UA131239U - Активно-пасивна дренажна система для каріоторакальної хірургії - Google Patents

Активно-пасивна дренажна система для каріоторакальної хірургії Download PDF

Info

Publication number
UA131239U
UA131239U UAU201807228U UAU201807228U UA131239U UA 131239 U UA131239 U UA 131239U UA U201807228 U UAU201807228 U UA U201807228U UA U201807228 U UAU201807228 U UA U201807228U UA 131239 U UA131239 U UA 131239U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
drainage system
active
negative pressure
drainage
surgery
Prior art date
Application number
UAU201807228U
Other languages
English (en)
Inventor
Роман Михайлович Костракевич
Original Assignee
Роман Михайлович Костракевич
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Роман Михайлович Костракевич filed Critical Роман Михайлович Костракевич
Priority to UAU201807228U priority Critical patent/UA131239U/uk
Publication of UA131239U publication Critical patent/UA131239U/uk

Links

Abstract

Активно-пасивна дренажна система для кардіоторакальної хірургії складається з трьох резервуарів послідовно об'єднаних за допомогою ПВХ трубок. Всі резервуари конструкції розташовуються окремо один від одного.

Description

Корисна модель належить до медицини і може застосовуватись в кардіохірургії та торакальній хірургії для дренування плевральних порожнин та середостіння пацієнта. Активно- пасивна дренажна система для кардіоторакальної хірургії використовується для евакуації вільної рідини і повітря з грудної порожнини. Корисна модель працює в активному і пасивному режимі. Пасивний режими реалізується за допомогою негативного тиску, який виникає завдяки різниці рівнів рідини в резервуарах заповнених стерильним розчином, тобто, реалізується "закон сполучених посудин". Негативний тиск в дренажній системі змушує рідину витікати з грудної порожнини та накопичуватись у відповідному резервуарі. Активний режим дренажної системи функціонує завдяки підключенню зовнішнього джерела негативного тиску - вакууму.
Активний режим використовується у випадку постійного надходження повітря в плевральну порожнину, коли має місце порушення цілісності легеневої тканини. Нові конструктивні рішення дозволяють розвивати оптимальні робочі характеристики дренажної системи, збільшують функціональність, економічно доцільні та легкі в процесі використання.
Існує багато типів дренажних систем, що застосовуються в кардіоторакальній хірургії ГП, 2,
З), проте, заслуговують на увагу і широко застосовуються на сучасному етапі розвитку два типи дренажної системи. Найбільш близькою за своєю структурою і функціями служить дренажна система, широко застосовувана в кардіохірургії власноруч виготовлена з трьох скляних резервуарів циліндричної форми, послідовно об'єднаних між собою полівінілхилоридною трубкою. Один резервуар служить для накопичення рідини, що виділилась з грудної порожнини, два інші резервуари заповненні рідиною, призначені для створення негативного тиску в дренажній системі. У разі пошкодження легень і безперервного надходження вільного повітря в плевральну порожнину, дана система швидко вичерпує свої можливості, і потребує постійного втручання в роботу дренажа зі сторони медичного персоналу, або підлягає заміні на ефективну систему для аспірації повітря і ексудату. Даний тип дренажної системи ефективний лише при збереженій цілісності легень. В наслідок ушкодження легеневої тканини, дренажна система та плевральні порожнини швидко заповнюються повітрям, що призводить до виходу з ладу дренажа та виникненню загрози життю людини |4, 51.
Альтернативним варіантом дренування грудної порожнини є так звана "система з трьох банок", де всі три резервуари об'єднані в один компактний пристрій ІЗ). Даний тип дренажної
Зо системи здатний евакуювати і вільне повітря, і вільну рідину, що робить її універсальною.
Функції дренажа реалізуються завдяки дії "закону сполучених посудин" або використання зовнішнього джерела вакууму. Різниця рівнів рідини водного стовпчика в банках створює негативний тиск в дренажній системі, що приводить до виділяння рідини з плевральної порожнини і середостіння. У випадку ушкодження тканини легень і безперервного потрапляння повітря в грудну порожнину використовується вакуум, як постійне джерело негативного тиску.
Даний тип конструкції дренажної системи рутинно використовується в провідних клініках світу.
