UA127941U - Спосіб здобуття високооктанового автомобільного палива - Google Patents

Спосіб здобуття високооктанового автомобільного палива Download PDF

Info

Publication number
UA127941U
UA127941U UAU201803029U UAU201803029U UA127941U UA 127941 U UA127941 U UA 127941U UA U201803029 U UAU201803029 U UA U201803029U UA U201803029 U UAU201803029 U UA U201803029U UA 127941 U UA127941 U UA 127941U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
gasoline
air
octane
temperature
oxidation
Prior art date
Application number
UAU201803029U
Other languages
English (en)
Inventor
Вадим Вадимович Мілоцький
Сергій Миколайович Шаляпін
Original Assignee
Вадим Вадимович Мілоцький
Сергій Миколайович Шаляпін
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вадим Вадимович Мілоцький, Сергій Миколайович Шаляпін filed Critical Вадим Вадимович Мілоцький
Priority to UAU201803029U priority Critical patent/UA127941U/uk
Publication of UA127941U publication Critical patent/UA127941U/uk

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

Спосіб здобуття високооктанового автомобільного палива шляхом введення кисневмісних модифікуючих присадок. Як ініціатор окиснення прямогінного бензину або бензину А-76 повітрям використовують етиловий ефір оцтової кислоти, який вводять в кількості 2-7 об. %, а отриману суміш прямогінного бензину з повітрям у співвідношенні 9:1 піддають дії імпульсної кавітації та ультрафіолетового випромінювання в діапазоні хвиль 250-450 нм і процес здійснюють при температурі 40-20 °C протягом 15 хв.

