UA148232U - Охоронна система - Google Patents

Охоронна система Download PDF

Info

Publication number
UA148232U
UA148232U UAU202008275U UAU202008275U UA148232U UA 148232 U UA148232 U UA 148232U UA U202008275 U UAU202008275 U UA U202008275U UA U202008275 U UAU202008275 U UA U202008275U UA 148232 U UA148232 U UA 148232U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
security
data
video
user
video surveillance
Prior art date
Application number
UAU202008275U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Семенович Храмов
Original Assignee
Олександр Семенович Храмов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Семенович Храмов filed Critical Олександр Семенович Храмов
Priority to UAU202008275U priority Critical patent/UA148232U/uk
Publication of UA148232U publication Critical patent/UA148232U/uk

Links

Landscapes

  • Closed-Circuit Television Systems (AREA)

Abstract

Охоронна система містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один пристрій відеоспостереження, виконаний з можливістю передачі даних відеоспостереження та з'єднаний з відеореєстратором, який виконаний з можливістю здійснення відеозапису та збереження даних відеоспостереження, причому відеореєстратор та щонайменше один засіб відображення даних відеоспостереження розташовані на спостережному пункті користувача системи. Охоронна система містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один сигналізаційний датчик, з'єднаний із сигналізаційним електронним пристроєм, виконаним із можливістю відтворення даних щодо спрацьовування щонайменше одного сигналізаційного датчика та відправки електронного сигналу до пульта охоронної структури. Охоронна система містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один пристрій ідентифікації особи, виконаний з можливістю передачі даних ідентифікації на контролер, що виконаний з можливістю ідентифікувати особу та залежно від результату ідентифікації активувати виконавчий пристрій, з яким він з'єднаний, причому контролер має можливість передання даних щодо ідентифікації особи на спостережний пункт користувача системи. Як варіант, контролер має можливість оновлення бази даних довірених осіб безпосередньо або зі спостережного пункту користувача системи. Як варіант, виконавчий пристрій має можливість бути активованим безпосередньо зі спостережного пункту користувача системи. 1

