UA136729U - Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів - Google Patents

Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів Download PDF

Info

Publication number
UA136729U
UA136729U UAU201903161U UAU201903161U UA136729U UA 136729 U UA136729 U UA 136729U UA U201903161 U UAU201903161 U UA U201903161U UA U201903161 U UAU201903161 U UA U201903161U UA 136729 U UA136729 U UA 136729U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
gel
treatment
vaginal
tea tree
lavender
Prior art date
Application number
UAU201903161U
Other languages
English (en)
Inventor
Ірина Олександрівна Криклива
Олена Анатоліївна Рубан
Оксана Петрівна Стрілець
Леонид Семенович Стрельников
Олександр Вячеславович Демченко
Original Assignee
Національний Фармацевтичний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Фармацевтичний Університет filed Critical Національний Фармацевтичний Університет
Priority to UAU201903161U priority Critical patent/UA136729U/uk
Publication of UA136729U publication Critical patent/UA136729U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)

Abstract

Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів містить активні компоненти природного та синтетичного походження. Як активні компоненти містить ефірні олії чайного дерева і лаванди та молочну кислоту, додатково містить гелеву основу, спирт етиловий і воду очищену.

Description

Корисна модель належить до фармації та медицини, зокрема до фармацевтичних композицій комплексної дії у формі вагінального гелю для застосування в гінекології.
На сьогоднішній день для сучасної гінекології та фармації є актуальною проблема лікування вагінального кандидозу і створення ефективних лікарських препаратів для лікування даної патології. Частота вагінального кандидозу за останні роки збільшилася в два рази, складаючи в різних регіонах України від 20 95 до 50 95 |4|.
Вагінальний кандидоз - це стан, при якому грибок поширюється на слизову оболонку зовнішніх статевих органів. Кандидоз зовнішніх статевих органів вражає клітор, великі і малі статеві губи. Викликається хвороба дріжджеподібними грибками роду Сапаїда аїбісапв, які входять до складу нормальної мікрофлори піхви. Свербіж, почервоніння, набряклість статевих органів, біль при сечовипусканні і статевому акті, сирнисті виділення білого кольору з кислуватим запахом - основні ознаки молочниці (121.
Не дивлячись на стрімкий розвиток фармакологічної індустрії та великий вибір антимікотичних препаратів, проблема лікування вагінального кандидозу все ж так і не втрачає своєї актуальності.
На сьогоднішній день є безліч препаратів для лікування даних захворювань (протигрибкові засоби на основі клотримазолу, натаміцину, ністатину, флуконазолу). Одні з них застосовують місцево (креми, гелі, вагінальні таблетки, супозиторії), інші - внутрішньо (таблетки, капсули).
Але синтетичні препарати не завжди ефективні, при тривалому застосуванні можуть визивати подразнення та звикання |5). Значний інтерес у цьому відношенні викликає розробка та створення препаратів на основі лікарської рослинної сировини. Фітопрепарати мають великий попит у населення тому, що мають м'яку дію, відсутність токсичності, можливість тривалого застосування при великій терапевтичній активності.
Відомий лікарський засіб у формі крему для лікування вагінальних кандидозів препарат "Клотримазол" виробництва фірми Елегант (Індія) та Клофан Кизит Неайнсаге (Індія) до складу яких входить клотримазол. Проте ці препарати можуть викликати контактний алергічний дерматит, почервоніння, відчуття свербежу. Зазначені лікарські засоби являються монопрепаратами, що не забезпечує комплексного лікування вищезазначених патологій.
Найбільш близьким за дією та результатом, що досягається, є засіб для лікування хвороб шкірних і слизових покривів, пат. України Мо 8216, заявл. О200501314, опубл. 15.07.2005, бюл.
Мо7 / МПК (2006) Аб1Р 1/02, АбІТР 1/04, АБІК 36/61, АбІК 36/53, Аб1Р 17/00, Аб1Р 11/00, А 61Р 13/00, А61К 33/06 Суслова Валентина Александровна (ША); Светашов Олег Михайлович (ОА).
Спільними суттєвими ознаками найближчого аналога і засобу, що пропонується, є наявність в їх складі ефірних олій чайного дерева та лаванди, та відсутність у найближчого аналога - молочної кислоти та гелеутворювача.
