UA133350U - Ідентифікатор-наклейка від підробок - Google Patents

Ідентифікатор-наклейка від підробок Download PDF

Info

Publication number
UA133350U
UA133350U UAU201812950U UAU201812950U UA133350U UA 133350 U UA133350 U UA 133350U UA U201812950 U UAU201812950 U UA U201812950U UA U201812950 U UAU201812950 U UA U201812950U UA 133350 U UA133350 U UA 133350U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
identifier
sticker
code
unique
pattern
Prior art date
Application number
UAU201812950U
Other languages
English (en)
Inventor
Тарас Федорович Родцевич
Богдан Теодозійович Салій
Original Assignee
Тарас Федорович Родцевич
Богдан Теодозійович Салій
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тарас Федорович Родцевич, Богдан Теодозійович Салій filed Critical Тарас Федорович Родцевич
Priority to UAU201812950U priority Critical patent/UA133350U/uk
Publication of UA133350U publication Critical patent/UA133350U/uk

Links

Abstract

Ідентифікатор-наклейка від підробок має ідентифікатор предмету з неповторним візерунком та унікальний код ідентифікатора, якому відповідає запис у електронній базі даних, що містить електронне зображення відповідного ідентифікатора предмету з його візерунком, при цьому ідентифікатор предмету виготовлений у вигляді пластини із прозорого або напівпрозорого крихкого аморфного матеріалу, в якій неповторний візерунок утворений тріщинами, створеними внаслідок удару або натискання твердого тіла на пластину, при цьому зазначений ідентифікатор предмету виконаний з можливістю візуального порівняння неповторного візерунка його тріщин з візерунком тріщин електронного зображення цього ідентифікатора предмету, занесеного до електронної бази, через електронний обчислювальний пристрій, підключений до мережі Інтернет, а унікальний код ідентифікатора складається із інформації у вигляді тексту або тексту, штрих-коду і/або QR-коду, і/або веб-адреси, за якою розміщене електронне зображення ідентифікатора предмету для верифікації, крім того ідентифікатор-наклейка (16) в основі має двосторонню клейку поверхню (9) у формі стрічки з верхнім та нижнім захисним покриттям (2) й містить корпус (1), в якому розміщений ідентифікатор предмету, що виконаний у вигляді скляної пластини (10), при цьому на поверхні корпуса (1) розміщено логотип виробника і адреса його сайту (5), а також QR-cod (6) та серійний номер (7), на нижню поверхню скляної пластини (10) нанесена антидеформаційна армуюча захисна плівка (8) з попередньо виконаним на її поверхні срібним забарвленням із світловідбиваючою матовою зовнішньою поверхнею, при цьому кожна із наріжних поверхонь скляної пластини (1) має антидеформаційне захисне покриття, а корпус (1) додатково містить верхнє захисне оптично прозоре полімерне покриття (11).

Description

Корисна модель належить до засобів маркування та ідентифікації автентичності цінних оригінальних предметів, товарів та їх захисту від можливих підмін та підробок, а також захисту від несанкціонованого втручання та виявлення фактів несанкціонованого доступу до об'єктів.
Нижче в описі прийняті наступні детермінації.
Оаїад (англ. ипідшие ашПепіісайоп їад - унікальний - пристрій-наклейка автентифікації) - пристрій для ідентифікації автентичності предметів, об'єктів, товарів та їх захисту від можливих підробок; захисту від можливого несанкціонованого втручання та виявлення фактів несанкціонованого доступу до об'єктів за такої дії.
Оаїад-наклейка (або наклейка, або наклейка-ідентифікатор Оаіад) - унікальний індикаторний пристрій, призначений для захисту предметів, об'єктів, товарів від підміни та підробок, захисту від несанкціонованого втручання та виявлення фактів несанкціонованого доступу до об'єктів.
Оаїад-наклейка забезпечує можливість довготривалого функціонування з максимальним ступенем захисту, стійка до фізико-механічних пошкоджень, маніпулювання, фальсифікації та підробки чи підміни.
Електронна Оагад-наклейка (або електронна наклейка) - варіант виконання Оагад-наклейка, який містить КЕРІО-чип, М5Е-чип, або інші трекери і електронні чипи; інформація з таких Оаїад- наклейок зчитується безконтактним методом, що дозволяє здійснювати моніторинг та ідентифікацію об'єкту, що охороняється, в будь-який момент часу, зокрема в режимі реального часу.
Унікальний (утворюваний) візерунок тріщин на склі - неповторний візерунок на скляній пластині, що утворюється внаслідок фізико-механічного впливу (удару, тиснення чи під дією навантаження) на її поверхню. Скло із нанесеною на його поверхню захисною плівкою при руйнуванні вкривається неповторним фізико-механічним візерунком. При цьому локалізація, величина, форма та вигляд утворюваних тріщин є випадковими.
Точка нанесення удару - точка, що є орієнтиром для нанесення короткочасної ударної чи натискальної фізико-механічної дії на верхню антидеформаційну плівку скляної пластини.
Кінцеві точки тріщини - точки, в яких закінчуються утворювані тріщини.
Точки розгалуження тріщини - точки, в яких тріщини роздвоюються.
Крайні мертві точки скляної пластини - сторони (бічні грані) скляної пластини (1), що
Зо виконана у формі багатокутної (у даному випадку - чотирикутної, хоча й може бути шестикутної чи восьмикутної тощо) прямої призми.
Фактура фізико-механічного візерунку скла (лат. Тасішга - оброблення, побудова) - це геометрична характеристика поверхні (гладкість, рельєфність, хвилястість) утворюваного візерунку скла.
Хвилястість скла - сукупність періодично повторюваних нерівностей, у яких відстані між суміжними височинами або западинами перевищують базову довжину скла. Хвилястість оцінюють двома параметрами: висотою хвилястості і кроком хвилястості (пере: //5ійдте.сот.ца/16030514Ломагомедепівє/рагатеїйгу моїпівіовії ромегпповії.піті|.
ОВ-код (англ. диісК гезропзе - швидкий відгук) - матричний код (двовимірний штрих-код), який дозволяє кодувати і поміщати велику кількість інформації в невелику картинку, і автоматично зчитувати ці данні за допомогою сканувального обладнання (в тому числі й фотокамерою мобільного телефону).
Мобільний застосунок (додаток) для зчитування ОК-кодів (англ. "побіе арр") - програмне забезпечення для розпізнавання ОК-кодів, призначене для роботи на смартфонах, планшетах та інших мобільних пристроях. Мобільний застосунок для зчитування ОБ-кодів встановлюється на самому пристрої, або може бути завантажений на нього з онлайн-магазинів мобільних застосунків, таких як Арр 5іоге, Соодіє Ріау, ММіпдом/5 Рпопе 500оге та інших, як безкоштовно, так і за плату.
Спеціальний мобільний застосунок Оайгад (англ. тобіїіе арріїсайоп, арріїсайоп зоїймаге, арр) - користувацька комп'ютерна програма, основна функція якої - порівняння скляних тріщин Оасад- наклейки ідентифікатора з їх зображенням в захищеній базі даних і наступна автентифікація оригінальності певного предмету, якому належить ідентифікатор-наклейка аад. Це відбувається шляхом співставлення тріщин, в результаті чого користувач отримує автоматичну відповідь стосовно оригінальності досліджуваного об'єкта із наперед заданим ступенем достовірності.
Захищена база даних - сукупність зашифрованих даних, що оброблюються відповідно до алгоритму, який містить характеристики цих даних, а також взаємозв'язки між їх елементами.
Розподілена база даних Блокчейн (Віоск-СНаіп) - ланцюжок блоків транзакцій (англ. Віоск- спаїйп, від БіосК - блок, спаїіп - ланцюг) - розподілена база даних, яка підтримує перелік записів, бо так званих блоків, що постійно зростає. Кожен блок містить часову мітку та посилання на попередній блок хеш дерева. Розподілена база даних Блокчейн захищена від підробки та переробки, що виключає можливості шахрайський дій чи крадіжку персональних даних. Всі несанкціоновані втручання для зміни інформації в блокчейн-технологіях є неможливими.
Метод візуального співставлення - послідовність процедур, які потрібно здійснити, щоб автентифікувати оригінальність досліджуваного предмету, якому присвоюється відповідна ідентифікатор-наклейка Оайад, методом візуального порівняння утворюваного фізико- механічного скляного візерунку, який відображається на електронно-обчислювальному пристрої із зображенням, яке отримують по каналах зв'язку із захищеної бази даних без використання рідерів, сканерів та іншого технічного обладнання.
Іманентні властивості - властивості досліджуваного предмету, що випливають з його внутрішньої природи, які виявляються у визначенні досліджуваних технічних параметрів, що характеризують цей предмет, через дотик, смак, зір, нюх та слух.
Роздільна здатність ока - це величина, що характеризує здатність людського ока візуально оцінювати роздільне зображення двох близьких одна до одної точок досліджуваних об'єктів.
Лінійна межа дозволу ока - найменша відстань між двома точками предмета, що розглядається з відстані найкращого зору, при якому вони помітні роздільно.
Кутова межа дозволу - найменший кут зору, при якому людське око розрізняє дві точки окремо. Для ока, здатного до акомодації, кутова межа дозволу дорівнює 17 (3-107 радіан) (пер:/Лимли. сіатКмівіоп.сот/тадедеїай/еуе-тезоЇ шоп. піті|.
Мутність (світлопрозорість) скла - оптична властивість скла, а саме прозорість, світлопоглинання, відбиття і заломлення світла, що досягається завдяки попередньому максимальному очищенню вихідних сировинних матеріалів від небажаних домішок, що забарвлюють скло.
