UA141765U - Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом - Google Patents

Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом Download PDF

Info

Publication number
UA141765U
UA141765U UAU201910362U UAU201910362U UA141765U UA 141765 U UA141765 U UA 141765U UA U201910362 U UAU201910362 U UA U201910362U UA U201910362 U UAU201910362 U UA U201910362U UA 141765 U UA141765 U UA 141765U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fixed
elastic
lapping
collet
flange
Prior art date
Application number
UAU201910362U
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Володимирович Кузьо
Олексій Степанович Ланець
Олександр Віталійович Гаврильченко
Віктор Миколайович Захаров
Віталій Михайлович Корендій
Original Assignee
Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет "Львівська Політехніка" filed Critical Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority to UAU201910362U priority Critical patent/UA141765U/uk
Publication of UA141765U publication Critical patent/UA141765U/uk

Links

Landscapes

  • Vibration Prevention Devices (AREA)

Abstract

Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом містить дископодібні верхній та нижній притири, встановлені концентрично та паралельно один відносно одного, коловий електромагнітний віброзбудник, концентрично розташований відносно притирів, осердя з котушками якого симетрично по колу закріплені до нижнього притира, а якорі симетрично по колу до кільцеподібної реактивної маси, яка через пружну систему у вигляді гумових пружних кілець зафіксована до нижнього притира. Вся конструкція через демпфери, що прикріплені до нижнього притира, оперта на основу, пружно-цанговий вузол, що складається з цанги, фланця фіксації цанги та кріплення плоскої пружини, упора, закріпленого до верхнього притира, з можливістю опертя втулки-гайки при фіксації та розфіксації цанги. Верхній притир закріплено до порожнистого циліндра, що містить резонансну пружну систему у вигляді одного вертикально розташованого пружного стержня, верхній кінець якого через верхній підшипниковий вузол закріплений до верхнього фланця, що через порожнистий циліндр і пружно-цанговий вузол закріплено до верхнього притира. Нижній кінець пружного стержня через нижній підшипниковий вузол закріплений до нижнього фланця, який через порожнистий стакан закріплено до нижнього притира.