Description

Корисна модель належить до охоронних систем, а саме стосується систем пристроїв, призначених для охорони нерухомих об'єктів, які здатні передавати дані про незаконне проникнення або інші подібні дії до охоронної структури та користувача системи. Така система може бути використана для охорони житлових та нежитлових приміщень шляхом відеоспостереження, відстеження даних датчиків, пристроїв ідентифікації особи та інших подібних пристроїв.
Найближчим аналогом до запропонованої корисної моделі вибрана система охорони об'єктів охоронна система (патент на корисну модель ША 93042|, опубл. 10.09.2014), що містить встановлені на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один пристрій відеоспостереження та/або відеореєстратор, які виконані з можливістю передачі каналами зв'язку даних відеоспостереження на сервер апаратнопрограмного комплексу системи та комп'ютеризовані пристрої користувачів з встановленими спеціальним програмним забезпеченням. Сервер апаратно-програмного комплексу містить зв'язані між собою базу даних зареєстрованих користувачів системи та базу даних охоронних структур, які задіяні в роботі системи, засоби для здійснення відеозапису та збереження даних відеоспостереження в базі даних відеоархіву для кожного користувача системи, засоби відображення зазначених даних на комп'ютеризованому пристрої користувача. Згідно з корисною моделлю, сервер апаратно- програмного комплексу додатково забезпечений засобами автоматичного аналізу та обробки даних відеоспостереження, які керуються наперед заданим алгоритмом, призначеним для виявлення надзвичайної ситуації, які зв'язані з засобами передачі пакета даних на комп'ютеризовані пристрої користувачів та на пульт охоронної структури. Комп'ютеризовані пристрої користувачів забезпечені єдиним інтерфейсом, який виконаний з засобами підключення користувача до свого особистого кабінету після реєстрації на сервері апаратно- програмного комплексу системи. При цьому користувачу або іншій особі надається можливість входу в систему з віддаленого місця через канал зв'язку і доступ до збережених відеозаписів або до поточних записів з пристроїв відеоспостереження.
Недоліком вказаної системи є недостатній ступінь захисту в реальних умовах експлуатації, недостатні ефективність, надійність та обмежена функціональність. В період, коли об'єкт береться під охорону, на території об'єкта не мають знаходитись люди, навіть довірені особи
Зо користувача системи або працівники охоронної служби. Вказана система здійснює лише візуальний контроль за об'єктом, і не може здійснювати ідентифікацію особи, яка проникає на об'єкт, а отже відрізнити довірену особу, яка має права знаходитись на охоронюваному об'єкті, від ймовірного зловмисника, що може призводити до помилкових сигналів тривоги, на які вимушена реагувати охоронна структура. Також вказана система не має інших засобів для контролю стану охоронюваного об'єкта, таких як сигналізаційні пристрої. Внаслідок втрати системою функціональності з будь-яких причин (втрата живлення, дії зловмисників, технічний збій), що досить ймовірно при її експлуатації, об'єкт втрачає охорону. Також користувачі системи не мають прямого та безпосереднього доступу до даних відеоспостереження.
В основу корисної моделі поставлена задача створення охоронної системи, що характеризується підвищеною надійністю та розширеною функціональністю, здатністю забезпечувати охорону об'єкта як при наявності, так і при відсутності людей на об'єкті.
Поставлена задача вирішується тим, що запропонована охоронна система містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один пристрій відеоспостереження, виконаний з можливістю передачі даних відеоспостереження та з'єднаний з відеореєстратором, який виконаний з можливістю здійснення відеозапису та збереження даних відеоспостереження. Згідно з корисною моделлю, охоронна система містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один сигналізаційний датчик, з'єднаний із сигналізаційним електронним пристроєм, виконаним із можливістю відтворення даних щодо спрацьовування щонайменше одного сигналізаційного датчика та відправки електронного сигналу до пульта охоронної структури. Охоронна система містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один пристрій ідентифікації особи, виконаний з можливістю передачі даних ідентифікації на контролер, що виконаний з можливістю ідентифікувати особу та залежно від результату ідентифікації активувати виконавчий пристрій, з яким він з'єднаний, причому контролер має можливість передання даних щодо ідентифікації особи на спостережний пункт користувача системи, який має зв'язок із пультом охоронної структури та на якому також розташовані відеореєстратор та щонайменше один засіб відображення даних відеоспостереження.
Як варіант, контролер має можливість оновлення бази даних довірених осіб безпосередньо на охоронюваному об'єкті або зі спостережного пункту користувача системи.
Як варіант, виконавчий пристрій має можливість бути активованим безпосередньо зі спостережного пункту користувача системи.
Як варіант, відеореєстратором є відеореєстратор МУВ або відеореєстратор НОМВ або інші.