Найближчий аналог має незначну концентрацію ефірних олій чайного дерева та лаванди, і не підходить для нанесення на слизові оболонки піхви.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення нової фармацевтичної композиції у формі гелю, завдяки якій досягається комплексна фармакологічна дія на патогенетичні ланки вагінального кандидозу шляхом введення до його складу додаткових компонентів, що забезпечить підвищення ефективності препарату, дозволить усунути побічні дії.
Поставлена задача вирішується шляхом запропонування нового засобу, який містить природні компоненти - ефірні олії чайного дерева і лаванди, та синтетичний компонент - молочну кислоту, гелеву основу і спирт етиловий, при наступному відношенні компонентів (100 г): ефірна олія чайного дерева 1,0-4,0 ефірна олія лаванди 1,0-4,0 спирт етиловий 96 95 10,0-15,0 молочна кислота до рн 3,5 до 4,5 гелеутворювач 1,0-2,0 вода очищена до 100.
Лікування молочниці ефірною олією чайного дерева практикується в багатьох країнах світу.
Це натуральний засіб, який має виражену протигрибкову, противірусну і антисептичну дію. При місцевому застосуванні він зупиняє розмноження грибів родини Сапаіда, винних у розвитку захворювання, відновлює мікрофлору піхви і за кілька днів позбавляє жінку від свербежу, печіння і інших характерних для молочниці симптомів. Крім цього, ефірна олію чайного дерева підвищує імунітет і запобігає рецидивам недуги в майбутньому. Ефірна олія чайного дерева відноситься до категорії натуральних засобів. її використання відповідно до рекомендацій фахівців сприяє надійному позбавленню від молочниці без шкоди для здоров'я 10)
Місцеве використання ефірної олії чайного дерева: має виражену протигрибкову дію на проблемну зону; сприяє усуненню запального процесу; знищує бактерії і мікроби не менш ефективно, ніж спиртовий розчин йоду або зеленка; нормалізує мікрофлору слизових тканин; підсилює місцевий імунітет.
Ефірна олія лаванди, як показали дослідження, пригнічує зростання багатьох штамів грибків, включаючи штами, що викликають кандидоз і дерматомікоз. Лаванда руйнує клітинну мембрану, викликаючи тим самим загибель грибків. Цю олію застосовують в гінекології при запаленнях жіночих статевих органів, а також молочниці. Крім того, використання вагінальних лікарських форм набагато ефективніше та безпечніше таблетованих препаратів. Оптимальна концентрація ефірних олій вибрана експериментальним шляхом на підставі мікробіологічних досліджень.
Молочна кислота - важлива складова мантії шкіри. Завдяки цій речовині підтримується нормальний рівень рН слизових жіночих статевих органів, а разом з тим - і життєдіяльність лактобактерій, які пригнічують збудників більшості жіночих захворювань. У нормі реакція вагінального вмісту кисла рН 3,5-4,5 (у різному віці та фізіологічні періоди може змінюватися до 5 - більш за все від неправильного харчування відбувається залужування організму, що сприяє розвитку грибків (131.
Як гелеутворювач нами був використаний Агізіоїйєех АМС (Сіапапі, Франція) - співполімер акриламідометилпропансульфонової кислоти і вінілпіролідону. Інертний і безпечний полімер, що є гелеутворювачем, структуроутворювачем і загусником водних систем і емульсій типу олія/вода. Сприяє рівномірному розподілу компонентів, надає готовому продукту блиск і глянець. Емульсії з АгізіоПйех мають покращені сенсорні властивості: ніжні, швидко і добре адсорбуються з поверхні шкіри, не залишаючи відчуття липкості і маслянистого блиску. Надає емульсії стабільності що дозволяє вимкнути введення додаткових емульгаторів і ПАР.
Зо Можливе його введення як в жирову, так і в водну фази. АгібіоПйех дозволяє отримувати різні емульсії - водні, кремові і спиртові. їх виробництво можливе холодним способом емульгування, що дозволяє уникнути впливу термічного шоку на активні компоненти. Має широкий діапазон рн 4-9. Якщо вводити Агізіоїех в кількості 1 95 і більше можливо отримання прозорих гелів.
Вибір концентрації гелеутворювача Агізіоїйех АМС проводили експериментальним шляхом на підставі мікробіологічних та реологічних досліджень. Цей гелеутворювач як основа є найбільш доцільним, бо сприяє оптимальному вивільненню активних фармацевтичних інгредієнтів, є хімічно індиферентним стосовно компонентів препарату та зручний у технологічному процесі при одержанні гелю.
