UA143902U - Плануючий самокерований міні-боєприпас - Google Patents

Плануючий самокерований міні-боєприпас Download PDF

Info

Publication number
UA143902U
UA143902U UAU201909867U UAU201909867U UA143902U UA 143902 U UA143902 U UA 143902U UA U201909867 U UAU201909867 U UA U201909867U UA U201909867 U UAU201909867 U UA U201909867U UA 143902 U UA143902 U UA 143902U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
mini
autopilot
wing
self
munition
Prior art date
Application number
UAU201909867U
Other languages
English (en)
Inventor
Михайло Петрович Матійчик
Володимир Петрович Харченко
Денис Михайлович Матійчик
Олександр Сергійович Рибальченко
Олексій Юрійович Михацький
Михайло Ігорович Фузік
Original Assignee
Національний Авіаційний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Авіаційний Університет filed Critical Національний Авіаційний Університет
Priority to UAU201909867U priority Critical patent/UA143902U/uk
Publication of UA143902U publication Critical patent/UA143902U/uk

Links

Landscapes

  • Aiming, Guidance, Guns With A Light Source, Armor, Camouflage, And Targets (AREA)

Abstract

Плануючий самокерований міні-боєприпас містить корпус, в якому наперед встановлені граната підствольного гранатомета, навігаційна система, система керування, силова установка, крило та хвостове оперення. Корпус об'єднаний з крилом і хвостовим оперенням та в корпусі наперед виконані отвори під встановлення рульових сервоприводів, автопілота, навігаційної системи, панелі роз'ємних контактів автопілота, бортової батареї електроживлення та її роз'єма, а також гранати підствольного гранатомета.

