UA132457U - Спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури - Google Patents

Спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури Download PDF

Info

Publication number
UA132457U
UA132457U UAU201809815U UAU201809815U UA132457U UA 132457 U UA132457 U UA 132457U UA U201809815 U UAU201809815 U UA U201809815U UA U201809815 U UAU201809815 U UA U201809815U UA 132457 U UA132457 U UA 132457U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
extruder
temperature
value
working chamber
control unit
Prior art date
Application number
UAU201809815U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Вікторович Батраченко
Надія Вікторівна Філімонова
Сергій Олександрович Філімонов
Микола Васильович Хандюк
Original Assignee
Олександр Вікторович Батраченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Вікторович Батраченко filed Critical Олександр Вікторович Батраченко
Priority to UAU201809815U priority Critical patent/UA132457U/uk
Publication of UA132457U publication Critical patent/UA132457U/uk

Links

Landscapes

  • Extrusion Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)

Abstract

Спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури включає вимірювання температури зовнішньої поверхні внутрішнього корпусу робочої камери екструдера за допомогою термодатчику, передачу електричного сигналу від термодатчику на блок керування, порівняння блоком керування значення отриманого електричного сигналу із заданим значенням, яке відповідає заданій температурі екструдування та видачу блоком керування керуючого сигналу. Додатково виконують вимірювання температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу робочої камери екструдера та температури повітря, що оточує екструдер, за допомогою термодатчиків та передачу від них електричних сигналів на блок керування.