Як варіант, пристроєм відеоспостереження є відеокамера аналогова, СМІ, ТМІ або ІР або інші.
Як варіант, засобом відображення данних є телевізор, монітор, смартфон та інші.
Як варіант, пристроєм ідентифікації особи є зчитувачі, домофони, набірні клавіатури та інші.
Як варіант, виконавчим пристроєм є електромагнітний замок, електромеханічна защіпка, ригельний замок або інші.
Як варіант, можливість передання інформації про стан об'єкта на пульт охоронної структури виконана за допомогою пристрою СЗМ або іншого бездротового передавача, який приєднаний до сигналізаційного електронного пристрою або інтегрований в сигналізаційний електронний пристрій
Як варіант, щонайменше одним сигналізаційним датчиком є датчик руху та/або температури, та/або вологи, та/або тиску, та/або звуку, та/або інфрачервоного випромінювання, та/або інший.
Як варіант, спостережний пункт користувача системи містить пристрій для передачі тривожного сигналу на пульт охоронної структури.
Технічним результатом запропонованої корисної моделі є підвищення надійності та розширення функціональності охоронної системи, а саме здатності забезпечувати охорону об'єкта як при наявності, так і при відсутності людей на об'єкті.
Запропонована система має три підсистеми - сигналізаційну підсистему, підсистему відеоспостереження та підсистему ідентифікації особи. Для надійного захисту об'єкта можливо використовувати як всі три підсистеми, так і будь-які дві, залежно від умов, що склались.
Наприклад, при наявності на об'єкті людей використовується підсистема ідентифікації особи та підсистема відеоспостереження, тоді як сигналізаційна система може бути вимкнена для запобігання помилковому спрацюванню. В нічний час, коли людей на об'єкті немає, використовують підсистему сигналізаційних датчиків та підсистему ідентифікації особи.
Причинно-наслідковий зв'язок між суттєвими ознаками запропонованої корисної моделі та
Зо очікуваним технічним результатом полягає у наступному.
Підвищення надійності охоронної системи здійснюється за допомогою використання трьох охоронних підсистем, кожна з яких може працювати як окремо, так і разом з іншими підсистемами. Розширення функціональності охоронної системи здійснюється за допомогою використання додаткових підсистем - підсистеми ідентифікації особи та сигналізаційної підсистеми.
Внаслідок того, що контролер має можливість передання даних щодо ідентифікації особи на спостережний пункт користувача системи, користувач системи може здійснювати безпосередній контроль за особами, які знаходяться на об'єкті.
Внаслідок того, що контролер має можливість оновлення бази даних довірених осіб безпосередньо на охоронюваному об'єкті або зі спостережного пункту користувача системи, користувач системи має можливість самостійно регулювати режим доступу на об'єкті та змінювати його при необхідності.
Внаслідок того, що виконавчий пристрій має можливість бути активованим безпосередньо зі спостережного пункту користувача системи, користувач системи може безпосередньо в ручному режимі надати можливість довіреним особам переміщуватись по об'єкту або заблокувати переміщення небажаних осіб або зловмисників.
На кресленні у схематичному вигляді зображено один з можливих варіантів виконання заявленої охоронної системи.
Перелік позицій креслень: 1 - пульт охоронної структури; 2 - пункт користувача системи;
З - сигналізаційний електронний пристрій; 4 - відеореєстратор; 5 - сигналізаційний датчик; б - пристрій відеоспостереження; 7 - пристрій ідентифікації особи; 8 - контролер; 9 - виконавчий пристрій.
Охоронна система містить пристрої відеоспостереження 6, що з'єднані з відеореєстратором бо 4, дані з якого можуть надходити на спостережний пункт користувача системи 2. Також охоронна система містить сигналізаційні датчики 5, з'єднані із сигналізаційним електронним пристроєм 3, сигнали з якого можуть надходити до пульта охоронної структури 1.
Пульт охоронної структури 1 являє собою сукупність пристроїв, у тому числі комп'ютеризованих пристроїв та програмного забезпечення, що призначені для прийому та аналізу сигналів сигналізаційного електронного пристрою З про показники сигналізаційних датчиків 5, пристроїв відеоспостереження б і відеореєстратора 4. Пульт має базу даних користувачів системи, яка дозволяє працівникам охоронної структури орієнтуватися у сигналах сигналізаційних пристроїв 3, пристроїв відеоспостереження 6 та пристроїв ідентифікації особи 7, і в такий спосіб наглядати за станом відповідної кількості охоронюваних об'єктів. Таким пультом охоронної структури можуть бути, наприклад, пультові пристрої МАКС Ешегпеї та ПЦН "Гермес" виробництва компанії "Іпіедгаїєд ТесНпіса! Мівіоп а." У кращому варіанті виконання охоронної системи доступ до програмного забезпечення пульта охоронної структури 1 відбувається за допомогою авторизації працівника охоронної структури у системі.
У зображеному варіанті виконання заявленої охоронної системи пульт охоронної структури 1 виконаний з можливістю приймання тривожного сигналу від спостережного пункту користувача системи 2.
