UA124665U - Спосіб лікування діабетичних артропатій у хворих з підвищеною масою тіла - Google Patents

Спосіб лікування діабетичних артропатій у хворих з підвищеною масою тіла Download PDF

Info

Publication number
UA124665U
UA124665U UAU201613597U UAU201613597U UA124665U UA 124665 U UA124665 U UA 124665U UA U201613597 U UAU201613597 U UA U201613597U UA U201613597 U UAU201613597 U UA U201613597U UA 124665 U UA124665 U UA 124665U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
patients
diabetes
type
treatment
diabetic
Prior art date
Application number
UAU201613597U
Other languages
English (en)
Inventor
Валерія Леонідівна Орленко
Original Assignee
Державна Установа "Інститут Ендокринології Та Обміну Речовин Ім. В.П. Комісаренка Національної Академії Медичних Наук України"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державна Установа "Інститут Ендокринології Та Обміну Речовин Ім. В.П. Комісаренка Національної Академії Медичних Наук України" filed Critical Державна Установа "Інститут Ендокринології Та Обміну Речовин Ім. В.П. Комісаренка Національної Академії Медичних Наук України"
Priority to UAU201613597U priority Critical patent/UA124665U/uk
Publication of UA124665U publication Critical patent/UA124665U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування діабетичних артропатій у хворих на цукровий діабет 1 та 2 типу, за допомогою застосування комбінованого хондропротектора 500 мг D-глюкозаміну гідрохлориду та 400 мг натрію хондроїтинсульфату.

Description

Корисна модель належить до галузі фармацевтики та медицини, точніше до лікування артропатій, спричинених діабетом (типу І та ІЇ).
За останні десятиліття зросла кількість досліджень, що свідчить про те, що у хворих на цукровий діабет (далі ЦД) поряд з класичними пізніми ускладненнями (мікро-, макроангіопатіями, нейропатіями) спостерігаються ураження суглобів |4, 11, 12). Діабетичні артропатії - це дегенеративно-дистрофічні зміни структурних елементів суглобів, які спочатку призводять до обмеження рухливості, а потім і до розвитку контрактур.
Діабетичні артропатії знижують працездатність хворого, значно погіршують можливості виконання високодиференційованої роботи, часто стають причиною інвалідизації, особливо молодих хворих.
Зміни в кістково-суглобовій системі відносять до досить частих ускладнень ЦД. Так, за даними |4), артропатія констатована у 58 95 хворих на ЦД 1 типу; тоді як (12) зафіксували ураження суглобів у 24 95 пацієнтів, хворих на ЦД 2 типу.
В літературі виділяють специфічні ускладнення ЦД: діабетичну остеоартропатію та синдром обмеження рухливості суглобів (ОРС), який за даними виявляється у 42,9 95 хворих на ЦД 1 типу і у 37,7 95 хворих на ЦД 2 типу; та ті, які не являються наслідком ЦД, але у хворих з цією патологією зустрічаються значно частіше, ніж в загальній популяції. До них відносять: контрактуру Дюпюітрена, остеопороз, плече-лопатковий періартрит, флексорний теносиновіїт, карпальний тунельний синдром, первинний остеоартроз суглобів кистей, гіперостотичний спондильоз або хвороба Форестьє, пірофосфатна артропатія (4, 5, 11). Дискусійним є питання про патогенез діабетичної артропатії. Припускають, що зміни у суглобах є наслідком метаболічних порушень, характерних для цукрового діабету. У дослідженнях останніх років (121 показано, що цукровий діабет призводить до різкого підсилення біосинтетичної активності фібробластів, що супроводжується відкладанням змінених фібрил колагену.
Хронічна гіперглікемія обумовлює глікування, а також гіперпродукцію колагенових ланцюгів типу проколагену ПП пептиду, що призводить до збільшення товщини та щільності білясуглобових сполучнотканинних структур з наступним обмеженням рухливості суглобів.
