UA151854U - Насадка для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод - Google Patents

Насадка для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод Download PDF

Info

Publication number
UA151854U
UA151854U UAU202201384U UAU202201384U UA151854U UA 151854 U UA151854 U UA 151854U UA U202201384 U UAU202201384 U UA U202201384U UA U202201384 U UAU202201384 U UA U202201384U UA 151854 U UA151854 U UA 151854U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
nozzle
density
same
composite material
sludge
Prior art date
Application number
UAU202201384U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Вікторович Осадчий
Александр Викторович Осадчий
Віктор Федорович Осадчий
Виктор Федорович Осадчий
Валентин Маркович Соковнін
Валентин Маркович Соковнин
Людмила Володимирівна Яременко
Людмила Владимировна Яременко
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Текос Лтд"
ООО "ТЕКОС Лтд"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Текос Лтд", ООО "ТЕКОС Лтд" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Текос Лтд"
Priority to UAU202201384U priority Critical patent/UA151854U/uk
Publication of UA151854U publication Critical patent/UA151854U/uk

Links

Landscapes

  • Biological Treatment Of Waste Water (AREA)

Abstract

Насадка для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод виконана з композитного матеріалу у вигляді елемента трубчастої форми, а елемент насадки складається з двох коаксіально розташованих трубчастих деталей різного діаметра, з'єднаних променеподібними перегородками, довжина елемента насадки становить 40 мм, діаметри коаксіально розташованих трубчастих деталей складають, відповідно 60 та 20 мм, число променеподібних з'єднальних перегородок - 8 шт., всі елементи насадки мають в перерізі форму конусності з кутом 2,8°, і між ними зберігаються проcвіти не менше, ніж 10 мм, а зовнішня поверхня насадки вільна від застійних зон накопичування відмерлого біоценозу, при тому питома поверхня насадки складає 275 м2/м3. Як композитний матеріалу тіла насадки використовується суміш поліетилену з щільністю нижчою за щільність муловодяної суміші і доломітової муки з щільністю 2,92 г/см3,

