UA143366U - Лакофарбова композиція - Google Patents

Лакофарбова композиція Download PDF

Info

Publication number
UA143366U
UA143366U UAU202000920U UAU202000920U UA143366U UA 143366 U UA143366 U UA 143366U UA U202000920 U UAU202000920 U UA U202000920U UA U202000920 U UAU202000920 U UA U202000920U UA 143366 U UA143366 U UA 143366U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
paint composition
composition according
items
fact
film
Prior art date
Application number
UAU202000920U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Ігорович Остапенко
Original Assignee
Композіт Єуропе С. Р. О
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Композіт Єуропе С. Р. О filed Critical Композіт Єуропе С. Р. О
Priority to UAU202000920U priority Critical patent/UA143366U/uk
Publication of UA143366U publication Critical patent/UA143366U/uk

Links

Landscapes

  • Paints Or Removers (AREA)

Abstract

Лакофарбова композиція містить плівкоутворювальний компонент та принаймні один функціональний компонент, який вибраний з ряду: пігмент, наповнювач, розбавлювач, коалесцент, неплівкоутворювальний функціональний полімер, диспергатор, піногасник, модифікатор реології, тарний консервант, а як плівкоутворювальний компонент або неплівкоутворювальний функціональний полімер використовують речовину, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря.