Description

Корисна модель належить до боєприпасів, оснащених жорсткими аеродинамічними поверхнями для утворення підйомної сили, навігаційною системою та системою керування, та які скидаються з літака-носія, досягаючи цілі в режимі планерування. Дані боєприпаси можуть бути застосовані як на полі бою, так і при проведенні спеціальних операцій.
Керовані крилаті боєприпаси почали активно розвивати у період перед Другою світовою війною. Так німецька плануюча бомба "ЕХ1400" або "Ргй»-Х, Випгеїані 501400Х" розроблялась з 1938 року на основі типової авіаційної бомби 501400Х (11.
Виріб "ЕХ1400" мав хрестоподібне крило, коробчасте оперення, керувався радіоканалом та наводився на ціль за допомогою візирів. Дальність візуального бачення збільшували за допомогою димового трасера вдень та за допомогою хвостової фари вночі. З висоти 4500-6000 м виріб планував біля 40 с на віддаль біля 5 км. Вага даного виробу сягала 1500 кг. До недоліків "ЕХ1400" можна віднести невелику точність попадання через недосконалість, як на той час, системи наведення. Крім того, наявність радіоканалу могла привести до втручання в нього та як наслідок до повного невиконання завдання. Позитивним у ньому є те, що використовувався стандартний боєприпас, а аеродинамічні та системні компоненти кріпились до нього, що скоротило час на розробку та знижувало собівартість виробу в цілому.
Сучасні плануючі боєприпаси оснащені відповідними автономними навігаційними системами наведення та захищеними каналами телеметрії, що дозволяє їх використовувати в умовах протидії засобів РЕБ (радіоелектронної боротьби) та значно підвищити точність попадання в ціль.
Так плануюча бомба "Рупеїїсв СВИ-69/В БОМ" (США) має вагу 27 кг і призначена для задоволення вимог Командування спеціальних операцій США (Ш55ОСОМ) з метою нанесення мінімальних ушкоджень об'єктам, що оточують основну ціль (2). Виріб 2480-69 оснащений поворотним крилом та стабілізатором типу решітки: віддаль польоту складає до 50 миль.
Недоліком даного виробу в основному є те, що він потребує спеціальної бойової частини (заряду), що значно впливає на тривалість процесу розробки та його собівартість у виробництві.
Крім того, дані боєприпаси проблематично застосувати на БпЛА малих класів, зокрема БпЛА "поля бою" та тактичного БпЛА, повна стартова вага яких складає відповідно 5 кг та 20 кг.
Подібним чином позиціонується дуже мала плануюча бомба НаїсНеєї, яку американська
Зо компанія АїПапі Теспзубієт5 представила у 2012 році |З).
Виріб Наїснеї має вагу 3,2 кг, оснащений трьома крилами, розташованими радіально, під кутом 120? одне до одного та трьома кермами висоти. Даний виріб може бути застосований на
БпЛА класу "тактичний". Система наведення представлена варіантами за допомогою лише супутникової навігації або в комбінації СРО з лазерним наведенням. Плануюча бомба Наїснеї може застосовуватись під час виконання спеціальних місій для високоточного ураження одиничних об'єктів.
Основним недоліком даного виробу є використання спеціального, нетипового боєприпасу, що значно збільшує час на процес розробки та підвищує собівартість бомби Наїснеї у виробництві. Крім того, застосувати даний боєприпас на БпЛА класу "поля бою" з максимальною стартовою масою 5 кг не є можливим.
Найближчим аналогом є мініатюрний ударний БпЛА МамегпсК, що розроблений та випробуваний підприємством Техігоп (США.) |4). По суті він являє собою маленький безпілотний літак нормальної схеми вагою біля 1,4 кг, який може баражувати впродовж до 90 хв. та нанести удар за допомогою стандартної гранати від підствольного гранатомета калібру 40 мм.
Основним недоліком даного виробу є наявність власної силової установки, що підвищує його стартову вагу, ускладнює експлуатацію та підвищує собівартість виробництва.
В основу корисної моделі поставлено задачу підвищення ефективності експлуатації міні- боєприпасу, зниження його стартової маси та зниження собівартості виробництва шляхом спрощення конструкції.
