UA137107U - Спосіб моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії - Google Patents

Спосіб моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії Download PDF

Info

Publication number
UA137107U
UA137107U UAU201900513U UAU201900513U UA137107U UA 137107 U UA137107 U UA 137107U UA U201900513 U UAU201900513 U UA U201900513U UA U201900513 U UAU201900513 U UA U201900513U UA 137107 U UA137107 U UA 137107U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
uveitis
infectious
background
eye
hypertension
Prior art date
Application number
UAU201900513U
Other languages
English (en)
Inventor
Ірина Миколаївна Михейцева
Сергій Григорович Коломійчук
Наталія Володимирівна Бондаренко
Тетяна Іванівна Сіроштаненко
Original Assignee
Державна Установа "Інститут Очних Хвороб І Тканинної Терапії Ім. В.П. Філатова Намн України"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державна Установа "Інститут Очних Хвороб І Тканинної Терапії Ім. В.П. Філатова Намн України" filed Critical Державна Установа "Інститут Очних Хвороб І Тканинної Терапії Ім. В.П. Філатова Намн України"
Priority to UAU201900513U priority Critical patent/UA137107U/uk
Publication of UA137107U publication Critical patent/UA137107U/uk

Links

Landscapes

  • Medicinal Preparation (AREA)

