UA149096U - Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур - Google Patents

Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур Download PDF

Info

Publication number
UA149096U
UA149096U UAA201900419U UAA201900419U UA149096U UA 149096 U UA149096 U UA 149096U UA A201900419 U UAA201900419 U UA A201900419U UA A201900419 U UAA201900419 U UA A201900419U UA 149096 U UA149096 U UA 149096U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
grain
harvester
auger
straw
beater
Prior art date
Application number
UAA201900419U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Олександрович Броварець
Original Assignee
Олександр Олександрович Броварець
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Олександрович Броварець filed Critical Олександр Олександрович Броварець
Priority to UAA201900419U priority Critical patent/UA149096U/uk
Publication of UA149096U publication Critical patent/UA149096U/uk

Links

Landscapes

  • Outside Dividers And Delivering Mechanisms For Harvesters (AREA)

Abstract

Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур, що містить: граблину мотовила, ріжучий апарат, шнек жатки, спіральні стрічки шнека, пальчиковий механізм, бітер проставки, похилу камеру, нижню гілку транспортера, молотильний апарат, барабан апарата, балами, решітчасте підбарабання, отвори підбарабання, стрясну дошку, відбійний бітер, соломотряс, клавіші соломотряса, соломонабивач, копнувач чи подрібнювача, згідно з корисною моделлю містить жатну частину, що умовно поділяється на дві частини: верхню - з подільником, мотовилом, шнеком, бітером проставки та інформаційно-технічною системою локального оперативного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь, що розміщується під ріжучим пристроєм верхньої частини жатки та реагує на наявність зерна на колосі, та автоматично регулює жатку для забезпечення зрізу під колосом, та нижню - з ротаційним різальним апаратом, що забезпечує безпідпірне зрізування та подрібнення рослин на корені, а також вільне розкидання подрібненої маси по полю.

