UA150979U - Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів - Google Patents

Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів Download PDF

Info

Publication number
UA150979U
UA150979U UAU202107035U UAU202107035U UA150979U UA 150979 U UA150979 U UA 150979U UA U202107035 U UAU202107035 U UA U202107035U UA U202107035 U UAU202107035 U UA U202107035U UA 150979 U UA150979 U UA 150979U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
load receiver
weight
counterweight
load
axes
Prior art date
Application number
UAU202107035U
Other languages
English (en)
Inventor
Олексій Петрович Потильчак
Григорій Олександрович Черепащук
Юлія Едуардівна Алістратова
Original Assignee
Олексій Петрович Потильчак
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олексій Петрович Потильчак filed Critical Олексій Петрович Потильчак
Priority to UAU202107035U priority Critical patent/UA150979U/uk
Publication of UA150979U publication Critical patent/UA150979U/uk

Links

Landscapes

  • Weight Measurement For Supplying Or Discharging Of Specified Amounts Of Material (AREA)

Abstract

Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів містить витратний бункер, в якому вертикальний розвантажувальний отвір обладнаний заслінкою, виконаною у вигляді змонтованої на поворотній опорі пластини, що забезпечена пальцем, та опертою на виступаючу з-під отвору платформу, вантажоприймач, у верхній частині якого закріплений штовхач заслінки, а також два обмежувальних упори і противагу. При цьому до вантажоприймача в його нижній частині перпендикулярно його боковій поверхні жорстко прикріплені паралельно розташовані лінійна шкала дози і регулювальний важіль, уздовж якого може переміщатися з можливістю фіксації положення та індикації його за шкалою дози противага, і дві поворотні півосі, що знаходяться на передній і задній стінках вантажоприймача нижче його центру мас на одній прямій, перпендикулярній регулювальному важелю і зміщеній по горизонталі в його бік відносно цього центру мас, містить два ваговимірювальних датчики, два кінцевих вимикачі, блок вимірювання та індикації ваги, дві втулки ковзання, в отворах яких мають можливість вільно обертатися поворотні півосі з вантажоприймачем, і дві спіральні пружини, кожна з яких одним кінцем жорстко пов'язана з поворотною піввіссю, а іншим - з втулкою ковзання, яка опирається на відповідний ваговимірювальний датчик, встановлений на нерухомій основі, виходи ваговимірювальних датчиків пов'язані з вимірювальними входами блока вимірювання та індикації ваги, входи запуску якого підключені до кінцевих вимикачів, встановлених в одній вертикальній площині з обмежувальними упорами і жорстко з'єднаних з ними.

