UA141315U - Мобільна аспіраційна установка - Google Patents

Мобільна аспіраційна установка Download PDF

Info

Publication number
UA141315U
UA141315U UAU201904162U UAU201904162U UA141315U UA 141315 U UA141315 U UA 141315U UA U201904162 U UAU201904162 U UA U201904162U UA U201904162 U UAU201904162 U UA U201904162U UA 141315 U UA141315 U UA 141315U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
air
rows
cartridge filters
chamber
installation
Prior art date
Application number
UAU201904162U
Other languages
English (en)
Inventor
Едуард Миколайович Лебедев
Сергій Григорович Єфіменко
Original Assignee
Едуард Миколайович Лебедев
Сергій Григорович Єфіменко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Едуард Миколайович Лебедев, Сергій Григорович Єфіменко filed Critical Едуард Миколайович Лебедев
Priority to UAU201904162U priority Critical patent/UA141315U/uk
Publication of UA141315U publication Critical patent/UA141315U/uk

Links

Landscapes

  • Cleaning In General (AREA)
  • Filtering Of Dispersed Particles In Gases (AREA)

Abstract

Мобільна аспіраційна установка містить герметичний корпус прямокутної форми, виконаний із панелей тонколистового металу та змонтований із стійками з колесами, а також рециркуляційну систему фільтрації повітря. Герметичний корпус установки з одного торця містить повітрозабірний отвір та розділений на окремі камери, зокрема робочу камеру, яка складається зі встановлених двох рядів картриджних фільтрів та камери осаджування, що розміщена посередині між рядами картриджних фільтрів і відділена від них панелями з обох сторін. Над рядами картриджних фільтрів розміщена камера очищеного повітря, де встановлена система очистки фільтрів, яка містить ресивер та клапани, з'єднані патрубками. Під робочою камерою розміщені ящики для збору відходів. З іншого торця установки, всередині корпусу встановлено витяжний відцентровий вентилятор, який із зовнішнього боку закрито інспекційною панеллю, а над ним виконано отвори для повернення повітря в приміщення.