Abstract

Спосіб моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії, що базується на відтворенні офтальмогіпертензії та неінфекційного переднього увеїту, причому спочатку відтворюють офтальмогіпертензію - у передню камеру ока здійснюють одноразову ін'єкцію 0,1 мл 0,3 % розчину карбомеру, далі двократним підшкірним введенням у верхню частину стегна 150 мг альбуміну з сироватки бика, розчиненого в 2 мл стерильного фосфатного буфера, забезпечують загальну сенсибілізацію експериментальної тварини з інтервалом між ін'єкціями в 5 днів, та введенням дозволяючої дози антигену (5 мг альбуміну з сироватки бика, розчиненого в 0,07 мл стерильного фосфатного буфера) у передню камеру ока.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме експериментальної та клінічної офтальмології, і може бути використана для вивчення різних сторін патогенезу захворювання та випробування ефективності препаратів в клінічних дослідженнях.
Актуальність корисної моделі обумовлена тим, що офтальмогіпертензія (підвищений внутрішньоочний тиск) є патогенним чинником для багатьох захворювань, в тому числі і глаукоми. Ендогенний увеїт, як і глаукома, є одним з найбільш важких захворювань органа зору.
Сліпота і слабкозорість при цих захворюваннях складає 30-50 95. Якщо різноманітні чинники патогенезу різних форм глаукоми, увеїтів, постувеальної глаукоми, увеїтів з гіпертензією значною мірою вивчаються, то при увеїті, що розвинувся на фоні офтальмогіпертензії або глаукоматозного процесу, не вивчалися. На сьогоднішній день описані різні способи моделювання як офтальмогіпертензії (Михейцева І.М. Спосіб моделювання хронічного підвищення внутрішньоочного тиску у щурів. Патент України Ме 38446, за реєстр. 12.01.2009. -
Бюл. Ме1; Михейцева І.М. Спосіб моделювання адреналініндукованої глаукоми у кролів. Пат.
України Моб1478. Опубл. 25.07.11, Бюл. Ме14; Савко В.В., Хеліфі Амані. Спосіб моделювання увеальної гіпертензії. Патент 618660 у Україна, МПК 2098 23/28. Опубл. 25.07.2011.Бюл. Ме14), так і увеїту (Мегоем У.М., бамудома О.А., Регома Т.5. Моавеї ої іттиподепіс имейі5 іп гарбії5. Виї.
Ехр. Віоїоду апа Медісіпе. 2006. -М. 142, Мо 5. - Р. 649-650; Аксенова СВ., Пятаєв Н.А., Малькина
М.В. Сравнительная оценка двух методов моделирования аутоиммунного увеита. Вест.
Мордовского ун-та. - 2017. - Т. 27, Мо 3. - С. 428-439) в умовах експерименту.
Найближчим аналогом є спосіб моделювання увеальної гіпертензії за допомогою загальної сенсибілізації експериментальної тварини антигеном (нормальна кінська сироватка) в дозі 2 мл підшкірно 5 разів з проміжками між ін'єкціями в 7 днів, введенням дозволяючої дози антигену (0,1 мл кінської сироватки) у передню камеру ока з наступним введенням у передню камеру ока 0,1 мл 2 95 розчину гіалуронату натрію (Спосіб моделювання увеальної гіпертензії. Патент 618660 Україна, МПК 5098 23/28 Савко В.В., Хеліфі Амані. ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України". Заявл. 25.03.2011. Опубл. 25.07.2011.Бюл.
Мо14. - С 3).
Недоліками даного способу є неможливість отримати стійке підвищення внутрішньоочного тиску. На цій моделі не відтворюється оптична нейропатія, яка є патогномонічною для
Зо глаукоматозного процесу. Також в аналогу підвищений внутрішньоочний тиск відтворюють на тлі запального процесу в увеальному тракті.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалення способу моделювання увеальної гіпертензії шляхом зміни послідовності відтворення неінфекційного переднього увеїту та офтальмогіпертензії, використання іншого полімеру зі зміною концентрації, використання альбуміну з сироватки бика зі зміною дози та кількості введень, за рахунок чого стає можливим моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії, отримання стійкого підвищення внутрішньоочного тиску, відтворення неінфекційного увеїту, що дозволить визначити патогенетичну роль підвищеного внутрішньоочного тиску в розвитку неінфекційного переднього увеїту, скоротити час на відтворення увеїту.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії, що полягає у загальній сенсибілізації експериментальної тварини антигеном, відтворенні неінфекційного переднього увеїту та офтальмогіпертензії, стосовно корисної моделі спочатку відтворюють офтальмогіпертензію - у передню камеру ока здійснюють одноразову ін'єкцію 0,1 мл 0,3 95 розчину карбомеру, після чого для моделювання неінфекційного увеїту двократним підшкірним введенням у верхню частину стегна 150 мг альбуміну з сироватки бика, розчиненого в 2 мл стерильного фосфатного буфера з інтервалом між ін'єкціями в 5 днів здійснюють загальну сенсибілізацію організму, через 5 днів після закінчення загальної сенсибілізації під загальною та місцевою анестезією проводять індукцію алергічного увеїту - у передню камеру ока вводять дозволяючу дозу антигену 5 мг альбуміну з сироватки бика, розчиненого в 0,07 мл стерильного фосфатного буфера. Причинно-наслідкові зв'язки: зміна послідовності - за рахунок цього моделювання увеїту відбувається на тлі офтальмогіпертензії, що дозволить вивчати роль стійкого високого внутрішньоочного тиску в патогенезі неінфекційного переднього увеїту, який є одним з чинників розвитку глаукоматозного процесу; використання іншого полімеру, а саме карбомеру - за рахунок цього утворюється стійкий високий внутрішньоочний тиск, що дозволить здійснити моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії;
використання альбуміну з сироватки бика зі зміною дози та кількості введень - за рахунок цього здійснюється загальна сенсибілізація і індукція алергічного увеїту - моделювання неінфекційного переднього увеїту, що дозволяє скоротити час моделювання.
Суть корисної моделі полягає в тому, що для моделювання офтальмогіпертензії в передню камеру очей експериментальним кролям робили одноразові ін'єкції 0,1 мл 0,3 95 розчину карбомеру. Карбомер розчиняли у фізіологічному розчині. Тваринам контрольної групи робили ін'єкції 0,1 мл розчинника без карбомеру.
Надалі для моделювання неінфекційного увеїту на тлі офтальмогіпертензії (стійкого високого внутрішньоочного тиску) тварини піддавалися загальній анестезії шляхом введення кетаміну 50 мг/кг, місцево застосовували очні краплі 0,5 95 розчину прокаїну гідрохлориду, які інстилювали в кон'юнктивальний міхур за 1 хвилину до введення.
Далі здійснювали наступне: зафіксованій тварині, проводили загальну сенсибілізацію організму двократним підшкірним введенням у верхню частину стегна 150 мг альбуміну з сироватки бика, розчиненого в 2 мл стерильного фосфатного буфера. Інтервал між ін'єкціями складав 5 днів. Через 5 днів після закінчення загальної сенсибілізації тваринам промивали око фізіологічним розчином, інсталювали 3095 розчин альбуциду, під загальною та місцевою анестезією проводили індукцію алергічного увеїту. Для цього очне яблуко фіксували лапчастим пінцетом, кон'юнктивальну порожнину обережно висушували ватним тампоном. В передню камеру ока на 12 годині в 1-2 мм від площини лімба вводили інсуліновим шприцом під певним кутом в шарах строми рогівки 5 мг альбуміну з сироватки бика, розчиненого в 0,07 мл стерильного фосфатного буфера. Кон'юнктивальну порожнину промивали 3095 розчином альбуциду, місце пункції рогівки оброблялось 1 95 розчином бриліантової зелені. На наступний день після введення зазначеної дози антигену в передню камеру очей у тварин розвивався неінфекційний передній увеїт на тлі офтальмогіпертензії.
Таким чином, пропонований нами спосіб моделювання переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії дозволяє вивчати патогенетичні особливості неінфекційного переднього увеїту на тлі підвищеного внутрішньоочного тиску, який є одним з чинників розвитку глаукоматозного процесу. Перевагами пропонованого способу також є більш короткий термін моделювання неінфекційного переднього увеїту, більш виразна клінічна картина запального
Зо процесу в увеальному тракті на тлі офтальмогіпертензії, яка супроводжувала увеїт протягом всього строку спостереження.
Приклад. Внутрішньоочний тиск у кролів вимірювали контактним тонометром Маклакова з плунжером вагою 7,5 г при місцевій анестезії 0,5 95 алкаїном. У контрольній (інтактні тварини) групі рівень внутрішньоочного тиску складав (13,5:-0,6) мм рт. ст., в дослідних групах при моделюванні офтальмогіпертензії - (18,7-41,2) мм рт. ст., неінфекційного переднього увеїту - (15,3:21,4) мм рт. ст. та увеїту на тлі офтальмогіпертензії - (23,4ж41,3) мм рт. ст. Стосовно клінічної картини, для неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії була характерна виразна клінічна картина запального процесу в увеальному тракті, оптична нейропатія з невритом центральної частини зорового нерва, екскавація диска зорового нерва та задній хоріоретинит.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії, що базується на відтворенні офтальмогіпертензії та неінфекційного переднього увеїту, який відрізняється тим, що спочатку відтворюють офтальмогіпертензію - у передню камеру ока здійснюють одноразову ін'єкцію 0,1 мл 0,3 95 розчину карбомеру, далі двократним підшкірним введенням у верхню частину стегна 150 мг альбуміну з сироватки бика, розчиненого в 2 мл стерильного фосфатного буфера, забезпечують загальну сенсибілізацію експериментальної тварини з інтервалом між ін'єкціями в 5 днів, та введенням дозволяючої дози антигену (5 мг альбуміну з сироватки бика, розчиненого в 0,07 мл стерильного фосфатного буфера) у передню камеру ока. 000 КомпютернаверсткаЛ.Ціхановська.д (00000000 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,
    вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU201900513U 2019-01-17 2019-01-17 Спосіб моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії UA137107U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201900513U UA137107U (uk) 2019-01-17 2019-01-17 Спосіб моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201900513U UA137107U (uk) 2019-01-17 2019-01-17 Спосіб моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA137107U true UA137107U (uk) 2019-10-10

