UA126617U - Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі - Google Patents

Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі Download PDF

Info

Publication number
UA126617U
UA126617U UAU201801122U UAU201801122U UA126617U UA 126617 U UA126617 U UA 126617U UA U201801122 U UAU201801122 U UA U201801122U UA U201801122 U UAU201801122 U UA U201801122U UA 126617 U UA126617 U UA 126617U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
vein
obliteration
welding
seamless
probe
Prior art date
Application number
UAU201801122U
Other languages
English (en)
Inventor
Віктор Анатолійович Черняк
Тетяна Трохимівна Хворостяна
Станіслав Володимирович Дорошенко
Марина Всеволодівна Пархоменко
Петро Федорович Музиченко
Олександр Юрійович Гуменчук
Олена Олександрівна Шевченко
Костянтин Костянтинович Карпенко
Original Assignee
Національний Медичний Університет Імені О.О. Богомольця
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Медичний Університет Імені О.О. Богомольця filed Critical Національний Медичний Університет Імені О.О. Богомольця
Priority to UAU201801122U priority Critical patent/UA126617U/uk
Publication of UA126617U publication Critical patent/UA126617U/uk

Links

Landscapes

  • Thermotherapy And Cooling Therapy Devices (AREA)

Abstract

Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі включає введення в просвіт підшкірної вени зонда з поступовою тракцією та поетапним зварюванням ураженої ділянки вени. Виконують хірургічний доступ на рівні колінного суглоба, вводять зонди діаметром та довжиною відповідно розміру ураженої ділянки вени в анти- та ретроградному напрямках, зварювання здійснюють під тумесцентною анестезією розчином Кляйна.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, зокрема до хірургії і може бути використана при лікуванні хворих з недостатнім венозним кровообігом деформованих глибоких вен нижніх кінцівок.
Найчастіше при лікуванні варикозу нижніх кінцівок для припинення кровотоку через уражені вени застосовують примусову облітерацію зазначених вен. Раніше для цього використовували виключно хірургічні методики, які передбачають видалення або облітерацію ураженої частини вени.
В останні роки відомим способом для цієї процедури є застосування лазерного випромінювання, перш за все інфрачервоного діапазону спектра (11). Принцип дії методу полягає в термічному впливі на внутрішню поверхню вен. Поглинання лазерної теплової енергії призводить до локального розігріву та деструкції стінок вен, внаслідок чого відбувається облітерація певних зон вен, при цьому кровообіг частково або повністю усувається.
Класичний діодний лазер для такої лазерної коагуляції (облітерації) має довжину хвилі 0,96 мкм. Випромінювання лазера поглинається безпосередньо кров'ю, яка швидко розігрівається та закипає. З водної фракції крові створюються бульбашки пари, які термічно впливають на стінки судин і таким чином заварюють стінки вен на всю їх товщу. Але температурні режими значно перевищують ті, що потрібні для облітерації судин. Температура вище 100 "С призводить до некрозу всіх шарів операційної рани. Міжнародна назва цієї операції - епаодепіоив Іазег аріайоп (ЕМІА), тобто ендовенозна лазерна абляція (ЕВЛА) або ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) чи облітерація (ЕВЛО).
Для підвищення ефективності методу ЕВЛК для опромінювання в останні роки використовують лазери на ніодимовому кристалі з довжиною хвилі 1,04 мкм. Максимум поглинання енергії такого лазера також пов'язаний з кров'ю. Під впливом світлового імпульсу в крові утворюються бульбашки пари. Тепловий вплив на стінку вени відбувається завдяки контакту стінки з зазначеними бульбашками. Недоліком цього впливу є пошкодження ендотелію і коагуляція білків в шарах вен.
Останнє покоління ніодимових лазерів для ЕВЛК має довжину хвилі 1,47 мкм. При такій довжині хвилі лазерне випромінювання діє безпосередньо на стінку вени, але не на кров, тому така довжина хвилі підходить для найбільш великих венозних стовбурів діаметром понад 10 мм.
