UA140775U - Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого - Google Patents

Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого Download PDF

Info

Publication number
UA140775U
UA140775U UAU201908773U UAU201908773U UA140775U UA 140775 U UA140775 U UA 140775U UA U201908773 U UAU201908773 U UA U201908773U UA U201908773 U UAU201908773 U UA U201908773U UA 140775 U UA140775 U UA 140775U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
clinoptilolite
bedsores
maceration
desquamation
epidermis
Prior art date
Application number
UAU201908773U
Other languages
English (en)
Inventor
Андрій Романович Вергун
Мирослава Богданівна Калитовська
Василь Володимирович Кульчицький
Ярослав Богданович Чуловський
Зоряна Михайлівна Кіт
Оксана Михайлівна Вергун
Original Assignee
Львівський Національний Медичний Університет Імені Данила Галицького
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Львівський Національний Медичний Університет Імені Данила Галицького filed Critical Львівський Національний Медичний Університет Імені Данила Галицького
Priority to UAU201908773U priority Critical patent/UA140775U/uk
Publication of UA140775U publication Critical patent/UA140775U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту, при якому виконують місцеву терапію із використанням антибактеріального підсушувального засобу у формі присипки. Проводять послідовну санацію ділянки пролежня від виділень та десквамованих тканин 3 % розчином перекису водню, з виконанням щоденних перев'язок з подальшою обробкою пролежня шляхом послідовної трикратної санації 3 % розчином перекису водню, 20 % розчином хлоргексидину біглюконату і підсушування ураженої поверхні сухими стерильними марлевими салфетками та присипання екстемпорально приготованою присипкою на основі порошкоподібного активованого клиноптилоліту у еквіваленті 90 % сухої речовини порошкоподібного клиноптилоліту у поєднанні з брильянтовим зеленим у еквіваленті 10 % сухої речовини, до повного кіркування рани.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме хірургічних хвороб та дерматології (дерматохірургії), і може бути використана для лікування пролежнів м'яких тканин | та ІЇ стадій з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу.
Головними причинами пролежнів є постійний локальний тиск на м'які тканини, що детермінує ішемію та нейротрофічні зміни тканин, за умов фонових циркуляторних порушень внаслідок основного захворювання; патології обміну речовин, нутритивної недостатності, що можуть спричиняти розвиток хронічних гнійних ран, трофічних декубітальних виразок, гнійно- запальних ускладнень, які мають специфічний перебіг та тяжко піддаються комплексному хірургічному лікуванню. Наявність пролежнів може детермінувати розвиток гнійно-запальних ускладнень, які мають специфічний перебіг МсіІппез Е, ВеїІ-5уег ЗЕ, ОитуйЙе УС, еї аіІ. Биррогі зипасевз їог ргезвиге цісег ргемепіп. Соспгапе Раїаразе Бузі Нем. 2008 Осі 854):20001735І.
Крім того, суттєвими факторами ризику є такі супутні захворювання: діабет, стан після перенесеного порушення мозкового кровообігу, хвороба Паркінсона та інша неврологічна патологія, нейротравма та інші травматичні пошкодження; виснаження у хворих при недостатньому або неадекватному догляд (|Ргеззиге Іпішгіев (Ргеззигте ОІсегз) апа МУоипа Саге.
ОВС. пере /етедісіпе.тедзсаре.сот/айісіє/1901 15-омегу/іємм|. Наявність пролежнів може детермінувати розвиток гнійно-запальних ускладнень, які мають специфічний перебіг та тяжко піддаються комплексному лікуванню, вимагають специфічного підходу до лікування (застосування антисептиків), створення такої схеми догляду та лікування, яка би була достатньо уніфікованою та раціональною незалежно від фази ранового процесу. Незважаючи на проведення декомпресії проблемних ділянок, періодичної зміни положення тіла в поєднанні з обробкою ділянки пролежня і проведенням медикаментозної терапії, результати профілактики та лікування пролежнів нерідко бувають незадовільними |(Відіаг В., Воспіег А., Вейгє! Т. А гемозресіїме 5ішау оп Пар сотріїсайоп5 апег ргеззиге цісег 5игдегу іп ріпа! сога-іпішгей раїепів /В. Відіагі, А. ВисНієг, Т. Вейгеї! єї аї. //Зріпа! Сога. - 2014. - Мої. 52, Мо 1. - Р. 80-83). При поверхневих пролежнях І та Ії стадій з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу найчастіше стандартно застосовують підсушувальну терапію, зокрема із застосуванням підсушувальних розчинів, найчастіше розчину фукорцину а також різноманітних присипок
ЇБилич В.П. Пролежни и бурситьь у больньїх с поражениєм спинного мозга (клинико-
Зо морфологические особенности и хирургическое лечение). Дисс. канд. мед. н., Караганда, 1971. - 220 сі.
