UA132464U - Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю - Google Patents

Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю Download PDF

Info

Publication number
UA132464U
UA132464U UAU201809874U UAU201809874U UA132464U UA 132464 U UA132464 U UA 132464U UA U201809874 U UAU201809874 U UA U201809874U UA U201809874 U UAU201809874 U UA U201809874U UA 132464 U UA132464 U UA 132464U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
intestinal
patients
acute
insufficiency
peritonitis
Prior art date
Application number
UAU201809874U
Other languages
English (en)
Inventor
Федір Миколайович Ільченко
Василь Анатолійович Гончарук
Сергій Геннадійович Гривенко
Original Assignee
Федір Миколайович Ільченко
Василь Анатолійович Гончарук
Сергій Геннадійович Гривенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Федір Миколайович Ільченко, Василь Анатолійович Гончарук, Сергій Геннадійович Гривенко filed Critical Федір Миколайович Ільченко
Priority to UAU201809874U priority Critical patent/UA132464U/uk
Publication of UA132464U publication Critical patent/UA132464U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю полягає у фракційному введенні у просвіт тонкої кишки через назогастроінтестинальний зонд сорбенту діоктаедричний смектит та препарат з виразними протиішемічними, антиоксидантними, мембраностабілізуючими та імуномодулюючими властивостями - тіотриазолін.

