UA133898U - Плаваючий атол для біологічного очищення водойми - Google Patents

Плаваючий атол для біологічного очищення водойми Download PDF

Info

Publication number
UA133898U
UA133898U UAU201811520U UAU201811520U UA133898U UA 133898 U UA133898 U UA 133898U UA U201811520 U UAU201811520 U UA U201811520U UA U201811520 U UAU201811520 U UA U201811520U UA 133898 U UA133898 U UA 133898U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
floating
aquatic plants
higher aquatic
biological
mesh
Prior art date
Application number
UAU201811520U
Other languages
English (en)
Inventor
Ярослав Анатолійович Боровий
Олександр Анатолійович Андрєєв
Валентина Євгенівна Борова
Микола Антонович Віднічук
Роман Вікторович Ніколайчук
Original Assignee
Обласний Комунальний Позашкільний Навчальний Заклад "Рівненська Мала Академія Наук Учнівської Молоді" Рівненської Обласної Ради
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Обласний Комунальний Позашкільний Навчальний Заклад "Рівненська Мала Академія Наук Учнівської Молоді" Рівненської Обласної Ради filed Critical Обласний Комунальний Позашкільний Навчальний Заклад "Рівненська Мала Академія Наук Учнівської Молоді" Рівненської Обласної Ради
Priority to UAU201811520U priority Critical patent/UA133898U/uk
Publication of UA133898U publication Critical patent/UA133898U/uk

Links

Landscapes

  • Hydroponics (AREA)

Abstract

Плаваючий атол для біологічного очищення водойми, що містить плаваючу біологічну загрузку з вищими водяними рослинами і рукави-сітки, заповнені закритими ПЕТ- пляшками, рукави-сітки, які з'єднані між собою і утворюють лагуну, в якій розміщені плаваючі види вищих водяних рослин. Рукави-сітки скручені навколо своїх поздовжніх осей.