Description

Корисна модель належить до ваговимірювальної техніки та може бути використана для дозування сипучих матеріалів в потоці і порційного зважування великих мас сипучих продуктів, наприклад цукру чи зерна на елеваторі.
Відомий пристрій порційного зважування сипучих продуктів (патент РФ Мо 2284616, МПК 015 13/04, опубл. 20.09.2006), який містить встановлені послідовно попередній дозатор та ваговий дозатор з тензометричними перетворювачами тиску, блок індикації, обчислювач, вимірювач заповнення попереднього дозатора, регулятор заповнення попереднього дозатора, виходи перетворювача тиску та вимірювач заповнення попереднього дозатора підключені до обчислювача, а виходи обчислювача з'єднані з блоками індикації, що керуються шиберами попереднього і вагового дозаторів.
Недоліком відомого пристрою є складність алгоритмів розрахунку і корекції ваги однієї порції, оскільки оцінка ваги порції здійснюється в процесі наповнення вагоприймального пристрою.
Найбільш близьким до запропонованого пристрою є ваговий дозатор сипучих матеріалів (патент РФ Мо 2223468, МПК 5010 13/04, опубл. 10.02.2004), який містить встановлене на опорі коромисло з вантажоприймачами на обох плечах і противагою та витратні бункери, які обладнані затворами, вертикальні розвантажувальні отвори витратних бункерів обладнані заслінками, які виконані у вигляді змонтованих на опорах поворотних пластин, що забезпечені пальцями та обперті на виступаючі з-під отворів платформи, а на направляючу коромисла, яке встановлено під витратними бункерами, вільно надіта противага і встановлені обмежувальні упори, причому величина нахилу коромисла, що обмежується упорами, більша кута тертя противаги по направляючій.
Однак конструкція відомого дозатора відрізняється громіздкістю через використання подвійної кількості всіх основних елементів пристрою і наявності коромисла значної довжини, що періодично нахиляється, а робота - недостатньою надійністю. У разі забруднення поверхні направляючої, зокрема сипучим матеріалом, що дозується, збільшується кут тертя направляючої і сили ваги противаги може не вистачати для вільного переміщення його по направляючій при нахилах коромисла, що знижує точність дозування або взагалі його зупиняє.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення надійності і точності порційного
Зо зважування сипучих матеріалів при виключенні енерговитрат на дозування і забезпечення точності обліку ваги порцій та сумарної ваги сипучого матеріалу, що дозується.
Поставлена задача вирішується тим, що у пристрої порційного зважування сипучих матеріалів, який містить витратний бункер, вантажоприймач, кінематично пов'язаний з затвором витратного бункера, два обмежувальних упори і противагу, згідно з корисною моделлю, до вантажоприймача в нижній його частині перпендикулярно його боковій поверхні жорстко прикріплені паралельно розташовані лінійна шкала дози і регулювальний важіль, вздовж якого може переміщатися з можливістю фіксації положення та індикації його за шкалою дози противага, і дві поворотні півосі, що знаходяться на передній і задній стінках вантажоприймача нижче його центру мас на одній прямій, яка перпендикулярна регулювальному важелю |і зміщена по горизонталі в його бік відносно цього центру мас, введені два ваговимірювальних датчика, два кінцевих вимикача, блок вимірювання та індикації ваги, дві втулки ковзання, в отворах яких мають можливість вільно обертатися поворотні півосі з вантажоприймачем, і дві спіральні пружини, кожна з яких одним кінцем жорстко пов'язана з поворотною піввіссю, а іншим - з втулюою ковзання, яка опирається на відповідний ваговимірювальний датчик, встановлений на нерухомій основі, виходи ваговимірювальних датчиків пов'язані з вимірювальними входами блока вимірювання та індикації ваги, входи запуску якого підключені до кінцевих вимикачів, що встановлені в одній вертикальній площині з обмежувальними упорами і жорстко з'єднані з ними.
На кресленні зображена блок-схема пристрою порційного зважування сипучих матеріалів.
Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів містить витратний бункер 1, в якому вертикальний розвантажувальний отвір 2 обладнано заслінкою 3, яка виконана у вигляді змонтованої на опорі 4 поворотної пластини, що забезпечена пальцем 5 та обперта на виступаючу з-під отвору 2 платформу 6, вантажоприймач 7, у верхній частині якого закріплений штовхач 8 заслінки 3, верхній обмежувальний упор 9 та нижній обмежувальний упор 10, що пов'язані з нерухомою основою, і противага 11. До вантажоприймача 7 жорстко прикріплені лінійна шкала дози 12, градуйована в одиницях ваги дози матеріалу, що зважується, і регулювальний важіль 13. Уздовж важеля 13 може переміщатися противага 11 з можливістю фіксації його положення будь-яким відомим способом та індикації цього положення за шкалою 12 за допомогою, наприклад, стрілочного покажчика. На передній і задній стінках вантажоприймача 7 нижче його центру мас жорстко прикріплені дві поворотні півосі 14, що бо знаходяться на одній прямій, перпендикулярній напряму регулювального важеля 13 і зміщені по горизонталі в його сторону відносно центру мас вантажоприймача 7. Півосі 14 виконані з можливістю вільно обертатися при перекиданні вантажоприймача 7 в отворах втулок ковзання 15, які оперті на ваговимірювальні, наприклад, тензометричні датчики 16. Спіральні пружини 17, що закручуються при перекиданні вантажоприймача 7, створюють пружний зв'язок півосей 14 з втулками 15. Виходи ваговимірювальних датчиків 16, верхнього кінцевого вимикача 18, прикріпленого до верхнього упору 9, та нижнього кінцевого вимикача 19, прикріпленого до нижнього упору 10, електрично пов'язані з входами блоку 20 вимірювання та індикації ваги.