Description

Корисна модель належить до біотехнології очищення води і може бути використана при біологічному очищенні господарсько-побутових чи промислових стічних вод в аеробних та/або анаеробних умовах.
Відомий носій для іммобілізації мікроорганізмів, який складається з окремих елементів у вигляді полотнищ із поліамідних волокон типу "ВІЯ", закріплених нерухомо вертикальним дротом, установленим в петлі (ША 50546, С2, 15.06.2004).
Причинами, що перешкоджають ефективному використанню носія, є складність його монтажу в біореактори та складність здійснення регенерації.
Аналогом є насадка для іммобілізації мікроорганізмів, яка виконана з полімерного матеріалу у вигляді елемента трубчастої форми із сітчастою структурованою бічною поверхнею і прохідними отворами для циркуляції стічних вод, діаметр елемента насадки - 50 мм, довжина - 500 мм, з елементів насадок формують блок насадок, що монтують в установках очистки стічних вод (ША 73428, С2, 15.07.2005).
Відома насадка має наступні недоліки: в біореакторах очистки стічних вод із комбінацією завислих і іммобілізованих на поверхні насадки мікроорганізмів, відбувається швидке замулювання сітчастої бічної поверхні насадки і, відповідно, суттєве скорочення її питомої поверхні. Розміщення в спорудах біоочистки насадок у вигляді блоків також ускладнює процеси монтажу, а згодом, і експлуатації.
Найближчим аналогом є насадка ПОША126049,02,11.06.2018 для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод, яка виконана з полімерного матеріалу у вигляді елемента трубчастої форми, а елемент насадки складається з двох коаксіально розташованих трубчастих деталей різного діаметра, з'єднаних променеподібними перегородками, довжина елементу насадки становить 40 мм, діаметри коаксіально розташованих трубчастих деталей складають 60 та 20 мм, число променеподібних з'єднальних перегородок - 8 шт., зовнішня поверхня всіх складових деталей елемента насадки піддається фізичній (механічній) обробці для підвищення її шорсткості і, відповідно, адгезійної властивості, зовнішня поверхня всіх складових деталей елемента насадки активується за допомогою імпульсних магнітних полів, для підвищення селективної та адгезійної властивостей, всі елементи насадки мають в перерізі форму конусності з кутом 2,8", і між ними зберігаються просвіти не менше, ніж 10 мм, а зовнішня
Зо поверхня насадки вільна від застійних зон накопичування відмерлого біоценозу, при тому питома поверхня насадки складає 275 м-/м3.
В цілому, така удосконалена конструкція насадки для іммобілізації мікроорганізмів, а саме просторова структура, конфігурація, геометричні розміри, питома вага, роблять можливим її застосування в спорудах біологічної очистки у вигляді вільно плаваючих саморегенерованих носіїв біоценозу, що розміщуються в структурі горизонтального, або вертикального муловодяного потоку аеротенка.
Використання таких насадок в реальному біореакторі показало недолік, що знижує ефективність біодеструкції та нітриденітрифікації за рахунок неповного охоплення насадками з прикріпленим біоценозом маси стічних вод в своєму циркуляційному русі.
Справа в тому, що водоповітряний потік в аеротенку сформований аераторами, піднімає носії в верхні шари об'єму аеротенка і за рахунок нижчої щільності матеріалу носіїв в порівнянні з щільністю водомулової суміші, значна частина носіїв залишається на поверхні і виключається з активної циркуляції разом з муловодяною масою, яка спрямовується до дна в своїй циркуляції у безаераційній зоні, але в значній мірі без носіїв іммобілізованої мікрофлори.
Це явище спостерігається особливо при концентрації носіїв в аеротенку більше ніж 12 95 до об'єму аераційної зони біореактора.
В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалення конструкції насадки для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод шляхом нового вирішення в частині матеріалу тіла насадки і, таким чином, підвищенню видалення із стічних вод органічних та біогенних забруднень, спрощенню умов експлуатації споруд очистки, скороченню ресурсо- та енерговитрат, забезпеченню надійності і якості виготовлення насадків.
Поставлена задача вирішується тим, що матеріалом тіла насадки визначається композитна суміш, щільністю рівною щільності муловодяної суміші.
Як композитний матеріал насадки використовується суміш поліетилену з щільністю, нижчою за щільність муловодяної суміші і доломітової муки у відсотковому виразі складає:
Мдол - 100 (Рв- Рол) / (2,9 - Рол), де Мдол - відсоткова кількість доломітового борошна в композитному матеріалі тіла насадки.
Рол - щільність поліетилену
Рв - середня щільність муловодяної суміші в даному аеротенку.
Насадка із матеріалу тіла із щільністю рівною щільності муловодяної суміші буде вільно переноситися муловодяною сумішшю в усі зони циркуляційного руху в аеротенку, як в аераційній зоні, так і в нисхідному потоці в процесі циркуляції.
Таким чином буде забезпечена робота прикріпленого на носіях біоценозу в усьому об'ємі аеротенку.
На фіг. 1 представлений один елемент насадки.
На фіг. 2 на поперечному розрізі аеротенку представлена схема динаміки пересування насадок з матеріалу щільністю нижчою за щільність муловодяної суміші.
На фіг. З представлена принципова схема динаміки пересування насадок, виготовлених з композитного матеріалу в циркуляційному русі муловодяної суміші в аераційній зоні аеротенку.