З моменту появи методики ЕВЛКЮЕВЛО відзначилася тенденція до збільшення потужності енергії випромінювання. Ранні роботи були виконані з лазерами потужності 10-15 Вт. Після встановлення прямої залежності між обсягом створених бульбашок пари та енергією лазерного випромінювання операцію ЕВЛК/ЕВЛО вважається доцільним проводити з потужністю лазерного випромінювання до 30-40 Вт (21.
Таким чином, ЕВЛК/ЕВЛО є дуже високотехнологічною операцією, яка потребує спеціальної дорогої апаратури, проводиться під постійним ультразвуковим контролем. Крім того існують певні протипоказання до проведення такої лазерної коагуляції, електроди, що застосовуються при ЕВЛК, є досить дорогими. Тому було розроблено метод облітерації судин з використанням випромінювання та коливань в інших спектральних діапазонах.
Відомий метод облітерації вен з використанням генератора електричних коливань типу ЕК-
ЗООМ'1, що розроблений Інститутом електрозварювання ім. Є. 0. Патона ІЗ). З'єднання тканин відбувається без застосування шовного матеріалу з мінімальними пошкодженнями органів на основі дозованого модульованого струму, який автоматично генерується в залежності від імпедансу зварюваних тканин. Зазвичай, при застосуванні такого методу, для облітерації судин частота генератора типу ЕКВ3-300 становить 66 або 440 кГц, потужність коливань плавно регулюється до максимальної, що становить близько 300 Вт. Для високочастотного розсічення живих тканин використовуються генератори з робочою частотою 20-35 кГц.
Відомий спосіб облітерації великої підшкірної вени, який вибраний як найближчий аналог, високочастотним зварюванням (|4|. Спосіб включає перев'язку сафено-феморального співвустя та витоків великої підшкірної вени з наступним введенням зонду в просвіт великої підшкірної вени на всьому її протязі. Облітерацію великої підшкірної вени виконують високочастотним електричним зварюванням за допомогою зонда оригінальної конструкції, що містить в собі електродний пристрій біполярної конфігурації. Облітерація вен відбувається не за рахунок коагуляції, а внаслідок зварювання венозної стінки. Процес зварювання на окремому сегменті вени проходить при температурі 55-65 "С протягом 1-2 секунди, глибина поширення теплового впливу не перевищує 1 мм, що дозволяє мінімізувати термічні ураження оточуючих тканин.
Як джерело високочастотного току в прототипі (4 використаний багатофункціональний апарат для високочастотного електричного зварювання м'яких тканин типу ЕКВЗ-300, розроблений в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Використаний зонд бо оригінальної конструкції, що містить в собі електродний пристрій біполярної конфігурації для подачі високочастотного току на електроди, що розташовані на його кінці. Спосіб був розроблений в процесі експериментів на окремих видалених великих підшкірних венах. Зокрема були вивчені характер та оптимальний параметри впливу високочастотного току на венозну стінку. Клінічна апробація методу виконана на базі кафедри хірургії та судинної хірургії
Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика та на пацієнтах відділення флебології міської клінічної лікарні Мо 8.
При застосування даного способу відбувається надійна облітерація великої підшкірної вени, зниження травматичності хірургічного втручання, зменшення кількості післяопераційних ускладнень та поліпшення косметичного ефекту лікування.
Але недоліками прототипу є поява в просвіті підшкірної вени великої кількості залишків спеченої крові у вигляді нашарувань темного кольору, що спричиняє запалення в місці операції і підвищує ризик тромбоемболічних ускладнень. Зонд вводиться в заповнений кров'ю просвіт вени, шкіра близько прилягає до стінки вен, тому запропонована методика не досидь зручна і є небезпека термічного її пошкодження. Велика операційна рана. Час виконання операції збільшується, значно сповільнюється загоєння рани, погіршується косметичний ефект і подовжується післяопераційний період.
В основу корисної моделі поставлена задача створення способу безшовної облітерації великої підшкірної вени при варикозній її хворобі шляхом зварювання в анти- та ретроградному напрямках зондами відповідного до вени розміру під тумесцентною анестезією розчином
Кляйна.