Description

Корисна модель належить до такої продукції лакофарбової промисловості як покривні композиції, зокрема до інтер'єрних лакофарбових композицій.
На даний час існує певна проблема якості повітря у нових приміщеннях, нових будівлях, у приміщеннях та будівлях після ремонту, в яких постійно перебувають люди та тварини. Це пов'язано, з одного боку, із тим, що у сучасних технологіях внутрішніх будівельних робіт використовують чимало нових продуктів для внутрішніх будівельних робіт, наприклад такі типи стінових плит як стінові гіпсові плити, стельові плитки, волокнисті панелі та інші види стінових плит. Після встановлення стінових плит у приміщенні, стінові плити можуть деякий час виділяти у повітря приміщення альдегіди, зокрема формальдегід, у формі пари. З іншого боку, у приміщеннях, в яких є нові меблі, ці меблі теж можуть деякий час виділяти у повітря приміщення альдегіди, так як при виготовленні меблів можуть використовувати матеріали, які виділяють у повітря альдегіди у формі пари.
Виділення альдегідів у повітря житлових приміщень та будівель є небажаним, оскільки тривалий вплив пари альдегідів на організм людей та тварин шкодить здоров'ю.
Тому є проблема, пов'язана із необхідністю зменшення кількості альдегідів у повітрі житлових приміщень.
Останні 20 років широкого вжитку набув такий вид лакофарбових композицій як водно- дисперсійні лакофарбові композиції, які використовують як покривні композиції для різних видів поверхонь.
Основним компонентом у водно-дисперсійних лакофарбових композиціях /-є плівкоутворювальний полімерний компонент, який є водною дисперсією полімерів, тому за своєю суттю такі композиції є водними дисперсіями полімерів. Під водними дисперсіями розуміються багатофазні системи, де дисперсійним середовищем є вода, а дисперсною фазою є або частинки полімерів, або крапельки полімерів, які розподілені в дисперсійному середовищі.
Щоб такі водні дисперсії були досить стабільні впродовж певного часу, розміри часток полімерів або розміри крапельок полімерів мають бути дуже маленькими - близько 1 мкм або менше.
Водні дисперсії полімерів найчастіше є молочно-білими рідинами з різною в'язкістю. Водно- дисперсійні лакофарбові композиції називають ще іншою назвою - водно-емульсійні лакофарбові композиції.
Зо Водні дисперсії полімерів отримують двома різними способами. Перший спосіб - це так звана водно-емульсійна полімеризація, коли мономери у вигляді емульсії у воді піддають полімеризації, другий спосіб - це емульгування у воді при перемішуванні вже готового полімеру у вигляді, наприклад, розчину полімерного плівкоутворювача в рідкому середовищі. Чисті водні дисперсії полімерів за своїми властивостями є термодинамічно нестійкими системами.
Частинки полімеру або крапельки полімеру мають тенденцію до мінімізації внутрішньої площі поверхні шляхом агломерації, коагуляції або осідання. Для запобігання цих явищ, і надання композиціям необхідних властивостей, використовують різні функціональні компоненти, які дозволяють надати композиціям необхідні властивості.
Водно-дисперсійні лакофарбові композиції мають ряд переваг перед іншими лакофарбовими композиціями: - подібно до інших засобів на водній основі, можуть розбавлятися водою до потрібної в'язкості; - легко змінюють колір при додаванні водно-пігментних паст; - у принципі, можуть наноситися на будь-яку поверхню (бетон, цеглина, дерево, папір, метал); - при висиханні утворюється покриття у вигляді полімерної плівки з достатньою стійкістю до дії вологи та механічною стійкістю; - оскільки у складі таких композицій немає органічних розчинників, ці композиції є нешкідливими як при нанесенні на поверхню, так і впродовж усього терміну експлуатації отриманого покриття.
Найбільш поширеними плівкоутворювальними компонентами, які використовують в рецептурах лакофарбових композицій, є водні дисперсії акрилових співполімерів (мономери акрилової кислоти і ефіри акрилової кислоти) та водні дисперсії стирол-акрилових співполімерів (мономери стиролу, акрилової кислоти, ефіри акрилової кислоти).
Як найближчий аналог обрана лакофарбова композиція (дивитись опис до патенту України на корисну модель ША 101601 І, опубл. 25.09.2015), яка містить як плівкоутворювальний компонент водну дисперсію стирол-акрилового співполімеру, та містить такі функціональні компоненти як розбавлювач, наповнювач, пігмент, коалесцент, загусник, диспергатор, піногасник та біоцид, при певному співвідношенні компонентів. Причому як розбавлювач використовують воду, як наповнювач використовують каолін, як пігмент використовують двоокис титану.
Відома композиція має певні переваги: утворюване покриття має високу стійкість до впливу води і розчину соляної кислоти, має високу адгезію, що дає можливість використовувати композицію для утворення захисно-декоративних покриттів на різних мінеральних поверхнях, має високу покривність та формує рівномірні однорідні покриття, має стійкість до впливу продуктів метаболізму бактерій та утворення грибкової мікрофлори, має повітропроникність.
Недоліком відомої лакофарбової композиції є повітропроникність утворюваного покриття - у випадку нанесення цієї композиції на продукти для внутрішніх будівельних робіт, що виділяють у повітря приміщення альдегіди, утворюване покриття не зменшує кількість альдегідів у повітрі приміщення.
В основу корисної моделі поставлена задача розробка лакофарбової композиції, яка буде зменшувати кількість альдегідів у повітрі приміщення за рахунок уведення у склад композиції нового компоненту із певними властивостями.
