UA142518U - Тракційний пристрій - Google Patents

Тракційний пристрій Download PDF

Info

Publication number
UA142518U
UA142518U UAU201912078U UAU201912078U UA142518U UA 142518 U UA142518 U UA 142518U UA U201912078 U UAU201912078 U UA U201912078U UA U201912078 U UAU201912078 U UA U201912078U UA 142518 U UA142518 U UA 142518U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
base
insert element
patient
guide
upper guide
Prior art date
Application number
UAU201912078U
Other languages
English (en)
Inventor
Олег Миколайович Дричак
Original Assignee
Олег Миколайович Дричак
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олег Миколайович Дричак filed Critical Олег Миколайович Дричак
Priority to UAU201912078U priority Critical patent/UA142518U/uk
Publication of UA142518U publication Critical patent/UA142518U/uk

Links

Landscapes

  • Accommodation For Nursing Or Treatment Tables (AREA)

Abstract

Тракційний пристрій включає стіл у вигляді основи з опорами. При цьому стіл виконаний з можливістю розміщення пацієнта лежачи. Опори нерухомо поєднані з основою. Основа має прямокутну форму, що характеризується двома поздовжніми сторонами та двома поперечними сторонами, де розмір поздовжньої сторони є щонайменше вдвічі більшим за розмір поперечної сторони, та чотирма кутовими областями. При цьому опори паралельно кожної поперечної сторони основи відповідно поєднані між собою першою нижньою перемичкою та другою нижньою перемичкою, де перша нижня перемичка має перший нижній направник, а друга нижня перемичка має другий нижній направник. Крім цього паралельно кожної поперечної сторони основи розміщені в відповідних місцях поєднання перший вставний елемент та другий вставний елемент, де перший вставний елемент має перший верхній направник, а другий вставний елемент має другий верхній направник. В основі стола виконані щонайменше два отвори для встановлення двох утримуючих валів .