Description

Корисна модель належить до обладнання очистки повітря від пилу та інших механічних домішок у виробничих приміщеннях та може використовуватися на локальних площах, у місцях безпосереднього забруднення.
Відома витяжна шафа ІК 2393032, від 27.06.2010, бюл. Мо 18, МПК ВО8В15/02І, призначена для видалення та обробки забрудненого повітря в місці його утворення в медичній, біологічній та фармацевтичній галузях. Витяжна шафа містить жорсткий каркас з розміщеним на ньому корпусом, що створює робочу камеру, в стінці якої виконана рама з можливістю її переміщення відносно стільниці камери "вгору-вниз". Поблизу задньої стінки камери за допомогою екрана утворений витяжний канал, що з'єднаний з фільтруючим елементом, який розміщений у верхній частині камери. Стільниця виконана у вигляді окремої зрізаної пластини і має перфорацію вздовж своїх довгих сторін, нижня частина стільниці також виконана з перфорацією, порожнина під стільницею з'єднана з витяжним каналом, у верхній частині корпусу встановлені горизонтальні перегородки, що створюють повітропровід, який з'єднаний з витяжним каналом і випускним патрубком. Всередині повітропроводу за потоком послідовно встановлений фільтр тонкої очистки повітря, вентилятор і фільтр.
Недоліками витяжної шафи є обмежені функціональні можливості, зумовлені галуззю застосування та відсутністю мобільності, а також незадовільні експлуатаційні характеристики щодо зручності обслуговування, надійності та довговічності роботи.
Відомий мобільний пристрій для очищення повітря (054909815А, від 20.03.1990, МПК 8В01053/0446|, що містить основу, корпус, який встановлено на одному кінці основи та розміщено догори від нього, ковпак, що підтримується верхнім кінцем корпусу та проходить над основою. Робота пристрою формує коловий шлях повітряного потоку, який включає в себе відкритий простір між ковпаком та основою і канали в основі, корпусі та ковпаку. На шляху повітряного потоку знаходяться фільтри з активованим вугіллям та вентилятор. Основа встановлена на колесах таким чином, що весь пристрій легко переміщується.
Недоліками відомого пристрою є недостатній ступінь очистки повітря від механічних домішок та низькі експлуатаційні характеристики, зокрема термін експлуатації та зручність обслуговування.
Найближчим аналогом за технічною суттю до заявленої корисної моделі є установка очистки
Зо повітря "ВОС-6 Ейрлайт Стандарт", виробництва ВОС-Аїг (Електронний ресурс. Режим доступу: пер//бас-аїк.ги/вівїета-оспівікі-мо2гаина/вібїетуі-тевіпоу-муйуа|поу-мепійуаївії- г/рупешаміїмауив5спіє-адгедаїуі-тобії!пуів/руПешаміїмаїеїї-рапеІпуіе-тобіІпуів/ивтапоука- тійгомепійуаївіоппауа-рас-6-аійідні-бїапаанй)|, яка використовується для очистки повітря на нестаціонарних робочих місцях. Вона містить корпус, на який монтується поворотно-витяжний механізм, а всередині нього розташована система фільтрації повітря. Корпус переміщується по виробничому приміщенню за допомогою змонтованих коліс. Установка комплектується одним або двома поворотно-витяжними пристроями з повітрозабірною лійкою. Забруднене повітря потрапляє через повітрозабірну лійку та повітропровід поворотно-витяжного механізму і проходить через іскрогасник, потрапляє на фільтр-мішок попередньої очистки, де затримуються крупні частинки. Далі повітря йде через фільтр тонкої очистки, а очищене повітря проходить через вентилятор та потрапляє назад у приміщення.
Недоліками найближчого аналога є недостатня ефективність очистки повітря, зумовлена конструкцією системи фільтрації та низькі експлуатаційні показники у частині довговічності роботи та технічного обслуговування установки.
В основу корисної моделі поставлена задача розробки вдосконаленої конструкції мобільної аспіраційної установки, яка б забезпечувала високий ступінь очистки повітря та мала високі експлуатаційні показники, зокрема в частині терміну експлуатації та зручності технічного обслуговування, а також була простою та економічною у виготовленні.
Поставлена задача вирішується в мобільній аспіраційній установці, яка містить герметичний корпус прямокутної форми, виконаний із панелей тонколистового металу, який змонтований із стійками з колесами, а також рециркуляційну систему фільтрації повітря, згідно з корисною моделлю, герметичний корпус установки з одного торця містить повітрозабірний отвір та розділений на окремі камери, зокрема робочу камеру, яка містить два ряди картриджних фільтрів, що із внутрішньої сторони закриті панелями з обох сторін; над рядами картриджних фільтрів розміщена камера очищеного повітря, де встановлена система очистки фільтрів, яка містить ресивер та клапани, з'єднані патрубками; під робочою камерою розміщені ящики для збору відходів; з іншого торця установки, всередині корпусу встановлено витяжний віддентровий вентилятор, який із зовнішнього боку закрито інспекційною панеллю, а над ним виконано отвори для повернення повітря в приміщення. Установка обладнана системою 60 пожежогасіння та управляється за допомогою автономного пульта керування.
Виконаний заявником аналіз рівня техніки, який включає пошук по патентних та науково- технічних джерелах інформації, виявлення джерел, які містять відомості про аналоги заявленої корисної моделі, дозволив встановити, що заявник не виявив аналог, який характеризується ознаками, ідентичними істотним ознакам заявленого технічного рішення. Визначення аналога як найбільш близького до істотних ознак дозволило виявити сукупність істотних ознак відносно до передбаченого технічного результату відомих ознак в заявленому рішенні, яке виявлено у формулі корисної моделі. Технічне рішення не є очевидним та не випливає з існуючого рівня техніки, отже воно відповідає критерію патентоспроможності "новизна".
Заявлена корисна модель пояснюється кресленнями: на фіг. 1 зображено загальний вигляд мобільної аспіраційної установки, вигляд спереду; на фіг. 2 зображено загальний вигляд мобільної аспіраційної установки, вигляд збоку; на фіг. З зображено вигляд мобільної аспіраційної установки збоку у розрізі, де показано систему фільтрації повітря; на фіг. 4 зображено вигляд мобільної аспіраційної установки збоку з вирізом, де показано витяжний відцентровий вентилятор; на фіг. 5 зображено вигляд мобільної аспіраційної установки зверху з вирізом, де показано систему пожежогасіння.
На кресленнях позначено: 1- герметичний корпус; 2 - опори, на яких змонтовано корпус;
З - колеса; 4 - повітрозабірний отвір; 5- робоча камера; б - картриджні фільтри; 7 - камери осаджування; 8 - система пожежогасіння.; 9 - панелі, відділяючі тунель камери осаджування від картриджних фільтрів; 10 - камера очищеного повітря; 11 - ресивер системи очистки картриджних фільтрів;
Зо 12 - клапани системи очистки картридж них фільтрів; 13 - патрубки системи очистки картридж них фільтрів; 14 - ящики для збору відходів; 15- витяжний відцентровий вентилятор; 16 - інспекційна панель; 17 - отвори для повернення очищеного повітря в приміщення.
Мобільна аспіраційна установка містить герметичний корпус (1), який змонтований із стійками (2) на колесах (3). Герметичний корпус (1) установки містить з одного торця повітрозабірний отвір (4) та розділений на окремі камери, зокрема робочу камеру (5), яка складається зі встановлених двох рядів картриджних фільтрів (6) і камери осаджування (7), яка розміщена посередині між рядами картриджних фільтрів (6) та відділена від них панелями (9) з обох сторін. Над рядами картриджних фільтрів (б) розміщена камера очищеного повітря (10), де встановлена система очистки фільтрів, яка містить ресивер (11) та клапани (12) з'єднані патрубками (13). Під робочою камерою (5) розміщені ящики (14) для збору відходів. З іншого торця установки, всередині корпусу (1) встановлено витяжний відцентровий вентилятор (15), який із зовнішнього боку закрито інспекційною панеллю (16), а над ним виконано отвори (17) для повернення повітря в приміщення. Установка обладнана системою пожежогасіння (8).
Мобільна аспіраційна установка працює наступним чином.
У виробничому приміщенні, де виконують роботи, пов'язані із викидом у повітря пилу, стружки, абразивних частинок тощо, встановлюють мобільну аспіраційну установку безпосередньо у місці забруднення. Через повітрозабірний отвір всередину корпусу надходить забруднене повітря за допомогою повітряного потоку утвореного витяжним відцентровим вентилятором. Далі воно проходить через камеру осаджування, де осідають крупні та дрібні частинки. Завдяки конструктивним особливостям камери осаджування, забруднене повітря рівномірно розподіляється по всій довжині корпусу, а відходи у приблизно рівній кількості потрапляють в ящики. Це подовжує термін роботи установки до моменту необхідності її технічного обслуговування та спрощує його виконання. Крім цього, відділення картриджних фільтрів із внутрішньої сторони панелями забезпечує додатковий захист фільтрів, що подовжує їх термін служби. Осаджуванням частинок у робочій камері закінчується перший етап очистки повітря. Далі повітря проходить через картриджні фільтри та потрапляє у камеру очищеного бо повітря, а звідти через отвори повертається у приміщення. Так здійснюється другий етап очистки повітря. Така система фільтрації повітря забезпечує високий ступінь очистки повітря та належні умови роботи персоналу. Завдяки системі очистки фільтрів, що виконується за допомогою ресиверу та клапанів, з'єднаних патрубками, та розміщених у камері очищеного повітря, відбувається очистка картриджних фільтрів стисненим повітрям, що додатково подовжує термін їх експлуатації Для забезпечення пожежної безпеки при експлуатації мобільної аспіраційної установки, вона обладнана системою пожежогасіння. Управління установкою здійснюється за допомогою автономного пульту керування.
Таким чином, двоетапна очистка повітря забезпечує її високу якість, а конструктивні рішення системи фільтрації повітря та очистки картриджних фільтрів подовжує термін експлуатації установки та простоту проведення її технічного обслуговування. Конструкція мобільної аспіраційної установки проста та використовує доступні матеріали й відомі технології виробництва, що робить її виготовлення економічно доцільним. Дослідні зразки аспіраційної установки, виготовлені згідно з заявленою корисною моделлю, пройшли виробничі випробування та підтвердили свою ефективність. В матеріалах заявки технічне рішення описане повністю та може реалізовуватися промисловим способом, що задовольняє критерію патентоздатності корисної моделі "промислова придатність".

