UA148349U - Закупорювальний ковпачок для ємності - Google Patents

Закупорювальний ковпачок для ємності Download PDF

Info

Publication number
UA148349U
UA148349U UAU202101313U UAU202101313U UA148349U UA 148349 U UA148349 U UA 148349U UA U202101313 U UAU202101313 U UA U202101313U UA U202101313 U UAU202101313 U UA U202101313U UA 148349 U UA148349 U UA 148349U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cap
neck
threaded
opening
container
Prior art date
Application number
UAU202101313U
Other languages
English (en)
Inventor
Дмітрій Івановіч Пахомов
Дмитрий Иванович Пахомов
Original Assignee
Дмітрій Івановіч Пахомов
Дмитрий Иванович Пахомов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дмітрій Івановіч Пахомов, Дмитрий Иванович Пахомов filed Critical Дмітрій Івановіч Пахомов
Priority to UAU202101313U priority Critical patent/UA148349U/uk
Publication of UA148349U publication Critical patent/UA148349U/uk

Links

Landscapes

  • Closures For Containers (AREA)

Abstract

Закупорювальний ковпачок для ємності з різьбовою горловиною містить металевий корпус з лінією послабленої міцності, різьбову кришку, зафіксовану в зазначеному корпусі і ущільнену відносно торця горловини, а також засіб індикації відкриття, розміщений між вінчиком горловини і металевим корпусом в місці знаходження лінії послабленої міцності. Засіб індикації відкриття виконаний по нижньому контуру різьбової кришки і являє собою кільцеву ділянку, розміщену в проміжку, виконаному між зовнішньою поверхнею вінчика горловини та внутрішньою поверхнею металевого корпусу.

