UA148379U - Спосіб приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії - Google Patents

Спосіб приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії Download PDF

Info

Publication number
UA148379U
UA148379U UAU202103147U UAU202103147U UA148379U UA 148379 U UA148379 U UA 148379U UA U202103147 U UAU202103147 U UA U202103147U UA U202103147 U UAU202103147 U UA U202103147U UA 148379 U UA148379 U UA 148379U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ingredients
florasulam
organobentonite
ethylhexyl ether
methyl oleate
Prior art date
Application number
UAU202103147U
Other languages
English (en)
Inventor
Ірина Миколаївна Прядкіна
Віктор Зіновійович Демко
Original Assignee
Ірина Миколаївна Прядкіна
Віктор Зіновійович Демко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ірина Миколаївна Прядкіна, Віктор Зіновійович Демко filed Critical Ірина Миколаївна Прядкіна
Priority to UAU202103147U priority Critical patent/UA148379U/uk
Publication of UA148379U publication Critical patent/UA148379U/uk

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Спосіб приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії, яка містить активний інгредієнт нікосульфорон і допоміжні речовини, а саме: суспендуючий агент на основі бентоніту, розчинник метилолеат та емульгатор, включає змішування інгредієнтів. При цьому масляна дисперсія додатково містить активні інгредієнти 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір і флорасулам, як суспендуючий агент використовують органобентоніт, а як емульгатор використовують додецилбензен сульфонат кальцію і етоксилат рослинної олії при наступному співвідношенні компонентів, мас. %: 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір 15-70, флорасулам 0,05-1,2, нікосульфурон 3-10, додецилбензен сульфонат кальцію 1-7, етоксилат рослинної олії 7-16, органобентоніт 1 3, метилолеат 20-40. Спочатку змішують в зазначених вище пропорціях допоміжні інгредієнти, а саме: етоксилат рослинної олії, додецилбензен сульфонат кальцію, органобентоніт та метилолеат, і поміщають їх в реактор з мішалкою, нагрівають до температури 19-20 °C при постійному перемішуванні протягом 30 хвилин, при цьому оберти мішалки складають 1000 об. хв, далі додають активні інгредієнти 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір, флорасулам та нікосульфурон в зазначеній вище кількості, перемішують до повного розчинення інгредієнтів протягом 30-120 хвилин.

