UA144093U - Спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу - Google Patents

Спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу Download PDF

Info

Publication number
UA144093U
UA144093U UAU202004114U UAU202004114U UA144093U UA 144093 U UA144093 U UA 144093U UA U202004114 U UAU202004114 U UA U202004114U UA U202004114 U UAU202004114 U UA U202004114U UA 144093 U UA144093 U UA 144093U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
blood
skin
microtube
taking
selected sample
Prior art date
Application number
UAU202004114U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Дмитрович Небещук
Дмитро Юрійович Рибальченко
Дмитро Леонідович Мартиненко
Original Assignee
Олександр Дмитрович Небещук
Дмитро Юрійович Рибальченко
Дмитро Леонідович Мартиненко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Дмитрович Небещук, Дмитро Юрійович Рибальченко, Дмитро Леонідович Мартиненко filed Critical Олександр Дмитрович Небещук
Priority to UAU202004114U priority Critical patent/UA144093U/uk
Publication of UA144093U publication Critical patent/UA144093U/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)

Abstract

Спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу, включає взяття цільної капілярної крові, для чого попередньо стерилізують шкірний покрив пальця у місці передбачуваної пункції, фіксують палець натисканням в зоні взяття крові зусиллям, проколюють шкіру скарифікатором з подальшим висиханням шкіри, видавлюють шар крові розміром до 0,3-0,5 см3 на попередньо оброблену поверхню шкіри, далі капіляром не доторкуючись шкіри, відбирають 0,03 см3 крові та вводять її до мікропробірки зі спеціальною рідиною, повторюють це до 5 разів, по закінченні мікропробірку з відібраним зразком щільно закривають, маркують і поміщають в штатив у вертикальному вигляді, зберігають або транспортують протягом 24 годин при температурі 4-8 °С. Відібраний зразок використовують для внесення безпосередньо у лунки планшету ІФА для першої інкубації.