На кресленні представлено схему активно-пасивної дренажної системи для кардіоторакальної хірургії. Конструкція складається з двох резервуарів - банок циліндричної форми 1, 2 та одного прямокутного паралелепіпеда З - резервуара для накопичення ексудату, об'єднаних між собою трубками з ПВХ. Особливістю резервуара для накопичення ексудату є те, що в нижній частині розміщений роз'єм 5 підключення приладу для автогемотрансфузії (сеї! вамег). Це дозволяє використовувати власну кров пацієнта вразі розвитку кровотечі в післяопераційному періоді, а у випадку тривалого виділення рідини, при ускладнених випадках, роз'єм використовується для зливу накопиченого ексудату, що подовжує термін використання системи. Резервуар З поділений перегородкою на три вертикальні секції, які заповнюються рідиною почергово. Нанесена мірна шкала на стінку банки дозволяє вести точний підрахунок виділеного об'єму рідини за проміжок часу. Для приведення в дію дренажної системи використовують два способи створення негативного тиску: перший, реалізується через "закон сполучених посудин", а саме розташування банок з рідиною на різних рівнях відносно одна одної створює розрідження; другий - вакуум. Резервуар Мо 1 та Мо 2 з'єднані між спосіб О- подібно, за допомогою ПВХ трубки, в яких рідина перетікає з вище розташованого резервуара в нижче розташований, тим самим створює негативний тиск в системі. Таке конструктивне рішення дозволяє встановлювати та змінювати негативний тиск в середині системи в широкому діапазоні, від - 5 до - 50 см.вд.ст.
На верхній частині резервуара Мо 2 міститься запірний кран 4, який сполучає резервуар для ексудату з резервуаром Мо 2 та підключає джерело зовнішнього вакууму до дренажної системи.
Практичне значення такого конструктивного рішення полягає в тому, що воно здатне в один дотик перевести систему в активний режим, тобто підключити вакуум, і навпаки. Ступінь розрідження в дренажній системі коригується шляхом розташування резервуара Мо 1 на бо відповідному рівні, чим більша різниця між рівнями рідини в резервуарі Мо 1 та Мо 2, тим вищий рівень негативного тиску в системі. В доступному аналогу |З| рівень негативного тиску коригується шляхом заливу або відкачки рідини з дренажа через спеціальні порти, що є трудомісткою процедурою, а максимальний рівень негативного тиску в пасивному режимі становить - 13 см.вд.ст., та - 25 см.вд.ст. в активному режимі.
В разі надходження і накопичення повітря в плевральній порожнині, застосовується активний режим функціонування дренажа. Для цього підключають джерело зовнішнього вакууму для безперервного відсмоктування повітря з плевральної порожнини, під'єднують трубку вакуума до роз'єма запірного крана 4 і повертають кран в положення при якому контур дренажної системи відкритий на вакуум. Під впливом негативного тиску, рідина переміщується з резервуара Мо 1 в резервуар Мо 2 до того моменту, коли починається підсмоктування повітря через банку Мо 1. Рівень негативного тиску в системі дорівнює рівню рідини, що залита в банці
Мо 2, і відповідає висоті водного стовпчика в банці Мо 2. Для запобігання надмірного випаровування та надмірного шуму, слід встановити мінімальний рівень розрідження при якому підтримується безперервне булькотіння. В тому випадку, коли зникає необхідність використовувати активний режим, система легко переводиться в пасивний режим шляхом перемикання запірного крана, який перекриває джерело вакууму і переводить систему в пасивний режим.
Встановлення дренажної системи в пасивному режимі функціонування здійснюється шляхом заповнення резервуара Мо 1 стерильним розчином в об'ємі 120-130 мл. Потім вентиль запірного крана повертають в положення, при якому блокують доступ повітря в резервуар для накопичення ексудату Мо 3, а резервуар Мо 2 стає відкритим для виходу повітря з нього через роз'єм для підключення зовнішнього джерела негативного тиску. Резервуар Мо 1 піднімають щоб повністю перекачати рідину в резервуар Мо 2, далі вентиль запірного крана повертають в положення, при якому контур системи стає відкритим на пацієнта і закритим до зовнішнього середовища. Резервуар Мо 1 закріплюють до корпусу ліжка пацієнта на 20-30 см нижче верхнього рівня рідини банки Мо 2. В пасивному режимі дренажна система спроможна створити негативний тиск в діапазоні від - 5 см.вд.ст. до - 50 см.вд.ст., а резервний об'єм дренування становить 120 мл.
Завдяки новим конструктивним рішенням дренажна система створює вищий рівень
Зо негативного тиску, зменшує ймовірність затримки вільної рідини в грудній порожнині, збільшує ступінь розрідження та підвищує резервний об'єм дренування в пасивному режимі, легка у встановлені та обслуговуванні, дає можливість підключення апарату для автогемотрансфузії (се вамег), забезпечує відмінний візуальний контроль за рівнем ексудації та ступенем розрідження в середині дренажної системи, легко переключається з пасивного режиму в активний і навпаки.
Джерела інформації: 1. "Атлал хірургічних операцій і маніпуляцій" / Ковальчук Л.Я., Поліщук В.М., Цимбалюк В.1.,
Грицишин Н.В.// 1997. - б. 377-378. 2. "Спезі агаіпаде зувзієт іп ивзе" / Спагаіатроз 7івів, Каїегіпа Тзіщодіаппі, Ссеогде І агагіаїів, зЗоїйа І атракі // Аппаї5 ої Тгапвіайопа! Медісіпе Апп Тгапзі Мей 2015;3(3):43. 3. "Спезі Огаіпаде бувієтв". Доступно в інтернет ресурсі: порі /Лимуму еі1еПех.сот/еп/иза/иса/сневі агаіпаде 5убзіетв5.рпр. 4. "Пптгее-5ієр тападетенпі ої рпеитоїпогах: те ог а ге-ПіпК оп іпійа! тападетепі" / Нітоуишкі
Капеда, Таканпйюо МаКапо, Монеї Тапідисні // Іпіегасіїме Сагаіомазсшиіаг апа ТНногасіс Зигдегу 16 (2013) 186-192. 5. "Мападетепі ої АМмеоїаг Аїг І еак5 Айег Ри!топагу Незесіїоп" / Бипії зіпанаї, МО, Місюг А.
Ееїттагіз, МО, СНапез В. Віідаез, МО // Аппаі5 Тогасіс Зигдегу 2010:89:1327-35).