Description

Корисна модель належить до закупорювальних засобів для ємностей з різьбовою горловиною, переважно пляшок для рідких продуктів, наприклад спиртних напоїв, та розкриває складовий ковпачок з індикаторним елементом контролю відкриття.
Для попередження несанкціонованого відкриття в різних типах ковпачків зазвичай використовуються спеціальні індикатори з елементами контролю відкриття. З рівня техніки відомо багато різних конструкцій закупорювальних ковпачків подібного роду, які використовуються для ємностей з різьбовою горловиною.
Так, в патенті НО2262474 02 від 20.03.2004 розкрито закупорювальний ковпачок для ємності, зазвичай для пляшки з різьбовою горловиною, що містить корпус ковпачка з головкою та юбкою і вставку з пластикового матеріалу з різьбовою юбкою, фіксовану в зазначеному корпусі. При цьому ковпачок відповідно до запропонованого технічного рішення може додатково містити засіб індикації відкриття з використанням послабленої лінії, розміщеної на його зовнішній поверхні (індикаторного пояска). Недоліком запропонованого технічного рішення є ненадійність зазначеного засобу індикації, оскільки існує ймовірність того, що після відкриття ємності поясок буде знятий разом із ковпачком або окремо від нього, не залишивши, таким чином, слідів індикації на горловині, внаслідок чого існує ймовірність повторного використання пляшки.
Ще один тип закупорювального ковпачка з індикацією відкриття відомий з патенту
ВИО2225337С1 від 10.03.2004. Описаний ковпачок містить гвинтову кришку, металевий кожух, що покриває кришку, а також індикаторний вінчик, виконаний по нижньому контуру кришки з можливістю його вивільнення з-під кожуха при відвертанні кришки. При цьому металевий кожух, згідно з даним рішенням, виконаний з двох частин, що дотикаються, кромки яких завальцьовані в контрольний індикаторний вінчик. Недолік такого закупорювального ковпачка полягає в тому, що вивільнення з-під нижньої частини оболонки пояска свідчить про відкриття пляшки, але не гарантує захист від повторного використання, оскільки є можливість, знявши ковпачок з пляшки, замінити її вміст, заховати індикаторний поясок під нижню кромку і повторно завальцювати.
Відома група технічних рішень, в яких, з метою покращення надійності індикації несанкціонованого відкриття ємностей, використовуються закупорювальні ковпачки складної конструкції, з використанням для індикації окремих деталей таких ковпачків. Незважаючи на
Зо підвищення надійності індикації, ускладнення конструкції закупорювальних ковпачків значно затрудняє процес їхнього виготовлення і точність позиціонування елементів один відносно іншого при оснащенні горловини, збільшує відсоток браку, що може негативно вплинути як на якість продукту в цілому, так і на вартість його виробництва.
Так, з патенту ЕАОТ1524081 від 30.06.2011 відомий закупорювальний засіб, що містить металевий ковпачок для запобігання витіканню рідини з ємності, коаксіально розміщені металеву втулку та полімерне кільце, причому полімерне кільце містить першу ділянку більшого діаметру та другу ділянку меншого діаметра, а ковпачок містить кінцеву ділянку, розміщену навколо другої ділянки перед першим відкриттям, при цьому індикація відкриття відбувається за рахунок того, що під час першого відкриття відбувається проходження кінцевої ділянки ковпачка поверх першої ділянки полімерного кільця. Недоліком запропонованого технічного рішення є використання для індикації несанкціонованого відкриття окремих деталей закупорювального ковпачка у вигляді полімерного кільця і кінцевої ділянки, що значно ускладнює його конструкцію та призводить до описаних вище негативних наслідків.
В патенті ЕАОО5536В1 від 28.04.2005 описано пристрій з індикацією несанкціонованого відкриття, який містить втулковий елемент, до складу якого входить перша частина, яка до моменту першого відкриття пов'язана з другою частиною за допомогою ламкої частини, яка знаходиться між ними, засіб для прикріплення першої частини до виливного отвору та горловини пляшки та закупорювальний елемент ємності, з яким пов'язана друга частина, при цьому перед першим відкриттям ємності периферійний край першої частини втулкового елемента розміщений поздовжньо між периферійним краєм другої частини та периферійною кромкою закупорювального елементу ємності, і в якому початкове відкриття ємності викликає розрив або злам ламкої частини, а при повторному закриванні ємності периферійні краї першої та другої частин розміщуються з деяким інтервалом між ними. Незважаючи на достатньо високу надійність індикації за рахунок того, що спроба відкриття призводить до незворотних змін у конструкції внаслідок розриву ламкої частини, суттєвим недоліком, як і в попередньому рішенні, є використання для індикації відкриття значної кількості його окремих частин, таких як перша та друга частини втулкового елементу, спеціальна ламка частина, що призводить до ускладнення закупорювального пристрою в цілому та негативних наслідків, що виникають у зв'язку із цим.
Найбільш близьким аналогом є розкритий у пат. ША1Т37075 від 25.09.2019 закупорювальний бо ковпачок для ємності з різьбовою горловиною, що містить гвинтову кришку, корпус, засіб індикації відкриття, виконаний по нижньому контуру кришки з можливістю його вивільнення з-під корпусу. Відповідно до корисної моделі, засіб індикації відкриття у вигляді індикаторного пояска встановлено між внутрішньою частиною корпусу та зовнішньою поверхнею кільцеподібного елемента, розміщеного у нижній внутрішній частині корпусу, при цьому на зовнішній поверхні корпусу у місці розміщення індикаторного пояска виконано лінію послабленої міцності.