Насадка має зовнішню трубчасту деталь - 1, коаксіально розташовану внутрішню трубчасту деталь меншого діаметра - 2, променеподібні перегородки - 3, що з'єднують дві трубчасті деталі 1 та 2 та ребра - 4 висотою 5 мм - 24 шт. з просвіти між ними не менше як в 10 мм, (фіг.2) скупчення спливаючих на поверхні насадок з щільністю матеріалу, з якого вони виготовлені, нижчою за щільність муловодяної суміші - 5, (фіг. 3) вільне пересування насадок в зоні аерації - 6, та вільне низхідне пересування насадок в зоні без аерації - 7.
Заявлений пристрій працює таким чином.
Для введення насадки в експлуатацію її просто висипають із пакувальної тари та рівномірно розподіляють по всьому об'єму аераційної зони біореактора.
На виході очищеної води із біореактора встановлюється сітчаста перегородка для запобігання можливості виносу носіїв із споруди.
В процесі очищення стічних вод на поверхні насадки завдяки особливостям Її конструкції і геометрії утворюється стійкий шар біоплівки.
Біоценоз, що іммобілізується на носіях складається з аеробних та анаеробних мікроорганізмів. Так, в глибинних шарах плівки розчинного кисню практично нема, максимальна його кількість знаходиться у верхньому шарі плівки, що межує з рідиною, яка обробляється киснем повітря. Це дозволяє в спорудах біоочистки із іммобілізованою на носіях такої конструкції мікрофлорою, інтенсифікувати в умовах єдиної мулової системи перебіг процесів не тільки біодеструкції органічних забруднень, але і процесів нітриденітрифікації.
Зо Внаслідок того, що щільність матеріалу тіла насадки рівна до щільності муловодяної суміші в умовах руху в спорудах біоочистки рециркуляційних муловодяних потоків, відбувається постійне залучення до цього руху вільно плаваючих носіїв із прикріпленим біоценозом і забезпечується, таким чином, їх постійне переміщення по всьому об'єму аеротенку. Завдяки цим процесам і відсутності на поверхні зон накопичення та загнивання відмерлого біоценозу, в умовах турбулентності відбувається саморегенерація поверхні носіїв від надлишків та відмерлої біоплівки, а також підвищення ефективності переносу кисню в зоні аерації, що призводить до скорочення витрат повітря і, в цілому, енерговитрат.
Об'єм завантаження відносно корисного об'єму аеротенків складає переважно 5-50 95.
Застосування насадок заявленої конструкції і композитним матеріалом тіла насадки в біотехнологіях із іммобілізацією мікрофлори, забезпечує: - надійність якісного виготовлення насадок в поточному процесі, - підвищення потужності споруд біологічної очистки на 60-80 95, та/або підвищення ефективності видалення із стічних вод органічних забруднень, сполук азоту та фосфору; - підвищення регенеративних властивостей в умовах турбулентного потоку мулової суміші; - покращення седиментаційних характеристик мулу; - зменшення приросту мулу та зменшення навантажень на вторинні відстійники; - підвищення ефективності переносу кисню завдяки присутності носіїв мікроорганізмів в зоні аерації; - значне покращення експлуатаційних показників проведення процесу очистки стічних вод.
Біотехнологія з іммобілізованими мікроорганізмами на поверхні насадок заявленої конструкції і композитним матеріалом тіла насадки забезпечує нові параметри очистки комунальних і близьких до них по складу промислових стічних вод: - БСК і завислі речовини до 10 мг/л; - азот амонійний до 1 мг/л; - нітрати до 12 мг/л; - загальний азот до 10 мг/л.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Насадка для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод, яка виконана з композитного матеріалу у вигляді елемента трубчастої форми, а елемент насадки складається з двох коаксіально розташованих трубчастих деталей різного діаметра, з'єднаних променеподібними перегородками, довжина елемента насадки становить 40 мм, діаметри коаксіально розташованих трубчастих деталей складають відповідно бО та 20 мм, число променеподібних з'єднуваальних перегородок - 8 шт., зовнішня поверхня всіх складових деталей елемента насадки піддається фізичній (механічній) обробці для підвищення її шорсткості і, відповідно, адгезійної властивості, зовнішня поверхня всіх складових деталей елемента насадки активується за допомогою імпульсних магнітних полів, для підвищення селективної та адгезійної властивостей, всі елементи насадки мають в перерізі форму конусності з кутом 2,87 ії між ними зберігаються просвіти не менше ніж 10 мм, а зовнішня поверхня насадки вільна від застійних зон накопичування відмерлого біоценозу, при тому питома поверхня насадки складає 275 мг/м3, яка відрізняється тим, що як композитний матеріал тіла насадки використано суміш поліетилену з щільністю, нижчою за щільність муловодяної суміші і доломітового борошна з щільністю 2,92 г/см3, причому вміст доломітового борошна у відсотковому виразі складає Мдол--100(Рв-Р пол)2,9-Р пол), де Мдол - відсоткова кількість доломітового борошна в композитному матеріалі тіла насадки, Рол - щільність поліетилену, Рв - середня щільність муловодяної суміші в даному аеротенку. а я отув А Шк Я он ох З г. я а я У КЕ У с КЕ й певен о ши ше шо М як | К фо х Шк й вй х ЖЕ її : 1 хх : х ЖЕ її : 1 хх : х ЖЕ її : 1 хх : ї ЕЕ Н 1 хх 2-0 ї ЕЕ Н 1 хх їт 13 5 Н їх 3 ті х ЖЕ її : 1 хх : х ЖЕ її : 1 хх : х ЖЕ її : 1 хх : х ЖЕ її : 1 хх : х ЖЕ її : 1 хх :
    Фіг. 1
UAU202201384U 2022-05-02 2022-05-02 Насадка для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод UA151854U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202201384U UA151854U (uk) 2022-05-02 2022-05-02 Насадка для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202201384U UA151854U (uk) 2022-05-02 2022-05-02 Насадка для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA151854U true UA151854U (uk) 2022-09-21