Description

Корисна модель належить до ветеринарної та гуманної медицини, а саме до методів відбору, пробопідготовки, транспортування, зберігання та ідентифікації зразків крові тварин і людини для подальшого дослідження в імунологічних тестах.
На точність і правильність результатів серологічних досліджень впливають техніка взяття крові, використовувані при цьому інструменти (голки, скарифікатори та ін), пробірки, в які відбирають, а в подальшому зберігають і транспортують кров, а також умови зберігання та підготовки проби до аналізу.
Традиційні способи відбору, пробопідготовки, транспортування, зберігання та ідентифікації зразків крові, що широко використовуються в даний час являються основними джерелами лабораторних помилок, що призводять до низької якості результатів аналізів.
Існує загальновідомий метод забору венозної крові для серологічного дослідження в пробірки за допомогою голки. У пробірку обережно збирають 3-5 мл крові, уникаючи травмування еритроцитів для попередження гемолізу. Після відстоювання і центрифугування крові сироватку за допомогою піпетки переносять в іншу пробірку і зберігають у холодильнику при температурі 4 "С до проведення досліджень.
Недолік цього методу полягає в тому, що він травматичний, потребує відбору венозної крові, трудомісткий, оскільки для отримання сироватки крові зразки необхідно витримати в термостаті та здійснити центрифугування, а зразки крові, отримані цим методом потребують певних умов зберігання та транспортування. Даний метод повною мірою не забезпечує надійну ідентифікацію зразка
Відомий метод відбору та зберігання зразків ДНК або білків крові та інших біологічних рідин організму (пат. 0О56036659, (301М 33/49 від 14.03.2000) з використанням абсорбуючих паперових карток (дисків), на які наноситься і висушується крапля крові, слини та ін. біологічних рідин. Картки з висушеними зразками можна підписати, транспортувати і зберігати до проведення аналізу.
Недоліком цього методу є багатоетапність (етап елюції зразка та етап розведення зразка) пробопідготовки зразка для використання в імуноферментному аналізі.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалення системи для відбору та пробопідготовки зразків крові для використання в імуноферментному аналізі шляхом забору
Зо цільної капілярної крові щоб забезпечити швидкий, не травматичний та економічно вигідний відбір крові для імуноаналіза, який дозволить відібрані зразки крові зберігати, транспортувати і використовувати в імуноаналізі з ідентифікацією зразка на будь-якому етапі.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу. Спосіб включає взяття цільної капілярної крові, для чого попередньо стерилізують шкірний покрив пальця у місці передбачуваної пункції, фіксують палець натисканням в зоні взяття крові зусиллям, проколюють шкіру скарифікатором з подальшим висиханням шкірі, видавлюють шар крові розміром до 0,3-0,5 см3 на попередньо оброблену поверхню шкіри, далі капіляром не доторкуючись шкіри відбирають 0,03 см3 крові та вводять її до мікропробірки зі спеціальною рідиною, повторюють це до 5 разів, по закінченні мікропробірку з відібраним зразком щільно закривають, маркують і поміщають в штатив у вертикальному вигляді, зберігають або транспортують протягом 24 годин при температурі 4-8 С.
Спосіб відрізняється тим, що відібраний зразок використовують для внесення безпосередньо у лунки планшету ІФА для першої інкубації.
Спосіб відрізняється тим, що маркування мікропробірки з відібраним зразком проводять шляхом нанесення штрих-коду, магнітної смужку, числового коду, літерного коду або подібної системи кодування чи збереження інформації, або просте маркування кольором.
Цей спосіб є простим і не травматичним - оскільки для аналізу за допомогою скарифікатора та одноразової піпетки відбирається в ємкість із спеціальною рідиною лише одна крапля свіжої крові та економічно вигідним, тому що не потребує пробопідготовки, а значить додаткового обладнання і часу для отримання сироватки крові, оскільки система містить спеціальну рідину яка одночасно володіє функціями антигемолізного розшарування крові, консервації та знезараження.
Рідина, що використовується у системі одночасно являє собою розчин для розведення зразка в тест-системах ІФА, що дозволяє уникнути складної процедури рознесення та розведення сироваток на першому етапі проведення ІФА.
Завдяки способу забезпечується знезараження відібраного зразка, оскільки спеціальна рідина містить дезінфектант;
Завдяки цьому способу можна проводити ручне маркування зразка на відповідному полі, за допомогою спеціального обладнання провести реєстрацію та ідентифікацію зразка за допомогою нанесеного баркоду та знезаражений зразок можна транспортувати без дотримання додаткових засобів біобезпеки.
У способі, що захищається, скарифікатор - любий сертифікований пристрій для взяття капілярної крові.
Капіляр (одноразова піпетка) - пластиковий або скляний пристрій, що дозволяє здійснити точний відбір (похибка ж/- 10 95) певної кількості капілярної крові та перенести її в ємкість із спеціальною рідиною.
Ємкість для спеціальної рідині - сертифікована для роботи з біологічними рідинами пластикова або скляна мікропробірка об'ємом 0,5-5,0 з кришкою, що гарантує щільність пакування.
Спеціальна рідина - буферний розчин, що має властивості антигемолізного розшарування крові, консервації, знезараження та одночасно являє собою розчин для розведення зразка в тест системах ІФА.
Штатив для мікропробірок - пластиковий або металевий пристрій з відповідною кількістю отворів (лунок) певного діаметру для вертикального утримання мікропробірок в заданих температурних умовах.
Спосіб для відбору та пропопідготовки зразків цільної капілярної крові для використання в імуноферментному аналізі працює таким чином.
По-перше ідентифікують пацієнта. Очищають місце передбачуваної пункції дезинфікуючим засобом і дають шкірі висохнути. Проводять прокол шкіри скарифікатором та видавлюють шар крові розміром до 0,3-0,5 см3 на оброблену поверхню шкіри. Капіляром не доторкуючись шкіри відбирають 0,03 см: крові.
Відібрану кров переносять до мікропробірки зі спеціальною рідиною та акуратно без піноутворювання опипетують до 5 разів по закінченні щільно закривають. Маркують мікропробірки з відібраним зразком і поміщають в штатив у вертикальному вигляді, далі зберігають або транспортують протягом 24 годин при температурі 4 - 48 "С.
Всі етапи, необхідні для взяття проби і маркування, зв'язані між собою таким чином, що жоден з них не може бути виконаний окремо.
Коо)