При вагінальному способі введення лікарські речовини практично не всмоктуються в системний кровоток, такий шлях введення прирівнюється до місцевого. Тому введення ефірних олій чайного дерева і лаванди в склад вагінального протигрибкового гелю, дає можливість уникнути системної дії, що означає, зниження до мінімуму негативного впливу ефірних олій на плід вагітної жінки.
Заявлений лікарський засіб може бути одержаний за допомогою використання стандартного обладнання наступним чином:
На вагах відважують необхідну кількість гелеутворювача АгізіоПех АМС та додають потрібну кількості води очищеної, періодично перемішуючи. Окремо відміряють необхідну кількість води очищеної та додають відважену на електронних вагах необхідну кількість кислоти молочної та перемішують. Відмірюють достатню кількість спирту етилового і розчиняють в ньому потрібну кількість ефірної олії чайного дерева та лаванди, постійно перемішуючи до її повного розчинення. До розчина гелеутворювача додають розчин молочної кислоти та розчин ефірних олій, все перемішують до отримання гомогенного, однорідного гелю, без видимих механічних включень.
Корисна модель ілюструється прикладами.
Приклад 1.
Розрахована маса компонентів на 100,0 г склала: З,Ог ефірна олія чайного дерева; 3,0 г ефірна олія лаванди; 10,0 г спирт етиловий 96 95, молочна кислота до рн - 3,5; АгівіоПйех АМО- 1,0 г; решта - вода очищена до 100 г. Для виготовлення гелю були відважені компоненти зі збільшенням мас на відсоток технологічних витрат (у прикладі не зазначені).
Спочатку Агізіойех АМС 1,0 г розчиняють у воді, окремо готують розчин молочної кислоти у воді очищеній та розчин ефірних олій (3,0 та 3,0) у спирті етиловому 96 95 - 10 мл. До розчину гелеутворювача додають розчин молочної кислоти та розчин ефірних олій. Отриману суміш ретельно перемішують до однорідної маси. Готовий гель фасують у туби.
Приклад 2.
Протимікробну та антифунгальну активність дослідних зразків вивчали іп мйго методом дифузії в агар (метод "колодязів"). Цей метод грунтується на здатності активнодіючих речовин дифундувати в агарове середовище, яке попередньо інокульовано культурами мікроорганізмів та грибів. Результати досліджень дозволяють характеризувати як антимікробну активність препарату, так і вивільнення антимікробних речовин з основи, оскільки зони затримки росту мікроорганізмів утворюються внаслідок дифузії цих речовин у щільне живильне середовище. Як тест-культури використовували чисті культури: грампозитивні мікроорганізми єтарпуіососсив ацгеив АТОСС 25293, спорову культуру Васійш5 взиЇибБійв АТОСС 6633, грамнегативні культури
ЕзсНетісніа соїї АТОС 25922 і Рзендотопав аєгидіпоза АТОСС 27853, а також культури грибів: дріжджоподібний гриб роду Сапаїда-Сапаїда аїрісапе АТСС 885-653, музейні культури дріжджоподібних грибів Сапаїіда орісаїх, Сапаїда аіабгаїа, Сапаїда Киизеі. При проведені дослідів використовували однодобові суспензії бактеріальних мікроорганізмів і дводобові суспензії культур грибів у фізіологічному розчині. Мікробне навантаження становило 107 мікробних клітин в 1 мл поживного середовища. Результати наведені у таблицях 1 та 2.
Таблиця 1
Результати визначення антимікробної активності зразка вагінального гелю (п-5)
Культури мікроорганізмів 5. ашгеиз АТОС 25293 | В. зибійв АТОСС 6633 | Е. соїї АТСС 25922 Р5. аегидіпоза АТСОС 27853
Діаметри зони затримки росту мікроорганізмів, мм 20,0-0,7 20,2-0,4 23,850,4 18,6520,5
Таблиця 2
Результати визначення антифунгальної активності зразка вагінального гелю (п-5)
Культури мікроорганізмів
С. діаргаїа
Діаметри зони затримки росту мікроорганізмів, мм 39,6-0,5 31,8:10,4 28,6-0,5 26,210,4
Запропонований вагінальний гель має широкий спектр протимікробної дії по відношенню до бактеріальних культур (егарпуіососсив ашшеив АТСС 25293, Васійиє 5!,рійвБАТОСС 6633,
ЕзеНетісніа соїї АТОС 25922, Р5. аегидіпоза АТОСС 27853) і дріжджеподібних грибів роду Сапаіда (Сапаїда аірбісап5 АТОС 885-653, Сапаїда ігорісаїї5, Сапаїда діабгата, Сапаїда Кгиве).
Приклад 3.
Вибір оптимальної концентрації гелеутворювача АгізіоПйех АМС у складі вагінального гелю проводили на підставі структурно-механічних досліджень.
Зо Реологічні параметри дослідних зразків вимірювали на ротаційному віскозиметрі "МУВА 3000
Ма" (Мізсоїеси, Іспанія) у системі коаксіальних циліндрів за методикою ДФУ (2.2.10) у діапазоні швидкостей зсуву від 0 до 200 об/хв. Дослідження проводили при температурі (25:20,1)7С ЗІ.