Пристрій працює наступним чином. Процес порційного зважування сипучих матеріалів зводиться до циклічно виконуваних чотирьох послідовних операцій: подачі сипучого матеріалу з витратного бункера 1 у вантажоприймач 7 під ним; нахилу і перекидання вантажоприймача 7 після набору заданої дози, яке супроводжується закриттям затвора витратного бункера 1 і визначенням загальної ваги набраної дози та вантажоприймача 7 з усіма елементами, закріпленими на ньому (ваги "брутто"); різкої зупинки перекинутого вантажоприймача 7 та вивантаження набраної дози; повернення спорожненого вантажоприймача 7 у вихідне положення, яке супроводжується визначенням його ваги (ваги "тара") і відкриттям затвора витратного бункера 1.
Всі механічні переміщення в зазначених операціях здійснюються в автоматичному режимі і тільки за рахунок потенційної енергії сипучого матеріалу, що дозується, обумовленої його вагою.
У вихідному положенні розвантажувальний отвір 2 витратного бункера 1 перекрито заслінкою 3, що обперта на платформу 6. Порожній вантажоприймач 7 під дією створюваного вагою противаги 11 обертового моменту, який більше обертового моменту, що створюється вагою порожнього вантажоприймача 7 та протилежно направлений, повертається на півосях 14 проти годинникової стрілки до торкання верхнього упору 9. На завершальній стадії повороту закріплений в його верхній частині штовхач 8 упреться в палець 5 заслінки З і підніме її, а ліва бокова стінка вантажоприймача 7 натисне на верхній кінцевий вимикач 18, що призведе до його замикання і запуску блока 20 вимірювання і індикації ваги. Блок 20 за сигналами ваговимірювальних датчиків 16 починає виконувати періодичне вимірювання ваги вантажоприймача 7 із закріпленими на ньому елементами. Сила реакції упору 9 компенсує
Зо сумарний крутний момент, що діє на порожній вантажоприймач 7:
Мсум 2 Рп - Іп - Рв - Ів - УМО, де Рп и Рв - вага противаги 11 і порожнього вантажоприймача 7 відповідно;
Іп ї Ів - зміщення по горизонталі центрів мас противаги 11 та порожнього вантажоприймача 7 відносно осі поворотних півосей 14;
М - питомий протидіючий момент спіральних пружин 17; а - кут відхилення вантажоприймача 7 від вертикалі.
У вихідному вертикальному положенні кут с дорівнює 0. Через відкритий розвантажувальний отвір 2 витратного бункера 1 сипучий матеріал починає надходити під власною вагою в розташований під ним вантажоприймач 7. Як тільки перекидаючий момент, створюваний вагою засипаного в вантажоприймач 7 сипучого матеріалу і рівний:
Мпєв - Рм. Ім, де Рм - вага засипаного в вантажоприймач 7 сипучого матеріалу;
Їм - зміщення по горизонталі центру мас засипаного матеріалу відносно осі поворотних півосей (при симетричній формі вантажоприймача Ім - Ів), зрівняється з сумарним моментом Мсум, що створений противагою 11 та порожнім вантажоприймачем 7, який утримує його у вертикальному положенні, вантажоприймач 7 з усіма закріпленими на ньому елементами починає повертатися за годинниковою стрілкою (момент сил тертя між елементами 14 і 15 можна не враховувати в наслідок його малості). При цьому заслінка З витратного бункера 1, яка не підтримується більш штовхачем 8, під власною вагою повертається на своїй осі до упору об платформу 6 і перекриває розвантажувальний отвір 2, перериваючи надходження сипучого матеріалу в вантажоприймач 7. Тим самим припиняється засипання і усувається динамічний вплив потоку матеріалу на ваговимірювальні датчики 16.
Одночасно бокова стінка вантажоприймача 7 відходить від верхнього кінцевого вимикача 18, що призводить до його розмикання. За сигналом вимикача 18 в блоці 20 відбувається запам'ятовування поточного результату вимірювання, не спотвореного динамічними впливами потоку матеріалу і руху вантажоприймача 7. Цей результат вимірювання відповідає вазі віддозованої порції сипучого матеріалу і вантажоприймача 7 з усіма закріпленими на ньому елементами, тобто вазі "брутто" РБ. Під дією перекидаючого моменту, а після розгону і моменту сил інерції вантажоприймач 7 на півосях провертається за годинниковою стрілкою, причому в бо кінці перекидання його рух гальмується за рахунок збільшення протидіючого моменту Ума спіральних пружин 17, які закручуються, зупинка вантажоприймача 7 в вертикальному перекинутому положенні при Стах - 180" відбувається за рахунок зіткнення його правої бокової стінки з нижнім обмежувальним упором 10, який також додатково виконує функції амортизатора і запобігає зворотному підскакуванню вантажоприймача 7. При цьому бокова стінка вантажоприймача 7 натискає на нижній кінцевий вимикач 19, що призводить до його замикання і повторного запуску блока 20, починаючого періодично вимірювати вагу, бажано з підвищеною частотою. Одночасно віддозована порція сипучого матеріалу завдяки зіткненню і під дією власної ваги швидко висипається з перекинутого вантажоприймача 7 наприклад в приймальну ємність (не показана). Далі під впливом протидіючого моменту при виконанні умови:
