UA145367U - Стілець-трансформер - Google Patents

Стілець-трансформер Download PDF

Info

Publication number
UA145367U
UA145367U UAU202002682U UAU202002682U UA145367U UA 145367 U UA145367 U UA 145367U UA U202002682 U UAU202002682 U UA U202002682U UA U202002682 U UAU202002682 U UA U202002682U UA 145367 U UA145367 U UA 145367U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
seat
support
chair
transforming
sitting
Prior art date
Application number
UAU202002682U
Other languages
English (en)
Inventor
Аліна Іванівна Петренко
Станіслав Павлович Мигаль
Original Assignee
Аліна Іванівна Петренко
Станіслав Павлович Мигаль
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Аліна Іванівна Петренко, Станіслав Павлович Мигаль filed Critical Аліна Іванівна Петренко
Priority to UAU202002682U priority Critical patent/UA145367U/uk
Publication of UA145367U publication Critical patent/UA145367U/uk

Links

Landscapes

  • Chairs Characterized By Structure (AREA)

Abstract

Cтілець-трансформер містить опору-підставку з двома амортизуючими поверхнями - верхньою, що являє собою сидіння та низьку спинку, та нижньою, що є трансформованою опорою для гомілок та колінних суглобів, де за допомогою механізмів регулюються кути нахилу трьох опор і повороту гомілкової опори на 360°. Сидіння регулюється за допомогою піастри, яка забезпечена важелем регулювання газ-ліфта і кута нахилу сидіння. Опора для гомілок та колінних суглобів прикріплена за допомогою трубчастого механізму, який регулює висоту, що має знизу круглі пази, які фіксуються затискувальними гвинтами, необхідні для повороту на 360○.