Задача вирішується лакофарбовою композицією, що містить плівкоутворювальний компонент та принаймні один функціональний компонент, який вибраний з ряду: пігмент, наповнювач, розбавлювач, коалесцент, неплівкоутворювальний функціональний полімер, диспергатор, піногасник, модифікатор реології тарний консервант, причому як плівкоутворювальний компонент або неплівкоутворювальний функціональний полімер використовують речовину, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, речовиною, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, може бути стирол-акриловий співполімер.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, стирол-акриловий співполімер може мати ацетоацетильну функціональність, і бути отриманий полімеризацією мономерів, що містять ацетоацетоксигрупи та ненасичені олефінові групи.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, стирол-акриловий співполімер може мати ацетоацетамідні групи.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, стирол-акриловий співполімер може бути отриманий полімеризацією мономерів, що містять ацетоацетоксигрупи
Зо або ацетоацетамідні групи та ненасичені олефінові групи, причому вміст таких мономерів в перерахунку на сухий полімер складає не менше 20 95 масових.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, плівкоутворювальний компонент може бути водною дисперсією полімеру, і вміст плівкоутворювального компоненту складає від 7,5 до 40 95 масових.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, неплівкоутворювальний функціональний полімер може бути водною дисперсією полімеру, і вміст неплівкоутворювального функціонального полімеру складає від 0,2 до 15 9о масових.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, вміст піногасника може складати від 0,2 до 0,8 95 масових.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція може містити як піногасник емульсію гідрофобних речовин.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, вміст диспергатору може складати від 0,4 до 1,2 95 масових.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція як диспергатор може містити калієву або натрієву, або амонієву сіль поліакрилату чи співполімеру малеїнової кислоти з діізобутеном.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, вміст модифікатору реології може складати від 0,2 до 1,8 95 масових.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція як модифікатор реології може містити ефір целюлози та/або гідрофобно модифікований поліефір та/або набухаючий у лужному середовищі поліакрилат, та/або гідрофобно модифікований поліуретан.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, вміст наповнювача може складати від 20 до 40 95 масових.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція як наповнювач може містити природний кальцит та/або хімічно осаджений кальцит та/або тальк та/або кальцинований каолін та/або синтетичні алюмосилікати.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, вміст пігменту може складати від 5 до 25 95 масових.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція як пігмент може містити двоокис титану.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція може мати в'язкість від З до 20 Па:с за ІБО 2555:2018 за віскозиметром типу Вгоокпбей ЮОУКМ при швидкості 20 об./хв, густину від 1,20 до 1,60 кг/л, блиск під кутом 60" від 2 до 60 0, стійкість до миття не вище З класу за ДСТУ ЕМ 13300:2012, покривність при нанесенні у 2 шари не вище 2 класу за ДСТУ ЕМ 13300:2012.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція є готовою до вживання інтер'єрною фарбою.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція є базисною фарбою для тонування фарб у інші кольори, крім білого кольору.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція як розбавлювач може містити воду у кількості від 10 до 30 95 масових, не враховуючи води у складі інших компонентів.
Крім того, за одним із варіантів здійснення технічного рішення, лакофарбова композиція як емульсію гідрофобних речовин може містити емульсію жирних спиртів та/або полісилоксанів.
Технічний результат досягається за рахунок уведення у склад лакофарбової композиції такого компоненту як речовина, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря. Ця речовина може бути у складі лакофарбової композиції за технічним рішенням таким функціональним компонентом як плівкоутворювальний компонент або таким функціональним компонентом як неплівкоутворювальний функціональний полімер. Ця речовина є таким полімером як стирол- акриловий співполімер, який містить певні функціональні групи, і має таку форму як водна дисперсія. Стирол-акриловий співполімер може бути отриманий за декількома варіантами здійснення технічного рішення. За одним варіантом здійснення технічного рішення, стирол- акриловий співполімер має ацетоацетильну функціональність, і його отримують полімеризацією мономерів, що містять ацетоацетоксигрупи та ненасичені олефінові групи. За іншим варіантом здійснення технічного рішення, стирол-акриловий співполімер може містити ацетоацетамідні групи. Ще за одним із варіантів здійснення технічного рішення, стирол-акриловий співполімер може бути отриманий полімеризацією мономерів, що містять ацетоацетоксигрупи або
Зо ацетоацетамідні групи та ненасичені олефінові групи, причому вміст таких мономерів в перерахунку на сухий полімер складає не менше 20 95 масових.
Мономери з ацетоацетокси- або ацетоацетамідними функціональними групами, наприклад, такі як ацетоацетоксіетилметакрилат, можуть бути використані для отримання водних дисперсій полімерів, що здатні утворювати плівку. Такі полімери можна використати для отримання покриттів, що мають хорошу твердість і хімічну стійкість. Після включення в співполімер ацетоацетокси-функціональності, полімер може зшиватися за рахунок "окислювального затвердіння" або реагувати з таким доданим зшивальним агентом як діамін, з отриманням плівки. Із-за схожої "хімії" полімер з ацетоацетокси-функціональністю може бути використано для взаємодії з формальдегідом.
