UA133285U - Контейнер для зберігання контактних лінз - Google Patents

Контейнер для зберігання контактних лінз Download PDF

Info

Publication number
UA133285U
UA133285U UAU201811273U UAU201811273U UA133285U UA 133285 U UA133285 U UA 133285U UA U201811273 U UAU201811273 U UA U201811273U UA U201811273 U UAU201811273 U UA U201811273U UA 133285 U UA133285 U UA 133285U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
container
contact lenses
lids
reservoirs
receiving
Prior art date
Application number
UAU201811273U
Other languages
English (en)
Inventor
Юлія Юріївна Бугаєвська
Валерій Вілінович Калюжний
Original Assignee
Юлія Юріївна Бугаєвська
Валерій Вілінович Калюжний
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Юлія Юріївна Бугаєвська, Валерій Вілінович Калюжний filed Critical Юлія Юріївна Бугаєвська
Priority to UAU201811273U priority Critical patent/UA133285U/uk
Publication of UA133285U publication Critical patent/UA133285U/uk

Links

Abstract

Контейнер для зберігання контактних лінз включає горизонтально орієнтований корпус із двома резервуарами для прийому контактних лінз та кришки для герметизації вказаних резервуарів. Горизонтально орієнтований корпус контейнера оснащений двома відділеннями для прийому кришок з можливістю розташування у кожному із них кришки, встановленої на ребро.

