UA127816U - Спосіб лікування фіброміоми матки - Google Patents

Спосіб лікування фіброміоми матки Download PDF

Info

Publication number
UA127816U
UA127816U UAU201801804U UAU201801804U UA127816U UA 127816 U UA127816 U UA 127816U UA U201801804 U UAU201801804 U UA U201801804U UA U201801804 U UAU201801804 U UA U201801804U UA 127816 U UA127816 U UA 127816U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
uterine
therapy
treatment
ozone
cavity
Prior art date
Application number
UAU201801804U
Other languages
English (en)
Inventor
Ірина Олексіївна Тучкіна
Ірина Анатоліївна Гузь
Оксана Володимирівна Піонтковська
Євген В'ячеславович Благовещенський
Сергій Володимирович Покришко
Олександра Олегівна Вовк
Original Assignee
Харківський Національний Медичний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківський Національний Медичний Університет filed Critical Харківський Національний Медичний Університет
Priority to UAU201801804U priority Critical patent/UA127816U/uk
Publication of UA127816U publication Critical patent/UA127816U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування фіброміоми матки включає малоінвазивне втручання та призначення загальнозміцнюючої терапії, препаратів, які сприяють зупинці кровотечі, антианемічних засобів. Додатково жінкам із фіброміомою матки проводять озонотерапію за наступною методикою: обробляють зовнішні статеві органи і піхву дезінфікуючим розчином, шийку матки фіксують щипцями Мюзо, проводять зондування порожнини матки для уточнення її розмірів, у порожнину матки через цервікальний канал проводять двоканальний зонд, за допомогою якого виконують інфузію порожнини матки 0,9 % озонованим фізіологічним розчином в обсязі 200 мл з концентрацією озону 4 мкг/л протягом 1 години, озонотерапію призначають через день, курс лікування 5 сеансів.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме до гінекології, і може бути використана для лікування фіброміоми матки.
Фіброміома матки - доброякісна і гормонально-залежна пухлина. Вона належить до числа найбільш поширених захворювань жіночих статевих органів і діагностується у 10-15 95 жінок, в тому числі у 20-25 95 жінок репродуктивного віку.
Дані літератури і численні дослідження загальних відхилень в організмі хворих з фіброміомою матки дозволяють вважати, що це новоутворення формується в умовах порушення мікроциркуляції, тканинної і клітинної гіпоксії.
Великий інтерес представляють дані про вплив різноманітних лікарських препаратів на функціональну характеристику ендотелію. Одним з таких засобів є озон, який має бактерицидні, імуномоделюючі, дезінтоксикаційні властивості, що дозволяє використовувати озонотерапію в різних галузях медицини.
У механізмах протигіпоксичної дії озону важливу роль відіграє вазодилатація, яка належить, перш за все, до артеріол і посткапілярних венул. Вазодилатаційний ефект озону пов'язаний з ендотеліоцитами так званих ендотеліальних факторів релаксації (ЕФР), до яких належить МО (оксид азоту).
У патогенетичній терапії слід відзначити три напрямки. Це, перш за все, стосується розробки способів зниження рівня локальної гормонемії матки шляхом пригнічення синтезу гормонів в яєчнику до рівнів, при яких зупиняються процеси гіперплазії і гіпертрофії міоцитів. У практиці для цього широко призначають агоністи гонадотропін рилізинг гормону (ГнРГ). Так, прогестини в великих дозах, що зупиняють зростання матки при фіброміомі, широко доступні, є ефективними при впливі на багато ланок патологічних процесів її розвитку і локалізації. Разом з тим відсутні абсолютні докази ефективності застосування прогестерону і естроген-гестагенних препаратів при лікуванні хворих з фіброміомою матки |Савицкий Г.А. Миома матки / Г.А.
Савицкий. - СПб.: Путь, 1994. - 214 сі.
Ще одним напрямком є зниження чутливості тканини пухлини до дії естрогенів шляхом різних комбінацій впливів на тканини пухлини і матки, що впливають на різні механізми патогенезу фіброміоми і, разом з тим, спрямованих на механізм зняття локальної гіперестрогенії |Савицкий Г.А. Миома матки / Г.А. Савицкий. - СПб.: Злби, 2000. - 236 с...
Зо Наприклад, призначення препаратів, що блокують рецептори естрогенів, в поєднанні з "ударними" дозами прогестерону може істотно вплинути на синтез специфічних рецепторів в тканинах пухлини. Але при такому способі лікування фіброміоми можливий розвиток тяжкого гіпоестрогенного стану, який характеризується розвитком вегетосудинних кризів - "приливів".
