UA126967U - Спосіб лікування гнійних ран у собак - Google Patents

Спосіб лікування гнійних ран у собак Download PDF

Info

Publication number
UA126967U
UA126967U UAU201801447U UAU201801447U UA126967U UA 126967 U UA126967 U UA 126967U UA U201801447 U UAU201801447 U UA U201801447U UA U201801447 U UAU201801447 U UA U201801447U UA 126967 U UA126967 U UA 126967U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wounds
treatment
dogs
purulent
wound
Prior art date
Application number
UAU201801447U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Григорович Ільніцький
Альона Олександрівна Гєрдєва
Original Assignee
Білоцерківський Національний Аграрний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Білоцерківський Національний Аграрний Університет filed Critical Білоцерківський Національний Аграрний Університет
Priority to UAU201801447U priority Critical patent/UA126967U/uk
Publication of UA126967U publication Critical patent/UA126967U/uk

Links

Landscapes

  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)

Abstract

Спосіб лікування собак з гнійними ранами включає проведення первинної хірургічної обробки ран, промивання їх розчинами 3 %-ного перекису водню й хлоргексидину, а також накладанні провізорних швів. Перорально згодовують янтарну кислоту один раз на добу та через пасивний дренаж вводять мазь "Левомеколь".

Description

Корисна модель належить до галузі ветеринарної медицини, зокрема до ветеринарної хірургії, і може бути використана при лікуванні собак із гнійними ранами.
Основою успішного лікування гнійних ран є обов'язкова традиційна методика, яка включає ревізію та хірургічну обробку ран (Тамм Т.И. Местное лечение аназробной инфекции мягких тканей / Т.И. Тамм // Клінічна хірургія. - 1996. - Ме 5. - С. 5-7), промивання порожнини рани антисептичними розчинами та дренування (Ханєєв В.В. Гемостаз та його корекція при хірургічній інфекції у собак: автореф. дис. на здобуття наук, ступеня канд. вет. наук: спец. 16.00.05 "Ветеринарна хірургія" / В.В. Ханєєв - Біла Церква, 2004. - 23 с.). Проте, здебільшого загальним для них недоліком є односторонність лікувальної дії.
Розповсюдженим у практиці ветеринарної хірургії є використання антибіотиків, як засобів антимікробної терапії. Але недоліком таких препаратів є неконтрольоване масове їх використання, через що з'являються штами мікроорганізмів, які стійкі до їхньої дії. Тому антибіотикотерапія часто не дає бажаного лікарського ефекту (Вечеркин А.С. Применение амоксиклава и развитиє резистентньїх штаммов бактерий / А.С. Вечеркин // Ветеринария. - 2004. - Мо 7. - С. 16-17).
Для лікування гнійних ран у собак обгрунтоване використання мазі "Метилурацил з мірамістином" (Дарниця) з додаванням в неї 1 95 гіалуронової кислоти і 195 ВПК-108 (трифузолу). Динаміка біохімічних показників свідчила, що таке поєднання препаратів сприятливо впливає на перебіг репаративних процесів та відновлення обмінних процесів в організмі (Іздепський В.Й. Вплив гіалуронової кислоти й трифузолу на біохімічні показники крові собак при рановому процесі // В.Й. Іздепський, Г.В. Слюсар / Науковий вісник ЛНАУ - Луганск, 2011. - Мо 31. - С. 63-67). Але недоліком в даному способі є використання багатьох компонентів, що робить лікування трудомістким, а також такий спосіб потребує значних фінансових затрат.
В практиці ветеринарної хірургії частим є застосування гіпертонічних розчинів. В основному це гіпертонічний 10 95-й розчин хлориду натрію, який використовують у першу фазу ранового процесу, але його недоліком є нетривала дія (до трьох годин), яка призводить до частого його використання, що робить лікування ран трудомістким (Хомин Н.М. Лікування випадкових інфікованих ран у собак / Н.М. Хомин // Ветеринарна медицина України. - 2000. - Мо 2. - С. 46.).
У літературі відомі способи лікування гнійних ран із застосуванням 0,9 95-го розчину натрію
Зо хлориду обробленого електромагнітним полем міліметрового діапазону (Гьінку С.П. Лечение ран у животньїх с применением растворов, обработанньїх знергией злектромагнитньїх полей миллиметрового диапазона наноуровневой интенсивности: дис. на здобуття наук, ступеня канд. вет. наук: 16.00.05 "Ветеринарна хірургія" / С.П. Гьінку. - Казань, 2007. - 181 с.), а також місцеве та внутрішньовенне використання озонованого 0,87 95-го розчину натрію хлориду (Підборська
Р.В. Застосування озонотерапії у собак із гнійними ранами: автореф. дис. на здобуття наук, ступеня канд. вет. наук: спец. 16.00.05 "Ветеринарна хірургія" / Р.В. Підборська - Біла Церква, 2011. - 18 с.). Недоліками таких способів є те, що не кожна установа, де проводиться лікування тварин забезпечена апаратурою для оброблення розчинів енергією електромагнітних полей та озоном. Це робить такі методи маловживаними у практиці ветеринарних лікарів.
До інновацій у сфері ветеринарної хірургії відноситься застосування колоїдів мікроелементів
Ад, Си та п у нанокластерній формі, які стимулюють загоєння ран у тварин у результаті зменшення катаболізму сполучної тканини, інтенсифікації фагоцитозу та збільшення вмісту лізоциму (Петренко О.Ф. Елементи нанотехнології при лікування тварин із ранами / О.Ф.
