UA132857U - Оправа окулярів для корекції безпечної відстані для очей при читанні - Google Patents

Оправа окулярів для корекції безпечної відстані для очей при читанні Download PDF

Info

Publication number
UA132857U
UA132857U UAU201810439U UAU201810439U UA132857U UA 132857 U UA132857 U UA 132857U UA U201810439 U UAU201810439 U UA U201810439U UA U201810439 U UAU201810439 U UA U201810439U UA 132857 U UA132857 U UA 132857U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
circuit
frame
reading
microcontroller
sonars
Prior art date
Application number
UAU201810439U
Other languages
English (en)
Inventor
Ельвіра Миколаївна Кулак
Георгій Костянтинович Кулак
Original Assignee
Харківський Національний Університет Радіоелектроніки
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківський Національний Університет Радіоелектроніки filed Critical Харківський Національний Університет Радіоелектроніки
Priority to UAU201810439U priority Critical patent/UA132857U/uk
Publication of UA132857U publication Critical patent/UA132857U/uk

Links

Abstract

Оправа окулярів для контролю безпечної відстані для очей при читанні містить послідовно з'єднані кнопку вмикання і вимикання схеми, джерело живлення, мікро-ЕОМ. Як мікро-ЕОМ застосовують мікроконтролер, який розташований всередині одної із дужок-завушників оправи окулярів. Крім цього додатково містить ультразвуковий датчик відстані, який складається з двох сонарів, один з них випромінює ультразвук, а інший - приймає, два вібратори, що симетрично розташовані на дужках оправи - завушниках. Ультразвукові сонари розташовані над центральною дужкою оправи симетрично до її центральної осі. На одному із завушників розміщена кнопка вмикання і вимикання схеми, усередині котрого знаходяться джерело живлення і шлейфи для з'єднання усіх елементів схеми.