Глікування колагену призводить і до (морфологічних чи 7?) змін у судинах за рахунок посилення біосинтезу компонентів базальної мембрани. Одночасно відбувається
Зо розбалансування інших елементів міжклітинного матриксу, в тому числі і протеогліканів.
Активація поліолового шляху обміну глюкози з утворенням підвищеної кількості сорбітолу та фруктози, які, в свою чергу, сприяють клітинному накопиченню рідини, набряку та розриву мембрани клітини, призводить до погіршення змін в структурі та функції білясуглобових тканин 41.
За клінічними проявами діабетичні артропатії нагадують різні ревматологічні синдроми.
Характерною особливістю уражень суглобів при цукровому діабеті являється те, що в патологічний процес в першу чергу включається періартикулярна сполучна тканина, і тільки в окремих випадках розвиваються вторинні кісткові зміни. Дегенеративно-дистрофічні процеси в тканинах суглобів превалюють над запальними, але больовий синдром є основною скаргою у даної групи пацієнтів. Причина цього - реактивний синовіїт, який виникає при механічному перевантаженні уражених суглобів |б, 91.
Руйнування протеогліканів супроводжується розвитком реакцій клітинного та гуморального імунітету. Сенсибілізація продуктами руйнування Т- і В-лімфоцитів проявляється підвищеним продукуванням ліфокінів з утворенням імунних комплексів, а також, можливо утворенням аутоантитіл до хрящової тканини, тканин синовіальної оболонки. Це призводить до прогресивного фіброзу синовіальної оболонки, патологічним змінам синовіальної рідини, порушенню трофіки хряща. Продукування неповноцінної синовіальної рідини підтримує прогресування дегенеративних змін в суставному хрящі. Важливу роль в розвитку катаболічних порушень відіграють "прозапальні цитокіни", особливо інтерлейкін-ї1, тумор-некротизуючий фактор - альфа, які активують ферменти, що беруть участь у протеолітичному руйнуванні хряща. Таким чином, діабетичні артропатії розвиваються за умов превалювання катаболізму хрящової тканини над її синтезом. За таких умов структура тканин порушується, хрящ розм'якшується, розпушується, з'являються тріщини, виникає фрагментація суглобового хряща.
Зміни в хрящовій тканині призводять до виникнення патологічної реакції субхондральної кістки з порушенням мікроциркуляції, виникненням субхондрального остеосклерозу, кістовидної перебудови, зміною форми суглобових поверхонь та утворенням крайових кістково-хрящових розростаннях - остеофітів (5, 81.
Сучасні принципи лікування діабетичних артропатій базуються на застосуванні 2 основних груп лікарських препаратів: нестероїдних протизапальних засобах, хондропротекторів. Останні бо рекомендації конгресу Європейської антиревматичної ліги (ЕШГАН), 2012 свідчать про доцільність використання комбінованих хондропротекторів, до складу яких входять хондроїтинсульфат (або гідрохлорид) та глюкозамін сульфат або гідрохлорид. Основним їх ефектом є спроможність вбудовуватись в структури хрящової тканини та стимулювати її синтез, пригнічувати катаболічні процеси. Відмінності в дії хондроїтину та глюкозаміну наведені у таблиці 1 ГП).
Таблиця 1
Основні механізми дії хондроїтіну та глюкозаміну
Збільшує РНК у хондроцитах, відміняє ІЛ-1 залежну інгібіцію синтезу гіалуронової кислоти, б . . 2, стимулює синтез макромолекул хондроцитами Су страт для синтезу глікозаміногліканів - - й - : протеогліканів (глікозаміноглікани, протеоглікани, колагени, протеїни, РНК, ДНК) . . - . Інгібує дію стромелізіну, агреканозіна,
Інгібує активність лейкоцитарної еластази, . . хондроцитів до фібронектину
Перешкоджає утворенню супероксидних
Подавляє стимульований ІЛ-1 синтез радикалів, інгібує активність лізосомальних простагландинів ферментів, синтез МО, зменшує рівень ІЛ-1, не впливає на синтез простагландинів
Мобілізація фібрину, ліпідів, депозитів . . й
Ефективність хондроїтинсульфату та глюкозаміносульфату доведена у багатьох дослідженнях та підтверджена результатами мета аналізів клінічних досліджень |2, 3, 7, 10, 131.