Але, необов'язково, зазначений стирол-акриловий співполімер має бути таким, що зшивається та утворює плівку. Головною властивістю стирол-акрилового співполімеру як одного із функціональних компонентів, є наявність мономерів із певними функціональними групами.
Переважним варіантом здійснення технічного рішення є те, що стирол-акриловий співполімер отримують полімеризацією мономерів, що містять ацетоацетоксигрупи або ацетоацетамідні групи та ненасичені олефінові групи, причому вміст таких мономерів в перерахунку на сухий полімер складає не менше 2095 масових. Отриманий за переважним варіантом здійснення технічного рішення стирол-акриловий співполімер показує гарні властивості взаємодії з формальдегідом, що знаходиться у повітрі, і зв'язування формальдегіду із повітря.
Відповідними прикладами етиленових ненасичених мономерів з ацетоацетокси- або ацетоацетамідними функціональними групами є ацетоацетоксіалкіл(імет)акрилат, такий як ацетоацетоксіетил(мет)акрилат, ацетоацетоксипропіл(мет)акрилат, ацетоацетоксибутил(мет)акрилат і 2,3-ді(ацетоацетоацетоацетоксі)закрилат; алілацетоацетат; винілацетоацетат.
Переважно, етиленові ненасичені мономери з ацетоацетокси- або ацетоацетамідними функціональними групами вибрані З ацетоацетоксіетил(мет)акрилату, ацетоацетоксипропіл(мет)акрилату, ацетоацетоксибутил(мет)акрилату, алілацетоацетату, 2,3- ді(ацетоацетокси)пропіл(мета)крилату або їх комбінації.
Відповідні приклади водорозчинного етиленового ненасиченого мономера включають метоксиполіетиленгліколь(мет)акрилат, поліетиленгліколь(мет)акрилат, бо гідроксипропіл(мет)акрилат, вінілсульфонат натрію (5М5), п-стиролсульфонат натрію (555),
акриламід (АМ) ії М-гідроксилметил(мет)акрилат. Комерційно доступні продукти включають
НОМАЗУТЕК"М МРЕС-МА, комерційно доступний від 7Пейапуд Ниапдта Спетісаї! Іпаизту Стоимир
Со., Ца., ії МЗІОМЕК"М МРЕС 1005 МА М/, МІЗІОМЕК "М МРЕС 2005 МА МУ, МІЗІОМЕК"М МРЕС 5005 МА МУ, комерційно доступний від Емопік Іпдивігіе5 АС. Переважно, водорозчинні етиленові ненасичені мономери вибирають З метоксиполіеєтиленглікольметакрилату, поліеєтиленгліколь(мет)акрилату і їх комбінації.
Процеси отримання співполімерів, які використовують для отримання полімеру, добре відомі в цій області як метод емульсійної полімеризації. Звичайні поверхнево-активні речовини можуть бути використані як аніонні і/або неіонні емульгатори, такі як алкілсульфати лужних металів або амонію, алкілсульфонові кислоти, жирні кислоти і оксіетильовані алкілфеноли.
Кількість застосованої поверхнево-активної речовини зазвичай складає від 0,195 до 6 95 по сухій масі з розрахунку на загальну масу мономерів в сухому стані. Можна використати термічний або окисно-відновний процес. Можуть бути використані звичайні ініціатори вільних радикалів, і відповідні приклади включають пероксид водню, трет-бутилгідропероксид, трет- амілгідропероксид, амоній і персульфати, луги, в яких луг включає гідроксид натрію і калію, зазвичай на рівні від 0,01 95 до 3,0 95 по сухій вазі, з розрахунку на суху вагу усіх мономерів.
Суміш мономерів може бути додана в чистому вигляді або у вигляді емульсії у воді. Суміш мономерів може бути додана у вигляді одного додавання або декількох додавань або безперервно впродовж періоду реакції з використанням однорідного або такого, що змінюється складу. Додаткові інгредієнти, такі як ініціатори вільних радикалів, окисники, відновники, агенти перенесення ланцюга, нейтралізатори, поверхнево-активні речовини і диспергатори, можуть бути додані до, під час або після будь-якої із стадій.
Приклади одержання речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід з повітря, наведено далі.
Далі наведено приклади одержання речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід з повітря, і яку можна використовувати як такий функціональний компонент як неплівкоутворювальний функціональний полімер.
Приклад 1
Суміш мономерів готували шляхом змішування 370 г деіїонізованої води, 80 г (99,0 95
Зо активного) ацетоацетоксіетил(мет)акрилату і 162,8 г метакрилату, модифікованого поліетиленгліколем НОМАБУТЕК"М МРЕС, МА. 1600 г деїіонізованої води додавали в трилітрову чотиригорлу круглодонну колбу, оснащену лопатевою мішалкою, термометром, входом для азоту і зворотним холодильником, а потім нагрівали до 78 "С в атмосфері азоту при перемішуванні. 1,5 г сульфату заліза в 10 г деіонізованої води потім додавали в колбу, і колбу потім промивали б г деіїонізованої води. Потім в колбу додавали бісульфіт натрію в 8 г деіонізованої води і промивали колбу 2 г деіонізованої води. Через 5 хвилин суміш мономерів подавали в колбу впродовж 60 хвилин, одночасно додаючи 1,4 г персульфату натрію в 72 г деіонізованої води і 26 г бісульфіту натрію в 66 г деіонізованої води. Температуру знижували до 66 "С і додавали 1,06 г персульфату натрію в 10 г деіонізованої води і витримували впродовж 15 хвилин. Потім температуру додатково охолоджували до 40 "С, а потім в колбу додавали 15 г перекису водню (35 9о активного) в 10 г деіонізованої води і витримували впродовж 5 хвилин.
Колбу охолоджували до кімнатної температури і потім при ретельному перемішуванні додавали 22 г етаноламіну (50 95 активного). Отриманий продукт є полімерною дисперсією добавки до лакофарбової композиції, що має тверду речовину 10,1 95 і значення рН 3,54.
Приклад 2
Дисперсію полімеру Соаййпд Адайіме 2 готували відповідно до вищеописаної процедури, міняючи тільки суміш мономерів на 370 г деіїонізованої води, 40 г (99,0 95 активного) ацетоацетоксіетил(мет)аакрилату і 217,5 г НОМАБЗУТЕК"М, МРЕС-МА модифікований поліетиленгліколем метакрилат. Отримана полімерна дисперсія добавки до лакофарбової композиції мала тверду речовину 9,58 95 і значення рН 3,89.
