UA150995U - Кровоспинна система - Google Patents

Кровоспинна система Download PDF

Info

Publication number
UA150995U
UA150995U UAU202107704U UAU202107704U UA150995U UA 150995 U UA150995 U UA 150995U UA U202107704 U UAU202107704 U UA U202107704U UA U202107704 U UAU202107704 U UA U202107704U UA 150995 U UA150995 U UA 150995U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tourniquet
harness
limb
signal wire
hemostatic system
Prior art date
Application number
UAU202107704U
Other languages
English (en)
Inventor
Максим Сергійович Станика
Original Assignee
Максим Сергійович Станика
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Максим Сергійович Станика filed Critical Максим Сергійович Станика
Priority to UAU202107704U priority Critical patent/UA150995U/uk
Publication of UA150995U publication Critical patent/UA150995U/uk

Links

Landscapes

  • Materials For Medical Uses (AREA)

Abstract

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до медичних пристроїв, що призначені для тимчасової зупинки кровотечі на верхніх та/або нижніх кінцівках, та може бути використана у спорядженні військовослужбовців, людей екстремальних професій, правоохоронців, спецпризначенців та інших. Кровоспинна система складається з одягу та корпусу з джгутом, один кінець якого закріплений у корпусі, що оснащений фіксаторним ременем, а інший кінець розташований поза корпусом та утворює джгутову петлю.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до медичних пристроїв, що призначені для тимчасової зупинки кровотечі на верхніх та/або нижніх кінцівках, та може бути використана у спорядженні військовослужбовців, людей екстремальних професій, правоохоронців, спецпризначенців та інших.
Найбільша проблема, з якою стикається людина у надзвичайних ситуаціях, при серйозних пораненнях або травмах, є втрата крові. У цьому випадку необхідно негайно, за мінімальний проміжок часу, вжити заходів, щоб зупинити кровотечу до отримання професійної медичної допомоги. Від цього залежить подальше позитивне лікування або навіть життя постраждалої людини.
Відома кровоспинна система |патент на корисну модель КИ 117797 від 10.07.2012 містить джгут та корпус, в якому розташований вузол фіксації джгута. При цьому, джгут містить рухому і нерухому частини, а корпус виконаний з пазом для проходу джгута та забезпечений встановленим на його бічній поверхні фіксаторним пристроєм, який містить пружину, стопор та гвинт-фіксатор. Корпус містить центральний циліндричний штир з кришкою, в якій фіксується один з кінців рухомої частини стрічки.
Відома система має механічний принцип роботи та може бути використана одночасно лише для стиснення тільки однієї кінцівки. Накладання такої кровоспинної системи обов'язково потребує сторонньої допомоги та застосування істотних фізичних зусиль, що призводить до збільшення часу накладання та, як наслідок, великих втрат крові. Крім цього, наявність дрібних деталей у механічній конструкції з натяжним барабанним механізмом у закритому кожусі з прорізом, обмежує застосовність джгута у складних умовах при замерзанні, забрудненні, намоканні, зледенінні, тощо.
Відома інша кровоспинна система |патент на корисну модель Ки 134419 від 20.11.2013), яка містить джгут з пневматичною камерою та електронно-пневматичним блоком. При цьому, електронно-пневматичний блок оснащений повітряним компресором, датчиком тиску, мікроконтролером, пневматичним клапаном, рідкокристалічним індикатором, акумулятором, пневматичним розгалужувачем та акустичною сигналізацією. Крім цього, електронно- пневматичний блок містить три кнопки: кнопку включення живлення, кнопку вибору тиску та пуску для верхньої кінцівки та кнопку вибору тиску та пуску для нижньої кінцівки.
Зо Мікроконтролер керує роботою компресора та клапана, забезпечуючи задане значення тиску в манжеті, що визначається датчиком тиску, а також виводить інформацію про час, що минув з моменту включення пристрою та значення тиску в манжеті на рідкокристалічний індикатор.
У відомій системі замість механічного використано електронно-пневматичний механізм спрацьовування джгута, що значно пришвидшує та робить легшим процес його накладання.
Однак, така система складна в експлуатації, також потребує обов'язкової сторонньої допомоги та у ній відсутня можливість одночасного стискання кількох частин тіла. Крім цього, відома система виконана таким чином, що може автоматично послаблюватися та знову накладатися, тому, при подальшій медичній допомозі, неможливо оцінити загальну тривалість компресії.