Формостійкість плівки - це здатність плівки витримувати багатократні фізико-механічні дії, не накопичуючи пластичних деформацій, тобто відновлюватись до первинного стану по закінченню цих дій (пер://дп.Кппи.Кт.ча/дп/к. деташазрх?"мМ-КОЗ39851-038Іп9д-1 8551-01.
Термостійкість плівки - здатність плівки зберігати сталою хімічну будову і фізичні властивості при підвищенні температури.
Ентропія - фізична величина, яка використовується для опису термодинамічної системи, є
Зо одною з основних термодинамічних величин. Ентропія є функцією стану термодинамічної системи. Поряд з температурою її використовують для опису термічних явищ і термічних властивостей макроскопічних об'єктів
Хешування - перетворення вхідного масиву даних довільної довжини у вихідний бітовий рядок фіксованої довжини. Такі перетворення також називаються функцією хешування, або хеш-функцією (пНре /ЛлміКі лиш. еди.па/ч50о0 чУвАБ5 ро 9585 9501 чт688 9501 чт084 5501 5583 5500 95вроьро довАто р1 9586 9501 9596 9501 9581).
Хеш-ланцюжок - результат послідовного застосування криптографічної хеш-функції до деякої стрічки. В комп'ютерній безпеці ланцюжок хешів використовується для генерації послідовності одноразових паролів по одному ключу або паролю. Ланцюжки хешів використовуються для реалізації невідмовності шляхом застосування до даних для запису хронології їх існування (пере: ик мікіредіа.огдлмікі/яеро 95989500 9580 9500 95809501 9586 9501 958Е9000О 95686 9500 958
ЕьроО УВА 9501 9585 9500 9585 9501 9588 9501 9596 9500 95821.
СЕМ система (Сизіотег Кеїайоп5пір Мападетепі Зубіет, тобто "управління відносинами з клієнтами). Одна з найголовніших функцій СКМ-програм - це облік клієнтів і угод. Але на відміну від ЕхсеіІ, в СЕМ-системі для обліку дані зберігаються не у величезних таблицях, а в зручних картках, і вся історія взаємодії з клієнтом представлена в хронологічному порядку - від першого дзвінка до покупки.
Трекінгові функції. Трекінгом називається визначення місцеположення рухомого об'єкту (декількох об'єктів) в часі за допомогою камери. Алгоритм аналізує кадри відео і видає положення рухомих цільових об'єктів щодо кадру.
Бінарне зображення - це цифрове зображення, що має тільки два можливих значення кожного пікселя. Як правило, у бінарному зображенні використовуються два кольори: білий та чорний, хоча будь-які два інші кольори можуть бути використані. Колір, який використовується для об'єкта(ів) в зображенні, є кольором переднього плану, в той час як інша частина зображення є кольором тла. У сфері розпізнавання зображень це часто називають "двотональні зображення".
Скелетизація зображення. Скелетом в комп'ютерній графіці називається безліч точок, бо рівновіддалених від границь фігури. Скелет підкреслює геометричні і топологічні властивості фігури, такі, як її з'єднання, зв'язність, довжина, напрямок, ширина. Фактично скелет є поданням, у т.ч. в електронному вигляді, форми фігури та спрощує її подальший аналіз.
Вирівнювання (або ректифікація) зображення - це процес трансформації, який дозволяє спроектувати два або більше зображень в одну спільну площину зображення.
Числове програмне керування (ЧПК) - (англ. Сотршег Митегісаї Сопігої). - комп'ютеризована система керування, яка зчитує командні інструкції спеціалізованої мови програмування (наприклад, О-код) і керує приводами метало-, дерево- чи пластмасообробних верстатів та верстатним оснащенням.
Числове керування (англ. Митегіса! Сопігої) - автоматичне керування процесом, що здійснюється пристроєм, який використовує числові дані, що, як правило, уводяться під час виконання операції (посилання: ІЗО 2382) (пНре /ик.мікіредіа.огд/лмікі/6ро зуБА7 5500 9588 9501 5581 6ро УвВУро УвЕЬОО 9оВ2 9500 90 во 500 959201 9580 9500 968Е90600 9083 9001 9580 95600 9580 9500 У6всСтро 95809500 958 5 ро у6вАФро 9585 9501 9580 9501 9583 9600 9682 9500 9580 9500 95вруро вро ев).
АРІЮО (англ. Кайдіо Ргедиепсу ІЮОепійїсайоп, радіочастотна ідентифікація) - метод автоматичної ідентифікації об'єктів, в якому за допомогою радіосигналів зчитуються або записуються дані, що зберігаються в так званих транспондерах, або КРІО-мітках. Будь-яка
ВРІО-система складається з пристрою, що зчитує (зчитувач, рідер або інтерогатор) і транспондера (він же КРІО-мітка, іноді також застосовується термін КРЕІО-тег).
МЕС, або Меаг Пен соттипісайоп, "ближній безконтактний зв'язок" - технологія бездротового високочастотного зв'язку малого радіусу дії, за допомогою якої можна обмінюватися даними між пристроями в межах 10 сантиметрів, не боячись втратити дані або бути перехопленими.
Відомий винахід (ОЕ 102014007976 А1| описує захисний пристрій і метод автентифікації, де ідентифікатором є динамічний тривимірний структурний візерунок (тріщини, рельєфності, нерівності). Ідентифікація при цьому проводиться електронним скануючим пристроєм.
Недоліком даного методу є те, що тривимірний структурний візерунок може змінюватись, міняти колір, розміщення структурних елементів тощо. Зазначений пристрій є складним, тривимірне динамічне зображення технічно важко оцифрувати, пристрій не дозволяє
Зо користувачам безперешкодно і швидко ідентифікувати оригінал, бо вимагає використання спеціалізованого обладнання. Пристрій також не придатний для вторинної автентифікації, бо присутня візуальна зміна ідентифікатора.
Як найближчий аналог вибраний пристрій для маркування та ідентифікації автентичності походження товару та захисту від підробок відповідно до патенту (ША 114778 С2, МПК (2017.01) 5070 7/0047, опубл. 25.07.2017, Бюл. Мо 14), що має ідентифікатор товару з неповторним візерунком, корпус та унікальний код ідентифікатора, якому відповідає запис у електронній базі даних, що містить електронне зображення відповідного ідентифікатора товару з його візерунком, при цьому ідентифікатор товару виготовлений у вигляді пластини із прозорого або напівпрозорого крихкого аморфного матеріалу, поміщеної у корпусі із прозорого матеріалу, в якій неповторний візерунок утворений тріщинами, створеними внаслідок удару або натискання твердого тіла на пластину, при цьому зазначений ідентифікатор товару виконаний з можливістю візуального порівняння неповторного візерунка його тріщин з візерунком тріщин електронного зображення цього ідентифікатора товару, занесеного до електронної бази, через електронний обчислювальний пристрій, підключений до мережі Інтернет. Корпус виконано у вигляді плівки із прозорого еластичного матеріалу або у вигляді контейнера із твердого прозорого матеріалу.
Унікальний код ідентифікатора складається із інформації у вигляді тексту або тексту, штрих- коду і/або ОК-коду, і/або веб-адреси, за якою розміщене електронне зображення ідентифікатора товару для верифікації.
Недоліками відомого пристрою є обмеження його функціональних можливостей, а також конструктивна недосконалість. Зокрема, відсутній механізм кріплення пристрою для маркування та ідентифікації автентичності походження товару та захисту від підробок до автентичного предмету. Відсутні оптимальні параметри базового елементу пристрою, а саме скла (матеріал, геометричні розміри та особливості виконання скляної пластини), що дозволять достовірно ідентифікувати автентичність маркованого товару візуально, порівнюючи фізичний ідентифікатор із його зображенням в захищеній базі даних. Також відсутній опис самого пристрою та його ефективної конструкції, а також взаємозв'язку його конструктивних елементів, а також не зазначені ефективні матеріали для виготовлення конструктивних елементів пристрою.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення пристрою у вигляді 60 ідентифікатора-наклейки, призначеного для визначення автентичності походження і захисту предмету від підробок, що надаватиме можливість власникам предметів та об'єктів, експертам, виробникам товарів (власникам торгових марок, брендів) легко та швидко забезпечувати об'єкти захисту унікальними засобами маркування та ідентифікації автентичності походження, наприклад, Оагад-наклейками, а усім потенційним споживачам надаватиме можливість легко та швидко здійснювати ідентифікацію товарів на оригінальність по цих засобах маркування та ідентифікації автентичності походження безпосередньою перед самою покупкою, причому необмежену кількість разів, виключаючи можливість помилкової ідентифікації фальсифікованого товару як справжнього, за допомогою конструкції і матеріалу виконання конструктивних елементів пристрою та електронно-обчислювального пристрою з графічним дисплеєм, наприклад, мобільного телефону чи смартфону, без будь-яких інших додаткових спеціальних технічних пристроїв для сканування та зчитування цифрової інформації, що передбачає розробку удосконаленої захисної конструкції реалізуючого пристрою із закритим фізико-механічним доступом до елементів маркування та графічного посилання на цифровий інформаційний запис про об'єкт захисту, в тому числі за допомогою використання засобів формування ОБ-соаде, вибір ефективних матеріалу і параметрів виконання елементів пристрою, зокрема, скла, що унеможливить втручання у конструкцію пристрою, включаючи повторне використання жодного з елементів конструкції пристрою, та здійснення будь-якого фізико- механічного впливу на утворюваний унікальний фізико-механічний візерунок тріщин для його пошкодження, включаючи дію як короткочасної, так і довготермінової вібрації на пристрій, відокремлення утвореного унікального фізико-механічного візерунку від корпусу ідентифікатора для переміщення утвореного унікального фізико-механічного візерунку на інший ідентифікатор, уникнення візуальних слідів будь-яких фізико-механічних ушкоджень на поверхні корпусу при намаганні фізико-механічного від'єднання ідентифікатора від маркованого товару, а також забезпечить надійність та зручність використання засобів маркування та ідентифікації автентичності походження, наприклад, наклейки, завдяки простоті, швидкості та надійності кріплення Оагад-наклейки на предмет для ідентифікації на оригінальність чи захисту від підробки, включаючи здешевлення при її виготовленні, та, за потреби, можливість використання додаткової радіочастотної ідентифікації автентичності предметів, об'єктів, товарів тощо, наприклад, за допомогою КРІО- чи МЕС-технології.