Description

Корисна модель належить до виробництва моторних палив, а саме до технології здобуття високооктанових автомобільних палив, і може бути використано як на технологічних лініях по здобуттю автомобільних палив, так і на окремих стандартних установках.
Необхідність скорочення шкідливих викидів в атмосферу з відпрацьованими газами автомобільного транспорту веде до посилювання екологічних вимог до моторних палив. В першу чергу це стосується обмеження використання свинцевмісних присадок. Можливі інші обмеження - заміни їх менш токсичними октанопідвищуючими, наприклад кисневмісними добавками, розробка октанопідвищуючих технологій, модифікації палив.
Для здобуття високооктанового палива використовуються різні технології обробки бензину і добавки до бензинів. Зокрема, відомо, що для здобуття високооктанового палива до складу його вводять багатокомпонентні добавки, що містять етиловий спирт (ВО Мо 112246526, 2003).
Одним з істотних недоліків октанопідвищуючих технологій здобуття палив з використанням етилового спирту є його мала фазова стабільність у присутності води, що призводить до порушення гомогенності фаз при пониженні температури. Розділення композиції на бензиновий і водно-спиртовий шари утрудняє роботу двигунів внутрішнього згорання.
Для поліпшення властивостей і збільшення ресурсів до складу прямогінних бензинів, у все зростаючих кількостях, вводять кисневмісні з'єднання (присадки) - метиловий і вторинний бутиловий спирти, метилтретбутиловий і метилтретичноаміловий спирти (див.Химия нефти и газа/ под ред. В.А. Проскурякова, А.Е. Драбкина - 2 изд. перераб. - Л.: Химия, 1989. - 424 с.).
Найближчим аналогом, по результату, що досягається, є спосіб підвищення октанового числа прямогінних бензинів шляхом імпульсної високотемпературної дії на суміш бензину і водного розчину спирту ступінчастої кавітації (див. пат. ВО Мо 2186825, 2002).
Не дивлячись на те, що спосіб значно знижує капіталовкладення в устаткування, в порівнянні з реформингом прямогінних бензинів і енерговитрати на виробництво бензинів, його реалізація вимагає унікального устаткування, що забезпечує значні швидкості подачі пального і як наслідок вживання високого (20-60 атм.) тиску в системі.
В основу корисної моделі поставлена задача спростити спосіб підвищення октанового числа прямогінних бензинів, знизити температуру і тиск протікання процесу для зменшення його енергоємності.
Зо Поставлена задача вирішується тим, що в способі підвищення октанового числа прямогінних бензинів або бензину А-76 за рахунок утворення кисневмісних складових, згідно з корисною моделлю, вихідна сировина з додаванням 2-7 об. 95 етилового ефіру оцтової кислоти насичується повітрям у співвідношенні 9:1 і піддається впливу ультрафіолетового випромінювання в діапазоні хвиль 250-450 нм і процес здійснюють при температурі 407-207 протягом 15 хв.
В цих умовах, з застосуванням надлишку вуглеводню і малого часу перебування продуктів в реакційній зоні, вдається направити процес в необхідну сторону.
Зниження температури окислення збільшує вихід кисневмісних сполук
Процес утворення кисневмісних сполук реалізується за рахунок протікання реакцій окислювання вуглеводнів(алканів). Етиловий ефір оцтової кислоти сумісно з киснем повітря виконують функцію ініціювача окислення, утворюючи при взаємодії з вуглеводнем вільні радикали, котрі, в свою чергу, реагують з алканами, сприяючи продвиненню ланцюгового окислення. В ході цієї реакції утворюються перекисні сполуки, які і викликають збільшення октанового числа бензину.
При вивченні реакції окислення нижчих гомологів парафінового ряду С1-С4 встановлено, що кінцеві метильні групи парафінових вуглеводнів окислюються значно гірше за метиленові, що призводить до збільшення довжини вуглеводневого ланцюга алканів і, як наслідок, зменшення кількості летких вуглеводнів, що не здатні конденсуватися без тиску і втрачаються за рахунок випарювання (до 5 9б).
Поряд з основною реакцією продовження ланцюга при рідкофазному окисленні, протікає реакція ізомеризації пероксидних радикал-іонів з розривом С-С зв'язків і розгалуження ланцюгів, що також призводить до підвищення октанового числа бензину.
Технічний результат - збільшення октанового числа бензину на 20-37 пунктів при одночасному скороченні газоутворення до 0,5 95.
Перевагою цього способу є можливість здійснювати процес при низьких температурах (407- 20 "С), тобто, процес має радикальний характер.
У способі, що заявляється, для опромінення використовують повітряно- ефіро-бензинову суміш у співвідношенні 1:19, яку отримують шляхом кавітації повітря, за допомогою сопла
Лаваля. 60 Суть корисної моделі пояснюється наступними прикладами.
Приклад 1. Прямогінний бензин з додатком 7 об. 96 етилового ефіру оцтової кислоти із ємності Е-1 насосом Е-2 прокачується крізь аераційний прилад Е-3, де, за рахунок кавітації крізь сопло, насичується бульбочками повітря і далі піддається впливу ультрафіолетового випромінювання і температури, що утворюється за рахунок джерел випромінювання різної потужності в фотохімічних реакторах Е-4(40 "С) та Е-5(20 "С). Остаточне охолоджування рідкої фази високооктанового бензину здійснюється циклічно в холодильнику Е-б, яка потім збирається в ємкості - накопичувачі Е-7.
Приклад 2. Бензин А-76 з додатком 2 об. 95 етилового ефіру оцтової кислоти із ємності Е-1 насосом Е-2 прокачується крізь аераційний прилад Е-3, де, за рахунок кавітації крізь сопло, насичується бульбочками повітря і далі піддається впливу ультрафіолетового випромінювання і температури, що утворюється за рахунок джерел випромінювання, різної потужності в фотохімічних реакторах Е-4(40 С) та БЕ-5(20 С). Остаточне охолоджування рідкої фази високооктанового бензину здійснюється циклічно в холодильнику Е-б, яка потім збирається в ємкості - накопичувачі Е-7.
Технологічна схема забезпечена необхідними приладами контролю: вимірювач витрати (1- 2), вимірювач температури (1-3), вимірювачі рівня (1-5-1-7).
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА ФОТОЛІЗУ НИЗЬКООКТАНОВИХ БЕНЗИНІВ
Е-1 - Емність-накопичувач вихідної сировини
Е-2 - Агрегат електронасосний
Е-3 - Аероційний прилад
Б-4, Е-5 - фотохімічні реактори
Е-6 - Повітряний охолоджувач
Е-7 - Емність-накопичувач готового продукту 1-2 - Вимірювач витрати 1-3 - Вимірювач температури 1-5-1-7 - Вимірювач рівня
Як сировину застосовують прямогінну бензинову фракцію, що википає при 467-188 С з щільністю 711,0 кг/мУ, октановим числом по моторному методу - 58,5, або бензин А-76 з щільністю 725,6 кг/м3, октановим числом по моторному методу - 74,5.
Зо Досліди по опроміненню бензино-ефірної суміші проводять при атмосферному тиску на установці циклічного типу з регульованою швидкістю подачі сировини.
У бензино-ефірну суміш вводять повітря в кількості 10 об. 95. Це дозволяє прискорити процес окислювального фотолізу, збільшити октанове число і понизити газоутворення.
Результати дослідження вихідної сировини і обробленого, згідно з заявлюваного способу прямогінного бензину та бензину А-76, наведені в таблиці 1, з якої видно, що проведення способу згідно з корисною моделлю дозволяє підвищити октанове число бензинів до 95 пунктів, що відповідає бензину марки АЙ-95 і понизити газовиділення до 0,5 95.
З наведеного можна зробити висновок, що обробку бензинів способом, що заявляється, ведуть при низьких температурах і атмосферному тиску, тобто в більш м'яких, у порівнянні з прототипом, умовах, забезпечуючи при цьому значний ступінь перетворення сировини, яка переробляється з одержанням високооктанового бензину, як і при використанні класичного способу каталітичного риформінгу.
До переваг способу, що заявляється, належить те, що на відміну від прототипу, при його здійснені не використовують будь-які каталізатори і не потрібні великі енерговитрати та складне апаратурне оформлення.
Таблиця 1
Порівняльні показники прямогінного бензину та бензину А-76 до і після обробки згідно заявляемого способу
Прямогінний бензин Бензин марки А-76
Найменування показника . - Після . - Після
Вихідний Вихідний обробки обробки 1. Щільність при 20 "С, кг/м? 725,6 2. Детонаційна стійкість: октанове число
Детонац 58,5 95,0 74,5 95,2 визначуване по моторному методу 3. Температура початку перегонки, "С 4. Тип групи: н"'ньилЬннннннншш - леткі парафіни С1.Са - нормальні парафіни Се-Сі: - ізопарафіни с, . 10,8 15,0 13,7 18,6 - циклічні вуглеводні з них: бензолу З 0 0 8 26 0 в - нафтенові вуглеводні 182 | 92 | 195 | 96 - кисневмісні вуглеводні 00 | 208 | 00 | 204
Разом