Description

Корисна модель належить до оптики, а саме до оправи для окулярів з електронним пристроєм для контролю безпечної відстані при читанні з любого носія тексту, зокрема з любого друкарського об'єкту (книга, журнал та інше), з екрану монітора ПК і т. п.
Відома оправа окулярів для корекції далекозорості та короткозорості (деклараційний патент
України на корисну модель Мо 8695, МПК 502С 5/00, публ. 15.08.2005, бюл. Мо 8), яка містить рамку, шарніри і завушники, причому ободки рамки розміщені під кутом 2а, який визначається за формулою, де враховують віддаль між центрами зіниць і віддаль до предмета, що розглядається і яка рівна 350 мм (типова віддаль для комфортного читання і за якою лікар офтальмолог визначає оптичну силу лінз при підборі окулярів). Перевага цієї оправи в тому, що при користуванні запропонованою оправою для розглядання близьких предметів оптичні осі кришталиків очей і лінз окулярів співпадають, внаслідок чого покращуються умови роботи очей і мозку.
До недоліків оправи можливо віднести звужені функціональні можливості. За допомогою цієї оправи неможливо контролювати типову віддаль для безпечного для здоров'я і комфортного читання, яка складає 350 мм.
Також відома корисна модель, об'єктом захисту якої є навушники (патент України на корисну модель Мо 98262, МПК НО4Е 1/10, 1/12, 5/00, 502С 5/02, 11/00, публ. 27.04.2015, бюл. Мо 8), ЩО містять з'єднані між собою дужкою дві чаші із вмонтованими в них динаміками для сприйняття користувачем звукового супроводження різноманітних програм і комп'ютерних файлів, дужку оснащено засобом для фіксації в її середній частині окулярів, що виконані у вигляді маски, при цьому засіб для фіксації окулярів виконано у вигляді повзуна, а окуляри оснащено захисною шторкою. Конструктивне виконання навушників забезпечує надійний захист очей користувача від шкідливого впливу монітора комп'ютера.
До недоліків цих навушників можливо віднести звужені функціональні можливості, тому що у даному випадку контролювати типову віддаль для комфортного читання від екрану монітора до очей користувача неможливо.
Найбільш близьким за суттєвими ознаками є пристрій (заявка на патент 05 Мо 20130044042,
МПК 090 5/00, п. 21.02.2013), який належить до галузі електронно-оптичних пристроїв для відтворення інформації у вигляді, необхідному для її візуального сприйняття і який уявляє
Зо собою металеву оправу, на котрій у корпусі розміщені послідовно з'єднані кнопка вмикання та вимкнення електронної схеми у вигляді сенсорного входу, джерело живлення та мікропроцесор з операційною системою, а також містить скляну призму і прозорий лазерний екран, що позиціонують перед оком користувача, камеру, динамік, камера знаходиться на передній частині оправи. Призма фокусує зображення на сітківку ока. Шляхом переміщення призми досягають відстані, що є найбільш комфортною для сприйняття сітківкою ока зображення. Але у цьому пристрою відсутня функція контролю типової віддалі для комфортного читання від екрану монітора (або іншого носія тексту) до очей користувача. Автори використовували деякі суттєві ознаки електронної схеми в поєднуванні з оправою окулярів і поставили задачу створити таку оправу окулярів, яка б виконувала функцію підтримки здоров'я зору шляхом контролю безпечної відстані для очей при читанні з любого носія тексту. Крім того, пристрій зможе попереджати людей із неповноцінним слухом про порушення цієї відстані.
В основу корисної моделі поставлено задачу розширення функціональних можливостей, спрощення схеми пристрою і підвищення надійності роботи, внаслідок чого зменшиться його вартість.
Поставлена задача вирішується наступним чином. В оправі окулярів для контролю безпечної відстані для очей при читанні, яка містить послідовно з'єднані кнопку вмикання і вимикання схеми, джерело живлення, мікро-ЕОМ, згідно з корисною моделлю, як мікро-ЕЕОМ застосовують мікроконтролер, який розташований усередині одної із дужок-завушників оправи окулярів, крім того, додатково містить ультразвуковий датчик відстані, який складається з двох сонарів, один з них випромінює ультразвук, а інший - приймає, два вібратори, що симетрично розташовані на дужках оправи - завушниках, ультразвукові сонари розташовані над центральною дужкою оправи симетрично до її центральної осі, на одному із завушників розміщують кнопку вмикання і вимикання схеми, усередині котрого знаходяться джерело живлення і шлейфи для з'єднання усіх елементів схеми, а саме, вихід мікроконтролера з'єднано зі входом сонара, що випромінює ультразвук, вихід якого зв'язаний з носієм тексту, що також зв'язаний зі входом сонара, що приймає ультразвук, вихід якого під'єднаний до другого входу мікроконтролера, два виходи з котрого під'єднано відповідно до входів першого та другого вібраторів сигнал з виходів котрих йде до користувача.
На фіг. 1 зображена блок-схема пристрою.
На фіг. 2 зображено передній план оправи окулярів та ультразвуковий датчик відстані, який складається з двох сонарів, один із них випромінює ультразвук, а інший приймає.
На фіг. 3 зображено верхній план корпусу оправи з розташуванням всіх елементів.
Блок-схема оправи окулярів для контролю безпечної відстані для очей при читанні містить послідовно з'єднані кнопку вмикання і вимикання схеми - 1, джерело живлення 2, мікроконтролер 3, який розташований усередині одної із дужок-завушників оправи окулярів, ультразвуковий датчик відстані 4, що складається з двох сонарів 5 і 7, один з них - 5 випромінює ультразвук, а сонар 7 - приймає ультразвук, один вихід мікроконтролера 3 з'єднаний зі входом сонара 5, що випромінює ультразвук, вихід котрого зв'язаний з носієм тексту 6, який зв'язаний також зі входом сонара 7, що приймає ультразвук, вихід сонара 7 з'єднаний з другим входом мікроконтролера 3, другий і третій виходи котрого з'єднані відповідно зі входами першого і другого вібраторів 8, 9, з виходів котрих сигнал йде до користувача 10. Причому на корпусі оправи розміщені ультразвуковий датчик відстані 4 з двома сонарами 5 і 7, що розташовані над центральною дужкою оправи симетрично до її центральної осі, два вібратори 8, 9, симетрично розташовані на дужках оправи - завушниках, на одному із завушників розміщують кнопку вмикання і вимикання схеми, а джерело живлення і шлейфи для з'єднання усіх елементів схеми знаходяться усередині корпуса завушника.
Пристрій працює наступним чином. Перший крок застосування - підключення джерела живлення 2 за допомогою вмикання кнопки запуску схеми 1 до мікроконтролера 3, який запускає програму виконуючої функції до ультразвукового датчика відстані 4, після чого його сонар 5, що випромінює ультразвук, подає ультразвукові хвилі на носій тексту 6, від якого ультразвукові хвилі відбиваються на сонар 7, що приймає ультразвук, при цьому за допомогою програми відстежують типову відстань для комфортного читання 350 мм, за якою лікар офтальмолог визначає якість зору і, при необхідності, підбирає оптичну силу лінз для окулярів. Потім, якщо відстань буде менша за ту, що виставлена в програмі, вібратори 8, 9, що встановлені на завушниках по одному з правого боку та з лівого боку симетрично, будуть випромінювати легкі ударні імпульси. Сигнал повідомляє користувача пристрою про порушення безпечної відстані для читання, навіть якщо у нього проблеми не тільки із зором, але і зі слухом. Конструкція пристрою не містить оптичних лінз, але оправа має дужки для їх вставлення. Це потрібно, коли
Зо у власника вже є проблеми з зором. Крім того, можливо вставити скло (лінзи) з захисним шаром при роботі на ПК для більшої комфортності користувача. Ця оправа особливо важлива для деяких професій, таких як оператори, що потребує постійного спостереження за інформацією на екрані монітора, що може спричиняти стомлюваність при порушенні безпечної для здоров'я і комфортної відстані при роботі з носієм тексту. При користуванні запропонованою оправою для читання тексту або розглядання близьких зображень, покращуються умови роботи очей і мозку.
Таким чином, досягнуто рішення поставленої задачі, а саме, розширення функціональних можливостей, підвищення надійності роботи за рахунок спрощення схеми пристрою, внаслідок чого зменшується його вартість.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Оправа окулярів для контролю безпечної відстані для очей при читанні, яка містить послідовно з'єднані кнопку вмикання і вимикання схеми, джерело живлення, мікро-ЕОМ, яка відрізняється тим, що як мікро-ЄОМ застосовують мікроконтролер, який розташований всередині одної із дужок-завушників оправи окулярів, крім цього, додатково містить ультразвуковий датчик відстані, який складається з двох сонарів, один з них випромінює ультразвук, а інший - приймає, два вібратори, що симетрично розташовані на дужках оправи - завушниках, ультразвукові сонари розташовані над центральною дужкою оправи симетрично до її центральної осі, на одному із завушників розміщена кнопка вмикання і вимикання схеми, усередині котрого знаходяться джерело живлення і шлейфи для з'єднання усіх елементів схеми, а саме, вихід мікроконтролера з'єднано зі входом сонара, що випромінює ультразвук, вихід якого зв'язаний з носієм тексту, що також зв'язаний зі входом сонара, що приймає ультразвук, вихід якого під'єднано до другого входу мікроконтролера, два виходи з котрого під'єднано відповідно до входів першого та другого вібраторів, сигнал з виходів котрих йде до користувача.
UAU201810439U 2018-10-22 2018-10-22 Оправа окулярів для корекції безпечної відстані для очей при читанні UA132857U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201810439U UA132857U (uk) 2018-10-22 2018-10-22 Оправа окулярів для корекції безпечної відстані для очей при читанні

