UA120462U - Пристрій для ендовенозної облітерації - Google Patents

Пристрій для ендовенозної облітерації Download PDF

Info

Publication number
UA120462U
UA120462U UAU201613518U UAU201613518U UA120462U UA 120462 U UA120462 U UA 120462U UA U201613518 U UAU201613518 U UA U201613518U UA U201613518 U UAU201613518 U UA U201613518U UA 120462 U UA120462 U UA 120462U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
obliteration
vein
tool
working part
specialized
Prior art date
Application number
UAU201613518U
Other languages
English (en)
Inventor
Владислав Сергійович Горбовець
Дмитро Дмитрович Кункін
Анатолій Лук'янович Косаковський
Анатолій Васильович Макаров
Микола Юхимович Крестьянов
Анна Сергіївна Любченко
Original Assignee
Національна Медична Академія Післядипломної Освіти Імені П.Л. Шупика
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національна Медична Академія Післядипломної Освіти Імені П.Л. Шупика filed Critical Національна Медична Академія Післядипломної Освіти Імені П.Л. Шупика
Priority to UAU201613518U priority Critical patent/UA120462U/uk
Publication of UA120462U publication Critical patent/UA120462U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Пристрій для ендовенозної облітерації великої підшкірної вени в адаптованому режимі високочастотного електрозварювання складається з джерела живлення та спеціалізованого біполярного інструмента. Додатково пристрій містить датчики електричного струму й напруги, блок автоматичної обробки інформації про зміну опору біологічної тканини та генерації керуючих сигналів для виконавчого органу за умови, коли k(3, та зв'язаний з ним блок звукової сигналізації, яка активізується і сповіщає хірурга про просування робочої частини інструмента на нову ділянку вздовж ушкодженої вени. Спеціалізований біполярний інструмент складається зі змінної або нероз'ємної робочої частини, яка має крізний отвір (або отвори) на полюсах, необхідний для подачі фізіологічного розчину в зону енергетичного впливу.

