UA144027U - Композиційний фітопрепарат для лікування атопічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями - Google Patents

Композиційний фітопрепарат для лікування атопічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями Download PDF

Info

Publication number
UA144027U
UA144027U UAU202001980U UAU202001980U UA144027U UA 144027 U UA144027 U UA 144027U UA U202001980 U UAU202001980 U UA U202001980U UA U202001980 U UAU202001980 U UA U202001980U UA 144027 U UA144027 U UA 144027U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
treatment
lanolin
children
flowers
cheilitis
Prior art date
Application number
UAU202001980U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Семенович Мельник
Людмила Федорівна Горзов
Катерина Володимирівна Зомбор
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет" filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Ужгородський Національний Університет"
Priority to UAU202001980U priority Critical patent/UA144027U/uk
Publication of UA144027U publication Critical patent/UA144027U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)

Abstract

Композиційний фітопрепарат для лікування атонічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями містить вазеліно-ланолінову суміш та рослинно-спиртову настоянку. Він виконаний у формі гідрофільної мазі 5 %, до складу якої входить вазелін, ланолін, спирт етиловий 70 %, квітки календули, трава водяного перцю, трава звіробою, листя шавлії та квітки ромашки, при наступному співвідношенні компонентів, мас. г: квітки календули 1 трава водяного перцю 1 трава звіробою 1 листя шавлії 1 квітки ромашки 1 етиловий спирт 70 % 50 вазелін 80 ланолін 20.