До теперішнього часу ведуться дискусії чи доцільно застосовувати комбіновані хондропротектори у хворих на цукровий діабет, адже основні їх складові - це полі- та аміносахариди, які при тривалому використанні можуть впливати на компенсацію цукрового діабету, підвищуючи рівень цукру крові (151).
Відомий спосіб лікування діабетичної артропатії, який полягає у застосування нестероїдний протизапальний препарат, наприклад диклофенаку (ША 787080), 25.03.2013, Орленко В.Л.).
Відомий спосіб лікування остеоартропатій у хворих на цукровий діабет шляхом призначення комплексної терапії, яка включає внутрішньосуглобове введення хондропротектора Алфлутопа (екстракту морських організмів) (ША 79795), 25.04.2013, Журавльова Л.В. та ін.).
Відомий спосіб застосування сульфатного полісахариду трепанга для виготовлення лікарських засобів, дієтичних продуктів або функціональних продуктів харчування і для профілактики, лікування або поліпшення стану при цукровому діабеті ІЇ типу. Сульфатний полісахарид трепанг представлений хондроїтинсульфатом трепанга і хітозан сульфатом трепанга фукуса, що розкривається має хороший вплив на зниження рівня цукру в крові і покращує опір інсуліну, отже може бути застосовані до розробки лікарських засобів і продуктів для запобігання, поліпшення або лікування цукрового діабету ІЇ типу, (СМ 103110659 А, 22.05.2013, М АМа УЛМИагЕМО еї аї.).
Відомий спосіб застосування високих доз хондроїтинсульфату для лікування цукрового діабету 2 типу для відновлення острівцевих клітин і застосування як лікарських засобів або лікувального харчування (СМ 102671191 (А), 19.09.2012, ТІАММІМ ЗОМ).
Метою нашого дослідження було вивчення клінічної ефективності комбінованого хондропротектора Артрон комплекс виробництва компанії Юніфарм, США, до складу 1 таблетки якого входить 500 мг глюкозаміну гідрогідрохлориду та 500 мг хондроїтін натрію сульфату.
Обстежено 40 хворих на ЦД, які знаходились на обстеженні в ДУ "Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України". Хворі були розділені на дві групи залежно від типу захворювання. Першу групу склали 15 хворих на ЦД 1 типу (5 жінок і 10 чоловіків), середній вік яких дорівнював 33,2х23,12 року, середня тривалість захворювання була 12,9:ж1,57 року. Вони отримували інсулінотерапію в середній добовій дозі 49,923,76 ОД. Індекс маси тіла (ІМТ) у цій групі хворих становив 32,81:2,13 кг/м". В другу групу увійшли 25 хворих на ЦД 2 типу (15 жінок і 10 чоловіків) у віці 57,323,21 року, із середньою тривалістю захворювання 17,5:20,91 року. ІМТ у цій групі хворих становив 35,12541,02 кг/м". 8 хворих одержували пероральну цукрознижуючу терапію (Амаріл, Діабетон МА, Сіофор), 6 - комбіновану терапію вищевказаними препаратами та інсуліном в середній добовій дозі 24,252,19 ОД, 5 - інсулінотерапію в середній добовій дозі 52,3ж44,61 ОД.
Ступінь компенсації вуглеводного обміну обстежених пацієнтів оцінювали за рівнем глікемії протягом доби та рівнем глікованого гемоглобіну (НБАТс), який визначали калориметричним методом із тіобарбітуровою кислотою. Компенсацію ЦД реєстрували при рівні НБАТс до 7 95.
Наявність і ступінь вираженості діабетичної артропатії оцінювали за методикою А. Нозепріоот.
Рівень глікованого гемоглобіну на момент обстеження становив 7,8:20,23 95. У 10 хворих на
ЦД 1 типу та 16 хворих на ЦД 2 типу ЦД був у стані компенсації, 5 пацієнтів з ЦД 1 типу та9 - з
ЦД типу перебували у стані декомпенсації.