Поставлена задача вирішується тим, що у самокерованому міні-боєприпасі, що містить корпус, в якому наперед встановлені граната підствольного гранатомета, навігаційна система, система керування, силова установка, крило та хвостове оперення, в якому, згідно з корисною моделлю, корпус об'єднаний з крилом і хвостовим оперенням та в корпусі наперед виконані отвори під встановлення рульових сервоприводів, автопілота, навігаційної системи, панелі роз'ємних контактів автопілота, бортової батареї електроживлення та її роз'єма, а також гранати підствольного гранатомета.
Згідно з корисною моделлю, плануючий самокерований міні-боєприпас доставляється на висоту за допомогою авіаційного носія та не містить власної силової установки.
Згідно з корисною моделлю, крило виконане по схемі моноплана із збільшеним кутом поперечного "М", а хвостове оперення виконане "М"-подібним, перевернутим та на ньому встановлені аеродинамічні керма.
Згідно з корисною моделлю, рульові сервоприводи, автопілот, навігаційна система, панель роз'ємних контактів автопілота і роз'єм бортової батареї електроживлення встановлено наперед і є невіддільними від корпусу, а бойова частина - граната підствольного гранатомета та бортова батарея електроживлення встановлена безпосередньо перед застосуванням боєприпасу.
Об'єднання корпусу з крилом і хвостовим оперенням дозволяє підвищити технологічність виробу та спростити його виробництво.
Відсутність власної силової установки на борту робить виріб більш технологічним, дешевшим та спрощує його експлуатацію.
Застосування крила із збільшеним кутом поперечного "М" дозволяє спростити конструкцію виробу та експлуатувати його без крилових органів поперечного керування - елеронів.
Перевернуте хвостове "М"-подібним оперення дозволяє застосувати його рульові аеродинамічні поверхні як органи поперечного та поздовжнього керування. При цьому перевернуте оперення забезпечує мінімальні компонувальні віддалі між плануючим міні- боєприпасом та поверхнями (елементами) його носія.
Нероз'ємні та невіддільні рульові сервоприводи, автопілот, навігаційна система, панелі роз'ємних контактів автопілота і роз'єм бортової батареї електроживлення від корпусу плануючого міні-боєприпасу дозволяють спростити поточне технічне обслуговування у процесі його тривалого зберігання; одночасно відсутність на борту виробу гранати та бортової батареї також забезпечить зниження рівня його вибухонебезпечності.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням, де на Фіг. 1 зображена загальна будова плануючого самокерованого міні-боєприпасу в проекції "бік".
На Фіг. 2 зображена будова причіпної підвіски та схема відчеплення плануючого самокерованого міні-боєприпасу від авіаційного носія.
У, На Фіг. 3 зображений зовнішній вигляд плануючого самокерованого міні-боєприпасу (вигляд 4 зліва спереду).
У, На Фіг. 4 зображений зовнішній вигляд плануючого самокерованого міні-боєприпасу (вигляд 4 справа, ззаду).
Приклад практичного виконання.
Плануючий самокерований міні-боєприпас (Фіг. 1) складається з корпусу 1, разом з яким виготовлені крило 2 та нерухома частина З хвостового оперення. Рухома частина оперення 4 являє собою керуючі аеродинамічні поверхні. Бортова батарея 5 встановлюється перед активуванням в шахту б в хвостовій частині виробу та електрично з'єднується з штатною електросистемою роз'ємом 7. Керуючі аеродинамічні поверхні приводяться в рух рульовими сервоприводами 8 за допомогою тяг 9. Граната підствольного гранатомета 10, калібру 40 мм, встановлюється в корпус міні-боєприпасу з його носової частини, шляхом відкривання носового обтічника 11. В даному носовому обтічнику знаходяться навігаційна система у складі приймача 12 сигналів СРО та магнетометра 13, що об'єднані в одному корпусі та автопілот 14; вказані прилади з'єднуються з штатною електросистемою відповідними роз'ємами. Кріплення плануючого самокерованого міні-боєприпасу виконується за допомогою кронштейнів 15 з отворами, що заходять у відповідні заглиблення на авіаційному носієві.
Керування скиданням міні-боєприпасу відбувається з борта авіаційного носія. Для надсилання конкретного завдання з борту останнього в автопілот міні-боєприпасу, на його корпусі встановлена панель 16 притискних контактів, які знаходяться в притиснутому стані з відповідними контактами на носієві. Електричне роз'єднання з носієм відбувається після відчеплення мінібоєприпасу від останнього для виконання самостійного завдання.