М - атах 2 Рп- Іп - Рв: Ів, яка забезпечується вибором необхідної жорсткості спіральних пружин, спустошений вантажоприймач 7 на півосях 14 починає обертатися проти годинникової стрілки, повертаючись в початкове положення. При цьому бокова стінка вантажоприймача 7 відходить від нижнього кінцевого вимикача 19, він розмикається і за його сигналом в блоці 20 відбувається запам'ятовування поточного результату вимірювання, не спотвореного динамічними впливами нижнього упору 10 і зворотного руху вантажоприймача 7. Цей результат вимірювання відповідає вазі порожнього вантажоприймача 7 з усіма закріпленими на ньому елементами і залишку сипучого матеріалу, який налипнув на його стінках, тобто вазі "тара" Рт. Після повернення вантажоприймача 7 у вихідне вертикальне положення процес автоматично повторюється без витрат енергії на механічні переміщення елементів пристрою. Блок 20 за двома результатами зважування РрБ і Рт, відповідних одному циклу дозування, обчислює точне значення ваги порції - ваги "нетто":
Рме: Рт - РБ, не спотворене динамічними впливами та вагою налиплих на стінці вантажоприймача 7 залишок сипучого матеріалу, а підсумовування отриманих значень дозволяє визначати точне значення загальної ваги сипучого матеріалу, що пройшов через пристрій.
Вага дозованих порцій сипучого матеріалу однозначно визначається співвідношенням стабільних значень геометричних і вагових параметрів елементів пристрою:
Ри- Ра п - Рв в
Ів
Зо та може регулюватися підбором ваги Рп противаги 11 і переміщенням її по важелю 13, що змінює величину Іп, з індикацією дози за шкалою 12. Вага порції і сам процес дозування практично не залежать від сил тертя в обертових опорах вантажоприймача 7, внаслідок їх малості, що забезпечується конструктивним шляхом (мастило, захист від забруднення і т.п.). Це збільшує надійність і точність порційного зважування сипучих матеріалів при практичному виключенні енерговитрат на дозування. Точне вимірювання ваги "нетто" ваговимірювальними датчиками і блоком вимірювання і індикації ваги підвищує точність обліку ваги порцій і сумарної ваги сипучого матеріалу, що дозується. Це дозволяє здійснювати дистанційний ваговий контроль маси видаваних порцій сипучих компонентів в технологічні потоки.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів, що містить витратний бункер, в якому вертикальний розвантажувальний отвір обладнаний заслінкою, виконаною у вигляді змонтованої на поворотній опорі пластини, що забезпечена пальцем, та опертою на виступаючу з-під отвору платформу, вантажоприймач, у верхній частині якого закріплений штовхач заслінки, а також два обмежувальних упори і противагу, який відрізняється тим, що до вантажоприймача в його нижній частині перпендикулярно його боковій поверхні жорстко прикріплені паралельно розташовані лінійна шкала дози і регулювальний важіль, уздовж якого може переміщатися з можливістю фіксації положення та індикації його за шкалою дози противага, і дві поворотні півосі, що знаходяться на передній і задній стінках вантажоприймача нижче його центру мас на одній прямій, перпендикулярній регулювальному важелю і зміщеній по горизонталі в його бік відносно цього центру мас, містить два ваговимірювальних датчики, два кінцевих вимикачі, блок вимірювання та індикації ваги, дві втулки ковзання, в отворах яких мають можливість вільно обертатися поворотні півосі з вантажоприймачем, і дві спіральні пружини, кожна з яких одним кінцем жорстко пов'язана з поворотною піввіссю, а іншим - з втулкою ковзання, яка опирається на відповідний ваговимірювальний датчик, встановлений на нерухомій основі, виходи ваговимірювальних датчиків пов'язані з вимірювальними входами блока вимірювання та індикації ваги, входи запуску якого підключені до кінцевих вимикачів,
    встановлених в одній вертикальній площині з обмежувальними упорами і жорстко з'єднаних з ними. з Ко Я ше оди 4 в НН я ше ее а х бехиудлніі 0 Кодеєтннннню, Ше о Ї од, ї Б на ' Е зх ру і ач с Кедр ерестртрисреесрестсеух ! не Б КАК МЕ: Бе В Й аа и о ни а НВ онук, що ї У -ї І МАЕ пи СИ : теж, ех : м Яни 1 Н не п З й
UAU202107035U 2021-12-08 2021-12-08 Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів UA150979U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202107035U UA150979U (uk) 2021-12-08 2021-12-08 Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202107035U UA150979U (uk) 2021-12-08 2021-12-08 Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA150979U true UA150979U (uk) 2022-05-18