Description

Корисна модель належить до медицини, зокрема до хірургії, та може бути використана для хірургічного лікування варикозної хвороби (далі - ВХ) вен нижніх кінцівок.
ВХ характеризується специфічною трансформацією підшкірних вен, що призводить до розладу та порушення венозного кровообігу нижніх кінцівок внаслідок розвитку рефлюксу - патологічного кровотоку із глибоких вен в підшкірні. Основними клінічними проявами захворювання є розширення підшкірних вен, набряк та порушення трофіки тканин нижніх кінцівок. В основі хірургічного лікування ВХ є усунення рефлюксу крові в підшкірних венах та венозної гіпертензії шляхом видалення або облітерації уражених підшкірних вен.
У медичну практику впроваджуються малоінвазивні ендовенозні методи облітерації великої підшкірної вени (далі - ВПВ) для ліквідації патологічного кровотоку по її стовбуру: ендовенозна лазерна коагуляція (далі ЕВЛК), радіочастотна абляція (далі - РЧА) та ендовенозна електрокоагуляція (далі - ЕВЕК) або її різновид - високачастотне (далі - ВЧ) електрозварювання біологічних тканин.
Найбільш близьким до корисної моделі, що заявляється, по суті та технічному результату є пристрій для коагуляції (1), який прийнято як найближчий аналог.
Недоліком пристрою за найближчим аналогом є те, що ВЧ електрозварювання біологічних тканин вен здійснюється в ручному режимі, зондом недосконалої конструкції, що обумовлює ризики виникнення помилок оператора та ускладнень, пов'язаних із негативним проявом людського фактору.
Задачею корисної моделі є створення пристрою для ендовенозної облітерації великої підшкірної вени в адаптованому режимі високочастотного електрозварювання та підвищення ефективності лікування варикозної хвороби.
Поставлена задача вирішується тим, що пристрій для ендовенозної облітерації великої підшкірної вени в адаптованому режимі високочастотного електрозварювання, що складається з джерела живлення та спеціалізованого біполярного інструменту, згідно з корисною моделлю, містить датчики електричного струму й напруги, блок автоматичної обробки інформації про зміну опору біологічної тканини та генерації керуючих сигналів для виконавчого органу за умови, коли К»3, та зв'язаний з ним блок звукової сигналізації, яка активізується і сповіщає хірурга про просування робочої частини інструмента на нову ділянку вздовж ушкодженої вени; а
Зо спеціалізований біполярний інструмент складається зі змінної або нероз'ємної робочої частини, яка має крізний отвір (або отвори) на полюсах, необхідний для подачі фізіологічного розчину в зону енергетичного впливу.
Запропонований пристрій пояснюється кресленням.
На кресленні зображена схема конструкції спеціалізованого інструмента: 1 - робоча частина; 2 - гнучкий тубус; З - роз'єм для підключення до генератора та подачі фізрозчину в канал; 4 - електроди; 5 - канал подачі фізрозчину; 6 - провідники змінного струму; 7 - отвір на кінці робочої частини інструмента.
Конструкція інструменту складається із змінної або нероз'ємної робочої частини інструмента (1), що має на полюсах крізний отвір (або отвори) (7), необхідний для подачі рідини в зону енергетичного впливу, до складу якої входять два різнополярні електрично ізольовані електроди (4), закріплені непорушно один з одним; форма останніх, з'єднаних разом має вигляд шару або еліпсоїду з діагоналями, що мають лінійні розміри, які визначаються у оптимальному співвідношенні 1:2 /-15 95, поверхня якого поділена на дві рівнозначні частини площини поверхні або за площею дотику до біологічних тканин.
Пристрій містить змінний або нероз'ємно з'єднаний (в тому числі - електрично) з робочою частиною (1) гнучкий тубус (2), що містить канал подачі фізрозчину (5) та провідники змінного струму (6) для подачі напруги змінної полярності.
Ручка змінна або нероз'ємно з'єднана (в тому числі - електрично) з тубусом (2), що має роз'єм для подачі фізрозчину до каналу та підключення напруги від генератора (апарату) (3); може містити органи регулювання отвором подачі фізрозчину та механізм зчеплення роз'ємних частин.
Пристрій розроблено на підставі експериментів, проведених на великих підшкірних венах, видалених за методом Варсоск. Було вивчено характер та оптимальні параметри впливу ВЧ струму на венозну стінку. Клінічну апробацію методу здійснено на базі кафедри хірургії та судинної хірургії Національної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та відділення флебології Київської міської клінічної лікарні Мо 8.
Дія корисної моделі на прикладі клінічного використання.
Пацієнт С., 60 років, страждає на ВХ нижніх кінцівок протягом 23-х років. При огляді виявлено варикозну трансформацію стовбура та притоків ВПВ на правому стегні та гомілці, а бо також помірний набряк правої стопи та нижньої третини гомілки змішаного характеру. За даними ультразвукового дуплексного ангіосканування діагностовано неспроможність клапанів стовбура ВПВ справа з наявністю значного вертикального рефлюксу до нижньої третини гомілки. Діаметр ВПВ у верхній третині стегна - 9 мм, у середній - 8,2 мм, у нижній - 8,4 мм, у верхній третині гомілки - 8,0 мм, у середній - 7,4 мм, у нижній - 6,2 мм. Також виявлено неспроможні перфорантні вени групи Коккет І та ІІ, рефлюкс по притоках ВПВ стегна та гомілки.
Встановлено діагноз: варикозна хвороба. Неспроможність клапанів великої підшкірної вени справа. С4, Ер, Ав, РІ (І-І). Було виконано операцію - верхню кросектомію, ендовенозне електричне зварювання стовбура великої підшкірної вени.
Під спінальною анестезією з пахового доступу виконано кросектомію. З типового доступу у нижній третині гомілки виділено та перев'язано витоки ВПВ. У вену в антеградному напрямку до рівня сафено-феморального співвустя введено розроблений ендовазальний спеціалізований інструмент з біполярною конфігурацією електродів, більша та менша діагоналі еліптичної проекції робочої частини якого становлять 12 та 7 мм відповідно. Виконано зашивання операційної рани пахового доступу. Генератор налаштовано на адаптований автоматичний режим облітерації ВЧ електрозварюванням. На полюси інструмента подається ВЧ напруга частотою 440 кГц. Під дією напруги в ланцюгу провідного середовища починає протікати струм, величина якого протягом 0,3 секунд зменшується від максимального, прийнятого за 100 95, до граничного значення - 50 950. Останнє пов'язано з утворенням між полюсами інструмента прошарку біологічної тканини з низькою провідністю, струм, що проходить між полюсами інструмента, зумовлює її нагрівання. Відбувається оклюзія та зменшення діаметра стінки вени.