Description

«ї Ж й 7 В я ів й ! З -х КІ її 12
ДАК КК г фресок ! З ; І Я ши 7 іі оси ШІ і нн киш й 7 і й г ші ше: с її пі і
Я 15; ТОК я ї г й ши ше не ШИ шк НИЙ пе, й і
ЩЕ ТОМ У ри Я й й і : з хх , У Я ІЗ Го за Е С ях ; Я З уві, З
Як вояки Б, М ен я кн Акоююсомнвунвсй ий де
З ЯяБ5и її НН Й ; в й п ее Роб сокий 7 ще аа
У х. 3 - «МВ і: НЕ и В Й і й їм ще
У у х у СКУ Тих БО т ї 7 зни Х В. Кай ї шк КО с ; ; Кн их у й х х істо Моя Я У во е З г М х но, УНК з и: ой ОКХ 3 ї Х м Кун А ах ен ока й - Б ме
В АХ ТТ В са Шен КК ВКе ше Щі ій ак М ще де ї ЗК зі йно Ку р ПК дк ХХ Х ї СКД їх п дк КМ КИ п го й. шо но: ! во Ме ко а са св ІМ іі М А. де ее дров КОХ Кок ековв ХУВВО, м іх НО пол і
МІН иКК КВУ сей ва ВЕК КВУ ОС Мо МО ХМ іш
ЩЕ 5 ів яка Ах ОКО ен і
У. з ІНН К ей ик : К; а АНІ У, КУ ОК ее ШК, п Ж я у
НЕ еВ Хе МК ЖЕ Ши а Ж іх ше Й сь БО КАК М в с Й
ЕН ей в дм, 4 ой й чі ї і -е | КР кН ай у кн ШК и вки БА ооо юю МАННЯ Х
ВО дк Би а ороріосві ОК ХЕ ЕНН ння
Зк над ої Її, ї ї : Ор кі Ос ке мо екс вк ТВА за ве а Щ ї . Н ї тож их бот ж жи ия я КЕЙ хх Х З БОГУ ШЕУ ще 1 1 х ок я я як
І ПІБ ІТ Ів Ів шо
Має в і
Ж ЕК З
Корисна модель належить до галузі сільськогосподарського машинобудування та виробництва, може бути застосована в конструкціях зернозбиральних комбайнів з різними молотильними пристроями, зокрема при використанні їх для збирання зернової частини врожаю сільськогосподарських культур на корені.
Відомий зернозбиральний комбайн |Гехническое описание и инструкция по зксплуатации зерноуборочного комбайна "Дон-ротор" КТР-10, Таганрог, в 1987 г.|Ї, який включає жатку для скошування сільськогосподарських культур і формування зрізаної маси у валок, який транспортером похилої камери подається до молотильного апарату. Обмолочене зерно разом з домішками поступає по транспортній дошці на очистку для сепарації. Очищене зерно транспортується до бункера для зерна, а незернова частина врожаю подається до копнувача, для збирання її в копиці на полі, або до подрібнювача, який після подрібнення збирає у причіпний візок або розсіває по поверхні поля. Комбайни, які обладнані подрібнювачем, також можуть без подрібнення незернову частину врожаю укладати у валок на полі або працювати за іншими схемами.
Відомий технологічний процес збирання зернових сільськогосподарських культур передбачає виконання таких операцій: зрізування стел або обчісування суцвіть, обмолочування, розподіл продуктів обмолоту на зерно і не зернову частину врожаю, вивантажування зерна у засіб для транспортування до місця післязбиральної обробки |Войтюк Д.Г., Гаврилюк Г.Р.
Сільськогосподарські машини. -К.: Каравела, 2004). Основною машиною для збирання зернових культур є зернозбиральний комбайн. Зернозбиральний комбайн призначений для збирання зернових культур прямим і роздільним комбайнуванням (одно- та двофазним способами). Він може бути обладнаний спеціальними пристроями для збирання зернобобових і круп'яних культур, кукурудзи на зерно, соняшнику, сої, сорго, рапсу, насінників трав, лікарських рослин тощо. Залежно від технології збирання не зернової частини комбайн може бути укомплектований копнувачем, подрібнювачем або капотом. Зернозбиральні комбайни бувають причіпними, самохідними та монтованими. Найбільш поширеними є самохідні зернозбиральні комбайни. Зернозбиральні комбайни можуть бути на колісному, гусеничному та колісно- гусеничному ходу. Можуть мати моноблочну і блочно-модульну систему розміщення агрегатів.
Пряме комбайнування передбачає зрізування стебел, обмолот хлібної маси, відокремлення
Зо зерна від соломи, очищення зерна від домішок і збирання продуктів обмолоту (зерна, полови і соломи). Класична схема самохідного зернозбирального комбайну включає такі основні агрегати: жатну частину - для зрізання хлібної маси і подачі її на інші агрегати, молотильно- сепарувальний пристрій з бункером для зерна, двигун (дизеля), пристрій для збирання не зернової частини врожаю, ходову частину та кабіну з органами керування. Всі ці операції виконують комбайном у мобільному процесі збирання. Очищене зерно направляється у бункер комбайна, а солому і полову укладають у копиці чи валки на полі або подрібнюють і збирають або розкидають по полю.
Як найближчий аналог обрано робочий процес зернозбирального комбайнів |Войтюк Д.Г.,
Гаврилюк Г.Р. Сільськогосподарські машини. -К.: Каравела, 20044 можна описати наступним чином. Під час руху комбайна граблини мотовила відокремлюють повну частину хлібної маси і підводить її до ріжучого апарата, зрізані стебла граблинами подаються до шнека жатки.
Спіральні стрічки шнека переміщують хлібну масу з периферії до пальчикового механізму. Він захоплює; стебла і подає їх до бітер приставки, який спрямовує масу до транспортера похилої камери. Нижня гілка транспортера переміщує хлібну масу вгору до молотильного апарата.
Барабан апарата ударяє, по ній балами, протягує по решітчастому підбарабанні і обмолочує.