Description

Корисна модель належить до техніки переробки зерна, зернових сумішей, відходів на корм тваринам, а також одержання продуктів харчування із зерна шляхом екструдування.
Відомий спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури, за яким налагоджується робота екструдерів марки ВКОМТО, що включає в себе вимірювання температури зовнішньої поверхні внутрішнього корпусу робочої камери екструдера за допомогою термодатчика, передачу електричного сигналу від термодатчика на блок керування, порівняння блоком керування значення отриманого електричного сигналу із заданим значенням, яке відповідає заданій температурі екструдування та видачу блоком керування керуючого сигналу; після визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури оператор виводить екструдер на максимальну продуктивність шляхом зменшення опору фільєри руху сировини (Зкструдер для зерна Е-1000 ВКОМТО. Руководство по зксплуатации. Черкассь: ЧеркассьЗлеваторМаш, 2010. - 31 с.; Інтернет-ресурс пЕр://ммли.ргопіо. ца/ргодисів/саїедогу/1 Ехігидегв). Спосіб вибраний як найближчий аналог.
Недоліками відомого способу визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури є: понижена точність вимірювання температури сировини, що призводить до погіршення якості обробки сировини (точність вимірювання знижується через те, що значення температури вимірюють крізь стінку певної товщини внутрішнього корпусу робочої камери, внаслідок чого відмічається значення температури менше, ніж має сировина, до того ж сировина, при подальшому русі всередині робочої камери, контактує із іншими металевими матеріаломісткими деталями, внаслідок чого втрачає тепло, тобто - значення температури сировини на виході із екструдера буде відрізнятись від значення температури в точці вимірювання) та до зниження продуктивності екструдера (внаслідок високої металоємності деталей робочої камери екструдера, таких як корпус і шнек, відбувається інтенсивне відведення тепла в об'єм деталей робочої камери та в оточуюче середовище, через що в точці вимірювання температури термодатчиком нагріву сировини в початковий момент часу відмічається заданий нагрів сировини, яка мала вихідну температуру, що дорівнює температурі оточуючого середовища, тобто - оператор виводить екструдер на максимальну продуктивність не дочікуючись, поки нагріється корпус робочої камери, тепло від якої, внаслідок теплопровідності, буде підігрівати сировину, що підходить до точки вимірювання температури, до значення, істотно вищого за температуру оточуючого середовища, цим самим усувається можливість додатково підвищити продуктивність екструдера, він працює із значенням опору вихідного отвору фільєри, ще суттєво перевищує оптимальне значення, якого можна було б досягти).
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення продуктивності екструдера.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури, що включає вимірювання температури зовнішньої поверхні внутрішнього корпусу робочої камери екструдера за допомогою термодатчика, передачу електричного сигналу від термодатчика на блок керування, порівнянню блоком керування значення отриманого електричного сигналу із заданим значенням, яке відповідає заданій температурі екструдування та видачу блоком керування керуючого сигналу, згідно з корисною моделлю додатково виконують вимірювання температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу робочої камери екструдера та температури повітря, що оточує екструдер, за допомогою термодатчиків та передачу від них електричних сигналів на блок керування, блоком керування видається керуючий сигнал в той момент, коли значення електричного сигналу від термодатчика нагріву зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу робочої камери екструдера буде дорівнювати контрольному значенню, яке відповідає контрольному значенню температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу робочої камери екструдера при виміряному в даний момент значенні температури повітря, що оточує екструдер, контрольне значення температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу робочої камери екструдера визначається до моменту увімкнення екструдера в роботу для кожного можливого значення температури екструдування при усталеному режимі нагріву зовнішнього корпусу робочої камери екструдера при кожному можливому значенні температури повітря, що оточує екструдер.
Корисна модель пояснюється кресленням, на якому зображена схема елементів екструдера, визначення моменту закінчення нагріву якого до робочої температури проводиться за корисною моделлю, ще пропонується.
Спосіб здійснюється наступним чином (креслення). Під час пуску екструдера оператор на пульті керування задає вид сировини, ще обробляється (різному виду сировини відповідатимуть різні значенню температури екструдування), та збільшує гідравлічний опір вихідного отвору екструдера шляхом зміщення фільєри 1 (з метою найскорішого виходу екструдера на робочу бо температуру та зменшення непродуктивних втрат сировини). Після цього вмикається головний привід екструдера і починається обробка сировини. Внаслідок інтенсивної дії шнека 2 на сировину вона нагрівається, причому значення температури повинно дорівнювати заданому значенню температури екструдування.
За рахунок теплопровідності тепло від сировини З передається внутрішньому 4 (внутрішній корпус робочої камери екструдера найчастіше є швидкозношуваною змінною деталлю) та зовнішньому 5 корпусам робочої камери екструдера. Внаслідок цього їх температура підвищується, а інтенсивність нагрівання сировини до температури екструдування - знижується.
Вимірювання температури зовнішньої поверхні внутрішнього корпусу 4 робочої камери екструдера відбувається за допомогою термодатчика 6, який передає електричний сигнал 7 на блок керування 8. Блоком керування 8 проводиться порівняння значення отриманого електричного сигналу 7 із заданим значенням, яке відповідає заданій температурі екструдування. В цей же час за допомогою термодатчика 9 вимірюється температура зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу 5 робочої камери екструдера, а за допомогою термодатчика 10 - температура повітря (значення якої може істотно відрізнятись в залежності від пори року та від умов експлуатації екструдера), тобто - на блок керування передаються електричні сигнали 11 і 12.
Блоком керування 8 керуючий сигнал 13 видається в той момент часу, коли значення електричного сигналу 11 буде дорівнювати контрольному значенню, яке відповідає контрольному значенню температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу 5 при виміряному в даний момент значенні температури повітря. Тобто - блоком керування 8 відмічається момент, коли інтенсивність нагріву деталей робочої камери екструдера під дією тепла від оброблюваної сировини буде врівноваження їх охолодженням внаслідок контакту із повітрям, що оточує робочу камеру.
Контрольне значення температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу 5 визначається до моменту увімкнення екструдера в роботу для кожного можливого значення температури екструдування при усталеному режимі нагріву зовнішнього корпусу 5 для кожному можливому значенні температури повітря. Тобто - емпіричним шляхом або шляхом чисельного моделювання за допомогою спеціалізованих САПР (наприклад, "Ріом/ Мізіоп") визначається залежність температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу 5 від температури
Зо екструдування сировини та від температури зовнішнього повітря. Отримані залежності заносяться в алгоритм роботи блоку керування (до моменту увімкнення екструдера в роботу) і надалі використовуються на практиці для роботи різних моделей екструдерів при різних умовах експлуатації.
Після видачі блоком керування 8 керуючого сигналу 13 оператор зменшує гідравлічний опір вихідного отвору екструдера шляхом відповідного зміщення фільєри 1. Таким чином, робота екструдера виходить на номінальний режим, забезпечуючи належну якість термічної обробки сировини при максимальній для даних умов продуктивності.
Відмічання моменту, коли температура зовнішнього корпусу 5 робочої камери екструдера набуде сталого значення дозволяє відмітити початок такого режиму роботи екструдера, при якому об'єм сировини 14, що надходить до ділянки інтенсивного нагріву (ділянка шнека 2, що розташована з боку фільєри 1, шнек 2 працює із сировиною, що має максимальну щільність, а, отже - забезпечується найбільш інтенсивний нагрів сировини), попередньо підігрівається за рахунок тепла, що відводиться від об'єму сировини З на ділянці інтенсивного нагріву і яке передається за допомогою теплопровідності внутрішнього корпусу 4 та зовнішнього корпусу 5 робочої камери екструдера. Попередньо підігріта сировина, при потраплянні в зону інтенсивного нагріву З, потребує меншого часу на нагрів до температури екструдування. Це дозволяє збільшити осьову швидкість руху сировини в робочій камері екструдера, тобто - збільшити його продуктивність шляхом зменшення гідравлічного опору фільєри.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури, що включає вимірювання температури зовнішньої поверхні внутрішнього корпусу робочої камери екструдера за допомогою термодатчика, передачу електричного сигналу від термодатчика на блок керування, порівняння блоком керування значення отриманого електричного сигналу із заданим значенням, яке відповідає заданій температурі екструдування та видачу блоком керування керуючого сигналу, який відрізняється тим, що додатково виконують вимірювання температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу робочої камери екструдера та температури повітря, що оточує екструдер, за допомогою термодатчиків та передачу від них
    60 електричних сигналів на блок керування, блоком керування видається керуючий сигнал в той момент, коли значення електричного сигналу від термодатчика нагріву зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу робочої камери екструдера буде дорівнювати контрольному значенню, яке відповідає контрольному значенню температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу робочої камери екструдера при виміряному в даний момент значенні температури повітря, що оточує екструдер, контрольне значення температури зовнішньої поверхні зовнішнього корпусу робочої камери екструдера визначається до моменту увімкнення екструдера в роботу для кожного можливого значення температури екструдування при усталеному режимі нагріву зовнішнього корпусу робочої камери екструдера при кожному можливому значенні температури повітря, що оточує екструдер.
    9 4. їв ; й рі : се еессесх сеттесу : ПТО Кит, гй Н ОК ДИ о КД ДК ДЕ о о а в і НИ : щи а з НН : по В їК пк у х ! ! Я Й м М у у ї ії ЦИ х ї ії М КАК КМ М ! і ше і ме меч Я КЕККТе і ще Щі шк у, М ; ії : с и у ким р и а Н В іх КЖККААК АКА Жук 3. и п зро с х в ТТ Ки пря женяя шин. я Н Н й мин и ї
UAU201809815U 2018-10-01 2018-10-01 Спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури UA132457U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201809815U UA132457U (uk) 2018-10-01 2018-10-01 Спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201809815U UA132457U (uk) 2018-10-01 2018-10-01 Спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA132457U true UA132457U (uk) 2019-02-25