Далі наведено приклади одержання речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, і яку можна використовувати як такий функціональний компонент як плівкоутворювальний компонент.
Приклад З
Речовину, що має плівкоутворювальні властивості, отримували з суміші мономерів, яка містила 501,7 г деіонізованої води, 23,94 г додецилбензолсульфонату натрію (05-4, 22,5 96 активного), 747 г бутилакрилату, 652,9 г метилметакрилату, 22,41 г метакрилової кислоти і 74,7 г ацетоацетоксіетилметакрилату. 47,2 г суміші мономерів додавали в котел, що містить суміш 1317,9 г деіонізованої води і 10,64 г 05-4 (22,5 95 активної речовини), і нагрівали до 85 70. 2,26 г бо персульфату натрію (5РБ5) розчиняли в 50 г деіонізованої води. Через десять хвилин частину мономерної суміші, що залишилася, окремо поступово додавали впродовж 90 хвилин разом з 1,13 г 5Р5, розчиненого в 50 г деіонізованої води, в котел. Після завершення додавання суміш в реакторі охолоджували до 60 "С і проганяли, додаючи 0,75 г трет-бутилгідропероксиду, розчиненого в 12,5 г деіонізованої води, з подальшим додаванням 0,45 г ізоаскорбінової кислоти (ІАА), розчиненої в 12,5 г деіонізованої, води впродовж більше 30 хв. Потім суміш охолоджували до кімнатної температури і додавали гідроксид амонію для доведення значення рН до приблизно 9,0.
Приклад 4
Речовину, що має плівкоутворювальні властивості, отримували відповідно до вищеописаної процедури, із заміною тільки суміші мономерів на 501,7 г дейіонізованої води, 23,94 г додецилбензолсульфонату натрію (05-4, 22,5 95 активного), 747 г бутилакрилату, 725,2 г метилметакрилату, 22,41 г метакрилової кислоти і 2,39 г ацетоацетоксіетилметакрилату.
Функціональні компоненти лакофарбових композицій - це речовини, які додають до складу лакофарбових композицій для отримання певних властивостей як від самої лакофарбової композиції, так і від утворюваних покриттів, зокрема, для: - поліпшення процесів плівкоутворення і нанесення композицій; - підвищення стабільності і довговічності композицій і покриттів; - надання композиціям і покриттям яких-небудь спеціальних властивостей.
Основними функціональними компонентами лакофарбових композицій за своїми функціями
Є: - плівкоутворювальний компонент; - розбавлювач; - коалесцент; - пігмент; - наповнювач; - диспергатор; - піногасник; - модифікатор реології; - тарний консервант;
Зо Призначення зазначених функціональних компонентів описано у літературі та відомо фахівцям у цій галузі.
Іноді у складі лакофарбової композиції може бути використано інші функціональні компоненти, які впливають на властивості композицій та/або покриттів.
У складі лакофарбових композицій може бути присутнім до 15595 масових такий функціональний компонент як допоміжні полімери. Останні здатні іноді істотно впливати на властивості як композиції, так і утворюваного покриття, регулюючи властивості згідно з конкретною задачею та призначенням лакофарбової композиції. Завдяки такому функціональному компоненту можна змінювати: такі властивості як еластичність; міцність; твердість; хімічну стійкість; адгезію; колоїдну стабільність.
У даному технічному рішенні є такий функціональний компонент як неплівкоутворювальний функціональний полімер, який може мати декілька функцій, перша з яких це здатність зв'язувати формальдегід із повітря, інші функції - це підвищення покривності композиції та твердості покриттів.
Як розбавлювач у даному технічному рішенні використовують воду.
Як плівкоутворювальний компонент може бути або стирол-акриловий співполімер, який здатний зв'язувати формальдегід із повітря, та який описано вище, або товарні продукти, що є водними дисперсіями полімерів та є на ринку під різними торговими марками, наприклад, водна дисперсія ОзакгуЇ ОБА 520, водна дисперсія Озакгу! АВ-20, водна дисперсія Рузин-12, водна дисперсія Рузин-14А.
Як коалесцент може бути використаний 1-ізопропіл-2,2-диметилтриметилендіїзобутират, дипропіленгліколевий моно-п-бутиловий ефір під торговою маркою Юоу/лапої ОРпВ,
Як пігмент може бути використаний двоокис титану.
Як наповнювач може бути використаний природний кальцит, хімічно осаджений кальцит, тальк, каолін, крейда, алюмосилікати, або суміші зазначених речовин у будь-якому поєднанні.
Як диспергатор може бути використана калієва, або натрієва, або амонієва сіль співполімеру малеїнової кислоти з діїзобутеном, поліакрилат, ефір жирної кислоти під торговою маркою Тапетиї БА 130, поліакрилат натрію торгової марки Рустан-ЛОДН
Як піногасник може бути використано емульсію жирних спиртів, полісилоксани, похідні складних ефірів жирні кислоти під торговою маркою М/5 938, речовину на основі мінеральних бо олив торгової марки МУ5974.
Як модифікатор реології може бути використано ефір целюлози, гідрофобно модифікований поліефір, набухаючий у лужному середовищі поліакрилат, гідрофобно модифікований поліуретан, або суміші зазначених речовин у будь-якому поєднанні, гідроксипропілметилцелюлозу торгової марки Уоїпсе! МК5ОМ5, гідроксіетилцелюлозу торгової марки Неадсе! НЕС 1000005.
Як тарний консервант може бути використано речовини під торговими марками Ргемепіої!Ї Ю 6, МіпКосіде СМІ 1.5 Міпк Спетіса!5, Віопешіга! АТО, Мегдаї! К14.
Лакофарбова композиція за технічним рішенням може бути як готовою до вживання інтер'єрною фарбою, так і компонентом для фарб.
Лакофарбову композицію за технічним рішенням виготовляють відомим фахівцям способом - шляхом змішування компонентів у ємності. Порядок подачі компонентів у ємність може відрізнятись, але є певні принципи подачі компонентів композиції: спочатку подають розбавлювач - воду, потім інші компоненти, наприкінці подають плівкоутворювальний компонент та коалесцент. Якщо річ йде про лакофарбову композицію, яка буде компонентом для фарб та містить у складі мало компонентів, то спочатку у ємність подають воду, потім інші компоненти композиції