Спостережний пункт користувача системи 2 являє собою приміщення, придатне для розташування щонайменше одного засобу відображення даних відеоспостереження, наприклад монітора, обладнаного мультиплексором або матричним відеокомутатором, телевізора, смартфона, та відеореєстратора 4, а також розміщення працівника обслуговуючого персоналу користувача системи, який спостерігає за даними відеоспостереження. Спостережний пункт може бути виконаний з пристроєм для передачі тривожного сигналу на пульт охоронної структури 1.
Сигналізаційні датчики 5 та сигналізаційний електронний пристрій З складають сигналізаційну підсистему заявленої охоронної системи.
Сигналізаційні датчики 5 встановлені на щонайменше одному охоронюваному об'єкті та з'єднані з сигналізаційним електронним пристроєм 3. Сигналізаційні датчики 5 являють собою переважно приховані пристрої невеликого розміру, які розташовані на території або у приміщенні охоронюваного об'єкта. Такими сигналізаційними датчиками можуть бути,
Зо наприклад, датчики руху, температури, вологи, тиску, звуку, інфрачервоного випромінювання, наявності у повітрі певних хімічних речовин або їх сполук, радіоактивного випромінювання або інші.
Сигналізаційний електронний пристрій З виконаний із можливістю перетворення даних щонайменше одного сигналізаційного датчика 5 у цифровому або аналоговому форматі (наприклад, показники температури, тиску, вологи, інтенсивності звуку або інфрачервоного випромінювання) в електронний сигнал та відправки електронного сигналу до пульта охоронної структури 1 за допомогою радіозв'язку або провідного зв'язку. Таким сигналізаційним електронним пристроєм можуть бути, наприклад, сигналізаційні електронні пристрої Лунь 1,
Лунь 25, Оріон Мома, Оріон 8 та інші подібні пристрої.
Пристрої відеоспостереження б та відеореєстратор 4 складають підсистему відеоспостереження заявленої охоронної системи.
Пристрої відеоспостереження 6 встановлені на щонайменше одному охоронюваному об'єкті та виконані з можливістю передачі даних відеоспостереження до відеореєстратора 4 по каналах провідного або радіозв'язку. У кращому варіанті виконання заявленої охоронної системи пристрої відеоспостереження б являють собою відеокамери, які виконано з можливістю нерухомого встановлення на поверхнях охоронюваних об'єктів та передачі даних відеоспостереження 4 у цифровому форматі даних. Такими пристроями відеоспостереження можуть бути корпусні, купольні, поворотні відеокамери або інші подібні пристрої.
Відеореєстратор 4 виконаний з можливістю здійснення відеозапису та збереження даних
БО відеоспостереження. Він являє собою електронний пристрій, подібний за будовою до комп'ютера або відеосервера та оснащено аналого-дифровим перетворювачем, процесором, жорстким диском та іншими компонентами, необхідними для ефективного функціонування.
Таким відеореєстратором можуть бути відеореєстратор ММА (Меїмоїк Мідео Весогдег або мережевий відеореєстратор), відеореєстратор НОМВА (відеореєстратор гібридного типу) або РО- разєда ОМА (відеореєстратор на базі персонального комп'ютера), наприклад відеореєстратори "АмегМеадіа", "Суїтоп", "Нотіпаїйоп" або інші подібні пристрої.
Пристрій ідентифікації особи 7, контролер 8 та виконавчий пристрій 9 складають підсистему ідентифікації особи заявленої охоронної системи.
Охоронна система містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті бо щонайменше один пристрій ідентифікації особи 7, виконаний з можливістю передачі даних ідентифікації на контролер 8, що виконаний з можливістю ідентифікувати особу та залежно від результату ідентифікації активувати виконавчий пристрій 9, з яким він з'єднаний.
Пристроєм ідентифікації особи 7 можуть бути зчитувачі, домофони, набірні клавіатури та інші.
Контролером 8 є пристрій, який здатний здійснити ідентифікацію особи та залежно від результату ідентифікації здатний активувати виконавчий пристрій 9.
Виконавчим пристроєм 9 є електромагнітний замок, електромеханічна защіпка, ригельний замок або інші.
Заявлену охоронну систему використовують наступним чином:
Охоронна структура розміщує на охоронюваному об'єкті щонайменше один пристрій відеоспостереження 6, щонайменше один сигналізаційний датчик 5, та підключає їх відповідно до сигналізаційного електронного пристрою З та відеореєстратора 4.
Також охоронна структура розміщує на охоронюваному об'єкті щонайменше один пристрій ідентифікації особи 7 та підключає його до контролера 8, який, у свою чергу, підключає до виконавчого пристрою 9.
Після вмикання вказаних компонентів заявленої охоронної системи щонайменше один пристрій відеоспостреження б та відеореєстратор 4 у режимі постійної роботи передають візуальні дані з території або приміщень охоронюваного об'єкта до спостережного пункту користувача системи 2, а щонайменше один сигналізаційний датчик 5 та сигналізаційний електронний пристрій З у режимі постійної роботи передають сигнали до пульта охоронної структури 1. При цьому наглядовий персонал користувача системи та працівники охоронної структури постійно відстежують дані, що надходять від компонентів охоронної системи.