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Активно-пасивна дренажна система для кардіоторакальної хірургії, яка складається з трьох резервуарів послідовно об'єднаних за допомогою ПВХ трубок, яка відрізняється тим, що всі резервуари конструкції розташовуються окремо один від одного.
2. Дренажна система за п. 1, яка відрізняється тим, що наявний вмонтований запірний кран з роз'ємом для підключення зовнішнього джерела негативного тиску.
3. Дренажна система за п. 1, яка відрізняється тим, що в резервуарі для накопичення ексудату передбачено наявність роз'єму для забору крові для автогемотрансфузії.
пакуютм 4 - а я ТЕНи 2 ! Є, підп п 195
UAU201807228U 2018-06-26 2018-06-26 Активно-пасивна дренажна система для каріоторакальної хірургії UA131239U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807228U UA131239U (uk) 2018-06-26 2018-06-26 Активно-пасивна дренажна система для каріоторакальної хірургії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807228U UA131239U (uk) 2018-06-26 2018-06-26 Активно-пасивна дренажна система для каріоторакальної хірургії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA131239U true UA131239U (uk) 2019-01-10

Family

ID=65577454

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201807228U UA131239U (uk) 2018-06-26 2018-06-26 Активно-пасивна дренажна система для каріоторакальної хірургії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA131239U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5154712A (en) Fluid recovery system
US5141504A (en) Fluid recovery system with stopcock suction control
BR112020022285A2 (pt) dispositivos, sistemas e métodos para coleta de fluido
WO2007024230A1 (en) Chest tube drainage system
EP2819718A1 (en) Drainage system
EP0371009A2 (en) Drainage device for use with suction or gravity flow
WO2014134219A1 (en) Drainage system for wounds
US3946735A (en) Medical drainage device
US4261362A (en) Underwater drainage apparatus with reduced dead air space
US4425125A (en) Two-chamber underwater drainage apparatus with oneway outflow valve
UA131239U (uk) Активно-пасивна дренажна система для каріоторакальної хірургії
US4324244A (en) Two-chamber underwater drainage apparatus with oneway outflow valve and dual hangar retainers
WO2010026458A1 (en) Chest drain
JP2017520312A (ja) 血液を吸引及び移送する装置
US20210093754A1 (en) Mediastinal drainage system
KR860001966B1 (ko) 배수장치
CN110694123A (zh) 一种妇产科用手术护理负压吸引装置
CN101780305A (zh) 医用循环负压引流装置
CN209347729U (zh) 一种便于观察控压的伤口持续负压引流装置
CN207286374U (zh) 一种带报警功能的胸腔闭式引流装置
CN201791233U (zh) 医用循环负压引流装置
JP6982850B2 (ja) 排液処理システム
RU2731909C1 (ru) Устройство для сбора крови во время операции
CN211157620U (zh) 一种胸腔闭式引流瓶
CN218685433U (zh) 胸腔闭式引流瓶