Встановлення плануючого самокерованого міні-боєприпасу на борт авіаційного носія (Фіг. 2 та
Фіг. 26) показано на прикладі крилового підвішування боєприпасу на безпілотному носієві. (51
Крило 17 (на Фіг. 2.а показано його переріз) оснащується підвіскою 18, яка містить шток 19, який має на кінцях бокові ригелі, жорстко з'єднані з останнім: 20 - відповідно передній та 21 - відповідно задній ригель. Шток рухається вздовж своєї осі в трьох напрямних, позначених позицією 22. У причіпленому стані ригелі підвіски входять в отвори кронштейнів 15 (зазначено на Фіг. 1), чим нерухомо з'єднують плануючий міні-боєприпас з крилом носія. Переміщення штока 19 з ригелями відбувається за допомогою тяги 23, яка в свою чергу шарнірно закріплена на важелі 25 сервоприводу 24, що виконує відчіплення міні-боєприпасу. Сигнал на повертання сервоприводу підводиться кабелем 26, який включений в систему керування авіаційного носія.
Причеплений таким чином боєприпас знаходиться на носієві в активованому стані: він містить встановлену гранату та включену систему свого керування, оскільки в нього встановлена та підключена бортова батарея (поз. 5, 6 та 7 на Фіг. 1). Поте ніяких дій ним не виконується через відсутність на його борту польотного завдання. Після підлітання носія на певну віддаль до цілі та прийняття рішення про скидання міні-боєприпасу з борта носія, на його автопілот, через панель 16 притискних контактів боєприпасу (див. Фіг. 1) та відповідну панель 27 (фіг. 2а) підвіски, по кабелю 28 з борта носія передається польотне завдання. З моменту отримання підтвердження про завантаження польотного завдання, на сервопривід 24 подається команда і він переміщує шток 19 з ригелями в крайнє заднє положення за стрілками 29 (Фіг. 26), чим роз'єднує кронштейни, а відповідно і сам боєприпас з носієм. При відчепленні також роз'єднуються притискні контакти носія та власне боєприпасу. Для запобігання удару звільненого з підвіски боєприпасу об крило носія чи інші його частини та активного виходу боєприпасу з гнізд підвіски, його рульові поверхні перед відчепленням відхиляються вниз, що одночасно забезпечує відповідний кут нахилу траєкторії боєприпасу в його плануючому польоті до цілі (Фіг. 26; поз. 30).
Джерела інформації: 1. Інтернет-ресурс: "ЕХ1400". Доступ: перзв //ги.міКіредіа.ога/лмікі/єх-1400. 2. Інтернет-ресурс: ОББОСОМ, АРГО 1еві Віоск І 48И-69/8 БОМ даїаїйкК мапапі. Доступ: пОрз/Ллимум|апев.сот/апісІє/87247/и550сот-аї5ос-їеві-біоск-1-дби-69-6-5дт-даїайнкК-магіапі. 3. Інтернет-ресурс: Сверхмалье бомбь!: оружие для легких БПЛА.
Доступ:перз /Лормаг.ги/46574-5мегттаїуеєе-ротбру-оги2Пів-ауа-Ітеокін-рріа.піті 4. Інтернет-ресурс: Миниатюрньй ударньй БЛА от Техігоп. Доступ: пре //Ютра.ІПие|)ритаї!.сот/58923.ПІті 5. Матійчик М.П., Харченко В.П., Матійчик Д.М. Безпілотний баражуючий боєприпас. Пат.
України Мо 132931.Опубліковано 25.03.2019, бюл. Мо 6.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Плануючий самокерований міні-боєприпас, що містить корпус, в якому наперед встановлені Зо граната підствольного гранатомета, навігаційна система, система керування, силова установка, крило та хвостове оперення, який відрізняється тим, що корпус об'єднаний з крилом і хвостовим оперенням та в корпусі наперед виконані отвори під встановлення рульових сервоприводів, автопілота, навігаційної системи, панелі роз'ємних контактів автопілота, бортової батареї електроживлення та її роз'єма, а також гранати підствольного гранатомета.
2. Плануючий самокерований міні-боєприпас за п. 1, який відрізняється тим, що доставляється на висоту за допомогою авіаційного носія.
З. Плануючий самокерований міні-боєприпас за п. 1, який відрізняється тим, що крило виконане по схемі моноплана із збільшеним кутом поперечного "У", а хвостове оперення виконане "М"-подібним, перевернутим та на ньому встановлені аеродинамічні керма.
4. Плануючий самокерований міні-боєприпас за п. 1, який відрізняється тим, що рульові сервоприводи, автопілот, навігаційна система, панель роз'ємних контактів автопілота і роз'єм бортової батареї електроживлення встановлено наперед і є невіддільними від корпусу, а бойова частина - граната підствольного гранатомета та бортова батарея електроживлення, встановлена безпосередньо перед застосуванням боєприпасу.