Петренко, В.Б. Борисевич, А.О. Жук // Ветеринарна медицина України. - 2012. - Ме 2 (192). - С. 26-28). Недоліком такого способу є ціна суміші колоїдів, визначення точної кількості металів в мг/л необхідної для отримання лікувального ефекту, необхідність суміші колоїдів, отриманого тільки фізичним методом та довготривале лікування ран до 18,6 діб.
Обгрунтоване доцільне застосування ербісолу за гнійних запальних процесів у собак (Гайдюк М.Б. Обгрунтування доцільності застосування ербісолу за гнійних запальних процесів у собак / М.Б. Гайдюк, Н.М. Хомин // Науковий вісник вет. мед. - Вип. 4 (76) - Біла Церква, 2010. -
С. 36-38). Цей препарат має імуномодулюючі, протизапальні, антиоксидантні, мембраностабілізуючі і адаптогенні властивості, крім того, ербісол підвищує здатність клітин і тканин до регенерації і сприяє нормалізації вуглеводного і ліпідного обміну. Але недоліком такого лікування є значна вартість вказаного препарату та довготривалий термін лікування, який складає в середньому 20 діб.
Найбільш близьким аналогом по суті до способу, що запропоновано, є спосіб (Яремчук В.Я.
Цитологічна характеристика загоєння гнійних ран у собак при застосуванні мазі "Левосин" / Я.В.
Яремчук // Вісник БНАУ - Біла Церква, 2005. - Вип. 31. - С. 129-137), який включає проведення первинної обробки ран, промивання їх розчинами З 95-ного перекису водню та 0,02 95-ного фурациліну, накладання зближуючих швів та введення через пасивний дренаж мазі "Левосин" до повного очищення ран.
Недоліком в даному способі лікування є односторонність дії лікарського засобу та відсутність будь-якого впливу на клітинний метаболізм, антиоксидантну систему та організм тварини в цілому.
В основу запропонованої корисної моделі поставлена задача, що полягає у розробці способу лікування гнійних ран у собак шляхом місцевого використання мазі на гідрофільній основі та перорального згодовування янтарної кислоти, що забезпечить очищення рани від гнійного ексудату, зменшення больової реакції, гіперемії, набряку тканин, зниження інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів та рівня ендотоксикозу, зростання показників антиоксидантної системи організму.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі лікування собак з гнійними ранами, що включає проведення первинної хірургічної обробки ран, промивання їх розчинами 3 95-ного перекису водню й хлоргексидину, а також накладання провізорних швів, згідно з корисною моделлю, перорально згодовують янтарну кислоту один раз а добу та через пасивний дренаж вводять мазь "Левомеколь".
Спосіб лікування собак із гнійними ранами полягає в наступному: до ураженої ділянки застосовують місцеве знеболювання, проводять ревізію рани, частково видаляють некротизовані тканини, проводять розтин карманів, ставлять пасивний дренаж для евакуації гною.
Проводять місцеву санацію гнійної рани розчинами З 96 перекису водню й хлоргексидину порівну в кількості 200 мл. Накладають провізорні шви з наступним дренуванням. Через пасивний дренаж вводять мазь "Левомеколь" двічі на добу у дозі 0,5 мл на 1 см- площі ранової поверхні.
Тривалість дренування залежить від швидкості очищення ран від гнійного ексудату.
Перорально тваринам згодовують янтарну кислоту в дозі 0,1 г/кг маси тіла тварини індивідуально протягом 5 діб.
Янтарна кислота має адаптогенну, антигіпоксичну, антиоксидантну, імунностимулюючу, нейротропну дію, нормалізує загальний фізіологічний стан організму, енергетичний обмін,
Зо стимулює клітинне дихання, позитивно впливаючи на засвоєння клітинами кисню, прискорює процеси біосинтезу в умовах патологій.
Застосування запропонованого способу лікування гнійних ран у собак сприяє зниженню інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів та рівня ендотоксикозу, а також зростанню показників антиоксидантної системи організму, що підтверджується лабораторними дослідженнями крові.
Застосування при лікуванні собак із гнійними ранами янтарної кислоти, яка має антиоксидантні та імуностимулюючі властивості, дає можливість не застосувати антимікробні лікарські препарати.
Повне загоєння ранового дефекту відбувається на 8-10 добу лікування.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб лікування собак з гнійними ранами, що включає проведення первинної хірургічної обробки ран, промивання їх розчинами З 95-ного перекису водню й хлоргексидину, а також накладання провізорних швів, який відрізняється тим, що перорально згодовують янтарну кислоту один раз на добу та через пасивний дренаж вводять мазь "Левомеколь".
    0000 Компютернаверстка О.Гергіль 00000000 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул.
    М.
    Грушевського, 12/2, м.
    Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU201801447U 2018-02-14 2018-02-14 Спосіб лікування гнійних ран у собак UA126967U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801447U UA126967U (uk) 2018-02-14 2018-02-14 Спосіб лікування гнійних ран у собак

