UA147192U - Спосіб зберігання продукції органічного рослинництва - Google Patents

Спосіб зберігання продукції органічного рослинництва Download PDF

Info

Publication number
UA147192U
UA147192U UAU202006534U UAU202006534U UA147192U UA 147192 U UA147192 U UA 147192U UA U202006534 U UAU202006534 U UA U202006534U UA U202006534 U UAU202006534 U UA U202006534U UA 147192 U UA147192 U UA 147192U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fruits
ash
mixture
vegetables
apa
Prior art date
Application number
UAU202006534U
Other languages
English (en)
Inventor
Борис Михайлович Шарга
Євген Петрович Лазар
Михайло Борисович Шарга
Олена Іванівна Карбованець
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет" filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет"
Priority to UAU202006534U priority Critical patent/UA147192U/uk
Publication of UA147192U publication Critical patent/UA147192U/uk

Links

Landscapes

  • Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)

Abstract

Спосіб зберігання продукції органічного рослинництва включає обробку фруктів або овочів. Використовують суцільні пластикові ящики, на дно ящиків насипають суміш попелу і фрагментів, площею близько 25 мм2, лушпиння зрілого качана кукурудзи і/або промокального паперу, при ваговому співвідношенні фрагментів гігроскопічного матеріалу до попелу 1:4-1:12, яке забезпечує значення лужного середовища рІІ≥10 на поверхні пластин гігроскопічного матеріалу, укладають фрукти або овочі пошарово на висоту близько 17 см, вкривають кожен шар фруктів або овочів сумішшю попелу і фрагментованого лушпиння зрілого качана кукурудзи і/або промокального паперу, при ваговому співвідношенні плодів до суміші 1:1-1:2 так, щоб кожен плід контактував лише з сумішшю, зберігання проводять при температурі 2-4 °C.