Спостерігається зміна структури судини. Протягом 2 секунд температура підвищується до 70 "С, збільшується опір біологічного матеріалу, внаслідок чого струм, що проходить через нього, повільно спадає від значення - 5095 до гранично допустимого значення - З0 95 при яких коефіцієнт КеЗ (коефіцієнт зміни). Блок обробки даних формує керуючі сигнали і модулює звуковий сигнал, відповідно до зміни положення робочої частини в судині. Згідно з керуючим сигналом та звуковою сигналізацією, виконавчий орган (хірург) переміщує інструмент на нову ділянку, яка знаходиться на відстані, що дорівнює 9/10 довжини більшої діагоналі еліпса проекції робочої частини інструмента. Надалі усі електричні процеси повторюються.
Переміщення робочої частини інструмента відбувається дискретно з кроком до 11 мм та середньою швидкістю 5 мм/с. За таким методом проходять всю довжину вени шляхом поступової екстракції зонда в ретроградному напрямку, з утворенням ручної та пілотної компресії в проекції вени, на якій відбувається запланований ефект тромботичної оклюзії вени, фіброзу стінок і звуження Її діаметра в 2-3 рази.
Виконано зашивання операційної рани в нижній третині гомілки. Виконано мінірлебектомію розширених притоків ВІВ на стегні та пункційну склерооблітерацію перфорантних вен та притоків на гомілці. Виконано еластичну компресію стопи, гомілки та стегна за допомогою еластичного бинта. Тривалість хірургічного втручання - 1 година 40 хвилин. Тривалість етапу виконання доступів до гирла та витоків ВПВ та проведення її ендовенозного електрозварювання - 30 хвилин. Післяопераційний період пройшов без ускладнень. Функція ходи відновлена через 30 хвилин після закінчення операції. Больовий післяопераційний синдром помірний і був купований однократним введенням 8 мг ксефокаму внутрішньовенним шляхом. Пацієнта С. виписано зі стаціонару на наступну добу. Шви знято через 8 діб. До активної трудової діяльності приступив через 7 діб. При контрольному огляді на 2 та 7 добу візуалізація вени відсутня, виявлено помірну інфільтрацію та ущільнення тканин у проекції вени без зміни кольору шкіри та ознак запалення, помірна болісність при пальпації. На 7 добу ознаки інфільтрації відсутні. За даними ультразвукового дуплексного сканування (УЗДС) на 2 та 7 добу
ВПВ опо всій довжині з різко потовщеними стінками, обтурована масами переважно гіперехогенної структури. При кольоровому картуванні ознаки кровотоку не реєструються.
Діаметр ВПВ у верхній третині стегна - 4,7 мм, у середній - 4,3 мм, у нижній - 4,4 мм, у верхній третині гомілки - 4,0 мм, у середній - 3,8 мм, у нижній - 3,0 мм. Через 60 діб за даними УЗДС стовбур великої підшкірної вени на стегні та гомілці має вигляд гомогенної структури від 3,0 до 4,5 мм в діаметрі та з ознаками фіброзу, рефлюкс не визначається.
Оперативні втручання було виконано в 30 пацієнтів. Серед них - 11 чоловіків та 19 жінок у віці від 36 до 60 років. У всіх пацієнтів мали місце клінічні прояви варикозної хвороби, що відповідали класам захворювання С2 - С4 за класифікацією СЕАР. За результатами УЗДС у всіх пацієнтів виявлено значний рефлюкс по сафено-феморальному співвустю та ВПВ на стегні та гомілці. Також виявлено рефлюкс по перфорантних венах гомілок. Усі оперативні втручання було виконано під спінальною та провідниковою анестезією без використання тумесцентної анестезії.
При огляді через дві доби після оперативного втручання у більшості пацієнтів відмічено помірну гіперемію та інфільтрацію в проекції ВПВ на стегні та гомілці, що супроводжувалися незначною болючістю при пальпації. Усіх пацієнтів виписано зі стаціонару на другу добу. При повторному огляді на 7 добу помірні ознаки запалення зберігалися тільки в 6 з них, на 22 добу - відсутні. При проведенні УЗДС на 7 добу стовбур ВПВ був візуалізований у вигляді тяжу гіперехогенної структури, при цьому ознаки кровотоку в ньому у вертикальному положенні не виявлялися. У більшості пацієнтів вздовж ВПВ визначався гомогенний тяж. Неповна облітерація окремих сегментів вени на стегні з поодинокими ознаками кровотоку була визначена тільки в 2 (6,6 95) пацієнтів, що в подальшому потребувало виконання пункційної склерооблітерації.
Ускладнень з боку післяопераційних ран не відмічено. Таким чином, задовільні результати хірургічного лікування було отримано у 27 (93,4 95) пацієнтів.
Отже, запропонований пристрій дозволяє реалізувати можливість одержати раніше невідомий технічний ефект, що полягає в автоматизації процесу виконання операції та скороченні часу її проведення, зниженні ризику виникнення помилок, пов'язаних із негативним проявом людського фактора, у можливості проведення лікування всіх форм і стадій варикозної хвороби, підвищенні стабільності, радикальності та покращення косметичного ефекту від операції, суттєвому зменшенні кількості післяопераційних ускладнень та тривалості перебування пацієнтів на лікарняному ліжку.
Джерела інформації: 1. Патент України на винахід Мо 99043. МПК (2012.01) АбІВ 17/00. Біполярний електропристрій для коагуляції тканин / І.А. Косаківська (Україна). - Заявлено 01.03.2011; Опубл. 10.07.2012 р. Бюл. Мо 13.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пристрій для ендовенозної облітерації великої підшкірної вени в адаптованому режимі високочастотного електрозварювання, що складається з джерела живлення та спеціалізованого біполярного інструмента, який відрізняється тим, що містить датчики електричного струму й Зо напруги, блок автоматичної обробки інформації про зміну опору біологічної тканини та генерації керуючих сигналів для виконавчого органу за умови, коли К23, та зв'язаний з ним блок звукової сигналізації, яка активізується і сповіщає хірурга про просування робочої частини інструмента на нову ділянку вздовж ушкодженої вени; а спеціалізований біполярний інструмент складається зі змінної або нероз'ємної робочої частини, яка має крізний отвір (або отвори) на полюсах, необхідний для подачі фізіологічного розчину в зону енергетичного впливу. ї Я б. й . дю Я си СІ Що і Кй х / й У у . щі ТУ о К Я І що ; хи Пе я ЄЮ М ет ПО в : що сен, яз ЩО - ен ан нн НН 1: ве: м ОО м пк Те, хх ж не піни В ; дея шо х х Я і МНь, ь з Кк | є й " он Ш я І шо й рик дк нооооосоооороооопооооророс вана З ше й с им а
UAU201613518U 2016-12-28 2016-12-28 Пристрій для ендовенозної облітерації UA120462U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201613518U UA120462U (uk) 2016-12-28 2016-12-28 Пристрій для ендовенозної облітерації

