UA147264U - Реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба - Google Patents

Реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба Download PDF

Info

Publication number
UA147264U
UA147264U UAU202101238U UAU202101238U UA147264U UA 147264 U UA147264 U UA 147264U UA U202101238 U UAU202101238 U UA U202101238U UA U202101238 U UAU202101238 U UA U202101238U UA 147264 U UA147264 U UA 147264U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
endoprosthesis
glenoid
titanium
proximal part
cup
Prior art date
Application number
UAU202101238U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Олексійович Корж
Володимир Антонійович Манукян
Олександр Миколайович Косяков
Василь Борисович Макаров
Андрій Миколайович Ковальов
Володимир Євгенійович Стрельницький
Володимир Васильович Васильєв
Владлен Рудольфович Єрмаков
Юрій Миколайович Нікітін
Костянтин Олександрович Гребенніков
Дмитро Олегович Чуприна
Original Assignee
Микола Олексійович Корж
Володимир Антонійович Манукян
Олександр Миколайович Косяков
Василь Борисович Макаров
Андрій Миколайович Ковальов
Володимир Євгенійович Стрельницький
Володимир Васильович Васильєв
Владлен Рудольфович Єрмаков
Юрій Миколайович Нікітін
Костянтин Олександрович Гребенніков
Дмитро Олегович Чуприна
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Олексійович Корж, Володимир Антонійович Манукян, Олександр Миколайович Косяков, Василь Борисович Макаров, Андрій Миколайович Ковальов, Володимир Євгенійович Стрельницький, Володимир Васильович Васильєв, Владлен Рудольфович Єрмаков, Юрій Миколайович Нікітін, Костянтин Олександрович Гребенніков, Дмитро Олегович Чуприна filed Critical Микола Олексійович Корж
Priority to UAU202101238U priority Critical patent/UA147264U/uk
Publication of UA147264U publication Critical patent/UA147264U/uk

Links

Landscapes

  • Prostheses (AREA)

Abstract

Реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба містить конічну ніжку з гвинтовою різьбою у проксимальній частині, до якої зафіксована проксимальна частина ендопротеза, що має форму півсфери, в яку вставлено вкладиш, та з'єднана з гленоїдальною опорою за допомогою ніжки з конусом Морзе, гленоїдальну базову опору, що має циліндричну центральну частину з отвором під ніжку гленоїдальної головки у вигляді півсфери, шорстку внутрішню та центральну частину, через яку проходить центральний спонгіозний гвинт та чотири сферичні отвори по периферії пластини для проведення гвинтів у лопатку під різними кутами для додаткової фіксації. Конічна ніжка ендопротеза, що приєднана до проксимальної частини, виконана у вигляді трилопаткового цвяха з гладкою поверхнею, проксимальна частина якої має конус Морзе та зовнішню різьбу під фіксуючу гайку для з'єднання з проксимальною частиною, що надрукована на 3D-принтері з титанового порошку та має конструкцію з конічного циліндра та чашки, при цьому кут між віссю чашки та циліндричною частиною становить 135°.

Description

ендопротеза, що має форму півсфери, в яку вставлено вкладиш, та з'єднана з гленоїдальною опорою за допомогою ніжки з конусом Морзе, гленоїдальну базову опору, що має циліндричну центральну частину з отвором під ніжку гленоїдальної головки у вигляді півсфери, шорстку внутрішню та центральну частину, через яку проходить центральний спонгіозний гвинт та чотири сферичні отвори по периферії пластини для проведення гвинтів у лопатку під різними кутами для додаткової фіксації. Конічна ніжка ендопротеза, що приєднана до проксимальної частини, виконана у вигляді трилопаткового цвяха з гладкою поверхнею, проксимальна частина якої має конус Морзе та зовнішню різьбу під фіксуючу гайку для з'єднання з проксимальною частиною, що надрукована на 3О-принтері з титанового порошку та має конструкцію з конічного циліндра та чашки, при цьому кут між віссю чашки та циліндричною частиною становить 1357. ок фена КІ й КК я й х М ж І М х , М М Х св с си «5.