Хірургічний метод лікування фіброміоми матки залишається провідним у більшої частини хворих. Показаннями до оперативного втручання є: субмукозні фіброміоми, що викликають кровотечу і анемію (після безуспішного консервативного лікування, підслизова фіброміома, перекручування ніжки субсерозного вузла, болю внаслідок стискання нервових стовбурів або закінчення щільними вузлами пухлини, порушення сечовипускання і діяльності кишечнику, переродження фіброміоми, поєднання фіброміоми з іншими пухлинами придатків матки і слизової оболонки матки) |Вихляева Е.М. Миома матки / Е.М. Вихляеєва, Л.Н. Василевская. - М.:
Медицина, 1981. - 159 с). Так, в останні десятиліття частота швидкого зростання пухлини (особливо в період менопаузи), підозра на злоякісне утворення не перевищувала 10-12 95, а показанням для радикального видалення матки у 60-70 95 жінок у віці від 30 до 40 років була фіброміома матки ІГихомиров А.Л. Патогенетическое обоснование ранней диагностики, лечения и профилактики миомь! матки: автореф. дис ... д-ра мед. наук: 14.00.01 / АЛ.
Тихомиров. - М., 1999. - 52 с). Радикальне хірургічне втручання - це завжди дорогий метод, який потребує спеціального обладнання, довготривала операція може не обгрунтовано підвищити ризик можливих ускладнень при лапароскопії. А результатом вказаної лапароскопічної операції є видалення матки разом із фіброматозним вузлом, що призводить до втрати органа і подальшого порушення репродуктивної функції.
Незалежно від вибраної тактики, завжди в основі терапії є призначення загальнозміцнюючого лікування, препаратів, які сприяють зупинці кровотечі, антианемічних засобів (при показаннях).
Відомий також спосіб лікування фіброміоми матки, згідно з яким жінкам із фіброміомою матки виконують малоінвазивне втручання, протягом якого проводять рентген-ендоваскулярну емболізацію маткових артерій, що живлять фіброматозні вузли, та вводять спіраль Чігогідзе, яка має фіксуючий прилад та контроль за доставляючим механізмом, що сприяє зменшенню кількості післяопераційних ускладнень (Пат. Мо 3786, ОА, МПК АбІР 1/18, АбІР 31/00. /
Одеський державний медичний університет, Демидов В.М., Нікішин Л.Ф., Лучков А.І., Гнатенко
В.М., Гнатенко О.В., Дубініна В.Г. - 3. Мо 2004031882, заявл. 15.03.2004, опубл. 15.12.2004.
Спосіб лікування фіброміоми матки).
Цей спосіб лікування фіброміоми матки є найбільш близьким до того, що заявляється, за технічною суттю і результатом, який може бути досягнутим, тому його вибрано за найближчий аналог.
Недоліком даного способу лікування фіброміоми матки є те, що використовується коштовне рентгенологічне обладнання, яке не завжди є доступним для низки гінекологічних відділень та не завжди є відповідна підготовка фахівця-гінеколога.
В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалення малоінвазивного способу лікування фіброміоми матки шляхом застосування озонотерапії.
Задачу, яку поставлено в основу корисної моделі, вирішують тим, що у відомому способі лікування фіброміоми матки шляхом малоіїнвазивного втручання та призначення загальнозміцнюючої терапії, препаратів, які сприяють зупинці кровотечі, антианемічних засобів, згідно з корисною моделлю, додатково жінкам із фіброміомою матки проводять озонотерапію за наступною методикою: обробляють зовнішні статеві органи і піхву дезінфікуючим розчином, шийку матки фіксують щипцями Мюзо, проводять зондування порожнини матки для уточнення її розмірів, у порожнину матки через цервікальний канал проводять двоканальний зонд, за допомогою якого виконують інфузію порожнини матки 0,9 95 озонованим фізіологічним розчином в обсязі 200 мл з концентрацією озону 4 мкг/л протягом 1 години, озонотерапію призначають через день, курс лікування 5 сеансів.
Технічний ефект корисної моделі, а саме вдосконалення малоінвазивного способу лікування фіброміоми матки шляхом застосування озонотерапії, обумовлений синергізмом заходів і засобів, що заявляються. Застосування озонотерапії дозволить зберегти матку та відновити репродуктивну функцію.
Спосіб виконують наступним чином: Жінкам із фіброміомою матки призначають загальнозміцнюючу терапію, препарати, які сприяють зупинці кровотечі, антианемічні засоби.
Додатково проводять озонотерапію за наступною методикою: обробляють зовнішні статеві органи і піхву дезінфікуючим розчином (2 95 розчином йоду), шийку матки фіксують щипцями
Мюзо. Проводять зондування порожнини матки для уточнення її розмірів. У порожнину матки
Зо через цервікальний канал проводять двоканальний зонд, по якому через його просвіт виконують інфузію 0,9 956 озонованим фізіологічним розчином в обсязі 200 мл з концентрацією озону 4 мкг/л протягом 1 години. Озонотерапію призначають через день. Курс лікування становить 5 сеансів.
Ефективність способу доведена клінічними дослідженнями.
Під наглядом знаходилося 72 жінки з фіброміомою матки, які були розподілені на дві групи: основну - 36 жінок, яким призначали озонотерапію, група порівняння - Зб жінок, яким призначали загальноприйняту терапію.