Description

Корисна модель належить до тари, спеціально пристосованої для оптичних приладів, а саме до конструкцій контейнерів для контактних лінз, та може бути використана для зберігання і дезінфекції контактних лінз планової заміни.
Відомий горизонтальний контейнер для зберігання контактних лінз, який включає горизонтально орієнтований корпус із двома резервуарами для прийому контактних лінз, що мають дискретно ввігнуті внутрішні поверхні, та кришки для герметизації резервуарів для прийому контактних лінз див. патент СВ2154211 (А), з класів МПК А45С 11/00, В650 85/00, опубл. 04.09.1985), який приймається за найближчий аналог як найбільш близький за своєю суттю та ефектом, що досягається.
Головним недоліком відомого технічного рішення є те, що конструкція контейнера не відповідає вимогам до зручності й гігієнічності експлуатації тари для оптичних приладів, зокрема контактних лінз. Вказаний недолік проявляється у проміжному періоді між двома активними використаннями контейнера. Згідно із загальноприйнятими рекомендаціями лікарів- офтальмологів та виробників контактних лінз і контейнерів для їх зберігання, після виймання очищеної та продезінфікованої пари контактних лінз із резервуарів контейнера видаляють відпрацьований розчин, ополіскують обидва резервуари прийому контактних лінз дезінфікуючим розчином для контактних лінз й обов'язково залишають контейнер відкритим на деякий час для просушування і тільки після цього контейнер закривають кришками до наступного використання.
При цьому відома конструкція не забезпечує зручність та гігієнічність просушування контейнера на відкритому повітрі, оскільки кришки для герметизації резервуарів контейнера виконані як окремі деталі, які у відкритому стані резервуарів для контактних лінз жодним чином, навіть тимчасово, не зв'язані із корпусом контейнера. Таким чином користувач змушений на час просушування контейнера класти вказані кришки для герметизації його резервуарів десь поруч із корпусом контейнера на поверхню столу, тумби, полиці, раковини тощо. Внаслідок цього кришки можуть забруднитися і просто загубитися, наприклад закотитися у далекий кут, зважаючи на свою циліндричну форму, а знайти такий відносно маленький предмет людині, яка має поганий зір, буває дуже складно.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення функціональності контейнера для зберігання контактних лінз, забезпечення зручності та гігієнічності експлуатації за рахунок
Зо забезпечення можливості принаймні тимчасового розташування кришок для герметизації резервуарів у площині корпуса контейнера, що досягається шляхом відповідних конструктивних змін.
Рішення поставленої задачі досягається тим, що у контейнері для зберігання контактних лінз, який включає горизонтально орієнтований корпус із двома резервуарами для прийому контактних лінз та кришки для герметизації вказаних резервуарів, згідно з корисною моделлю, горизонтально орієнтований корпус контейнера оснащений двома відділеннями для прийому кришок з можливістю розташування у кожному із них кришки, встановленої на ребро.
При цьому в одному із можливих варіантів виконання корисної моделі відділення для прийому кришок, встановлених на ребро, згідно з корисною моделлю, виконані у вигляді наскрізних отворів переважно прямокутного або видовженого овального перерізу, розташованих у площині горизонтально орієнтованого корпуса контейнера між резервуарами для прийому контактних лінз, при цьому довжина отвору є меншою за діаметр кришки.
У іншому варіанті виконання корисної моделі відділення для прийому кришок, встановлених на ребро, згідно з корисною моделлю, виконані у вигляді заглиблень переважно прямокутного або видовженого овального перерізу, розташованих у площині горизонтально орієнтованого корпуса контейнера між резервуарами для прийому контактних лінз, при цьому довжина заглиблення є меншою за діаметр кришки.
Перераховані ознаки запропонованого технічного рішення є суттєвими ознаками корисної моделі, що заявляється, а їх сукупність забезпечує досягнення очікуваного технічного результату, який полягає у підвищенні функціональності конструкції контейнера для контактних лінз та зручності та гігієнічності його експлуатації.
Причинно-наслідковий зв'язок суттєвих ознак запропонованої корисної моделі з технічним результатом, що досягається, полягає в наступному.
Завдяки наявності у конструкції запропонованого контейнера відділень для розташування у них кришок, встановлених на ребро, повністю вирішується проблема із розміщенням відгвинчених кришок для герметизації резервуарів контейнера для контактних лінз на час просушування останнього: тепер у вказаних відділеннях можна розмістити обидві кришки, здійснивши таким чином тимчасовий зв'язок із корпусом контейнера. Внаслідок цього кришки не губляться і не контактують із будь-якими іншими поверхнями, що знижує ризик їхнього бо забруднення. Користувач може зафіксувати кожну відгвинчену кришку у відповідному їй відділенні на корпусі контейнера, встановивши кришку на бічне ребро. При цьому розташування вказаних відділень для кришок між резервуарами для прийому контактних лінз не заважає маніпуляціям із контактними лінзами, наповненню резервуарів розчином для контактних лінз та іншим можливим діям користувача.
Виконання відділень для прийому кришок, встановлених на ребро, у вигляді наскрізних отворів переважно прямокутного або видовженого овального перерізу є повністю технологічним, при цьому суттєво не змінює технологію виготовлення такого типу контейнерів для контактних лінз, і навіть сприяє зниженню матеріалоємності виробництва. Зважаючи на те, що довжина отвору, згідно з корисною моделлю, є меншою за діаметр кришки, остання надійно фіксується у отворі і при цьому не торкається бічним ребром опорної поверхні, на якій знаходиться контейнер, що запобігає забрудненню, у тому числі мікробіологічному, вказаної кришки.
Виконання відділень для прийому кришок, встановлених на ребро, у вигляді заглиблень переважно прямокутного або видовженого овального перерізу сприяє ще більш надійному захисту кришок від можливого забруднення.
Подальша суть корисної моделі пояснюється кресленнями, на якому зображено наступне: фіг 1 - запропонований контейнер для зберігання контактних лінз, загальний вигляд, резервуари закриті кришками; фіг. 2 - запропонований контейнер для зберігання контактних лінз у стані просушування одного резервуара, загальний вигляд.