Description

Корисна модель належить до галузі рослинництва, зокрема до способів обробки фруктів або овочів для запобігання втратам їх ваги, спричинених випаровуванням води, і гнилям, що їх викликають фітопатогенні мікроорганізми після збору врожаю.
Відомі способи приготування восково-емульсійних покриттів або розчинів для обробки фруктів, овочів, в яких для захисту від мікроорганізмів - збудників гнилі застосовують сполуки- дезінфектанти, як триетаноамін (1, 2), борат, буру, радикал борної кислоти |З), буру їі борну кислоту |4), радикал оксиду натрію та радикал борної кислоти (5), мило, буру і лужний агент, який підвищує проникність клітин грибів |б)Ї, суміші бури, бікарбонату і карбонату натрію, перманганату калію, сульфату міді (7), бури, казеїну, глюкози |8|, які наносять на поверхню фруктів.
Однак, бура і борна кислота є канцерогенними. Об'єднаний комітет експертів ЕАОЛЛ/НО з харчових добавок (ЕСЕА) визнав небезпечним їх використання як харчових добавок. їх заборонено для обробки харчових продуктів у ряді країн. Для пригнічення мікробів гнилі після збору врожаю також описано застосуванню інших дезінфектантів або фунгіцидів: аліфатичних ненасичених жирних кислот, разом із їхніми солями та ефірами (9), гіпохлориту нагрію (101, газу- хлору (11Ї, очищеного газу перекису водню |12), озону (13), газу-аміаку (14), солей гідроксидифенілу (орто-фенілфенату натрію) і тетра-пірофосфату натрію (15), солей гідроксидифенілу, фенілфенолу або фенілфенолу і мила, фенілфенату натрію та лугу (наприклад, Маон) (16), тринатрійфосфату або динатрійфосфату (171, орто-фенілфенолу (181, 2-(4-тіазоліл)бензімідазолу і солі лужних металів тетрагідрату орто-фенілфенолу (19), фосетилу алюмінію і його солей (20), фосфіту калію та імазалілу (21), молібдату амонію (221. Однак, ці солі і фунгіциди токсичні для людини, а сполуки, які утворюються при застосуванні дозволених в органічному фермерстві хлору, перекису водню й озону є канцерогенними.
Відомі способи для захисту фруктів і овочів від гнилі та втрат ваги від випаровування з них води на зберіганні, які включають використання екстракту рослин, сполуку, що зміцнює рослини (як сіль у формі фосфіту) і/або фунгіцид фосфонатної родини (231, екстракт рослин або етанол як дезінфектант, віск або овочеву олію, воду, природний лужний агент |24)|.
Однак, використання екстракту рослини або етанолу не дає тривалого захисту від мікробів через вивітрювання спирту та руйнування біоактивних сполук екстракту. Віск або овочева олія
Зо сильно зменшують респірацію і випаровування, що підвищує ймовірність псування фруктів і овочів мікробами з меншою потребою в кисні. Використання екстракту рослин або етанолу підвищує вартість захисних композицій, а фунгіцид композиції може бути токсичним для людини.
Також відомо про мікробіоцидну формуляцію, яка може бути використана, зокрема, для захисту фруктів від гнилей і втрат ними вологи і включає ефірні олії та/або їхні похідні, одержані шляхом окислення або під дією світла, і щонайменше один додатковий стабілізатор: етанол, емульгатор, антиоксидант або інкапсулюючий агент (25). Але ефірні олії є вартісними, як і одержання, згідно з описом їхніх похідних шляхом каталітичного окислення за присутності молібдату або фотоокислення у присутності Бенгальського розового. Перевищення доз ефірних олій та/або їхніх похідних може викликати пошкодження фруктів.
Описано також композиції для плівкового покриття і захисту фруктів на зберіганні на основі полівінілового спирту і сорбінової кислоти (261), полівінілового спирту і водорозчинних органічних сполук чорного лугу (27). Полімерні плівки, які утворюються після нанесення композицій на поверхню фруктів, зменшують втрати води плодами та їх респірацію. Однак, використання харчової добавки - сорбінової кислоти не забезпечує достатньої антимікробної активності, а водорозчинні органічні сполуки чорного лугу (продукту сульфатної варки деревини) одержують після його закислення до рне-1 і відділення ефіророзчинних речовин і лігніну, концентрування шляхом ліофілізації й очищення абсолютним етиловим спиртом до одержання беззольного кінцевого продукту 1271, що підвищує вартість композиції для захисту фруктів.
Показано ефективність є-полі-І -лізину проти збудників гнилі фруктів і овочів (28), а також описано його композиції та спосіб їх застосування разом із четвертинними солями амонію (291.
Ця сполука малотоксична для людини, дозволена як харчова добавка, однак, встановлено стійкість до є-полі-І -лізину у Азрегайшв підег - одного з грибів, який спричиняє гниль овочів і фруктів ІЗОЇ.
Відоме використання аскоміцетів Астетопішт Бгеме |З1), Аигеоравзідіит риїїшапз (З2| Рісніа дийіептопаїї ІЗЗІЇ, Сеоїіспит сапаїдит (34| для біологічного контролю збудників гнилі фруктів на зберіганні.
З рівня техніки відомі бактеріальні штами 5е!таїйа Іїдиегасієпв, 5. ріутийНіса, Васіїи5 зи,иБнЇїв,
В.ритіїз та В.роїутуха, Рзейдотопавз Пиогезсепвз і антибіотики, отримані від видів Васйіи5 для бо біологічного контролю та пригнічення грибів Воїгуїї5 сіпегеа та АПегпаїгїіа, які викликають гниття капусти після її збору ІЗ5)Ї, а також штами: Рзєейдотопавз 5угіпдає - активний проти інфекцій
Воїгуїї5 сіпегеа, РепісшШіт ехрапзит фруктів Ротоідеає ІЗб| і штам Рзхепдотопах серасіа та його антимікробна сполука - піролнітрин - для біологічного контролю В. сіпегеа, Репісійшт ехрапзит, Мисог 5рр. і Азрегоїіив5 врр., - збудників гнилі фруктів Ротоїдеає у сховищах ІЗ7|.
Однак, застосування грибів і бактерій для захисту фруктів або овочів від гнилі потребує спеціальних умов для активності цих мікробів, а антибіотики бацил і піролнітрин можуть бути токсичними для людини.
Відомі також способи, в яких для дезінфекції фруктів і запобігання гнилі, їх миють у гарячій воді ІЗ8ІЇ, обробляють гарячою водою, а далі - антисептиком ІЗ9| або мікробами-антагоністами гнильних грибів і бактерій (40). Описана також емульсія поліетиленової смоли Вроїепе Р. 10 або