Найбільш близькою до корисної моделі, що заявляється, є кровоспинна система (патент на корисну модель КИ 207732 від 12.11.2021, яка інтегрована в спецодяг у вигляді комбінезону та містить джгут, корпус з кришкою та фіксаторним ременем. При цьому, всередині корпусу міститься стопер зі сталевою пружиною та натягувач з штифтом. Крім цього, система містить опорну платформу з язичком для пальцевого упору, що розташована на корпусі, а кінці джгута просунено по краю корпусу та виведено за тильний бік таким чином, що після утворення одного витка отримане повноцінне кільце та кінці джгута зшиваються.
Кровоспинна система, що вибрана за прототип, закріплена в одязі у області основи обох верхніх та нижніх кінцівок. Це дозволяє не витрачати час на укладання джгута після поранення.
Крім цього, наявність джгута на кожній кінцівці дає змогу спрацьовувати там, де це необхідно та виконувати захисну функцію незалежно один від одного або на будь-якій постраждалій кінцівці одночасно.
Однак, вищеописана система має складнощі та незручності при користуванні. Для спрацьовування системи користувач повинен здійснити обертальні рухи пальцевого упору на корпусі біля тієї кінцівки, де сталося ушкодження. Це не завжди можливо при пораненнях, а у тяжких випадках, коли людина зазнала серйозних травм та знаходиться у шоковому стані, для запуску такої кровоспинної системи може знадобиться допомога сторонньої людини, що значно збільшує час на зупинку кровотечі від моменту поранення. Таким чином, кровоспинна система, що вибрана за прототип, потребує сторонньої допомоги та додаткового часу для її спрацьовування.
В основу корисної моделі поставлена задача створити кровоспинну систему, яка забезпечує скорочення загального часу від моменту поранення до зупинки кровотечі без сторонньої допомоги.
Поставлена задача вирішується кровоспинною системою, що патентується. Кровоспинна система складається з одягу та корпусу з джгутом, один кінець якого закріплений у корпусі, що оснащений фіксаторним ременем, а інший кінець розташований поза корпусом та утворює джгутову петлю. При цьому, запропонована система складається зі спіднього одягу, який оснащений сигнальним дротом, що розміщений по усій поверхні верхніх і нижніх кінцівок спіднього одягу та до якого приєднаний щонайменше один корпус з джгутом. При цьому корпус містить електричний двигун з редуктором, що сполучений з котушкою, на якій закріплений джгут, електрону схему керування двигуном, що поєднана з сигнальним дротом, акумулятор, захисну чеку та кнопку керування системою.
Швидка та незалежна від сторонньої допомоги робота кровоспинної системи забезпечується наявністю сигнального дроту на спідньому одязі, який розташований по поверхні одягу у області усіх верхніх та нижніх кінцівок та який поєднаний з електронною схемою керування двигуном, що знаходиться у корпусі із джгутом. При фізичному пошкодженні дроту, у будь-якому місці в області кінцівки, на якій відбулось виникнення кровотечі, сигнал автоматично надходить на електронну схему, яка вмикає електричний двигун з редуктором, що призводить до обертання котушки, на якій закріплений джгут. Котушка намотує джгут та швидко затягує джгутову петлю навколо пошкодженої кінцівки. Це, в свою чергу, створює умови негайної зупинки кровотечі шляхом стискання магістральних судин та м'яких тканин постраждалого. Для максимального захисту від випадкового ушкодження або розриву дроту, сигнальний дріт розміщений на спідньому одязі, який захищений від зовнішніх факторів декількома захисними шарами верхнього одягу.
Запропонована кровоспинна система спрацьовує швидко без втручання сторонньої допомоги та живиться від акумуляторної батареї. При цьому, захисна чека дозволяє захистити користувача від випадкового спрацьовування кровоспинної системи. При висмикуванні користувачем чеки, відбувається миттєве від'єднання джгутової петлі від корпусу та припинення стискання кінцівки. Наявність кнопки керування системою забезпечує підтягування петлі джгута до потрібних розмірів кінцівки, коли це необхідно.
Таким чином, кровоспинна система, що патентується, забезпечує скорочення часу від моменту поранення до зупинки кровотечі без необхідності втручання сторонньої людини. Після швидкої активації системи та зупинки кровотечі, медичний працівник має час, щоб обстежити поранені кінцівки та надати кваліфіковану допомогу.
Корисна модель, що патентується, пояснюється графічними матеріалами.
На Фіг. 1. зображено загальний вигляд кровоспинної системи на користувачі.
На Фіг. 2 схематично показано корпус з конструктивними елементами та джгутом.