Description

Корисна модель належить до медицини, зокрема до стоматології та фармакології, і стосується лікування агонічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями.
Порушення в розвитку зубощелепного апарату завдають шкоди не тільки здоров'ю дитини, але і негативно впливають на її адаптацію в соціальному середовищі. За даними багатьох досліджень, поширеність зубощелепних аномалій (ЗЩА) в структурі стоматологічної захворюваності стоїть на третьому місці після карієсу зубів і патології тканин пародонта |З.
В дослідженнях останніх років відзначається ріст розповсюдженості зубощелепних аномалій, а показники їх частоти у дітей різних регіонів України свідчать про поліетіологічний фактор появи даної патології (4). Найбільш часто у дітей з ЗЩА зустрічається форма ураження губ - атонічний хейліт (АХ).
При АХ уражується шкіра червоної облямівки губ пероральної ділянки, причому найбільш інтенсивно патологічний процес проявляється в ділянці кутів рота. У клінічній картині АХ переважають гіперемія, набряк, сухість і стягнутість тканин губ; лущення червоної кайми; одиничні глибокі або множинні дрібні тріщини по всій поверхні червоної облямівки губ і в кутах рота, ліхеніфікація шкіри кутів рота. У таких дітей спостерігається часте порушення сну, виникають напади нестерпного свербежу, змінюється поведінка. В деяких випадках розвиваються невротичні реакції та формуються психопатологічні риси особистості.
АХ характеризується тривалим перебігом, загострення захворювання виникають переважно в осінньо-зимовий період. Хейліт чинить суттєвий вплив на самопочуття і соціальну активність хворих, погано піддається стандартним методам терапії. Безуспішність стандартних підходів до лікування даного захворювання визначає необхідність розробки обгрунтованої методики лікування АХ, що дозволить підвищити її ефективність та попередити рецидиви захворювання.
Існуючі на сьогодні численні способи лікування атопічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями, спрямовані головним чином на медикаментозне усунення запальних явищ шкіри червоної облямівки губ пероральної ділянки та кутів рога і базується на їхній протизапальній, епідермостатичній, антиалергічній, місцевознеболювальній дії (2). Найчастіше лікарі- стоматологи призначають: протигрибкові препарати (ністатин у пастилках чи суспензії), клотримазол пастилки (міцелекс), флуконазол (дифлюкан), кетоконазол або ітраконазол (споранокс), крем з фузидієвою кислотою від стафілококової інфекції, мазь на основі
Зо кортикостероїдів на протязі 1-2 тижнів.
Найбільш близьким за технічною суттю є спосіб лікування атопічного хейліту у дітей та підлітків шляхом застосування антигістамінних засобів, препаратів для зовнішнього застосування та імуномодуляторів. Як антигістамінні засоби використовують антигістамінний препарат третьої генерації Телфаст по 1 табл., протягом 24 діб, як препарати для зовнішнього застосування призначають препарати залежно від стадії патологічного процесу, а як імуномодулюючий засіб використовують імуномодулятор бактеріального походження Імудон по 1,5-2 табл., 3-4 рази в день, 2-3 курси по 10 днів з проміжками в 20 днів.
В основу корисної моделі поставлено задачу розробити композиційний фітопрепарат для лікування атопічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями, що включає у введення до комплексу лікувальних заходів мазі, яка виготовлена на основі лікарських грав, що дозволяє підвищити ефективність лікування та запобігти прогресуванню запального процесу в ділянці шкіри червоної кайми губ та кутів рота.
Поставлена задача вирішується таким чином, що запропоновано композиційний фітопрепарат для лікування атонічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями, що містить вазеліно-ланолінову суміш та рослинно-спиртову настоянку, який відрізняється тим, що виконаний у формі гідрофільної мазі 595, до складу якої входить вазелін, ланолін, спирт етиловий 70 95, квітки календули, трава водяного перцю, трава звіробою, листя шавлії та квітки ромашки при наступному співвідношенні компонентів, мас. г: квітки календули 1 трава водяного перцю 1 трава звіробою 1 листя шавлії 1 квітки ромашки 1 етиловий спирт 70 95 50 вазелін 80 ланолін 20.
Композиційний фітопрепарат розроблений наступним чином:
Композиційний фітопрепарат для лікування атонічного хейліту виконаний у формі гідрофільної мазі 5 95, що містить вазеліно-ланолінову суміш та рослинно-спиртову настоянку.
Вазеліно-ланолінова суміш, як основа мазі, використовується у співвідношенні компонентів 80 г вазеліну та 20 г ланоліну у 100 г основи. Рослинно-спиртову настоянку отримували у співвідношенні компонентів 50:5, де 50 г - кількість етилового спирту 70 95, 5 г - суміш рослинних компонентів, до складу якої входять квітки календули - Саіеєпаціа ойісіпаїї5 Г., трава водяного перцю - Роїудопі Нуагорірегі5 пПегба, трава звіробою - (Нурегісит репогайшт /..), листя шавлії - (Заїміа ойісіпаїї5), квітки ромашки - (Маїйгісапа спатотіМа), взяті у рівних кількостях, тобто 11211217.
Мазь є м'якою лікарською формою, призначеною для нанесення на шкіру, що складається з декількох лікарських речовин, рівномірно в ній розподілених. Основа забезпечує необхідну масу мазі і, таким чином, належну концентрацію лікарських речовин, м'яку консистенцію, необхідну для зручності нанесення на шкіру. Хімічна інертність основи гарантує відсутність взаємодії з лікарськими речовинами, зміни під дією зовнішніх факторів (повітря, світло, вологість, температура), отже, забезпечує стабільність мазі.
Одержана гідрофільна мазь 595 забезпечує виражену пролонговану антибактеріальну, ранозагоювальну і кератопластичну дію.
Слід зазначити, що компоненти, які входять до складу мазі збалансовані таким чином, щоб досягти найвищого терапевтичного ефекту при лікуванні хейлітів у дітей із зубощелепними аномаліями. При зменшенні або збільшенні вмісту компонентів у мазі виникає ризик виникнення побічних ефектів. Підбір рослинної сировини обумовлений терапевтичними властивостями рослинних компонентів, які входять до складу рослинно спиртової настоянки.
Так, квітки календули (Ріоге5 СаІепдціає) містять каротиноїди, флавоноїди, олію ефірну, сапоніни, гірку речовину календен, речовини смолисті і дубильні, слиз, інулін, кислоти органічні, фітостерин, ферменти, вітамін А, алкалоїди. Цей комплекс біологічно активних речовин має протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну дію, прискорює процеси регенерації та епітелізації тканин.
Як відомо, трава водяного перцю (Негба Роїудопі Нуагорірегів) містить дубильні речовини, ефірну олію і глікозид, саме він і дозволяє прискорити згортання крові. У сукупності ці компоненти надають відмінний бактерицидний вплив. Своїми кровоспинними властивостями водяний перець зобов'язаний глікозиду полігоперіну і вітаміну К. Також до складу входять кемпферол, гіерозид, кверцетин, ізорамнетин, рамназин, флавоноїди, рутин і органічні кислоти.