Description

- ее иа я і: 7 я Ка ше В не зн щ Ка є Ед п НН Ше се ЯЗОК Кр я я
ДК Кофеюимио уко р й ниття
Ж. щі Є Її : ях ще ех
Ман З З х й и щк
Шея : і й й о и
Б Пк ї Н ї - Як ет вод в пек Н Її го ре то Ще дит М Минлнння пух ная кої ке ши пит шк ща й МОЗ і: ХО оре й он Я жо ге не 5. КЕ ; пон вит Яку і. М . п ОК авт 3 ших м р ПО ЗКУ 3 ОМ М АЛАНА ооо З 0
Кк оон де кеувводюююсу оду нкюкннн колах дн ко КА оч дення М дане З МОМ я ї. сни ж пд ВВ ; З. п збе х ме КЕ я НЕ г» ще че Як плн млн ТЯ я К. - аз З ОО а ВН. ОХ З М
Х я І - щи В и ЕЕ 2 КА я й ти ки МО сей За: Є о МИШКУ Ах че с Й. М, Е 7 7 з Жити офнкукуччи У пак с МНН хо вва щи М 15
С нн ою кн Ажкию М с св ех текли оо о Мас з си. ж щ- кит ще А Шо ; хе і в в те Мак п ра шт ше А
Корисна модель належить до вібровикінчувального обладнання, а саме до резонансних вібраційних викінчувальних машин з коловими електромагнітними віброзбудниками і може бути використана для високоточної одно- та двосторонньої доводки плоских поверхонь деталей.
Відома вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом, що містить дископодібні верхній та нижній притири, встановлені концентрично та паралельно один відносно одного, коловий електромагнітний віброзбудник, концентрично розташований відносно притирів, осердя з котушками якого по колу закріплені до нижнього притиру, а якорі закріплені симетрично по колу до кільцеподібної реактивної маси, яка через пружну систему у вигляді гумових пружних кілець зафіксована до нижнього притиру, резонансну пружну систему у вигляді одного вертикально розташованого пружного стержня, який защемлений по середині у центрі нижнього притиру, кінці пружного стержня через підшипникові вузли закріплені до фланців, що з'єднані між собою нерухомо, через порожнистий циліндр з прорізами в середній ділянці, до якого закріплено верхній притир, а вся конструкція через демпфери, що кріпляться до нижнього притира, опирається на основу, пружно-цанговий вузол, що складається з цанги, фланця фіксації цанги та кріплення плоскої пружини, упора, закріпленого до верхнього притира, з можливістю опертя втулки-гайки при фіксації та розфіксації цанги, причому верхній притир закріплено до порожнистого циліндра ІВібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом: патент України Мо 132950, МПК В6б5с 27/00; заявл. 01.06.1918; опубл.25.03.2019,
Бюл. Мо 4/20191.
Конструкція найближчого аналога має суттєвий недолік, оскільки нижня частина стакана з фланцем та нижня частина пружного стержня не виконують свого функціонального призначення, а саме не впливають на коливання верхнього і нижнього притирів, тобто нижня частина пружного стержня не працює на згин, оскільки середина стержня защемлена у нижньому притирі та нижня частина стержня через фланець і стакан також жорстко з'єднана з нижнім притиром, тому в процесі правки притирів та притирання деталей використовується лише верхня частина пружного стрижня і стакан.
В основу корисної моделі поставлена задача, що полягає у створенні такої вібраційної викінчувальної машини з електромагнітним приводом, у якій нове виконання конструкції дозволить використовувати всю довжину пружного стержня, що обумовить спрощення
Зо виготовлення, складання і налагодження конструкції за рахунок зменшення габаритних розмірів вертикальної резонансної пружної системи зі збереженням функціональних можливостей вібровикінчувальної машини та якості процесу притирання плоских поверхонь деталей.
Поставлена задача вирішується тим, що вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом, що містить дископодібні верхній та нижній притири, встановлені концентрично та паралельно один відносно одного, коловий електромагнітний віброзбудник, концентрично розташований відносно притирів, осердя з котушками якого симетрично по колу закріплені до нижнього притиру, а якорі симетрично по колу до кільцеподібної реактивної маси, яка через пружну систему у вигляді гумових пружних кілець зафіксована до нижнього притиру, а вся конструкція через демпфери, що прикріплені до нижнього притира, оперта на основу, пружно-цанговий вузол, що складається з цанги, фланця фіксації цанги та кріплення плоскої пружини, упора, закріпленого до верхнього притира, з можливістю опертя втулки-гайки при фіксації та розфіксації цанги, причому верхній притир закріплено до порожнистого циліндра, згідно з корисною моделлю, нижній кінець пружного стержня через нижній підшипниковий вузол закріплений до нижнього фланця, що через порожнистий стакан закріплено до нижнього притира, а також відсутнє защемлення середини пружного стержня по центру в нижньому притирі.
За такої конструкції відсутнє защемлення середньої частини пружного стержня у нижньому притирі, що забезпечує використання всієї довжини пружного стержня та обумовлює спрощення виготовлення, складання і налагодження конструкції за рахунок зменшення габаритних розмірів вертикальної резонансної пружної системи зі збереженням функціональних можливостей вібровикінчувальної машини та якості процесу притирання плоских поверхонь деталей.