Зо Поставлена задача вирішується тим, що в ідентифікаторі-наклейці від підробок, що має ідентифікатор предмету з неповторним візерунком та унікальний код ідентифікатора, якому відповідає запис у електронній базі даних, що містить електронне зображення відповідного ідентифікатора предмету з його візерунком, при цьому ідентифікатор предмету виготовлений у вигляді пластини із прозорого або напівпрозорого крихкого аморфного матеріалу, в якій неповторний візерунок утворений тріщинами, створеними внаслідок удару або натискання твердого тіла на пластину, при цьому зазначений ідентифікатор предмету виконаний з можливістю візуального порівняння неповторного візерунка його тріщин з візерунком тріщин електронного зображення цього ідентифікатора предмету, занесеного до електронної бази, через електронний обчислювальний пристрій, підключений до мережі Інтернет, а унікальний код ідентифікатора складається із інформації у вигляді тексту або тексту, штрих-коду і/або ОБ-коду, іабо веб-адреси, за якою розміщене електронне зображення ідентифікатора предмету для верифікації, новим є те, що, ідентифікатор-наклейка (16) в основі має двосторонню клейку поверхню (9) у формі стрічки з верхнім та нижнім захисним покриттям (2) й містить корпус (1), в якому розміщений ідентифікатор предмету, що виконаний у вигляді скляної пластини (10), при цьому на поверхні корпуса (1) розміщено логотип виробника і адреса його сайту (5), а також ОБК- сой (6) та серійний номер (7), на нижню поверхню скляної пластини (10) нанесена антидеформаційна армуюча захисна плівка (8) з попередньо виконаним на її поверхні срібним забарвленням із світловідбиваючою матовою зовнішньою поверхнею, при цьому кожна із наріжних поверхонь скляної пластини (1) має антидеформаційне захисне покриття, а корпус (1) додатково містить верхнє захисне оптично прозоре полімерне покриття (11).
Верхнє захисне покриття (11) корпусу (1) ідентифікатора-наклейки (16) виконано з оптично прозорого в полімеризованому стані ненаповненого реактопласту, наприклад, з епоксидної смоли.
Корпус (1) ідентифікатора-наклейки (16) виготовлений із твердого оптично прозорого матеріалу, наприклад, полістиролу, полієтилену, вініпласту, поліпропілену, пластику АБС чи поліаміду.
Ідентифікатор-наклейка (16) містить скло, що характеризується нижчезазначеною сукупністю складу та експлуатаційних властивостей, а саме силікатне за хімічним складом, звичайне за методом зміцнення, прозоре або безбарвне за кольором виконання, листове бо валкове за типом формування, поліроване за типом обробленої поверхні, одношарове за кількістю шарів, не гартоване за типом термічної обробки, не армоване за типом безпеки та вогнестійкості, не енергозберігаюче, тобто виконане без напилення на його поверхні, не візерункове за типом стійкості до зовнішніх впливів.
Скляна пластина (10) виготовлена прямокутної форми з кривизною або стрілою прогину поверхні, що не перевищує 0,3 9о по довжині поверхні, висотою (0,8-1,2) мм, шириною (18-22) мм, довжиною (22-30) мм, площею поверхні від 0,0005 м? до 0,0010 м".
Антидеформаційне захисне покриття кожної із наріжних поверхонь скляної пластини (10) виконано у вигляді шару антидеформаційної армуючої захисної плівки, виконаної у вигляді м'якої поліхлорвінілової прозорої плівки з глянцевою зовнішньою поверхнею на поліакрилатовій клейкій основі товщиною (0,07-0,09) мм, срібне забарвлення з матовою зовнішньою поверхнею антидеформаційної армуючої захисної плівки нанесено на верхній шар нижньої поверхні скляної пластини (10) у вигляді напилення дрібної металевої стружки, а нижній шар нижньої поверхні скляної пластини (10) виконаний на основі постійного світлопрозорого поліакрилатного клею на основі сольвенту.
Довжина кожної сторони нанесеного ОК-коду (6) становить не менше 0,6 см.
Унікальний код ідентифікатора містить абетково-дифровий код, виконаний у вигляді цифр від 0 до 9, а також прописних букв латинського алфавіту, при цьому цифри коду є засобом програмного формування датчика генерації псевдовипадкових чисел.
Ідентифікатор-наклейка виконана сумісною із засобами використання додаткової радіочастотної ідентифікації автентичності предметів, наприклад, за допомогою КЕЇО-чи МЕС- технології.
Нижнє захисне покриття (2) двосторонньої клейкої поверхні (9) виконано у формі квадрату, або у формі прямокутника, або у формі кола.
Двостороння клейка поверхня (9) виконана висотою від 0,05 мм до 0, мм і характеризується температурою експлуатації від - 40 "С до 170 "С, а також силою адгезійного склеювання до твердих поверхонь в межах (15-50) Н на 25 мм довжини стрічки.
Перераховані ознаки складають суть технічного рішення пристрою.
Наявність причинно-наслідкового зв'язку між сукупністю суттєвих ознак технічного рішення і технічного результату, що досягається, полягає в наступному.
Зо Обгрунтування сутності корисної моделі
На сьогоднішній день експериментальним шляхом доведено, що МОаїад-наклейка (16) є одним із найпростіших за конструкцією та водночас найнадійніших засобів захисту.
Експериментально-розрахунковим чином було встановлено ефективні матеріали і параметри виконання елементів Оагад-наклейки (16), зокрема скла.
Скло. Вище було зазначено, що розроблена корисна модель базується, зокрема, на унікальності (випадковості) візерунку утворюваних тріщин (4), які відіграють роль ідентифікатора предмету, внаслідок випадкової фізико-механічної дії на поверхню скла (10). Слід відзначити іманентні властивості цього відомого матеріалу. При охолодженні нагрітого скла його зовнішні шари вистигають швидше, ніж внутрішні. В результаті нерівномірного вистигання в склі виникають напруження стиснення і розтягнення. Саме ці внутрішні напруження в склі і дозволяють за зовнішнього фізико-механічного прикладеного зусилля утворювати унікальні неповторні візерунки (4).
На поверхні утворюються напруження стиску, які призупиняють розповсюдження тріщин, а в середині напруження розтягу, які такому розповсюдженню сприяють (перг/Лумли. сіатКмівіоп.сот//тадедеїай/еуе-гезоЇшіоп.піті|Ї. Ця особливість є причиною того, що тріщина, яка виникає на поверхні при досягненні внутрішніх розтягнутих шарів, починає розповсюджуватись не лише перпендикулярно до поверхні, але й паралельно і отримує вигляд перевернутої літери "т". Це так звані тангенціальні тріщини. Присутність таких тріщин робить вигляд пошкодженої скляної поверхні ще більш унікальним.
У результаті виникнення тріщин скляний виріб в окремих місцях втрачає прозорість, руйнується і розлітається на уламки. При цьому локалізація, величина та вигляд тріщин є абсолютно не прогнозованими (випадковими). Саме ці властивості й покладені в основу корисної моделі. Скло із нанесеною на його поверхню органічною антидеформаційною плівкою (для утримування уламків) при руйнуванні вкривається неповторним (випадковим) візерунком.
Цей візерунок можна використати для ідентифікації автентичності походження предмету.
Додатково, до вищевказаних властивостей скла, листове скло, як матеріал, має відмінну характеристику - світлопрозорість. Тому перевірку автентичності походження предмету можна безперешкодно здійснити або автоматизованим методом, або шляхом візуального співставлення візерунку тріщин Оагад-наклейку (16), з його унікальним електронним (цифровим) бо зображенням (17), отриманим з бази даних Віоск-спаїй. При цьому Маїад-наклейку (16)
розташовують поруч з відповідним електронним зображенням, отриманим з бази даних Віоск- спаїіп. Так, якщо під час зіставлення тріщин їх візерунки збігаються (щонайменше на 95 9б), робиться висновок про оригінальність предмету, до якого прикріплена Оагад-наклейка (16).
Матеріал скляної пластини (10). Експериментальним шляхом було встановлено, що єдиним матеріалом, придатним для формування унікальних відбитків (візерунків, тріщин), є скло. Також внаслідок довготривалих випробувань та експериментів було підібрано відповідний тип скла, який найкраще підходить для реалізації винаходу, а саме: силікатне (за хімічним складом), звичайне (за методом зміцнення), прозоре/безбарвне (за кольором), листове (за формою), поліроване (за типом обробленої поверхні), валкове (за типом формування), плоске (за типом профілю), одношарове (за кількістю шарів, не триплекс), не гартоване (за типом термічної обробки), не армоване (за типом безпеки та вогнестійкості), не енергозберігаюче (тобто без напилення), не візерункове (за типом стійкості до зовнішніх впливів).
Листи повинні мати гладку поверхню, рівні крайки з цілими кутами без сколів, щербинок, райдужних нальотів, матових плям та інших дефектів. Відпал скла повинен бути рівномірним, що забезпечує його відламування по лінії надрізу.
Геометричні параметри скляної пластини (10). Також внаслідок довготривалих випробувань та експериментів було встановлено наступні геометричні параметри скляної пластини (10). Так, зокрема, листи скла повинні бути прямокутної (зокрема, квадратної) форми з рівномірною товщиною і плоскою поверхнею. Кривизна (стріла прогину) не повинна перевищувати 0,3 9о довжини листа. Мінімальна площа скляної пластини (10) для забезпечення читабельності (розпізнавання) візерунку тріщини (4) як технічними приладами (фото/скануюча техніка), так і людським оком, та методу їх утворення має бути не меншою ніж 0,0005 м-. Проте, беручи до уваги конструкцію корпусу Оагад-наклейки (16) та фізико-механічних властивостей матеріалу, з якого виготовляється корпус Оагад-наклейки (16), не більшою ніж 0,0010 м.