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу, який відрізняється тим, що включає взяття цільної капілярної крові, для чого попередньо стерилізують шкірний покрив пальця у місці передбачуваної пункції, фіксують палець натисканням в зоні взяття крові зусиллям, проколюють шкіру скарифікатором з подальшим висиханням шкіри, видавлюють шар крові розміром до 0,3-0,5 см?" на попередньо оброблену поверхню шкіри, далі капіляром не доторкуючись шкіри, відбирають 0,03 см крові та вводять її до мікропробірки зі спеціальною рідиною, повторюють це до 5 разів, по закінченні мікропробірку з відібраним зразком щільно закривають, маркують і поміщають в штатив у вертикальному вигляді, зберігають або транспортують протягом 24 годин при температурі 4-8 С.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що відібраний зразок використовують для внесення безпосередньо у лунки планшету ІФА для першої інкубації.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що маркування мікропробірки з відібраним зразком проводять шляхом нанесення штрих-коду, магнітної смужки, числового коду, літерного коду або подібної системи кодування чи збереження інформації, або просте маркування кольором.
UAU202004114U 2020-07-07 2020-07-07 Спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу UA144093U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004114U UA144093U (uk) 2020-07-07 2020-07-07 Спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004114U UA144093U (uk) 2020-07-07 2020-07-07 Спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA144093U true UA144093U (uk) 2020-08-25

Family

ID=72340018

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202004114U UA144093U (uk) 2020-07-07 2020-07-07 Спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA144093U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7378054B2 (en) Specimen collecting, processing and analytical assembly
JP2021120681A (ja) 拭い取りを受け取るための機器、システム、方法及びキット
JP2731613B2 (ja) 酵素免疫測定用カートリツジ、それを用いた測定方法及び測定装置
JP4372358B2 (ja) サンプル収集および試験システム
RU2243998C2 (ru) Устройство и способ тестирования биологической жидкости
PT1206217E (pt) Frasco descartável com dispositivo de distribuição de amostras.
JP5080395B2 (ja) 検体容器
ES2769006T3 (es) Método para determinar actividad bacteriana en una muestra biológica
CN107782575A (zh) 一种收集和检测样本中被分析物质的系统及其方法
CN103472227A (zh) 一种循环肿瘤细胞检测试剂盒、配套仪器及应用
US20150017656A1 (en) Rapid Lateral Flow Assay Method for Detecting Low Quantity Liquid or Dry Samples
CN206008735U (zh) 用于保藏和运输体液样品的设备和吸附构件及反应容器
UA144093U (uk) Спосіб взяття та пробопідготовки зразків крові для імуноферментного аналізу
US20030007892A1 (en) UA cup
CN206945339U (zh) 一种样本收集装置
CN202201884U (zh) 一种细胞生物技术用试剂盒
CN117110604A (zh) 检测新冠病毒抗原的免疫层析试纸条
CN210347665U (zh) 非洲猪瘟病毒微流控检测仪
UA143212U (uk) Пристрій для забору проб крові та інших біологічних рідин для імуноаналізу
JP3240552U (ja) 糞便サンプル採取検査装置
CN207649937U (zh) 一种样本采集和保存装置
RU2706405C1 (ru) Набор для получения, хранения и транспортировки сухих образцов крови или сыворотки крови птиц для контроля эффективности вакцинации
CN217089303U (zh) 用于全自动免疫生化分析仪的高底样品冻存管
Duncan et al. Lab Tests: Collecting Quality Samples
Ondrak Diagnosis of bovine trichomoniasis