В останні роки в оцінці впливу терапії все більшого значення надають не одному ізольованому показнику або навіть системі, а співвідношенню між вазоконстрикторними і вазодилатуючими субстанціями.
У цьому контексті розглядалося ставлення ендотеліну-1ї (ЕТ-1), як вазоконстриктора, і циклічного 3-5" - гуанозинмонофосфату (цГМФ), як маркера синтезу ендотелієм МО - потужного судинозвужувального агента.
При призначенні жінкам озонотерапії спостерігалася наступна динаміка досліджуваних нейрогуморальних показників (таблиця).
Таблиця
Динаміка показників ендотеліальної функції у жінок зфіброміомою матки під впливом лікування (Мат)
Примітка. " - р«е0,05, 7" р«е0,01 - при порівнянні показників до і після лікування.
Про сприятливу дію озонотерапії на функцію ендотелію свідчать зменшення ендотеліального вазоконстриктора ендотеліну-1 на 37,5 95 (р«е0,05) і підвищення вмісту ЦГМФ на 33,1 95 (р«0,01).
Співвідношення ЕТ-1/цЦГМФ в процесі лікування достовірно знижувалося в групах обстежуваних жінок з фіброміомою матки. Так, серед жінок з фіброміомою матки, які отримували загальноприйняту терапію, це співвідношення склало до лікування (1,90:50,15) і (1,42:0,12) після лікування (р«0,05), а в групі жінок з призначеною озонотерапією - (2,4:20,17) і (1,16--0,20), відповідно (р«е0,01).
Механізм, що лежить в основі зниження вмісту ЕТ-1 при озонотерапії, пов'язаний із залученням МО. Поліпшення ендотелійзалежної вазорелаксації і динаміка рівня ендотеліну-1 передбачає, що блокада АТ1-рецепторів модулює синтез і вивільнення ендотеліну-1.
Підвищення концентрації ціІМФ можливо є наслідком впливу ангіотензину ІЇ на АТ 2- рецептори і стимуляції утворення МО, припускаючи, що при застосуванні специфічних антагоністів АТІ-рецепторів, локально утворений ангіотензин | міг би зв'язуватися з неблокованими АТ2 -рецепторами і потім стимулювати синтез МО. Крім цього поліпшення ендотеліальної функції на тлі озонотерапії сприяє зниженню формування циклооксигензалежних ендотеліальних констрикторних факторів і блокаді продукції вільних радикалів кисню.
Таким чином, в патогенезі фіброміоми матки особливе місце займає ендотеліальна дисфункція. Основна роль ендотелію як нейроендокринного органу пов'язана із забезпеченням дилатації судинного русла, що відповідає потребам периферичної мускулатури і внутрішніх органів в адекватному навантаженні кровообігу. Основні причини розвитку ендотеліальної дисфункції при фіброміомі матки різноманітні і пов'язані головним чином з довгостроково існуючим гемодинамічним перевантаженням артерій, що проявляється спотворенням дилятуючої реакції ендотелію на звичайні стимули, порушенням утворення або блокадою дії систем ЕФР-МО.
Клінічна ефективність озонотерапії при фіброміомі матки складає 72,2 95. Озонотерапія впливає на патогенетичні аспекти локальної ендотеліальної дисфункції та сприяє нормалізації згортаючої та протизгортаючої функції з 5 доби, виявлено зменшення больового синдрому на 32,0 9о, встановлення менструального циклу на 21,4 95, зменшення розмірів міоматозних вузлів на 8,895. Використання цього способу сприяє зупинці кровотечі, нормалізації біохімічних показників і не супроводжується побічними реакціями й ускладненнями. Заявлений спосіб
Зо корисний для практичної медицини та може бути рекомендований для поширеного використання в гінекологічній практиці.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб лікування фіброміоми матки, що включає малоіїнвазивне втручання та призначення загальнозміцнюючої терапії, препаратів, які сприяють зупинці кровотечі, антианемічних засобів, який відрізняється тим, що додатково жінкам із фіброміомою матки проводять озонотерапію за наступною методикою: обробляють зовнішні статеві органи і піхву дезінфікуючим розчином, шийку матки фіксують щипцями Мюзо, проводять зондування порожнини матки для уточнення її розмірів, у порожнину матки через цервікальний канал проводять двоканальний зонд, за допомогою якого виконують інфузію порожнини матки 0,9 95 озонованим фізіологічним розчином в обсязі 200 мл з концентрацією озону 4 мкг/л протягом 1 години, озонотерапію призначають через день, курс лікування 5 сеансів.
    00 КомпютернаверсткаГ.
    Паяльніково (00000000 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул.
    М.
    Грушевського, 12/2, м.
    Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут промислової власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU201801804U 2018-02-22 2018-02-22 Спосіб лікування фіброміоми матки UA127816U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801804U UA127816U (uk) 2018-02-22 2018-02-22 Спосіб лікування фіброміоми матки