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201613518U UA120462U (uk) 2016-12-28 2016-12-28 Пристрій для ендовенозної облітерації

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120462U true UA120462U (uk) 2017-11-10

Family

ID=60258363

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201613518U UA120462U (uk) 2016-12-28 2016-12-28 Пристрій для ендовенозної облітерації

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA120462U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP7551648B2 (ja) 異常組織を治療するための器械、及びシステム、
JP6785301B2 (ja) 医療デバイス及びそれと関連する方法
US20220133401A1 (en) Treatment of the reproductive tract with pulsed electric fields
KR20110027667A (ko) 기관지나무 치료용 시스템, 어셈블리 및 방법
BRPI0811688B1 (pt) sistema para reduzir não invasivamente a placa vascular
RU196638U1 (ru) Устройство для интраоперационной радиоволновой аблации со стволовой склеротерапией магистральных подкожных вен нижних конечностей
US20220387095A1 (en) Applying pulsed electric fields in the treatment of neural disorders
Memon Surgical diathermy
Li et al. Understanding the principles of Electrosurgery for endoscopic surgery and third space Endoscopy
UA120462U (uk) Пристрій для ендовенозної облітерації
RU2570291C1 (ru) Способ малоинвазивного лечения венозной недостаточности нижних конечностей
RU2392875C1 (ru) Бесшовная геморроидэктомия при помощи плазменного скальпеля
CN117460476A (zh) 用于推断治疗效果的多电极系统和方法
US10292762B2 (en) Electrosurgical device and its use for removing large bladder tumors
UA130447U (uk) Пристрій для виконання ендовазальної облітерації з використанням високочастотного електрозварювання біологічних тканин
RU2653639C1 (ru) Способ эндовазальной лазерной облитерации несостоятельной большой подкожной вены при посттромбофлебитических изменениях и анатомически сложном строении ее устья
UA126617U (uk) Спосіб безшовної облітерації великої підшкірної вени при її варикозній хворобі
RU2236182C2 (ru) Способ удаления вен
RU2212917C2 (ru) Способ облитерации варикозно-расширенных вен
RU156500U1 (ru) Устройство для радиочастотной абляции варикозно расширенных вен нижних конечностей со светодиодным маркером
UA137696U (uk) Пристрій для виконання внутрішньопросвітної облітерації
Shinde et al. Energy Devices: Working Principles, Uses And Complications
UA146869U (uk) Електрохірургічний інструмент для ендоскопічних малоінвазивних оперативних втручань в абдомінальній хірургії
RU2238056C2 (ru) Способ остановки кровотечений из желудочно-кишечного тракта и электрод для его осуществления
Muharb Study and Design of an Electro-Surgical Generator