Спосіб забезпечує оптимізацію ендовенозної облітерації великої підшкірної вени за рахунок більш точного позиціонування зондів в вені, зменшення впливу температури оливи на оточуючі тканини, які при цьому не травмуються, операційна рана невелика і загоюється швидко, показання для цього втручання розширюються, час операції зменшується, що дає позитивний косметичний ефект.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі включає введення в просвіт підшкірної вени зонда з поступовою тракцією та поетапним зварюванням ураженої ділянки вени і, згідно з корисною моделлю, виконують хірургічний доступ на рівні колінного суглобу, вводять зонди діаметром та довжиною
Зо відповідно розміру ураженої ділянки вени в анти- та ретроградному напрямках, зварювання здійснюють під тумесцентною анестезією розчином Кляйна.
Спосіб здійснюють наступним чином.
Виконують хірургічний доступ на рівні колінного суглоба, в просвіт підшкірної вени вводять зонди, діаметром та довжиною відповідно розміру ураженої ділянки вени в анти- та ретроградному напрямках під ультразвуковим контролем, з поступовою тракцією та поетапним зварюванням вени по всій довжині. Зварювання здійснюють під тумесцентною анестезією розчином Кляйна. Спосіб рекомендується при розсипному типу будови поверхневих вен в стадії розвитку варикозної хвороби, при якій недоцільно використання обмеженої кількості розрізів (2-
З стадія чи некомпенсовані форми за Савельєвим).
Конкретний приклад виконання.
Хвора Н., 49 років. Була прийнята обстеженою з діагнозом "Варикозна хвороба підшкірних вен" з вираженим ураженням лівої кінцівки - стадія 2.
Після аналізу даних обстеження і огляду рекомендовано операцію безшовної облітерації великої підшкірної вени методом високочастотного ендовенозного зварювання.
Під місцевою інфільтраційною анестезією розчином Кляйна, на рівні колінного суглоба на передньо-присередній поверхні стегна подовжнім типовим способом (3 см довжиною), виділено м. зарпепа тадпа. Після пересічення між затискачами, в проксимальний для кінцівки просвіт вени введено електрозварювальний гудзиковий зонд. Контроль рівня зонда виконано шляхом пальпації його оливи. Проксимальний кінець зонда приєднано до апарата "Патонмед". Під ультразвуковим контролем спеціальною помпою виконано інсуфляцію розчином Кляйна навколовенозного простору. В режимі апарата "зварювання", тракцією на себе зонда-електрода зі швидкістю 5 мм за секунду виконано абляцію відрізка великої підшкірної вени, що підтвердив ультразвуковий контроль. Після виведення зонда і направлення його в просвіт дистального для кінцівки відрізку вени, електрозварювальний гудзиковий зонд введено на всю довжину гомілки до рівня медіальної кісточки. Контроль рівня зонда, проведення високочастотного електрозварювання, інсуфляція розчином Кляйна, ультразвуковий контроль абляції вени виконано в тій же послідовності, що й для проксимального відрізку. Рану зашито пошарово З3-ма швами. Виконано необхідну еластичну компресію стегна, гомілки, стопи.
Спосіб розроблений в процесі експериментів на відрізках великої підшкірної вени. Були підібрані та проаналізовані оптимальні параметри високочастотного струму, вивчено вплив його на венозну стінку.
Клінічна апробація методу виконана на 5-ти хворих.
Знижена травматичність, простота, ефективність та безпечність, виконанням запропонованої методики створюють можливість для широкого впровадження даної корисної моделі в клінічну практику.
Джерела інформації: 1. Соколов А.Л., Лядов К.В., Стойко Ю.М. Зндовенозная лазерная коагуляция в лечений варикозной болезни. - М.: Медпрактика, 2007. - ІЗВМ 978-5-98803-082-9. 2. Ріоерзіїє ТМ, Моенпйіег Т, Си! 0, Негаєптапп 5. Епдомепоицз ігєаїтепі ої пе дгєаї зарпепоив5 меїіп ивіпд а 1,320 пт Ма:мАс |Іазег сайзев5 Іоуег взіде-еНесів ШТап ивіпд а 940 пт аїіоде Іазег.
Рептаю! 5иго. 2005, Оес.; 31 (12): 1678-83.
З. Патон Б.Є. та ін. Спосіб з'єднання м'яких біологічних тканин і пристрій для його здійснення. Патент Мо 44805 С2 Україна, МПК АбЄ18В 17/00, опубл. 16.09.2002, бюл. Мо 9. 4. Паламарчук В.І., Горбовец В.С., Ходос В.А., Балацький Р.О., Бондаренко Ю.І. Спосіб облітерації великої підшкірної вени. Патент України Мо 100169, МПК Аб1В 17/12, опубл. 10.07.2015 р. бюл. Мо 13.