Встановлення додаткового кільцеподібного елемента, який перешкоджає поверненню індикаторного елемента у вихідне положення, підвищує надійність індикації несанкціонованого відкриття, але, з іншої сторони, ускладнює конструкцію самого закупорювального ковпачка, що, як було зазначено вище, утрудняє процес і підвищує вартість його виготовлення.
В основу корисної моделі поставлено задачу реалізації функції контролю первинного відкриття ємності з різьбовою горловиною при відкручуванні закупорювального ковпачка без ускладнення конструкції останнього, а за рахунок модифікації форми і розміщення базових елементів при збереженні герметичності закупорювання як до, так і після відкриття.
Технічним результатом, який при цьому досягається, є забезпечення надійності закупорювального ковпачка за рахунок наявності візуальної індикації відкриття ємності для захисту від повторного недоброчесного використання при забезпеченні герметичної посадки ковпачка, як при первинному закупорюванні, так і в процесі використання.
Поставлена задача вирішується тим, що закупорювальний ковпачок для ємності з різьбовою горловиною містить металевий корпус з лінією послабленої міцності, різьбову кришку, зафіксовану в зазначеному корпусі і ущільнену відносно торця горловини, а також засіб індикації відкриття, розміщений між вінчиком горловини і металевим корпусом в місці знаходження лінії послабленої міцності, згідно з корисною моделлю, засіб індикації відкриття виконаний по нижньому контуру різьбової кришки і являє собою кільцеву ділянку, розміщену в проміжку, виконаному між зовнішньою поверхнею вінчика горловини та внутрішньою поверхнею металевого корпусу.
Крім того, кришка ущільнена відносно торця горловини за допомогою прокладки.
Крім того, кришка ущільнена відносно внутрішнього діаметру горловини за допомогою кільцевого виступу, виконаного на внутрішній торцевій поверхні різьбової кришки.
Виконання засобу індикації як частини різьбової кришки і розміщення його у просторі,
Зо утвореному проміжком між горловиною і внутрішньою поверхнею металевого корпусу, по якій проходить лінія послабленої міцності, забезпечує вивільнення зазначеної частини кришки з-під корпусу і виконання нею функції індикаторного елемента. При повторному закупорюванні індикаторний елемент не може бути заправлений назад під металевий корпус, оскільки порушення його цілісності по лінії послаблення і з урахуванням проміжку, забезпечує різницю діаметрів тієї частини корпусу, яка залишається при відкритті на пляшці, і тієї частини корпусу, яка зафіксована на різьбовій кришці, що гарантує візуалізацію індикаторного елемента.
При цьому при повторному закупорюванні кришка загвинчується на горловині з ущільненням, що забезпечує зберігання вмісту ємності та її герметичність. Це досягається за рахунок наявності ущільнення кришки відносно торця та/або внутрішнього діаметра горловини, яке згідно з прикладами реалізації корисної моделі може бути виконане за допомогою ущільнювальної прокладки, розміщеної між кришкою та горловиною, або за допомогою кільцевого виступу, виконаного на внутрішній торцевій поверхні різьбової кришки.
Приклад виконання закупорювального ковпачка відповідно до корисної моделі проілюстровано графічними матеріалами, на яких зображено наступне: на фіг. 1 представлено загальний вигляд закупорювального ковпачка з симетричним вертикальним перерізом при первинному закупорюванні перед фіксацією на горловині; на фіг. 2 представлений загальний вигляд закупорювального ковпачка з симетричним вертикальним перерізом при повному первинному закупорюванні; на фіг. З представлено загальний вигляд закупорювального ковпачка з симетричним вертикальним перерізом після повторного закупорювання; на фіг. 4 представлено винесення А на фіг.1; на фіг. 5 представлене винесення Б на фіг. 3.
Закупорювальний ковпачок складається з корпусу 1, виконаного металевим, і різьбової кришки 2, встановленої в корпусі 1 з можливим торцевим ущільненням З різьбової кришки 2 відносно горловини ємності, на яку накручується ковпачок. На металевому корпусі, в місці, яке відповідає нижній частині кришки, виконана по кругу лінія послабленої міцності 4, наприклад, перфорація. При цьому в місці знаходження лінії послабленої міцності 4, між горловиною ємності і металевим корпусом 1 утворено проміжок 5, в якому розміщена нижня кільцева ділянка 6 кришки 2, яка виконує функцію індикаторного елемента при першому відкупорюванні бо пляшки за рахунок її вивільнення з проміжку 5.
Торцеве ущільнення З може бути виконане у вигляді ущільнювальної прокладки розміщеної між різьбовою кришкою 2 і горловиною, яка утримується виступами 7 на внутрішній поверхні кришки, або за допомогою кільцевого виступу на внутрішній торцевій поверхні різьбової кришки і сформованого з неї за одне ціле (на кресленнях не показано).
Для покращення візуалізації різьбова кришка 2 і металевий корпус 1 можуть бути виконані в контрастних кольорах. На поверхні металевого корпусу 1 в процесі виготовлення можуть бути нанесені покриття і засоби ідентифікації методами, наприклад, гарячого тиснення, офсетного, трафаретного або тампонного друку, білими, кольоровими, прозорими або металізованими лаками тощо.
Нижня кільцева частина різьбової кришки може за товщиною відрізнятись від товщини всієї кришки та мати, наприклад, наплив, здатний вміститись в проміжку корпусу або навпаки, бути тоншою та мати більший діаметр, що робить її гнучкою та сприяє відхиленню від горловини в сторону вивільнення з-під проміжку корпусу. Варіантів виконання даної корисної моделі, розкритої у заявці, може бути багато, але при цьому вони не обмежують всі можливі варіанти виконання заявленого закупорювального ковпачка, а тільки пояснюють його.