Description

Корисна модель належить до області медицини, зокрема до хірургії і може бути використана для корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю.
Як найближчий аналог вибраний спосіб інтестинальної терапії (Патент України на корисну модель Мо 83781, МПК (2013.01) АбЄ1В 17/00 Спосіб інтестінальної терапі/Ляшенко М.В.,
Ільченко Ф.М., Гривенко С.Г., Сербул М.М., Камінський І.В., Сапегін В.І. (Україна).- 3. Мо и201305067; Заявл. 19.04.13. Опубл. 25.09.13., Бюл. Мо 18.), який полягає у фракційному введенні у просвіт тонкої кишки через назогастроінтестинальний зонд сорбенту діоктаедричний смектит.
Недоліками відомого технічного рішення, які перешкоджають досягненню очікуваного технічного результату, є такий факт, що фракційне введення у просвіт тонкої кишки через назогастроінтестинальний зонд сорбенту, має виключно хорошу сорбційно-детоксикаційну дію та не впливає на кровопостачання кишечнику і відновлення його функцій, що проявляється в порушенні моторики, секреції, абсорбції, кишкового бар'єру та регуляції внутрішньокишкового гомеостазу і визначається як синдром ентеральної недостатності.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення способу корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю шляхом прийому додаткового препарату для підвищення ефективності лікування синдрому ентеральної недостатності при розповсюдженому перитоніті та гострій кишковій непрохідності.
Поставлена задача розв'язується тим, що спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю, який полягає у фракційному введенні у просвіт тонкої кишки через назогастроінтестинальний зонд сорбенту діоктаедричний смектит, відрізняється тим, що для підвищення ефективності лікування синдрому ентеральної недостатності при розповсюдженому перитоніті та гострій кишковій непрохідності додатково включають у комплекс лікувальних заходів препарат з виразними протиїшемічними, антиоксидантними, мембраностабілізуючими та імуномодулюючими властивостями - тіотриазолін.
Ознаками найближчого аналога, які співпадають з істотними ознаками моделі, що
Зо заявляється, є: фракційне введення у просвіт тонкої кишки через назогастроінтестинальний зонд сорбенту діоктаеєдричний смектит.
Між сукупністю істотних ознак запропонованого способу і очікуваним технічним результатом простежується наступний причинно-наслідковий зв'язок: додаткове включення у комплекс профілактичних заходів препарату з виразними протиїішемічними, антиоксидантними, мембраностабілізуючими та імуномодулюючими властивостями - тіотриазоліну, сприяє ефективному усуненню ентеральної недостатності за рахунок відновлення рухової функції тонкої кишки шляхом впливу на біоенергетичні процеси, що відбуваються в її м'язовій оболонці.
Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю полягає у наступному.
Перед операцією попередньо готують суспензію ентеросорбенту. Для цього діоктаедричний смектит у кількості б г поступово висипають у 100 мл води, ретельно перемішуючи.
Інтестинальну терапію розпочинають на операційному столі під час виконання оперативного втручання. На заключному етапі операції проводять інтубацію тонкої кишки за допомогою назогастроінтестинального зонда діаметром не менше 5 мм. Вміст тонкої кишки видаляють за допомогою самостійного відтоку. Вакуум-аспірацію вмісту не застосовують через можливість присмоктування стінок кишки до отворів зонда. Через введений назогастроінтестинальний зонд вводять суспензію діоктаедричного смектиту за допомогою шприца Жане, створюючи експозицію протягом 10 хвилин. Після чого відновлюють вільний відтік вмісту по зонду.
Процедуру повторюють до "чистої води". Після завершення оперативного втручання, в умовах палати інтенсивної терапії, ентеросорбцію продовжують виконувати кожні 8 годин (3 рази на добу). Для цього в назогастроїнтестинальний зонд вводять разову дозу діоктаедричного смектиту (З г на 50 мл води), зонд промивають 20 мл 5 95 розчину глюкози, забезпечують експозицію препарату протягом 30-40 хвилин, а в подальшому здійснюють вільний відтік ентеросорбенту по зонду. Тривалість інтестинальної терапії складає від 1 до 4-5 діб, до перших ознак відновлення перистальтики.
У комплексі лікувальних заходів тіотриазолін призначають паралельно з інтестинальною терапією під час оперативного втручання та в післяопераційному періоді. Останній застосовують внутрішньом'язово, по 0,05 (ампули 5 мл 1 95 або 2 мл 2,5 95 розчину). Загальний курс лікування також складає від 1 до 4-5 діб, до перших ознак відновлення перистальтики. бо Відомості, що підтверджують застосування способу.
Запропонований спосіб застосували при лікуванні 74 пацієнтів (35 чоловіків та 39 жінок) віком від 29 до 58 років з перитонітом різної етіології та гострою кишковою непрохідністю. В контрольну групу увійшло 32 практично здорових людей у віці від 20 до 54 років.
Всі обстежені хворі були розподілені на дві групи. В першу групу було включено 43 пацієнта, у яких застосували запропонований спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю; в другу - 31 пацієнт, у яких проводилась традиційна детоксикаційна терапія без застосування запропонованої корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю.
Ефективність запропонованого способу оцінювали за ступенем виразності ендогенної інтоксикації (ЕІ) в залежності від динаміки зміни рівнів середньомолекулярних олігопептидів (СМО), лейкоцитарного індексу інтоксикації (ЛІЇ) та рівня показників неспецифічного маркера активності системної запальної реакції - С-реактивного білка (СРБ). Матеріалом для досліджень служила сироватка крові хворих, отримана загальноприйнятим способом за 1-2 години до операції, і через 1-3, 4-5 та 10-12 діб після оперативного втручання. Рівень СМО в сироватці крові визначали за методикою Н.І. Габрієлян і співавторів (1984), ЛІЇ розраховували за формулою, запропонованою Я. Кальф-Каліфом. Вміст СРБ в сироватці крові визначали "сандвіч" - варіантом тІФА з використанням біотин-стрептавідинової системи посилення сигналу.
Динаміка зміни показників рівня СМО, ЛІ ії СРБ у хворих з перитонітом і кишковою непрохідністю до і після операції наведена у таблиці. Перед операцією у хворих як в 1-й групі, так і в 2-й середній рівень СМО в 2,4 разу, Лі! в 4,9, а СРБ в 6,3 разу перевищувати аналогічні показники для контрольної групи практично здорових людей. При цьому концентрація СРБ у сироватці крові корелювала з вмістом в ній СМО (1-0,67). На 1-3 добу після операції лабораторні показники ЕІ у хворих значно збільшувалися у порівнянні з цими показниками в передопераційному періоді в обох групах, але в першій групі їх рівень був статистично достовірно нижче ніж у другій (р«е0,05). Так, вміст СРБ в 1-й і 2-й групах зростав у 3,5 та 4,3 разу відповідно. Аналогічну динаміку мали і показники СМО та ЛІЇ.
На 4-5 добу після операції у обстежених хворих спостерігалось деяке падіння рівнів СМО,
Зо ЛІ та СРБ у порівнянні зі значеннями цих показників на 1-3 добу після операції в 1-й і 2-й групах відповідно: рівень СМО - на 33,5 9б5 і 15,1 95, ЛІ! - на 52,5 965 і 15,0 95, СРБ - на 33,4 Уві 10,8 95. Як видно з цих даних, в 1-й групі хворих, де проводилась корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю за запропонованим способом, позитивна тенденція до відновлення показників ЕІ була більш виражена.
До 10-12 доби післяопераційного періоду у пацієнтів тривало падіння рівнів СМО, ЛІЇ, СРБ порівняно зі значеннями цих показників на 4-5 добу після операції. Однак звертає на себе увагу той факт, що динаміка зниження показників ЕІ в групі хворих, де проводилась корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю за запропонованим способом, була більш виразною, що супроводжувалось сприятливими змінами клінічної картини.
Таким чином, застосування корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю за запропонованим способом забезпечує більш виражену детоксикаційну дію, що підтверджується динамікою зміни показників
ЕІ! та сприяє ефективному усуненню ентеральної недостатності.
Запропонований спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю є ефективним та надійним і виключає недоліки попередніх методик.
Таблиця
Динаміка зміни показників СМО, ЛІ! та СРБ у хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю до та після оперативного лікування ум.од.опт.пл. . 0,61050,024 540,3 58,5-4,8
Хворі з На 1-3 добу після перитонітом та 0,778520,027 5,920,3 206,3210,9 гострою На 4-5 добу після кишковою 0,517-0,023 2,8:20,7 137,329,4 непрохідністю На т0-5 об (1-а група, п-43) 0,282520,036 1,5:0,2 17,6557,3 після операції . 0,61050,024 540,3 58,5-4,8
Хворі з На 1-3 добу після перитонітом та 0,85350,031 7,350,2 251,92420,2 операції гострою На 4-5 добу після кишковою 0,724-0,027 6б,250,1 224,1512,3 непрохідністю На т0-5 об (2-а група, п-31) 0,341-0,045 1,9:2-0,5 35,3-6,5 після операції
Контроль (норма) п-32 0,255:20,016 1,052-0,1 9,322,2
Примітка: відмінність всіх показників, які порівнюються, в контрольній і дослідних групах до операції та в терміни 1-3, 4-5 і 10-12 доба після операції статистично достовірні (Р«0,05).