Обмолочене зерно та дрібні домішки (полова, колоски, частинки соломи) проходять крізь отвори підбарабання і потрапляють на стрясну дошку, а солома відбійним бітером подається на соломотряс. Клавіші соломотряса роблять коливні рухи, перетрушують солому, виділяють із неї вільне зерно, яке проходить крізь отвори клавіш і зсипається на кінець стрясної дошки. Солома сходить із клавіш соломотряса і за допомогою соломонабивачів подається до капота або копнувача, чи подрібнювача. Стрясна дошка приводиться в коливний рух і переміщує дрібний ворох на пальцьову решітку і верхнє решето очистки. Зерно проходить крізь отвори верхнього решета і потрапляє на нижнє решето. Одночасно вентилятор подає повітряний потік на ці решета. При цьому виділяються легкі домішки і транспортуються до полововідбивача, а потім на поле у валок з соломою. Зерно з нижнього решета очистки потрапляє спочатку на скатну дошку, а потім в жолоб зернового шнека, який подає це зерно до зернового елеватора, що спрямовує його в бункер. Верхнє решето затримує необмолочені і недостатньо обмолочені колоски, які з нього потрапляють на подовжувач верхнього решета. Тут колоски проходять крізь жалюзі подовжувача і падають у жолоб колосового шнека, який подає їх до колосового бо елеватора. Останній переміщує колоски вгору у домолочу-вальний пристрій. Тут колоски додатково обмолочуються барабаном пристрою. Дрібний ворох подається на стрясну дошку, де він з'єднується з основним потоком дрібного вороху, що пройшов крізь решітчасте підбарабання молотильного апарата і переміщується далі на очистку. Недоліком запропонованої конструкції є значні втрати енергії обумовлені недосконалим технологічним процесом. Із аналізу традиційної технології збирання зернової частини з використанням зернозбиральних комбайнів видно, що досить багато ефективної енергій витрачається на переміщення хлібної маси (стебла рослин, колос із зерном), яка під час виконання технологічних циклів поділяється на фракції - зернову частину і солому, що в подальшому подрібнюється. Основними характеристиками зернозбирального комбайну є продуктивність по пропусканні хлібної маси через молотарку за одиницю часу - пропускна здатність молотильно-сепарувального пристрою (кг/с) та продуктивність по площі (га/год.). Так, для виконання технологічного процесу класичної збирання технології зернових необхідно використовувати двигуни потужність 250-700 л.с. для комбайнів пропускною здатністю від З до 12 кг/с. Пропускна здатність молотарки - 9 кг/с хлібної маси, продуктивність комбайна - до 12 т/год. Ширина захвату жаток - 5, 6 і 7 м. У зв'язку з цим виникає необхідність подальшого удосконалення технології збирання зернових прямими комбайнування.
Одним із головних напрямків подальшого удосконалення конструкції сучасних зернозбиральних комбайнів, як вітчизняного так і зарубіжного виробництва, є підвищення їх продуктивності, і в першу чергу продуктивності молотильних апаратів, які обмежують пропускну здатність інших робочих органів і, як наслідок, пропускну здатність комбайнів в цілому.
Використання комплексних технологічних операцій на комбайні спричинило підвищення їх потужностей до 500 к.с, а в деяких випадках до 700 к.с. Такі "танки" зараз рухаються по полю і забезпечують виконання технологічних операцій. Звичайно це спричиняє до грандіозних витрати палива та значної металомісткості таких машин.
В основу корисної моделі поставлена задача спрощення конструкції комбайна та зниження потужності, що витрачається на обмолот, підвищення якості продуктів обмолоту, ефективності збирання зернових, продуктивності комбайна зернозбирального, шляхом використання системи дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур. Це виключить травмування зерна молотильним апаратом та підвищить повноту обмолоту недомолочених колосків.
Зо Технічним результатом корисної моделі є відведення вільного зерна безпосередньо перед молотильним пристроєм, шляхом відокремлення на початковому етапі стебла рослин від колоса, що дає колосальний ефект, пов'язаний із зменшення як питомої, так і об'ємної маси хлібної маси понад як 2 рази, що значно підвищує ефективність роботи комбайна.
Суть корисної моделі пояснюють креслення, де зображено загальний вигляд зернозбирального комбайну з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур.
Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур складається 3: подільника 1; мотовила 2; шнека 3; бітера проставки 4; транспортера похилої камери 5; барабана молотильного апарата 6; відбійного бітера 7; зернового бункера 8; домолочуючого вального пристрою 9; елеватора колосків 10; соломотрясу 11; соломонабивача 12; лотка 13; камери копнувача 14; половонабивача 15; подовжувача верхнього решета 16; нижнього решета 17; колосового шнека 18; верхнього решета 19; зернового шнека 20; вентилятора 21; стрясної дошки 22; підбарабання 23; каменевловлювача 24; різального апарата 25, ротаційного різального апарата 26, інформаційно-технічної системи локального оперативного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь 27.
Удосконалений робочий процес зернозбирального комбайна полягає в наступному. Спереду комбайна містить жатна частина, що умовно поділяється на дві частини верхню та нижню. У верхній частині жатки розміщуються традиційні робочі органи, які підняті на певну висоту над рівнем поля. Ця висота регулюється залежно від необхідної висоти зрізу, що визначається вдома методами: 1) з врахування власного досвіду оператора-комбайнера; 2) за допомогою інформаційно-технічної системи локального оперативного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь 27, що розміщується під ріжучим пристроєм верхньої частини жатки та реагує на наявність зерна на колосі, та автоматично регулює жатку для забезпечення зрізу під колосом. У нижній частині жатки 26 розміщується ротаційний різальний апарат, що забезпечує без підпірне зрізування та подрібнення рослин на корені, а також вільне розкидання подрібненої маси по полю. Для забезпечення якісного без підпірного зрізування тонких стебел швидкість кінця леза ножа повинна бути за 40 м/с.