Ероїєпе Е13 і природного воску для покриття овочів і фруктів, яка влючає також інші речовини, зокрема луги, і потребує нагріву при 110 "С. Емульсія зменшує втрату ваги апельсинів на З 95 411. Але способи, в яких застосовують високу температуру, багато компонентів у приготуванні композиції, а також мікроби-антагоністи є вартісними.
Відомі способи продовження часу зберігання сільськогосподарських продуктів і їжі, особливо, фруктів і овочів, за рахунок обробки повітря, з яким вони контактують, електролізованими водними розчинами солей 1(|42| або обробки фруктів та овочів електролізованою водою (43, 44). Але електроліз водних розчинів солей і води для обробки фруктів та овочів потребує додаткових витрат електроенергії.
Описано способи для зберігання продукції рослинництва з використанням блокаторів рецепторів фітогормону етилену, який прискорює дозрівання і старіння тканин рослин. Для обробки фруктів і овочів використовують як гази або в розчинах 1-метилциклопропен (1-МЦІ) і його похідні (451, (46), або 1-метилциклопропен у суміші із фунгіцидами - стробілуринами (47), ацетиленом (48) або у комплексі з а-циклодекстрином (49). Недоліком цих способів є те, що 1-
МЦП є нестабільною реакційно-активною сполукою, яка, при перевищенні дозування, має фітотоксичний ефект, а за тривалої експозиції погіршує органолептичні показники фруктів.
Сполуку заборонено для використання в органічному фермерстві.
Описано обробку яблук органічного саду перед збором алкілресорцинолами з висівок житнього зерна для захисту їх врожаю від гнилі на зберіганні (50). Однак, вилучення цих сполук
Зо з висівок складне і вони дещо погіршують якість яблук.
Відомий спосіб збереження фруктів та овочів, в якому фрукти та овочі зберігають за просторової концентрації алілізотіоціанату від 1 мг/л до 50 мг/л у поєднанні з препаратом, що містить природну аліл-ізотіоціанатну олію. При цьому використовують препарат нетоксичного для людини природного аліл-ізотіоціанату у формі таблетки, гранули, плівки, листа, емульгатора, барвника або покривного агента, що містить олію васабі або гірчичну олію в концентрації 0,01-10 г/кг І51)|. Цей спосіб можна застосувати для зберігання продукції органічного рослинництва, але він потребує рослинного походження аліл-ізотіоціанат, олії та їх спеціальні препаративні форми, що підвищує його вартість.
Також відомий спосіб збереження продукції рослинництва (плодів томатів) у деревному попелі при температурі 28 "С при співвідношенні 1:11 або 1:2 за вагою томати: попіл (52 (найближчий аналог). Недоліком цього способу є те, що в ньому використовують велику кількість попелу, що підвищує вартість способу, втрата ваги через втрату води томатами і загнивання плодів за цим способом є високими - 11,6 і 5 95, відповідно.
Задача винаходу полягає у зменшенні кількості попелу і втрати ваги плодів через випаровування води в суміші, що використовується у способі, при збереженні або покращенні її антимікробної дії та здешевленні способу.
Поставлена задача вирішується таким чином, що запропоновано спосіб зберігання продукції органічного рослинництва, що включає обробку фруктів або овочів, який відрізняється тим, що використовують суцільні пластикові ящики, на дно ящиків насипають суміш попелу і фрагментів, площею близько 25 мм", лушпиння зрілого качана кукурудзи і/або промокального паперу, при ваговому співвідношенні фрагментів гігроскопічного матеріалу до попелу 1:4-1:12, яке забезпечує значення лужного середовища рН»10 на поверхні пластин гігроскопічного матеріалу, укладають фрукти або овочі пошарово на висоту, близько 17 см, вкривають кожен шар фруктів або овочів сумішшю попелу і фрагментованого лушпиння зрілого качана кукурудзи або промокального паперу, при ваговому співвідношенні плодів до суміші 1:1-1:2 так, щоб кожен плід контактував лише з сумішшю, зберігання проводять при температурі 2-4 76.
Суть корисної моделі полягає в тому, що в суміш для збереження продукції органічного рослинництва (попіл) вводять шляхом перемішування фрагментований у вигляді пластинок, площею близько 25 мм-, гігроскопічний матеріал - обгортку зрілого качана кукурудзи або бо промокальний папір, у ваговому співвідношенні гігроскопічний матеріал: попіл, 1:4 1:12, яке забезпечує несприятливе для гнильних мікробів лужне середовище з рН»10 на поверхні фрагментів, а зберігання продукції при ваговому відношенні фруктів і овочів до суміші 1:11 1:2 проводять при температурі 2-4 "С, яка затримує випаровування води з продукції та субстрату, а також розвиток мікроорганізмів гнилі. Гігроскопічний матеріал у формі пластин затримує своєю поверхнею та вбирає в себе вологу, яка випаровується фруктами, овочами або попелом, зменшуючи таким чином втрату ваги врожаєм на зберіганні.
Приклад 1.
Попіл просівають, щоб вилучити велику фракцію недогорілої деревини, яка може пошкодити плоди. Готують суміш попелу і гігроскопічного матеріалу - посіченого на шматки приблизно 25 мм, лушпиння зрілого качана кукурудзи або промокального паперу - з ваговим співвідношенням компонентів - гігроскопічний матеріал:попіл - 1:10. При цьому добре перемішують, щоб уся поверхня лушпиння або промокального наперу була вкрита попелом.
Вказані суміші попелу і лушпиння зрілого качана кукурудзи або попелу і промокального паперу повинні мати лужне середовище, бажано рНе10 на поверхні гігроскопічного матеріалу, щоб запобігти розвитку фітопатогенних грибів, які спричиняють гниль фруктів і овочів.
Для зберігання використовують суцільні пластикові ящики, в які можна укладати плоди пошарово на висоту, близько 17 см, а ящики - один на один з аерацією між ними.
На дно ящика насипають попіл або суміш попелу і гігроскопічного матеріалу висотою близько 1 см. Далі укладають плоди томату Брісколіно Е1 (Італія) технічної зрілості шарами, вкриваючи кожен шар плодів попелом або сумішшю попелу і лушпиння зрілого качана кукурудзи або сумішшю попелу і промокального паперу так, щоб плоди контактували лише з сумішами, а не між собою.
