UA149085U - Комплекс аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї - Google Patents

Комплекс аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї Download PDF

Info

Publication number
UA149085U
UA149085U UAU202103281U UAU202103281U UA149085U UA 149085 U UA149085 U UA 149085U UA U202103281 U UAU202103281 U UA U202103281U UA U202103281 U UAU202103281 U UA U202103281U UA 149085 U UA149085 U UA 149085U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
target
complex
aiming
unit
shooter
Prior art date
Application number
UAU202103281U
Other languages
English (en)
Inventor
Геннадій Вікторович Лобанов
Ігор Тарасович Житарюк
Original Assignee
Геннадій Вікторович Лобанов
Ігор Тарасович Житарюк
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Геннадій Вікторович Лобанов, Ігор Тарасович Житарюк filed Critical Геннадій Вікторович Лобанов
Priority to UAU202103281U priority Critical patent/UA149085U/uk
Publication of UA149085U publication Critical patent/UA149085U/uk

Links

Landscapes

  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)

Abstract

Комплекс аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї, що включає вебкамеру або оптичну трубу, спрямовану на мішень і обладнану засобами зчитування інформації, згідно з корисною моделлю, додатково обладнаний блоком обробки інформації, одержаної з мішені, аналізу та формування аудіоповідомлення, блоком передачі аудіоповідомлення стрільцю та блоком запису подій та аналізу результатів тренувань.