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201810439U UA132857U (uk) 2018-10-22 2018-10-22 Оправа окулярів для корекції безпечної відстані для очей при читанні

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA132857U true UA132857U (uk) 2019-03-11

Family

ID=65656598

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201810439U UA132857U (uk) 2018-10-22 2018-10-22 Оправа окулярів для корекції безпечної відстані для очей при читанні

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA132857U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11042045B2 (en) Electronic eyewear and display
TWI619967B (zh) 可調整顯示模組之可調式虛擬實境裝置
RU2411586C2 (ru) Очки с контролем внимательности
US9753287B2 (en) Spectacle with invisible optics
JP6461425B2 (ja) 映像投影機能付き眼鏡
TWI679588B (zh) 一種適配於與眼鏡使用的裝置
KR20150118979A (ko) 머리 장착형 디스플레이를 위한 모듈식 프레임 구성
RU2016110406A (ru) Очки и способ определения центров зрачков обоих глаз человека
JP2016538588A (ja) 筆記モード又は読書モードを確定する装置及び方法
US20170345274A1 (en) Neck posture recording and warning device
JP4480850B2 (ja) 眼鏡および眼鏡フレーム
JP2009539127A5 (uk)
US4723844A (en) Eyeglasses
UA132857U (uk) Оправа окулярів для корекції безпечної відстані для очей при читанні
CN110639131A (zh) 眼镜型阿尔茨海默症声光治疗设备
CN105716660A (zh) 视力健康监测仪
KR20190062061A (ko) 졸음 방지 안경
KR20140002408A (ko) 수면 안대
CN208672937U (zh) 一种视力矫正装置
US11960150B2 (en) Pinhole glasses
KR20190072836A (ko) 웨어러블 디바이스
JPH05268547A (ja) 映像表示装置
KR20190071872A (ko) 눈꺼풀 고정 안경
JP2020030390A (ja) アイウエアおよびアイウエアアクセサリ、これらに使用するレンズ
CN106344033A (zh) 即时眼监测仪