UA131309U - Спосіб утилізації органічних відходів - Google Patents

Спосіб утилізації органічних відходів Download PDF

Info

Publication number
UA131309U
UA131309U UAU201807638U UAU201807638U UA131309U UA 131309 U UA131309 U UA 131309U UA U201807638 U UAU201807638 U UA U201807638U UA U201807638 U UAU201807638 U UA U201807638U UA 131309 U UA131309 U UA 131309U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
waste
enzyme solution
carried out
substrate
concentration
Prior art date
Application number
UAU201807638U
Other languages
English (en)
Inventor
Гліб Олегович Рижов
Original Assignee
Гліб Олегович Рижов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Гліб Олегович Рижов filed Critical Гліб Олегович Рижов
Priority to UAU201807638U priority Critical patent/UA131309U/uk
Publication of UA131309U publication Critical patent/UA131309U/uk

Links

Landscapes

  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Abstract

Спосіб утилізації органічних відходів здійснюють з використанням біохімічних засобів. При цьому, органічні відходи, розкладені біохімічними засобами в залежності від шляху їх формування, обробляють ферментним розчином поверхнево або шляхом ін'єкцій по всій глибині, при цьому обробку ферментним розчином з аерацією та поверхневу обробку проводять кожні 10-15 діб протягом 3-4 місяців і періодично - 1-2 рази на місяць здійснюють контроль за проведенням процесу - моніторинг органічних відходів, твердих побутових відходів, ґрунту звалища, фільтрату та повітря.