Використання нової технології спричиняє переобладнання сучасних зернозбиральних 60 комбайнів і перегляд традиційних теорії зернозбирального комбайна, оскільки значно змінюється структура хлібної маси, об'ємно-масовий склад. Значна частина робочих органів потребує удосконалення відповідно до нового структурно-об'ємного складу.
Тобто важливою складової зернозбирального комбайна є пропускна здатність, що складається з пропускної здатності зерна та соломи і визначається за формулою: 4 Фа» (3) де ді - пропускна здатність по зерну, кг/с; д2 - пропускна здатність по соломі, кг/с.
Якщо розглянути структуру стебла і колоса (рис. 6) пшениці то вони розподіляється наступним чином: - стосовно ваги: 60 95 припадає на колос і 40 95 на стебло; - стосовно розподілу об'ємної маси то тут розподіл виглядає наступним: чином 40 95 на колос і 60 95 це стебло.
Пропускна здатність комбайна залежить від соломистості хлібної маси 7, яка надходить до молотаркце її визначають як співвідношення маси соломи до всієї хлібної маси, тобто: 7 Ум --- «я з (2)
При середніх умовах обмолот відбувається при співвідношенні зерна до соломи 1:1,5, чи соломистості хлібної маси 7.7 0,6 .
Розділення технологічних операцій важлива складова зменшення питомих затрат при вирощування сільськогосподарської продукції, тому важливо звернути увагу на подальшу удосконалення машинно-тракторних агрегатів саме таким шляхом.
За попередніми підрахунками запровадження технології регульованого зрізі зернової частини колоса дасть можливість забезпечити зменшити по вазі масу оброблюваної частини на 40 9, а по об'ємній масі на 60 95.
Якщо провести розрахунки, то це означає, що вагу комбайнів можна знизити у розрахунку на 60-70 95, тобто це дає можливість знизити питому металоємкість, а відповідно і вартість комбайна більш ніж на половину.
Запровадження технології регульованого зрізу зернових частини комбайна дасть можливість знизити потужність двигуна, що застосовується на таких машинах приблизно у 2 рази, а це дасть можливість використовувати двигуни потужністю 50-250 л.с. для комбайнів пропускною здатністю від З до 12 кг/с.
Таким чином, запропонована технологія застосування зернозбирального комбайна з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур, що заявляється, дозволяє підвищити продуктивність комбайна, у 2-3 рази знизити потужність комбайнів, при цьому зменшити дроблення і травмування зерна, знизити енергоємність процесу, підвищити ступінь сепарації зерна і спростити конструкцію комбайна, та підвищити швидкість виконуваного процесу у 1,5-2 рази.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур, що містить: граблину мотовила, ріжучий апарат, шнек жатки, спіральні стрічки шнека, пальчиковий механізм, бітер проставки, похилу камеру, нижню гілку транспортера, молотильний апарат, барабан апарата, балами, решітчасте підбарабання, отвори підбарабання, стрясну дошку, відбійний бітер, соломотряс, клавіші соломотряса,
    соломонабивач, копнувач чи подрібнювач, який відрізняється тим, що містить жатну частину, що умовно поділяється на дві частини: верхню - з подільником, мотовилом, шнеком, бітером проставки та інформаційно-технічною системою локального оперативного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь, що розміщується під ріжучим пристроєм верхньої частини жатки та реагує на наявність зерна на колосі, та автоматично регулює жатку для забезпечення зрізу під колосом, та нижню - з ротаційним різальним апаратом, що забезпечує безпідпірне зрізування та подрібнення рослин на корені, а також вільне розкидання подрібненої маси по полю.
    Оу в 8 ТО ії й З її і Ї НИКА ї й ї Е ї РК Моя і ен УВО нн Ї В й з НИ ННІ у ОТ, Я 2 Я М ЩЕ І НешН У Ку ЩЕ оон ї г о й г БОБ КОМ фр Що СН Ко Я Ї х. ; йхх" ОА и Й. ЕМ ни Ті НЯ з Шия му м я А У г ї пен і : г З й ї р чо дик ши т Ко З КН НЕ ОК У ТЕ ША ї ї й ї ЗІ 7 : пе З МЕ КВУ ТЕО рт я Я сну кі 7 ач 7 Анни С І в он ІІ : у ї ї о МІКС Кос оди Ге З ше о в не Й ІН ШК ХХ х х х нкх -К Ки З ще свист шк В. Ми ще ще о на о Й КЗ Ше СА КУ У о УК УЖ З С зе м СМ КУДИ І ще Ве А АКОТ я Кен иня оо кий жах І МКМ В ха а о оф ПК В ІК рин ПУ Уа. п и о я а СОИКОК одиня ПЕК Ки КЕН ЕК і КК ТІ а ноя ее феейЇ і а овен Ся. ЕЕ ун ПЕ ері МИ б МЖХ ВК ТВ ся ЧК В КІ 17 12 2 г ох ОК Й , ж пк Я ЦИ ННЯ 1 ік Яви ее НИК іона нійкуча рових пУНе Мі о КК МІ нах х 7 : У Ї : і : І і ї ч х І- і: х ї - - х ІЗ ї ї дав ся в ве й ПОЗІ в
UAA201900419U 2019-01-15 2019-01-15 Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур UA149096U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201900419U UA149096U (uk) 2019-01-15 2019-01-15 Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201900419U UA149096U (uk) 2019-01-15 2019-01-15 Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA149096U true UA149096U (uk) 2021-10-20