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю, який полягає у фракційному введенні у просвіт тонкої кишки через назогастроінтестинальний зонд сорбенту діоктаедричний смектит, який відрізняється тим, що додатково включають у комплекс лікувальних заходів препарат з виразними протиїшемічними, антиоксидантними, мембраностабілізуючими та імуномодулюючими властивостями - тіотриазолін. 00 Компютернаверстка!. Мироненко 00000000 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул.
    М.
    Грушевського, 12/2, м.
    Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU201809874U 2018-10-03 2018-10-03 Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю UA132464U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201809874U UA132464U (uk) 2018-10-03 2018-10-03 Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201809874U UA132464U (uk) 2018-10-03 2018-10-03 Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA132464U true UA132464U (uk) 2019-02-25

Family

ID=65494972

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201809874U UA132464U (uk) 2018-10-03 2018-10-03 Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA132464U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Lyon Diagnosis and treatment of diseases of the gallbladder and biliary ducts: preliminary report on a new method
RU2554822C1 (ru) Способ лечения заболеваний пародонта
UA132464U (uk) Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом та гострою кишковою непрохідністю
Singh et al. Pasteurella multocida endocarditis.
Keyser Urinary lithiasis: a review of a quarter century of research
Mattingly Oxprenolol overdose with survival.
UA132398U (uk) Спосіб корекції ентеральної недостатності в комплексному лікуванні хворих з перитонітом
Obregon XLVIII Pemphigus of the Larynx
Shay et al. The absorption of hydrochloric acid by the human stomach
MacCharles et al. Three Cases of Actinomycosis Treated with Sulphanilamide
RU2821347C1 (ru) Способ определения тактики лечения детей с острым инфекционным мононуклеозом
SU1673123A1 (ru) Способ лечени болезни и синдрома Шегрена
CUTTING ABSORPTION OF DEXTROSE AND WATER BY THE SMALL INTESTINE AND THE COLON: AN EXPERIMENTAL STUDY
Robbins Depression of fecal urobilinogen by aureomycin and by terramycin.
RU2243776C1 (ru) Способ лечения туберкулеза легких
RU1802340C (ru) Способ определени индивидуальной чувствительности к дофаминстимул торам при лечении эндогенных депрессий
RU2146943C1 (ru) Способ лечения легкого течения острой пневмонии
SU858829A1 (ru) Способ лечени вирусного гепатита
RU2348405C2 (ru) Способ лечения обострения хронического холецистита
RU2146145C1 (ru) Способ комплексной терапии больных хроническим аднекситом, рубцово-спаячным вариантом, неспецифической этиологии
Küçük et al. Oropharyngeal dysphagia induced by zuclopenthixol acetate
SU1560221A1 (ru) Способ лечени инфекционно-аллергических риносинуитов
SU1273059A1 (ru) Способ диагностики иммунокомплексных поражений легких
RU2098132C1 (ru) Способ ранней дифференциальной диагностики острого периостита и остеомиелита челюстей у детей
RU2247566C2 (ru) Способ повышения эффективности лечения воспалительных заболеваний придатков матки