Description

Корисна модель належить до засобів для навчання та тренування у стрільбі, а саме до стрілецьких тренажерів для кульової стрільби, і може бути використана як засіб підвищення результативності стрільців при використанні ними вогнепальної зброї як у реальних тирах або на полігонах, так і на віртуальних тренажерах.
Відомо комплекс підготовки стрільця-початківця, який являє собою тренажер з вогневої підготовки стрільця та до складу якого входять стрілецька зброя, лазерний тренажер, проекційний екран, проектор, відеокамера проектора, системний блок із монітором, в якому додатково введені дві відеокамери зйомки натискання пальцем стрільця на спусковий гачок в різних проекціях, які синхронізовані дротовим з'єднанням між собою, проектором, відеокамерою проектора, лазерним тренажером та системним блоком із монітором, останній синхронізує запуск початку запису відеокамерою проектора положення випромінювання лазерного тренажера на проекційному екрані із записом відеокамер зйомки натискання на спусковий гачок
Іпатент України Мо 139755, МПК: 41 5/20; 410 3/26, надрук. 27.01.2020).
Технічний результат, який може бути отриманий при використанні даного комплексу, полягає у прискореному формуванні навичок прицільної стрільби та підвищенні якості стрільби, за рахунок здатності, за характером "траси" руху каналу ствола стрілецької зброї та аналізу записів відеокамер, що знімають процес натискання пальцем на спусковий гачок та рух зброї у різних проекціях, визначати за часом: наявність зміщення каналу ствола стрілецької зброї від лінії прицілювання при натисканні на спусковий гачок; наявність тремору пальця та незначні пульсові поштовхи; наявність ривків; фази зроблених помилок.
Недоліком тренажера є відсутність даних про результати стрільби в режимі реального часу, а також неможливість використання бойової зброї.
Відомо також пристрій для тренування стрільця на стенді, що включає екран, на якому імітують ціль (мішень), вузол генерації засобу ураження цілі, вузол прийому засобу ураження цілі і інформаційне табло, в якому вузол прийому засобу ураження цілі виконаний у вигляді двох паралельних рядів фотодатчиків, розміщених на площині, а в пристрій додатково введені оптичний імітатор переміщення цілі, перший і другий блоки фотоприймачів, перший, другий і третій елементи АБО, перший елемент І, блок визначення координат місця знаходження засобу ураження цілі і блок вирахування координат, вузол звукосигналізації, аналого-дифровий
Зо перетворювач, схема порівняння кодів і задатчик коду зони ураження, причому оптичний вихід імітатора переміщення цілі пов'язаний з поздовжньою віссю рядів фотодатчиків, а електричний його вихід через аналого-дифровий перетворювач підключений до першого інформаційного входу блока вирахування координат, електричні виходи першого блока фотодатчиків через однойменний блок фотоприймачів підключені одночасно до входів блока визначення координат місця знаходження засобу ураження цілі і першого елемента АБО, електричні виходи другого блока фотодатчиків через однойменний блок фотоприймачів підключені до входів другого елемента АБО, виходи першого і другого елементів АБО підключені через перший елемент І до стробуючого виходу блока вирахування координат, до другого інформаційного входу якого підключений вихід блока визначення координат місця знаходження засобу ураження цілі, а через третій елемент АБО до вузла звукосигналізації, вихід блока вирахування координат через схему порівняння кодів підключений до першого входу інформаційного табло, другий вхід якого з'єднаний з виходом блока вирахування координат, при цьому другий вхід схеми порівняння кодів підключений до виходу задатчика коду зони ураження, а вузол генерації засобу ураження цілі виконаний у вигляді встановлених в спеціальному рушничному патроні формуючої оптичної системи, мультивібратора в режимі очікування, світлодіода, схеми затримки, мікробатарейки і датчика удару, причому світлодіод підключений до виходу схеми затримки, вхід якої підключений до виходу мультивібратора в режимі очікування, стартовий вхід якого підключений до датчика удару, мікробатарейка своїм виходом приєднана з входами мультивібратора і схеми затримки, при цьому світлодіод встановлений в еквівалентному фокусі формуючої оптичної системи, а спеціальний рушничний патрон встановлюється в казенній частині зброї (патент
Російської Федерації Ме 2046272, МПК:Р47 5/00; Е47у 9/00: АЄЗВ 69/00, набрук. 20.10.1995.
Недоліками даного пристрою тренування стрільця є складність конструкції, статичність умов і процесу тренування, що не дозволяє розвивати у стрільця навички прицілювання по рухомій цілі, і недостатня інформативність про відхилення засобу ураження від цілі (мішені).
Тобто основний недолік вказаних і існуючих пристроїв тренування стрільців - це неможливість оцінки влучання кулі в мішень після кожного пострілу без переривання процесу прицілювання, а відповідно і неможливість точності корекції ведення вогню.
Як найближчий аналог обрано акустичний безконтактний мішений комплекс, що підвищує ефективність навчання стрільбі і точність коригування вогню, створений концерном "Техмаш".
Розробка аналізує швидкість і траєкторію кулі або снаряда і передає дані на екран комп'ютера. Комплекс розраховано на використання стрілецької зброї калібром від 5,45 до 12,7 мм і снарядів калібру 30 мм. Він здатний зафіксувати результати стрільби зі швидкістю до 200 пострілів в секунду. Коли ведеться вогонь чергами, система розраховує середню точку влучення. На відміну від наявних розробок "розумна" мішень підтримує бездротовий зв'язок між датчиками і оператором на відстані одного кілометра. Результати стрільби стають доступні практично відразу, тому коригувати потрапляння можна, орієнтуючись на них. Розробка призначена для спортсменів і військових, так як вона підвищує зручність та ефективність тренувань і може бути використовувати в різних умовах (нерв //г9.ги/2021/02/03/итпиїи-тівпеп- апйа-и5Котепподо-орисПепіїа-5ігеІБе-502адаїї-м-товвії.піті|.
Недоліком даного технічного рішення є недостатня мобільність комплексу, відсутність аудіосигналу, який повідомляє оператора про влучання в мішень.
В основу корисної моделі поставлена задача суттєвого удосконалювання корекції прицілювання для досягнень необхідних завдань в процесі тренувань, зокрема формування умінь, навичок, завдяки практично миттєвому отриманні аудіоінформації про влучання кулі в мішень після кожного пострілу, на підставі якої, стрілок, без зміщення зброї відносно мішені, проводить коригування прицілювання щодо попереднього пострілу (без відриву погляду від лінії прицілювання і взаємного зміщення прицільних пристосувань і мішені).
Поставлена задача вирішується тим, що в комплексі аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї, що включає вебкамеру або оптичну трубу, спрямовану на мішень і обладнану засобами зчитування інформації, згідно з корисною моделлю, додатково обладнаний блоком обробки інформації, одержаної з мішені, аналізу та формування за його результатами аудіоповідомлення, блоком запису подій та аналізу результатів тренувань та блоком передачі аудіоповідомлення стрільцю в навушники або в акустичні динаміки.