Далі наведено приклади здійснення технічного рішення.
Приклад 5
У ємність подають та перемішують 1000 грам води, 250 грам пігменту двоокис титану, 100 грам диспергатору Тапети! БА, 600 грам речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, одержаної за прикладом 4, та 50 грам тарного консерванту Ргемепіо! О 6.
Приклад 6
У ємність подають та перемішують 1000 грам води, 300 грам пігменту двоокис титану, 150 грам диспергатору Рустан-10ДН, 700 грам речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, одержаної за прикладом 3, та 50 грам тарного консерванту Міпкосіде СМІ 1.5 Міпк
СНнетіса!в.
Приклад 7
У ємність подають та перемішують 1000 грам води, 200 грам диспергатору Тапетиї! СА, 700 грам речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, одержаної за прикладом 2, та 50
Зо грам тарного консерванту Ргемепіос! О 6.
Приклад 8
У ємність подають та перемішують 1000 грам води, 300 грам диспергатору Рустан-ТОднН, 800 грам речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, одержаної за прикладом 1, та 50 грам тарного консерванту МіпКосіде СМІ 1.5 МіпК Спетіса!5.
Лакофарбова композиція за прикладами 5-8 використовується як компонент до фарб, що використовується при складанні рецептур фарб та виготовленні фарб.
Приклад 9
У ємність подають та перемішують 1000 грам води, 250 грам пігменту двоокис титану, 100 грам диспергатору Тапети! СА, 600 грам речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, одержаної за прикладом 4, 50 грам тарного консерванту Ргемепіо! О 6, 50 грам біоциду
РОГМОКЕХ І РБ, 50 грам коалесценту 1-ізопропіл-2,2-диметилтриметилендіїзобутират, 350 грам наповнювача каоліну, 50 грам піногасника М/5 938, 50 грам модифікатору реології МКБОМ5, 100 грам неплівкоутворювального функціонального полімеру у вигляді водної дисперсії акрилового полімеру.
Приклад 10
У ємність подають та перемішують 1000 грам води, 300 грам пігменту двоокис титану, 150 грам диспергатору Рустан-10ДН, 700 грам речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, одержаної за прикладом 3, та 50 грам тарного консерванту Міпкосіде СМІ 1.5 Міпк
СПпетісаіє, 50 грам біоциду СІРЕХ СРІ 2, 50 грам коалесценту 1-ізопропіл-2,2- диметилтриметилендіїзобутират, 350 грам наповнювача крейди, 50 грам піногасника МУ5974, 50 грам модифікатору реології НеадсеІ НЕС 1000005, 100 грам неплівкоутворювального функціонального полімеру у вигляді водної дисперсії акрилового полімеру.
Приклад 11
У ємність подають та перемішують 1000 грам води, 200 грам диспергатору Тапетиї! СА, 700 грам речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, одержаної за прикладом 2, та 50 грам тарного консерванту Ргемепіо! О 6, 50 грам біоциду РОЇ МОКЕХ І РБ, 50 грам коалесценту 1-ізопропіл-2,2-диметилтриметилендіїзобутират, 350 грам наповнювача каоліну, 50 грам піногасника МУЗ 938, 50 грам модифікатору реології МК5ОМ5, 100 грам плівкоутворювального компоненту у вигляді водної дисперсії Озакгу! ОБА 520. 60 Приклад 12
У ємність подають та перемішують 1000 грам води, 300 грам диспергатору Рустан-ТОднН, 800 грам речовини, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, одержаної за прикладом 1, та 50 грам тарного консерванту Міпкосіде СМІ 1.5 Міпк Спетісаї!5, 50 грам біоциду СІРЕХ СРІ 2, 50 грам коалесценту 1-ізопропіл-2,2-диметилтриметилендіїзобутират, 350 грам наповнювача крейди, 50 грам піногасника МУ5974, 50 грам модифікатору реології Неадсе! НЕС 1000005, 100 грам плівкоутворюючий компонент у вигляді водної дисперсії Озакгу! АВ-20.
Лакофабова композиція за прикладами 9-12 є готовою до вживання інтер'єрною фарбою, що має такі властивості як в'язкість від З до 20 Па:с за ІБО 2555:2018 за віскозиметром типу
ВгоокієїЯ ОУРМ при швидкості 20 об./хв, густину від 1,20 до 1,60 кг/л, блиск під кутом 60" від 2 до 60 (3, стійкість до миття не вище 3 класу за ДСТУ ЕМ 13300:2012, покривність при покриванні у 2 шари не вище 2 класу за ДСТУ ЕМ 13300:2012.
Тест на ефективність покриття, утворюваного нанесенням лакофарбової композиції за технічним рішенням, зв'язувати формальдегід із повітря проводили наступним чином.
Лакофарбову композицію за прикладами 9-12 наносили на одну сторону полімерної панелі, потім на другу сторону полімерної панелі, шляхом використання 200-нм плівкового ливарного пристрою і сушили на повітрі в горизонтальному положенні протягом одного дня. Потім сушили на повітрі в горизонтальному положенні впродовж 7 днів. Для випробування були вирізані зразки покриваючої плівки розміром 5смх2см. Зразки плівки покриття фіксували затисками і поміщали в добре закриті тестові флакони. Формальдегід упорскували в тестову пляшку через невеликий отвір через кришку пляшки. Через 24 години при кімнатній температурі розчин 3- метил-2-бензотиазолинонгідразону (МВТН) упорскували в тестовий бутель для поглинання залишку формальдегіду.
Ще через 2 години вміст формальдегіду в абсорбувальному розчині перевіряли методом спектрофотометрії. Чим менше вмісту формальдегіду залишається в розчині, тим вище ефективність зменшення вмісту формальдегіду в покривній плівці. Ефективність зменшення формальдегіду була вирахувана у відсотках. Чим вище цей відсоток, тим вище ефективність поглинання формальдегіду із повітря. Для покриттів із лакофарбових композицій за прикладами 9-12 кількість зменшення формальдегіду у повітрі складає від 75 до 88 відсотків.
Технічний результат, який досягається технічним рішенням - це зменшення кількості
Зо альдегідів, зокрема, формальдегіду, у повітрі приміщення, за рахунок зв'язування формальдегіду із повітря приміщення покриттям, що утворюється нанесенням лакофарбової композиції за технічним рішенням.
Наведені приклади здійснення технічного рішення лише ілюструють технічне рішення, але не обмежують його.