Description

Корисна модель належить до сільського господарства, а саме до технологій отримання гербіцидних композицій у вигляді масляної дисперсії, і може бути використана при приготуванні розчинів проти дводольних та злакових бур'янів в посівах кукурудзи.
Агрохімічні концентрати на масляній основі використовують для агрохімічно активних речовин, які нерозчинні в маслі (і зазвичай також нерозчинні у воді або інших традиційно використовуваних розчинниках). Такі системи на масляній основі зазвичай включають агрохімічні активні речовини у вигляді дисперсії твердих частинок в маслі, яка може включати поверхнево-активні речовини для полегшення утворення емульсії при розведенні у воді для обприскування і/або для поліпшення диспергування твердої активної речовини в маслі. На сучасному агрохімічному ринку стає звичайною розробка нових технологій і нових препаративних форм, що містять множинні активні інгредієнти і їх необхідні розчинники, антидоти і/або ад'юванти і т.д. для досягнення оптимального спектра, ефекту і ефективності доставки до рослини, що в подальшому робить стійкість препаративної форми все більше проблематичною. Тому технології, які можуть ефективно ізолювати, перешкоджати або усувати несприятливі реакції або взаємодії між несумісними інгредієнтами, часто грають ключову роль для отримання успішного продукту. Споживачі в цілому вважають кращими рідкі препаративні форми, зважаючи на легкість поводження з ними при операціях вимірювання, подачі насосом, розведення і розпилення. Масляні дисперсії (МД) являють собою один тип рідкої препаративної форми і визначаються як стійкі суспензії активних інгредієнтів в незмішуваній з водою рідині, яка може містити інші розчинені активні інгредієнти і призначена для розведення водою перед використанням. Препаративні форми у вигляді масляних дисперсій стали останнім часом більш важливими в сучасних наукових дослідженнях препаративних форм.
Терміни та визначення 2,4-д 2-етилгексиловий ефір
Назва латиницею: 2,4-О0 (2-еїпуїпехуї)
Формула: С16Н22СІ203, структурна формула м ре Арх г ст с ча й
Зо Способи застосування: обприскування. Спосіб проникнення - системний пестицид. Хімічний клас: арилоксіалканкарбонові кислоти.
Фізичні та хімічні властивості: Хімічно чистий 2,4-Д (2-етилгексиловий ефір) - безбарвна в'язка рідина. Розчинна в органічних розчинниках, у водних розчинах швидко піддається гідролізу до кислоти. За іншими даними 2,4-Д (2-етилгексиловий ефір) - нев'язка золотисто- жовта рідина, має солодкий, злегка різкуватий запах.
Оскільки при отриманні препарату використовується тільки етилгексиловий спирт, речовина є однорідною за складом і містить тільки молекули С8 (зміст ефіру С8 близько 98,7-99,095).
Опис: 2,4-Д (2-етилгексиловий ефір) пригнічує однорічні та ряд багаторічних дводольних бур'янів, які шкодять зерновим культурам. Пестициди на його основі легко і за короткий час проникають в тканини бур'янів. Крім того, вони діють проти однорічних дводольних рослин, стійких до 2,4-Д кислоти.
Як і інші похідні 2,4-Д, речовина гальмує процес фотосинтезу. Відбувається гідролітичні розпад білків, інуліну і крохмалю. Різко знижується надходження в рослину калію, фосфору й азоту. Водний обмін порушується, втрачається стан тургору, рослина в'яне. 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д широко застосовується при виготовленні комбінованих препаратів або для бакових сумішей. Такі комбінації дозволяють зменшувати норми витрат компонентів (кожного) майже на 30-5095, отримуючи при цьому найширший спектр дії і значну біологічну ефективність. Деякі комбіновані препарати володіють синергічними властивостями (синергізм).
Флорасулам
Назва латиницею РіІогазцат
Формула С12НВЕЗМ550, структурна формула:
Е
Е
ДО й Її -- Ї й-- Е а о р
Способи застосування: обприскування. Спосіб проникнення - системний пестицид. Хімічний клас: триазолпіримідини.
Фізичні та хімічні властивості: Флорасулам - білі кристали. Запаху не має. При нормальній температурі розчинний в органічних розчинниках.
Опис: Флорасулам має високу вибірковість дії, що досягається високою швидкістю метаболізму в культурних рослинах, в порівнянні з бур'яновими видами.
Флорасулам має системну дію. У рослини проникає через листя та коріння, в зерно не проникає. Механізм дії полягає в інгібуванні ацетолактатсинтази. Вона є ключовим ферментом в утворенні валіну, ізолейцину і лейцину.
Протягом 2-4 тижнів спостерігається некроз листя, знебарвлення жилок і хлороз.
Препарат, однією з діючих речовин якого є флорасулам, ефективний проти гірчака повзучого, а також проти широколистих бур'янів, підмаренника, горця, мокриці, хрестоцвітних.
Нікосульфурон
Назва латиницею: МісозиТигоп.
Формула С15Н18М6065, структурна формула:
З р уч 0; а:
Св ю я ту Не Її І
М нич ч7 М" зо" о нн
Способи застосування: обприскування. Спосіб проникнення - системний пестицид. Хімічний клас: сульфонілсечовини.
Фізичні та хімічні властивості: хімічно чиста речовина - безбарвні кристали. Запаху не має.
Добре розчинний в органічних розчинниках, крім гексану. Швидко гідролізується кислотами, стабільний в лужному середовищі.
Опис: післясходовий гербіцид для боротьби з широким колом одно- і багаторічних бур'янів, особливо з гумаєм і пирієм повзучим в кукурудзі (норма витрати 40-60 г/га). Застосовується проти злакових і дводольних бур'янів, хрестоцвітних і щириці.
Через З місяці після обробки біологічно активних залишків в шарі грунту 0-30 см не
Зо виявляється. Механізм гербіцидної дії - інгібування ацетолактатсинтази. У рослини в основному проникає через листя.
Відомий спосіб приготування гербіцидної композиції на основі нікосульфорону, прийнятий як найближчий аналог, яка містить нікосульфурону 7,23 м.ч., суміш ПАР, що містить поліоксіетиленсорбіттетраолеат як головний компонент і містить поліоксиетіленове касторове масло і кальцієву сіль додецилбензолсульфонової кислоти: 10,35 м.ч ., етоксильований амін талового жиру (ПАР В): 15,53 м.ч., комплекс бентоніт-алкіламіно: 1,03 м.ч., сечовину: 3,11 м.ч., суміш метилованої олії з насіння рослин і кукурудзяного масла: 62,75 м.ч.