ТО
Ом МО а
Мк її Б
Ме ее шк б коша в а и 19 -г щи з УВК с пен Пк, «ккхкх 3 Ей ї
ЩЕ ШЕ
Еш щ 1 Ж їх СЗШ хх СН хх с її Ж
ГЕ ШЕ ЩЕ
ЕЕ НЕ
5 хі: 3 5: хх Ої ще ШОН
НЕ ШЕ їх СЯ 1 5: 1 5: хх Ж: х їх Х ї їх їх Х ї хх ЖЕ їх ЖЕ х їх Х ї їх Ж їх хі їх хі їх ЖІ хх хі 8 51 хх 53 їх А їх х
ШЕ
І
15 З:
ЕЕ
15 5
ЗЕ КУ
1 У 3 КУ 3 КУКУ
І НВ
ЕЕ їх СЯ
І: Ж
І: Ж
БК Ж
І СУ
ЕЕ ЖІ
ЕЕ МІ
ЩЕ МІ її 5: фіг. 1
Корисна модель належить до галузі медицини, зокрема до травматології і ортопедії, і може бути використана для хірургічного відновлення функції плечового суглоба.
Відомий реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба, що має ніжку з нижньою циліндричною частиною, проміжною циліндричною частиною, верхньою конічною частиною та центральною віссю, проксимальною частиною у вигляді чашки з невеликим поглибленням, яка має вісь, що утворює кут 150 градусів до центральної осі ніжки ендопротеза.
Проксимальна частина ендопротеза плечової кістки має верхню поверхню, оброблену у вигляді півкулі з шорсткою зовнішньою поверхнею, і прикріплену до неї опорну пластину, сформовану з виступом у вигляді конусу Морзе, що встромлений в невелику виїмку ніжки. У чашку вставлено поліетиленовий вкладиш. Гленоїдальна головка утворена у вигляді півсфери з циліндричною опорою. Гленоїдальна опорна пластина має циліндричну центральну частину, зовнішню частину з внутрішнім виступом для фіксації до нього гленоїдальної головки, довгий гвинтовий спонгіозний гвинт, що проходить через центральну вісь зовнішньої частини та отвори по периферії опори для додаткових гвинтів, а також шорстку внутрішню поверхню ІБ Мо 679023481, Аб1Е2/40, 2004 Маїк А. Егапківє|.
Недоліком даного ендопротеза є додаткова тонка механічна ланка між проксимальною частиною та ніжкою, що іноді призводить до її травматичного руйнування, ще одним недоліком є великий кут 1507 між проксимальною частиною ендопротеза та центральною віссю, що призводить при функціонуванні ендопротеза до травмування шийки лопатки та нестабільності гленоїдальної опорної пластини, або при слабкості дельтоподібного м'яза до вивиху ендопротеза.
Відомий тотальний модульний ендопротез плечового суглоба, який має анатомічні та реверсивні компоненти, суцільну ніжку з проксимальною частиною у вигляді універсального адаптера, що дозволяє змінювати анатомічний ендопротез на реверсивний. Вісь ніжки утворює з проксимальною частиною кут 135 градусів. Проксимальна частина ендопротеза має пористу поверхню, а чашка універсального адаптера не має. У чашку вставлено поліетиленовий вкладиш. Гленоїдальна головка утворена у вигляді напівсфери з різними офсетами.
Гленоїдальна опорна пластина має пористу поверхню, циліндричну центральну частину, зовнішню частину з внутрішнім виступом для фіксації до нього гленоїдальної головки, довгий
Зо спонгіозний гвинт, що проходить через центральну вісь зовнішньої частини та отвори по периферії опори та додаткових гвинтів (05 Мо 807082082, АбІТЕ2/40, 2011, Маїйап А. М/іпвіому;
Віїап К. ВегеіІєтанп; Вгусе А. Ізсп; дхопп М. Мебапіє!; Міспоїаз 9. Каїпапа).
Недоліком даного ендопротеза є відсутність пористого покриття на чашці ендопротеза та відсутність жорсткої фіксації універсального адаптера чашки до ніжки.
Найближчим по суті і технічному результату до корисної моделі, що заявляється, є реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба, який містить конічну ніжку, що має у проксимальній частині гвинтову різьбу, до якої зафіксовано проксимальну частину ендопротеза, яка має клиноподібну частину з отворами для фіксації горбиків плечової кістки та увігнуту поверхню під поліетиленовий вкладиш, що відповідає за сферичністю гленоїдальній головці, яка має форму півсфери та з'єднана з гленоїдальною базовою опорою за допомогою ніжки з конусом Морзе. Гленоїдальна базова опора має циліндричну центральну частину з отвором під ніжку гленоїдальної голівки, шорстку внутрішню та центральну частину, через яку поводиться центральний спонгіозний гвинт та чотири отвори по периферії пластини для проведення гвинтів у лопатку під різними кутами для додаткової фіксації. (05 Мо 767815082,
АбІЕ2/40, 2010 АїІаіп Тотіег, Сіез У/аїЇснН, Разсаї! Воїїєаці.