Description

Корисна модель належить до способу видалення із загального морфологічного складу полігонів твердих побутових відходів (ТПВ), сміттєзвалищ, могильників або інших об'єктів накопичення органічних відходів, у тому числі відходів виробництва харчової промисловості, птахівництва, тваринництва, садівництва тощо, органічної складової відходів, яка може бути розкладена за допомогою мікроорганізмів.
Відомо спосіб утилізації смітників твердих побутових відходів шляхом їх переробки, згідно з яким у смітник вставляють перфоровані труби, в які подають біопрепарати на основі безпечних поверхнево-активних речовин бактеріального походження без екскавації, знезаражуючи і знищуючи органіку сміття (ША Ме55430 0, ВО9В 3/00, 2010).
Зазначений спосіб є недостатньо ефективним.
В основу корисної моделі поставлено задачу підвищити ефективність способу.
Поставлену задачу вирішують тим, що у способі утилізації органічних відходів, який здійснюють з використанням біохімічних засобів, згідно з корисною моделлю, органічні відходи, розкладені біохімічними засобами в залежності від шляху їх формування, обробляють поверхнево або шляхом ін'єкцій по всій глибині, при цьому обробку ферментним розчином з аерацією та поверхневу обробку проводять кожні 10-15 діб протягом 3-4 місяців і періодично - 1- 2 рази на місяць здійснюють контроль за проведенням процесу - моніторинг органічних відходів, твердих побутових відходів, грунту звалища, фільтрату та повітря.
Спочатку здійснюють дослідження забрудненого відходами об'єкту, що включає оцінку загального стану забрудненого об'єкту, при якому визначають об'єм відходів, геологічний склад та профіль, вологість, морфологію, історію формування об'єкту і накопичення відходів, і отримання даних про мікробіологічне забруднення об'єкту - наявність патогенних мікроорганізмів, а також аеробних мікроорганізмів - потенційних деструкторів відходів.
Для досліджень ступеня вологості, хімічного та мікробіологічного забруднення відбирають зразки субстрату об'єкту, який буде оброблятись.
Після здійснення дослідження забрудненого відходами об'єкту підбирають ферментні складові для ферментного розчину, до складу якого входять: ферментний препарат "Оксизин" у концентрації 2 9о; ферментний препарат "Агрозин" у концентрації 2 Фо;
Зо ферментний препарат Есо-7уте у концентрації 2 905; диметилсульфоксид у концентрації 2 Фо; перекис водню у концентрації 2 бо, причому підготовку ферментного розчину здійснюють у металевих місткостях, оцинкованих або емальованих, або місткостях з полімерних матеріалів. 35 Додатковими стимуляторами процесу деструкції є оцтова, лимонна, аскорбінова кислота, глюкоза, поверхнево-активні речовини /(М-алкіл-бета-аланін), сорбент вуглелужний універсальний ВЛУС-С у концентрації 1,5-2,5 9о сумарно.
У разі недостатньої вологості додають технічну воду до досягнення ступеня вологості субстрату 60 95, а у разі зайвого зволоження об'єкту його поступово обезводнюють шляхом 40 виділення фільтрату із субстрату.
У різі поступового закладення відходів у місткості або формування шару відходів, що поступово нарощують, ферментний розчин рівномірно розбризкують по субстрату для подальшого просочування або рівномірного перемішування із субстратом.
У вже сформовані місткості з органічним субстратом здійснюють ін'єкції ферментативного 45 розчину та інших складових через люки або труби у місткостях.
При закачуванні ферментного розчину в тіло полігону твердих побутових відходів на всю його глибину використовують насоси, які забезпечують швидкість подачі розчину 2-10 л/хв., для цього процесу один шланг від насосу опускають у місткість з ферментативним розчином, а інший - кріплять до патрубку для подачі рідини на кришці труби, яка знаходиться у свердловині, 50 після завершення подачі ферментного розчину труби, заглиблені у субстрат, з'єднують між собою і підключають компресор середнього тиску і прокачування повітрям ведуть протягом 25- хвилин, причому одночасно ферментним розчином проводять поверхневу обробку відходів навколо свердловин.
Результатом використання способу є зменшення кількості органічних речовин у відходах до 5-10 95. Залежно від кількості і складу органічних складових відходів на об'єкт процес ремедіації триває від 2 до 6 місяців. Про завершення розкладання органічних складових відходів на об'єктах також свідчить практично повне припинення виходу з об'єкту аміаку та сірководню.
Ефективність способу, що заявляється, полягає у запобіганні утворення неприємних запахів у місцях утворення та тимчасового зберігання органічних відходів, в районі розташування бо сміттєзвалищ ТПВ, у стабілізації ТПВ та покращення якості фільтрату сміттєзвалища.
Застосування способу приводить до зменшення навантаження на водні об'єкти в районі сміттєзвалищ, покращення стану атмосферного повітря.
Відходи, які залишаються на робочих картах полігону після способу, є стабільними, не виділяють неприємного запаху, є безпечними в епідеміологічному плані. В ущільнених відходах не утворюються провали, тому на цих ділянках можливо здійснювати відбір тих фракцій, які не пройшли фазу деструкції і мають комерційну привабливість.
Спосіб здійснюють наступним чином.
Спочатку здійснюють дослідження забрудненого відходами об'єкту, що включає: оцінку загального стану забрудненого об'єкту (об'єм відходів, геологічний склад та профіль, вологість, морфологія, історія формування об'єкта і накопичення відходів); отримання даних про мікробіологічне забруднення об'єкту (наявність патогенних мікроорганізмів, а також аеробних мікроорганізмів - потенційних деструкторів відходів).
Для досліджень ступеня вологості, хімічного та мікробіологічного забруднення відбирають зразки субстрату об'єкту, який буде оброблятись. Хімічний та мікробіологічний аналіз відібраних зразків здійснюють в акредитованих лабораторіях за такими показниками: субстрату (грунту звалища, зразків із могильника тощо) - рН, процентний вміст органічних речовин, вміст азотовмісних речовин, концентрація солей важких металів, наявність патогенної мікрофлори та яєць гельмінтів; газів (на виході з могильника, компостного бурту чи на виході із свердловин полігону ТПВ) - оксид вуглецю, аміак, сірководень, кисень; фільтрату - рН, завислі речовини, вміст азотовмісних речовин, вміст органічних сполук (біологічне споживання кисню (БСК), хімічне споживання кисню (ХСК), сухий залишок, сульфати, хлориди, концентрація важких металів, бактеріологічне забруднення (загальне мікробне число, колі-індекс);
Для дослідження ступеню вологості субстрату відходів відібраний зразок зважують і висушують у сушильній шафі при температурі 100-105 "С. Під час висихання зразок періодично зважують, доки не припиняється зменшення маси зразка. Вологість зразка розраховують в процентах за формулою:
Мв-100-(Мех100/Мп), де: Мв - маса води (вологість);
Зо Ме - маса сухого зразка;
Мп - маса вологого (вихідного) зразка.
Після здійснення дослідження забрудненого відходами об'єкту підбирають ферментні складові та технологічні параметри. Підготовку ферментного розчину здійснюють у металевих місткостях (оцинкованих або емальованих) або місткостях з полімерних матеріалів. Не дозволяється використовувати місткості із заліза, не захищеного покриттям.
Склад ферментного розчину: ферментний препарат "Оксизин" у концентрації 2 9о; ферментний препарат "Агрозин" у концентрації 2 Фо; ферментний препарат Есо-7уте у концентрації 2 905; диметилсульфоксид у концентрації 2 Фо; перекис водню у концентрації 2 Об.
Можуть використовуватися також інші препарати.
Додаткові стимулятори процесу деструкції: оцтова, лимонна, аскорбінова кислота, глюкоза, поверхнево-активні речовини (М-алкіл-бета-аланін), сорбент вуглелужний універсальний ВЛУС-
С у концентрації 1,5-2,5 9о (сумарно);
Технічну воду додають у разі недостатньої вологості до досягнення ступеня вологості субстрату 60 95. Зайве зволожений об'єкт, навпроти, бажано поступово обезводнювати шляхом виділення фільтрату із субстрату.
Ферментні препарати і диметилсульфоксид можна додавати в розчин заздалегідь (за кілька годин до закачування), перекис водню - безпосередньо перед закачуванням. Розчин перед закачуванням ретельно перемішують.
Після цього здійснюють обробку забрудненого об'єкту.
Об'єкти, забруднені органікою, що може бути швидко розкладена біохімічними засобами, в залежності від шляху їх формування обробляють поверхнево або шляхом ін'єкцій по всій глибині.
У різі поступового закладення відходів у місткості або формування шару відходів, що поступово нарощують, розчин ферментативних препаратів рівномірно розбризкують по субстрату для подальшого просочування або рівномірного перемішування із субстратом.
У вже сформовані місткості з органічним субстратом здійснюють ін'єкції ферментативного розчину та інших складових (у разі необхідності) через люки або труби, які є або створюють у місткостях.
З метою закачування ферментного розчину в тіло полігону ТПВ на всю його глибину використовують насоси, які забезпечують швидкість подачі розчину 2-10 л/хв. Для забезпечення цього процесу один шланг від насосу опускають у місткість з ферментативним розчином, а інший - кріплять до патрубку для подачі рідини на кришці труби, яка знаходиться у свердловині.
Після завершення подачі ферментного розчину труби, заглиблені у субстрат, з'єднують між собою і підключають компресор. Прокачування повітрям ведуть протягом 25-30 хвилин за допомогою компресорів середнього тиску (серії Ку або аналогічні) з наступними параметрами: тиск - 1,2-10 МПа, продуктивність - 2600-5200 мз/год., після чого до наступних робіт з труб знімають кришки. Одночасно ферментним розчином проводять поверхневу обробку відходів навколо свердловин.
Обробку ферментним препаратом відходів з аерацією та поверхневе зрошування проводять кожні 10-15 діб протягом 3-4 місяців. Оптимальна вологість об'єкту після обробки розчином ферменту становить 60-70 95. Максимальні витрати ферментного розчину становлять не більше 50-100 л/м3 відходів.
Періодично (1-2 рази на місяць) проводять контроль за проведенням процесу - моніторинг органічних відходів, ТПВ, грунту звалища, фільтрату та повітря. Прискорене розкладання органіки може на першому етапі призвести до збільшення викиду газів, які є продуктами життєдіяльності бактерій (аміаку, сірководню, оксиду вуглецю (СО). Але протягом наступних 1-2 тижнів концентрація газів, як правило, поступово знижується. Для аналізу газів використовують малогабаритний газоаналізатор для польових умов роботи "Моноліт" (або аналогічний).
Результатом використання способу та критерієм закінчення процесу ремедіації є зменшення кількості органічних речовин у відходах до 5-10 95. Залежно від кількості і складу органічних складових відходів на об'єкті, процес ремедіації триває від 2 до 6 місяців. Про завершення розкладання органічних складових відходів на об'єктах також свідчить практично повне припинення виходу з об'єкту аміаку та сірководню.
Коо)