Description

Корисна модель належить до меблевої галузі, зокрема стосується стільця-трансформера, та медицини, за своїм функціональним призначенням. Технічна задача, для якої використовується дана модель, полягає у профілактиці викривлення та підтримці хребта при найбільш оптимальному положенні тіла під час тривалої розумової праці, сидячи і в сидячій позі відпочинку.
Відомий "Стілець-тренажер", що містить шарнірно встановлене сидіння та амортизуючу нижню опору (див. Патент ОА Мо 31093, МПК АЄ1ТН 1/00, 2000 р.).
До причин, що перешкоджають досягненню вказаного вище технічного результату при використанні відомого пристрою, належить те, що такий стілець-трансформер має обмежені функціональні можливості та не відповідає ергономічним вимогам, зокрема не забезпечує анатомічно зручне і правильне положення тіла та, в тому числі, хребта для тривалої праці, сидячи на ньому.
Найближчим аналогом до даної корисної моделі є стілець, що має встановлену в його основі амортизуючу верхню опору, що поєднує сидіння, низьку поперекову опору для спини та прикріплену на трубоподібній стійці амортизуючу нижню опору для гомілок і колінних суглобів (див. "Ергономічний стілець" - Стіта Тміппу - посилання порз//егдодиу.могаргевзв.сот/2011/12/1 7/гемівму-О1-(пе-беві-егдопотіс-сНаїг5/атрі).
До причин, що перешкоджають досягненню вказаного нижче технічного результату при використанні пристрою, належать обмежені функціональні можливості такого стільця, відсутність регулювання положень залежно від індивідуальних антропометричних параметрів людини, не забезпечені умови для роботи з портативними гаджетами, письма (відсутність робочої поверхні), не створені умови для тимчасового відпочинку (відсутність підголівника), відсутність підлокітника(ів), не передбачена можливість трансформувати стілець для розумої праці, сидячи в позі відпочинку (напівлежаче горизонтальне положення).
В основу корисної моделі поставлена задача шляхом удосконалення функціональних і ергономічних властивостей стільця-трансформера врахувати індивідуальні антропометричні параметри та потреби користувача, введенням нових комплектуючих деталей розширити експлуатаційні можливості та забезпечити найбільш зручну поставу людини, зокрема хребта, при розумовій праці.
Зо Поставлена задача вирішується тим, що стілець-трансформер (фіг. 11), що містить опору- підставку з двома амортизуючими поверхнями - верхньою, що являє собою сидіння та низьку спинку (фіг. 9), та нижньою, що є трансформованою опорою для гомілок та колінних суглобів (фіг. 12), де за допомогою спеціальних механізмів регулюються кути нахилу трьох опор і повороту гомілкової опори на 360", а сидіння регулюється за допомогою піастри, яка забезпечена важелем регулювання газ-ліфта і кута нахилу сидіння (фіг. 8), опора для гомілок та колінних суглобів прикріплена за допомогою трубчастого механізму, який регулює висоту, що має знизу круглі пази, які фіксуються затискувальними гвинтами, необхідні для повороту на 3607 (фіг. 7).
Крім цього, сидіння виконане з можливістю зняття, замінивши його на сідлоподібне, за допомогою шестеренного механізму, і повернення гомілкової опори на 180" (фіг. 13).
Причому, до сидіння додається висока спинка з підголівником (фіг. 10) і функціональна робоча поверхня (фіг. б), в результаті чого отримуємо повноцінне робоче крісло з розвернутим на 1807 назад опорою для гомілок (фіг. 14).
Причому, висока спинка з підголівником, нижня та верхня площини сидіння трансформуються по формі шезлонга (фіг. 15).
Стілець-трансформер містить опору-підставку з двома амортизуючими поверхнями - сидіння з низькою спинкою та гомілююовою опорою, згідно з корисною моделлю додатково оснащується опорними елементами та механізмами: відкидною функціональною площиною для роботи з механізмом фіксації та відкидання з горизонтального у вертикальне бічне положення, регулюючими підлокітниками з поворотно-піднімальним механізмом, сидіння з високою спинкою та підголівником з нижньою площиною сидіння, з трансформацією по формі шезлонга, забезпечуючи роботу в положенні напівлежачи, сідлоподібне сидіння для підтримки тіла в положенні сидячи та напівстоячи. Регулювання нахилів і висот всіх площин здійснюється з врахуванням індивідуальних антропометричних показників людини, за допомогою синхромеханізму, який допомагає узгоджено та почерговою змінювати кутові параметри нахилу спинки і сидіння одночасно.
Технічним результатом нового типу є створення багатофункціонального стільця- трансформера шляхом введення нових комплектуючих деталей, предмета з підвищеною мобільністю та розширеними експлуатаційними можливостями. 60 Корисна модель пояснюється кресленнями, на яких зображено:
Фіг. 1 - загальний вигляд стільця-трансформера із запропонованою опорою на гомілки, де дві опорні площини нахилені на 30" та 130" кута розміщення хребта відносно нижніх кінцівок тіла сидячого.