Кровоспинна система (див. Фіг.1-2) складається зі спіднього одягу 1 (наприклад термобілизни) та містить джгут 2 та корпус 3. Один кінець джгута закріплено у корпусі 3, що оснащений фіксаторним ременем 4, а інший кінець розташований поза корпусом 3, де утворює джгутову петлю. При цьому, спідній одяг 1 оснащений сигнальним дротом 5, який виконано, наприклад, з мідного дроту у захисній оболонці, з поперечним перерізом дроту 0,5 мм, та розміщено, наприклад, методом приклеювання, клеєм на синтетичній основі, між двома шарами тканини спіднього одягу 1 у області верхніх і нижніх кінцівок та до якого закріплено, у місцях основи обох верхніх та нижніх кінцівок, корпус З з джгутом 2. При цьому, кожен корпус З містить електричний двигун з редуктором 6, що сполучений з котушкою 7, на якій закріплено джгут 2, електронну схему 8 керування двигуном 6, що поєднана з сигнальним дротом 5, захисну чеку 9, акумулятор 10 та кнопку керування системою 11.
Кровоспинна система працює наступним чином. Користувач одягає на себе спідній одяг 1, який оснащений мідним сигнальним дротом 5 у захисній оболонці та приклеєний до одягу 1 по усій площі поверхні верхніх та нижніх кінцівок та до якого під'єднано корпус З з джгутом 2, шляхом поєднання дроту 5 з електронною схемою 8, яка розташована у корпусі 3. Далі, за допомогою фіксаторного ременя 4, користувач фіксує корпус з джгутом на кожній кінцівки в максимально верхній її точці, розмотує джгутову петлю 2 з котушки 7, обводить навколо кінцівки та приєднує за допомогою захисної чеки 9 до корпусу 3. Для зручності маніпуляції, джгут 2 спочатку розмотують більше потрібної довжини, після чого, з метою не допустити провисання джгутової петлі, оператор натискає кнопку керування 11, що включає електричний двигун 6, який, у свою чергу, підтягує джгутову петлю до необхідного розміру кінцівки користувача. Далі, поверх спіднього одягу з інтегрованою кровоспинною системою, користувач одягає спецодяг, бо комбінезон або тощо. У випадку поранення кінцівки відбувається фізичне пошкодження сигнального дроту 5, одразу після чого, сигнал про це надходить до електронної схеми 8, яка заснована на принципі роботи транзистора з підключенням навантаження, у даному випадку, електричного двигуна крізь реле та приводить до руху електричний двигун з редуктором 6, який живиться від акумулятора 10. Робота двигуна призводить до обертання котушки 7, яка намотує джгут та затягує джгутову петлю 2 навколо пошкодженої кінцівки, що, в свою чергу, створює умови для зупинки кровотечі шляхом стискання магістральних судин та м'яких тканин постраждалого. Після спрацьовування кровоспинної системи та зупинки кровотечі, медичний працівник має час, щоб обстежити поранену кінцівку та надати кваліфіковану допомогу.
Послаблення або підтягування джгутової петлі, якщо це з часом потрібно для регулювання тривалості компресії, виконують за допомоги кнопки керування 11 системою.
У випадку пошкодження кінцівки без ушкодження сигнального дроту 5 (наприклад відкритий перелом у наслідок падіння), активація кровоспинної системи може бути виконана шляхом роз'єднання спіднього одягу 1 від електронної схеми 8, що система розцінить як розрив сигнального дроту 5.
При пошкодженні спіднього одягу 1, без серйозних пошкоджень тканин кінцівок (наприклад поранення по дотичній або випадковий фізичний розрив одягу), може відбутися автоматичне увімкнення кровоспинної системи. Однак, у такому разі, завдяки наявності захисної чеки 9, користувач має можливість її висмикнути, що приводить до миттєвого від'єднання джгутової петлі 2 від корпусу З та негайне припинення стискання кінцівки. Таким чином, користувач далі продовжує виконання поставленого завдання, не витративши час на знімання або відключення корпусу З з джгутом 2 від спіднього одягу 1.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Кровоспинна система, яка складається з одягу та корпусу з джгутом, один кінець якого закріплений у корпусі, що оснащений фіксаторним ременем, а інший кінець розташований поза корпусом та утворює джгутову петлю, яка відрізняється тим, що система складається зі спіднього одягу, який оснащений сигнальним дротом, що розміщений по усій поверхні верхніх і нижніх кінцівок спіднього одягу та до якого приєднаний щонайменше один корпус з джгутом, Зо причому корпус містить електричний двигун з редуктором, що сполучений з котушкою, на якій закріплений джгут, електронну схему керування двигуном, з'єднану з сигнальним дротом, акумулятор, захисну чеку та кнопку керування системою. т ! е- а. мех Дклийвии ЕХ Ед КО Я ва ь -й НИ Я сх ЩЕ В . щі й и ШИ й ие СЕ й о СЯ - Фіг. 2 ріс. 0 КомпютернаверсткаА, Крижанівський (00000000 ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU202107704U 2021-12-28 2021-12-28 Кровоспинна система UA150995U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202107704U UA150995U (uk) 2021-12-28 2021-12-28 Кровоспинна система