Зберігають при температурі 28 "С, відносній вологості 67,7 90 протягом 28 днів (умови згідно з найближчим аналогом) при ваговому відношенні плоди суміш - 1:2 і аналогічно при температурах 11 і 4"С - за корисною моделлю. Після цього визначають кількість плодів, пошкоджених гниллю, втрату ваги плодами (Табл. 1, 2).
Пошкодження гниллю і втрата ваги плодів томату сорту Брісколіно, Е1 у попелі та суміші попелу і фрагментованого лушпиння зрілого качана кукурудзи
Таблиця 1
Пошкодження гниллю і втрата ваги плодів томату сорту Брісколіно,
Е1 у попелі та суміші попелу ії фрагментованого лушпиння зрілого качана кукурудзи опенеетеюннтння ПУХЕТОИ Мо ИВТХ
Показники (середнє значення, п-3) й зрілого качана кукурудзи: попіл, (лише попіл) й 1:10, в/в) до гнилих плодів серед 100 випадково вибраних (неідентифіковане природне 5 2,67 2 зараження)
Коо)
Таблиця 2
Пошкодження гниллю і втрата ваги плодів томату сорту Брісколіно, її у суміші попелу та посіченого промокального паперу . . Пропонований спосіб (лише попіл) в/в до гнилих плодів серед 100 випадково вибраних (неідентифіковане природне 5 ад 3,33 зараження)
Як видно з Прикладу 1, втрата ваги плодів томатів на зберіганні зменшується за рахунок зменшення випаровування через наявність пластинок лушпиння зрілого качана кукурудзи або промокального паперу. При використанні температури 4 "С, зменшується і втрата ваги, і кількість загнилих плодів томатів.
Приклад 2.
Готують і застосовують композиції: попіл і суміш попелу та посіченого на фрагменти, близько 25 мм", лушпиння зрілих качанів кукурудзи (Табл. 3) або промокального паперу (Табл. 4) аналогічно до Прикладу 1, але як плоди використовують яблука сорту раннього дозрівання
Апполон.
Як видно з Прикладу 2, втрата ваги плодів яблук сорту Апполон на зберіганні зменшується за рахунок зменшення випаровування через наявність пластинок лушпиння зрілого качана кукурудзи або промокального паперу. При використанні температури 4 "С, зменшується і втрата ваги, і кількість загнилих плодів яблук від природного зараження фітопатогенними мікроорганізмами.
Таблиця З
Пошкодження гниллю і втрата ваги яблук сорту Апполон у суміші попелу та посіченого лушпиння зрілого качана кукурудзи
Й Найближчий аналог Пропонований спосіб (лушпиння
Показники (середнє значення, п-3) : зрілого качана кукурудзи: попіл, (лише попіл) 1:10, в/в) до гнилих плодів серед 100 випадково вибраних (неідентифіковане природне 4 2 0,67 зараження)
Таблиця 4
Пошкодження гниллю і втрата ваги яблук сорту Апполон у суміші попелу та посіченого промокального паперу . . Пропонований спосіб . Найближчий аналог о но й ,
Показники (середнє значення, п-3) й , (промокальний папір: попіл, 1:10, пенюрюенентенння ЕТ пок ДЬТя но до гнилих плодів серед 100 випадково вибраних (неідентифіковане природне 4 2,33 1,67 зараження)
Втрата ваги яблук сорту Апполон на зберіганні зменшується за рахунок зменшення випаровування при нижчих температурах і утримання вологи пластинками лушпиння зрілого качана кукурудзи або промокального паперу.
Приклад 3.
Готують і застосовують суміш попелу та лушпиння зрілого качана кукурудзи або суміш попелу і посіченого на фрагменти до 25 мм? промокального паперу аналогічно до Прикладу 1, але як плоди для зберігання використовують яблука сорту пізнього дозрівання Джонаголд.
Як видно з Прикладу З (Табл. 5 і 6), втрата ваги плодів яблук сорту Джонаголд на зберіганні зменшується за рахунок зменшення випаровування через наявність пластинок лушпиння зрілого качана кукурудзи або промокального паперу у попелі. При використанні температури 4 "С, зменшується і втрата ваги, і кількість загнилих плодів яблук від природного зараження фітопатогенними мікроорганізмами.
Коо)
Таблиця 5
Пошкодження гниллю і втрата ваги яблук сорту Джонаголд у суміші попелу та посіченого промокального паперу
Най - Пропонований спосіб (лушпиння . айближчий аналог й й й
Показники (середнє значення, п-3) : зрілого качана кукурудзи: попіл, опенеетеюннтня ПУЕТ Мо ВХ до гнилих плодів серед 100 випадково вибраних (неідентифіковане природне З 1,33 1 зараження)
Таблиця 6
Пошкодження гниллю і втрата ваги яблук сорту Джонаголд у суміші попелу та посіченого промокального паперу . . Пропонований спосіб . Найближчий аналог о но й І
Показники (середнє значення, п-3) й (промокальний папір: попіл, 1:10, опеннененентенння ПОЕТ текіли Ен, до гнилих плодів серед 100 випадково вибраних (неідентифіковане природне З 2 1,33 зараження)
Втрата ваги яблук сорту Джонаголд на зберіганні зменшується за рахунок зменшення випаровування при нижчих температурах і утримання вологи пластинками лушпиння зрілого качана кукурудзи або промокального паперу.
Приклад 4
Основний внесок у загнивання яблук на зберіганні вносять Воїгуїї5 сіпегеа та РепісшШит ехрапзит. Тому ними штучно інокулювали яблука сорту Голден деліш'єс.
Для поверхневої стерилізації яблука ополіскували у 70 95 етанолі протягом 30 секунд, З хв у 0,595 розчині гіпохлориту натрію, далі З хв у стерильній дистильованій воді. Витирали стерильним паперовим рушником. Далі на шкірці кожного яблука прорізали в одному місці на екваторі стерильною викруткою-коркорізом коло З мм у діаметрі, не заглиблюючись у м'якоть більше ніж на 1 мм. Далі це місце інокулювали збудником гнилі: покривали 20 мкл краплиною суспензії Воїгуїїх сіпегєа або РепісшШіит ехрапбзит 103 та 105 конидій/мл у стерильній водопровідній воді. Давали краплині випаруватись у потоці стерильного повітря.
Після цього негайно яблука закладали на 7-денне зберігання у попіл або у суміш промокального паперу і попелу (1:10, в/в) або без таких обробок (інокульований контроль) при температурах 24 "С та 4 "С і вологості 76 95. Далі визначали середні діаметри пошкоджень. По 10 яблук було використано в кожному варіанті обробки та в інокульованому контролі.
Випробування повторювали З рази.
Таблиця 5
Діаметр (мм) пошкоджень, спричинених Воїгуїї5 сіпегеа або Репісіййшт ехрапзит, на яблуках сорту Голден деліш'єс при 24 "С та 4"7С