Запропонований контейнер для зберігання контактних лінз включає горизонтально орієнтований корпус 1 із двома резервуарами для прийому контактних лінз (не показані) та, відповідно, кришки 2, виконані з можливістю герметичного закривання вказаних резервуарів шляхом нагвинчування на зовнішні бічні поверхні останніх, які, відповідно, містять зовнішню різьбу.
Горизонтально орієнтований корпус 1 контейнера оснащений двома заглибленнями - лунками З для прийому кришок 2. Лунки З розташовані між резервуарами 4 та виконані із можливістю утримування в них кришок 2, встановлених на ребро. При цьому глибина окремо взятої лунки З є меншою за діаметр відповідної йому кришки, зокрема кришки 2, що забезпечує можливість утримання вказаної кришки 2, встановленої на ребро, у вертикальному положенні
Зо (фіг. 2). Таким чином вищеописана конструкція дозволяє створити тимчасовий зв'язок між горизонтально орієнтованим корпусом контейнера для контактних лінз та кришками для герметизації резервуарів контейнера, що сприяє зручності та гігієнічності користування контейнером під час його просушування на час, коли користувач в лінзах.
Запропонований контейнер для зберігання контактних лінз використовують наступним чином.
Пристрій розташовують на горизонтальній поверхні, наприклад встановлюють на поверхні столу. Кришку 2 одного із резервуарів 4, відкривають, вказаний резервуар 4 наповнюють дезінфікуючим розчином для контактних лінз, після чого з рогівки одного ока, наприклад лівого, знімають контактну лінзу, очищують її механічним шляхом, ополіскують невеликою кількістю дезінфікуючого розчину для контактних лінз і занурюють у резервуар 4, наповнений дезінфікуючим розчином для контактних лінз, після чого резервуар 4 закривають кришкою 2. Ту саму послідовність дій виконують для контактної лінзи, знятої з рогівки правого ока, розташовують її для дезінфекції та зберігання у іншому резервуарі контейнера, закритому кришкою.
Обидві контактні лінзи залишають у відповідних їм резервуарах для дезінфекції на певний час (зазвичай близько 4-6 годин). Після сплину вказаного часу кришки 2 відгвинчують і, встановивши на ребро, розташовують у лунках З з натягом. Очищені та продезінфіковані лінзи по черзі виймають із резервуарів 4 контейнера і одягають на рогівки очей. З резервуарів 4 обережно виливають відпрацьований розчин, контролюючи положення встановлених кришок 2, резервуари 4 ополіскують свіжим дезінфікуючим розчином для контактних лінз, після чого контейнер просушують на відкритому повітрі, резервуари 4 закривають кришками 2. Після цього контейнер знову готовий до використання.
Суттєва відмінність запропонованої корисної моделі від раніше відомих полягає у забезпеченні тимчасового зв'язку між горизонтально орієнтованим корпусом контейнера для контактних лінз та кришками для герметизації резервуарів контейнера, що досягається шляхом оснащення корпусу контейнера відділеннями для прийому кришок у вигляді наскрізних отворів чи заглиблень переважно прямокутного або видовженого овального перерізу, розташованих між резервуарами корпуса контейнера з можливістю розташування у кожному із них кришки, встановленої на ребро. Саме вказана відмінність забезпечує основні технічні переваги бо запропонованої корисної моделі, у порівнянні з найближчим аналогом, а саме:
- підвищення функціональності контейнера для зберігання контактних лінз за рахунок забезпечення принаймні тимчасової єдності конструкції горизонтально орієнтованого корпусу і кришок із збереженням вільного доступу користувача до вмісту резервуарів контейнера; - підвищення зручності експлуатації контейнера для зберігання контактних лінз для переважної більшості користувачів за рахунок забезпечення можливості тимчасового зберігання кришок у площині корпусу контейнера, а отже зменшення ризику втрати кришок, без обмежень маніпуляцій із контактними лінзами та контейнером в цілому; - забезпечення гігієнічності експлуатації контейнера для зберігання контактних лінз за рахунок усунення можливості контакту кришок із будь-якими поверхнями у проміжному періоді між двома активними використаннями контейнера.
Запропонована корисна модель перевірена на практиці. Контейнер для зберігання контактних лінз, що пропонується, не містить у своєму складі жодних конструктивних елементів чи матеріалів, які неможливо було б відтворити на сучасному етапі розвитку науки і техніки, зокрема у галузі виробництва тари для оптичних виробів, та може бути реалізований з використанням відомих технологій. Разом із тим, у відомих джерелах патентної та іншої науково-технічної інформації не виявлено конструкцій контейнерів для зберігання контактних лінз із вказаною в пропозиції сукупністю суттєвих ознак, тому запропонована корисна модель відповідає критерію "новизна", а отже може отримати правову охорону.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Контейнер для зберігання контактних лінз, який включає горизонтально орієнтований корпус із двома резервуарами для прийому контактних лінз та кришки для герметизації вказаних резервуарів, який відрізняється тим, що горизонтально орієнтований корпус контейнера оснащений двома відділеннями для прийому кришок з можливістю розташування у кожному із них кришки, встановленої на ребро.
2. Контейнер для зберігання контактних лінз за п. 1, який відрізняється тим, що відділення для прийому кришок, встановлених на ребро, виконані у вигляді наскрізних отворів переважно прямокутного або видовженого овального перерізу, розташованих у площині горизонтально Зо орієнтованого корпуса контейнера між резервуарами для прийому контактних лінз, при цьому довжина отвору є меншою за діаметр кришки.
3. Контейнер для зберігання контактних лінз за п. 1, який відрізняється тим, що відділення для прийому кришок, встановлених на ребро, виконані у вигляді заглиблень переважно прямокутного або видовженого овального перерізу, розташованих у площині горизонтально орієнтованого корпуса контейнера між резервуарами для прийому контактних лінз, при цьому довжина заглиблення є меншою за діаметр кришки. З а Кеш й й г» яшШ ше ТОК, й ок ; Й у У Аг хх сн: КВ ДАЛО «- КАЄ Шк І -- й у, й ві З я ме ей І; чик и, РК рр в с й си о а КАН Ин ще - АДАМА они - й Фіг. 1
UAU201811273U 2018-11-16 2018-11-16 Контейнер для зберігання контактних лінз UA133285U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201811273U UA133285U (uk) 2018-11-16 2018-11-16 Контейнер для зберігання контактних лінз