Family

ID=89902821

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202107035U UA150979U (uk) 2021-12-08 2021-12-08 Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA150979U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA150979U (uk) Пристрій порційного зважування сипучих матеріалів
CN104457929B (zh) 物料流电子秤
US10288473B2 (en) Weight measurement by flexure support
RU2369846C1 (ru) Способ порционного взвешивания сыпучих продуктов и устройство для его осуществления
RU2383872C1 (ru) Весовой дозатор порошка
RU96957U1 (ru) Весовой дозатор дискретного действия с автоматическим управлением
CN203785777U (zh) 一种皮带秤的校验装置
CN103913216A (zh) 一种皮带秤的校验装置
RU2042930C1 (ru) Способ порционного весового дозирования жидкости
US3263760A (en) Weighing machine
US440794A (en) Grain-weighing machine
US589081A (en) griffith
US21028A (en) scheitlin
RU57001U1 (ru) Устройство для порционного взвешивания сыпучих продуктов в потоке
US826141A (en) Weighing-machine.
US261257A (en) reuther
US384983A (en) Grain-meter
US616857A (en) Weighing-machine
RU2047848C1 (ru) Способ порционного весового дозирования
US589276A (en) Weighing-machine
US589287A (en) Weighing and bagging machine
US1014717A (en) Automatic weighing-machine.
US688537A (en) Weighing-machine.
JPS6191520A (ja) 計量充填制御方法およびその装置
US428816A (en) o brien