Недоліком зазначеного ендопротеза є виконання проксимальної частини ендопротеза з гладкою поверхнею, що створює у місці його з'єднання з кісткою можливість розвитку нестабільності та незрощення. Додатковий клиноподібний виступ для фіксації горбиків проксимальної частини ендопротеза призводить іноді на тлі остеопорозу до додаткової травми кістки та зміщення ендопротеза у медіальному напрямку, що спричиняє порушення біомеханіки.
Великий кут 1557 між проксимальною частиною ендопротеза та центральною віссю також спричиняє ризики щодо вивиху та розвитку дефекту шийки лопатки.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення конструкції реверсивного тотального модульного ендопротеза плечового суглоба для підвищення його стабільності фіксації в кістці і довговічності її роботи, забезпечення надійності утримання гленоїдальної головки у чашці проксимальної частини ендопротеза, що суттєво зменшить ризики вивиху, а зміна матеріалу одного з контактуючих поверхів значно підвищить ресурс роботи пари тертя та попередить можливий розвиток асептичної нестабільності внаслідок зносу поліетилену вкладиша. 60 Поставлену задачу вирішують тим, що у реверсивному тотальному модульному ендопротезі плечового суглоба, який містить конічну ніжку з гвинтовою різьбою у проксимальній частині, до якої зафіксована проксимальна частина ендопротеза, що має форму півсфери, в яку вставлено вкладиш, та з'єднана з гленоїдальною опорою за допомогою ніжки з конусом Морзе, гленоїдальну базову опору, що має циліндричну центральну частину з отвором під ніжку гленоїдальної головки у вигляді півсфери, шорстку внутрішню та центральну частину, через яку проходить центральний спонгіозний гвинт та чотири сферичні отвори по периферії пластини для проведення гвинтів у лопатку під різними кутами для додаткової фіксації, згідно з корисною моделлю, конічна ніжка ендопротеза, трилопаткового цвяха з гладкою поверхнею, проксимальна частина якої має конус Морзе та зовнішню різьбу під фіксуючу гайку для з'єднання з проксимальною частиною, що надрукована на ЗО-принтері з титанового порошку та має конструкцію з конічного циліндра та чашки, при цьому кут між віссю чашки та циліндричною частиною становить 135".
Зовнішня поверхня чашки та конічної циліндричної частини проксимальної частини ендопротеза має пористу поверхню з плечем пор 350-500 мкм, деротаційні ребра висотою до 2 мм, а також деротаційний клиноподібний виступ з отворами для фіксації горбиків, виконаний без виходу за межі чашки.
Внутрішня поверхня конічної циліндричної частини проксимальної частини ендопротеза виконана під посадку на конус Морзе конічної ніжки ендопротеза.
Циліндрична частина проксимальної частини ендопротеза має внутрішній отвір для додаткової фіксації гайкою до конічної ніжки ендопротеза з боку чашки, для попередження можливості руйнування конструкції.
Чашка має посадковий виріз під поліетиленовий або титановий вкладиш, покритий алмазоподібною плівкою або нітридом титану, який нанесено з фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з подачею при осаджувані покриття на поверхню виробів високовольтних імпульсних потенціалів зсуву, при цьому товщина захисних покриттів з нітриду та з алмазоподібного вуглецевого покриття не менша, ніж 1,5 мкм.
Зовнішня поверхня тертя поліетиленового або титанового вкладиша покрита нітридом титану, який нанесено з фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
Зо Зовнішня поверхня тертя поліетиленового або титанового вкладиша покрита захисним алмазоподібним вуглецевим покриттям, яке нанесене з фільтрованої вакуумно-дугової вуглецевої плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
Гленоїдальна головка виконана або з титану, покритого алмазоподібним покриттям, або з поліефірефіркетону (РЕЕК), що через центральний отвір зафіксовано гвинтом до гленоїдальної опори.