Можливість здійснення корисної моделі, яка характеризується наведеною вище сукупністю ознак, а також можливість реалізації її призначення може бути підтверджена описом нижче.
Закупорювальний ковпачок є складовим металополімерним ковпачком і виконується з металевого корпусу 1 і кришки 2, з ущільнювальним елементом 3, який розміщується щонайменше у місці дотику внутрішньої торцевої частини різьбової кришки 2 з внутрішньою боковою частиною металевого корпусу 1. При цьому віддається перевага тому, що металевий корпус 1 повністю покриває різьбову кришку 2, однак можливі варіанти виконання, коли, як мінімум, зовнішня торцева частина кришка залишається вільною від корпусу і металевий корпус охоплює кришку тільки в її бокових поверхнях. Корпус виконано таким, що заходить за нижні краї кришки за довжиною з можливістю його фіксації на горловині ємності під закінченням різьбової частини.
Металевий корпус 1 може бути виготовлений з алюмінію, сталевої фольги або інших металевих матеріалів, які використовуються в даній галузі методом штампування, з утворенням зовнішньої кільцевої порожнини у місці, яке відповідає або ненабагато перевищує
Зо закінчення різьби горловини ємності, на яку в результаті буде встановлений ковпачок, формуючи, таким чином, проміжок 5 для розміщення нижньої частини 6 кришки 2, який залежно від виконання буде дорівнювати або більше товщини зазначеної нижньої частини 6.
По даному виступу виконують лінію послабленої міцності 4, наприклад перфорацію.
Різьбову кришку 2 виготовлюють литтям під тиском з полімерних матеріалів, наприклад, поліпропілену або поліетилену. При цьому ущільнювальний елемент З може бути виконаний заодно з кришкою і являти собою кільцевий виступ з того ж матеріалу, що й кришка, а може бути виконаний у вигляді окремої деталі, наприклад прокладки зі спіненого поліетилену, діаметр якої достатній для установки у внутрішню частину кришки і перекривання торця горловини пляшки, на внутрішню бокову поверхню кришки наноситься різьба, яка відповідає різьбі горловини ємності.
Збирання готового виробу здійснюють шляхом установки кришки 2 з елементом ущільнення
З в металевий корпус 1 і виріб готовий для використання як закупорювального ковпачка. При встановленні на горловину ємності, ковпачок накручується і частина металевого корпусу, що заходить за кришку, додатково фіксується під різьбовою частиною горловини, наприклад, шляхом обтискання 8 або вальцювання.
При викручуванні ковпачка по лінії послабленої міцності 4, виконаної на корпусі 1, його верхня частина відділяється разом з гвинтовою кришкою 2, при цьому відбувається розрив лінії послабленої міцності 4 по проміжку 5, і нижня частина кришки стає видимою з-під металевого корпусу. При повторному накручуванні ковпачка на горловину, нижня частина кришки опиняється у місці розриву металевого корпусу і спирається на його нижню кромку, утворюючи видимий елемент індикації. При цьому відхилення верхньої кромки розриву, утворене за рахунок проміжку 5 перешкоджає поверненню цілісності ковпачка і додатково посилює індикацію відкриття.
Запропонована корисна модель відкриває широкі можливості для забезпечення більших варіантів виконання зовнішнього вигляду закупорювальних ковпачків, а також дозволяє підвищити ступінь захисту готової продукції від підробки, покращити герметизацію закупорювання, при збереженні високої технологічності закупорювальних засобів в умовах крупносерійного заводського виробництва.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Закупорювальний ковпачок для ємності з різьбовою горловиною, що містить металевий корпус з лінією послабленої міцності, різьбову кришку, зафіксовану в зазначеному корпусі і ущільнену відносно торця горловини, а також засіб індикації відкриття, розміщений між вінчиком горловини і металевим корпусом в місці знаходження лінії послабленої міцності, який відрізняється тим, що засіб індикації відкриття виконаний по нижньому контуру різьбової кришки і являє собою кільцеву ділянку, розміщену в проміжку, виконаному між зовнішньою поверхнею вінчика горловини та внутрішньою поверхнею металевого корпусу.
2. Закупорювальний ковпачок за п. 1, який відрізняється тим, що кришка ущільнена відносно торця горловини за допомогою прокладки.
3. Закупорювальний ковпачок за п. 1, який відрізняється тим, що кришка ущільнена відносно внутрішнього діаметра горловини за допомогою кільцевого виступу, виконаного на внутрішній торцевій поверхні різьбової кришки. о г Я Ї 7 ! є З іі і НН НЕ зо 7 І Во УА х й ї ОН дн 8 : й є не з пе уусяхеной З ен Дю А пе ш-- окон ана аннной ов В они по
Фіг.
7 п З о х й х й В. й -8- - У Ї у ї Н Ї Н с, | (Я Й І Ки КА я- рин 7 т й о В КТ с Я Ме СКК де ї Ї | 1 Ж Її | ШЕ Н Ки Н їх Ь: щ- | шк: узи ененккь І Е а КИ З ся шк : З 3 Я є: пен: В КЗ г фони З те Ве ДИ Коггтготттосттосттостотстттссттсті З : Ку : І : ї Ї їх плювати Н ї Кк "лш 3 п. рот КН ' ІЗ Т ЕН Н 3 ї Ку Н І Ку Н І Ку Н І Ку Н І Ку Н 3 ї Ку Н І т Н ІЧ 4 Ї | : і Ку Н І Е Т | З |; ЕН Н 3 "Я ЕН ІЧ Е ї Н 3 І 1 І : Н ї З Н З ' ся У Шк і «і г ї КІ Ї 3 ї 7 : і ! й ї гі : ї : М ї т ероло оо кокон ЕЕ кає Я : Я й і ; ї : ; з Н -- шт паля Н ї їх ше Н Е: з о . жу ик кк кк кк к ккккнюкннки пе і Я а Н НЕ. Мун НЕ дет ни они Й НЕ ій ї с. Н і х І ГК ЗДАДАДААДАД ПАДАААКАКАК ром то РКК ! З "і пппнипипнипицинии о у Щі в їх : Я --- Е Н и Н Н Н : х Н ї Н х росою кю |; Н ІЗ
465'ї по «ЗЕ ВАВ и як б В г Ме: - шин пон тіг. 4 го ЗНУ Ікс ІК,
Фіг. 5
UAU202101313U 2021-03-16 2021-03-16 Закупорювальний ковпачок для ємності UA148349U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101313U UA148349U (uk) 2021-03-16 2021-03-16 Закупорювальний ковпачок для ємності