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801447U UA126967U (uk) 2018-02-14 2018-02-14 Спосіб лікування гнійних ран у собак

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126967U true UA126967U (uk) 2018-07-10

Family

ID=62814288

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201801447U UA126967U (uk) 2018-02-14 2018-02-14 Спосіб лікування гнійних ран у собак

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA126967U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Lodha et al. Role of phenytoin in healing of large abscess cavities
CA3143793C (en) Biofilm disruption
RU2433844C1 (ru) Способ лечения дегенеративно-дистрофических заболеваний опорно-двигательного аппарата и посттравматических болевых синдромов
RU2417765C2 (ru) Способ лечения подкожной гематомы, образовавшейся вследствие укуса животного
Rowling Further experience in the management of chronic osteomyelitis
US6992073B2 (en) Use of N-acetyl-D-glucosamine in the manufacture of a medicament for treating cervical erosion
UA126967U (uk) Спосіб лікування гнійних ран у собак
RU2652354C1 (ru) Способ терапии коров, больных маститом
Eyarefe et al. Honey, an unexplored topical wound dressing agent in Nigerian veterinary practice
RU2512824C2 (ru) Наружное средство для лечения при ранах, загрязненных микрофлорой
RU2280484C1 (ru) Способ лечения спаечного процесса в малом тазу у женщин после гинекологических операций на матке и придатках матки
RU2644255C1 (ru) Ранозаживляющее средство
RU2603720C1 (ru) Способ лечения бактериального вагиноза у небеременных женщин
RU2228763C1 (ru) Способ лечения гнойных ран
RU2391977C2 (ru) Способ лечения острых форм бактериальных вагинитов
RU2246906C2 (ru) Способ лечения воспалительных заболеваний придатков матки
RU2723994C1 (ru) Способ профилактики и лечения стриктур уретры и зарастания урестостомы у кошек
RU2429818C1 (ru) Лечебное средство
RU2564109C1 (ru) Способ лечения хронического эндоцервицита
RU2704980C1 (ru) Способ лечения при пиометре и эндометрите у собак
RU2330643C1 (ru) Способ профилактики и лечения осложнений случайных ран и открытых переломов конечностей
Yarema et al. EXPERIENCE IN THE USE OF MODERN DRESSING EQUIPMENT IN THE TREATMENT OF PATIENTS WITH AN ABSCESSING PILONIDAL CYST, COMPLICATED BY CONCOMITANT DISEASES
RU2403918C1 (ru) Способ лечения в послеоперационном периоде больных, прооперированных по поводу кишечной непроходимости
RU2050849C1 (ru) Средство для лечения гнойных ран
RU2602954C1 (ru) Средство для лечения хронических воспалительных заболеваний уретры и мочевого пузыря