UA147153U - Прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини - Google Patents

Прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини Download PDF

Info

Publication number
UA147153U
UA147153U UAU202008030U UAU202008030U UA147153U UA 147153 U UA147153 U UA 147153U UA U202008030 U UAU202008030 U UA U202008030U UA U202008030 U UAU202008030 U UA U202008030U UA 147153 U UA147153 U UA 147153U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
probe
wood
spring
latch
thickness
Prior art date
Application number
UAU202008030U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Анатолійович Дерев'янко
Тетяна Юріївна Оксьом
Олександр Миколайович Литвяк
Вячеслав Олександрович Дурєєв
Original Assignee
Національний Університет Цивільного Захисту України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Цивільного Захисту України filed Critical Національний Університет Цивільного Захисту України
Priority to UAU202008030U priority Critical patent/UA147153U/uk
Publication of UA147153U publication Critical patent/UA147153U/uk

Links

Landscapes

  • A Measuring Device Byusing Mechanical Method (AREA)

Abstract

Прилад вимірювання товщини обвугленого шару деревини містить корпус з нерухомою основою, штангу з вимірювальною шкалою, платформу, щуп, головку щупа, направляючу щупа, фіксатор виходу щупа, важіль зведення, клямку, бойок, робочу пружину, регулюючий гвинт, пружину важеля зведення, розміщену на осі, пружину клямки бійка, розміщену на осі, корпус з нерухомою основою виконаний з рукояткою для тримання. При цьому платформа закріплюється зі сторони вільного кінця штанги перпендикулярно, торець щупа виконано заокругленим, який рухається уздовж направляючої щупа. Натискання важеля зведення обертає клямку, яка підіймає бойок до положення, при якому він зісковзує з клямки та вдаряє по головці щупа з силою, що задається регулюючим гвинтом для проходження щупом обвугленого шару деревини до зупинки закругленого торця щупа непошкодженою деревиною, показуючи на вимірювальній шкалі головкою щупа товщину обвугленого шару деревини.