У всіх хворих виявлено ураження суглобів. Потрібно відзначити, що діабетичну артропатію було діагностовано у тих хворих, у яких тривалість ЦД перевищувала 5 років, при цьому, чим більшою була тривалість захворювання, тим вираженішими були зміни суглобів (контрактури діагностовано у хворих із тривалістю ЦД від 12 до 41 року). Тяжкість ураження суглобів оцінювали за альгофункціональним індексом Лекена. Силу больового синдрому вивчали за допомогою візуальної аналогової шкали НивбКіз5оп. Ранкову та денну скутість за шкалою
МОМАК. Загальну оцінку ефективності лікування оцінювали за думкою врача та пацієнта: значне покращання (4 бали), помірне покращання (3 бали), незначне покращання (2 бали), без змін (1 бал), погіршення (0 балів).
Артон комплекс призначався по 2 капсули двічі на добу на протязі 6 тижнів. Вираженість больового синдрому, індекси Лекена, переносимість препарату оцінювали при включенні до дослідження, через З та б тижнів після початку прийому Артону комплексу, ефективність препарату після закінчення терміну лікування - через 6 тижнів. Динаміка глікемії оцінена до початку лікування та на 1,3 та 6 тижні прийому препарату. Протягом дослідження нестероїдних протизапальних засобів пацієнти не приймали.
Оцінка функціональних можливостей хворого, яка визначалася за індексом Лекена у балах показала вірогідне зниження всіх показників (наявність болі, максимальну відстань пересування, труднощі при підйомі та спуску по сходах та ін.) на 6 тижні лікування. Так, якщо при початковому огляді суглобів у більшості хворих мала місце виражена діабетична артропатія, яка проявлялася вираженим больовим синдромом, скутістю рухів, обмеженням рухливості суглобів,
Зо запальним процесом суглобів, важкістю рухів, то в процесі лікування ці симптоми поступово зменшувались. Так в кінці лікування показники індексу Лекена зменшилися на 47,9 95 у хворих на ЦД 1 типу та на 50,8 95 у хворих на ЦД 2 типу.
Таблиця 2
Показники індексу Лекена у хворих на тлі прийому Артрона комплексу у хворих на ЦД
Примітка: "- вірогідна статистична відмінність між показниками до та після лікування
Одним з головних критеріїв ефективності досліджуваного препарату є динаміка інтенсивності больового синдрому, яка оцінена за аналого-візуальною шкалою НизкКіззоп (табл. 2) Аналіз результатів показав вірогідне зниження больового синдрому на б тижні прийому препарату у хворих на ЦД 1 та 2 типу з діабетичними артропатіямим, що свідчить про виражений аналгетичний ефект Артрона комплексу.
Таблиця З
Показники шкали НизхкКів5оп на тлі прийому Артрона комплексу у хворих на ЦД
Тривалість лікування й У ЦД 1 типу ЦдД2 типу 64,794,21 5847436 57,9323,43 48,453,29 33,7ж2,657 32,8ж2,3т1и
Примітка: "- вірогідна статистична відмінність між показниками до та після лікування
Одним з показників дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів є ранкова скутість та денна (після відпочинку) у суглобах. Протягом всього терміну лікування Артроном комплексом ці показники у хворих обох груп поступово знижувались, досягши вірогідних відмінностей на 6 тижні лікування (табл. 4).