Claims (22)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Лакофарбова композиція, що містить плівкоутворювальний компонент та принаймні один функціональний компонент, яка відрізняється тим, що функціональний компонент вибраний з ряду: пігмент, наповнювач, розбавлювач, коалесцент, неплівкоутворювальний функціональний полімер, диспергатор, піногасник, модифікатор реології, тарний консервант; як плівкоутворювальний компонент або неплівкоутворювальний функціональний полімер використовують речовину, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря.
2. Лакофарбова композиція за пунктом 1, яка відрізняється тим, що речовиною, яка здатна зв'язувати формальдегід із повітря, є стирол-акриловий співполімер.
З. Лакофарбова композиція за пунктом 2, яка відрізняється тим, що стирол-акриловий співполімер має ацетоацетильну функціональність і отриманий полімеризацією мономерів, що містять ацетоацетоксигрупи та ненасичені олефінові групи.
4. Лакофарбова композиція за пунктом З, яка відрізняється тим, що стирол-акриловий співполімер має ацетоацетамідні групи.
5. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 2-4, яка відрізняється тим, що стирол- акриловий співполімер отриманий полімеризацією мономерів, що містять ацетоацетоксигрупи або ацетоацетамідні групи та ненасичені олефінові групи, причому вміст таких мономерів в перерахунку на сухий полімер складає не менше 20 95 масових.
6. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-4, яка відрізняється тим, що плівкоутворювальний компонент є водною дисперсією полімеру, і вміст плівкоутворювального компоненту складає від 7,5 до 40 95 масових.
7. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-6, яка відрізняється тим, що неплівкоутворювальний функціональний полімер є водною дисперсією полімеру, і вміст бо неплівкоутворювального функціонального полімеру складає від 0,2 до 15 9о масових.
8. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-7, яка відрізняється тим, що вміст піногасника складає від 0,2 до 0,8 95 масових.
9. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-8, яка відрізняється тим, що як піногасник містить емульсію гідрофобних речовин.
10. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-9, яка відрізняється тим, що вміст диспергатора складає від 0,4 до 1,2 9о масових.
11. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-10, яка відрізняється тим, що як диспергатор містить калієву або натрієву, або амонієву сіль поліакрилату чи співполімеру малеїнової кислоти з діізобутеном.
12. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-11, яка відрізняється тим, що вміст модифікатора реології складає від 0,2 до 1,8 95 масових.
13. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-12, яка відрізняється тим, що як модифікатор реології містить ефір целюлози та/або гідрофобно модифікований поліефір, та/або набухаючий у лужному середовищі поліакрилат, та/або гідрофобно модифікований поліуретан.
14. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-13, яка відрізняється тим, що вміст наповнювача складає від 20 до 40 95 масових.
15. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-14, яка відрізняється тим, що як наповнювач містить природний кальцит та/або хімічно осаджений кальцит, та/або тальк, та/або кальцинований каолін, та/або синтетичні алюмосилікати.
16. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-15, яка відрізняється тим, що вміст пігменту складає від 5 до 25 95 масових.
17. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-16, яка відрізняється тим, що як пігмент містить двоокис титану.
18. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-17, яка відрізняється тим, що має в'язкість від З до 20 Па:с за ІЗО 2555:2018 за віскозиметром типу Вгоокпеій ОМЕМ при швидкості 20 об./хв, густину від 1,20 до 1,60 кг/л, блиск під кутом 60" від 2 до 60 С, стійкість до миття не вище З класу за ДСТУ ЕМ 13300:2012, покривність при нанесенні у 2 шари не вище 2 класу за ДСТУ ЕМ 13300:2012.
19. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-18, яка відрізняється тим, що є готовою Зо до використання інтер'єрною фарбою.
20. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-18, яка відрізняється тим, що є базисною фарбою для тонування фарб у інші кольори, крім білого кольору.
21. Лакофарбова композиція за будь-яким із пунктів 1-20, яка відрізняється тим, що як розбавлювач містить воду у кількості від 10 до 30 95 масових, не враховуючи воду у складі інших компонентів.
22. Лакофарбова композиція за пунктом 9, яка відрізняється тим, що як емульсію гідрофобних речовин містить емульсію жирних спиртів та/або полісилоксанів.
UAU202000920U 2020-02-13 2020-02-13 Лакофарбова композиція UA143366U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000920U UA143366U (uk) 2020-02-13 2020-02-13 Лакофарбова композиція