Варіант зберігання яблук
Попл. 77777777 10101010 о0 2810. о
НО ній ПСИ НСТИ ПСИ НС ПСНННЕТИ НС НС попіл (1:10, в/в) " (Промокальний папір є попіл(1:10,в/в) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 32| 0 о
Безе тех зокре НОМ НС НА НС НСТНННЕСЯ ІСТ НС промокальний папір: попіл: (1:1:5, в/в/в) Й
Випробування при температурі зберігання 24 "С показало для РепісйПиШт ехрапзит розвиток малих пошкоджень на кількох із десяти яблук, при їх штучній інокуляції 109 конидій/мл. Ця ж його концентрація при 4 "С не розвивала пошкодження. Така концентрація інокуляту в природі трапляється дуже рідко. При закладці на зберігання природно інокульованих яблук вона є набагато меншою і не дає розвитку гнилі у присутності попелу.
Випробування при температурі зберігання 4 "С показало: у присутності попелу або сумішей посіченого лушпиння зрілого качана кукурудзи і попелу або посіченого промокального паперу і попелу (1:4-1:12, в/в), або в суміші фрагментоване лушпиння зрілого качана кукурудзи: промокальний папір: попіл: (1:1:5, м/Ли/лм) загнивання яблук, інокульованих Воїгуїїз сіпегеа або
РепісіШит ехрапзит, не відбувається. Гриби частково виживали, але не викликали гнилі як у присутності попелу, так і композицій з гігроскопічними матеріалами протягом З місяців - часу окремого випробування за пропонованим методом.
Відомо, що для розвитку на овочах і фруктах гнильних грибів, як Азрегайшв5 врр., Мисог зрр.,
Воїгуїі5 сіпегеа, Репісіййшт ехрапзит, Меоїаьгаєа 5рр. та СоПеюйтіспит 5рр. температура 287С не є сприятливою, але вона є оптимальною для бактерій, як Егпм/іпіа, Реепдотопав,
Согупебрасієгішт, які також викликають гнилі овочів і фруктів. Температури близько 4" вповільнюють або припиняють розвиток і гнильних грибів, і гнильних бактерій. Тому в способі і композиції для зберігання продукції рослинництва для її захисту від гнилі та втрати ваги пропонується використання температури, не вище 4 "С (2-4 7С).
Джерела інформації: 1. Раїепі О52019758А. Опіей 1аїев. Ап ої ргерагіпд жах етиїівіоп5 Іпмепіог: дойп В. Мастії.
Аззідпеє: Саїйогпіа Егиїї Стомег5 Ехспапде. Аррі.26.08.1932, Зег. М 630538. Непемуєйд 06.04.1935
Рибі.О5. 1 1.1935.- 4 р. (триетаноамін). 2. Раїепі 05 2153487А. Опійей біаіез. Сотрозйоп ог соаїйпу їийв апа уедеїарбієв. Іпуепіог:
Уадап М. 5Нпапта; Ав5зідпеє Боод Маспіпегу Согр.- Аррі. Зег. М156957; Ей. 02.08.1937; Рибі. 04.04.1939.-4 р.
З. Раїєпі 05 1529461. Опней іагев. Ап ої ргерагіпд їтевп їтиїї ог таКеї. Іпмепіоге: Егпеві М.
Коо) Вгодаеп, Мііез І. Тгом/ргідде. Аррі. Моб57215, РіЇ.13.08.1923; Рирі.10.03.1925.-11 р. 4. Раїєпі О5 1598697А. Опіпейд біаіевз. Ргосе55 ог Ше ігєаїтепі ої їй Тог Те ргемепійп ої десау.- Іпмепіої5 апа Аззідпеев: М/Пат В. Вагаст, оп А. НамКіп5.- Аррі. 83705, РІЇ. 25.01.1926.-
Рибі. 07.09.1926.- 1 р. 5. Раїєпі О51560559А. Опіей 5іаїез. Ргосевв ог ргезегуаїййоп ої їте5і тив апа медеїарбієв.
Іпуепіоге: Наггу К. Еийоп, Удопп.). Вомлтап, Аррі. Зег. Мо 56415; РІЇ. 14.09.1925; Рибі. 10.11. 1925.- 2р. б. Раїєпі 51693575. Опіей саге5. Ргерагайоп ої їевни тий тог тагКеї. Іпуепіог5 Егпеві М.
Вгодаєп, Міїез Р. Тгомрпдде. Аззідпеє: Вгоддех Со.- Аррі. Зег. Ме72808.- РіЇ. 2.12.1925;. Рибі. 27.11.1928.-6 р. 7. Раїєпі О5 1696704. Опійей еїаїє5. Сотрозйоп ог ігєаййпу їтевзи їШтийв ап медеїабіев.
Іплмепіог: 2еїЇпег БРієпгу Стаду; Авзвзідпеє: 7ейгосіде СПпетіса! Согр.- Аррі. Зег. Мо 104143.-
Ні.23.04.1926; Рифрі.25.12.1928.-8 р.
8. Раїепі 51903283. Опіей біаіез. Ргерагайоп ої їеви тий ог таїКеї. Іпуепіогв: Егпеві М.
Вгодаєп, Міїе5 Р. Тгом/рпдде.- А5зідпее: Вгодаех Со.- Аррі. Зег.Мо 321510.-РІЇ.23.11.1928; Рибі. 04.04.1933.- 5 р. 9. Раїєпі 52379294. Опіїтед 5іаїевз. Ргосев5 ої іппірйіпу дгоУлА ої тоїдв Іпмепіог: Спевієг М.
Соодіпд. Аззідпеє: Веві РБооаз Іпс. Аррі.5ег.Мо 320895 РІЇ. 26.02. 1940; Рибі.: 26.06.1945.-3 р. 10.Раїєпі О5 2374210. Опійей 5їаге5. Ргосев5 ог ігеаїййпу Пий. Іпмепіог: Аппиг РЕ. Каїтаг;
Аззідпее: Госй Маспіпегу Согр.- Аррі. 5ег. М 491520; РІЇ. 19.06. 1943; РИБІ. 24.04.1945.-5 р. 11.Раїепі 052522535А. Опіїєд 5іаїгев. Ттєаїтепі ої їтийв5 апа уедеїарієз Іпуепіог: Ргуог ЮОєап
Еап; Аззідпеє: УмМаМйасе 4 Тіегпап Ргодисі5 Согр Аррі. Бег.Ме 735249 РіЇ. 17.03.1947; Рибі. 19.09.50.-5р. 12. Раїепі ЕРЗ288366А1 Епгореап Раїепі. ІРС АОТ1М59/00 Меїпосдз ої изе ої ригіієа Нуагодеп регохіде дав іп адгісийига! ргодисіоп, мМапзроїї, апа 5іогаде. Іплмепіог датез 0. І ее, Юоцдіавз ..
Возта. Ав5зідпеє Зупехів ЕЕС Аррі. 2015-04-29 МееЕР16787176.3А.- Рибрі.17.10. 2018.-6 р. 13. Мазеєп Т., Кісеїйї А.,Тигап В., АІрапезс Р., О'Опоніа А. О2опе ог рові-Нагмезі ігеайтенпі ої арріє пийв.// Рпуюраїпоіодіа Меадіетапеа.-2015-мо1.54, Мое1.- Р.94-103. 14. Мопієзіпов-Неїтего С, Зтійапіск 9.Г., Тербеїв 9.5., Маїве 5. апа Раїси Г. Сопігої ої сіги5 розіпагуезі десау Бу аттопіа дав їштідайоп апа йв іпПйшепсе оп Ше ейісасу ої Ше шпдісіде ітагаїй// Розіпагуевзі Віоїоду апа Тесппоіоду.- 2011.- Мої!.59.- МоІ.1.-Р. 85-93. 15. Раїепі 52374209. Опійей еїаїе5. Ргосев55 ог ігеайпу тий. Іпмепіог: Айпиг РЕ. Каїтаг",
Вімегзіде, Саїї., аззідпе: Госд Маспіпегу Согрогаїйоп.- Аррі. Зег. Мо 491519 РІіЇ.09.05.1943, РИБІ. 24.04.1945.-5 р. 16. Раїепі 52054392 Опйей аїев5. Аг ої ргемепійїпуд десау. Іплепіог: дадап М. Зпапта.
Аззідпеєе: Роод Маспіпегу Согрогаййоп. Аррі.21.10.1935, 5ег. Мо 45965; Рибрі.15.09.1936.-5 р. 17. Раїепі О5 1774310. Опйей біаіез. Ргосевзвіпу ої їй ю ргемепі десау. Іплепіог: Магту В.
Ваїев; Аззідпее: Сітив Сотрошпа Согр. - Аррі. Зсг.Мо 356614, РіЇ. 19.04.1929; РибІ. 26.08.1930.-2 р. 18. Раїепі О52228410А Опіеай 5іагез. Меїноа ої геїагаіпа десау ої їтезп тив апа медеїарієзв.
Іпуепіоге: Уадап М. Зпагта, Нагту М. Рапсоаві, Аззідпее: Боса Маспіпегу Согрогаїййоп, Аррі. 5сг.Мо 282223 РІЇ. 30.06.1939, РИБІ. 14.01.1941.
Ко) 19. Раїєпі 054120970А Опіей 5іагев. ІРС Аг3 1.3/3 Сотрозйоп ог ргемепіїпуд десау ої їтиї апа іппірйіпу зрогиїайоп ІПегеоп. Іпмепіогв: Уопп В.Вісе; РпПйїр 9У.Гем/ів; Аррі. Мо 428930 Аззідпее:
