що сприяє появі тріщин в них.
Найбільш близьким до об'єкта, що заявляється, є спеціалізований піввагон з глухим кузовом
Імодель 12-1580, див.: Грузовье вагоньі: Учеб. пособие: В 2 ч. Ч. 1: Полувагоньі и крьїтьіе вагонь / М.И. Харитонов, В.Н. Панкин. - Хабаровск: Изд - во ДВГУПС, 2004. - с. 29), конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візка, модуля автозчепного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою, кінцевими, проміжними балками, і модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, вертикальних стійок, та дві торцеві стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, горизонтальних поясів, бокових та проміжних стійок.
Причини, що перешкоджають отриманню необхідного технічного результату, полягають у недостатній міцності несучої конструкції піввагона при дії експлуатаційних навантажень, а також в збільшеній тарі, що призводить в тому числі до недостатніх гальмівних якостей та рівня безпеки.
В основу корисної моделі поставлено задачу підвищення міцності несучої конструкції піввагона, та як наслідок - ресурсу експлуатації, шляхом зменшення навантаженості несучої конструкції, а також зменшення його тари.
Поставлена задача вирішується тим, що в універсальному піввагоні, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візка, модуля автозчепного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою балкою, що складається з двох 2-подібних профілів, перекритих двотавром, кінцевими балками, замкненого перерізу, проміжними балками, що зварені з листів, і модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, вертикальних стійок, та дві торцеві стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, горизонтальних поясів, бокових та проміжних стійок, згідно з корисною моделлю, хребтова балка складається з двох Ш-подібних профілів, перекритих горизонтальним листом, проміжні балки складаються з П-подібного профілю, перекритого горизонтальним листом, а обшивка виготовлена з композитного матеріалу, що приводить також до зменшення його тари за рахунок виготовлення обшивки даху із композитного матеріалу.
Введення нових ознак при взаємодії з відомими забезпечує підвищення міцності несучої конструкції піввагона за рахунок зменшення навантаженості.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, де: на фіг. 1 показаний загальний вид запропонованого піввагона; на фіг. 2 - модуль кузова піввагона; бо на фіг. З - модуль рами піввагона;
на фіг. 4 - переріз хребтової балки піввагона; на фіг. 5 - переріз проміжної балки піввагона.
Запропонований універсальний піввагон (фіг. 1) складається з модуля екіпажної частини 1, що містить два двовісних візка, автозчепного модуля 2, модуля гальмівного обладнання 3, модуля кузова 4 та модуля рами 5. Модуль кузова (фіг. 2) містить дві бокові стіни, що мають обшивку із композитного матеріалу і каркас, який складається із верхнього б та нижнього 7 обв'язувань, вертикальних стійок 8, та дві торцеві стіни, які мають обшивку із композитного матеріалу і каркас із верхнього обв'язування 9 та нижнього 10. бокових 11 та проміжних стійок 12. Модуль рами (фіг. 3) містить хребтову балку 13, яка складається з двох Ш-подібних профілів 14, перекритих горизонтальним листом 15 (фіг. 4), дві шворневі балки 16 (фіг. 3), дві кінцеві балки 17, а також проміжні балки 18, які складаються з П-подібного профілю 19, перекритого горизонтальним листом 20 (фіг. 5).
Запропонований універсальний піввагон працює таким чином. Для формування вантажного залізничного поїзду піввагон з'єднується з заднім вагоном і переднім вагоном (або локомотивом) через модуль автозчепного пристрою 2 (фіг. 1), та з гальмівною магістраллю поїзду через модуль гальмівного обладнання 3. Внаслідок завантаження кузова (фіг. 2) насипним або навалочним вантажем, вертикальні навантаження через кришки завантажувальних люків та хребтову балку 13 (фіг. 3) передаються на надресорні балки візків 1 (фіг. 1) та осі колісних пар.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Універсальний піввагон, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчепного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою балкою, що складається з двох 2-подібних профілів, перекритих двотавром, кінцевими балками замкненого перерізу, проміжними балками, що зварені з листів, і модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, вертикальних стійок, та дві торцеві стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, горизонтальних поясів, бокових та проміжних стійок, який відрізняється тим, що хребтова балка складається з двох Ш-подібних профілів, перекритих горизонтальним листом, проміжні балки складаються з П-подібного профілю, перекритого горизонтальним листом, а обшивка виготовлена з композитного матеріалу. 4 х пропо ет ве а ! у яаНе | ; вана ЧЕН 0 ЯЕКЕНЕНВ | ФЕВ . ДЕННЕ | НЕК 9 Мн рвенння нвицни зни нини нечннни шен за, й Ко о дооососсововосо у х ува у, т шій сеес х « що ; люби х з 1 й
    Фіг. 1 дж х х се з. стик Шев на нн КЕ тних с ння єдині с поса син! ЦИ ле дюн шов, От нн сив Ге |. ! ян др дюсчентювчнеи | кота В тиву ЦО б ЩІ шив і і МО НВ еокі девчеенес ЩІ питиику М баня В ЩІ кет БНО Кк ЕВ сяенюни В сову БІ Ж В що вена Пре В ше Ц МІ ле АЖ ну шк ЖЖ сне ЕЕ. БВ ше ЕХ сна я | НК | пеня Я є 0 одне ЯН | нетто нн МК А рі ежже |У ші Пс п я ЦО | серии оовкювнннннняВ і Мк Т. дк | тям 5 и і Ко по- М М и тт КМ я пеню ХМ КК 8 7 Кв
    Фіг. 2 іє Із х Тен т Ен ва пгт реко З шия ші к. се нрнни й туту де енетй сту Ми 16 и ши вн ни кох в Ме о по т ох -нс і 17 Іо дження Ю І шляніння до ху рес себе, М хх я мі, Бод а ев т оса ЩІ о Хх ГО нести Ї ши у, І ку тн «еОдкююютня ша , и й Шия 18
    Фіг. З КЕ дово ВВ Кос Ко нов Вени ВЕК я. . І . У ш ях ш щ В В й З з В В В З М В Ї х ї ї ; е спра нн ання ше
    Фіг. 4
    М 19 ОО щ ж щщ ї
    - . - шщ я . та
    Фіг. 5
UAU202201996U 2022-06-10 2022-06-10 Універсальний піввагон UA152161U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202201996U UA152161U (uk) 2022-06-10 2022-06-10 Універсальний піввагон