На кресленні зображено принципову схему вібраційної викінчувальної машини з електромагнітним приводом, де: 1, 2 - верхній та нижній притири; З - кільцеподібна реактивна маса; 4, 5 - відповідно якір та осердя з котушкою колового електромагнітного віброзбудника; 6 - вертикально розташована пружна система у вигляді одного пружного стержня; 7 - пружна система у вигляді гумових пружних кілець; 8 - порожнистий циліндр; 9, 10 - відповідно верхній та нижній фланці кріплення пружного стержня; 11 - демпфер; 12 - сепаратор; 13 - верхній підшипниковий вузол; 14 - цанга; 15 - фланець; 16 - плоска пружина; 17 - кільце; 18 - упор; 19 - втулка-гайка фіксації та розфіксації цанги; 20 - гвинт-фіксатор вертикального переміщення бо цангового вузла; 21 - порожнистий стакан; 22 - нижній підшипниковий вузол.
Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом містить дископодібні верхній 1 та нижній 2 притири, встановлені концентрично, паралельно та співвісно один відносно одного, кільцеподібну реактивну масу 3, яка через пружну систему у вигляді гумових пружних кілець 7 концентрично зафіксована до нижнього притира 2. Верхній притир 1 закріплено до порожнистого циліндра 8 пружно-цанговим вузлом, у склад якого входять: цанга 14, фланець 15 фіксації цанги 14 та плоскої пружини 16 кільцем 17 до фланця 15, упора 18, закріпленого до верхнього притира 1, втулки-гайки 19 для фіксації та розфіксації цанги 14, гвинта-фіксатора 20 для обмеження вертикального переміщення цангового вузла. Коловий електромагнітний віброзбудник, концентрично розташований відносно притирів, якорі 4 якого симетрично по колу закріплені до кільцеподібної реактивної маси 3, а осердя з котушками 5 також симетрично по колу закріплені до нижнього притиру 2. Вертикальну пружну систему, у вигляді одного вертикально розташованого пружного стержня 6, верхній кінець якого через верхній підшипниковий вузол 13 закріплений до верхнього фланця 9, що через порожнистий циліндр 8 і пружно-цанговий вузол закріплено до верхнього притира 1, а нижній кінець пружного стержня 6 через нижній підшипниковий вузол 22 закріплений до нижнього фланця 10, що через порожнистий стакан 21 закріплено до нижнього притира 2. Уся конструкція через демпфери 11, що кріпляться до нижнього притира 2, опирається на основу. В конструкції для розміщення деталей між притирами використовується сепаратор 12.
Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом утворює резонансну тримасову механічну коливальну систему, що складається з коливальних мас верхнього 1 і нижнього 2 притирів, якірної маси З та двох пружних систем: вертикальної резонансної пружної системи 6, що з'єднує коливальні маси верхнього 1 і нижнього 2 притирів, та віброізоляційної пружної системи у вигляді гумових пружних кілець 7, через які кільцеподібна реактивна маса З фіксується до нижнього притира 2. До коливальної маси верхнього притира 1 належать: сам верхній притир 1, пружно-цанговий вузол, порожнистий циліндр 8, фланець 9, верхній підшипниковий вузол 13. До коливальної маси нижнього притира 2 належать: сам нижній притир 2, осердя з котушками 5 колового електромагнітного віброзбудника, порожнистий стакан 21, фланець 10, нижній підшипниковий вузол 22. До якірної маси 3 належать: кільцеподібна реактивна маса 3 та якорі 4 колового електромагнітного віброзбудника, що симетрично по колу
Зо до неї кріпляться. Жорсткість на згин резонансної пружної системи 6 розрахована таким чином, щоб власна частота коливань механічної коливальної системи вібраційної викінчувальної машини була дещо більшою за вимушену.
Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом працює наступним чином.
Коловий електромагнітний віброзбудник, який утворюють шість якорів 4 та осердь з котушками 5, встановлених по колу, де кожна пара протилежно встановлених обмоток якоря ввімкнена у фазу трифазового джерела живлення за двотактною схемою, створює вектор вимушуючої сили, що обертається з коловою частотою, рівною коловій частоті мережі живлення, і збурює горизонтальні коливання мас нижнього притира 2 та якірної маси З за коловими траєкторіями. Рух цих коливальних мас відбувається синфазно одна відносно одної, де повітряний проміжок між якорями 4 та осердями з котушками 5 електромагнітних віброзбудників може бути мінімально можливим. Коливання маси верхнього притира 1 відбувається за рахунок його кінематичного збурення від коливальної маси нижнього притира 2, через плоску пружину 16 пружно-цангового вузла, від вертикальної пружної системи 6.