Вгодаєх Со Нії. 27. 12. 1973, РибБІ. 17.10.1978.-5 р. 20. Еигореап Раїепі Арріїсайоп ЕР2245939А2 ІРС АбІМ 57/12, ЛОІМ 33/00, АОІМ 3/02,
А2387/154 Рові-пагмезі іІгеайтепі. Іпмепіогє: Наизег-Нанпп Ізоїде, Оаміеєє Номжага, Реїег,
МУаспепаопі-Мештапп Шікіке, Кітвсп, Кіаив, Е.ббБіпаНнацв, Рік; Арріїсапі: Вауєг Стор 5сіепсе АС;
Аррі. Мо 10164243.7, РІЇ.02.09.2008; Рибі. 03.11.2010, ВиїІ. 2010/44.- 11 р. 21. Сепіопі Г., Карізагда М.А., ЮБосіог )., РікКегі 5., Киї Т., Раззеї! А., 5тіїапіск 9У.Г. Ов5е ої рпозрпіе заїв іп Іабогаюгу апа зетісоттегсіа! Те5і5 (0 сопігої сіти5 розіпагмевзі десау// Ріапі Оів. 2013. - МоІ.97.- Р. 201-212. 22. Раїси Г., Оваї! 9У., Зтіїапіск у., Адиїаг М.-у., Міпаз І. ЕмаІнайноп ої їоой адайімев апа Іом/- їохіспу сотроцпавз аз апегпайме спетісаї5 Тог Ше сопігої ої РепісШит аіднйашт апа Репісіййит йайсит оп сіги5 пий/Ре5і тападететнпі з5сі.- 2002.- Мої. 58.- 459-466. 23. Раїепі Арріїсайоп Рибіїсайоп Ме 5 2016/0000089 АМІРС АО1М59/26, А2г3В87/157,
А2387/154, А2ЗІ 3/3472, АО1М65/24 Меїтоа ог Те ігєаїтепі апа сопігої ої ро5і-Пагуеві дізеазезв іп їтий5 апа медеїаріеєз апа сотроз5йоп5 сотргівіпуд паїшига! ехігасів апа ріапі-зепдіпепіпа апа/ог
Типдісіда! топтиїайопе ог ве іп зай теїнод. Іпмепіог: Сботе? Негпапде? Епгідие, Мавзсаго5
Тоїтев5, уУцап уобзе Аввідпее: ЮОессо мопам/іде рові-пагуеві ПоїЇдіпдз В.М. (Е5).- Аррі. Ме
О514/768473, 29.01.2014, Рибі. 7.01.2016.- РиБІ.Мо О5 2016/0000089 А1.- 7 р. 24. Раїєепі 5 7708822 В2. Опіей біаіез. А23В7/ 154, А2385/06, А2г387/16,. А23ЗІ 1/212, 0 А2ЗІ1/32, СО8І 91/00,0090191/00 Сотровійоп ог соаїїпу тив медеїаріез апа їом/і едоз5 езресіа|у ивеїці Тог огдапіс ргодисе.- Іпмепіог5: Часоб І апам, Етії Роїуап5Ку, бапієї УМаідтап; Аззідпее:
Маїгаїес Іпіегпаййопа! Ца.- Аррі. М10/482342; РІЇ: 26.06.2002; Рибі.:4.05.2010.- 12 р. 25.Раїєпі 5 746546982. Опітед 5іаїевз. Місторіосіда! Топтиїайоп сотріізіпд еззепіаї! оїЇв ог
ІНнеїг дегімаймез5 ІРО А2ЗВ 7/16 Іплепіог: Зпіт5Ноп Веп-Уепознца; Авззідпее: 5іаїе ої Ізгаєї, Міпівігу ої Адгісийиге є Вита! Оємеіортепі Адгісийига! Везеєагсп Огдапігайоп, Те Моїісапі Сепіег.-Аррі.
Мо.: 10/491,491; РіЇ.3.10.2002; Рибі. 25.1 1.2004.-27 р. 26. Серегин М.С., Жарова СИ., Коротьшева Л.Б. Сохраняемость яблок, покрьтьмх полимерной пленкой. - Сб. Пути снижения потерь пищевьх продуктов при хранений и совершенствования технологии продуктов общественного питания.- Л., 1982, с. 52-55.
27. А. б. СССР Мо 1353398, А 23 В 7/16, Состав для защитьі! фруктов от порчи при хранении.-
Винахідники: Киприанов А.И., Прохорчук Т.И., Попова Л.Г., Юринова А.А., Жарова СИ. 1981.-
Ленинградская лесотехническая академия им. С. М. Кирова и Ленинградский институт советской торговли им. Ф. Знгельса; Заяв. 3833410/31-13, 02.01.85; Опубл. 23.11.87. - Бюл. Мо 43.-3с. 28. УЛао М/., Пи Х., Спеп О., би М., Гі М., Ме Е., Бопд Х., Ри М. Ерзіїоп-роїу-Ї -Іувіпе (е-РІ) ехпібії5 апійшпда! асіїмйу іп мімо апа іп мік адаін5і Воїгуїї5 сіпетгеа апа теспапієт іпмоїмеа//
Розіпагмезі Віоіоду апа Тесппоіоду.- 2020. -МоІ.168.- р. 10. 29. Раїєпі 0О520130137732А1. Опйей З(агех. АО1М413/40, АО 1 М37/46 Апіїптісгоріаї сотровійоп5 апа теїнод5 ої изе ІПегеої Іпумепіогв: Іпуепіогв: Егеагіск Вивсй, Сіетепіоп, МУ (05);
Зієме А. Випгмеїї, Сцаупаро, РА (05); Мак О'"ВейШу; Авзідпеє: Вуосоаї Епіегргізев, Іпс. Аррі.
Ме13/675155 РШ.: 13.11.2012; РибІ. 30.05.2013.- 25 р. 30. Хозпіда Т., Мадазама Т. є-Роїу-І-Іувіпе: тістобіа! ргодисійіоп, Біодедгадаїйоп апа арріїсайоп роїепійа|// Аррі. Містобіо!. Віоїтесппої. 2003.- Мої. 62, Ме1.- Р. 21-26. 31. Раїєпі 54950472 Опйеа біаїєз ТРОС АОїТ Мб63/00 Віосопіго! ої дгеу-тоЇїй іп Роте пПийв ивіпд Астетопішт Бгеме.- Іпмепіог: Моісіеси У.дапівіем/іс2; Аззідпее: Тпе Опійей 5іаїев ої Атегіса аз тергезепієйд Бу їйе 5естеїагу ої Адгісипиге.- Аррі.Мо 159915 РІЇ. 24.02.1988; Рибі. 21. 09. 1990.- 7 р. 32. Магі М., Мапіпі С, Зрадопі А., Мага В., Вепоїїпі Р. Віосопігої! ої арріє розіпагуезі десау ої
Айгеоразіаіштришіапвзі! Розіпагму. Віо!. апа Тесппої.- 2012.-73.- Р.56-62. 33. Раїепі 055041384А.Опіеа біаіез. (РОС АОТ Мб63/00 Рісніа дийПептопаїї (Апатогріи Сапаїда дийПептопаїї) ивеїші Рог їШте бБіоіодіса! сопігої ої ровіпагуеві гоїв іп їгийв5 Іпмепіогв: Спапез Ї.
ММіївоп, Едо Спа!|Іші/...- Аррі. Мо 530381, РІЇ. 30.05.1990: РИБІ. 20.08.91.-7 р. 34. Раїєпі О55668008А Опйей 5іафе5. ІРС С12М1/14 Амігціспі Сеойіспит сапаіїдит ог
Біоіодіса! сопітої ої розіпагуеві гоїв оп ігий. Іпмепіогє: Супіпіа сах. Іауге, М/езіасо; Мапі 5Каїа.
Авзідпее: Тпе Опійей 5іайгез ої Атегіса, аз гергезепієд Бу Ше бестеїагу ої Адгісийите, Те Техав5
АВМ ОМИпімегзігту бБузієт. СоПеде біаїйоп. Тех. - Аррі. Мо 508358 РІЇ. 28.07.1995; Рибі.16. 09.1997.- З р. 35. Раїепі УМІРО (РСТ) М/О1993018654А1. Віоіодіса! сопігої ої рові-Нагуезі аізеазез. АОТМ
Ко) 63/00, Л23В 7/155, С12М1/20, С1281:07, 1:12, 11125, С1281:39, 1:425. Іпулепіог: Сапо І еїїетй,
Нагоіїй Аппиг, біоипйоп Нрюп, Оамій Спапез 5бідсе; А5зідпеє: ТНе Міпівієг ої Адтісипиге, Різнегієв апа Роса іп Нег Війаппіс Ма)|евіу 5 Сомегптепі ої Те Опйей Кіпдаоп ої Стєаї Війаїп апа Моїнегп
Інеїапа.- Аррі. РСТ/5893/00604..- РІЇ. 24.03.1993; Рибрі. 30.09.1993.- 50 р. 36. Раїепї 056017752А.Опінеа біаіез ІРО СО07с 17/00.Віоіодіса! сопігої ої розіпагуеві аізеазев ої роте ий м/йй Рееидотопа5 5угіпдає ру. Іаспгутап5.- Іпмепіог5: Уоісіес! У.Уапівівмісе,
І еопага Мошптап Авзвзідпее: Опіїтейд еіаїгез, Орі. ої Адгісийиге, Зестеїагу ої О5 Орі. ої АдгісиНиге.-
Аррі.Ме07/618437 РІЇ: 27.12.1990; Рибрі.: 25.01.2000.- 10 р. 37. Раїепі 54975277 Віоіодіса! сопігої ої розіпагмезі гоїв іп їийв ивіпд Реепдотопах серасіа апа рутоіпійіп ргодисей ІШегейот. ТРОС Ст12А1/38 Іпмепіогв: УМо|сіесп У.дапівівуліс?, датев
Войтап Азідпеє: Опійва 5іаїез ої Атегіса.- Аррі. Мо 22721173 РіІєд: 2.08.1988, Рибі. 4.12.1990.- 5 р.