Claims (9)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб утилізації органічних відходів, що здійснюють з використанням біохімічних засобів, який відрізняється тим, що органічні відходи, розкладені біохімічними засобами в залежності від шляху їх формування, обробляють ферментним розчином поверхнево або шляхом ін'єкцій по всій глибині, при цьому обробку ферментним розчином з аерацією та поверхневу обробку проводять кожні 10-15 діб протягом 3-4 місяців і періодично - 1-2 рази на місяць здійснюють контроль за проведенням процесу - моніторинг органічних відходів, твердих побутових відходів, грунту звалища, фільтрату та повітря.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що спочатку здійснюють дослідження забрудненого відходами об'єкту, що включає оцінку загального стану забрудненого об'єкту, при якому визначають об'єм відходів, геологічний склад та профіль, вологість, морфологію, історію формування об'єкту і накопичення відходів, і отримання даних про мікробіологічне забруднення об'єкту - наявність патогенних мікроорганізмів, а також аеробних мікроорганізмів - потенційних деструкторів відходів.
3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що для досліджень ступеня вологості, хімічного та мікробіологічного забруднення відбирають зразки субстрату об'єкту, який буде оброблятись.
4. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що після здійснення дослідження забрудненого відходами об'єкту підбирають ферментні складові для ферментного розчину, до складу якого входять: ферментний препарат "Оксизин" у концентрації 2 Фо; ферментний препарат "Агрозин" у концентрації 2 Фо; ферментний препарат Есо-7уте у концентрації 2 905; диметилсульфоксид у концентрації 2 Фо; перекис водню у концентрації 2 бо, причому підготовку ферментного розчину здійснюють у металевих місткостях, оцинкованих або емальованих, або місткостях з полімерних матеріалів.
5. Спосіб за п. 4, який відрізняється тим, що додатковими стимуляторами процесу деструкції є оцтова, лимонна, аскорбінова кислоти, глюкоза, поверхнево-активні речовини (М-алкіл-бета- аланін), сорбент вуглелужний універсальний ВЛУС-С у концентрації 1,5-2,5 95 сумарно.
6. Спосіб за п. 4, який відрізняється тим, що у разі недостатньої вологості додають технічну воду до досягнення ступеня вологості субстрату 60 95, а у разі зайвого зволоження об'єкту його поступово обезводнюють шляхом виділення фільтрату із субстрату.
7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що у разі поступового закладення відходів у місткості або формування шару відходів, який поступово нарощують, ферментний розчин рівномірно розбризкують по субстрату для подальшого просочування або рівномірного перемішування із субстратом.
8. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що у вже сформовані місткості з органічним субстратом здійснюють ін'єкції ферментативного розчину та інших складових через люки або труби у місткостях.
9. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що при закачуванні ферментного розчину в тіло полігону твердих побутових відходів на всю його глибину використовують насоси, які забезпечують швидкість подачі розчину 2-10 л/хв., для цього процесу один шланг від насосу опускають у місткість з ферментативним розчином, а інший кріплять до патрубка для подачі рідини на кришці труби, яка знаходиться у свердловині, після завершення подачі ферментного розчину труби, заглиблені у субстрат, з'єднують між собою і підключають компресор середнього тиску і прокачування повітрям ведуть протягом 25-30 хвилин, причому одночасно ферментним розчином проводять поверхневу обробку відходів навколо свердловин.
UAU201807638U 2018-07-09 2018-07-09 Спосіб утилізації органічних відходів UA131309U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807638U UA131309U (uk) 2018-07-09 2018-07-09 Спосіб утилізації органічних відходів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807638U UA131309U (uk) 2018-07-09 2018-07-09 Спосіб утилізації органічних відходів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA131309U true UA131309U (uk) 2019-01-10