Гленоїдальна опора надрукована на ЗО-принтері з титанового порошку та має центральний, покритий конусоподібними ребрами та порами з розміром ребра пори 350-500 мкм, поверхня гленоїдальної опори також повністю виконана в порами з розміром ребра пори 350-500 мкм на глибину 2 мм.
Зовнішня поверхня гленоїдальної опори виконана у вигляді конуса Морзе під посадку гленоїдальної головки, що з внутрішньої сторони має також поверхню з конусом Морзе.
По периферії гленоїдальної опори створені сферичні отвори, що симетрично розташовані навколо її центральної осі з вбудованими сферичними шайбами, що мають зафіксоване положення з кутом нахилу до осі центрального стрижня не меншим ніж 20" у будь-якій площині при затягуванні в них гвинтів.
Зовнішня поверхня тертя гленоїдальної головки покрита нітридом титану, який нанесено з фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з подачею на оосаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
Зовнішня поверхня тертя головки гленоїдальної головки покрита захисним алмазоподібним вуглецевим покриттям, яке нанесене з фільтрованої вакуумно-дугової вуглецевої плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
Усі елементи ендопротеза виготовлено з титану, або з титанового сплаву, наприклад з ВТ-5.
Усі елементи ендопротеза, які виготовлено з титану, або з титанового сплаву, наприклад з
ВТ-5, покриті шаром танталу або нітриду ніобію.
Чашка має посадковий виріз під поліетиленовий або титановий вкладиш, покритий алмазоподібною плівкою або нітридом титану, який нанесено з фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з подачею при осаджувані покриття на поверхню виробів високовольтних імпульсних потенціалів зсуву, при цьому товщина захисних покриттів з нітриду та з 60 алмазоподібного вуглецевого покриття не менша, ніж 1,5 мкм.
Гленоїдальна головка виконана або з титану, покритого алмазоподібним покриттям, або з поліефірефіркетону (РЕЕК), що через центральний отвір зафіксовано гвинтом до гленоїдальної опорної пластини.
Гленоїдальна опорна пластина надрукована на ЗО-принтері з титанового порошку та має центральний, покритий конусоподібними ребрами та порами з розміром ребра пори 350-500 мкм, поверхня гленоїдальної опорної поверхні також повністю виконана в порами з розміром ребра пори 350-500 мкм на глибину 2 мм.
Зовнішня поверхня гленоїдальної опорної пластини виконана у вигляді конуса Морзе під посадку гленоїдальної голівки, що з внутрішньої сторони має також поверхню з конусом Морзе.
По периферії гленоїдальної опори створені сферичні отвори, що симетрично розташовані навколо її центральної осі з вбудованими сферичними шайбами, що фіксують своє мають зафіксоване положення з кутом нахилу до осі центрального стрижня не меншим ніж 20" у будь- якій площині при затягуванні в них гвинтів.
Зовнішні поверхні тертя гленоїдальної головки та вкладиша покриті нітридом титану, який нанесено з фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
Зовнішні поверхні тертя головки гленоїдальної головки та вкладиша покриті захисним алмазоподібним вуглецевим покриттям, яке нанесене з фільтрованої вакуумно-дугової вуглецевої плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
Усі елементи ендопротеза виготовлено з титану, або з титанового сплаву, наприклад з ВТ-5 і додатково покриті шаром танталу або нітриду ніобію.
Завдяки відмітним ознакам ендопротеза, що заявляється, поліпшуються функціонально- клінічні властивості через поліпшення жорсткості та надійності фіксації між дистальною частиною ніжки та проксимальною частиною у сполученні з надійнішою фіксацією у кістці завдяки деротаційним ребрам та пористому покриттю голівки та ніжки, що виключає можливість руйнування ніжки та розвиток асептичної нестабільності при остеопорозі, тобто виключенням больового синдрому і обмеженням динаміки плечового суглоба. Поряд із цим утворене шарнірне сполучення гленоїдальної головки з чашкою проксимальної частини ніжки під кутом
Зо 1357 істотно знижує ризик вивиху ендопротеза.
Ендопротез додатково характеризується збільшенням терміну функціонування, прискоренням відновлення фізіологічних рухів і скороченням строків відновлення функції плечового суглоба після хірургічного втручання.