З8. Івсгає! Раїепі 116965 Ізгаєї А2ЗМ 12/02 А теїнод ог вітинапеоивіу сієапіпд апа аівіптесіїпа адгісишга! ргодисе. Іпуепіоге: Рак Е., АНагопі У., Мекшіієїї О., М/ізерішт А., Ведем В., Вегез ІЇ.,
Ваг І єм Е. Аззідпее: ТНе іаїє ої Ізгаєї, Міпівігу ої Адгісийите апа Вига! ОемеІортенпі, Адгісишгаї
Кезеагсп Огдапігайоп, (Моїсапі Сепіег) Аррі. Мо 116965; РІЇ. 30.01.1996; Рибі. 14.05.1996.-14 р. 39. Раїепі 51632579. Опіей 5Зіаїгев. Ргосев5 ог Ігеаїтепі ої тий іп їпе ргерагаїйоп ої її Тог тагКеї. Іпмепіог5 апа Абввідпог5: ММШіат А. Вагдег, оп А. Нам/Кіп5, Сіагепсе Р. Віаї».-
Аррі.Зег.Ме83706.-РІЇ.25.01.1926.- Рибрі. 14.06.1927.- 1 р. 40. ММаззептапп В., Киввіаївзснег Р., Вегуд Сх. Місторіотс Незропзе о Ної Уаїег Тгтеаїтепі апа
РоїепііаІ Зупегду У й Віоіодіса! Сопіт! оп 5юогей Аррієз // Егопі. Містобіо!. -2019.- Мої. 10. - АпісіІє 2502. - 12 р.- доії10.3389/тісь.2019.02502 41. Раїепі О5 3420790. Опіей еіатез. ІРС А2387/16; СОВЕ29/04; СОВЕ45 РоїуєїпуІепе-пайшгаї жах етиївіоп5 ог Ше соаїйпу ої тив апа медеїабіев. Іпмепіоге: заці АіІехапдег Савзпег, Евтег
Неїїїпдег, Анагоп КаїснаІ5Ку, Оамій Моїві, Меда Везєагсі апа Оемеіортепі Со., а. (1).- Аррі.
Ме 1683862; РІЇ. 20.02.1962; Рибі. 07.01.1969.- З р. 42. Раїепі СА 2746725. Сапада. Меїнойд ог ргоіопдіпуд Ше 5пеїї Ше ої адгісийига! апа їоса ргодисів. ІРС А23В 7/015, Л23В 7/148, А2З3В 7/158 Іплепіог: пак Ваміа; Арріїсапі: Медаїй ТО (Івгаєї); Аррі. СА 2746725, РІЇ. 15. 12. 2009; Рибі. 24.06.2010.-5 р. 43. Еигореап Раїепі Арріїсайоп ЕР 2893812 ЛІ ІРС А2г387/00, А2З3В 7/022 Меїподй тог ровзі- (510) Нагмеві ігеаййпо сій їТий.- Іпмепіоге: Собреї Уєап, амапеїІа, Сік), Нептапі Місоїа5, Сотпіпеїїв
СнНтгізіюов, Ірроїйо Апюпіо.- Арріїсапі: МУаїег Оіат багі 2800 ОєІетопі (СН) Аррі.Мо 11166445.4; РІЇ.: 17.05.201 1; Рибфі.: 15.07.2015.-ВиїІ. 2015/29,- 12 р. 44. Раїепі КК10049592981. Бош Когеа. ІРС А2ЗВ 7/158. Ітргометепі іп віогаде 5іарійу ої сігив їийїв5 Бу ивзіпа ап еІесігоїу7еа аїКаїїпе улазег.- Аррі. Ме КК10-2003-0001943А; РІЇ. 13. 01. 2003 філь оф оі ру 5 ях о ІА м во і .-12 р. 45. Раїєпі 05 5518988.Опітей біатев. ІРС АОТМЗ3/02; АОТМ27/00; АОТ М29/04; АО1М33/0 Меїнпод ої соипієгасіїпд ап єїпуІєпе гезропзе іп ріапів.- Іпуепіоге: Едмжага С. 5івієгї, 5уїміа М.ВіапКепзпір,
Азвідпее: Мопій Сагоїїпа єїаїе Опімегейу.- Аррі. О508/253,951 РІЇ. 03.06.1994; РибІ.21.05.1996.- 11 р. 46. Патент КО 2 525 722. Российская Федерация. МІК Способ хранения сельскохозяйственной продукции.- Автор: Ханикян Вагинак Львович (К); Патентообладатель: - "АлхиТех"(000О "АлХиТех"ХІШ) Заяв. Ме2013108726/13, 28.02.2013; Опубл.: 20.08.2014 Бюл. Мо 23-76. 47. Іпіепаїййопаї! Арріїсайоп УМО 2005044002 А2 ІРС АТМ Міхішге5 сотргізіпуд 5ігобіїигіп5 апа еШуїєпе тодшіайтг5. УМРО (РСТ). Аррі. Мо РСЛ7ЕР2004/012514 Б. 05.11.2004; РИиБІ.: 19.05. 2005.- Іпмепіоге: Уопп 5. Нагдеп (05), Едзоп Ведііотіпі (ВК), Тей К. Вагаїіпей (05), АїІрег С
Емегвоп (05), Непайк Мрета (05), Тпотав 9. Ной (05), Чозерп Е. 7амієетисна (05), Оап К.
МУезірега (05), МУїпєїт Радетаспег (ОБ); Арріїсапі апа Соттоп Рергезепіайме: ВАБЕ
АКієпдезеїїзспан-25 р. 48. Патент КО 2 667 518. Российская Федерация. МПК СО7С 13/04, А2З3В 7/152, АО ІМ 25/02,
А0О1ТМ 27/00, АОТР21/00 Способ обработки урожая плодов, фруктов, ягод, овощей и зелени перед закладкой на хранение.- Авторьї и патентообладатели: Зиновьева Елена Александровна,
Митник Юрий Викторович, Пархоменко Игорь Олегович, Слуцкий Александр Сергеевич,
Тихонко Аркадий Михайлович.-Заяв.Мо201 7125849,19.07.2017; Опубл.: 21.09.2018, Бюл. Мо27.- 8. 49. Раїепі 05 1064783482. Опійеа 5іагєв. ІРО СОВ8І 5/16, СО8І 39/06, СО99/00, СО9211/06,
Со9.7/40, С094У7/21. Сотровійоп5 апа апйісієв сотргізіпд сотрієхев ої 1-теїНуісусіоргоргепе апа аірна-сусіодехігіп.- Іпуепіоге: Апаге| М/оїіап, Магіив27 Возіак, Магсіп РакиївКі, І исупа Сла|комувКа,
Каїаггупа Аппа СигапомзКа, НокКзапа Каїаггупа НадіомуєКа; Авзідпее: Егевп Іпзеї ЗА, Тогип(РІ).-
Аррі. 05 16/456128; НіЇ. 28.06.2019.-РиБІ. 12.05.2020.-55 р. 50. Тапіг І., Оєу Е.5., Мурот Н. Арріїсайоп ої аїКуїгезогсіпоіїв іп ап огдапіс арріє огснага ог ргоїєсійоп адаїіпві зіогаде дізеазез//Єишг. У. Нопіс. 5сі.- 2019.- Мої. 84, Ме3.-р.І42-151. 51. Раїепі УР 2004208558-А. дарап. ІРС А23В 7/144. Меїпоа ог геїаіпіпуд їтезппевв ої тиїй апа медеїтарієє е.9. сіййи5 їй, іпмоїме5 ргезегміпу їїий5 апа медеїабієз іп ргезепсе ої ргевзеї сопсепігайоп ої аїмІ-ізоїпіосуапаїйє. Іпулепіог: УшаКа Озпіда.- Аззідпеє: Міївирізнпі Сабз Спет. Со.
ПВА Ср ЗИ вроди в о ж Кі, іп. ЕК Аррі. Мо УР20023809204А; РІЇ.: 27.12. 2002; Рибі.: 29.07.2004.- бр. 52. Разпапи Т.А., АКапае 5.А., І ама! 1.О., Іедаро 5оїотоп Ауапаа 1І.5., Адебауо О.В., Іргапіт
А.5., Аспіте К.С., Оіазоре Т.О. ЕмНесі ої моса аз ігеайтепі оп диаїйу рагатеїег5 ої тайшгеа дгеєп Юютайю тий (5оЇайшт Іусорегвісит 1.) дигіпуд зіогаде ІІ). Ехрегіт. Адгіс. Іпіегпаї...- 2019.,-
Мо1.29.- Р. 1-1 1.- Найближчий аналог.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб зберігання продукції органічного рослинництва, що включає обробку фруктів або овочів, який відрізняється тим, що використовують суцільні пластикові ящики, на дно ящиків насипають суміш попелу і фрагментів, площею близько 25 мм, лушпиння зрілого качана кукурудзи і/або промокального паперу, при ваговому співвідношенні фрагментів гігроскопічного матеріалу до попелу 1:4-1:12, яке забезпечує значення лужного середовища рнН210 на поверхні пластин гігроскопічного матеріалу, укладають фрукти або овочі пошарово на висоту близько 17 см, вкривають кожен шар фруктів або овочів сумішшю попелу і фрагментованого лушпиння зрілого качана кукурудзи і/або промокального паперу, при ваговому співвідношенні плодів до суміші 1:1-1:2 так, щоб кожен плід контактував лише з сумішшю, зберігання проводять при температурі 2-4 76.
UAU202006534U 2020-10-09 2020-10-09 Спосіб зберігання продукції органічного рослинництва UA147192U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202006534U UA147192U (uk) 2020-10-09 2020-10-09 Спосіб зберігання продукції органічного рослинництва