Description

Корисна модель належить до галузі біологічного очищення стічної води, зокрема може знайти застосування для очищення води водойм.
Відомий пристрій для біологічного очищення води водоймищ і водотоків, який включає з'єднані між собою каркаси з біологічною загрузкою, при цьому каркаси виконані із сітчаного матеріалу у вигляді верхнього і нижнього полотен із стяжками, а біологічна загрузка - із кусків матеріалу з позитивною плавучістю і рівномірно розподіленим між ними корінням рослин, каркаси з'єднані у гірлянди, розташовані паралельними рядами, окрім цього каркаси виконані із латексованої капронової деталі, як біологічну загрузку використано коріння наприклад очерета звичайного Рігадтвієв аийвзігаїїх, очерета озерного бсігри5 Іасивігізєе або рогози вузьколистої
Турна ашйдивійоїа Г., а як матеріал з позитивною плавучістю - куски пінопласту з розміром, який більший за розміри клітинок сітки (Авт. свід. СРСР Мо 1346588, СО2Е 3/32, Бюл. Мо 39, 23.10.87).
Основними недоліками описаного пристрою є недостатнє ущільнення матеріалу з позитивною плавучістю в каркасах і підтримання цієї щільності в процесі експлуатації для створення оптимальних умов життєдіяльності вищих водяних рослини, що знижує ефективність пристрою.
Найбільш близьким до пропонованого є відомий плаваючий атол для біологічного очищення води водоймищ, що включає з'єднані між собою каркаси-сітки з плаваючою біологічною загрузкою, яка включає вищі водяні рослини, каркаси-сітки виконані у вигляді кільцевих рукавів, заповнених закритими ПЕТ-пляшками, рукави з'єднані між собою і утворюють лагуну, в якій розміщені плаваючі види вищих водяних рослин (Патент України на корисну модель Мо 63565,
СО2Е 3/32, 10.10.2011, Бюл. Мо 19, 2011 р.).
Основними недоліками описаного пристрою є недостатнє ущільнення заповнення закритими
ПЕТ-пляшками кільцевих рукавів і підтримання цієї щільності в процесі експлуатації. Це приводить до повалення надводної частини вищих водяних рослини при сильному вітрі та хвилях. При цьому пошкоджується їх коренева система, що погіршує умови життєдіяльності вищих водяних рослини і негативно впливає на інтенсивність зниження кількості органічних речовин і біогенних елементів, стабілізацію фізико-хімічного складу води, що очищується, і за рахунок цього знижується ефективність пристрою.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити такий плаваючий атол для
Зо біологічного очищення водойми, в якому скручування рукавів-сіток навколо своїх поздовжніх осей, дозволило б зробити додаткове ущільнення заповнення закритими ПЕТ-пляшками рукавів-сіток і підтримати цю щільність в процесі експлуатації для створення оптимальних умов життєдіяльності вищих водяних рослини, і за допомогою цього підвищити ефективність пристрою.
Поставлена задача вирішується тим, що плаваючий атол для біологічного очищення водойми, що включає плаваючу біологічну загрузку з вищими водяними рослинами і рукави- сітки, заповнені закритими ПЕТ-пляшками, рукави-сітки з'єднані між собою і утворюють лагуну, в якій розміщені плаваючі види вищих водяних рослин, при цьому рукави-сітки скручені навколо своїх поздовжніх осей.
Скручування рукавів-сіток навколо своїх поздовжніх осей під час монтажу, дозволяє зробити додаткове ущільнення заповнення закритими ПЕТ-пляшками рукавів-сіток та підтримати цю щільність у процесі експлуатації для зменшення можливості повалення надводної частини вищих водяних рослин та пошкодження їх кореневої системи при сильному вітрі та хвилях і за рахунок цього створити оптимальні умови життєдіяльності вищих водяних рослини для підвищення ефективність пристрою.
На Фіг. 1 зображений пристрій - поздовжній розріз; на Фіг. 2 зображені рукави-сітки - поперечний розріз; на Фіг. З зображений фрагмент поверхні скрученого рукава-сітки - вид збоку.
Плаваючий атол для біологічного очищення водойми, включає рукави-сітки 1, які заповнені плаваючою біологічною загрузкою - закритими ПЕТ-пляшками 2. Рукави-сітки 1 скручені навколо своїх поздовжніх осей. Торці кожного рукава-сітки 1 з'єднані між собою кріпленням 3, при цьому утворюються кільця, які розташовані коаксіально і з'єднані між собою за допомогою кріплення 4.
Рукави-сітки 1 утворюють лагуну 5, де розміщені плаваючі види вищих водяних рослин 6, наприклад ряска багатокоренева, сальвінія, спіродела. На рукавах-сітках 1 розміщені повітряно- водяні вищі водяні рослини 7, наприклад очерет звичайний РНІгад-твбіє5 аийвігаї5, очерет озерний 5сігрив Іасивігізє або рогоза вузьколиста Турпа айдивійоїїа І., і занурені вищі водяні рослин 8, наприклад рдест. Рукави-сітки 1 за допомогою троса 9 кріплять до якоря 10.
Плаваючий атол працює наступним чином.
На початку вегетаційного періоду, при монтажі пристрою пагінці коріння або стебел вищих бо рослин 7, 8 розміщують між ПЕТ-пляшками 2 в рукавах-сітках 1 плаваючого атолу, скручують їх навколо своїх поздовжніх осей і скріплюють їх торці кріпленням 3. Утворені кільця розташовують коаксіально і з'єднують між собою за допомогою кріплення 4. Зібраний плаваючий атол розміщують і закріпляють за допомогою якоря 10 у водоймі в зонах з підвищеною концентрацією забруднюючих речовин. При контакті з водою посадковий матеріал вищих водяних рослин 7, 8 з часом дає нові пагінці. При цьому інтенсивно розвивається коренева система вищих рослин 7 і 8. В лагуні 5 на поверхні води розміщують плаваючі вищі водяні рослини 6. У процесі розвитку рослин у них розвивається вегетаційна маса, в тому числі і коренева з бічним корінням, що утворює велику поглинаючу поверхню, на якій дробляться і осідають завислі у воді частинки мулу, при цьому відбувається поглинання із нього, води та донних завислих відкладень біогенних елементів, наприклад, азот, фосфор, кальцій, натрій, магній, мідь, розкладаються феноли і їх похідні. Занурені 8 види рослин, наприклад рдести, на відміну від повітряно-водяних, поглинають в 2...3 рази більше мінеральних елементів харчування, в десять разів більше виділяють у воду кисню в придонних шарах води, забезпечуючи збільшення там інтенсивності окислювальних процесів і зменшення органічних залишків. Плаваючі 6 види рослин забезпечують високу поглинаючу властивість біогенів та інших мінеральних і органічних речовин у поверхневих шарах води за рахунок кількох генерацій протягом вегетаційного періоду. Пристрій дозволяє одночасно очищувати воду кількома видами вищих рослин.
При сильному вітрі та хвилях додаткове ущільнення дозволяє уникнути повалення надводної частини вищих водяних рослини При цьому не пошкоджується їх коренева система, що не погіршує умов життєдіяльності вищих водяних рослини і позитивно впливає на інтенсивність зниження кількості органічних речовин і біогенних елементів, стабілізації фізико- хімічного складу води, що очищується.
У процесі експлуатації в кореневих системах вищих рослин збираються хімічні елементи, які разом з цією системою періодично видаляються з водоймища за допомогою техніки або вручну.
Саме тому дане технічне рішення у сукупності з новими суттєвими ознаками забезпечує підвищення ефективності пристрою.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Коо) Плаваючий атол для біологічного очищення водойми, що містить плаваючу біологічну загрузку з вищими водяними рослинами і рукави-сітки, заповнені закритими ПЕТ- пляшками, рукави-сітки, які з'єднані між собою і утворюють лагуну, в якій розміщені плаваючі види вищих водяних рослин, який відрізняється тим, що рукави-сітки скручені навколо своїх поздовжніх осей. ета х М оо «ши Ка ах Ах ОО КК ще й ке о В о а ша Ко їж ОО Я ве ОХ умов ще Коко а є: зи ж р 7 зон ВВ м о я МО КО оо КВК у а о р КВК Ох па о КК е "Я п Б вежа шах СКК ИЙ ва шен КУу 5 ве о Й в А а дя з - ШК Оз ; ек ою ени ех ж І що м он В й писок онни пе жнок ее ха У ; Се
    Фіг. 1
UAU201811520U 2018-11-23 2018-11-23 Плаваючий атол для біологічного очищення водойми UA133898U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201811520U UA133898U (uk) 2018-11-23 2018-11-23 Плаваючий атол для біологічного очищення водойми