Фіг. 2 - загальний вигляд стільця-трансформера із запропонованим профільованим сидінням, нахиленим на 10" та 90" кута розміщення хребта відносно нижніх кінцівок тіла сидячого, регульованим по вертикалі, та трансформованою опорою як підставкою для ніг.
Фіг. З - загальний вигляд стільця із сідлоподібним сидінням.
Фіг. 4 - загальний вигляд стільця-трансформера із високою спинкою, підголівником та функціональною площиною для письма.
Фіг. 5 - загальний вигляд стільця-трансформера з високою спинкою, підголівником та опорою - підніжжям для розумової праці в напівлежачому положенні тіла.
Фіг. 6 - поворотно-піднімальних механізмів функціональної площини і підлокітника.
Фіг. 7 - трубчастий механізм опори для гомілок та колінних суглобів.
Фіг. 8 - механізм піастри, яка забезпечена важелем регулювання газ-ліфта і кута нахилу сидіння.
Фіг. 9 - механізм кріплення низької спинки до сидіння.
Фіг. 10 - механізм кріплення високої спинки та підголівника до сидіння.
Фіг. 11 - візуалізація стільця-трансформера при сидінні з низькою спинкою і підставкою під ноги.
Фіг. 12 - візуалізація стільця-трансформера при сидінні з низькою спинкою і з опорою на гомілки і колінні суглоби.
Фіг. 13 - візуалізація стільця-трансформера при сидінні з низькою спинкою і з опорою на гомілки і колінні суглоби.
Фіг. 14 - візуалізація стільця-трансформера при сидінні з високою спинкою, підголівником, підлокітником і функціональною робочою поверхнею.
Фіг. 15 - візуалізація стільця-трансформера за використання при розумовій праці, сидячи в позі відпочинку.
Стілець-трансформер складається з функціонально-структурних елементів: сидіння 1, сидіння-опори (для гомілок та колінних суглобів) 2, сідлоподібного сидіння 3, низької спинки 4, високої спинки 5, підголівника б, функціональної площини для письма 7, підлокітника 8.
Стілець-трансформер передбачає такі види положень тіла для тривалої розумової праці: 1) положення тіла при сидінні з низькою спинкою, де сидяча поверхня з опорою на гомілки і колінні суглоби, забезпечені відповідним кутом нахилу (кут сидіння" людини 1307) (фіг. 1); 2) положення тіла при сидінні з низькою спинкою і підставкою для ніг - типу "барний" стілець (кут сидіння" людини 907) (фіг. 2); 3) положення тіла напівстоячи із сідлоподібним сидінням (кут сидіння" людини 1357) (фіг. 3); 4) положення тіла людини при сидінні з опорою для спини з високою спинкою, підголівником, підлокітником і функціональною робочою поверхнею (кут сидіння" людини 907) (фіг. 4); 5) положення тіла при розумовій праці сидячи в позі відпочинку (кут сидіння" людини 1357) (фіг. 5).
Кут сидіння" - кут, що вимірюється між положенням хребта та напрямком ніг людини.
При сидінні на стільці з опорою на гомілки, де дві опорні площини нахилені на 30", забезпечується зміна положення таза у трансверзальній, сагітальній площинах та відбувається зміщення центрів ваги горизонтальних сегментів тулуба та перерозподілення ваги тіла та лінії дії ваги тіла, чим досягається ефект зниження статичного напруження у деформованих ділянках та по-іншому діє антигравітаційна робота м'язів. У стані опори таза та гомілок на стільці- трансформері забезпечується необхідне лордозування поперекового відділу хребта та завдяки розподілу більшого навантаження на коліна забезпечується природне положення хребта людини (фіг. 1).
При сидінні на стільці-трансформері для забезпечення правильного вигину хребта ми використовуємо профілюване сидіння по відомій методиці А. Строкиної та І. Плюшкене, при якій задня частина сидіння нахилена на 10-12" вгору - це забезпечує додаткову опору для таза в куприковій області і без додаткової опори спини зберігає при сидінні природну лінію хребта (фіг. 2).
Сидіння на стільці-трансформері з сідлоподібним сидінням показало себе найбільш зручною позою для тривалого користування останнім. Лікарі вважають, що сидіння взагалі фізіологічно не є природною позою для людини, тому положення тіла з кутом в попереку 135", є практично ідеальним. На думку британського науковця Васіма Башира, коли людина сидить під кутом 90", на хребетні диски чиниться надмірний тиск, вони сплющуються і зміщуються. А положення, при бо якому тіло перебуває під 135-градусним кутом, запобігає надмірному тиску. Таким чином, в офісних працівників, школярів і студентів з'являється можливість запобігти проблемам зі спиною, а саме викривлення хребта у вигляді кіфозу і сколіозу, скорегувавши положення тіла людини (фіг. 3).
При сидінні на кріслі з функціональною робочою поверхнею ми використовуємо профілювання сидіння по Акксерману, враховуючи поправки А. Строкиної та І. Плюшкене, чим забезпечується природне взаєморозміщення хребта і таза. При цьому на думку А. Строкиної та
І. Плюшкене профілювання сидіння разом із високою спинкою і вираженою поперековою опорою сприяють меншій напрузі в м'язах спини, ніж з непрофільованим сидінням і попереково- крижовою опорою спинки (фіг. 4).
При розумовій праці сидячи в положенні відпочинку хребет людини перебуває під кутом 135" між спинкою і сидячою опорою, а між сідальними буграми і ногами утворюється кут 210".