За результатами вимірювання будували реограми залежності напруги зсуву (т) від градієнта швидкості зсуву (Ог), за якими визначали тип течії, межі плинності та наявність тиксотропних властивостей.
Фіг. 1 - Ілюструє реограми плину дослідних зразків вагінального гелю на основі гелеутворювача АгізіоПех АМО.
Можна зробити висновок, що практично всі дослідні зразки мають достатню тиксотропність, про що свідчить їх площа |бІ.
Таким чином, у всіх зразках спостерігається вплив концентрації гелеутворювача на в'язкість гелю. Отримані результати досліджень свідчать про неньютонівський тип плину гелевих систем.
Джерела інформації: 1. Антимикробнье и ранозаживляющие свойства комбинации зтанольньїх зкстрактов и зфирньїх масел лекарственньїх растений / Л.К. Кулатаева и др/ // Нісп/ пісепсв/ 2006 - Т. 42,
Вьп. 2. - б. 102-109. 2. Гінекологія: підручник / О.В. Степанівська, М.О. Щербіна. - 2-е вид. виправл. - К.: ВСВ "Медицина", 2013. - 432 с. 4-2 с. кольор. вкл. 3. Державна фармакопея України 1-е вид. / ДП "Науково-експертний фармакопейний центр". 1-е вид. Х.: РІРЕГ, 2001. 556 с.; Доп. 1 2004. 494 с.; Доп. 2. 2008. 620 с.; Доп. З 2009. 280 с.; Доп. 4. 2011. 560 с. 4. Дудко, В. Л. Некоторне аспектьї зпидемиологии и перспективьї лечения вагинального кандидоза в современньїх условиях |Текст| / В.Л. Дудко, И.В. Лахно, А.В. Сторчак, О.В.
Грищенко, Л.В. Дудко, Н.В. Лисицина // Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.
Каразі на. - 2006. - Мо 720. Сер.: Медицина, Вип. 12. - С. 61-66. 5. Евсеев, А.А., Современньюе принципь! диагностики и лечения вагинального кандидоза
ІТекст) / Евсеєев // Вестник репродуктивного здоровья. - 2009. - С. 20-25. б. Ляпунов, АН. Созданиє мягких лекарственньхх средств на различньїх основах.
Исследование реологических свойств гелей, образованньїх карбомерами / А.Н. Ляпунов, Н.В.
Воловик // Фармаком. - 2001. - Мо 2.-С. 52-61. 7. Мельникова Н.В. Пошук нових лікарських засобів для сучасної гінекології (Тексті| / Н.В.
Мельникова, Л.А. Фуклева, Л.О. Пучкан, І.С. Жадан, О.С Лобода, Т.М. Літвіненко // Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. - 2010. - Ме1. - С. 61-63. 8. Методь контроля качества зфирньїх масел (Н. В. Сегуру и др. // Фармация. 2005.-Ме3.-0. 3-5. 9. МОДЛСИ Ф., КЕЕР К. Г.: Микробиологическая безопасность применения зфирньх масел в комплементарной терапии и их действие на бактериальнье и грибковье патогеннье микроорганизмь! Зирроїї Саге Сапсег 7: стр. 100-102, 2009. 10. Михайлец, Н.В. Рациональньсе подходь к вьібору местного антимикотического средства
Зо (Гекст| / Н.В. Михайлец, Т.В. Святенко // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2010. - Мо 1.-С. 70-75. 11. Уорминггтон Дж. Р. Уилли С. Г.: Механизмьі! антибактеріального действия зфирного масла МеїаІєса апйетій!ійа (масло чайного дерева). / Аррі Містобіо! 88: стр. 170-175, 2000 г. 12. Евіт В. Е. Оіадповів ої миїмомадіпіїїв: сотрагізоп ої сіїпіса! апа тістобіоіодіса! аіадпов5ів
Тех! / В.Е. Евіт, В. Каїгв, А.У. Кагзідад, В. І. Кагадепіг, О. Кау-та?, 5. Сепсег еї. а). // Агспімев5 ої
Супесоіоду апа ОбБзівїгісв. - 2010. - Мої. 282, Івзце 5. - Р. 515-559. дої: 10.1007/ 500404-010-1498- х. 13. О'Напіоп О.Е., Моепсі Т.А., Сопе В.А. Мадіпа! рН апа тісгобісіда! Іасіїс асій мпеп
Іасіюобасійй одотіпаїє (фе отісторіоїа. Ріоб5 Опе. 2013; 8 (11): е80074. до: 10.1371/ЛоигпаЇІ.ропе.0080074. 14. Зюск І. Рипаа! дізєазез ої мима апа мадіпа сайзейд Бу Сапаїйда 5ресіез ТехЦ /1. е0осКк //
Мед. Мопаївзсепг. Ріапт. - 2010. - Мої. 33, Іввиє 9. - Р. 324-333.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів, що містить активні компоненти природного та синтетичного походження, яка відрізняється тим, що як активні компоненти містить ефірні олії чайного дерева і лаванди та молочну кислоту, додатково містить гелеву основу, спирт етиловий і воду очищену, при наступному співвідношенні компонентів, г (100 г):
    ефірна олія чайного дерева 1,0-4,0 ефірна олія лаванди 1,0-4,0 спирт етиловий 96 95 10,0-15,0 молочна кислота рн 3,5-4,5 гелева основа 1,0-2,0 вода очищена до 100.
UAU201903161U 2019-03-29 2019-03-29 Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів UA136729U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903161U UA136729U (uk) 2019-03-29 2019-03-29 Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903161U UA136729U (uk) 2019-03-29 2019-03-29 Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136729U true UA136729U (uk) 2019-08-27