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201811520U UA133898U (uk) 2018-11-23 2018-11-23 Плаваючий атол для біологічного очищення водойми

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA133898U true UA133898U (uk) 2019-04-25

Family

ID=66391949

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201811520U UA133898U (uk) 2018-11-23 2018-11-23 Плаваючий атол для біологічного очищення водойми

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA133898U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101241838B1 (ko) 복합효과를 얻는 오수의 습지정화 방법 및 장치
KR100818912B1 (ko) 수생초목을 이용한 오수의 자연고도 정화장치
KR101130237B1 (ko) 수생태 복원 및 수질개선을 위한 복합 서식장치
CN103960193B (zh) 模拟自然生态环境的松江鲈鱼繁养水处理系统及运作管理方法
US20120006743A1 (en) Treating Water Using Floating Wetland Made of Plastic Waste
KR100965188B1 (ko) 미생물을 이용한 부유식 수질정화장치
JP6297816B2 (ja) アワビの養殖方法とその養殖システム
CN108580527A (zh) 一种水陆交错带污染修复系统及修复方法
CN203568939U (zh) 一种农业面源污染治理系统
KR100582210B1 (ko) 친환경적인 식생식물 및 어류서식처가 구비된 식생부력체
SU1346588A1 (ru) Устройство дл биологической очистки воды водоемов и водотоков
UA133898U (uk) Плаваючий атол для біологічного очищення водойми
KR101742191B1 (ko) 인공 생태섬
KR20150048372A (ko) 녹조예방을 위한 녹지확장형 수면녹화 방법 및 장치
CN104025831B (zh) 潮滩上快速种植、扩繁芦苇的方法
CN104839006A (zh) 一种鼠尾藻的围堰增殖方法
RU178383U1 (ru) Модуль плантации-биофильтра для очистки поверхностных вод от нефтепродуктов
UA148843U (uk) Плаваючий пристрій для біологічного очищення водойми
KR101811192B1 (ko) 어도를 형성시켜 주면서 중력의 작용에 의해 발생 되는 물질새치기 작용과 물질밀림작용과 물질분리작용을 강제적으로 발생시켜서 오염된 하천수를 깨끗한 하천수로 정화시키는 하천수 정화기능을 발휘하는 친환경 공법.
KR20110032770A (ko) 인공섬 유니트
RU2494978C1 (ru) Способ очистки прибрежной зоны морей от комплексного загрязнения с использованием двустворчатых моллюсков
JP6390349B2 (ja) 貝類の養殖方法
SU1745702A1 (ru) Устройство дл очистки воды водоемов
CN114747436B (zh) 一种时空斑块镶嵌置换的沉水植物群落养殖方法
CN1609017A (zh) 一种潜浮模块组合环保景观湿地装置