Description

Заявлена корисна модель належить до медичного обладнання, а саме обладнання для проведення тракції шийного, грудного та поперекового відділів хребта, а також тракції ніг. Більш детально заявлений пристрій стосується засобів для сухого витягування.
З рівня техніки відомий патент США 0Ш58257285 (82), в якому розкрито тягове ліжко з площинним столом, на якому пацієнт може лежати з розташованою на одному кінці головою, і розташованими на іншому кінці ногами. На плоскому столі розміщена вібраційна площадка для передачі вібрації руху пацієнту. На пацієнта встановлюється тазовий пояс. Перший ремінь з'єднаний з однією стороною тазового поясу, а другий ремінь з'єднаний з другою стороною тазового поясу. Апарат включений для вибіркового застосування сили натягу до першої та другої планок у напрямку до кінця стола, де розміщено ноги. Далі на пацієнта встановлюють джгут для грудей і включають пару плечових ремінців, що тягнуться до кінця столу, де розміщена голова.
Недоліком відомого рішення є недостатня фіксація пацієнта в тазовому відділі. Це зумовлює рівномірний розподіл навантаження, навіть в тих відділах, де тракція не потрібна. Отже відоме з рівня тягове ліжко має низьку ефективність.
Задачею корисної моделі є створення тракційного пристрою, який дозволяє виконувати зональну тракцію пацієнта без зміни конструкції самого пристрою.
Зазначена задача вирішується тим, що в тракційному пристрою, який включає стіл у вигляді основи з опорами, причому стіл виконаний з можливістю розміщення пацієнта лежачи, згідно з корисною моделлю опори нерухомо поєднані з основою, основа має прямокутну форму, що характеризується двома поздовжніми сторонами, та двома поперечними сторонами, де розмір поздовжньої сторони є щонайменше вдвічі більшим за розмір поперечної сторони, та чотирма кутовими областями, причому опори паралельно кожної поперечної сторони основи відповідно поєднані між собою першою нижньою перемичкою та другою нижньою перемичкою, де перша нижня перемичка має перший нижній направник, а друга нижня перемичка має другий нижній направник, крім того, паралельно кожної поперечної сторони основи розміщені в відповідних місцях поєднання перший вставний елемент та другий вставний елемент, де перший вставний елемент має перший верхній направник, а другий вставний елемент має другий верхній направник, в основі стола виконані щонайменше два отвори для встановлення двох
Зо утримуючих валів.
За одним варіантом втілення пристрою, отвори для встановлення утримуючих валів утворені симетрично відносно повздовжньої осі основи стола, де кількість отворів є парною і дорівнює 2, 4, 6 або 8.
За ще одним варіантом втілення пристрою, перший вставний елемент поєднується зі столом через першу пару подовжувачів, які ставляться в відповідних місцях поєднання між столом і першим вставним елементом, а другий вставний елемент поєднується зі столом через другу пару подовжувачів, які вставляться в відповідних місцях поєднання між столом.
Відповідно до іншого варіанта втілення пристрою, застосовують ремінь для розтягування, який одним кінцем прикріплено до голови пацієнта, що лежить на столі, потім огинаючи другий верхній направник, другий нижній направник, перший нижній направник, перший верхній направник, другим кінцем прикріплено до ніг пацієнта.
Технічний результат, який досягається при здійсненні заявленого пристрою, полягає в більш надійній фіксації пацієнта, забезпечення зональної тракції, налаштування пристрою під особливості анатомії пацієнта.
Пристрій пояснюється кресленням, яке носить суто інформативний характер і не має на меті звузити обсяг патентної охорони.
На кресленні зображено загальний вигляд тракційного пристрою.
При цьому на доданому кресленні використано наступні позначення: 1 - стіл, 2 - опора стола,
З - основа стола, 4 - перша нижня перемичка, 5 - перший нижній направник, 6 - перший вставний елемент, 7 - перший верхній направник, 8 - місце поєднання першого вставного елемента до основи стола, 9 - друга нижня перемичка, 10 - другий нижній направник, 11 - другий вставний елемент, бо 12 - другий верхній направник,
13 - місце поєднання другого вставного елемента до основи стола, 14 - отвори для встановлення утримуючого вала, 15 - утримуючий вал.
Можливість реалізації заявленої корисної моделі буде доведена шляхом викладення детального опису пристрою для масажу. На основі даного опису фахівцеві мають бути зрозумілі всі можливі варіанти реалізації заявленого технічного рішення, його модифікації та вдосконалення в межах суті заявленого обсягу патентної охорони.
Заявлений пристрій може бути застосованим в медичних закладах, установах, терапевтичних кабінетах тощо.
Як показано на кресленні тракційний пристрій виконаний у вигляді основи з опорами.
Поверхня для установки пристрою має бути рівною. Проте, опори можуть мати регулятори для компенсації нерівності поверхні для встановлення. Опори паралельно кожної поперечної сторони основи відповідно поєднані між собою першою нижньою перемичкою та другою нижньою перемичкою. Зазначені перша нижня перемичка та друга нижня перемичка застосовуються для спрямовування ременю для розтягування. В той же час, зазначені перемички забезпечують додаткову жорсткість поєднання опор.
Опори можуть мати між собою додаткові елементи жорсткості для зменшення хитання пристрою під час проведення сеансу терапії. Опори нерухомо поєднані з основою. Переважно, але необов'язково, опори поєднані шляхом зварювання.
Основа має прямокутну форму, що характеризується двома поздовжніми сторонами та двома поперечними сторонами. Основа переважно, але необов'язково являє собою розміщений на базі, наприклад, листа ДСП пружній матеріал, обтягнутий штучною шкірою. Таке виконання забезпечує зручність пацієнту протягом сеансу терапії. Розмір поздовжньої сторони є щонайменше вдвічі більшим за розмір поперечної сторони. Переважно, але необов'язково, основа має розмір 80 х 180 см. Проте інші можливі числові значення також можуть мати місце за умови дотримання заявленої пропорції.
В основі стола виконані щонайменше два отвори для встановлення двох утримуючих валів.
Отвори для встановлення утримуючий валів утворені симетрично відносно повздовжньої осі основи стола, де кількість отворів є парною і дорівнює 2, 4, б або 8. Утримуючі вали
Зо розміщуються переважно симетрично відносно повздовжньої осі основи і призначені для фіксації пацієнта в тазовій області. Тобто вали щільно прилягають з двох боків до пацієнта. Це дозволяє виконувати зональну тракцію, зокрема шийного відділу, грудного відділу та поперекового відділу, окремо від тракції нижніх кінцівок. Заявником виявлено, за фіксація пацієнта валами тазовій області зменшує зміщення пацієнта під час тракції, що дозволяє більш ефективно проводити сеанси реабілітації пацієнта.
