UA139670U - Спосіб виготовлення сонячного колектора - Google Patents

Спосіб виготовлення сонячного колектора Download PDF

Info

Publication number
UA139670U
UA139670U UAU201907491U UAU201907491U UA139670U UA 139670 U UA139670 U UA 139670U UA U201907491 U UAU201907491 U UA U201907491U UA U201907491 U UAU201907491 U UA U201907491U UA 139670 U UA139670 U UA 139670U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
heat exchanger
transparent plate
differs
solar collector
case
Prior art date
Application number
UAU201907491U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Іванович Шрамко
Original Assignee
Сергій Іванович Шрамко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сергій Іванович Шрамко filed Critical Сергій Іванович Шрамко
Priority to UAU201907491U priority Critical patent/UA139670U/uk
Publication of UA139670U publication Critical patent/UA139670U/uk

Links

Landscapes

  • Photovoltaic Devices (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення сонячного колектора включає виготовлення корпусу, використання світлопрозорої пластини, причому у формі, в якій виготовляють полімерний корпус, розміщують і фіксують теплообмінник, заливають рідким полімером форму, після затвердіння і стабілізації дістають корпус з вмонтованим теплообмінником, потім до нього закріплюють світлопрозору пластину і все, крім світлопрозорої пластини, покривають захисним герметизуючим шаром.

Description

Корисна модель належить до галузі геліотехніки, а саме до способів перетворення сонячного випромінювання на теплову енергію, зокрема до способу виготовлення сонячного колектора.
Відомо спосіб виготовлення сонячного повітряного колектора, що включає складання теплоїзольованого корпусу, спорядженого арматурою та пристроями для підведення і відведення повітря з автоматизованим регулюванням останніх, а також світлопрозорою накривкою та кріпленням всередині корпусу поглинача (абсорбера) сонячної енергії з шаром селективного покриття, в якому абсорбер виконують у вигляді пластини з перфорацією по периметру, а проміжок між абсорбером і світлопрозорою накривкою збільшують шляхом виконання світлопрозорої накривки опуклої форми (ША Мо 132822, Е245 20/80, 20191.
Недоліком цього способу є висока собівартість матеріалу, низька надійність паяних з'єднань, а також високий ризик виникнення явища електрокорозії в місцях з'єднання міді та алюмінію, низька технологічність при виготовленні, складність монтажу, високі витрати при експлуатації, великі габарити і маса. До того ж, цей спосіб виготовлення повітряного сонячного колектора.
Найближчим аналогом до корисної моделі, що заявляється, є спосіб виготовлення плоского сонячного колектора, який полягає в тому, що готують щонайменше одну підтримуючу конструкцію, зокрема щонайменше одну периметричну раму іабо щонайменше одну перегородку, щонайменше один поглинач, зокрема пластинчастий поглинач, щонайменше одну трубу, щонайменше одну першу прозору стінку, щонайменше одну нижню частину і/або щонайменше одну другу прозору стінку, причому, зокрема, по периметру першої та/або другої прозорої стінки є щонайменше частково металеве покриття, зокрема включає перший металевий шар, зокрема мідний шар плазмового напилення, і другий металевий шар, зокрема шар олова; встановлюють перегородку в периметричну раму; встановлюють щонайменше одну трубу із забезпеченням її теплового зв'язку з поглиначем, зокрема за допомогою зварювання або пайки м'яким і твердим припоєм, на щонайменше одну перегородку, зокрема за допомогою щонайменше одного затискного фіксуючого елемента і в з'єднувальні канали периметральної рами; приварюють кінці труби до сполучних каналів; встановлюють першу прозору стінку на металеве покриття, до якого на підтримуючу конструкцію повинна бути припаяна м'яким припоєм стрічка з м'якого металу; припаюють стрічку з м'якого металу до підтримуючої
Зо конструкції, зокрема вирівнюючи при цьому щонайменше частину стрічки практично паралельно підтримуючої конструкції; вакуумують панель сонячного колектора, зокрема через вхідний канал насоса, використовуючи щонайменше один зовнішній насос; нагрівають плоский сонячний колектор до температури приблизно від 120 до 170 "С, зокрема приблизно до 150 "С, протягом періоду часу, достатнього для забезпечення ефективної дегазації колектора, зокрема щонайменше протягом 30 хвилин; нагрівають плоский сонячний колектор, зокрема його частини, що містять гетер і/або гетерні покриття, до температури вище 170 "С, зокрема до температури приблизно 180 "С або вище, для активації гетера; і ізолюють плоский сонячний колектор, зокрема шляхом закриття клапана або стискання трубного з'єднання в місці вхідного каналу насоса ВО Мо 2 348 869 С2, Е24)) 2/00, 2009).
Недоліком зазначеного способу є велика кількість і складність операцій, які включають підігрів, зварювання, вакуумування, що призводить до подорожчання способу. Наявність металевого корпусу спричиняє великі втрати тепла, тобто зниження ефективності. При цьому довготривале утримання вакууму в металевому корпусі улоеможливлює використання такого колектора в побуті.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення способу виготовлення сонячного колектора, який би підвищив техніко-експлуатаційні показники сонячного колектора, знизив його габарити та масу і собівартість виготовлення, сприяв би його використанню у побуті.
Поставлену задачу вирішують тим, що у способі виготовлення сонячного колектора, який включає виготовлення корпусу, використання світлопрозорої пластини, згідно з корисною моделлю, у формі, в якій виготовляють полімерний корпус, розміщують і фіксують теплообмінник, заливають рідким полімером форму, після затвердіння і стабілізації дістають корпус з вмонтованим теплообмінником, потім до нього закріплюють світлопрозору пластину і все, крім світлопрозорої пластини, покривають захисним герметизуючим шаром.
Всередині теплообмінника чи на його поверхні розміщують трубки з каналами для циркуляції теплоносія.
Як рідкий полімер можуть використовувати пінополіуретан.
Як світлопрозору пластину можуть використовувати скло.
Між світглопрозорою пластиною і теплообмінником можуть видалити повітря або заповнити простір інертним газом. бо Світлопрозору пластину можуть закріплювати механічно або за допомогою клею.
Як захисний герметизуючий шар можуть використовувати рідку гуму або карбамідний клей.
Виготовлення корпусу сонячного колектора методом лиття - однією операцією здешевлює спосіб, що заявляється.
Використання полімерного корпусу створює твердість конструкції, здатність до монтажу.
Крім цього полімерний корпус на відміну від металевого у прототипі не потребує утеплення.
Заповнення простору між світлопрозорою пластиною і теплообмінником інертним газом дозволяє знизити втрати тепла теплообмінника, тобто підвищити ефективність, тому що найбільші втрати тепла в будь-якому плоскому сонячному колекторі припадають на його лицьову (світлопрозору) сторону.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням, де:
На Фіг. 1 зображено загальний вигляд сонячного колектора; на Фіг. 2 - деталізація сонячного колектора.
Сонячний колектор містить корпус 1, всередині якого розміщено теплообмінник 2, всередині чи на поверхні якого розміщено трубки З з каналами для циркуляції теплоносія. Зверху приклеєно світлопрозору пластину 4, наприклад скло.
Спосіб виготовлення сонячного колектора здійснюють наступним чином.
У формі, в якій виготовляють полімерний корпус 1, розміщують теплообмінник 2, всередині чи на поверхні якого розміщені трубки З з каналами для циркуляції теплоносія. Заливають форму рідким полімером, наприклад пінополіуретаном. Корпус 1 застигає разом з теплообмінником 2. Закріплюють механічно або за допомогою клею світлопрозору пластину 4, наприклад скло. З простору між світлопрозорою пластиною 4 і теплообмінником 2 можуть видалити повітря або заповнити простір інертним газом.
Все, крім світлопрозорої пластини 4, покривають захисним герметизуючим шаром, наприклад рідкою гумою або карбамідним клеєм.