При горизонтальних антифазних коливних рухах притирів 1 та 2, пружно-цанговий вузол, при розфіксації цанги 14 за допомогою упора 18, в який впирається гайка-втулка 19, забезпечує провертання верхнього притира 1 відносно нижнього 2, навколо порожнистого циліндра 8, що і дозволяє здійснювати правку притира по притиру та забезпечує відновлення форми робочих поверхонь притирів, що рухаються за коловою траєкторією, взаємною правкою притирів, тим самим підвищується якість викінчувального процесу.
Як у вібраційній викінчувальній машині найближчого аналога, конструкція проектується так, щоб центри коливальних мас верхнього 1 і нижнього 2 притирів та якірної маси З знаходилися на осі пружного стержня 6, а вектор збурюючого зусилля проходив через центр мас системи (всієї конструкції машини). В такому випадку отримаємо плоскопаралельний рух притирів 1 та 2 в горизонтальній площині, а паразитні рухи будуть відсутні. Для цього, наприклад, можна передбачити більший за масою фланець 10 в порівнянні з фланцем 9, який дозволить регулювати положення центру мас нижнього притира і всієї механічної коливальної системи вібровикінчувального верстата. Крім цього необхідно дотримуватися рівності величин інерційних значень коливальних мас верхнього 1 та нижнього 2 притирів. За їх рівності амплітуди коливань притирів 17 та 2 будуть однакові. Це дозволить зрівноважувати зусилля різання на обох напрямках оброблюваних заготовок і вільно переміщувати їх за допомогою сепаратора 12 між робочими поверхнями верхнього 1 та нижнього 2 притирів.
Віброізоляційну пружну систему у вигляді пружних кілець 7 необхідно підбирати за даної конструкції якомога м'якшою. В такому випадку динамічний вплив якірної маси З на механічну коливальну масу в цілому буде незначний, а тому розрахунок пружної системи 6 можна буде здійснювати за двомасовою схемою, яку утворюють коливальні маси верхнього 1 та нижнього 2 притирів, з'єднані між собою пружною системою 6. У запропонованій вібраційній викінчувальній машині, крім обертання верхнього притира 1, є можливість здійснення регулювання вертикального положення верхнього притиру 1 за допомогою пружно-цангового вузла, яке забезпечується гвинтами-фіксаторами 20, що розміщені в пазах порожнистого циліндра 8, при розфіксації цанги 14.
Таким чином, вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом у запропонованій конструкції надає можливість забезпечити використання всієї довжини пружного стержня, що забезпечує використання всієї довжини пружного стержня та обумовлює спрощення виготовлення, складання і налагодження конструкції за рахунок зменшення габаритних розмірів вертикальної резонансної пружної системи зі збереженням функціональних можливостей вібровикінчувальної машини та якості процесу притирання плоских поверхонь деталей.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом, що містить дископодібні верхній та нижній притири, встановлені концентрично та паралельно один відносно одного,
    коловий електромагнітний віброзбудник, концентрично розташований відносно притирів, осердя з котушками якого симетрично по колу закріплені до нижнього притира, а якорі симетрично по колу до кільцеподібної реактивної маси, яка через пружну систему у вигляді гумових пружних кілець зафіксована до нижнього притира, а вся конструкція через демпфери, що прикріплені до нижнього притира, оперта на основу, пружно-цанговий вузол, що складається з цанги, фланця
    Зо фіксації цанги та кріплення плоскої пружини, упора, закріпленого до верхнього притира, з можливістю опертя втулки-гайки при фіксації та розфіксації цанги, причому верхній притир закріплено до порожнистого циліндра, що містить резонансну пружну систему у вигляді одного вертикально розташованого пружного стержня, верхній кінець якого через верхній підшипниковий вузол закріплений до верхнього фланця, що через порожнистий циліндр і пружно-цанговий вузол закріплено до верхнього притира, яка відрізняється тим, що нижній кінець пружного стержня через нижній підшипниковий вузол закріплений до нижнього фланця, який через порожнистий стакан закріплено до нижнього притира.
    - пи З є я й Ні Я ресса Й бе й «рету к пек в кт Я з : тен - ІЗ МК - шк Шк дк ж с - З о.
    В . їх ше пит й 73 ТТ ві 7 ооо Як ка ХУ ї . ЗХ ух Как й» се УУжУКм» иа З п ння по пп ППП ГІД дей я дюодкжнд», фоок іх пом НН мн секкхккою КК збккня Кл ше ик ЗУ пли юю кій за і МЖК ду юю шХ : ХЕ нах а ЗК а ох Ба я еф В. мин я МОЇ Кк: 1 їЗ З М Ї мк Га х Ме КК З НИ: її ее о зойк І ох х ОБ Кф х годрокхюсн ОК і й Миші а Он щен що» Ж пи нн и ОО ННІ В ше | Ок ие гі шо дит ке нео Е І сих Ша ша я й Меч ще шт Що лк до ок
UAU201910362U 2019-10-15 2019-10-15 Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом UA141765U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910362U UA141765U (uk) 2019-10-15 2019-10-15 Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910362U UA141765U (uk) 2019-10-15 2019-10-15 Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141765U true UA141765U (uk) 2020-04-27