Відмітні риси проксимальної частини ніжки ендопротеза з пористою ребристою поверхнею та кутом між віссю ніжки та чашки 135", гленоїдальної головки покритою алмазоподібною вуглецевою плівкою або виробленою з РЕЕК з посадкою на конус Морзе і фіксації гвинтом та гленоїдальної базової опори, що з пористими покриттями та надійної фікцією за допомогою конуса Морзе та фіксуючого гвинта, а також з вбудованими сферичними шайбами в додаткових отворах під гвинти, що фіксують її додатково в лопатці під різними кутами, забезпечують надійну фіксацію ендопротеза у кістках, стабільність його функціонування.
Нанесення покриттів з нітриду титану на поверхню тертя вкладиша чашки, виробленого з титану, з фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву забезпечує високу адгезію покриття до поверхонь, що захищаються, низький рівень внутрішніх напружень (не вище 5 ГПа), високу твердість на рівні (30-35) ГПа та низький коефіцієнт тертя 0,1 (АКкауа 5.5., Бігисіцге апа ргорепіє5з ої ТІМ соаїййпд5 ргодисей м/ййп РІШЯО тїесппідоие ивіпо підп ейісіепсу гесійіїпеаг ЯКег саїнодіс агс ріазта / 5.5. АККауа, М.М. Мазуїїем, Е. М. НезПеїпуак, К. Кагтапії, М. Боїак, М. Е.
ЗігеїпіївКкіЇ, М. Огдеп // бигпасе 5: Соайпдв Тесппоіоду. - 2013. - М. 236, Р. 332-340... Покриття зовнішніх поверхонь тертя гленоїдальної головки алмазоподібним вуглецевим покриттям з фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву забезпечують високу адгезію цих покриттів до поверхонь, що захищаються, низький рівень внутрішніх напружень при забезпеченні високої твердості не нижче 40 ГПа та низький коефіцієнт тертя - 0,1 |В.В.
Васильев, А.А. Лучанинов, В.Е. Стрельницкий. Нанесение алмазоподобньїх покрьїтий (АПП) на торцевье поверхности колец из карбида кремния для сухих газовьїх уплотнений для компрессоров вьісокого давления // ВАНТ, сер. "Вакуум, чистье материаль, сверхпроводники",
Мо 1 (113) 2018, с. 88-92. Мазуїуєм М.М., Бігепіїв5Кі)| М. Е., МаКагом МУ.В., 5Когук М. А., Воуко І. М.,
І агагепКо С. 0. 0І С Соаїйпо5 оп ЗрПегіса! ЕІетепів ої НІР Епадоргозіпезез // Епгореап уошгтпаї ої
Епаіпеєетіпд апа Рогптаї! бсієпсев 2018, М. 2, Ів5це 3, Р. 40-45). При ковзанні цього покриття по бо покриттю з нітриду титану коефіцієнт тертя між ними зменшується у декілька разів і дорівнює величини « 0,1.
Товщина захисних покриттів з нітриду та з алмазоподібного вуглецевого покриття не менша, ніж 1,5 мкм забезпечує не тільки надійний захист поверхні металу від електрохімічної корозії, а й достатньо високий ресурс їх роботи завдяки суттєвому зменшенню коефіцієнта тертя цих поверхонь при їх взаємному ковзанні.
Корисна модель пояснюється схематичним зображенням загального виду реверсивного тотального модульного ендопротеза плечового суглоба (Фіг. 1, Фіг. 2, Фіг. 3).
Реверсивний модульний ендопротез плечового суглоба (Фіг. 1) складається з ніжки 1, що виготовлена у вигляді конусного трилопаткового цвяха, проксимальної частини 2, вкладиша З (Фіг 2), що виготовлений з поліетилену або з титану з покриттям з нітриду титану або алмазоподібного вуглецевого покриття у вигляді конічного циліндра з увігнутої сферичною поверхнею 4, та зафіксований до проксимальної частини за допомогою конуса Морзе 5.
Проксимальна частина ендопротеза зафіксована за допомогою конуса Морзе б до проксимальної частини ніжки 1 та додаткового притягнута гайкою 7. Гленоїдальна головка 8 зафіксована на гленоїдальній опорі 9, зовнішній край якої виконаний у вигляді конуса Морзе та додатково зафіксований гвинтом 10. Гленоїдальна опора 9 має центральний стрижень 11 покритий конусоподібними ребрами 12 та порами з довжиною ребра пори 350-500 мкм. Через центральний стрижень 11 проходить центральний гвинт 13. Поверхня 14 гленоїдальної опори також повністю виконана з порами з довжиною ребра пори 350-500 мкм на глибину 2 мм.