Family

ID=78079100

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201900419U UA149096U (uk) 2019-01-15 2019-01-15 Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA149096U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9949433B2 (en) Cutting longitudinal swaths grain harvesting and baling combine
EP2521434B1 (en) Combine
US8313362B2 (en) Agricultural combine with on-board baler and dust suppression capability
CN101695236B (zh) 穗茎兼收型玉米收割机
CN101720599B (zh) 自走式植物茎秆捡拾联合收获机
RU2519855C2 (ru) Способ и многофункциональный агрегат уборки сельскохозяйственных культур
CN212520011U (zh) 一种稻麦田收割机杂草种子捕获分离装置
RU2419278C1 (ru) Зерноуборочный комбайн
CN201563386U (zh) 穗茎兼收型玉米收割机
CN103416168A (zh) 一种油菜联合收获机的切割脱粒分离装置
UA149096U (uk) Зернозбиральний комбайн з регульованою системою дворівневої висоти зрізу сільськогосподарських культур
RU2677349C1 (ru) Зерноуборочный комбайн
RU163823U1 (ru) Прицепной зерноуборочный агрегат
RU2741652C1 (ru) Способ уборки зерновых культур и зерноуборочная машина для его осуществления
RU2556071C2 (ru) Способ комбайновой уборки обмолотом зерна на корню и комбайн с прицепом для сбора незерновой части очесанного вороха
RU2672330C1 (ru) Комбайн для уборки зерновых культур на корню
CN106538139A (zh) 小型大豆联合收获机
RU2649626C1 (ru) Зерноуборочный агрегат
US2856936A (en) Peanut combine
RU2748978C1 (ru) Способ уборки сои со срезом стеблей ниже корневой шейки
RU2783022C1 (ru) Зерноуборочный комбайн
RU2800831C1 (ru) Зерноуборочный комбайн
CN216492112U (zh) 脱粒装置及带有该脱粒装置的谷物联合收割机
CN203120505U (zh) 纵轴流联合收割机的排杂装置
CN102308701A (zh) 自走式梳穗型联合收割机