Для ефективності та надійності конструкції Оаїад-наклейки (16) форму для скляної пластини (10) було обрано прямокутну, з наступними геометричними параметрами: ширина (2052) мм, довжина (26244) мм, висота (150,2) мм, площа (0,00052-0,0010) ме. Так, зокрема, на читабельність унікального візерунку (4) впливає і висота скляної пластини (10). Було встановлено, що тріщини, утворені на скляній пластині (10) висотою (0,8-1,2) мм, мають
Зо найвиразніший візерунок і у форматі 20 і 30. При зменшенні висоти (менше 0,8 мм) зникають видимі ознаки ЗО елементів (кут нахилу, сколу та заломлення утвореної тріщини), а при збільшенні висоти скляної пластини (10) (понад 1,2 мм) суттєво знижується чіткість (40-50)95 самої лінії тріщини (утворюється тінь), яка робить невидимою ту частину тріщин, які знаходяться поруч. Чим більша висота (понад 1,2 мм), тим більший кут заломлення світла та площа утворюваної тіні.
Експериментально було встановлено, що відхилення сукупності кожного із вищезазначених параметрів від оптимального діапазону, наприклад, у бік збільшення, призводить до пропорційного збільшення усієї конструкції Оагад-наклейки (16). Це негативно впливає на масо- габаритні характеристики, зручність використання та ціну для тих споживачів, хто маркуватиме
Маїад-наклейки (16) предмети, і для тих, хто ідентифікуватиме їх. У той же час зменшення нижньої межі сукупності оптимальних параметрів призводить до зменшення механічної міцності скла та високої ймовірності його руйнування під час експлуатації.
Антидеформаційне покриття скляної пластини (10). Шляхом проведенням численних експериментів було визначено ефективні матеріали антидеформаційного покриття скляної пластини (10). Щоб запобігти розпаданню на дрібні частини, було запропоновано покривати кожну з сторін скляної пластини (10) антидеформаційними армуючими захисними плівками, які, проте, відрізняються для верхньої та нижньої поверхонь скла.
На верхню поверхню скляної пластини (10) наносять один шар антидеформаційної плівки (далі - верхня антидеформаційна плівка (3)). Це щільно прилягаюча м'яка поліхлорвінілова прозора плівка з глянцевою зовнішньою поверхнею на поліакрилатовій клейкій основі товщиною (0,080:50,010) мм (за ІЗО 4591:1992) з наступними технічними характеристиками.
Формостійкість (РІМАТ ТМ 14). Під час наклеювання на сталь у поперечному напрямку не спостерігається жодного осідання, що піддається вимірюванню, у поздовжньому напрямку - максимальні значення становлять 0,4 мм. Термостійкість - під час наклеювання на алюміній, від - 40 "С до я 80 "С, без змін. Стійкість до води - під час наклеювання на алюміній через 48 год./23 "С, без змін. Сила зчеплення (РІМАТ-ТМІ1, через 24 години, нержавіюча сталь) - 6 Н/25 мм. Розривна міцність (ІМ ЕМ ІЗО 527) - у поздовжньому напрямку: від 19 МПа, у поперечному напрямку: від 19 МПа. Подовження під час розриву (СІМ ЕМ ІБО 527) - у поздовжньому напрямку: від 130 95, у поперечному напрямку: від 150 95. Температура склеювання г 0 "С (сухе бо склеювання).
На нижню поверхню скляної пластини (10) наносять один шар антидеформаційної плівки (далі - нижня антидеформаційна плівка (8)). Це щільно прилягаюча м'яка мономерна ПВХ (поліхлорвінілова металізована) плівка срібного забарвлення з матовою зовнішньою поверхнею та нижньою поверхнею на постійному прозорому поліакрилатному клею на основі сольвенту, товщиною (0,0802-0,010) (50 4591:1992) з наступними технічними характеристиками.
Формостійкість (РЕІМАТ ТМ 14) - під час наклеювання на сталь у поперечному напрямку не спостерігається жодного осідання, що піддається вимірюванню, у поздовжньому напрямку - на алюміній поперечного осідання немає, поздовжнє осідання максимум 0,50 мм. Термостійкість - на алюміній від - 20 "С до 165 "С, без змін. Сила клейового зчеплення (РІМАТ ТМ) - через 24 год. з нержавіючою сталлю (6-8) Н/мм. Розривна міцність (АБТМ 0882-02; 200 тт/тіп) - у поздовжньому напрямку (ІМ ЕМ ІБО 527) - від 24 МПа, у поперечному напрямку (0ІМ ЕМ ІЗО 527) - від 23 МПа. Подовження під час розриву (АТМ 0882-02; 200 тт/тіп) -у поздовжньому напрямку - від 140 95, у поперечному напрямку - від 180 95. Температура склеювання 2 0" (сухе склеювання).
Крім антидеформаційної армуючої захисної функції, нижня антидеформаційна плівка (8) також виконує функцію підсилення (щонайменше на 30 95) читабельності унікального візерунку (4) за рахунок сірого (срібного) кольору та спеціально утвореної металізованої поверхні. Для цього на поверхню нижньої антидеформаційної плівки (8) напилюють дрібну металеву стружку.
Це робить плівку (8) міцнішою на розрив та посилює відбивання світлового потоку. Адже за рахунок дзеркальної поверхні та хаотично розміщених частинок дрібної металевої стружки під різними кутами до її поверхні промінь світла не поглинається нижньою антидеформаційною плівкою (8), а навпаки, відбивається, але не по заданому напрямку, як у випадку із суцільною дзеркальною поверхнею, а хаотично.
Це сприяє підсиленню видимих пошкоджень/візерунків тріщин під різними кутами до її поверхні. Таким чином, завдяки даному виконанню нижня антидеформаційна плівка (8) найсильніше відбиває світловий потік та не утворює жодної тіні і не віддзеркалює та не подвоює кут та лінію заломлення світла, й не спотворює внаслідок цього унікальний фізико-механічний візерунок (4).
Унікальний (випадковий) фізико-механічний візерунок (4). Це візерунок (тріщина), який
Зо утворюється вна скляній пластині (10) внаслідок здійснення короткочасної ударної чи натискальної фізико-механічної дії на верхню антидеформаційну плівку (3) щонайменше в одну точку (ділянку) скляної пластини (10). Завдяки властивостям використовуваного скла кожен візерунок кожного разу буде випадковим (унікальним), тобто таким, що відрізняється від попередніх з достовірністю 100 95.
Для зменшення (щонайменше на 95 95) степені подібності чи можливості повторення унікального фізико-механічного візерунка (4) при виробництві використовують зонування скляної пластини (10) на понад 190 зон (максимально - до 200 зон включно). При використанні вищезгаданих габаритів скляної пластини (10) показник зон 200 - це максимальна гранична норма чи фізична пропускна можливість для технологічного обладнання (ЧПК), яке формуватиме фізико-механічні пошкодження на скляній пластині (10), з врахуванням мінімальної допустимої площі поверхні насадки ЧПК, через яку відбуватиметься натискально- ударна дія на поверхню антидеформаційної плівки (3) з різною силою, швидкістю та під різними кутами до її поверхні.
Тому кожен наступний унікальний фізико-механічний візерунок (4) формується шляхом хаотичної механічної натискальної дії на будь-яку з 200 зон, при цьому випадково змінюючи швидкість, кут, та площу натискання. А для максимального рівня непідробності формують на скляній пластині (10) декілька унікальних фізико-механічних візерунків (4). Усі скляні пластини (10), на яких уже утворений унікальний фізико-механічний візерунок (4), піддаються механічним вібраційним коливанням тривалістю (8-11) с для доведення усіх незавершених тріщин до крайніх мертвих точок (у даному випадку - чотирьох сторін скляної пластини (10).
Корпус (1) Оагад-наклейки (16). Корпус (1) виготовлений із твердого оптично прозорого матеріалу - полістиролу. Корпус (1) можна виготовити і з інших прозорих твердих видів пластмаси таких, як поліетилен, вініпласт, поліпропілен, пластик АБС чи поліамід. Однак полістирол у технічних характеристиках майже не поступається іншим матеріалам, але по ціні він значно дешевший, що дозволяє здешевити виробництво і зробити Оаїгад-наклейку (16) економічно привабливішою.
Будучи твердим, корпус (1) захищає скляну пластину (10) з утвореним унікальним візерунком (4) від бокових втручань, як навмисних, так і випадкових. А висока прозорість матеріалу верхнього захисного покриття (11) корпусу (1) (наприклад, епоксидна смола чи будь- бо який інший оптично прозорий в полімеризованому стані ненаповнений реактопласт) дозволяє легко та швидко порівнювати оригінальний ідентифікатор - унікальний фізико-механічний візерунок (4), з унікальним цифровим візерунком (17) - ідентифікатором, внесеним в електронну базу даних ВіоскК-спаіп шляхом сканування чи фотографування, та легко зісканувати ОК-код (б) - посилання на запис в електронній базі даних. А висока твердість утворюваного покриття робить корпус настільки міцним, що пошкодити його без видимих фізичних руйнувань - неможливо.
Функціональною задачею корпусу (1) є захист від будь-яких підмін чи пошкоджень, як навмисних, так і не навмисних, і унікального фізико-механічного візерунку (4), з одного боку, а також серійного номеру (7) та ОК-коду (6), з іншого боку. Крім того, корпус (1) виготовлений з матеріалу (полістиролу), на якому дуже помітні найменші фізико-механічні пошкодження. Тобто, будь-яке намагання відліпити, підважити, віддерти, знизу, зверху чи збоку - не залишиться непоміченим.