Найближчим аналогом корисної моделі, що заявляється, є спосіб лікування пролежнів І та ЇЇ стадій з мацерацією, мокнуттям та формуванням поверхневої виразки (Патент України на корисну модель Мо 115233, МПК АбІК 31/00; опубл. 10.04.2017, Бюл. Мо 71). Спосіб-аналог включає місцеву терапію із використанням антибактеріального підсушувального засобу у формі присипки. Проводять санацію ділянки пролежня від виділень та десквамованих тканин, з виконанням щоденних перев'язок з подальшою обробкою пролежня шляхом послідовної санації
З о розчином перекису водню, 1 96 розчином полівідону йоду та присипання екстемпорально приготованою присипкою, що містить у своєму складі порошкоподібний клиноптилоліт, порошкоподібний білий стрептоцид та порошкоподібний метронідазол у співвідношенні 2:11.
Даний засіб у формі присипки є багатокомпонентним. Незважаючи на добру підсушувальну дію, багатокомпонентність препарату може сприяти виникненню алергічних реакцій, що є недоліком аналога. Крім того, відсутність належної активації клиноптилоліту при виготовленні даного засобу детермінує зниження його адсорбційних властивостей. Дані недоліки адекватно усуваються пропонованою корисною моделлю.
В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалити спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу застосуванням препарату у формі присипки з поліпшеними адсорбуючими, антибактеріальними та підсушувальними властивостями на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого, що детермінує монокомпонентність основної діючої речовини, уникнення негативного впливу на поверхню інфікованої рани у поєднанні з вираженою адсорбуючою та підсушувальною дією.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту, що включає місцеву терапію із використанням антибактеріального підсушувального засобу у формі присипки, згідно з корисною моделлю, проводять послідовну санацію ділянки пролежня від виділень та десквамованих тканин З 95 розчином перекису водню, з виконанням щоденних перев'язок з подальшою обробкою пролежня шляхом послідовної трикратної санації З 95 розчином перекису водню, 20 95 розчином хлоргексидину біглюконату і підсушування ураженої поверхні сухими стерильними марлевими салфетками та присипання 60 екстемпорально приготованою присипкою вна основі порошкоподібного клиноптилоліту у еквіваленті 90 95 сухої речовини порошкоподібного клиноптилоліту у поєднанні з брильянтовим зеленим у еквіваленті 10 95 сухої речовини, до повного кіркування рани.
Спільними ознаками корисної моделі та аналога є місцева терапія пролежнів І та ЇЇ стадій з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епітелію із використанням антибактеріального засобу.
Ознаками, що відрізняють запропоновану корисну модель, є використання модифікованого складу присипки, що містить у своєму складі порошкоподібний активований клиноптилоліт у поєднанні з брильянтовим зеленим. Екстемпорально приготована присипка на основі клиноптилоліту для місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу містить адсорбуючу речовину - порошкоподібний клиноптилоліт зі співвідношенням
ЗО та АІ2Оз в межах 8,6-10,1, який пройшов процес активації водним розчином кальцію хлориду у співвідношенні 1:1 (1 г порошку на 1 мл розчину) у еквіваленті 90 95 сухої речовини порошкоподібного клиноптилоліту у поєднанні з брильянтовим зеленим у еквіваленті 10 95 сухої речовини.