Таблиця 4
Показники ранкової та денної скутості суглобів на тлі прийому Артрона комплексу у хворих на ЦД 11111101 Ранковаскутість//////// | Деннаскутість.:-:/ /:/
Тривалість
ЦД 1 типу ЦдДа2 типу ЦД 1 типу ЦдДае типу 3,4231,23 2,98:-1,36 2,53:2-0,7 2,66:-0,8 2,85--1,06 2,11-1,23 1,89--0,6 1,88:-0,4 1,1351,57 1,032-0,977 0,930,57 1,02ж20,77
Примітка: "- вірогідна статистична відмінність між показниками до та після лікування
Таблиця 4
Оцінка ефективності терапії Артрона комплексу лікарем та пацієнтом в динаміці лікуванням хворих з діабетичними артропатіями
ЦД 1 типу ЦдД2 типу ЦД 1 типу ЦдД2 типу 2,9721,37 2,12к1,15 3,1321,34 2,16:х21,53 3,7321,13 3,67-1,77 3,45-0,95 3,77-0,79
При оцінці загальної ефективності препарату (табл. 4) думка лікаря та пацієнта практично співпали. У групах хворих на ЦД 1 типу та ЦД 2 типу ефективність Терафлексу на З тижні лікування наближалася до З балів - помірного покращання, а після б тижневого лікування до 4 балів - значного покращання. Перенесення Терафлексу було добрим. Будь-яких побічних ефектів, які потребували відміни препарату не було.
Ми проаналізували рівень глікемії та динаміку дози цукрознижуючих препаратів у хворих на цукровий діабет 1 та 2 типу, які приймали Терафлекс (табл. 5).
Таблиця 6
Рівень глікемії протягом дня у хворих на ЦД 1 типу, які приймали Терафлекс
Таблиця 7
Рівень глікемії протягом дня у хворих на ЦД 2 типу, які приймали Терафлекс
Аналіз динаміки рівня глікемії протягом дня та відсутність вірогідного збільшення середніх показників глікемії протягом всього терміну лікування Артроном комплексом свідчить про відсутність суттєвого впливу на рівень цукру крові цього препарату. Середня добова доза інсуліну на 6 тижні лікування Артроном комплексом у хворих на ЦД 1 типу становила 53,424,36
ОД/добу, вона суттєво не відрізнялася від добової дози інсулінів, які приймали хворі до початку лікування - 49,9:3,76 ОД/добу (р»0,05). Така ж закономірність спостерігалася і у хворих на ЦД 2 типу: середня доза інсуліну та пероральних цукрознижуючих препаратів вірогідно не відрізнялася від дози до початку лікування Артроном комплексом. Але слід зазначити, що у 4 хворих на ЦД 1 типу на 1 тижні лікування показники глікемії протягом дня виросли на 2-3 ммоль/л і становили від 10 до 12 ммоль/л, добова доза інсуліну була збільшена на 6-10 од/на добу, цукровий діабет був компенсований. Після закінчення лікування Артроном комплексом доза інсуліну зменшилася до вихідної.
Крім того, у 5 хворих на ЦД 2 типу, які мали підвищену масу тіла також спостерігалось підвищення показників глікемії на тлі лікування Артроном комплексом на 2-4 ммоль/л. Доза пероральних цукрознижуючих препаратів була збільшена: Амарилу від 2 до З мг на добу,
Діабетону МЕ від 60 до 90 мг на добу. Показники глікемії знизилися до норми, після закінчення прийому Артрона комплексу доза цукрознижуючих препаратів була відновлена.
Таким чином, Артрон комплекс є ефективним засобом лікування хворих на цукровий діабет, ускладнений діабетичною артропатією. Але слід зазначити, що при прийомі хондропротекторів необхідно контролювати цукор крові, у разі необхідності на період прийому цієї групи препаратів підвищувати дозу цукрознижуючих засобів.
Джерела інформації: 1. Алексеева Л.И. Симптоматическиє препарать! замедленного действия при лечениий ОА. //
Сопвіїйшт теаісив. - 2009. - Мо 11 (9). - Р. 100-4.
Зо 2. Зайцева Е.М. Зффективность препарата терафлекс у больньх с остеоартрозом коленньх и тазобедренньх суставов. Русский медицинский журнал. - 2005. - Мо 8. Р. 525-7.
