UA141036U - Деревно-полімерна композиція - Google Patents

Деревно-полімерна композиція Download PDF

Info

Publication number
UA141036U
UA141036U UAU201907167U UAU201907167U UA141036U UA 141036 U UA141036 U UA 141036U UA U201907167 U UAU201907167 U UA U201907167U UA U201907167 U UAU201907167 U UA U201907167U UA 141036 U UA141036 U UA 141036U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wood
polymer
polymer composition
hours
pores
Prior art date
Application number
UAU201907167U
Other languages
English (en)
Inventor
Антон Олександрович Коновалов
Original Assignee
Антон Олександрович Коновалов
Бєлоусов Сергій Валерійович
Михайлов Степан Володимирович
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Антон Олександрович Коновалов, Бєлоусов Сергій Валерійович, Михайлов Степан Володимирович filed Critical Антон Олександрович Коновалов
Priority to UAU201907167U priority Critical patent/UA141036U/uk
Publication of UA141036U publication Critical patent/UA141036U/uk

Links

Abstract

Деревно-полімерна композиція містить деревину і наповнювач. Композиція містить деревину у вигляді масиву, а її пори і капіляри заповнені полімером. Масив деревини попередньо звільняють від вологи за допомогою тривалого нагрівання НВЧ енергією частотою 2450 МГц та інфрачервоним випромінюванням до температури 60÷150 °C протягом 2÷4 годин і наповнюють пори і капіляри мономером, який полімеризують під дією температури 80-140 °C і тиску 200÷600 протягом 2÷5 годин.