Family

ID=71115484

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201910362U UA141765U (uk) 2019-10-15 2019-10-15 Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141765U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101713225B (zh) 减振方法和水平作用的减振器
EP2600027B1 (en) Symmetrical head mounted tuned mass damper
KR101242638B1 (ko) 회전익 항공기의 승강 회전자에 의해 발생되는 진동을 감소시키기 위한 질량 집중 장치 및 이러한 장치가 장착된 회전자 허브
CN108258874B (zh) 摆动马达及电动装置
US7654746B2 (en) Spindle bearing device and corresponding bearing method
KR20150039700A (ko) 진동 감쇠 장치를 구비한 호버 항공기 로터
CN106286666A (zh) 磁阻式电磁主动吸振器
JP2004504165A (ja) 振動を打ち消す構成を有するレンズ旋盤
CN105526294B (zh) 基于磁激励的运动粒子吸振单元及组合装置与方法
KR20100125184A (ko) 회전익 항공기의 승강 회전자에 의해 발생하는 진동을 감소시키기 위한 질량 분배 장치 및 이러한 장치가 부착된 회전자 허브
UA141765U (uk) Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом
KR101385600B1 (ko) 에너지 하베스터
CN108972176B (zh) 动态阻尼的无心磨床及磨削方法
JP6632355B2 (ja) 制振装置
CN205533936U (zh) 基于磁激励的运动粒子吸振单元及组合装置
RU172016U1 (ru) Многокоординатная активная виброизолирующая платформа
CN105276051A (zh) 磁粒子摆动吸振单元及方法、组合装置、电磁阻尼发电机构
EP3646988B1 (en) Support, machine and process for surface finishing
JP7378765B2 (ja) 工作機械の制振装置
UA132950U (uk) Вібраційна викінчувальна машина з електромагнітним приводом
CN109311134B (zh) 具有振动阻尼装置的机加工装置和方法
CN207801716U (zh) 摆动马达及电动装置
UA15212U (en) Vibration machine of volume processing with the electromagnetic drive
JPS58155180A (ja) 同期振動衝撃ハンマ
CN205745053U (zh) 一种质量可调式半主动吸振装置