Claims (7)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб виготовлення сонячного колектора, що включає виготовлення корпусу, використання світлопрозорої пластини, який відрізняється тим, що у формі, в якій виготовляють полімерний Зо корпус, розміщують і фіксують теплообмінник, заливають рідким полімером форму, після затвердіння і стабілізації дістають корпус з вмонтованим теплообмінником, потім до нього закріплюють світлопрозору пластину і все, крім світлопрозорої пластини, покривають захисним герметизуючим шаром.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що всередині теплообмінника чи на його поверхні розміщують трубки з каналами для циркуляції теплоносія.
3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як рідкий полімер використовують пінополіуретан.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як світлопрозору пластину використовують скло.
5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що з простору між світлопрозорою пластиною і теплообмінником видаляють повітря або заповнюють простір інертним газом.
6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що світлопрозору пластину закріплюють механічно або за допомогою клею.
7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як захисний герметизуючий шар використовують рідку гуму або карбамідний клей. з в й нин З ШНННИЙ
Фіг. 1
UAU201907491U 2019-07-04 2019-07-04 Спосіб виготовлення сонячного колектора UA139670U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907491U UA139670U (uk) 2019-07-04 2019-07-04 Спосіб виготовлення сонячного колектора

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907491U UA139670U (uk) 2019-07-04 2019-07-04 Спосіб виготовлення сонячного колектора

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139670U true UA139670U (uk) 2020-01-10

Family

ID=71117536

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201907491U UA139670U (uk) 2019-07-04 2019-07-04 Спосіб виготовлення сонячного колектора

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139670U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2283282B1 (en) Vacuum solar thermal panel with a vacuum tight glass-metal sealing
US4332241A (en) Solar energy collector panel
CN105552152A (zh) 光伏组件、光伏光热一体化组件及其制造方法
UA139670U (uk) Спосіб виготовлення сонячного колектора
RU94676U1 (ru) Плоский солнечный коллектор
US3995613A (en) Solar heat collector unit
CN114204905B (zh) 太阳能采光天窗光伏玻璃面板温控冷却装置和冷却方法
CN204084905U (zh) 一种带有相变蓄热室模块的太阳能平板集热器
JP3826218B2 (ja) 真空平板式太陽熱収集装置及びその製造方法
CN204693859U (zh) 菲涅尔式太阳能热接收器
CN219656345U (zh) 平板集热器
CN104236131B (zh) 一种带有相变蓄热室模块的太阳能平板集热器
KR101221091B1 (ko) 태양열 집열기의 프레임 구조
CN208353290U (zh) 一种循环散热的光伏汇流箱
CN219656343U (zh) 太阳能集热器
CN219656344U (zh) 真空平板集热器
CN220038790U (zh) 平板式集热装置
CN102013444B (zh) 太阳能电热联用气冷系统
KR101899645B1 (ko) 태양열 진공집열패널
RU195335U1 (ru) Плоский солнечный коллектор
CN205066190U (zh) 一种无痕防腐抗冻高密封平板太阳能集热器
CN102538235A (zh) 平板太阳能集热器
CN116717917A (zh) 真空平板集热器及其组装方法
CN215682661U (zh) 一种便于安装的加热器
CN203859132U (zh) 太阳能能量转换装置以及具有能量转换装置的建筑物材料