й х дк» є вк ах "з -е 2 дже лай КЕ Як ЕЕ й А ЩІ : й я К Га о; у ри Кок ви ВВ мА -е Кі Ї М -е? Ка 7 -к У хе У Я Їм ое ї ЕД їх ї- - й у 2 ї Я з - х я Ка х, г ї 7 КІ М Ще х КЗ шт У Ей й ї Кй Ей х. ї ях - х 7 7 - К Б У у щі й х г Її Ні ї т х Н ве ях х В В В х щ- х Я ри 7 З ї 7 ї й я Я 3 її щ- кан ей в г: В 7 х с ! є й мМ нити дк ЕМ В І І К- х єм Ж в о нн нн ї г у Я вн нн ос оо я і тк пІ: певен Й х ми х ТЕ НОши Д е ї Зі НН йо жжри: ет т х м Сеня І у пі ПН Оп Ширгесю. с її птн, й р І ша й г І пожі КЗ ки ТЕ ї КН ЗТ сит 1 рол Пк п пі : ГАЮ ММ УМУМ ПоХУМІ УУМІММ ши ї ї пед Ви ДК Кроти Тор, ЕІ ТЕТ ПЕТ НИ «здуття фен миттю я ЩЕ ПІДУ БВ дк й ВК ду юні ут ти ит ВИН: У І я са ї ІК і БЕОЗКлО ШИТУИ п . п тт в Пе РО рт я Н х З ІЙ їх | Е Пі М швид : оди МехилсгтникК я 7 екон НН і й ові КК Мою и й У Н т : Н Ер ї г З шій ОПО МЯХИ Ж схо р слу Н дк ти Я ц Св о КИ їй У ЗК : Ж, Мини дин КА Н т. Ех ї ни я х Е; ся З ! Н і і і ї Ян х й Е В В 7 ї кжч т ! Е Н Н Н Ї Кк й У Н Н : 2 : г. Я Ко х Н ї Н 7 ї В у; з х, ! ; І : ? 2 хх че ' Н 7 З : ї га М Кі : Н ? : В ре -е че Н Е В і 2 є Се Н : Н х г я екджжюююя ї ; ї : 2 ко і: я Н Н ? Ї В я Ох Н Її ї В ї С Ох Н ї ; Н і; є «7 Б хх : ! Н і В КУ ща Бу Се Н Ї У 2 2 х 2 х ; ; і 7 м шт М Н ї 7 В с 7 х м Н Н й 7 Я М. Я і : ії й и х В ій 7 й сх ох я : 7 ї Її Й а ? й г щ- К пк з ; їз СЯ Я я ШУ З ХЕ Ка ККУ Її 7 ї Я Я т З і са 2 7 Бе : я ї же
Фіг. 1 че г «ЦИ «ЕЕ САУ ШИ с ее Де ей ІЙ НУ ІА я я й МК КН СУ ж собу Си и НУ ККД Її мой КК; С ши кі СК Кк ї- ее Ск се 5 кА ей псжу ЖАВ ЖЕ ет ї я ї І Її ї х х Н ї 2 ї ї 1 НІ Ї Ї х х ї їх і 1 х т ї 7 7 х х ї ї Н Н ї Ї 7 і ї х ї ї ї : Н х Н : г; Н х х Н ї і : і Н і : 7 х х Н ї ; ! х і 7 Ї 2 У х Н Н Н : ї : Ї ї і і х ' 1 ї : ї : 7 Її : хх х М У Н І ї Н м г 7 х їх ї ї : : х Н : : В ; х Н : : : ї Ак ТК Мито нн даия г ї х З і : : с ДИМ ТКУ М ОКУ ОД Для у х Н ї ї : МИ : ї ЖД Тк у Н Н 1 : фо І! : вх іманс Н ввоо х х і: Н Н ваш аж де ЧИ НЯ ! ше Щи па Я х А х : ІДИ я з я -й - те ПЛАТУ, х ї Н : ру ше: СОНЯ В ПУ АК ЕН : ї КОЮ Шк НЕ 7 І ЕК : : З тік: хо її; : їх ен Ов ї : ї Ч ї Ко її: 7 СИ джек я Кт Ж ї ї Н ЯК ї УА їх ї рРШе 7 я ТЗ КУ ж МАХИ, 3 тю І ке Нв ї г ЗД й У ї х и оо я Боже що КЕ зи фони В г : х п Ви СКК мн Я 7 ПЛ нн ПОИНннини ше У г ех С по М Об'яви х гуми ен о ЧИННА чи ЛИН НИ В неон ес гі фехнюжитяк нн у ї ї НУ КЕ НІНІ и МЕ не І днк У х зе х ШК ЕК СМ ПСЖ ноу Ше ооо НЯ Це в А о НА Кі ПО х ї У ї У А ВИВДУ МДММДИМИ х лллля, т МОМ Мом ен МІ МІТКУ я : ї їй ПММ МАМИНІ х Н ; ек ВОК шив МК Он х ЩО ен З Кк о нн Ко ОКА |; м і ше о НН ОН дини КК се о в Ман я ж юю ЖИТ ДИ ни на п в в КК Кк и В В шк щі ди КЗ ва о - МІ шити 2 з НИ Ук кеккжяя х жи й ка НИ і Н ТИМИ ит НИ Я У Іх ї пи а прбйяяюююю кт ууяууяюки . 1 (У У Н дих жу Н ся 1 В що і ке Е у тох 7 а Н о плекання я І х І: ке Н х ї я ох 7 и ' й Н : тн Хо ки а Н : он сон нн ен спини 2 і Е х Х що Те ' : ча з ' х Є 7 ще Н ї Ки п Н і БОБ їх ! Н Мах» «о Н Н У / й ' і ва т Н : КК ї "пдежжжккняй ї кож й - Н ша і: і М Н КАНТ рю НТК КУТ Мт кю фей СКУ ТТ нях, шити - я УП МН т х х В х ди ММ ко Ш і Кі іч ї с я ДОКТ ан ОХ А у кожна хх Ж УМХ чо Код, ЕТ Ї х х й ж УАД Ки БНя У п, е У 7 х Я но ох Фесюк А я пні 0 Я щ под, Хол ; я Ук МЕ Коти Ку НКИ Кт ПЕКИ плит стіл тю у 7 х. дитини Ку ВМ ПУ ЖУК УТ т ня ї дення КУ ї в шт ак се ще нм ОПІКИ х МЕТУ ую ИЩКе о а ос В ОД МКУ х ТАКУ УМ ан У з; УПМ ФДМ ПУХУ у, не Ше нн ни хх оно НН НН НН НН ОЙ до М я ЕН а МИ п пи Як Ух. нний Ся з. кн тя не Ж с жд тм Пт, плед м ж м, мох о Каахя ит жжтиюн ня ва іа во сити ач ек «ПЛ кож «КУ, ще ї. ТТХМ, ки п ож. й ї дит її Пк ке Н деки ої зд я Н ших : же Е: ї дет о: же х З дент її: ч 7 Гя 1 ї ї мя пої : х Н ен Я ЕІ Н Я Н не АН дк т Кк котенята тютюн я Н : дення ї т Н : гній ї у : Н То у но. Н : з. ТИХ мА, Н : р 1 ї тк Н Тоді В. і ти І ! ти : І г. : ня - І : т : : Б ро То Ку МКУЖУ я т щі з Я -КЯ у : шк; з Н т Я Холяуннй
М о т - о о
Фіг. З С г с с с ванн : ПОПИ ЕЕ Я ОО вив ї ПК : ь
Фіг. 4
UAU201909867U 2019-09-18 2019-09-18 Плануючий самокерований міні-боєприпас UA143902U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909867U UA143902U (uk) 2019-09-18 2019-09-18 Плануючий самокерований міні-боєприпас