Claims (1)

  1. - ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі, що включає введення в просвіт підшкірної вени зонда з поступовою тракцією та поетапним зварюванням ураженої ділянки вени, який відрізняється тим, що виконують хірургічний доступ на рівні колінного суглоба, вводять зонди діаметром та довжиною відповідно розміру ураженої ділянки вени в анти- та ретроградному напрямках, зварювання здійснюють під тумесцентною анестезією розчином Кляйна.
    Зо
UAU201801122U 2018-02-06 2018-02-06 Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі UA126617U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801122U UA126617U (uk) 2018-02-06 2018-02-06 Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801122U UA126617U (uk) 2018-02-06 2018-02-06 Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126617U true UA126617U (uk) 2018-06-25

Family

ID=62781723

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201801122U UA126617U (uk) 2018-02-06 2018-02-06 Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA126617U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN108366828B (zh) 用于人体粘膜组织的美容治疗的装置和方法
JP3245426B2 (ja) 皮膚科学上の被検物を処置するためのアレキサンドライトレーザシステム
US5897549A (en) Transformation of unwanted tissue by deep laser heating of water
EP2073739B1 (en) Vein treatment device
JPS61500104A (ja) レ−ザ−治癒方法及び装置
US20080281204A1 (en) System and Method for Treating Hemorrhoids
KR20170058972A (ko) 조직의 열 수술 기화 및 절개를 위한 방법 및 디바이스
US9788897B2 (en) Method and device for underskin radiation treatment of adipose tissue
Obermayer et al. Extracorporeal treatment with high intensity focused ultrasound of an incompetent perforating vein in a patient with active venous ulcers
RU2535454C2 (ru) Способ рассечения биоткани лазерным излучением и устройство для его осуществления
UA126617U (uk) Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі
Song Footprints in laser medicine and surgery: beginnings, present, and future
RU2570291C1 (ru) Способ малоинвазивного лечения венозной недостаточности нижних конечностей
RU2554329C2 (ru) Способ хирургического лечения кисты бейкера
RU2653639C1 (ru) Способ эндовазальной лазерной облитерации несостоятельной большой подкожной вены при посттромбофлебитических изменениях и анатомически сложном строении ее устья
RU2221611C1 (ru) Способ лечения папилломатоза гортани
Fried et al. Therapeutic Applications of Lasers
RU2806873C2 (ru) Способ лазерной облитерации поверхностных извитых вен
RU2212917C2 (ru) Способ облитерации варикозно-расширенных вен
RU2705625C1 (ru) Способ удаления подкожно-жировой ткани в области плеча
RU2210325C1 (ru) Способ облитерации несостоятельных перфорантных вен нижних конечностей
RU2233137C1 (ru) Способ облитерации несостоятельных перфорантных вен нижних конечностей
US7740018B1 (en) Non-invasive laser treatment of large varices
UA120462U (uk) Пристрій для ендовенозної облітерації
Kaplan The CO2 laser as a versatile surgical modality