Сучасні перев'язувальні матеріали розробляються та впроваджуються 3 метою забезпечення вологого середовища у рані, у той же час абсорбуючи чи іншим чином утримуючи надлишковий ексудат, проте їх використання обмежене через низьку ефективність. Значна мікробна контамінація та інфікування ран негативно впливає на загоєння ран, особливо при коморбідній патології, або у тих випадках, коли рана значно контамінована або погано кровопостачається. Окрім того, контаміновані та інфіковані рани є потенційним джерелом так званого "перехресного інфікування" та розповсюдження антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів (Рієсгепсе ВІ. Созі-еПесіїмепев5 ої ргеззиге-теїїєміпд демісе5 ог Ше ргемепіп апа єаїтенпі ої ргеззитге пцісегв, Іпії ) ої Тесппоіоду Аззеззтепі іп Неайй Саге. 2005. 21(3): 334- 341|Ї. Саме засоби у вигляді адсорбуючих присипок дозволяють частково вирішити дану проблему.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю ознак корисної моделі і досягнутим результатом насамперед детермінується особливістю складу присипки, засобу для місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу, що основана на поєднанні антибактеріальної дії брильянтового зеленого, адсорбованого на дрібнодисперсному клиноптилоліті, адсорбційній та підсушувальній дії, адсорбцією клиноптилолітом у складі присипки ранових виділень та бактеріальних токсинів, внаслідок чого досягається ефект швидшого підсушування, кіркування та загоєння пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу. Як відомо, для адсорбції токсинів при лікуванні пролежнів І та ІІ стадій пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу можна використовувати природні цеоліти (Адсорбційні особливості кислотно-модифікованого закарпатського клиноптилоліту /В.О. Василенко, Г.В. Грищук, Ю.Б. Кузьма га ін.| //Збірник праць 3-го
Західноукраїнського симпозіуму з адсорбції та хроматографії. Львів: СПОЛОМ, 2003. - С. 62-67.
Клиноптилоліт адсорбує ранові виділення та бактерійні токсини з поверхні мацерації та ран, що сприяє її підсушуванню та кіркуванню. Брильянтовий зелений, Міпіде Міеп5 (тетраєтил-4,4- діамінотрифенілметану оксалат) -синтетичний аніліновий барвник трифенілметанового ряду: 100 мл розчину містять брильянтовового зеленого 1 г. Антисептичний засіб для зовнішнього та місцевого застосування. Має антимікробну дію, не має подразнювального ефекту. Препарат активний відносно грам-позитивних бактерій. Препарат застосовують зовнішньо при легких гнійно-запальних процесах шкіри |Брильянтовий зелений інструкція і ціна в аптеках. ВІ. пор//тогдосв.Ківм.цалікіміеєм.рпр7ісН 15687). Діюча речовина, що входить до складу препарату, забезпечує широкий спектр протимікробних ефектів при ураженнях шкіри інфекційними збудниками. Місцева терапія із застосуванням запропонованого засобу детермінує створення у рані відповідного підсушування мацерованої поверхні, оптимального щодо репаративних процесів та загоєння середовища з врахуванням клінічних алгоритмів стратегій лікування хронічних гнійних ран ТІМЕ та ООМІМАТЕ. Дана послідовність відповідає загальноприйнятій тактиці при І та ІІ стадіях пролежнів |Чуловський Я.Б., Вергун А.Р., Мощинська О.М. Лікування пролежнів з колікваційним некрозом м'яких тканин та гнійними ускладненнями у відділенні паліативної допомоги: клінічний огляд /Я.Б. Чуловський. 40 А.Р. Вергун. О.М. Мощинська та ін. /ХМІ Конгрес Світової Федерації Товариств (8-23 серпня 2016 р., м. Берлін - м. Київ): матеріали. - Одеса: Видавництво Бартенева. 2016. - С. 175-177).
Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого реалізують наступним чином. Екстемпорально попередньо готують засіб у формі присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого для місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу. Виконують послідовну санацію ранової бо поверхні З 95 розчином перекису водню, 2095 розчином хлоргексидину біглюконату та присипання екстемпорально приготованою присипкою. Щоденно виконують перев'язки з аналогічною санацією поверхні З 96 розчином перекису водню, 20 956 розчином хлоргексидину біглюконату та подальшим присипанням поверхні пропонованим засобом у формі присипки на основі порошкоподібного активованого клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого до повного кіркування рани. Дана послідовність дій відповідає загальноприйнятій тактиці при І та ЇЇ стадіях пролежнів (Кругляков С.В. Пролежни: профилактика и основьї помощи /С.В. Кругляков. -
Режим доступу: пер:/Лимли.акивп.5рр.ги/ргероа/уазіїемалЛііез/ргоЇегпі. раї.
Результати апробації засобу можна оцінити позитивно, враховуючи добру ефективність застосованого лікування. Місцеве лікування здійснювали на фоні декомпресії ділянки пролежня застосуванням ортопедичних матраців та стандартних декомпресійних кругів; адекватного нутритивного забезпечення шляхом збалансованого харчування з достатнім вмістом амінокислот, вуглеводів, жирів та корекцією порушень водно-електролітного обміну, парентеральним застосуванням амінолу, анаболічних стероїдів, вітамінотерапії, корекції коморбідної патології, включаючи корекцію рівня глікемії у хворих на цукровий діабет.