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000920U UA143366U (uk) 2020-02-13 2020-02-13 Лакофарбова композиція

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143366U true UA143366U (uk) 2020-07-27

Family

ID=83007525

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202000920U UA143366U (uk) 2020-02-13 2020-02-13 Лакофарбова композиція

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143366U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2863918C (en) Latex binders useful in zero or low voc coating compositions
KR101310639B1 (ko) 다단식 유제 폴리머 및 향상된 안료 효율
CA2730176C (en) Coating compositions having increased block resistance
JPH11503196A (ja) 水性コーティング組成物
CA3032277C (en) Ambient self-crosslinkable latex
CA3053813A1 (en) Method for preparing an aqueous dispersion of multistage polymer particles
CA2955995C (en) Poly(vinyl acetate) dispersion, and paint formulation comprising thereof
CA2974084A1 (en) Process for preparing latex functionalized with phosphorus acid and photoinitiator groups
US7071260B1 (en) Rapid curing aqueous coating agents
KR102519414B1 (ko) 개선된 액체 얼룩 반발성을 갖는 코팅 조성물
CA3053799A1 (en) Aqueous dispersion of multistage polymer particles
WO2005095532A1 (de) Beschichtungsmassen auf basis emissionsarmer bindemittel
KR102214134B1 (ko) 폴리머 분산물 및 고 안료 체적률 페인트 내에서의 상기 폴리머 분산물의 적용
JP6506012B2 (ja) 改善された加工性を有する非セメント系有機下塗材配合物
EP0407085A2 (en) Cationic latex paint compositions
UA143366U (uk) Лакофарбова композиція
JP2007162022A (ja) 高い含有量の不飽和流動促進剤を伴う水性ポリマー分散物
BR102014029568A2 (pt) composição de mistura seca não cimentícia estável em prateleira, composição de acabamento exterior não cimentício, e, método para fabricar um pó polimérico redispersível em água
CN109971239A (zh) 一种抑制单宁扩散的水性木器漆助剂及应用
AU2015392664B2 (en) Low sheen paint composition with effective opacity
EP3548545B1 (en) Method for producing a granular polymer blend
JP2022052302A (ja) 塗装方法及び下塗り塗料
JPH11269425A (ja) 建材用防湿水性塗料組成物
WO2023098621A1 (en) Aqueous coating composition with improved wet scrub resistance and freeze thaw stability
JP2023547989A (ja) エマルジョンポリマー及びその調製方法