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Мобільна аспіраційна установка, що містить герметичний корпус прямокутної форми, виконаний із панелей тонколистового металу та змонтований із стійками з колесами, а також рециркуляційну систему фільтрації повітря, яка відрізняється тим, що герметичний корпус установки з одного торця містить повітрозабірний отвір та розділений на окремі камери, зокрема робочу камеру, яка складається зі встановлених двох рядів картриджних фільтрів та камери осаджування, що розміщена посередині між рядами картриджних фільтрів і відділена від них панелями з обох сторін; над рядами картриджних фільтрів розміщена камера очищеного повітря, де встановлена система очистки фільтрів, яка містить ресивер та клапани, з'єднані патрубками, під робочою камерою розміщені ящики для збору відходів; з іншого торця установки, всередині корпусу встановлено витяжний відцентровий вентилятор, який із Зо зовнішнього боку закрито інспекційною панеллю, а над ним виконано отвори для повернення повітря в приміщення.
2. Мобільна аспіраційна установка за п. 1, яка відрізняється тим, що додатково обладнана системою пожежогасіння та управляється за допомогою автономного пульта керування. З Ж Я ше ші а я ши ши Нишк Ді іі М Є І : ; Кк ? с. х хо, Ж 3, й й су Я
Фіг.
UAU201904162U 2019-04-19 2019-04-19 Мобільна аспіраційна установка UA141315U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201904162U UA141315U (uk) 2019-04-19 2019-04-19 Мобільна аспіраційна установка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201904162U UA141315U (uk) 2019-04-19 2019-04-19 Мобільна аспіраційна установка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141315U true UA141315U (uk) 2020-04-10