Зо Ці речовини зменшують крихкість судин і їх проникність |11.
Трава звіробою (Неба Нурегісі репогаїї) - містить дубильні речовини, флавоноїди, сапоніни, гіперин, ефірну олію, смолисті речовини, каротин, аскорбінову кислоту. Вона виявляє протизапальну, протимікробну та в'яжучу дію.
Листя шавлії (Роїїшт Заїміає опйісіпа! із) містять ряд цінних хімічних речовин, що наділяють рослину цілющими властивостями: ефірні масла, у складі з цінеолом - природним антисептиком; алкалоїди, вітаміни, дубильні речовини, гліцериди жирних кислої, флавоноїди.
Завдяки ним компонентам шавлія лікарська має такі властивості: протимікробні, протизапальні, регенеруючі, загальнозміцнюючі, легкі знеболюючі, кровоспинні. Великий спектр дії шавлії визначив широку популярність цієї рослини у медичній практиці, зокрема і в стоматології.
Квітки ромашки (Ріоте5з Спнатотійає) внаслідок дії азулену, ефірної олії, антемісової кислоти, глікозиду, терпену, капринової кислоти, ізовалер'янової кислоти, слизу, камеді, білків виявляють протизапальні властивості, підсилюють процеси регенерації тканин, виявляють деякий антисептичний та в'яжучий вплив, мають виражену спазмолітичну дію завдяки апігеніну.
Препарати ромашки лікарської проявляють знеболюючу, протиалергійну та антимікробну дію
ПІ.
Завдяки своєму складу при зовнішньому застосуванні квітки ромашки проявляють протизапальну, знеболюючу, епітелізуючу, антимікробну та антимікотичну дію.
Таким чином, завдяки такому поєднанню рослинної сировини забезпечується підвищення терапевтичного ефекту при лікуванні хейлітів у дітей та підлітків з зубощелепними аномаліями, зниження ризик) виникнення побічної дії, а також лікарська форма, яка є зручною для використання дітьми та підлітками.
Мазь наноситься на уражену ділянки шкіри 2 рази на день (ранком та ввечері) після їди.
Корисна модель була апробована в умовах дитячих лікувально-профілактичних закладів.
Заявлена корисна модель ілюструється такими прикладами:
Приклад 1. Пацієнт А., 11 років скаржився на набряк червоної облямівки губи, свербіж, печіння в пероральній ділянці кута рота справа. На шкірі обличчя, справа в ділянці кута рота відмічалась незначна гіперемія та набряк, тріщина, болісна при пальпації. Після обстеження було встановлено діагноз - атонічний хейліт. Дитині був призначений композиційний фітопрепарат для лікування агонічного хейліту виконаний у формі гідрофільної мазі 5 95. Мазь бо рекомендували наносити на уражену ділянку шкіри 2 рази на день (ранком та ввечері) після їди,
протягом 5-6 днів. Після проведеного курсу лікування при об'єктивному обстеженні було відмічено поліпшення стану тканин шкіри обличчя, справа в ділянці кута рота, повну регресію ознак атонічного хейліту (зникла гіперемія, набряк). Скарг від пацієнта не надходило.
Приклад 2. Пацієнт Ф., 7 років, скарг не пред'являв. На шкірі обличчя в ділянці кутів рота відмічалась гіперемія та незначний набряк, дрібнопластинчасте лущення, помірно виражена ліхенізація шкіри кутів рота. Під час обстеження було встановлено діагноз - атонічний хейліт.
Дитині був призначений композиційний фітопрепарат для лікування атопічного хейліту виконаний у формі гідрофільної мазі 5 95. Мазь рекомендували наносити на уражену ділянку шкіри 2 рази на день (ранком та ввечері) після їди, протягом 5-6 днів. Після проведеного курсу лікування при об'єктивному обстеженні було відмічено відсутність ознак атонічного хейліта (зникла гіперемія, набряк, сухість і лущення шкіри обличчя).
Приклад 3. Пацієнт М., 15 років, скаржився на наявність гіперемованих тріщин в ділянці кутів рота, свербіж та печіння, болісність і дискомфорт в ділянці червоної облямівки губ. Під час обстеження було встановлено діагноз - атонічний хейліт. Дитині був призначений композиційний фітопрепарат для лікування атонічного хейліту виконаний у формі гідрофільної мазі 5 96. Мазь рекомендували наносити на уражену ділянку шкіри 2 рази на день (ранком та ввечері) після їди, протягом 5-6 днів. Після проведеного курсу лікування при об'єктивному обстеженні було відмічено відсутність ознак атопічного хейліту (зникла гіперемія, свербіж та печіння, біль та дискомфорт в ділянці червоної облямівки губ).
Композиційний фітопрепарат для лікування атонічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями зручний у застосуванні. Після застосування композиційного фітопрепарату у пацієнтів відмічали поліпшення стану шкіри в ділянці червоної облямівки губ.
Корисна модель може бути рекомендована для використання в амбулаторній та стаціонарній практиці.
Джерела інформації: 1. Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні на 2015 рік 30
ІЕлектронний ресурс| - Режим доступу пПЕр/Лумлиу. меї.дом.ца/5йез/деташев/Неевіг-29-04- 2015. раї. 2. Савичук Н. 0. Особливості клініки та фактори ризику виникнення атонічного хейліту / И. 0.
Зо Савичук, М. М. Соломонюк // Ліки України. - 2004. - Мо 1. - С. 79-81. 3. Терапевтическая стоматология детского возраста / |Л. А. Хоменко, Л. П. Кисельникова, Н.
И. Смоляр и др.|; под ред. проф. Л. А. Хоменко, проф. Л. П. Кисельниковой. - К.: Книга плюс, 2013. - 864 с. 4. Фліс П. С. Ортодонтія. Зубощелепні аномалії та деформації. Оепіодпайіс Апотаїїез апа
Оеїоптайноп // П. С. Фліс, Г. П. Леоненко, В. В. Філоненко, Н. М. /Дорошенко/ - К. ВСВ "Медицина", 2015. - 176 с.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Композиційний фітопрепарат для лікування атонічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями, що містить вазеліно-ланолінову суміш та рослинно-спиртову настоянку, який відрізняється тим, що виконаний у формі гідрофільної мазі 595, до складу якої входить вазелін, ланолін, спирт етиловий 7095, квітки календули, трава водяного перцю, трава звіробою, листя шавлії та квітки ромашки, при наступному співвідношенні компонентів, мас. г: квітки календули 1 трава водяного перцю 1 трава звіробою 1 листя шавлії 1 квітки ромашки 1 етиловий спирт 70 95 50 вазелін 80 ланолін 20. 0000 Компютернаверстка ОО. Гергіль 00000000 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,
    вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU202001980U 2020-03-23 2020-03-23 Композиційний фітопрепарат для лікування атопічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями UA144027U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001980U UA144027U (uk) 2020-03-23 2020-03-23 Композиційний фітопрепарат для лікування атопічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001980U UA144027U (uk) 2020-03-23 2020-03-23 Композиційний фітопрепарат для лікування атопічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA144027U true UA144027U (uk) 2020-08-25