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб здобуття високооктанового автомобільного палива шляхом введення кисневмісних модифікуючих присадок, який відрізняється тим, що як ініціатор окиснення прямогінного бензину або бензину А-76 повітрям використовують етиловий ефір оцтової кислоти, який вводять в кількості 2-7 06.95, а отриману суміш прямогінного бензину з повітрям у співвідношенні 9:1 піддають дії імпульсної кавітації та ультрафіолетового випромінювання в діапазоні хвиль 250-450 нм і процес здійснюють при температурі 40-20 "С протягом 15 хв.
    ЗЖВОВНВ я СКМ пен нееен жк х Н ЩО ї КЯ чан с ще : ! ще ж Ж як ї : у неї ; Чек ! як ЩЕ : ка т та ЩЕ якЖ -й ща ет дескх, ху Я бхжуниї їх се : ! і ї ЕЕ і ї ! Е ї т й вх ї ШИ ен Ко зако й кож Хащ фр Коли НН ої Бора пи В ї БЕ ТЯ еко, денну г : о ин НИ не нн ав он НИ УНН вена сер ще Й «АК, Я й в Хе мох СЕМ
UAU201803029U 2018-03-26 2018-03-26 Спосіб здобуття високооктанового автомобільного палива UA127941U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201803029U UA127941U (uk) 2018-03-26 2018-03-26 Спосіб здобуття високооктанового автомобільного палива

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201803029U UA127941U (uk) 2018-03-26 2018-03-26 Спосіб здобуття високооктанового автомобільного палива

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA127941U true UA127941U (uk) 2018-08-27

Family

ID=63240254

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201803029U UA127941U (uk) 2018-03-26 2018-03-26 Спосіб здобуття високооктанового автомобільного палива

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA127941U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2264427A (en) Liquid process for manufacture of motor fuel
Mangesh et al. Prospects of pyrolysis oil from plastic waste as fuel for diesel engines: A review
US10933397B2 (en) System and method for cleaning hyrocarbon contaminated water
CN103642541B (zh) 一种环保汽油添加剂及其制备方法
JP4227417B2 (ja) 燃料の処理方法
CN104830381B (zh) 一种cfmv车用清洁燃料及制备方法
CN1958745A (zh) 一种环保柴油及其制备方法
UA127941U (uk) Спосіб здобуття високооктанового автомобільного палива
CN102643686B (zh) 复合型环保燃料油剂及其制备方法
CN117085734A (zh) 一种加氢裂化催化剂以及应用及裂化方法
CN104498114A (zh) 一种车用醚类掺烧燃料及其制备方法和应用
CA2809701C (en) Production of high-cetane diesel product
CN1227866A (zh) 高清洁汽油添加剂及其制备方法和应用
DE1211029B (de) Verfahren zur katalytischen Oxydation von mit Sauerstoff vermischten Abgasen aus Verbrennungskraftmaschinen
US2574449A (en) Process of catalytic desulfurization of naphthenic petroleum hydrocarbons followed by catalytic cracking
RU2249609C1 (ru) Способ конверсии углеводородсодержащих газов
Massenova et al. CATALYTIC HYDRODEAROMATIZATION OF MOTOR FUELS AS A METHOD OF PRODUCING ECO-FRIENDLY FUELS
KR20030012189A (ko) 폐합성수지를 원료로 하는 촉매 하행식 크래킹반응기 및 이를 이용한 휘발유·경유의 제조방법
Mukhtor et al. ANALYSIS OF MODERN TECHNOLOGIES OF METHYL TERTIARY BUTYL ETHER PRODUCTION
RU2628508C1 (ru) Способ переработки тяжелого вакуумного газойля
RU2639864C2 (ru) Способ холодной переработки нефти
Zaikin et al. New trends in the radiation processing of petroleum
US3642901A (en) Boron trifluoride etherate-amine reaction products
Mirzayev SOME PECULIARITIES OF OBTAINING REACTIONS OF ETHYL-TERT-BUTYL ETHER IN THE PRESENCE OF KU-23 CATALYST
Oprescu et al. CONVERSION OF BIOMASS UNDER HETEROGENEOUS CATALYST INTO LEVULINIC ESTERS