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801804U UA127816U (uk) 2018-02-22 2018-02-22 Спосіб лікування фіброміоми матки

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA127816U true UA127816U (uk) 2018-08-27

Family

ID=63240409

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201801804U UA127816U (uk) 2018-02-22 2018-02-22 Спосіб лікування фіброміоми матки

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA127816U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2012282061B2 (en) Treatment of excessive menstrual bleeding associated with uterine fibroids
Kamarova et al. MODERN ASPECTS OF REHABILITATION OF WOMEN WITH POSTNATAL PERINEAL INJURIES
De Lee et al. The Year Book of Obstetrics and Gynecology...
UA127816U (uk) Спосіб лікування фіброміоми матки
RU2364411C1 (ru) Средство и способ профилактики рецидива кист яичников
Alimdjanovna Endometriosis: Relevance, clinic and treatment
Van Wagenen et al. Functional intrasplenic ovarian transplants in monkeys
RU2366433C1 (ru) Способ профилактики осложнений при абдоминальном родоразрешении
RU2541089C1 (ru) Способ комплексного лечения наружного генитального эндометриоза
Miller Preoperative use of testosterone propionate as an aid to surgical treatment of endometriosis
Olejniczak et al. The management of vaginal bleeding in advanced cervical cancer
RU2816983C1 (ru) Способ лечения эндометриоза в эксперименте у крыс
RU2804731C1 (ru) Общесистемный способ профилактики гнойно-воспалительных осложнений радикальной гистерэктомии у больных раком тела матки
CN107213453A (zh) 一种流产药物
GS Wang et al. Vaginal myomectomy is superior to abdominal myomectomy in treatment effect and postoperative recovery
RU2713797C1 (ru) Способ неинвазивного лазерно-индуцированного лечения атрофии эндометрия
Asimakopulos Traumatic Intrauterine Adhesions:(The Fritsch-Asherman Syndrome)
RU2160109C1 (ru) Способ лечения эндокринного бесплодия
Choudhary et al. Role of Sthanik Chikitsa in Stree Roga
RU2268034C1 (ru) Способ профилактики послеродовой субинволюции матки у коров
RU2017507C1 (ru) Способ профилактики инфекционно-септических осложнений после кесарева сечения
Wood et al. New strategies for endoscopic myomectomy
Lash Vaginal hysterectomy: technique for removal of abnormally large uteri without entering the cavities
UA132967U (uk) Спосіб оперативного лікування розриву кісти яєчника у жінок репродуктивного віку
RU2452481C1 (ru) Способ лечения больных с привычным невынашиванием беременности в первом триместре