З. Кригштейн О.С, Голубев Г.Ш. Оценка доказательств зффективности средств, претендующих назьваться "структурно-модифицирующими препаратами", 2004-2007 гг. //
Клиническая фармакология и фармакозкономика. - 2008. - Мо 1. - С. 55-88. 4. Ремизов О.В., Кураєва Т.П. Поражение опорно-двигательной системь!ї у детей, больньх сахарньім диабетом // Реферативньй сборник: Новости науки и техники. Серия медицина, вьп. 2., Клиническая зндокринология. - М., 1998. - Мо 11. - С. 1-16. 5. Ваїсі М.; Ваїсі М.К.; Тигипег 5. Зпоцідег адневзіме сарзиїйі5 апа 5Ппоцідег гапде ої тоїоп іп їуре ! аїйареїев5 теїІШив: Аввзосіайоп омйй аіареїіс сотріїсайоп5./ У.ої Оіареїез апа й5 сотріїсайопезв. - 1999. - МоІ.13, М 3. - Р. 135-140.
б. Ветгепрайт Р. Оіабеїе5-іпдиседовіво-аннтйів: їот а пем/ рагадідт ю а пе рпепоїуре.//Апп
Анейт бів. - 2011. - М. 70 (8). Р. 1354-1356. 7. Віцуєгте 0., РамеїКа К., ВКомаїї І.б. єї аї. Тоїа! ф(оіпі гтеріасетепі айег дінсозатіпе 5зцйІрНнаїє іїгеаїтепі іп "пеє о5іпесайнтійв: ге5иї5 ої а теап 8-уєаг орзегмаїййоп ої раїепів їот їмо ргемісив 3- уваг, гтапдотігед, ріасеросопігоїІєд. 8. Саі Ї ОКити ЕМУ., Сієїапа У... веї аї. А 5іом/ теІєазе Топтиїайоп ої іпвзиййп аз а ігєаїтепі ог озівсаптніїй5 // Овівсайнтійів сапііаде. - 2002. - М 10. - Р. 692-7068. 9. Спепдуд У.9У., Ітрегаїгте С, Сазрегзеп.С.). еї аїЇ. Ргємаіепсе ої Оіадпозед Апнійів апа
АпПтйі5-Ангіршабіє асіїмпу Птйайоп атопду адийе м/йпм/ апа міо аадпозей Оіареїе5: Опіей їайез, 2008-2010 // Оіареїтез Саге. - 2012/ - М.35. - Р. 1686-1691. 10. Носпрегу М. Змисіиге еПесів ої спопагойіп зиГаїе іп Кпеє овівеоаннійів: ап ирдаївєд теїа- апаїувзів ої гапдотігей ріасеро сопігоїІєд іга! ої 2-уєаг дигайоп. //Овівоанінийв5 Сапііаде. 2010. -
М.18 (БуиррМ): - Р. 28-35. 11. Мопіапа Е., Воладійа А., МоМа сх. еї аї. МістоаІритіпигіа іє аззосіаївд м/йй Ійтйеа іоіпі тобіїйу іп їуре І аіареїе5 тейПШив5 /Апп. АНнешиштайїйоіодіса! Оізеазе. - 1995. - Мої. 54, М 7. - Р. 582- 586. 12. ті І.Г, Вигтпен 5.Р., МеМві!Ї У.О. Мизсціозсеївїа! тапіїівіайоп ої аіабеїє5х твевіІйив. - ВЕ.
У.Бропіз Меа. - 2003. - Мої. 37, Мо 1. - Р.30-35. 13. Ведіпвієг УМ, Оегоіїзу В, Вомаїї І С еї аї. І опд-їєпт ейесів ої діисозатіпе 5зцйіІрнаїе оп овівоанніййв ргодгезвзіоп: а гапдотізей, ріасеро-сопігоїІєсй сіїпіса! їміа!. Гапсеї. - 2001. - М. -357 (9252). - Р. 251-256. 14. ЗеМат У, Негтего-Веатопі С, Вегепрацт РЕ. Овівоаннгозів: раїйодепезів, сіїпіса! азресів апа діадповів5. Апйгйі5 АПешйт. - 2009. - Мої. 5460 (2): - Р. 524-533. 15. бітоп ВА.В., Магк5 У., ІЇеед5 А.В., Ападегзоп 9У.М. А сотргенепвзіме геміем/ ої огаї діисозатіпе ибе апа епПесів ої діисобзе теїтароїїзтіп поптаї! апа аіабеїйс іпавзмизаца!5// Оіабеїев
Меїаб Рез Реу. - 2011. - М. 27. - Р.14-2.