Description

Область техніки
Корисна модель належить до композиції масиву деревини та полімерів і може бути використана в деревопереробній, будівельній, меблевій та інших видах промисловості, де використовується деревина як заміна виробів і декоративних елементів, виготовлених з пластику і металу.
Вже багато століть поспіль деревина є одним з найбільш популярних матеріалів, що використовуються у будівництві, промисловості, оформленні приміщень та ін. Причиною тому є такі якості матеріалу, як екологічність та відсутність шкідливого впливу у порівнянні з штучними матеріалами низької якості (наприклад пінопласт, панелі ПВХ та ін.), міцність, твердість, теплопровідність, рівень якої дозволяє використовувати її для теплоізоляції приміщень.
Матеріал деревина є дуже зручним під час ремонтних робіт та реставрації.
Поряд з цим, деревина має ряд недоліків, що полягають у гігроскопічності деревини, здатності до поглинання вологи, усушки, короблення та розтріскування. Нестійкість до вологи є найбільш небезпечним фактором, що призводить до псування дерев'яних виробів. В результаті високого рівня вологи деревина набухає і стає непридатною до використання.
Для поліпшення якостей деревини винахідник прийшов до вирішення зазначених проблем шляхом створення інноваційного композитного матеріалу на основі деревини і пластику. Такий матеріал являє собою деревину, в масі просочену пластиком для отримання унікальних декоративних і фізико-механічних властивостей.
На сьогоднішній день існують методи, що направлені на зменшення експлуатаційних недоліків матеріалу і покращення їх якостей шляхом модифікації деревини.
Відомий спосіб модифікації деревини, що включає завантаження сировини в герметичну ємність, нагрівання деревини, остигання і завантаження готового продукту, який відрізняється тим, що після завантаження сировини в герметичній ємності підтримують вакуум 20-90 кПа протягом 2-24 годин, при цьому деревину нагрівають до температури 45-260 "С, а потім виключають нагрівання й виконують природне остигання готового продукту протягом 4-12 годин (ОА 43885 /, публ., 10.09.2009, Бюл. Ме17, 2009 р.).
Недоліком аналогу є те, що при термічній модифікації деревини під впливом ультрафіолетових променів матеріал змінює колір на сірий, що призводить до низького
Зо естетичного ефекту і втрати натурального вигляну. Крім того, застосування даного методу призводить до підвищеної жорсткості і, як наслідок, крихкості деревини. Не вирішується проблема водо- і вологопоглинання, горючості матеріалу.
Відомий полімерний волокнистий композит з механічними властивостями підвищений за розміром частинок. Винахід відноситься до композиції, що містить полімер, короткий і довгий волокнистий композит, який може бути використаний у вигляді лінійного екструдата або термопластичної таблетки для виготовлення структурних елементів. Лінійний екструдат або гранула можуть мати поперечний переріз будь-якої довільної форми, або можуть бути регулярними геометричними. Полімер і короткий / довгий волокнистий композит, що містить конструктивні елементи, можуть бути виготовлені з композиту або гранул в процесі екструзії або в процесі лиття під тиском (055985429 (А) - 1999-11-16).
Недоліком даного аналогу є те, що готовий матеріал не є деревиною, отже позбавлений її фізико-механічних якостей. Крім того, даний композит лише імітує вигляд деревини, що негативно впливає на його естетичні якості.
Технічною задачею є створення композитного матеріалу на основі деревини і пластику, який позбавлений недоліків аналогів, а також має поліпшені механічні характеристики натуральної деревини, при цьому зберігаючи її естетичний вигляд.
Технічний результат полягає в отриманні композитного матеріалу -полімер-модифікованої деревини, який поєднує найкращі властивості дерева та пластику. В результаті реалізації способу модифікована деревина зберігає здатність до механічної обробки і зовнішній вигляд натуральної деревини, при цьому вона не схильна до вологопоглинання, має високу щільність, міцність, твердість, стійкість до горіння та збереження форми без короблення, усушки і т.д. Крім того за допомогою запропонованого способу забезпечується глибинне фарбування деревини по всій масі.
Технічна задача вирішується, а технічний результат досягається завдяки наступному.
Для покращення фізико-механічних властивостей деревини, з збереженням його естетичних властивостей використано високо текучий мономер, наприклад, метилметакрилат, який за допомогою термо-хімічної реакції переходить із рідкого стану в твердий. При цьому мономер заповнює всі порожнечі і замінює органіку. На виході маємо композит (далі деревно-полімерна композиція).
Деревно-полімерна композиція являє собою деревину, що просочена наповнювачем у вигляді полімеру по всій масі, а не лише поверхнево, заповнюючи пори деревини. Для модифікування деревини її осушують від вологи и заповнюють звільнені пори компонентом, який при термообробці переходить з рідкого стану в твердий (полімеризується). Модифікована деревина стає однорідною, практично не поглинає вологу, не піддається гниттю, коробленню і деформації. Унікальність методу полягає в тому, що за його допомогою здійснюють фарбування деревини по всій масі, а не лише поверхнево. При цьому отримуваний матеріал зберігає натуральні якості деревини, такі як екологічність, міцність на згинання і стиснення, теплопровідність і т.д.
Суть корисної моделі полягає в наступному.
Деревно-полімерна композиція, що містить деревину і наповнювач, яка відрізняється тим, що містить деревину у вигляді масиву, а її пори і капіляри заповнені полімером, при цьому масив деревини попередньо звільняють від вологи за допомогою тривалого нагрівання НВЧ- енергією частотою 2450 МГц та інфрачервоним випромінюванням до температури 60-15070 протягом 2-4 годин і наповнюють їх мономером, наприклад, метилметакрилатом, який полімеризують під дією температури 80-140 "С ї тиску 200-600 кПа протягом 2-5 годин. Частка полімеру в композиції складає 60-95 95 від маси сухої деревної заготовки. Деревно-полімерна композиція в якості полімеру може містити поліметилметакрилат.
Сушіння деревини проводять на НВЧ-обладнанні, що дозволяє її проведення у різних режимах завдяки комбінації НВЧ-випромінювання і вакууму. Різні режими забезпечують сушіння деревини різних сортів і первісних рівнів вологості.
Деревину піддають сушінню з використанням НВЧ-випромінювання та вакууму, поступово насичують розчином мономеру деревини в камері, після чого проводять контрольований етап модифікації (протікання радикальної реакції полімеризації під впливом НВЧ-енергії). За допомогою НВЧ-енергії прогрівають заготовку, запускаючи процес полімеризації, і впливають на рідину, що міститься всередині деревини. Таким чином прогрівання і полімеризацію проводять рівномірно по всьому об'єму деревини.
Спосіб виготовлення полімер-модифікованої деревини, що включає заготовку деревини різних сортів та їх сушіння, відрізняється тим, що сушіння деревини проводять за допомогою
Зо спеціального обладнання, що містить камеру з блоками НВЧ-енергії і вакуумним насосом, в камеру завантажують деревину, де виконують вакуумну мікрохвильове сушіння деревних заготовок до досягнення показника вологості 6 95, після чого здійснюють просочення деревини за допомогою створення в камері розрядження і подають в камеру мономер, після чого мономер зливають і розпочинають процес полімеризації за рахунок нагріву деревних заготовок і створення тиску в камері за допомогою компресору.
Приклад створення деревно-полімерної композиції.
Запропонована корисна модель була створена на спеціально розробленому обладнанні, що являє собою циліндричну ємність з металу товщиною 8 мм. Установка має вигляд труби діаметром 530 мм і довжиною 1700 мм. З обох боків камера має знімні еліптичні днища. З обох сторін на камері встановлені 8 хвилеводів і 8 блоків НВЧ-енергії. Блоки НВЧ виконують нагрів заготовок всередині камери. Камера оснащена датчиками температури, що дозволяє контролювати процес сушіння заготовок. Для створення надлишкового тиску в камері використовується компресор. Як система безпеки задіяний скидний клапан тиску, розрахований на 6 атм, і внутрішня система водного навантаження для контролю НВЧ-енергії, а також система продувки камери інертним газом. Подачу і злив мономеру здійснювали за допомогою спеціальної системи, якою оснащена камера установки.
Режим сушіння підбирається залежно від породи деревини, а також її початкового рівня вологи.
В процесі виготовлення деревно-полімерних композицій з різних сортів деревини були досягнуті наступні характеристики матеріалу в порівнянні з вихідними показниками деревини: виміру 1. Щільність | г/м" | 0,63 |0,9-1,2| 0,69 (0,8-0,9| 0,43 |0,8-1,0| 0,5 Щ0,8-1,0| 0,65 10,8-1.,0| 0,53 Г0,8-1,0
З. Міцність на волокон 4. Міцність на стискання Мпа | 45-55 | 1002 | дв-5в 190-120) 30-40 | 1002 |) 30-45 | 1007 | дв-5в | 002 | до-Бо Нто-140 вздовж волокон 130 120 150 Що
Показники (диниці| Береза | Дуб | Тополь | Вільха | Ясень. | Липа виміру 5. Ударна в'язкість 2 Й 120- Й Й Й 120- Й 120- Й 120- Й Й поперек КДж/м" | 70-80 | 260 | 55-80 100-120) 30-40 | 89 |40-50| 209 | 80-94 | 459 | 20-30 120-180 волокон 6. Знос при 7. Волого- поглинання за Фо 70-80 2 25-30 | 2-3 І|80-100 З 30-35 2 30-35 2 80-100 2 24 г. у воді