Вище наведенні компоненти змішують і суміш розмелюють з зволоженням на млині мокрого помелу протягом 15 хвилин для приготування масляного суспензійного концентрату. Далі отриманий масляний суспензійний концентрат розбавляють іонообмінною водою і поміщають в баню з циркуляцією при апараті, що вимірює розмір часток (МІСКОТКА5 НЕА, модель 9320- х100, НОМЕМЕГ У), з подальшою циркуляцією протягом 5 хвилин. Вимірювали розмір крапельок 18 мкм.
Недоліками відомої композиції і технології є недостатня дисперсність олійної емульсії (розмір крапель складає 17-23 мкм), в наслідок чого не в повній мірі використовуються цільові властивості гербіцидних діючих речовин і спостерігається низька стабільність робочого розчину препарату, а також складність процесу отримання препарату.
Задачею корисної моделі є спрощення технології отримання гербіцидної композиції в формі, що дозволяє поліпшити якість її робочої рідини, а також підвищити стабільність при зберіганні протягом тривалого часу, підвищити врожайність кукурудзи.
Поставлену задачу вирішено в способі приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії, яка містить активний інгредієнт нікосульфорон і допоміжні речовини, а саме суспендуючий агент на основі бентоніту, розчинник метилолеат, емульгатор, при якому інгредієнти змішують, при цьому, згідно з корисною моделлю, масляна дисперсія додатково містить активні інгредієнти 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір і флорасулам, як суспендуючий агент використовують органобентоніт, як емульгатор використовують додецилбензен сульфонат кальцію і етоксилат рослинної олії при наступному співвідношенні компонентів, мас. 90: 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір 15-70, флорасулам 0,05-1,2, нікосульфурон 3-10, додецилбензен сульфонат кальцію 1-7, етоксилат рослинної олії 7-16, органобентоніт 1 3, метилолеат 20-40, при цьому спочатку змішують в зазначених вище пропорціях допоміжні інгредієнти, а саме: етоксилат рослинної олії, додецилбензен сульфонат кальцію, органобентоніт та метилолеат, і поміщають їх в реактор з мішалкою, нагрівають до температури 19-20 "С при постійному перемішуванні протягом 30 хвилин, при цьому оберти мішалки складають 1000 об хв, далі додають активні інгредієнти: 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір, флорасулам та нікосульфурон в
Зо зазначеної вище кількості, перемішують до повного розчинення інгредієнтів протягом 30-120 хвилин.
Комбінація вищезазначених інгредієнтів сприяє оптимізації реологічної системи композиції, що стабілізує масляну дисперсію проти осаду часток, забезпечує поліпшену фізичну стійкість препаративних форм агрохімічних продуктів у вигляді масляної дисперсії. Розділення у часі розчинення і перемішування додаткових і діючих речовин підвищує дисперсність масляної емульсії. Розмір крапель складає 3-5 мкм.
Технічний результат виражається в підвищенні максимальної змочуваності листкової поверхні і більш швидкому і глибокому проникненню препарату в рослину за рахунок створення олійної дисперсії з дисперсністю діючої речовини З мкм, що забезпечує підвищення біологічної ефективності препарату.
Спосіб приготування.
В реактор при постійному перемішуванні завантажують етоксилат рослинної олії 12 95, емульгатор додецилбензен сульфонат кальцію 5 95, суспендуючий агент органобентоніт 1,2 95 та розчинник метилолеат 25,22 905. Всі компоненти змішують при температурі 19-20 "С та високих обертах мішалки. Додають потрібну кількість інгредієнтів: 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір, флорасулам та нікосульфурон, та перемішують до повного розчинення протягом 30-120 хв.
Використання запропонованої корисної моделі дозволить спростити технологію приготування препарату і отримати нову композицію підвищеної ефективності та якості і з стабільною гербіцидною дією, є безпечним для культур.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії, що містить активний інгредієнт нікосульфорон і допоміжні речовини, а саме: суспендуючий агент на основі бентоніту,
    розчинник метилолеат та емульгатор, при якому інгредієнти змішують, який відрізняється тим, що масляна дисперсія додатково містить активні інгредієнти 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір і флорасулам, як суспендуючий агент використовують органобентоніт, а як емульгатор використовують додецилбензен сульфонат кальцію і етоксилат рослинної олії при наступному співвідношенні компонентів, мас. 90: 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір 15-70, флорасулам 0,05-1,2,
    бо нікосульфурон 3-10, додецилбензен сульфонат кальцію 1-7, етоксилат рослинної олії 7-16,
    органобентоніт 1 3, метилолеат 20-40, при цьому спочатку змішують в зазначених вище пропорціях допоміжні інгредієнти, а саме: етоксилат рослинної олії, додецилбензен сульфонат кальцію, органобентоніт та метилолеат, і поміщають їх в реактор з мішалкою, нагрівають до температури 19-20 "С при постійному перемішуванні протягом 30 хвилин, при цьому оберти мішалки складають 1000 об. хв, далі додають активні інгредієнти 2,4-Д 2 етилгексиловий ефір,
    флорасулам та нікосульфурон в зазначеній вище кількості, перемішують до повного розчинення інгредієнтів протягом 30-120 хвилин.
    0 КомпютернаверсткаМ, Мацелої 00000000 ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU202103147U 2021-06-08 2021-06-08 Спосіб приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії UA148379U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202103147U UA148379U (uk) 2021-06-08 2021-06-08 Спосіб приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202103147U UA148379U (uk) 2021-06-08 2021-06-08 Спосіб приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148379U true UA148379U (uk) 2021-07-28