Основну досліджувану групу становили результати комплексного лікування 28 пацієнтів, віком 72-87 років: 17 жінок та 11 чоловіків з пролежнями І та 11 стадій з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу, які лікувалися стаціонарно у відділенні паліативної допомоги комунального некомерційного підприємства "4 міська клінічна лікарня" м. Львова за З-річний період (2016-2018 рр.). Контрольну вибірку ретро- та проспективного аналізу становили результати лікування 32 хворих з пролежнями 1 та 11 стадій з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу, які лікувалися стаціонарно у відділенні паліативної допомоги із застосуванням засобу-аналога.
В структурі фонової патології переважали серцево-судинні захворювання (ішемічна хвороба серця, атеросклероз, порушення серцевого ритму, гіпертонічна хвороба), неврологічна патологія (стан після порушення мозкового кровообігу), у 4 пацієнтів основної та у 8 хворих контрольної групи стверджено наявність цукрового діабету ЇЇ типу.
Усім пацієнтам на фоні корекції коморбідної патології, фізіотерапії послідовно проводили декомпресію ділянки пролежня та обробку ділянки пролежня з видаленням десквамованих (відшарованих) тканин.
Зо Пацієнтам основної групи виконували послідовну санацію ранової поверхні З 96 розчином перекису водню, 20 95 розчином хлоргексидину біглюконату та присипання екстемпорально приготованою присипкою на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого.
Пацієнтам контрольної групи виконували послідовну санацію ранової поверхні З 96 розчином перекису водню, 1 95 розчином полівідону йоду та присипання екстемпорально приготованою присипкою, що містила у своєму складі порошкоподібний клиноптилоліт, порошкоподібний білий стрептоцид та порошкоподібний метронідазол у співвідношенні 2:1:1.
Застосовано методи описової статистики, також для аналізу ефективності кіркування та загоєння пролежнів у хворих основної групи та групи порівняння використано кореляційні зв'язки, визначали ступінь впливу Х-, рівень значимості, р - О-критерій Манна-Уїтні (Мапп-
М/піїпеу О-їеві), Х2 - критерій (у-5дцаге), точний критерій Фішера (РізНег ехасі р), Х2 - критерій з поправкою Йетса на безперервність - при використанні абсолютних частот «10 (Маїев соїтесієй
Сні-хдпаге), за яким визначали вплив досліджуваного препарату на загоєння рани.
Стверджено, що дія сухого залишку брильянтового зеленого, що адсорбований на дрібнодисперсному активованому клиноптилоліті, деетанолізований і дегідратований способом випарювання, внаслідок адсорбційної та підсушувальної дії цеоліту (ступінь впливу, Х--21,82, рівень значимості, р-0,016), підсушувальної та антимікробної, антисептичної дії брильянтового зеленого (ступінь впливу, Х2-18,31, рівень значимості, р-0,012) та адсорбції клиноптилолітом у складі присипки ранових виділень та бактеріальних токсинів (ступінь впливу, Х2-11,83, рівень значимості, р-0,026) детермінує ефект швидшого підсушування, кіркування та загоєння пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу (ступінь впливу, Х2-26,22, рівень значимості, р«0,01).
Місцева терапія із застосуванням запропонованого засобу детермінує створення у рані відповідного, оптимального щодо репаративних процесів та загоєння середовища, догляд та стимуляцію крайової епітелізації (ступінь впливу, Х--20,12, рівень значимості, р«0,01), що морфологічно проявляється регенераторним типом цитограм мазків-відбитків.
Швидкість загоєння ран, виражену у відсотках, розраховували з урахуванням величини площі мацерації при попередньому замірі та кількості днів між першим і наступним замірами. У пацієнтів основної групи швидкість загоєння та кіркування ран і мацерованих ділянок становила 4,720,11 9б, у групі контролю - 4,120,26 95 (ступінь впливу, Х2-28,62, рівень значимості, р«е0,01). У бо хворих основної групи при цитологічному дослідженні на 3, 5 та 12 день після первинної санації у мазках-відбитках послідовно знижувалася кількість лейкоцитів, з'являлися макрофаги і фібробласти. У той час, як в контрольній групі у мазках-відбитках, взятих на 5 день після первинної санації, ще переважали сегментоядерні лейкоцити, а макрофаги та інші цитологічні ознаки регенерації були виражені щонайменше (ступінь впливу, Х2-31,12, рівень значимості, р«е0,01). На 15 день спостерігали кіркування ділянок пролежнів | та Ії стадій з мацерацією, мокнуттям та локальною десквамацією епідермісу у всіх хворих основної та у 60,71 Фо субвибірки контрольної групи.