Family

ID=71114263

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201900513U UA137107U (uk) 2019-01-17 2019-01-17 Спосіб моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA137107U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Ernest et al. Relative strength of cataract incisions in cadaver eyes
CN104906084A (zh) 青蒿素及其衍生物在制备防治眼科血管性疾病药物中的应用及药物组合物
US20090163432A1 (en) Therapeutic Agent for Corneal Diseases
Li et al. Biosafety of a 3D-printed intraocular lens made of a poly (acrylamide-co-sodium acrylate) hydrogel in vitro and in vivo
Auffarth et al. A modified preparation technique for closed-system ocular surgery of human eyes obtained postmortem: an improved research and teaching tool
Croft et al. Intraocular accommodative movements in monkeys; relationship to presbyopia
UA137107U (uk) Спосіб моделювання неінфекційного переднього увеїту на тлі офтальмогіпертензії
Zhang et al. Progression on canaloplasty for primary open angle glaucoma
RU2730975C1 (ru) Способ лечения эндотелиально-эпителиальной дистрофии роговицы
Algvere et al. Drainage of microspheres and RBCs from the vitreous of aphakic and phakic eyes
Bao et al. Effect of an MG132-sustained drug delivery capsular ring on the inhibition of posterior capsule opacification in a rabbit model
RU2558991C1 (ru) Способ моделирования пролиферативной витреоретинопатии у крыс
RU2362524C1 (ru) Способ экстракции катаракты, витрэктомии и имплантации интраокулярной линзы
Landholm et al. Experimental retinal detachment with a sulfated polysaccharide
RU2405502C1 (ru) Способ моделирования миопической болезни глаз
RU2303457C1 (ru) Способ проведения энзимотерапии
RU2706338C1 (ru) Способ лечения передних увеитов животных и птиц тяжелой степени тяжести
RU2787150C1 (ru) Способ лечения вторичной глаукомы у пациентов с псевдоэксфолиативным синдромом и дислокацией интраокулярной линзы
RU2807507C1 (ru) Способ фемтолазер-ассистированной имплантации искусственной радужки в хирургическом лечении осложненной катаракты в сочетании с врожденной аниридией
Sudan et al. Animal model for teaching phacoemulsification
Ha et al. Transient hypotony after silicone oil removal in rhegmatogenous retinal detachment
Allarakhia et al. A test for crystalline lens biocompatibility
CN116172885A (zh) 一种抗后发性白内障药物制剂及其制备方法
Nashi To Study the Causes of Subnormal Vision After Manual Small Incision Cataract Surgery in Department of Ophthalmology, Kims Hubli
Valupadas Nondiabetic Ocular Complications in Diabetes