Family

ID=89901785

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202201384U UA151854U (uk) 2022-05-02 2022-05-02 Насадка для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA151854U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101977853B (zh) 用于处理废水的方法和装置
RU2377191C2 (ru) Реактор и способ анаэробной очистки сточных вод
CN101618925B (zh) 一种污水处理装置
CN109553186A (zh) 一种用于污水处理的螺旋床生物膜反应器
CN102838255A (zh) 笼状填料式厌氧—缺氧—好氧处理啤酒废水的装置及方法
CN102659282A (zh) 一种固定化微生物 cass 同步脱氮除磷污水处理装置
CN214060278U (zh) 一种海水养殖尾水外排装置
CN106904796A (zh) 一种多级导流式ssmbbr污水处理系统及处理方法
EA023425B1 (ru) Установка для глубокой биохимической очистки сточных вод
CN112028241A (zh) 一种新型污水净化槽装置
CN109292999B (zh) 一种曝气强化人工湿地
KR20100092115A (ko) 외부 순환형 혐기성 소화 장치
UA151854U (uk) Насадка для іммобілізації мікроорганізмів в біотехнологіях очистки стічних вод
KR101142326B1 (ko) 하수고도처리 장치
CN2568636Y (zh) 一种采用悬浮滤料的接触氧化生物滤池
KR100458764B1 (ko) 침적형 고정층 미생물막법을 이용한 수처리 방법 및 장치
RU2448912C2 (ru) Установка для биохимической очистки сточных вод
KR100353004B1 (ko) 스미어에 의한 하수의 생물학적 고도처리공정
CN211814035U (zh) 一体化污水处理设备
CA2565052A1 (en) System for improved dissolved air floatation with a biofilter
CN114516707A (zh) 一种用于废水的生物处理系统装置
CN110627204A (zh) 载体固定床生物反应器和水处理系统
CN113716803A (zh) 一种一体化强化脱氮污水处理装置及处理方法
JP2003225690A (ja) 微細気泡と炭素繊維を用いた水浄化法および装置
CN205151994U (zh) 一种污水处理系统