Кожен корпус (1) маркується за допомогою ультрафіолетового лазерного гравера серійним номером (7). Також серійний номер (7) корпусу (1) призначений для ручної ідентифікації об'єктів захисту, наприклад, коли відсутній сканер ОК-коду (б) чи з технічних причин ОК-код (6) не зчитується. У таких випадках, щоб отримати інформацію про об'єкт захисту та зображення унікального цифрового ідентифікатора (17), серійний номер вводиться вручну у конкретно визначеному полі для ідентифікації Оагад-наклейки (16) на сайті виробника (5) |м/млу.Оагад. соті.
Для маркування серійного номеру (7) та адреси сайту виробника (5) використовується ультрафіолетовий лазерний гравер. При цьому напис, зроблений цим пристроєм, не можна ні стерти, ні витравити, ні видалити.
Двостороння клейка поверхня.
Основною відмінністю аад-наклейки (16) є її конструкція та метод її кріплення (приклеюванням) до предмету, який потрібно промаркувати для автентичності походження та захисту від підробки. Для цього використовується двохстороння клейка стрічка (9) висотою від 0,05 мм до 0,5 мм (температура експлуатації від -40 "Сб до 170 "С; сила склеювання обох поверхонь 15-50 Н/25 мм). Однією (верхньою) стороною двохстороння клейка стрічка (9) кріпиться до корпуса (1) знизу (сторона Б). Друга сторона двохсторонньої клейкої стрічки (9) покрита нижнім захисним покриттям (2), яке фізично знімається безпосередньо при фізичному
Зо маркуванні предмету Оагад-наклейкою (16). Вищезазначені характеристики використовуваної двохсторонньої клейкої стрічки, особливо величина сили склеювання поверхонь, унеможливлюють повторне використання ані Оагад-наклейки (16), ані будь-якої її частини, в тому числі і унікального ідентифікатора (4).
Маркування. Для маркування Оагад-наклейки (16) використовується ШЕ (ультрафіолетовий) гравер - лазерний гравер (чи маркер). Маркуванню підлягають: логотип виробника (5), серійний номер (7) та ОМ-соа (6).
Ультрафіолетовий лазерний маркер дає менший тепловий ефект (теплову віддачу) порівняно із зеленим чи інфрачервоним лазером. Різні матеріали мають високу швидкість поглинання, щоб змінити структуру молекулярного ланцюга безпосередньо короткою лазерною хвилею. Ультрафіолетовий лазер має очевидні переваги, особливо для матеріалів, які чутливі до дії теплового ефекту під час обробки надплавкою на мікро- або нанометровому рівні, що відповідає задекларованій технічній задачі та існуючим стандартам.
Серійний номер. Кожному пристрою (16) присвоюється відповідний (унікальний) абетково- цифровий серійний номер (код), який генерується за допомогою програмного забезпечення генератора абетково-дифрового коду у вигляді зареєстрованих електричних сигналів і послідовних кодів.
Унікальний код ідентифікатора виконаний у вигляді цифр від 0 до 9, а також прописних букв латинського алфавіту. При цьому цифри коду є засобом програмного формування датчика генерації псевдовипадкових чисел.
Генерація відповідного (унікального) ОК-коду. Далі, на основі абетково-дифрового коду генерують відповідний (унікальний) ОБК-код (б). Цей ОК-код (б) сам по собі не є методом автентифікації оригінальності, а лише прямим посиланням на веб-сторінку (в базу даних), яка належить (поставлена у відповідність) конкретному пристрою (16).
За допомогою програмно-технічних засобів генерують ОК-код (б), який буде містити посилання на сайт у форматі (пере: /Оагад.сот/2/13232913232І, де 2м3232913232 - попередньо згенерований абетково-цифровий серійний номер Оагад-наклейки (16).
Основна перевага використання ОБ-коду (6): дозволяє поміщати інформацію про пристрій (16) в компактну за розмірами картинку; легко розпізнається сканувальним обладнанням (в тому числі і фотокамерою мобільного телефону чи смартфону); дозволяє автоматично зчитувати бо дані за допомогою мобільного телефону чи смартфону.
Існують статичні та динамічні ОК-коди. Динамічний ОК-код дозволяє в будь-який момент внести необхідні корективи. Ми використовуємо статичний ОБ-код, який містить ту інформацію, яку вказали при його генеруванні, тобто без можливості змін.
ОВ-код (б) наноситься на пристрій (16) відповідним чином. Згенерований ОБ-код (6) можна друкувати безпосередньо на пристрій (16), але найкращий і найнадійніший варіант - нанесення його ШЕ гравером - ультрафіолетовим лазерним маркером.
Слід зазначити, що розмір ОК-коду (б) має бути згенеровано з урахування фізико- механічних і габаритних характеристик пристрою (16) (типу і розміру), щоб не перешкоджати зручності читання і розпізнавання. При цьому було встановлено, що довжина кожної сторони
ОВ-коду (6) повинна бути не меншою за 0,6 см. Для зчитування кодів меншого розміру потрібні більш високоточне скануюче обладнання, ніж сучасні смартфони і планшети.
Формати високої (понад 1000 дрі) роздільної здатності форматів УРО та РМО забезпечують придатність до друку, а також векторні формати 5МО та ЕР5 дозволяють використовувати коди для друку або лазерного нанесення на наклейку (16). Окрім цього, потужні трекінгові функції дозволяють отримувати поточну статистичну інформацію в режимі реального часу. Трекінг дає можливість отримувати всю інформацію, потрібну для аналізу процесу автентифікації оригінальності: кількість сканувань, їх час і місце, типи використаних смартфонів.
При зчитуванні ОК-коду (б), який належить певному пристрою (16), з допомогою будь-якого мобільному додатку, посилання, яке в ньому закодоване, веде користувача на веб-сторінку, яка містить інформацію про даний пристрій (16), зображення унікального візерунку тріщин, інформацію про те, кому воно належить - власника/виробника та інше.
Фотографування. Унікальний візерунок (4) тріщин, разом з його зображенням в захищеній базі даних, є невід'ємними частинами пристрою (16). Вони є основним елементами, від яких залежить в кінцевому підсумку ідентифікація предметів. Тому процедура утворення тріщин та їх фотографування підлягає особливо суворим стандартам. Електронне зображення пристрою (16) отримується шляхом фотографування камерою або спеціалізованим скануючим обладнанням, яке дозволяє отримати зображення з розширенням до 1000 арі.
Фотографування відбувається при певному освітлені, на однаковій відстані від камери до скла, з єдиного ракурсу, в єдиному форматі та єдиній якості. Пристрій (16) фотографують в
Зо лабораторних умовах з дотриманням суворих стандартів, щоб забезпечити найкращу якість електронного зображення тріщин та точність порівняння. Фотографування відбувається спеціальним методи фотозйомки, а саме -макрофотографуванням. Фотографічна зміна контрастів і кольорова трансформація дає можливість відобразити та ідентифікувати структуру найдрібніших тріщин.
Відбиттям електронного зображення у частково відбиваючих екранах електронних приладів полегшується це завдання. Для найкращого відображення тріщин використовується срібний фон нижньої антидеформаційної плівки (8), який найповніше забезпечує поляризацію зображення. На більшості пасивних дисплеях кожен окремий ряд пікселів поляризується для одного ока людини. Тобто зображення тріщин чітко видно крізь прозору відбиваючу поверхню скла.
Для швидкості та точності процесу фотографування обладнання, яке сканує фотографічним методом, буде автоматично вносити зображення пристрою (16) разом з присвоєним йому серійним номером у програму. За допомогою програми і створеного алгоритму та програмного забезпечення для аналізу схожості та відбракування візерунків тріщин на прозорому склі, приймають рішення про застосування, або відбраковування максимально схожих (до 95 95) між собою скляних пластин з наддрібними тріщинками.
Метод (алгоритм) аналізу схожості та відбракування скляних пластин. Алгоритм аналізу та порівняння схожих зображень включає в себе наступні процедури: 1) приведення всіх цифрових зображень до одного розміру, формату, якості; 2) відкидання кольорів (перетворення кольорового зображення в сіре зображення) - за необхідності; 3) знаходження середньоквадратичної різниці відхилень для всіх зображень; 4) порівняння отриманої середньоквадратичної різниці з наперед заданим порогом середньоквадратичної різниці відхилень для всіх зображень.
Наприклад, зазначені параметри можуть бути наступними.
Приведення всіх отримуваних цифрових зображень до одного розміру - в даному випадку ми зменшуємо його до 8 х 8, так, щоби загальне число пікселів становило 64. Таким чином, хеш буде відповідати всім варіантам зображення, незалежно від розміру та співвідношення сторін.
Формат зображень - РБО, ВМР, ТІБЕ, ТОА, РСХ. Якість зображень характеризується 60 роздільною здатністю 600 арі.
Щодо відкидання або неврахування кольорів, тобто перетворення кольорового зображення в сіре зображення. Кольорові характеристики зображення мають значно менший вплив на візуальні відчуття схожі зображення в порівнянні з яскравістю, тому їх можна відкинути. Це дозволить підвищити ступінь визначення схожості зображення. Зображення переводиться в градації сірого, так що хеш зменшується втричі: з 64 пікселів (64 значення червоного, 64 зеленого і 64 синього) всього до 64 значень кольору.
Порівняння отриманої середньоквадратичної різниці з наперед заданим порогом середньоквадратичної різниці відхилень для всіх зображень (поріг для порівняння зображень має значення 5 95). Знаходження середньоквадратичної різниці відхилень для всіх зображень використовується як міра достовірності висновків. Максимальне можливе відхилення взято за одиницю. Фактично це зображення, зменшене до розміру 1 х 1. Середньоквадратична різниця вихідних зображень буде не менша, ніж різниця їх інтенсивностей.