Family

ID=72339957

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202001980U UA144027U (uk) 2020-03-23 2020-03-23 Композиційний фітопрепарат для лікування атопічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA144027U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU749922B2 (en) A medicament for treating recurrent ulcer of mouth and Behcet's syndrome
RU2419449C1 (ru) Средство для лечения больных лекарственным гепатитом
KR20120053390A (ko) 아토피 개선 효능을 갖는 보습탄력 화장품 및 그 제조방법
UA144027U (uk) Композиційний фітопрепарат для лікування атопічного хейліту у дітей із зубощелепними аномаліями
RU2190419C1 (ru) Лекарственный растительный сбор "фитомакс"
CN101066318A (zh) 一种祛痤疮的保健品
CN1261123C (zh) 一种治疗巴氏囊肿、疖、疔、疮、痈的中药制剂
CN115006466B (zh) 一种治疗湿热兼阳虚型湿疹的中药制剂及其制备方法
RU2810419C1 (ru) Способ лечения хронического пародонтита
CN1262300C (zh) 治疗脚气的药水
RU2110252C1 (ru) Композиция "лвс" для лечения синдрома хронической усталости
RU2411955C1 (ru) Средство для лечения дисбиоза кишечника у больных с хроническим криптогенным гепатитом
RU2032420C1 (ru) Лекарственный сбор для детоксикации организма (варианты) и способ детоксикации организма
RU2133096C1 (ru) Биологически активная добавка к пище "пари" и способ ее употребления
CN105902722B (zh) 一种治疗白癜风的中药组合物及其制备方法与应用
CN1136886C (zh) 治疗胆囊炎外敷剂
RU2063766C1 (ru) Способ оздоровления организма
CN109646591A (zh) 一种用于口腔的组合物及其应用
CN1391950A (zh) 消痘液
CN1759879A (zh) 治疗褥疮的中药药膏及其制备方法
RU2102998C1 (ru) Лекарственный фитопрепарат "алевалон" для лечения артрита и способ его приготовления
RU2164802C1 (ru) Средство для лечения хронического гепатита с проявлением фиброза
CN1057926C (zh) 一种治疗胃肠病的药物组合物
RU2199328C1 (ru) Состав, обладающий общеукрепляющим и тонизирующим действием
CN117982608A (zh) 一种玫瑰金花口服液及其制备方法、应用