Family

ID=71119187

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201903161U UA136729U (uk) 2019-03-29 2019-03-29 Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA136729U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5065246B2 (ja) 腟の微生物叢と腟の酸性を調節して維持する組成物と方法
US5314904A (en) Pharmaceutical compositions containing rifaximin for treatment of vaginal infections
RU2408372C2 (ru) Применение октенидина дигидрохлорида в полутвердых препаратах
JP2004529935A (ja) 外陰部膣炎と膣症とを治療するための抗真菌剤を含む組成物
RU2308951C2 (ru) Комплексный способ профилактики вагинальных дисбактериозов (варианты)
US11857570B2 (en) Natural composition for use in gynecology
CN106109451A (zh) 一种抗菌制剂及其制备方法
CN105232526B (zh) 含儿茶素的药物在制备抑菌药物中的用途
Jahdi et al. Vulvovaginal Candidiasis Symptom Reduction—Honey, Yogurt-and-Honey and Clotrimazole Vaginal Cream—A Triple Blind Randomized Control Trial
US5371107A (en) Use of ascorbic acid in the genital area and corresponding medicinal preparations
Tapia Ozone therapy in the treatment of recurrent vulvo-vaginitis by Candida albicans
UA136729U (uk) Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів
UA123685C2 (uk) Фармацевтична композиція у формі гелю для лікування вагінальних кандидозів
Ylikorkala et al. Trimethoprim‐Sulfonamide Combination Administered Orally and Intravaginally in the First Trimester of Pregnancy: Its Absorption into Serum and Transfer to Amniotic Fluid
EP1663195A2 (en) Taurine bromamine for inhibiting pathogenic bacteria and fungi growth as well as in a microbicidal composition
Aboushady et al. Sider honey vs. fluconazole and the cure rate of vulvovaginal Candidiasis
RU2486913C1 (ru) Средство для спринцевания влагалища в первую фазу лечения бактериального вагиноза
RU2765838C1 (ru) Средство для лечения послеродового мастита и эндометрита у коров
CN103479958B (zh) 一种治疗妇科疾病的栓剂及其制备方法
RU2672250C1 (ru) Средство для лечения и профилактики острого послеродового эндометрита сельскохозяйственных животных
Chushenko et al. Development of the composition and technology of extemporaneous suppositories with сlindamycin and sea buckthorn oil
CN106580981B (zh) 一种治疗妇科炎症的药物组合物及其制备方法和用途
UA142740U (uk) Лікарський засіб у формі крему комплексної антимікробної, протизапальної та анестезуючої дії
US20240041920A1 (en) Natural compositions for use in treatment of genital infections
KR20240020908A (ko) 여성청결제 조성물