Description

Корисна модель належить до галузі пожежної безпеки і може застосовуватися для виконання робіт з експертного дослідження пожеж при виявленні напрямку поширення вогню, а також місця розташування осередку загоряння.
Відомий неінструментальний спосіб визначення швидкості обвуглювання дерев'яних конструкцій будівлі проводиться шляхом випробування без вогневого впливу неруйнівними методами по комплексу одиничних якісних показників, спираючись на проведення технічного огляду, розташування дерев'яних конструкцій в просторі будівлі і схему обігріву, породу деревини |11.
Недоліком такого способу є те, що він дозволяє встановити лише критичну або граничну товщину обвугленого шару у небезпечному перетині дерев'яних конструкцій при виникненні імовірної пожежі, не спирається на чисельні значення показників конкретних зразків конструкцій і може бути використаним лише на етапі проектування будівель. Також реалізація способу не передбачає можливість його використання при дослідженні конструкцій на місці пожежі.
Відомий метод вимірювання глибини обвугленого шару деревини, що проводиться методом пенетраці (проникання) (2, за допомогою будь-якого гострого металевого предмета, наприклад, шила, цвяха, спиці.
Недоліком застосування гострих металевих предметів для вимірювання глибини обвугленого шару деревини є відсутність можливості отримувати результати повторних вимірів шляхом відтворювання умов виміру з достатньою точністю в інших точках зразка.
Найбільш близьким аналогом є конструкція глибиноміра штангенциркуля, яка включає штангу з нерухомими губками і масштабною лінійкою, рамку з рухомими губками і шкалою ноніуса, глибиномір ЗІ.
Недоліком такого пристрою є відсутність в його конструкції силозадавального механізму, що в свою чергу улоеможливлює дозувати зусилля при вимірі товщини обвугленого шару деревини.
Також з використанням пристрою |З| не представляється можливим відтворювати одне й теж зусилля при вимірюванні у різних точках товщини обвугленого шару деревини.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення приладу для вимірювання товщини обвугленого шару деревини, у якому введення нових конструктивних елементів та зв'язків забезпечувало б підвищити ефективність вимірювання товщини обвугленого шару деревини за рахунок скорочення часу та працевитрат на його проведення, при одночасному підвищенні точності та відтворюваності таких вимірів.
Поставлена задача вирішується тим, що прилад вимірювання товщини обвугленого шару деревини, який містить корпус з нерухомою основою, вимірювальну штангу зі шкалою, згідно з корисною моделлю, додатково містить рукоятку, щуп, головку щупа, направляючу щупа, фіксатор виходу щупа, важіль зведення, клямку, бойок, робочу пружину, регулюючий гвинт, пружину важеля зведення, розміщену на осі, пружину клямки бійка, розміщену на осі, при цьому рукоятка закріплена перпендикулярно до корпусу, торець щупа виконано заокругленим, який рухається уздовж направляючої щупа, натискання важеля зведення обертає клямку, яка підіймає бойок до положення, при якому він зісковзує з клямки та вдаряє по головці щупа з силою, що задається регулюючим гвинтом для проходження щупом обвугленого шару деревини до зупинки закругленого торця щупа непошкодженою деревиною, показуючи на шкалі головкою щупа товщину обвугленого шару деревини.
Це дає змогу забезпечити фіксовану силу введення щупа в обвуглений шар деревини за рахунок заданого попереднього натягнення робочої пружини регулюючим гвинтом.
На фіг. 1 представлено схему приладу для вимірювання товщини обвугленого шару деревини, де: 1 - платформа; 2 - фіксатор виходу щупа; З - вимірювальна шкала; 4 - щуп; 5 - головка щупа; 6 - бойок; 7 - корпус; 8 - робоча пружина; 9 - гвинт регулювання попереднього натягнення робочої пружини; 10 - важіль зведення; 11 - пружина важеля зведення; 12 - вісь пружини важеля зведення; 13 - клямка бійка; 14 - пружина клямки бійка; 15 - вісь пружини клямки бійка; 16 - штанга; 17 - направляюча щупа. На фіг. 2 наведено розміщення приладу на поверхні зразку, де: 18 - прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини; 19 - шар обвугленої деревини; 20 - непошкоджена деревина.
Прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини складається з платформи 1, яка закріплюється зі сторони вільного кінця штанги перпендикулярно, фіксатора виходу щупа 2, виконаного у вигляді плоскої пружини, вимірювальної шкали 3, нанесеної на поверхню штанги 16, щупа 4 із закругленим торцем, головки щупа 5, бійка 6, корпусу приладу 7, робочої пружини 8, гвинта регулювання попереднього натягнення робочої пружини 9, важеля зведення 10, пружини важеля зведення 11, розміщеній на осі 12, клямки бійка 13, пружини клямки бійка 14, розміщеній на осі 15, штанги 16 та направляючої щупа 17. Вісь пружини важеля зведення 12 закріплена на корпусі 7. Вісь пружини клямки бійка 15 закріплена на важелі зведення 10 та провертається навколо осі 12 при натисканні важеля зведення 10.
Прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини 18 працює наступним чином.
Для вимірювання товщини обвугленого шару деревини 19, оператор встановлює корпус приладу 7 так, щоб штанга 16 опиралася платформою 1 на поверхню непошкодженої деревини 20, яка в подальшому вважається базовим (нульовим) рівнем при вимірі. При натисканні на важіль зведення 10, клямка бійка 13 обертається навколо осі 12 та підіймає бойок 6. Гачок клямки 13, підіймаючись вгору, зісковзує з виступу бійка 6. Під дією сили пружності робочої пружини 8, бойок б завдає удар фіксованої сили по головці щупа 5. Сила удару задається гвинтом 9 регулювання попереднього натягнення робочої пружини 8. Щуп 4 із закругленим торцем, рухаючись по направляючій 17, проходить шар обвугленої деревини 19 та спиняється при зустрічі з шаром непошкодженої деревини 20. Головка щупа 5 виконує також функцію покажчика та вказує на шкалі З значення занурення щупа, яке відповідає товщині шару обвугленої деревини. Для зручності зчитування виміряних значень при знятті приладу, положення щупа 4 фіксується фіксатором 2, який виконано у вигляді плоскої пружини.