Перша нижня перемичка має перший нижній направник, а друга нижня перемичка має другий нижній направник. Під направником слід розуміти переважно трубу або металевий профіль через який під основою стола протягається ремінь для розтягування.
Паралельно кожної поперечної сторони основи розміщені перший вставний елемент та другий вставний елемент. Для цього в столі передбачені місця поєднання, які переважно виконані таким чином, щоб вставний елемент надягався на виступи в місцях поєднання або вставлявся в них.
Перший вставний елемент має перший верхній направник, а другий вставний елемент має другий верхній направник, які переважно виконані аналогічно до конструкції першого нижнього направника та другого нижнього направника. Переважно перший верхній направник та другий верхній направник є нерухомими. Проте фахівцеві мають бути зрозумілими регулювання висоти зазначених верхніх направників. Таке регулювання дозволить адаптувати тракційний пристрій під особливості анатомії пацієнта.
Заявлена корисна модель включає, що пацієнт може мати зріст, що перевищує або приблизно дорівнює довжині основи стола. При цьому для розтягування ремінь матиме недостатню довжину між пацієнтом та верхнім направником для забезпечення натягу. Для цього передбачені по два подовжувача на кожен вставний елемент. При цьому перший вставний елемент поєднується зі столом через першу пару подовжувачів, які вставляться в відповідних місцях поєднання між столом і першим вставним елементом, а другий вставний елемент поєднується зі столом через другу пару подовжувачів, які вставляться в відповідних місцях поєднання між столом. Таким чином забезпечується необхідна відстань між пацієнтом на верхнім направником для
Для виконання тракції застосовують ремінь для розтягування, який одним кінцем прикріплено до голови пацієнта, що лежить на столі, потім огинаючи другий верхній направник, 60 другий нижній направник, перший нижній направник, перший верхній направник, другим кінцем прикріплено до ніг пацієнта. Ремінь кріпиться до голови пацієнта за допомогою маски, яка надягається на голову пацієнту та фіксується на ній. Крім цього, ремінь кріпиться до кожної з ніг пацієнта окремо з допомогою фіксуючої накладки. Це дозволяє регулювати натяг ременю для розтягування для кожної ноги окремо, в залежності від особливостей анатомії пацієнта.
Тракційний пристрій працює наступним чином: пацієнта укладають на основу стола таким чином, щоб його тазова область розміщувалась біля отворів для валів. Потім вставляють утримуючі вали в отвори для фіксації пацієнта. Одягають на пацієнта маску та фіксуючі накладки з подальшим приєднанням до них ременю. Визначають для пацієнта необхідний ступінь натягу. Проводять тракцію визначений час. Звільняють пацієнта від маски та фіксуючих накладок, а також вилучають вали.
Заявлений пристрій може застосовуватись при профілактиці зміщень та або розтягів у шийній, грудній та поперековій областях. В процесі правки приймають участь хребці, зв'язки та м'язи хребтового стовпа, а саме: шийні С1-С7, грудні Т-1Т-12, поперечні 1 1-І 5, крижові 51-55, передня та задня продовжні зв'язки, міжостьові м'язи шиї а попереку, надостьові м'язи хребта, остьові м'язи грудного відділу. Пристрій також застосовується при грижах, протрузіях та інших захворювань опорно-рухового апарату.
Пристрій працює за наступним принципом.
Терапевт укладає пацієнта горизонтально на стіл, закріплює його за допомогою утримуючих валів на основі столу для попередження зміщення клубових кісток пацієнта в сторону терапевта і утримували та пацієнта. Терапевт обв'язує рушником або м'якою тканиною шию пацієнта для проведення процедури. В момент проведення процедури терапевт розміщується на стільці у узголів'я столу і виконує маніпуляцію-тракцію. Під час проведення маніпуляції тракції відбувається розтягування передньої та задньої продольних зв'язок, міжостьових м'язів шиї та попереку, надостьових м'язів хребта, остьових м'язів грудного відділу. В момент розтягування зв'язки повертають хребці в природнє положення. Передні та задні міжостьові зв'язки виставляють хребці, які зміщені вгору або донизу відносно положення пацієнта. Міжпоперекові зв'язки та міжостьові м'язи шиї і попереку, надостьові м'язи хребта, остьові м'язи грудного відділу виставляють хребці, зміщені праворуч, ліворуч або повернені відносно осі хребта. В процесі сухого розтягування, коли терапевт закріплює пацієнта за шию та ноги за допомогою
Зо описаних вище засобів, виконується м'яке витягування усього хребта.
Таким чином, на основі детального опису забезпечується вирішення поставленої технічної задачі та досягнення технічного результату.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Тракційний пристрій, який включає стіл у вигляді основи з опорами, причому стіл виконаний з можливістю розміщення пацієнта лежачи, який відрізняється тим, що опори нерухомо поєднані з основою, основа має прямокутну форму, що характеризується двома поздовжніми сторонами, та двома поперечними сторонами, де розмір поздовжньої сторони є щонайменше вдвічі більшим за розмір поперечної сторони, та чотирма кутовими областями, причому опори паралельно кожної поперечної сторони основи відповідно поєднані між собою першою нижньою перемичкою та другою нижньою перемичкою, де перша нижня перемичка має перший нижній направник, а друга нижня перемичка має другий нижній направник, крім того паралельно кожної поперечної сторони основи розміщені в відповідних місцях поєднання перший вставний елемент та другий вставний елемент, де перший вставний елемент має перший верхній направник, а другий вставний елемент має другий верхній направник, в основі стола виконані щонайменше два отвори для встановлення двох утримуючих валів .
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що отвори для встановлення утримуючих валів утворені симетрично відносно до повздовжньої осі основи стола, де кількість отворів є парною і БО дорівнює 2, 4, б або 8.
3. Пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що перший вставний елемент поєднується зі столом через першу пару подовжувачів, які вставляться в відповідних місцях поєднання між столом і першим вставним елементом, а другий вставний елемент поєднується зі столом через другу пару подовжувачів, які вставляться в відповідних місцях поєднання між столом.
4. Пристрій за будь-яким із пп. 1-3, який відрізняється тим, що застосовують ремінь для розтягування, який одним кінцем прикріплено до голови пацієнта, що лежить на столі, потім, огинаючи другий верхній направник, другий нижній направник, перший нижній направник, перший верхній направник, другим кінцем прикріплено до ніг пацієнта.
UAU201912078U 2019-12-20 2019-12-20 Тракційний пристрій UA142518U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912078U UA142518U (uk) 2019-12-20 2019-12-20 Тракційний пристрій