В процес виконанні вправ зі стрілецької зброї вводиться елемент сигнальної системи: аудіоповідомлення, що сигналізує в навушниках стрілка або в акустичному динаміку про результати пострілу. Поява отвору в мішені фіксується електронними засобами контролю стану мішені (камера, телеоптика). Інформація автоматично обробляється і формується аудіосигнал, який передається в навушники стрільця або в акустичний динамік практично миттєво після
Зо пострілу. Інформація подається через бездротові навушники або зовнішній акустичний динамік після кожного пострілу щодо координат влучення кулі в мішень за параметрами- близькість до центру мішені та сектор влучання в мішень.
Дане технічне рішення дозволяє отримувати аудіоінформацію про координати влучання кулі в мішень після кожного пострілу без відриву від оптичної осі прицілювання як на реальних, так і віртуальних тренажерах. Координати визначають за параметрами -- близькість до центру мішені (розмітка від 10 до 1) і сектор влучання в мішень ("годинниковий циферблат").
Суть корисної моделі пояснюють креслення, де: на Фіг. 1 зображено структурну схему роботи пристрою з використанням приладу - відеокамери, призначеної для зчитування інформації з мішені після влучання куль; на Фіг. 2 - зображено структурну схему роботи пристрою з використанням інтеграції мобільного телефона та приладу, призначених для спостереження віддалених об'єктів (підзорна труба); на Фіг. З - зображено годинну позицію - відносне розташування місця влучання кулі в мішень від умовного центру, що описується по аналогії з дванадцятигодинним циферблатом годинника, влучання "7 на 4 години"; на Фіг. 4 - зображено хвилинну позицію - відносне розташування місця влучання кулі в мішень від умовного центру, що описується по аналогії з циферблатом годинника, якій має розмітку на 60 хвилин, влучання "7 на 38 хвилин";
На структурних схемах комплексу аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї представлені наступні позиції: 1. Стрілецька зброя; 2. Лінія прицілювання; 3. Мішень 4. Засіб огляду; 5. Засіб передачі даних; 6. Блок обробки інформації; 7. Мобільний телефон; 8. Бездротові навушники.
Робота комплексу аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької бо зброї здійснюється наступним чином.
Стрілець зі стрілецької зброї 1 виконує серію послідовних пострілів не відволікаючись від лінії прицілювання 2, стріляє в мішень З, результати влучення куль в яку фіксуються відеокамерою спостереження (або окремою камерою, або мобільним телефоном, що інтегрується з оптичним пристроєм) 4, та бездротовим засобом 5 передається на обробку, аналіз і зберігання в комп'ютер 6, де за критеріями близькості влучання кулі до центру (від 10 до 1) та сектора мішені (визначається цифрою з годинникового циферблату) та бездротовим засобом передається в бездротові навушники 8 або на мобільний телефон 7, а потім стрільцеві, який через навушники отримує аудіосигнал на праве та ліве вуха, або озвучується акустичним динаміком мобільного телефону, наприклад "7 на 4 години", або "7 на 38 хвилин", що дозволяє стрільцеві корегувати прицілювання, не відволікаючись від лінії прицілювання, та зробити наступний, скорегований постріл у мішень. Програмне забезпечення, розроблене для цього комплексу, забезпечує зчитування інформації з мішені та перетворення її в аудіосигнал, який подається бездротовим зв'язком на бездротові навушники або акустичні динаміки користувача з повідомленням про місце влучання пулі в мішень. Програмне забезпечення дозволяє також проводити накопичування інформації про історію тренувань, аналізувати дані, надавати рекомендації та інші дані, які залишаються або в головному комп'ютері, або в мобільному телефоні, з встановленим застосунком з програмним забезпеченням, призначеним для роботи на смартфонах, планшетах та інших мобільних пристроях користувача.
Оцінка результатів влучання кулі в мішень здійснюється блоком обробки інформації 6, 7 (комп'ютер та мобільний телефон з мобільним застосунком, програмним забезпеченням), отриманої з мішені З, за допомогою системи відеоспостереження 4, потім на підставі аналізу даних формується результат і за допомогою аудіоповідомлення миттєво передається стрільцю в навушники 8, або акустичний динамік за двома параметрами: значення - номер кола мішені від 10 до 1 (карта положення місця влучення кулі від центру) і позиція - "годинниковий циферблат", що показує сектор напрямку влучання.
Аудіоповідомлення може подаватися різними способами (налаштовується користувачем у відповідність до завдань та особливостей), наприклад: стандартний (годинна позиція): при влучанні кулі в коло мішені (Фіг. 3) в навушниках або в динаміках звучить: "7 на 4 години", або скорочено "7.4".
Зо професійна, високоточна (хвилинна позиція): при влучанні кулі в коло мішені (Фіг. 4) в навушниках або в динаміках звучить: "7 на 38 хвилин", або скорочено "7.38".
Вибір налаштувань аудіоповідомлень здійснюється стрільцем:
При невисокому темпі стрільби - в навушники (лівий, правий) повідомляється: "7.4".
При високому темпі стрільби - в навушники, одночасно, припустимо, в лівий, повідомляється: "7", в правий: "4".
Значення позиції (від 10 до 1) і карта зміщення (годинниковий циферблат, компас тощо) можуть бути озвучені в різній формі: мова повідомлення (український; англійська тощо); можливість заміни повідомлення характерним звуком (позиція) і тональністю (карта зміщення)
Корисна модель, що заявляється, дозволяє якісно поліпшити процес відпрацювання навичок стрільби стрільців будь-якого рівня підготовки (від любителів до професійної підготовки снайперів): створити план індивідуальної підготовки; дозволяє підвищити темп стрільби; може бути використана на інтерактивних, лазерних, фототренажерах; можуть бути використані як навушники для стрільби (захист від шуму), так і бездротові навушники (мобільні телефони); спеціалізоване програмне забезпечення та мобільний застосунок комплексу дозволяє створювати індивідуальні акаунти в тренувальних центрах, робити настроювання повідомлень, вести запис процесу та історії тренувань, аналізувати результати тренувань, будувати аналітику в тривалому періоді з використанням бази даних програми. "- надає можливість широких налаштувань через мобільний застосунок.
Модифікована версія комплексу може бути застосована на полігонах при артилерійських і мінометних стрільбах (із застосуванням дронів вертолітного типу (квадрокоптер, дрони, що зависають у статичній точці відбору інформації) або установкою телекамер високого дозволу на спеціальних вишках або височинах).
Спеціалізована версія апаратно-програмного комплексу дозволяє вести коригування вогню в умовах реального бою, в автоматичному режимі (відеозахват цілі технічними засобами дронів вертолітного типу (квадрокоптер, дрони) для супроводу цілі (ціль - ідентифікація "10" в стандартній мішені), з подальшим коригуванням вогню, згідно з описаним протоколом).