При цьому щонайменше один пристрій ідентифікації особи 7 здійснює або готовий здійснювати ідентифікацію особи. Виконавчий пристрій 9 за замовчуванням знаходиться в режимі "зачинено" або "вимкнено" обмежуючи людям пересування об'єктом. Тільки в разі ідентифікації особи як довіреної виконавчий пристрій У переходить в режим "відчинено" або "увімкнено". Для цього довіреній особі необхідно використати ідентифікаційний ключ, яким може бути магнітна картка, АРІО-ключ, інший носій електронної інформації або біометричні дані (відбиток пальця, зображення обличчя, зображення райдужної оболонки ока або інші), які
Зо перетворюються пристроєм ідентифікації особи 7 в електронний сигнал, що направляється на контролер 8. В разі, якщо цей сигнал співпав із даними довіреної особи, контролер подає сигнал на виконавчий пристрій 9, який змінює свій режим роботи і надає особі доступ до приміщень або обладнання.
У випадку незаконного проникнення на охоронюваний об'єкт або виникнення іншої небезпеки, яку зафіксовано системою відеоспостереження, користувач системи звертається до охоронної структури за допомогою (з5М-зв'язку, Інтернету, подачі тривожного сигналу або іншим способом з вимогою негайного реагування на небезпеку, що виникла, а працівники охоронної структури вживають заходів для своєчасного та адекватного реагування на вказану небезпеку.
У випадку незаконного проникнення на охоронюваний об'єкт або виникнення іншої небезпеки, зафіксованої щонайменше одним сигналізаційним датчиком 5, або у випадку відключення щонайменше одного сигналізаційного датчика 5 або електронного сигналізаційного пристрою З після отримання відповідних сигналів працівники охоронної структури звертаються до користувача системи за допомогою (5М-зв'язку, Інтернету або іншим способом для отримання підтверджуючої інформації, та/або вживають заходів для своєчасного та адекватного реагування на вказану небезпеку.
У випадку виникнення потреби у перегляді даних відеоспостереження, наприклад, для пошуку зловмисників, користувач передає відповідні дані з відеореєстратора 4 до охоронної структури будь-яким доступним йому способом.
У випадку незаконного проникнення на охоронюваний об'єкт зловмисників на перешкоді їх пересування стає підсистема індентифікації особи в складі пристроїв ідентифікації особи 7, контролерів 8 та виконавчих пристроїв 9, які блокують їх пересування об'єктом. Контролер передає дані щодо ідентифікації особи на спостережний пункт користувача системи, що дозволяє додатково ідентифікувати пересування довірених осіб. В разі необхідності, зі спостережного пункту користувача системи може бути оновлена база даних довірених осіб на контролері 8, або безпосередньо активований виконавчий пристрій 9, що забезпечить пересування довірених осіб об'єктом під контролем працівника на спостережному пункті користувача системи.
Таким чином заявлена охоронна система є ефективним засобом для охорони об'єктів, 60 захищаючи їх від незаконного проникнення, ушкодження або руйнування внаслідок зловмисних дій або аварій. При цьому установка заявленої охоронної системи та її використання є простими та не потребують від охоронної структури і користувача системи великих матеріальних витрат, що робить охоронну систему доступною широкому колу споживачів.
Всі конструктивні елементи та матеріали, з яких складається охоронна система, відомі на сучасному етапі розвитку техніки та можуть бути створені в умовах промислового виробництва.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Охоронна система, що містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один пристрій відеоспостереження, виконаний з можливістю передачі даних відеоспостереження та з'єднаний з відеореєстратором, який виконаний з можливістю здійснення відеозапису та збереження даних відеоспостереження, яка відрізняється тим, що охоронна система містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один сигналізаційний датчик, з'єднаний із сигналізаційним електронним пристроєм, виконаним із можливістю відтворення даних щодо спрацьовування щонайменше одного сигналізаційного датчика та відправки електронного сигналу до пульта охоронної структури, також охоронна система містить встановлений на щонайменше одному охоронюваному об'єкті щонайменше один пристрій ідентифікації особи, виконаний з можливістю передачі даних ідентифікації на контролер, що виконаний з можливістю ідентифікувати особу та залежно від результату ідентифікації активувати виконавчий пристрій, з яким він з'єднаний, причому контролер має можливість передання даних щодо ідентифікації особи на спостережний пункт користувача системи, який має зв'язок із пультом охоронної структури та на якому розташовані відеореєстратор та щонайменше один засіб відображення даних відеоспостереження.
2. Охоронна система за п. 1, яка відрізняється тим, що контролер має можливість оновлення бази даних довірених осіб безпосередньо на охоронюваному об'єкті або зі спостережного пункту користувача системи.
3. Охоронна система за п. 1, яка відрізняється тим, що виконавчий пристрій має можливість бути активованим безпосередньо зі спостережного пункту користувача системи.
UAU202008275U 2020-12-23 2020-12-23 Охоронна система UA148232U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202008275U UA148232U (uk) 2020-12-23 2020-12-23 Охоронна система