Family

ID=65577492

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201807638U UA131309U (uk) 2018-07-09 2018-07-09 Спосіб утилізації органічних відходів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA131309U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Trois et al. Alternative solutions for the bio-denitrification of landfill leachates using pine bark and compost
Antil et al. Physical, chemical and biological parameters for compost maturity assessment: a review
JP2003335792A (ja) 腐植前駆体フェリハイドライト前駆体複合体及びその製造方法並びに腐植前駆体フェリハイドライト前駆体複合体を用いた畜産廃棄物処理方法及び汚水処理システム
UA131309U (uk) Спосіб утилізації органічних відходів
Skjelhaugen et al. Combined aerobic and electrolytic treatment of cattle slurry
Fijałkowski et al. Migration of various chemical compounds in soil solution during inducted phytoremediation
KR101939626B1 (ko) 유기성 폐기물의 재활용 생산시스템으로 생산된 은행잎 성분을 함유하는 녹생토 및 이를 이용한 경사면 녹화 시공방법
KR101595184B1 (ko) 유기성 폐기물의 퇴비화방법
US20130276370A1 (en) Phytoremediation test cell and method
Grabas et al. Application of a biopreparation with cultures of effective microorganisms to the processing of wastewater sludge on a semi-industrial scale
RU2564391C1 (ru) Способ биопреобразования загрязненной почвы
CN1320947C (zh) 一种用生物过滤进行除臭的方法
RU2581671C2 (ru) Способ очистки почвы от загрязнения нефтью и нефтепродуктами
KR200405785Y1 (ko) 토양과 호기성 토양미생물에 의한 음식물쓰레기 등고농도의 유기성 폐기물 소멸처리장치
Posmanik et al. Effects of limed manure digestate application in sandy soil on plant nitrogen availability and soil N2O emissions
JP2007330928A (ja) 廃棄物処理装置
KR101500209B1 (ko) 유기성 폐기물의 소멸 및 감량화에 따른 퇴비화방법
RU2521707C1 (ru) Способ биопреобразования нефтяных шламов и отходов добычи и переработки нефти
RU2761206C1 (ru) Способ получения основы препарата для обработки осадков сточных вод и/или отходов сельского хозяйства с использованием зерна пшеницы
RU2761818C1 (ru) Способ получения основы препарата для обработки осадков сточных вод и/или отходов сельского хозяйства, навоза и помета, с использованием зерна риса
Hemalatha Vermiculture for organic waste
KR101784953B1 (ko) 혼합미생물(Mix302)이 포함된 미생물 제제 및 이를 이용한 증발식 돈분뇨 처리방법
Gałwa-Widera et al. Biofiltration–an ecological method of removing odors generated during drying sewage sludge-case study
Anwar et al. Research tower composter bioactivator using buffalo dung
CN208327698U (zh) 一种沼液除臭、降固系统