Критерієм ефективності догляду та лікування пролежнів | та ІЇ стадій було зменшення ексудації, що детермінувало підсушування, епітелізацію і кіркування мацерованих ділянок, що є важливими та економічно доцільними факторами для впровадження способу місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого в клінічну практику.
Таким чином, нами запропоновано спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням засобу у формі присипки на основі порошкоподібного активованого клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого, який має високу адсорбуючу та антибактеріальну антисептичну активність, що детермінує можливість клінічного використання, сприяє зростанню швидкості загоєння пролежнів І та !/| стадій з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу і який не потребує спеціального складного обладнання та спеціальних умов щодо його застосування.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту, при якому виконують місцеву терапію із використанням антибактеріального підсушувального засобу у формі присипки, який відрізняється тим, що проводять послідовну санацію ділянки пролежня від виділень та десквамованих тканин З 9о розчином перекису водню, з виконанням щоденних перев'язок з подальшою обробкою пролежня шляхом послідовної трикратної санації З 95 розчином перекису водню, 20 95 розчином хлоргексидину біглюконату і підсушування ураженої поверхні сухими Зо стерильними марлевими салфетками та присипання екстемпорально приготованою присипкою на основі порошкоподібного активованого клиноптилоліту у еквіваленті 90 95 сухої речовини порошкоподібного клиноптилоліту у поєднанні з брильянтовим зеленим у еквіваленті 10 95 сухої речовини, до повного кіркування рани.
UAU201908773U 2019-07-22 2019-07-22 Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого UA140775U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908773U UA140775U (uk) 2019-07-22 2019-07-22 Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908773U UA140775U (uk) 2019-07-22 2019-07-22 Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA140775U true UA140775U (uk) 2020-03-10

Family

ID=70108922

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201908773U UA140775U (uk) 2019-07-22 2019-07-22 Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA140775U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Subrahmanyam Topical application of honey in treatment of burns
Cannon et al. Management of pressure ulcers
EP2170415B1 (en) Antimicrobial composition
Carneiro et al. Topical phenytoin versus EUSOL in the treatment of non-malignant chronic leg ulcers
Thomas 12 Wound Dressings
RU2423118C1 (ru) Способ лечения трофических язв
UA140775U (uk) Спосіб місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу із застосуванням присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого
RU2577950C1 (ru) Способ стимуляции заживления дермальных ожогов
Moody Metrotop: a topical antimicrobial agent for malodorous wounds
UA140776U (uk) Засіб у формі присипки на основі клиноптилоліту із вмістом брильянтового зеленого для місцевого лікування пролежнів з мацерацією, мокнуттям та десквамацією епідермісу
Guggisberg et al. New perspectives in the treatment of decubitus ulcers
JPH0559092B2 (uk)
UA115233U (xx) Спосіб лікування пролежнів і та іі стадій з мацерацією, мокнуттям та формуванням поверхневої виразки
Khandelwal et al. A comparative study of the effect on healing of ulcer using silver dressing
RU2568909C2 (ru) Повязка медицинская, способ ее изготовления и применения
RU2817920C1 (ru) Способ лечения гнойных ран
NAGRA et al. Honey dressings: experience at Department of Plastic Surgery and Burns Allied Hospital Faisalabad
Bokaiean et al. Comparing active Leptospermum honey dressing with conventional dressing in skin graft donor sites
RU2455997C2 (ru) Способ лечения инфицированных ожоговых ран iiia степени
Stephen-Haynes Implications of honey dressings within primary care
RU2248803C2 (ru) Способ лечения гнойных ран
Goren Use of Omiderm in treatment of low-degree pressure sores in terminally ill cancer patients
Perat et al. herapeutic use of Cicaderma® in the management of surgical wounds
CN104739856B (zh) 蒙脱石外用散剂在制备治疗皮肤溃疡的药物中的应用
UA110129U (uk) Спосіб лікування пролежнів м'яких тканин з вираженим перифокальним запаленням