Claims (2)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Зо 1. Спосіб лікування діабетичних артропатій у хворих на цукровий діабет 1 та 2 типу, за допомогою застосування комбінованого хондропротектора 500 мг О-глюкозаміну гідрохлориду та 400 мг натрію хондроїтинсульфату.
  2. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що при прийомі хондропротекторів застосовують підвищену дозу цукрознижуючих засобів. 0000 Компютернаверстка О.Гергіль 00000000 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU201613597U 2016-12-29 2016-12-29 Спосіб лікування діабетичних артропатій у хворих з підвищеною масою тіла UA124665U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201613597U UA124665U (uk) 2016-12-29 2016-12-29 Спосіб лікування діабетичних артропатій у хворих з підвищеною масою тіла

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201613597U UA124665U (uk) 2016-12-29 2016-12-29 Спосіб лікування діабетичних артропатій у хворих з підвищеною масою тіла

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124665U true UA124665U (uk) 2018-04-25

Family

ID=62027389

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201613597U UA124665U (uk) 2016-12-29 2016-12-29 Спосіб лікування діабетичних артропатій у хворих з підвищеною масою тіла

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA124665U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Jerosch Effects of glucosamine and chondroitin sulfate on cartilage metabolism in OA: outlook on other nutrient partners especially Omega‐3 fatty acids
McCarty Enhanced synovial production of hyaluronic acid may explain rapid clinical response to high-dose glucosamine in osteoarthritis
Kirwan et al. 8 Intra-articular therapy in osteoarthritis
McCarty et al. Sulfated glycosaminoglycans and glucosamine may synergize in promoting synovial hyaluronic acid synthesis
TWI466675B (zh) 用於抑制發炎之醫藥組合物
Kirkham et al. glucosamine
US20110166100A1 (en) Mixture of hyaluronic acid for treating and preventing inflammatory bowel disease
JPH027577B2 (uk)
CN103288978B (zh) 岩藻聚糖硫酸酯及其制备方法和在制备抗糖尿病的α-糖苷酶抑制剂中的应用
EP3842046A1 (en) Mixture of hyaluronic acid for treating and preventing inflammatory bowel disease
Volpi Condrosulf®: Structural characterization, pharmacological activities and mechanism of action
UA124665U (uk) Спосіб лікування діабетичних артропатій у хворих з підвищеною масою тіла
US8445462B2 (en) Composition for the treatment of osteoarthritis
JP2006298791A (ja) グリコサミノグリカン又はその塩を含む経口投与用医薬品、健康食品又は栄養薬品組成物。
JP2004137183A (ja) グリコサミノグリカン又はその塩を含む経口投与用医薬品、健康食品又は栄養薬品組成物
KR100977475B1 (ko) 히아루론산, 글리코사미노글리칸 및/또는 콜라겐의생합성을 촉진하는 우리딘 및 우리딘 유도체
US11679123B2 (en) N-acylated hyaluronic acid for hyperuricemia and gouty arthritis
EP2515897B1 (en) A combination for the treatment of osteoarthritis
KR20040065979A (ko) 황산 글루코사민과 비타민 비12를 활성성분으로 함유하는퇴행성 관절염 치료용 조성물
CN112438991B (zh) 肝素、或其衍生物、或其可药用盐的医药用途
Mason Efficacy and absorption of hyaluronic acid and N-acetyl-D-glucosamine for the treatment of osteoarthritis: a review
Kanemitsu et al. 33 Potential Health Benefits of Orally Administered Hyaluronan in Alleviating Knee Joint Pain
Sathik Babu et al. Role of undenatured collagen type ii in management of osteoarthritis: A hospital based study
Miller et al. Chondroitin Sulfate
KR101462212B1 (ko) 염증 억제용 약제학적 조성물 및 방법