Family

ID=65495053

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201809815U UA132457U (uk) 2018-10-01 2018-10-01 Спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA132457U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8518309B2 (en) Measuring device and measuring method for an injection molding machine for ascertaining a batch-specific characteristic number
EP0390497B1 (en) Ceramic material extruding method and apparatus therefor
US5714187A (en) Screw extruder and process for controlling the quality of feedstuff products
US10444092B2 (en) Upstream nozzle sensor for injection molding apparatus and methods of use
EP3294520B1 (en) Extruder and optical inspection method
US20210039298A1 (en) Technology for monitoring an extruder or respectively an injection moulding machine
RU2009138294A (ru) Способ и устройство для измерения температуры пластифицированной пластмассы на выходе экструдера и способ и устройство для экструзии пластмассы
US7744448B2 (en) Temperature control of the mass flow in a filling machine
KR101958569B1 (ko) 펌핑 시스템의 목표 이송 용량을 구하기 위한 방법
UA132457U (uk) Спосіб визначення моменту закінчення нагріву екструдера до робочої температури
WO2023024763A1 (zh) 一种智能检测塑化能力的控制方法和装置
KR20170077206A (ko) 압출 프레스 컨테이너 및 이를 위한 맨틀, 및 방법
CN112848181A (zh) 用于影响回堵长度和/或螺杆回行速度的方法和注塑机
JPH1110694A (ja) 射出成形方法およびその装置
WO2022185623A1 (ja) 押出装置およびそれに用いられる押出成形用ダイ、監視装置およびプログラム、ストランドの製造方法、ならびに、ストランド径の調整方法
SE462379B (sv) Foerfarande foer styrning av vissa parametrar vid framstaellning av plastvaror
JP5809337B1 (ja) 射出ノズルにおける樹脂の温度制御方法
US20160046055A1 (en) Plasticizing unit for an injection molding machine
CN113492508A (zh) 一种塑料实壁管壁厚自动调节设备及调节方法
US2449652A (en) Extrusion press
CN204354439U (zh) 注塑机温控系统
CN205364485U (zh) 制盖机的恒温恒量挤出机构
CN106671379A (zh) 一种pe管生产中原料用量的调整方法
SU1703471A1 (ru) Устройство дл изготовлени длинномерного издели
CN204451113U (zh) 注塑机温控料筒