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912078U UA142518U (uk) 2019-12-20 2019-12-20 Тракційний пристрій

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142518U true UA142518U (uk) 2020-06-10

Family

ID=71118315

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201912078U UA142518U (uk) 2019-12-20 2019-12-20 Тракційний пристрій

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142518U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2701579C1 (ru) Реклинирующий ортез с натяжными ремнями
CA2273928C (en) Lumbo-sacral orthosis
JP2010194320A (ja) 脊柱整形装具
US4735196A (en) Cervical-thoracic orthosis and method
US10987270B2 (en) Orthopedic exercise apparatus
US7878996B2 (en) Lumbar selective stabilization support/brace
JP2013536010A (ja) 整形外科用装置
US9308111B1 (en) Orthopedic brace and method of use
JP2004081641A (ja) 整体治療の前後において使用する整体治療用補助具
ES2972344T3 (es) Exomúsculo de protección lumbar
US11331210B2 (en) Posture improving apparatus
RU2346671C1 (ru) Корректор функциональных нарушений осанки
JP2006141694A (ja) ストレッチ台
RU2131232C1 (ru) Комбинезон для лечения больных детским церебральным параличом и больных с последствиями черепно-мозговой травмы
US7811243B1 (en) Reverse applied pinpoint pressure system and method of use
UA142518U (uk) Тракційний пристрій
UA125125C2 (uk) Тракційний пристрій
JP2000210318A (ja) 腰痛治療器具
KR200200590Y1 (ko) 척추 교정장치
JP3156477U (ja) 腰、背部の疲労緩和具
RU2488368C1 (ru) Устройство для вытяжения и разгрузки позвоночника
RU89937U1 (ru) Тракционный матрац
RU2784173C1 (ru) Устройство для коррекции килевидной деформации грудной клетки и деформации позвоночника
RU107477U1 (ru) Тренажер для растяжки позвоночника
KR200363852Y1 (ko) 경추 교정기