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202107704U UA150995U (uk) 2021-12-28 2021-12-28 Кровоспинна система

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA150995U true UA150995U (uk) 2022-05-18

Family

ID=89901965

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202107704U UA150995U (uk) 2021-12-28 2021-12-28 Кровоспинна система

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA150995U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3512438B1 (en) Tourniquet
EP2099366B1 (en) Tourniquet system
WO2012024230A4 (en) Chest seal bandage and other medical devices for night use
US20170231565A1 (en) Vital Sleeve
US20170231827A1 (en) Hand or Foot Compression Wound Bandage System
US2613865A (en) Safety belt
KR20170042118A (ko) 손목 혈압계
UA150995U (uk) Кровоспинна система
WO2007064855A3 (en) Wound cover/stabilizer
RU205951U1 (ru) Жгут кровоостанавливающий типа турникета
RU177274U1 (ru) Кровоостанавливающий жгут
US2553390A (en) Buckle
KR102171379B1 (ko) 착용이 용이한 지혈대
CN213525334U (zh) 止血带
US20220095939A1 (en) Blood pressure monitoring device
CN210170264U (zh) 一种手部约束装置
RU176573U1 (ru) Зубчато-ременной кровоостанавливающий турникет
CN209734274U (zh) 一种多功能约束手套
KR102205524B1 (ko) 지혈대
RU168585U1 (ru) Кровоостанавливающий турникет
CN214904031U (zh) 儿童手部保护套件及术后手部防护组件
RU64867U1 (ru) Специальная одежда
CN113925560B (zh) 用于肢部止血的包扎结构、自动止血装置和单兵作战服
RU207732U1 (ru) Кровоостанавливающее устройство
CN216570393U (zh) 一种防拔管手套