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101313U UA148349U (uk) 2021-03-16 2021-03-16 Закупорювальний ковпачок для ємності

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148349U true UA148349U (uk) 2021-07-28

Family

ID=77080083

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202101313U UA148349U (uk) 2021-03-16 2021-03-16 Закупорювальний ковпачок для ємності

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148349U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU600846B2 (en) Tamper-evident buttress plug closure
US4709823A (en) Tamper evident bottle or package closure
US4852751A (en) Tamper indicating container-closure package
US4651885A (en) Tamper indicating dispensing closure (for edible oils)
EA005536B1 (ru) Устройство с индикацией несанкционированного вскрытия
KR20000030126A (ko) 탬퍼-에비던트 오버캡
CA2575598A1 (en) Pt closing device for containers
EP2769927B1 (en) Tamper evident closure system for bottles
UA148349U (uk) Закупорювальний ковпачок для ємності
WO2014124653A1 (ru) Укупорочное устройство для бутылки (варианты)
EA009265B1 (ru) Укупорочное устройство
RU206885U1 (ru) Укупорочный колпачок для ёмкости
RU78172U1 (ru) Укупорочное устройство с коническим индикаторным пояском
PL72002Y1 (pl) Zakrętka korkująca do butelki
JP6682140B2 (ja) 不正開封防止機構付きヒンジキャップ
JP4342839B2 (ja) 易開栓容器蓋
JP5104114B2 (ja) タンパーエビデント機能付口栓
KR100985326B1 (ko) 개봉 흔적이 남는 밀봉장치를 구비한 액체용기용 클로저
UA73742C2 (en) Sealing system for prevention from repeated filling of bottle with a shoulder on the neck
EA020133B1 (ru) Крышка для бутылки с защитой
JP5603179B2 (ja) 容器と蓋との組み合わせ及びかかる組み合わせを使用した包装方法
RU194088U1 (ru) Средство индикации вскрытия укупорочного устройства
RU173394U1 (ru) Укупорочное устройство для бутылки
RU219784U1 (ru) Укупорочный колпачок
UA81958C2 (uk) Пристрій пляшкової кришки тари для рідин, особливо пляшок для напоїв