Сучасні наукові дослідники вважають, що таке положення є найбільш зручним і необхідним для фізіологічного відпочинку (фіг. 5).
Всі вищенаведені наукові та медичні дослідження використані та зазначені у підручнику:
Мигаль С.П. Основьі проектирования мебели: Учеб. Пособиє для студентов вузов. - Львов:
Изд-во при Львов. ун-те, 1989. - 168 с.: ил.
Запропонований нами універсальний стілець-трансформер знайде широке використання в офісному просторі при розумовій праці сидячи працівниками та в домашніх умовах для профілактики порушень постави, викривлення хребта та розвантаження одноманітної постави під час роботи. Він також буде використаний при організації робочих місць операторів і диспетчерів різних професій для зняття психофізіологічного напруження та розвантаження хребта при виконанні робочих операцій, що пов'язані з положенням сидячи і відпочинку, завдяки своїй багатоваріаційній трансформації і ортопедично правильним нахилам і габаритам сидінь.
За результатами експериментальної перевірки на практиці запропонована корисна модель є придатною для застосування, оскільки не містить у своєму складі жодних матеріалів та конструкцій, які неможливо було б відтворити на сучасному етапі розвитку науки і техніки.
Широкий діапазон трансформативності стільця-трансформера значно підвищує його експлуатаційні та емоційно-естетичні показники, забезпечуючи бажаний результат при використанні пропонованого нами виробу та обладнання зони розумової праці в житловому чи громадському середовищі життєдіяльності людини.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Стілець-трансформер, що містить опору-підставку з двома амортизуючими поверхнями - верхньою, що являє собою сидіння та низьку спинку, та нижньою, що є трансформованою опорою для гомілок та колінних суглобів, де за допомогою механізмів регулюються кути нахилу трьох опор і повороту гомілкової опори на 360", а сидіння регулюється за допомогою піастри, яка забезпечена важелем регулювання газ-ліфта і кута нахилу сидіння, опора для гомілок та колінних суглобів прикріплена за допомогою трубчастого механізму, який регулює висоту, що має знизу круглі пази, які фіксуються затискувальними гвинтами, необхідні для повороту на З6ог.
2. Стілець-трансформер за п. 1, який відрізняється тим, що сидіння виконане з можливістю зняття, замінивши його на сідлоподібне, за допомогою шестеренного механізму, і повернення гомілкової опори на 1802.
З. Стілець-трансформер за п. 1, який відрізняється тим, що до сидіння додається висока спинка з підголівником і функціональна робоча поверхня, в результаті чого отримуємо повноцінне робоче крісло з розвернутою на 180" назад опорою для гомілок.
4. Стілець-трансформер за п. 3, який відрізняється тим, що висока спинка з підголівником, нижня та верхня площини сидіння трансформуються по формі шезлонга.
я х 2 х і і хе ї ЕНН ме 1 й; г і; Н ГУ х ік у НУ і хе ї і Не Не Н Прож Н НЕ і НЕО іє Ї ож же ІЗ й НИК Н і: ДЕ 3 ГРАВ З К у Аа теж: - Ко ДМ м їй м ма ВМ, ем: й я Н Зх т, Й х М пи нн у Зі, Н ий ше я Пон с ий М ! Ка свеи НУ гани: ШИ се ї ше с і я оо Я а НЯ пн спот,
Фіг. 1 коша Ні х і х Н й: / їх Є НЕ р ГАННА ЦЕ ХА У НКУ ї Ж Н і Ж Н ІЖ ! НЯ Н І, НО ї 5 Ц З ! 4-А а її В ЕМ НЕ Н Вії У кВ нь ОМ ихих 0.202222. Шк І Стих шо В ВОД -Ж ІМ Ним заз Ті Те пн РИ х сс ес УІНИ Гоща. ННЯ ро і ОА Ся КЕ; НИ АК Н Ме І й а
Фіг. 2 ра Ні х Н ; і і х В ІК ЕК Ех 15 У Ії і ж І : ТЖА Н іх Н їж іє
Оу. 1 г ОС а3857 р; С ц ро ДУ в Н ць я Ще а к- тудутЕх о БІ шм - в М ОВ Я пе КН АТ ОМ ще кОм Ї ОЦЕ: гАНИ с хН и у ші р: птн ну Б
Фіг. З м, г х і іх і Й х ях «У 2 : й ще ДН
ДНЯ. х Сі 5 х м З і м 3 хх пенею «хх, дент с нок ме С Пе в НЕ | у мя Н АМКУ Н ' Я ж АД хо ет (в ж АВ ГО Ша Бони ІВ и СН й ой Н ті Н Н НИ іон ї., 4 Кі
Фіг. 4 ке ен о, - : "км хо --35 З де ск ваше Ши о со а ОК дяя сан Ши: має лі шШериєс: ВН и. т У Щи ра Й ГІ
Фіг. 5 и о Ба Х РА пенееех !
с. з о - т ол "7д чо ше
Фіг. 6 вл: І А, дра Д Хе чо аї" «у; Ж ов ЄІтА
Фіг. 7 у. ЄЕЄєсвк нев а Й
Фіг. 8 жа Го» / я ШО
Фіг. 9 ших ! І / 7 / Ї іш І о щи - А їв
Фіг. 10
! шШ й
Фіг.11 й ці со во ОКА Я
Фіг.12 з да ОО «КМИН ОО Й ЕК КО овдювюсих ОО Я КК я З Я ї ВОК З ОКУ Ж ПЕК Я 55 КОНКУ же ПЕН СХ ЕНН В ше С ж Ж ШИ ПЕКИ Ж ЗМ сх о КО с г се МАХ КК НН о ОО МО М А М М М М ПК Я Я п Ов в вввви вик вин В по а Кос
Фіг.13 в х х г ой нов КВН ШУ В Ка ША КЕ ПК Ж піх 0 ЕЕ УОО0ОДЕШНННЕВ ООН У ЛНВ у МОДЕЕЕЕННК й МОЛИНННН Шк В ЕНН З митох ПИШНЕ Є х ШИН х х КО 7 х ШИН
С. хо ВЕК МЕ ЖЕ Ж ОО З Х ПИНН ПЕ х Е З я КН В М ой Б "В ІЕЕ Ж ДИПИНШННИШ ще Я ЕНН ОХ ШЕ о Б с ов ПЗ Ух 5 КЗ я ХЕ ПЗ ІЖе ПЗ я ПЗ же З она Ен Я СОН ХОМ в МЕ ЕОМ ММ ОКХ ОО ох г п» : со о ІПН ЗАМКИ Пт .
Фіг.14
КЗ ї ех
- ВЕК У й ях ВО І м де а як со Є М ОХ х МОМ сен Фіг15
UAU202002682U 2020-05-04 2020-05-04 Стілець-трансформер UA145367U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002682U UA145367U (uk) 2020-05-04 2020-05-04 Стілець-трансформер