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909867U UA143902U (uk) 2019-09-18 2019-09-18 Плануючий самокерований міні-боєприпас

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143902U true UA143902U (uk) 2020-08-25

Family

ID=72339905

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201909867U UA143902U (uk) 2019-09-18 2019-09-18 Плануючий самокерований міні-боєприпас

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143902U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN107985605B (zh) 一种环绕察打一体飞机的控制系统
US5141175A (en) Air launched munition range extension system and method
US20150276353A1 (en) Modularized armor structure with unmanned aerial vehicle loaded and armored vehicle using the same
CN110329515B (zh) 一种察打一体飞机的设计方法及系统
US7893390B2 (en) Guided missile
ES2927485T3 (es) Bomba guiada por láser con sensor de proximidad
AU2017378131B2 (en) System and method for stores communications
CN110963042A (zh) 一种无制导弹药的空中投放平台及飞行器控制系统
CN210364404U (zh) 一种察打一体飞机
US8829401B1 (en) Projectile and associated method for seeking a target identified by laser designation
UA143902U (uk) Плануючий самокерований міні-боєприпас
CN211012682U (zh) 一种40mm火箭筒发射的激光驾束制导导弹
Pop et al. The evolution of unmanned aerial vehicles
SE1000179A1 (sv) Granat anordnad med utfällbara vingar och styranordning
RU150667U1 (ru) Многоцелевой беспилотный летательный аппарат среднего радиуса действия
CN112129179B (zh) 一种40mm火箭筒发射的激光驾束制导导弹
CN110595293B (zh) 一种固定翼-旋翼复合无人机的工作方法
US5430449A (en) Missile operable by either air or ground launching
RU124783U1 (ru) Управляемая ракета в транспортно-пусковом контейнере
RU105985U1 (ru) Реактивный снаряд системы залпового огня с беспилотным летательным аппаратом
CN112050690B (zh) 一种40mm火箭筒用通用增程有控弹体平台
GB2377683A (en) Composite of unmanned aerial vehicles
Rigby Weapons integration
Urinov COMBAT DRONES–DANGEROUS AND PERSPECTIVE WEAPON OF THE FUTURE ARMED CONFLICT
UA148062U (uk) Авіабомба малокаліберна