Family

ID=71118088

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201904162U UA141315U (uk) 2019-04-19 2019-04-19 Мобільна аспіраційна установка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141315U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN203901112U (zh) 一种升降式打磨除尘工作台
CN103055613B (zh) 带自洁装置的空气过滤装置
CN210699353U (zh) 一种无尘车间空气净化装置
CN107435964B (zh) 一种防止油烟逃逸的风幕系统
CN114508819B (zh) 一种用于车间的环境净化系统及其检测系统
KR20110008430A (ko) 운전중에도 필터의 클리닝이 가능한 구조를 갖는 집진기
CN204582794U (zh) 一种水泥厂用小型除尘器
UA141315U (uk) Мобільна аспіраційна установка
CN210267414U (zh) 一种有组织油烟净化系统
CN114682046B (zh) 一种木质画材加工废料用除尘净化设备
CN217165726U (zh) 一种高效净化的下排风式通风柜
CN204746585U (zh) 一种高压静电油烟净化装置
CN206094225U (zh) 一种油烟净化处理系统
CN212548849U (zh) 一种香辣油生产车间用油烟净化器
CN109237564B (zh) 家用抽油净化处理器
CN210187420U (zh) 商用一体式净化器
CN108160651B (zh) 金属检测用环保型通风柜
CN104959231B (zh) 一种高压静电油烟净化装置
CN110160101A (zh) 一种有组织油烟净化系统
CN204735341U (zh) 一种高压静电净化器
CN211100672U (zh) 负压吸尘设备
CN208587952U (zh) 一种油烟净化一体机
CN217646063U (zh) 一种螺旋管切割机烟尘净化装置
CN216677600U (zh) 一种用于车间锡焊工作位的排风装置
CN202410799U (zh) 一种多晶硅破碎净化平台装置