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Деревно-полімерна композиція, що містить деревину і наповнювач, яка відрізняється тим, що містить деревину у вигляді масиву, а її пори і капіляри заповнені полімером, при цьому масив деревини попередньо звільняють від вологи за допомогою тривалого нагрівання НВЧ енергією частотою 2450 МГц та інфрачервоним випромінюванням до температури 60-15070 протягом 2-4 годин і наповнюють пори і капіляри мономером, який полімеризують під дією температури 80-140 "С і тиску 200-600 протягом 2-5 годин.
2. Деревно-полімерна композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що частка полімеру складає 60-95 95 від маси сухої деревної заготовки.
З. Деревно-полімерна композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що як полімер містить поліметилметакрилат.
UAU201907167U 2019-06-27 2019-06-27 Деревно-полімерна композиція UA141036U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907167U UA141036U (uk) 2019-06-27 2019-06-27 Деревно-полімерна композиція

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907167U UA141036U (uk) 2019-06-27 2019-06-27 Деревно-полімерна композиція

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141036U true UA141036U (uk) 2020-03-25

Family

ID=71114931

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201907167U UA141036U (uk) 2019-06-27 2019-06-27 Деревно-полімерна композиція

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141036U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2269788B1 (en) A recombined bamboo section material and its manufacturing method
CN102107446B (zh) 一种表面增强实木型材及其制造方法
CN102107447B (zh) 一种木质型材及其制备方法
AU732280B2 (en) Hydrostatic compression forming for wood and novel ligneous material therefrom
CN105178557B (zh) 一种重组竹地板及其制造方法
CN103496024A (zh) 重组竹板材生产工艺
CN103568088A (zh) 甲基丙烯酸甲酯在木材中本体聚合制备玻璃化木材的方法
CN111002408A (zh) 一种防开裂的重组竹制造方法
WO2002065040A1 (en) Method for treating and drying of wood
JP6383098B2 (ja) 圧密化技術により製造する新型の硬材
UA141036U (uk) Деревно-полімерна композиція
US3790401A (en) Method for the preparation of composite wood-polymer product
CN107891504A (zh) 桉木芯板的干燥方法
UA141035U (uk) Спосіб виготовлення полімер-модифікованої деревини
US3560255A (en) Composite wood-polymer product
CN108312274A (zh) 一种木质陶瓷复合材料的制备方法
FR2604942A1 (fr) Procede de fabrication d'un materiau ligno-cellulosique par traitement thermique et materiau obtenu par ce procede
ÁBRAHÁM et al. Physical and mechanical properties of thermo-mechanically densified poplar
CZ293056B6 (cs) Způsob přípravy celulózového vláknitého agregátu
DE1792051C3 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von kunststoffimprägniertem Holz
JPH04146101A (ja) 木材製品の表面加工方法
WO2022004796A1 (ja) 流動成形用木質材料及びそれを含む流動成形用材料並びに木質成形体
Albert et al. Influence of Densification Treatment on The Morphology and Density Profile of Paraserianthes falcataria Laminas.
CN115122447B (zh) 一种木材的干燥处理方法
FI110241B (fi) Menetelmä puristettujen puukappaleiden valmistamiseksi