Тут поріг визначає міру схожості зображення унікального фізико-механічного візерунку (4) з його цифровим відображенням. Так, якщо вибрати порогом 5 95, то за допомогою алгоритму буде знайдено тільки візуально схожі зображення, які можуть відрізнятися наявністю незначної кількості дрібних тріщин, чи інше.
На цифровому зображені пристрою (16) можна виділити досить велику кількість дрібних деталей візерунку (особливих точок), за якими можна їх класифікувати, а саме: кінцеві точки - точки, в яких "чітко" закінчуються тріщини; точки розгалуження - визначаються як точки, в яких тріщини роздвоюються; точки нанесення удару; довжина і товщина лінії (тріщини); кількість тріщин, утворених від удару.
Послідовність процедур реалізації розробленого алгоритму аналізу схожості та відбракування скляних пластин полягає в наступному: 1) бінаризація отриманого зображення; 2) скелетизації отриманого зображення; 3) розділення на осередки; 4) виділення точок; 5) порівняння точок.
Порівняння унікального фізико-механічного візерунку (4) скляної пластини (10) з її електронним відображенням відбувається згідно аналізу особливих точок візерунку в осередках. Відповідно, для аналізу при отриманні електронного зображення скляної пластини (10) це зображення приводиться до еталонного виду (по масштабу і вертикалі), роздільної
Зо здатності 600 арі. Потім порівнюються параметри особливих осередків (розмір осередку 2 пікселі на 2 пікселі). Такі точки розпізнаються на кожному зображені, а далі за допомогою реалізації методу їх кореляційного порівняння виноситься рішення про відповідність унікального фізико-механічного візерунку (4) скляної пластини (10) з її електронним зображенням.
Також в результаті проведеного аналізу фізико-механічного візерунку (4) скляної пластини (10) відбраковують і не допускають до застосування в пристроях (16): 1) скляні пластини (10), які мають більше ніж 95 95 схожості в розміщенні і структурі тріщин, в порівнянні з тріщинами пластин, які були попередньо внесені в захищену базу даних; 2) скляні пластини (10) з великою кількістю наддрібних тріщин, які людське око може не розпізнати; мається на увазі унікальні візерунки тріщин, розміри яких становлять менше, ніж 0,25 мікрометра, і які займають більше 15 95 площі скла;
З) скляні пластини (10) з унікальними візерунками тріщин, які не досягли до краю пластини (10), або до інших тріщин і можуть в подальшому розповсюджуватися в матеріалі скла (10).
Тріщини, які становлять більше, ніж 0,25 мікрометра, око з нормальними межами акомодації (легко розпізнає на відстані витягнутої руки. Представлений алгоритм дозволяє проаналізувати до 80 тисяч скляних візерунків за добу і включений як компонент реалізації розробленого способу.
Після етапу аналізу схожості та відбракування скляних пластин (10) інформація про пристрій (16) (інформація про те, кому пристрій (16) належить) під своїм індивідуальним серійним номером вноситься в захищену розподілену базу даних Віоск-спаіп за допомогою програмно- технічних засобів.
ВіосК-спаіп (укр. блокчейн) - це ланцюжок блоків транзакцій, побудований за певними правилами із сформованих блоків транзакцій. Особливість технології ВіосК-спаійп полягає в тому, що вона здатна в реальному часі записувати і відслідковувати всі транзакції, захищена від підробки та переробки, і надійно підтримує перелік цифрових записів, що постійно зростають.
Технологія ВіосК-спайп поєднує і високу безпеку даних і можливість контролю, оскільки забезпечує надійну синхронізацію даних і захищає їх від підміни внаслідок зовнішнього втручання. Можна буде бачити не лише інформацію про предмет, а всі зміни і оновлення, які стосуються його, зокрема, запити, зміни, фактично в режимі реального часу.
Розподілена база даних Віоск-спаїпй формується як безперервно зростаючий ланцюжок 60 блоків з записами про всі транзакції. Копія бази даних або її частини одночасно зберігаються на безлічі комп'ютерів та синхронізуються відповідно до формальних правил побудови ланцюжка блоків. Інформація в блоках не шифрована і доступна у відкритому вигляді, однак захищена від змін криптографічно через хеш-ланцюжок.
Суть корисної моделі пояснюють креслення з Фіг. 1 - Фіг. 17. При цьому: на Фіг. 1 показано передню сторону (А) скляної пластини (10) без попередньо сформованого унікального візерунку (4) (тріщин) шляхом фізико-механічних пошкоджень; на Фіг. 2 показано корпус (1) ПОаїгад- наклейки (16) без скляної пластини (10); на Фіг. З показано вигляд збоку усіх компонентів Оасгад- наклейки (16); на Фіг. 4 показано вигляд збоку усіх компонентів електронної Оаіад-наклейки (20); на Фіг. 5 показано передню сторону (А) КРІО-мітки (12) електронної Оагад-наклейки (20) (основний компонент, який відрізняє електронну Оа(ад-наклейку (20) від Оагад-наклейки (16)); на Фіг. 6 показано передню сторону (А) Оагад-наклейки (16), яка містить: скляну пластину (10) із сформованим унікальним фізико-механічним візерунком (4), абетково-дифровий код/серійний номер (7), ОМ-соа (6), логотип та адресу сайту виробника (5), і яка виконана у формі квадрату; на Фіг. 7 показано передню сторону (А) Оагад-наклейки (16), яка містить: скляну пластину (10) із сформованим унікальним фізико-механічним візерунком (4), абетково-дифровий код/серійний номер (7), ОК-сой (6), логотип та адресу сайту виробника (5), і яка виконана у формі прямокутника; на Фіг. 8 показано передню сторону (А) Оагад-наклейки (16), яка містить: скляну пластину (10) з сформованим унікальним фізико-механічним візерунком (4), абетково-дифровий код/серійний номер (7), ОК-сой (6), логотип та адресу сайту виробника (5), і яка виконана у формі кола; на Фіг. 9 показано задню сторону (Б) Оафад-наклейки (16) з нижнім захисним покриттям (2) двосторонньої клейкої поверхні (9), виконаної у формі квадрату; на Фіг. 10 показано задню сторону (Б) Оагад-наклейки (16) з нижнім захисним покриттям (2) двосторонньої клейкої поверхні (9), виконаної у формі прямокутника; на Фіг. 11 показано задню сторону (Б)
МОаїад-наклейки (16) з нижнім захисним покриттям (2) двосторонньої клейкої поверхні (9), виконаної у формі кола; на Фіг. 12 показано вигляд Оа(ад-наклейки (16) в аксонометрії, яка містить: скляну пластину (10) із сформованим унікальним фізико-механічним візерунком (4), абетково-цифровий код/серійний номер (7), ОК-сой (6), логотип та адресу сайту виробника (5), їі яка виконана у формі квадрату; на Фіг. 13 показано вигляд Оа(ад-наклейки (16) в аксонометрії, яка містить: скляну пластину (10) із сформованим унікальним фізико-механічним візерунком (4),
Зо абетково-цифровий код/серійний номер (7), ОК-сой (6), логотип та адресу сайту виробника (5), їі яка виконана у формі прямокутника; на Фіг. 14 показано вигляд МОаїад-наклейки (16) в аксонометрії, яка містить: скляну пластину (10) з сформованим унікальним фізико-механічним візерунком (4), абетково-цифровий код/серійний номер (7), ОБ-соай (6), логотип та адресу сайту виробника (5), і яка виконана у формі кола; на фіг. 15 показано зразок відображення інформації з електронної бази даних Блокчейн при ідентифікації об'єкту з використанням смартфону; на
Фіг. 16 показано збільшений вигляд згенерованого унікального цифрового візерунку (17); на
Фіг. 17 показано вигляд в аксонометрії оригінальної товарної упаковки виробника (в даному випадку це бренд Хіаоті, продукт - смартфон Кеай МІ Моїе 5), маркованої електронною Оаїад- наклейкою (20).
На Фіг. 1 - Фіг. 17 прийняті наступні умовні позначення: 1 - корпус Оа(ад-наклейки (16); 2 - нижнє захисне покриття двосторонньої клейкої поверхні (9); З - верхня антидеформаційна плівка скляної пластини (10); 4 - унікальний фізико-механічний візерунок (випадкова тріщина); 5 - логотип та адреса сайту виробника; 6-ОВ-сод; 7 - серійний номер Оагад-наклейки (16); 8 - нижня антидеформаційна плівка скляної пластини (10); 9 - двостороння клейка поверхня; 10 - скляна пластина; 11 - верхнє захисне покриття корпусу (1) Оаіад-наклейки (16); може бути виконано, наприклад, як оптично прозорий в полімеризованому стані ненаповнений реактопласт, зокрема, епоксидна смола; 12-ВРІО-мітка; 13 - внутрішні рамки корпусу (1) Оагад- наклейки (16); 14 - антена КРІО-мітки; 15 - електронний чіп КРІО-мітки; 16-Оаіад-наклейка; 17 - унікальний цифровий візерунок; 18 - цифровий серійний номер пристрою - Оагад-наклейки (16); 19 - електронно-обчислювальний пристрій з графічним дисплеєм (мобільний телефон, смартфон); 20 - електронна Оагад-наклейка; 21 - логотип та торгова марка виробника даного товару (предмету); 22 - модель та серія даного товару (предмету); 23 - товарна упаковка.
Пристрій використовують таким чином.
Активація й початок роботи з Оагад-наклейкою (16). Оагїад-наклейка (16), яка виконує роль ідентифікатора предмету, складається із пластини з оптично прозорого скла з унікальним (випадковим) фізико-механічним візерунком (4) утворених тріщин, які відіграють роль ідентифікатора предмету. Кожна скляна пластина (10) підлягає процедурі аналізу розміщення та структури утворених фізико-механічних тріщин на основі розробленого винахідниками алгоритму автоматизованого аналізу подібності та відбракування, що програмно реалізований бо (на Фіг. 1 - Фіг. 17 не показаний і не позначений).