Для підготовки приладу 18 до нового спрацювання після фіксації виміру відпускається важіль зведення 10, який приводиться в попереднє положення пружиною 11, розміщеною на осі 12, яка закріплена на корпусі 7. Натискається фіксатор 2. Щуп 4 переміщується у вихідне положення, підтискає бойком 6 робочу пружину 8, доки виступ бійка 6 ввійде в зачеплення з гачком клямки 13, яка провертається дією пружини клямки бійка 14, розміщеній на осі 15, яка закріплена на важелі зведення 10.
Таким чином, удосконалення приладу для вимірювання товщини обвугленого шару деревини, який містить корпус з нерухомою основою, вимірювальну штангу зі шкалою, рукоятку, щуп, головку щупа, направляючу щупа, фіксатор виходу щупа, важіль зведення, клямку, бойок, робочу пружину, регулюючий гвинт, пружину важеля зведення, розміщену на осі, пружину клямки бійка, розміщену на осі, при цьому рукоятка закріплена перпендикулярно до корпусу, торець щупа виконано заокругленим, який рухається уздовж направляючої щупа, натискання важеля зведення обертає клямку, яка підіймає бойок до положення, при якому він зісковзує з клямки та вдаряє по головці щупа з силою, що задається регулюючим гвинтом для
Зо проходження щупом обвугленого шару деревини до зупинки закругленого торця щупа непошкодженою деревиною, показуючи на шкалі головкою щупа товщину обвугленого шару деревини, дозволяє забезпечити фіксовану силу введення щупа в обвуглений шар деревини за рахунок заданого попереднього натягнення робочої пружини регулюючим гвинтом, при цьому підвищити ефективність вимірювання товщини обвугленого шару деревини за рахунок скорочення часу та працевитрат на його проведення, при одночасному підвищенні точності та відтворюваності таких вимірів.
Джерела інформації: 1. Пат. 2282179 С2, Россия, МПК 201М 25/00 Способ определенияскорости обугливания деревянньїх конструкцій здания / Ильин Н.А., Козлито К.П., Ильина В.Н., Ковалевский А.С.; патентообладатель Государственноеє образовательное учреждение вьсшего профессионального образования "Самарский государственньій архитектурно-строительньй университет" (СГАСУ). Мо 2004126770/28; заявл. 06.09.2004; опубл. 20.08.2006, бюл. Мо 6. 2. Кріса І.Я., Михайлов Ю.М., Бєлан С.В., Штангей Г.В., Єременко В.П. Методи визначення осередку пожежі // Харків: АЦЗУ. 2005. - 215 с. 3. Пат. 5449 Україна, МПК (2005/03) СО1В 3/20 Штангенциркуль/ Гевко І.Б.; власник патенту
Тернопільський державний технічний університет ім. Івана Пулюя. - Мо 20040604468; заявл. 08.06.2004; опубл. 15.03.2005, бюл. Мо 3.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Прилад вимірювання товщини обвугленого шару деревини, що містить корпус з нерухомою основою, штангу з вимірювальною шкалою, який відрізняється тим, що містить платформу, щуп, головку щупа, направляючу щупа, фіксатор виходу щупа, важіль зведення, клямку, бойок, робочу пружину, регулюючий гвинт, пружину важеля зведення, розміщену на осі, пружину клямки бійка, розміщену на осі, корпус з нерухомою основою виконаний з рукояткою для тримання, при цьому платформа закріплюється зі сторони вільного кінця штанги перпендикулярно, торець щупа виконано заокругленим, який рухається уздовж направляючої щупа, натискання важеля зведення обертає клямку, яка підіймає бойок до положення, при якому він зісковзує з клямки та вдаряє по головці щупа з силою, що задається регулюючим
    60 гвинтом для проходження щупом обвугленого шару деревини до зупинки закругленого торця щупа непошкодженою деревиною, показуючи на вимірювальній шкалі головкою щупа товщину обвугленого шару деревини. в зді Кт є Ех. ож и ВВ ЯК, Ко ровер ЖЕ Х ШОЕ ШК х ПУТ С М о МЕ ШКО преенно д МН У КА ой У І ВВ Боакч ЩО КК МЕ ЕК устя» Ох Є ТІ Я ЕК НЯ Кз ск ПЕВ в дан ЗО ше Бе ик МІ же ий в пт яв й є. ше Ше ее: ши ШЕ ВНенн З ем, й ще дет ЖК: ох їм ох пд С ще ІЙ 000 Нео З За ЕТ ки З: а он ВО ХО хх еко з НИ ; Ка : щі да В ЗМ я оно нн В й ГБО в ще . ОВй АТ в они зе я КУ іх ках и ех а, Ин, с ке ще 0 Не нан ке : ШЙ хи Не: т МИЩЕ фонИИплис ой ЩЕ тет дж ОД ОО оон Шо 15 Как ДКХКХ теки я р ОБО пе, МОХ - ОЗ т М З ше - ЩІ и РІ СЕ ре Ї5 23 ох Й БУК ЗШ Зх З Я ше - ОО ОКО ТЗ ї он ОБОХ - Ко и Кл) ооо ВОК р ї ЕЕ г Ка Е й КИЙ ї що Є н о ше ей МЕ В М ен за МО т п ОО ОКА и жа ОК дн УМО мех ект ЗК ШЕ оди х ВОК м НС ся КЕ В му они ЗИ зх вен ще М зх М ОСІ шт о чих З кл Дн т І ХО денні ом ; їй ши о я нан - КОСЕВКУ КЕК ЕК ЕК ИН ТИНИ М НН Фі фіг, 1 ех ЛО Ия ; пев и СО свити ОО Я ОКО он ВИ ЛИ Ки и и яю, ОА КОН КО Ії ПК А КЗ СУК синя Кк рей Ех с Ж - ЕК ге СИХ де Кто нки ех сн яр МН шк пи и их, щен сн кн нн. | Бе я о А » с я ой Са с Кі ОКО й ок К Ваня кт Ка Кі Пк х А Кя Кай рик й кине г Кк в Какао я сої я х й ср Ина я КЕ Кк я Ще я й ке С АК луки КИ Я КАК КУ ЖИ око ия СЯ Би КУ МО а а о ж ун Он в; я Я ОК КИ и в КИ Ин Кк у юка ен МЕ с. С о. нн, ПН М М вх сх ШЕ ша ЕН , , (А ОО ОХ В НН ж ММ ХХХ НЕК Н КК, ДЕН ОХ ОО У МЕН, ДЕК В ОХ В В В ОО Я ОКИС ОК ОН м МЕ ТТ І І І ДИМ ОО ЕЕ М В о ОС ОО З М ох Ох ОО
    0. ОО о о ой п Я ПОХОО КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК КО КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК КК Кук -- 8.8: 8:8::8::8:8:::8:8:8 8 8).):!:)/8:8:8: 8:88: 8: 4-78... : 8:99: :./:::/7:3 2-9: /8: 8.-ї7И7-72.:868686.6.6.67676767676 6 6 .--
UAU202008030U 2020-12-15 2020-12-15 Прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини UA147153U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202008030U UA147153U (uk) 2020-12-15 2020-12-15 Прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202008030U UA147153U (uk) 2020-12-15 2020-12-15 Прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA147153U true UA147153U (uk) 2021-04-14