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201811273U UA133285U (uk) 2018-11-16 2018-11-16 Контейнер для зберігання контактних лінз

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA133285U true UA133285U (uk) 2019-03-25

Family

ID=65859241

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201811273U UA133285U (uk) 2018-11-16 2018-11-16 Контейнер для зберігання контактних лінз

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA133285U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3343657A (en) Contact lens conditioning facility
US6135279A (en) Sanitizing toothbrush holder
US3089500A (en) Contact lens carrying case
US8770398B1 (en) Retaining disposable shaver blade cartridges in a sealed condition and simultaneously retaining the shaver handle in a condition for immediate shaving use
US9839271B1 (en) Contact lens case and related methods and kits
US20130213829A1 (en) Retaining disposable shaver blade cartridges in a sealed condition and simultaneously retaining the shaver handle in a condition for immediate shaving use
JPH0288067A (ja) コンタクトレンズ消毒装置
US3586012A (en) Manual contact lens cleaning device
UA133285U (uk) Контейнер для зберігання контактних лінз
US8584837B1 (en) Razor blade storage and sterilization device
CA1321778C (en) Contact lens case
JP2011234763A (ja) 化粧品容器
RU192172U1 (ru) Контейнер для хранения контактных линз
KR20180061897A (ko) 건티슈와 물을 휴대할 수 있는 케이스
KR20180069255A (ko) 콘택트 렌즈 보관 케이스
JPH11196919A (ja) コンタクトレンズ収容容器
KR200443384Y1 (ko) 콘택트렌즈 케이스
UA136682U (uk) Подвійний футляр для окулярів та контейнера із контактними лінзами
UA133869U (uk) Пристрій для зберігання засобів із догляду за контактними лінзами
KR200478717Y1 (ko) 찻물의 우림과 동시에 마심이 가능한 텀블러
KR20180124342A (ko) 콘택트 렌즈 보관 케이스
KR20210075316A (ko) 보관 및 세척이 가능한 렌즈통
JP2020172296A (ja) 生姜用保存容器
JP2014157172A (ja) コンタクトレンズ保存ケース
KR200166658Y1 (ko) 콘택트렌즈 세척기