Кожній скляній пластині (10), яка допускається до застосування, за допомогою програмно- технічних засобів присвоюється (ставиться у відповідність) унікальний (відповідний) серійний номер (7) та відповідний йому ОК-код (6). Скляну частину (10) Оагад-наклейки (16), для захисту від механічного пошкодження, поміщають у внутрішню рамку корпуса (1), зроблену з пластику, металу чи іншого конструкційного матеріалу та покривають епоксидною смолою чи будь-яким іншим оптично прозорим в полімеризованому стані ненаповненим реактопластом. Це не перешкоджає ідентифікації Оагад-наклейки (16), забезпечує надійний захист від пошкоджень та утворення (за необхідності) додаткових тріщин (4) на її скляній частині (10).
Сформовану МОаїад-наклейку (16) фотографують в лабораторних умовах з дотриманням прийнятих стандартів щодо достовірності отримуваних результатів (наприклад, із довірчою ймовірністю щонайменше 95 95), щоб забезпечити найкращу якість електронного зображення, та вносять в електронну базу даних ВіосК-спаїп під своїм унікальним серійним номером, разом з інформацією про те, кому дана Оагад-наклейка (16) належить. Технологія ВіосК-спаіп підтримує постійно зростаючий перелік записів і також захищена від підробки та переробки, тобто є криптостійкою. Оагад-наклейка (16) з унікальним (випадковим) фізико-механічним візерунком (4) тріщин на склі (10) прикріпляється шляхом приклеювання до предмету, який потребує захисту оригінальності.
У разі необхідності перевірки автентичності походження досліджуваного предмету є два методи перевірки оригінальності утвореного унікального (випадкового) фізико-механічного візерунку: 1) Користувач за допомогою електронного пристрою (смартфону, телефону тощо) сканує
ОВ-код (6), попередньо нанесений на корпус (1) Оагад-наклейки (16) за допомогою пристрою друку, з допомогою будь-якого мобільного додатку для зчитування ОК-кодів, який надходить по мережі за допомогою електричних сигналів і послідовних кодів на електронну сторінку, де міститься цифрова інформація про МОаїад-наклейку (16), предмет, якому він належить, та власника/виробника цього предмету.
Користувач за допомогою електронного обчислювального пристрою (смартфону чи телефону) порівнює утворений випадковий фізико-механічний візерунок (4) Оагїад-наклейки (16) із зображенням, яке відтворює захищена база даних, методом візуального співставлення.
Зо Причому без жодних рідерів, сканерів та іншого технічного обладнання. Якщо фактура випадкового фізико-механічного візерунку (4) Оагїад-наклейки (16), яка прикріплена до предмету, співпадає (із заданою достовірністю) з фактурою унікального цифрового візерунку (17), що міститься в електронній базі даних ВіоскК-спаійп, то оригінальність предмету вважається підтвердженою, і навпаки. 2) Користувач завантажує до електронного обчислювального пристрою спеціальний мобільний додаток, яким сканує Оаіад-наклейку (16), а саме її частину з унікальним фізико- механічним візерунком (4). За допомогою програмного забезпечення спеціального мобільного додатку відбувається співставлення тріщини та автоматично надходить відповідь стосовно оригінальності утвореного унікального (випадкового) фізико-механічного візерунку.
Готовий пристрій (16) відсилається клієнту засобами поштового (кур'єрського) зв'язку. Після цього клієнт прикріпляє Оагад-наклейку (16) до предмету, який потребує захисту оригінальності.
Далі клієнт активує бирку в персональному кабінеті (СКМ) системи обліку, де він зможе здійснювати моніторинг активованих Оагад-наклейок (16), кількість операцій по них тощо.
Доступ до інформації про ідентифікатор та предмет із бази даних здійснюється за допомогою електронного обчислювального пристрою з графічним дисплеєм (екраном) та підключенням до мережі Інтернет.
Потім клієнт відсилає товар за призначенням в точки продажу, на зберігання чи інше. Після цього пристрій (16) готовий до виконання своєї основної функції - автентифікації оригінальності цінних та інших предметів.
Перевірка оригінальності предмету, якому належить пристрій (16).
Перевірки оригінальності предмету, якому належить пристрій (16), здійснюється одним із двох методів: візуальним чи автоматизованим.
І. Візуальний метод дослідження та порівняння тріщин. 1) Сканують ОБК-код за допомогою будь-якого мобільному додатку для зчитування ОК-кодів або камерою смартфону. 2) Наводять об'єктив камери на картинку ОК-коду. ОМК-код розпізнається автоматично для активації сканера і перенаправляється на відповідну сторінку користувача в базі даних. 3) Зашифрована в ОБ-коді інформація про Оаїгад-наклейку (16) (зображення наклейки, серійний номер, власник наклейки, інформація про предмет, якому вона належить та ін.) бо з'являється на екрані мобільного телефону.
4) Користувач порівнює скляний візерунок Оаг(ад-наклейки-ідентифікатора (16), що належить певному предмету, із зображенням, яке видає захищена база даних методом співставлення.
Якщо фактура тріщин Паїад-наклейки-ідентифікатора (16), яка прикріплена до предмету, співпаде з фактурою тріщин в базі даних - оригінальність предмету підтверджено.
ІІ. Автоматизований алгоритм автоматизованої автентифікації. 1) Завантажують спеціальний мобільний додаток на смартфон. 2) Відкривають його і наводять фотокамеру на Оагад-наклейки (16), а саме на її частину зі скляними тріщинами. 3) За допомогою мобільного додатку співставляють тріщини й отримують автоматичну відповідь стосовно оригінальності Оагад-наклейки (16) і інформацію про те, кому вона належить.
Процедури алгоритму автоматизованої ідентифікації автентичності предметів полягають в наступному. Для автоматизованої ідентифікації автентичності предметів і визначення оригінальності використовують спеціально розроблений мобільний додаток із спеціалізованим програмним забезпеченням. Його основна функція - порівняння скляних тріщин Оагад-наклейки- ідентифікатора (16) з їх зображенням в захищеній базі даних і автентифікація оригінальності предметів.
Алгоритм автоматизованої автентифікації передбачає програмне співставлення зображення скляної пластини Оагад-наклейки (16), яка прикріплена до певного предмету, з її електронним відображенням, що знаходиться в базі даних, під тим самим серійним номером. Якщо електронне відтворення скляного візерунку співпадає з тим, що прикріплено до конкретного предмету, то виноситься рішення, що це оригінал.
Розробленню процедур реалізації вищезазначеного алгоритму передували численні практичні та теоретичні дослідження. Серед розмаїття існуючих підходів для розпізнавання дрібного візерунку можна виділити декілька, які найбільш часто застосовуються на практиці, а саме: кореляційне порівняння, порівняння по особливих точках, порівняння по візерунках, порівняння на основі графів, зіставлення по шаблону.
Проаналізувавши всі вищеописані методи, дійшли висновку, що найбільш придатним для досліджуваного випадку є метод порівняння по візерунку. Адже решта алгоритмів є дуже трудомісткими та потребують високої роздільності відсканованих зображень.
Зо В методі порівняння по візерунку використовуються особливості будови узору утворюваних тріщин. Отримане зображення розбивається на безліч дрібних осередків, в кожному з яких розташування ліній описується параметрами синусоїдальної хвилі. Отриманий для порівняння рисунок "вирівнюється" і приводиться до того ж виду, що й шаблон. Головними плюсами розглянутого алгоритму є досить висока швидкість та низькі вимоги до якості зображення.
Проте, щоб зробити алгоритм максимально досконалим, було додано елементи методу порівняння по особливих точках, відповідно до чого на відсканованому зображенні виділяють особливі точки, які порівнюються з їх електронним зображенням в базі даних. Порівняння відбувається згідно аналізу особливих точок візерунку тріщин та їх розміщення.
Методом співставлення двох зображень скляних тріщин і накладання одне на одне, за допомогою спеціального програмного забезпечення визначають відсоток схожості. В результаті проведеного аналізу виноситься рішення про оригінальність. Так, зокрема, Оагад-наклейка (16), в якій скляна пластина має не більше 95 95 схожості (5 95 - похибка, яка допускає зміщення тріщин, їх продовження чи розгалуження) в розміщенні і структурі тріщин із знайденим зображенням в базі даних, що знаходиться під тим самим серійним номером, вважається автентичною, і навпаки.
Роздільна здатність людського ока становить приблизно 576 мегапікселів при куті огляду 120 градусів. Людське око сприймає сферу зору близьку до 180 градусів. Тобто повний кут людського зору матиме ще більше мегапікселів. Для порівняння: сучасні професійні фотокамери мають до 60 мегапікселів. Тож, якби людське око було цифровою камерою, то його розширення було 6 576 мегапікселів.
Таким чином, розрізнення дрібних деталей зображення (тріщин) на Оагад-наклейці (16) для ідентифікації оригінальності неозброєним оком нічим не буде відрізнятися від зображення, сканованого смартфоном. Відповідним й буде результат автентифікації.
Можливе також використання електронної Оаг(ад-наклейки (20) - це варіант виконання Оаїад- наклейки, яка містить КЕІО-чип, МЗЕ-чип, або інші трекери і електронні чипи. Інформація з таких
Оаїад-наклейок зчитується безконтактним методом, що дозволяє здійснювати моніторинг та ідентифікацію об'єкту, який охороняється, в будь-який момент часу, зокрема, в режимі реального часу.