Family

ID=75523621

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202008030U UA147153U (uk) 2020-12-15 2020-12-15 Прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA147153U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Torabi et al. Application of Schmidt rebound number for estimating rock strength under specific geological conditions
KR20090120153A (ko) 콘크리트 균열폭 측정기 및 이를 이용한 콘크리트 균열폭측정방법
JPH0621783B2 (ja) 機械部品の疲労・余寿命評価法
UA147153U (uk) Прилад для вимірювання товщини обвугленого шару деревини
EP0280711A1 (en) ARRANGEMENT FOR MEASURING MEAT SOFTNESS.
KR20200106757A (ko) 비파괴 강도 현장측정 장치 및 방법
JP4063727B2 (ja) コンクリート非破壊検査法
RU94018290A (ru) Устройство для определения прочности горных пород
Barker Compliance calibration of the short rod fracture toughness specimen
Barker Data analysis methods for short rod and short bar fracture toughness tests of metallic materials
CN203163685U (zh) 自动激光测尺仪
RU1778613C (ru) Устройство дл испытани образцов на раст жение раскалыванием
Kandil et al. The Influence of Load Misalignment during Uniaxial Low‐Cycle Fatigue Testing—I: Modelling
POUR et al. Scanning impact-echo techniques for crack depth determination
KR101295814B1 (ko) 고온 파괴역학 시험용 균열선단변위게이지
RU2411495C2 (ru) Карманный твердомер колесникова
RU2111312C1 (ru) Устройство для определения свойств горных пород
DE421289C (de) Haertepruefer fuer Metalle
DE273565C (uk)
SU894452A1 (ru) Прибор дл определени прочности бетона
RU2793559C1 (ru) Способ калибровки измерительных систем копра для измерения работы разрушения образцов при испытаниях падающим грузом копра
SU411349A1 (uk)
RU2683600C1 (ru) Способ измерения износа металлических материалов и покрытий
SU838524A1 (ru) Устройство дл определени прочностибЕТОНА
Saha et al. Development and evaluation of handy jute fibre bundle strength tester