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202201996U UA152161U (uk) 2022-06-10 2022-06-10 Універсальний піввагон

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA152161U true UA152161U (uk) 2022-11-02

Family

ID=89902726

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202201996U UA152161U (uk) 2022-06-10 2022-06-10 Універсальний піввагон

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA152161U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN109383552B (zh) 一种轨道车辆
US3173383A (en) Railway vehicle floor structure
RU2722257C1 (ru) Вагон-платформа универсальный с фитинговыми упорами
CN101445116B (zh) 一种铁路货运敞车
RU170765U1 (ru) Железнодорожный вагон-цистерна
CN103909948A (zh) 轨道车辆吸能装置
UA152161U (uk) Універсальний піввагон
UA152148U (uk) Універсальний піввагон
RU162477U1 (ru) Полувагон с составными упругими балками рамы
RU2717408C2 (ru) Рама вагона-платформы
UA152127U (uk) Універсальний піввагон
UA154244U (uk) Піввагон з підлогою із сендвіч-панелей
RU2671799C1 (ru) Скоростная вагон-платформа для перевозки крупнотоннажных контейнеров
UA154171U (uk) Критий вагон з підлогою із сендвіч-панелей
US2565678A (en) Underframe and adjoining side wall structure of railway cars and similar vehicles
UA155490U (uk) Універсальний критий вагон
KR101031336B1 (ko) 비틀림 강성 보강구조를 갖는 스크린도어용 수직프레임
UA153362U (uk) Критий вагон з енергопоглинальними складовими
UA152159U (uk) Вагон-хопер
RU201675U1 (ru) Вагон-цистерна
UA152149U (uk) Універсальний критий вагон
RU2466045C2 (ru) Способ перепрофилирования бункерного вагона для нефтебитума в платформу для перевозки лесных грузов
US2244661A (en) Railway car
UA154242U (uk) Універсальний піввагон
UA152145U (uk) Залізничний вагон-платформа для перевезення контейнерів