Family

ID=77080099

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202103147U UA148379U (uk) 2021-06-08 2021-06-08 Спосіб приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148379U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101653117B (zh) 一种含有氰氟草酯的稻田除草剂组合物
CN105685049A (zh) 一种高粱田除草组合物及其应用
EA023255B1 (ru) Агрохимическая композиция, включающая имидазолинон и адъювант, включающий полярный растворитель и сложный эфир фосфорной кислоты
CN103783076B (zh) 一种含草甘膦、双草醚和二甲四氯的混合除草剂及其应用
CN105638658B (zh) 生物源除草剂组合物及其应用
CN105851009A (zh) 一种含双唑草酮与三甲苯草酮的增效除草组合物及其应用
CN103609582A (zh) 一种含有苯唑草酮与氯吡嘧磺隆的除草组合物
CN103250722B (zh) 一种含辛酰溴苯腈的农药组合物
CN104663676A (zh) 一种含有丙炔噁草酮与炔草酯的除草组合物
CN104365616B (zh) 一种玉米田除草组合物
CN103828816A (zh) 含精噁唑禾草灵、炔草酯和氯氟吡氧乙酸的混合除草剂
CN102273476B (zh) 一种含双草醚的农药组合物
CN103229773B (zh) 一种复配除草组合物
UA148379U (uk) Спосіб приготування гербіцидної композиції у вигляді масляної дисперсії
CN103518755B (zh) 水稻田除草剂异丙隆及制造方法
CN103238607B (zh) 一种含异噁唑草酮与氯氟吡氧乙酸的除草组合物
CN102258027B (zh) 一种增效除草组合物
CN102258024A (zh) 一种除草组合物
CN103583520A (zh) 一种硝磺草酮可分散油悬浮剂及其制备方法
CN104206386A (zh) 二甲吩草胺与咪唑喹啉酸复配除草剂
CN102422838A (zh) 复合除草组合物
CN104304273B (zh) 一种包括氯酯磺草胺与异丙甲草胺的混合除草剂及制备法
CN107960417A (zh) 一种除草组合物及其应用
CN102239842A (zh) 一种含吡氟酰草胺与二氯吡啶酸的除草组合物
CN106665614A (zh) 含有五氟磺草胺和双草醚以及苯噻酰草胺的除草组合物