Відомості, які підтверджують можливість здійснення корисної моделі
Застосування ідентифікатора-наклейки для аналізу автентичності предметів може бути надзвичайно широким - всюди, де існує теоретична можливість підміни оригіналу на фальсифікат, і де експертна перевірка оригінальності буде набагато дорожчою, ніж використання пломби ідентифікації. Описаний вище пристрій може бути реалізований із застосуванням сучасних промислових технологій та матеріалів.
Нижче наведено приклади застосування Оагад-наклейки (16). Це, наприклад, захист цінних предметів, які потребують надійного багаторічного автентифікації (твори мистецтва, картини, музейні і архівні цінності, інші дорогоцінні речі). Наприклад, після висновку експерта, Оагад- наклейка (16), яка закріплена (у вигляді цифрових кодів у базі даних) за цим експертом, фізично кріпиться на музейному експонаті. В іншому випадку, оригінальний музейний експонат, який був перевірений хоча б і 10 експертами, за короткий час (наприклад, протягом 1-5 хв.) після перевірки може бути непомітно замінений на інший, проте в музейних працівників буде документ про його оригінальність.
Це ї захист від виявлення фактів несанкціонованого доступу до об'єктів (цінні логістичні пересилки, страхування від заміни предмету і упаковки, лічильники електроенергії, газу, води, грошові сховища в банках, інкасаторські сумки, складські приміщення, ємності, автомобілі, контейнери, бензоколонки, офіси, гральні автомати, шафи та багато інших об'єктів).

Claims (11)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Ідентифікатор-наклейка від підробок, що має ідентифікатор предмету з неповторним візерунком та унікальний код ідентифікатора, якому відповідає запис у електронній базі даних, що містить електронне зображення відповідного ідентифікатора предмету з його візерунком, при цьому ідентифікатор предмету виготовлений у вигляді пластини із прозорого або напівпрозорого крихкого аморфного матеріалу, в якій неповторний візерунок утворений тріщинами, створеними внаслідок удару або натискання твердого тіла на пластину, при цьому зазначений ідентифікатор предмету виконаний 3 можливістю візуального порівняння неповторного візерунка його тріщин з візерунком тріщин електронного зображення цього ідентифікатора предмету, занесеного до електронної бази, через електронний обчислювальний пристрій, підключений до мережі Інтернет, а унікальний код ідентифікатора складається із інформації у вигляді тексту або тексту, штрих-коду і/або ОВ-коду, і/або веб-адреси, за якою розміщене електронне зображення ідентифікатора предмету для верифікації, яка відрізняється тим, що ідентифікатор-наклейка (16) в основі має двосторонню клейку поверхню (9) у формі стрічки з верхнім та нижнім захисним покриттям (2) й містить корпус (1), в якому розміщений ідентифікатор предмету, що виконаний у вигляді скляної пластини (10), при цьому на поверхні корпуса (1) розміщено логотип виробника і адреса його сайту (5), а також ОМ-соа (6) та серійний номер (7), на нижню поверхню скляної пластини (10) нанесена антидеформаційна армуюча захисна плівка (8) з попередньо виконаним на її поверхні срібним забарвленням із світловідбиваючою матовою зовнішньою поверхнею, при цьому кожна із наріжних поверхонь скляної пластини (1) має антидеформаційне захисне покриття, а корпус (1) додатково містить верхнє захисне оптично прозоре полімерне покриття (11).
2. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що верхнє захисне покриття (11) корпусу (1) ідентифікатора-наклейки (16) виконано з оптично прозорого в полімеризованому стані ненаповненого реактопласту, наприклад з епоксидної смоли.
З. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що корпус (1) ідентифікатора- наклейки (16) виготовлений із твердого оптично прозорого матеріалу, наприклад полістиролу, поліетилену, вініпласту, поліпропілену, пластику АБС чи поліаміду.
4. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що ідентифікатор-наклейка (16) містить скло, що характеризується нижчезазначеною сукупністю складу та експлуатаційних властивостей, а саме силікатне за хімічним складом, звичайне за методом зміцнення, прозоре або безбарвне за кольором виконання, листове валкове за типом формування, поліроване за типом обробленої поверхні, одношарове за кількістю шарів, негартоване за типом термічної обробки, неармоване за типом безпеки та вогнестійкості, неенергозберігаюче, тобто виконане без напилення на його поверхні, невізерункове за типом стійкості до зовнішніх впливів.
5. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що скляна пластина (10) виготовлена прямокутної форми з кривизною або стрілою прогину поверхні, що не перевищує 0,3 95 по довжині поверхні, висотою 0,8-1,2 мм, шириною 18-22 мм, довжиною 22-30 мм, площею поверхні від 0,0005 мг до 0,0010 м.
б. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що антидеформаційне захисне бо покриття кожної із наріжних поверхонь скляної пластини (10) виконано у вигляді шару антидеформаційної армуючої захисної плівки, виконаної у вигляді м'якої поліхлорвінілової прозорої плівки з глянцевою зовнішньою поверхнею на поліакрилатовій клейкій основі товщиною 0,07-0,09 мм, срібне забарвлення з матовою зовнішньою поверхнею антидеформаційної армуючої захисної плівки нанесено на верхній шар нижньої поверхні скляної пластини (10) у вигляді напилення дрібної металевої стружки, а нижній шар нижньої поверхні скляної пластини (10) виконаний на основі постійного світлопрозорого поліакрилатного клею на основі сольвенту.
7. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що довжина кожної сторони нанесеного ОК-коду (6) становить не менше 0,6 см.
8. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що унікальний код ідентифікатора містить абетково-дифровий код, виконаний у вигляді цифр від 0 до 9, а також прописних букв латинського алфавіту, при цьому цифри коду є засобом програмного формування датчика генерації псевдовипадкових чисел.
9. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що вона виконана сумісною із засобами використання додаткової радіочастотної ідентифікації автентичності предметів, наприклад, за допомогою КРІО- чи МЕС-технології.
10. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що нижнє захисне покриття (2) двосторонньої клейкої поверхні (9) виконано у формі квадрату або у формі прямокутника, або у формі кола.
11. Ідентифікатор-наклейка за п. 1, яка відрізняється тим, що двостороння клейка поверхня (9) виконана висотою від 0,05 мм до 0,5 мм їі характеризується температурою експлуатації від - С до ї170 "С, а також силою адгезійного склеювання до твердих поверхонь в межах (15-50) Н на 25 мм довжини стрічки. ! ї п В : У КК Н У ооо о Н СЕ п З ' ЗУ ОО З Н Я оо и і с Оу
/ і.
Фіг. 1 Фіг. 2 псих сих, и вен й : ре нин щ Ж оонтттттттттттетоссессоттоо Ян З
Фіг. З Фіг. 4 Щі м екерек ее ЕЕ кЕЕвеекькне - Й данні они а ; ; З 3 чинни ВІДНИХ МІК р
Фіг. 5 Фіг. б й ву в шо Бій і їй «-т ши тн 123а567В Я
Фіг. 7 Фіг. 8 . й хо 3
Фіг. З Фіг. 10 С певне с Ж)
Фіг. 11 Фіг. 12 нення Манн шо
: . ТКОБВ г Ше ще ї пе, МВ
Фіг. 13 Фіг. 14 і пі: Що - зіоййййтья « юс мех ТВ Е ОХ а СОУ я с ВН Кв схасккккю БО 0 . СКВВНІ охоомх Ко КОМ ії. г ее КЕ жк | Е: МО
Фіг. 15 Фіг. 16 с ОНКО ВК С ХОМ с
Фіг. 17
UAU201812950U 2018-12-27 2018-12-27 Ідентифікатор-наклейка від підробок UA133350U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201812950U UA133350U (uk) 2018-12-27 2018-12-27 Ідентифікатор-наклейка від підробок

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201812950U UA133350U (uk) 2018-12-27 2018-12-27 Ідентифікатор-наклейка від підробок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA133350U true UA133350U (uk) 2019-03-25

Family

ID=65859347

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201812950U UA133350U (uk) 2018-12-27 2018-12-27 Ідентифікатор-наклейка від підробок

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA133350U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11423641B2 (en) Database for detecting counterfeit items using digital fingerprint records
US10915749B2 (en) Authentication of a suspect object using extracted native features
US9058535B2 (en) Security barcode
CN101923647B (zh) 光学鉴别
CN1661627B (zh) 具有随机出现特征的防假冒和防篡改标签的方法和系统
EP1099199B1 (en) Secure document reader and method therefor
US9666008B2 (en) Optically variable security device, and article employing same and method for verifying the authenticity of an article
US9950553B2 (en) Process of forming an identification marking, and an identification marking formed by way of such a process
EP2869241A2 (en) Digital fingerprinting track & trace system
GB2446299A (en) Two part code
JP2010518473A (ja) 仮想コード窓
KR20220052892A (ko) 위변조 방지용 필름 및 이의 활용방법
CN101385037A (zh) 光学鉴别
WO2019170090A1 (zh) 防伪标签及防伪标签验证方法
UA133350U (uk) Ідентифікатор-наклейка від підробок
UA119429C2 (uk) Спосіб маркування та ідентифікації автентичності походження і захисту предмета від підробок та пристрій для його здійснення
KR20220032717A (ko) 위변조 방지용 필름 및 이의 활용방법
JP2005346447A (ja) 2次元コードを備えた偽造防止カード、該偽造防止カードを用いた情報提示照合システム及び情報提示照合方法。
KR20200060858A (ko) 광결정 소재를 포함하는 위변조 방지용 전자태그 및 이의 활용방법
RU2413989C2 (ru) Способ оптической маркировки музейных ценностей
CN105976187A (zh) 一种商品防伪鉴别系统和方法
KR20220032723A (ko) 위변조 방지용 필름 및 이의 응용제품
EA040918B1 (ru) Защита изделия от подделки
WO2003049022A1 (en) Method and system for generating and authenticating a security identification mark
OA19924A (en) Article anti-forgery protection.