Зовнішня поверхня гленоїдальної опори 9 виконана у вигляді конуса Морзе 15 під посадку гленоїдальної головки, що з внутрішньої сторони має також конус Морзе. По периферії гленоїдальної опори 9 створені сферичні отвори 16, які симетрично розташовані навколо її центральної осі з вбудованими сферичними шайбами 17, що при затягуванні в них гвинтів 18 фіксують своє положення з кутом нахилу осі гвинтів 18 до осі центрального стрижня 11 не меншим ніж 20" у будь-якій площині. Проксимальна частина 2 виконана з ребристою пористою зовнішньою поверхнею 19.
Реверсивний модульний ендопротез плечового суглоба відрізняється тим, що дистальна частина ніжки 1 ендопротеза виконана у вигляді конусного трилопаткового цвяха з пористою ребристою поверхнею, має зовнішню різьбу під фіксуючу гайку для з'єднання з проксимальною
Зо частиною, що надрукована на ЗО-принтері з титанового порошку та має конструкцію з конічного циліндра та чашки, при цьому кут між віссю чашки та циліндричною частиною становить 1357, гленоїдальної головки 8, покритої алмазоподібною вуглецевою плівкою або виробленої з РЕЕК з посадкою під конус Морзе і фіксацію гвинтом 10, та гленоїдальної опори 9, що має пористе покриття 14 та фікцію за допомогою конуса Морзе 15 та фіксуючого центрального гвинта 13, а також з вбудованими сферичними шайбами 17 під гвинти 18 в додаткових сферичних отворах 16, що фіксують її додатково в лопатці під різними кутами, забезпечують надійну фіксацію ендопротеза у кістках, стабільність його функціонування.
Ендопротез відрізняється також тим, що вкладиш З виготовлений з полієтилену або з титану з покриттям з нітриду титану або алмазоподібного вуглецевого покриття і створює пару тертя з гленоїдальною головкою 8, що може бути виконана або зі сплаву титану ВТ-5 та покрита алмазоподібним вуглецевим покриттям або з РЕЕК. Алмазоподібне вуглецеве покриття здійснювалось з прямолінійного джерела фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з титановим катодом (СО5А Раїєпі Ж 05 9,035,552 В2, Мештой апа Оемісе ог Ттапзропіпд Масиит
Агс Ріазта // Мазуїїєм М. М., БігеІпуїбКіу М. Е.; аззідпее: Маййопа! бсіепсе Сепіег "Кнагком Іпвійше ої РПпузісз апа Тесппоіоду" - Мо. РСТ/ОА2011/000105; Оаїе: 04.08. 2013; Оаїє ої Раїепі: 05.19.2015. В.В. Васильєв, В.Є. Стрельницький. Спосіб транспортування вакуумно-дугової катодної плазми із фільтруванням від мікрочасток і пристрій для його здійснення // Патент
України на Корисна модель Мо 97584 від 27.02.2012, Бюл. Мо 4, 2012 р. С23С 14/35| при подачі на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
Алмазоподібні вуглецеві покриття наносились на охолоджувані зовнішню поверхню гленоїдальної головки 8 та на поверхню вкладиша З з прямолінійного джерела фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з графітовим катодом також при подачі на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
Запропонований пристрій реверсивний модульний ендопротез плечового суглоба підвищить надійність і довговічність його роботи з покращеними функціонально-клінічними властивостями в організмі людини.
Запропонований пристрій реверсивний модульний ендопротез плечового суглоба використовують наступним чином.
Після рентгенографії плечового суглоба та попереднього визначання необхідних бо типорозмірів компонентів ендопротеза під загальною анестезією у положенні "пляжного крісла"
використовують дельтопекторальний доступ до проксимального відділу правої плечової кістки.
Сухожилля надостного м'яза і підлопаткового м'яза прошивають нитками етібонд Мо 5 з частинами плечової кістки, які потім фіксують в спеціальних отворах проксимальної частини 2 ендопротеза. Виконують резекцію голівки згідно з передопераційним плануванням. Фрезами обробляють суглобову поверхню гленоїдальної западини лопатки, після чого до неї фіксують за допомогою гвинтів 18 та 13 базову гленоїдальну опору 9, а на неї - гленоїдальну головку 8.