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Комплекс аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї, що включає вебкамеру або оптичну трубу, спрямовану на мішень і обладнану засобами зчитування інформації, який відрізняється тим, що додатково обладнаний блоком обробки інформації, одержаної 3 мішені, аналізу та формування аудіоповідомлення, блоком передачі аудіоповідомлення стрільцю та блоком запису подій та аналізу результатів тренувань. (бе ще з) Ще ШЕ з з : о ї З з((е І . «Фіг. 1 о))) «і» 8 (де ше й п і» дню ст у Х "І ш Й Щ Й Е ! кі) 5)))
    Фіг. 2
UAU202103281U 2021-06-11 2021-06-11 Комплекс аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї UA149085U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202103281U UA149085U (uk) 2021-06-11 2021-06-11 Комплекс аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202103281U UA149085U (uk) 2021-06-11 2021-06-11 Комплекс аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA149085U true UA149085U (uk) 2021-10-13

Family

ID=78079020

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202103281U UA149085U (uk) 2021-06-11 2021-06-11 Комплекс аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA149085U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11680774B2 (en) Methods and systems for training and safety for firearm use
US10234240B2 (en) System and method for marksmanship training
US10274287B2 (en) System and method for marksmanship training
US10584940B2 (en) System and method for marksmanship training
US4923402A (en) Marksmanship expert trainer
US10746512B2 (en) Shot tracking and feedback system
US20160298930A1 (en) Target practice system
US20110207089A1 (en) Firearm training systems and methods of using the same
US10247517B2 (en) Systems, methods, and devices for electronically displaying individual shots from multiple shots on one physical target
CN105300171A (zh) 一种基于模拟子弹的射击辅助训练系统
US20210372738A1 (en) Device and method for shot analysis
CN108398053A (zh) 动态瞄准的校正方法、装置、计算机设备和枪械
US20220049931A1 (en) Device and method for shot analysis
CN105486169A (zh) 压电式同步信号触发器及紧凑型射击辅助训练系统
TW201816352A (zh) 目標獲取裝置及其系統
CN105300172A (zh) 一种紧凑型射击辅助训练系统
UA149085U (uk) Комплекс аудіовізуальної корекції прицілювання при виконанні вправ зі стрілецької зброї
CN115388704A (zh) 射击成绩统计方法和模拟作战系统
RU2698839C1 (ru) Стрелковый тренажер для компьютерных систем с цифровым фотоаппаратом
CN105526826A (zh) 基于压电原理的同步信号触发器及射击辅助训练系统
UA139755U (uk) Комплекс підготовки стрільця-початківця
RU2583018C1 (ru) Стрелковый видео тренажёр
CN205279862U (zh) 用于射击辅助训练系统的同步信号触发器
CN110081774A (zh) 一种影像射击训练系统及训练方法
CN215064086U (zh) 靶场系统