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202008275U UA148232U (uk) 2020-12-23 2020-12-23 Охоронна система

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148232U true UA148232U (uk) 2021-07-21

Family

ID=76865288

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202008275U UA148232U (uk) 2020-12-23 2020-12-23 Охоронна система

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148232U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3118826B1 (en) Home, office security, surveillance system using micro mobile drones and ip cameras
US6504479B1 (en) Integrated security system
AU2006294985B8 (en) Security monitoring arrangement and method using a common field of view
US6163257A (en) Security system having event detectors and keypads with integral monitor
US11017658B2 (en) Apparatus, system and methods for providing notifications and dynamic security information during an emergency crisis
KR100809044B1 (ko) 비접촉식 얼굴인증 도어락 시스템
CN1873683B (zh) 安全防范管理系统
CN103236097B (zh) 一种音视频远程互动的安全监护系统及监护方法
EP1400939A1 (en) A system for monitoring an environment
US10891492B2 (en) Method and a system for providing privacy enabled surveillance in a building
CN104269936A (zh) 一种综合监控方法和系统
KR100369948B1 (ko) 가정 관리 방법
KR100649156B1 (ko) 무인관제 시스템 및 감시방법
CN102098419A (zh) 使用安全系统中的疏耦合来过滤安全区域中的视频事件
UA148232U (uk) Охоронна система
US9990821B2 (en) Method of restoring camera position for playing video scenario
KR100335837B1 (ko) 지능형 보안체제 시스템
CN108364428A (zh) 智能化视频监控安全防范系统
JP2001344679A (ja) 離隔的な監視・防犯システム
CN203851245U (zh) 智能监控系统
JP5363230B2 (ja) 警備システム
WO2022243355A1 (en) Security monitoring systems and methods
UA150403U (uk) Охоронна система з цілодобовою передачею тривожного сигналу та з можливістю цілодобового контролю протікання води
KR0131033B1 (ko) 공동주택 경비시스템
TWM467966U (zh) 整合型保全主機,以及警衛出勤與派遣管理系統