Кістково-мозговий канал плечової кістки обробляють риммерами, після чого збирають пробний ендопротез з вкладишем 3. Після цього - вправлення. контроль стабільності. Далі збирають проксимальну 2 та дистальну частину ендопротеза 1 та фіксують за рахунок конуса Морзе та гайки 7. Проводять імплантацію у плечову кістку. Далі - вправлення, контроль рухів.
Іммобілізацію здійснюють пов'язкою типу Дезо або клиноподібною подушкою. Активні рухи в ліктьовому суглобі дозволяють виконувати на 2-3 добу після операції, пасивні руху в плечовому суглобі - на 3-5 добу після операції. Активні рухи в плечовому суглобі відновлюються у більшості пацієнтів, як правило, через 4 тижні після операції. А при значних посттравматичних дефектах головки плечової кістки і вираженому остеопорозі через 6-8 тижнів.
Клінічний приклад
Пацієнтка Г., 56 років отримала побутову травму чотирьох фрагментарний перелом проксимального відділу правої плечової кістки (АО / ОТА 11021). Пацієнтці під загальною і провідниковою анестезією виконана операція: тотальне безцементне ендопротезування правого плечового суглоба запропонованим пристроєм - реверсивним модульним ендопротезом плечового суглоба. Іммобілізація пов'язкою типу Дезо б тижнів. Активні рухи в правому ліктьовому суглобі дозволені на З добу після операції, пасивні рухи в плечовому суглобі під контролем інструктора ЛФК дозволені на 4 добу після операції, активні - через 6 тижнів. Функція правого плечового суглоба відновилася за остаточною оцінкою системи
Сопвіапі-Мигієу через З міс. - 80 балів.

Claims (15)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба, що містить конічну ніжку з Зо гвинтовою різьбою у проксимальній частині, до якої зафіксована проксимальна частина ендопротеза, що має форму півсфери, в яку вставлено вкладиш, та з'єднана з гленоїдальною опорою за допомогою ніжки з конусом Морзе, гленоїдальну базову опору, що має циліндричну центральну частину з отвором під ніжку гленоїдальної головки у вигляді півсфери, шорстку внутрішню та центральну частину, через яку проходить центральний спонгіозний гвинт та 35 чотири сферичні отвори по периферії пластини для проведення гвинтів у лопатку під різними кутами для додаткової фіксації, який відрізняється тим, що конічна ніжка ендопротеза, що приєднана до проксимальної частини, виконана у вигляді трилопаткового цвяха з гладкою поверхнею, проксимальна частина якої має конус Морзе та зовнішню різьбу під фіксуючу гайку для з'єднання з проксимальною частиною, що надрукована на ЗО-принтері з титанового 40 порошку та має конструкцію з конічного циліндра та чашки, при цьому кут між віссю чашки та циліндричною частиною становить 1357".
2. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що зовнішня поверхня чашки та конічної циліндричної частини проксимальної частини ендопротеза має пористу поверхню з плечем пор 350-500 мкм, деротаційні ребра висотою до 2 мм, а також деротаційний клиноподібний виступ з 45 отворами для фіксації горбиків, виконаний без виходу за межі чашки.
З. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що внутрішня поверхня конічної циліндричної частини проксимальної частини ендопротеза виконана під посадку на конус Морзе конічної ніжки ендопротеза.
4. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що циліндрична частина проксимальної частини 50 ендопротеза має внутрішній отвір для додаткової фіксації гайкою до конічної ніжки ендопротеза збоку чашки, для попередження можливості руйнування конструкції.
5. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що чашка має посадковий виріз під поліетиленовий або титановий вкладиш, покритий алмазоподібною плівкою або нітридом титану, який нанесено з фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з подачею при 55 осаджувані покриття на поверхню виробів високовольтних імпульсних потенціалів зсуву, при цьому товщина захисних покриттів з нітриду та з алмазоподібного вуглецевого покриття не менша ніж 1,5 мкм.
6. Ендопротез за п. 5, який відрізняється тим, що зовнішня поверхня тертя поліетиленового або титанового вкладиша покрита нітридом титану, який нанесено з фільтрованої вакуумно- 60 дугової катодної плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
7. Ендопротез за п. 5, який відрізняється тим, що зовнішня поверхня тертя поліетиленового або титанового вкладиша покрита захисним алмазоподібним вуглецевим покриттям, яке нанесене з фільтрованої вакуумно-дугової вуглецевої плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
8. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що гленоїдальна головка виконана або з титану, покритого алмазоподібним покриттям, або з поліефірефіркетону (РЕЕК), що через центральний отвір зафіксовано гвинтом до гленоїдальної опори.
9. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що гленоїдальна опора надрукована на 30- принтері з титанового порошку та має центральний, покритий конусоподібними ребрами та порами з розміром ребра пори 350-500 мкм, поверхня гленоїдальної опори також повністю виконана з порами з розміром ребра пори 350-500 мкм на глибину 2 мм.
10. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що зовнішня поверхня гленоїдальної опори виконана у вигляді конуса Морзе під посадку гленоїдальної головки, що з внутрішньої сторони має також поверхню з конусом Морзе.
11. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що по периферії гленоїдальної опори створені сферичні отвори, що симетрично розташовані навколо її центральної осі з вбудованими сферичними шайбами, що мають зафіксоване положення з кутом нахилу до осі центрального стрижня не менше ніж 20" у будь-якій площині при затягуванні в них гвинтів.
12. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що зовнішня поверхня тертя гленоїдальної головки покрита нітридом титану, який нанесено з фільтрованої вакуумно-дугової катодної плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
13. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що зовнішня поверхня тертя головки гленоїдальної головки покрита захисним алмазоподібним вуглецевим покриттям, яке нанесене з фільтрованої вакуумно-дугової вуглецевої плазми з подачею на осаджувані поверхні високовольтних імпульсних потенціалів негативного зсуву.
14. Ендопротез за п. 1, який відрізняється тим, що всі елементи ендопротеза виготовлено з титану або з титанового сплаву, наприклад з ВТ-5.
15. Ендопротез за п. 14, який відрізняється тим, що всі елементи ендопротеза, які виготовлено з титану або з титанового сплаву, наприклад з ВТ-5, покриті шаром танталу або нітриду ніобію. (с;
UAU202101238U 2021-03-12 2021-03-12 Реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба UA147264U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101238U UA147264U (uk) 2021-03-12 2021-03-12 Реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101238U UA147264U (uk) 2021-03-12 2021-03-12 Реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA147264U true UA147264U (uk) 2021-04-21

Family

ID=75527614

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202101238U UA147264U (uk) 2021-03-12 2021-03-12 Реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA147264U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7922769B2 (en) Modular glenoid prosthesis and associated method
EP1634548B1 (en) Modular endoprosthetic joint implant
US9241802B2 (en) Humeral head resurfacing implant
US10420649B2 (en) Artificial joint implant
US10507113B2 (en) Reverse total hip replacement
US20020147499A1 (en) Locking systems for implants
AU2006252164A1 (en) Orthopaedic joint assembly with rigidly locked fastener, kit & associated method
US20220296376A1 (en) Ameliorating joint conditions including injuries and diseases
AU2012253444B2 (en) Wrist implant for carpal hemiarthroplasty
CN111759546A (zh) 一种盆骨假体
AU2012253444A1 (en) Wrist implant for carpal hemiarthroplasty
Korovessis et al. High medium-term survivorship and durability of Zweymüller-Plus total hip arthroplasty
UA147264U (uk) Реверсивний тотальний модульний ендопротез плечового суглоба
US20210030547A1 (en) Ceramic surface arthroplasty system
CN212346823U (zh) 一种盆骨假体
RU2810409C1 (ru) Поверхностный эндопротез тазобедренного сустава с ячеистой структурой
RU2810408C1 (ru) Поверхностный эндопротез тазобедренного сустава с ячеистой структурой и биоактивным покрытием
Datir et al. Long term survival of an hydroxyapatite-coated threaded cup in the presence of a high polythene wear rate
WO2020209770A1 (en) Collar for preventing dislocation of hip joint prothesis
Pitto et al. Radiostereoanalysis of press-fit cups with alumina liner. A randomized clinical trial
WO2019193373A1 (en) Ceramic surface shoulder arthroplasty system
KR20220129000A (ko) 조인트 교체를 위한 앵커링 부재
RU54769U1 (ru) Бесцементный эндопротез тазобедренного сустава
RU2120257C1 (ru) Тотальный эндопротез тазобедренного сустава
Munuera et al. International Meeting on Total Hip Arthroplasty: Hospital La Paz-Madrid, April 6–8, 2000