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202006534U UA147192U (uk) 2020-10-09 2020-10-09 Спосіб зберігання продукції органічного рослинництва

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA147192U true UA147192U (uk) 2021-04-21

Family

ID=75527601

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202006534U UA147192U (uk) 2020-10-09 2020-10-09 Спосіб зберігання продукції органічного рослинництва

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA147192U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5366995A (en) Fatty acid based compositions for the control of established plant infections
JP6151513B2 (ja) 抗菌組成物及び関連使用方法
TWI731928B (zh) 製備及保存經消毒產品之方法
US6103768A (en) Fatty acid based compositions and methods for the control of plant infections and pests
US20200163333A1 (en) Antimicrobial Compositions and Related Methods of Use
TW201442635A (zh) 苯并氧雜硼在肉類、植物或植物部分上作爲揮發性抗微生物劑之用途
PL199489B1 (pl) Sposób obróbki materiału roślinnego i środek do obróbki materiału roślinnego
WO1996028022A2 (en) Fatty acid based compositions and methods for the control of plant infections and pests
FR2529755A1 (en) Crop protection method by means of cinnamaldehyde
Tsao et al. Interaction of monoterpenoids, methyl jasmonate, and Ca2+ in controlling postharvest brown rot of sweet cherry
Eckert Application and Use of Posthcirvest Fungicides
JP3933363B2 (ja) 抗菌剤及び鮮度保持方法
US8741954B2 (en) Synergistic enhancement of calcium propionate
UA147192U (uk) Спосіб зберігання продукції органічного рослинництва
CN109452356A (zh) 一种牛心甘蓝的采后保鲜处理方法
KR20160078012A (ko) 식물 곰팡이병 방제용 조성물, 이를 포함하는 방제용 팩 및 상기 팩을 이용한 절화 포장 방법
Kumar et al. Postharvest Diseases of Litchi and Their Management
KR101671562B1 (ko) 식물 곰팡이병 방제용 조성물 및 이를 이용한 방제용 물품
RU2757370C1 (ru) Композиция для получения фунгицидного дыма
US20240180155A1 (en) Antimicrobial Compositions and Related Methods of Use
Asrey et al. Eco-friendly postharvest treatments for fruits
Sanzani et al. New techniques for managing postharvest diseases of fruit: physical, chemical and biological agents
Ligorio et al. Control of table grape storage rots by combined applications of antagonistic yeasts, salts and natural substances.
WO2024121412A1 (en) Post-harvest treatment of anthracnose and/or crown rot
Sabır et al. Postharvest treatments to preserve table grape quality during storage and