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002682U UA145367U (uk) 2020-05-04 2020-05-04 Стілець-трансформер

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA145367U true UA145367U (uk) 2020-12-10

Family

ID=74104383

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202002682U UA145367U (uk) 2020-05-04 2020-05-04 Стілець-трансформер

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA145367U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2438549C2 (ru) Настраиваемое кресло с возможностью принятия множества положений тела и способы его использования
Floyd et al. Anatomical and physiological principles in chair and table design
EP1720429B1 (en) Adjustable cross-legged support seat
US10918213B2 (en) Ergonomic work station chair
US9585478B1 (en) Adjustable seating
Bridger Postural adaptations to a sloping chair and work surface
US4555139A (en) Patient's defined-motion chair
EP1667552B1 (en) Height-adjustable work chair
CA2734571C (en) Chair with tiltable seat
JP6954985B2 (ja) 調節可能な人間工学に基づく椅子
CN100502728C (zh) 一种矫姿保健坐椅
KR20160096253A (ko) 분절 움직임이 가능한 척추 건강 의자
KR101091283B1 (ko) 자세교정용 의자
CN200994588Y (zh) 一种矫姿保健坐椅
KR20200046600A (ko) 무브 체어
UA145367U (uk) Стілець-трансформер
CN215456709U (zh) 一种可调节靠背档位的办公椅椅座
RU170246U1 (ru) Офисное кресло для разгрузки позвоночника
CN101088434A (zh) 一种用于腹部依托/支撑的椅靠
WO2013045481A1 (en) Ergonomic therapeutic seat structure
CN214127732U (zh) 一种坐躺坐具的主体结构
JP6112768B2 (ja) 着座器具
US10828214B2 (en) Stand-up unit with hip flex for wheelchairs and other devices
RU2226975C2 (ru) Одиночное кресло с переменными частями сиденья
RU2159568C1 (ru) Кресло "здоровье"