UA122855C2 - Очисник коренебульбоплодів від домішок - Google Patents

Очисник коренебульбоплодів від домішок Download PDF

Info

Publication number
UA122855C2
UA122855C2 UAA201911353A UAA201911353A UA122855C2 UA 122855 C2 UA122855 C2 UA 122855C2 UA A201911353 A UAA201911353 A UA A201911353A UA A201911353 A UAA201911353 A UA A201911353A UA 122855 C2 UA122855 C2 UA 122855C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cleaning
conveyor
screw conveyor
cleaning channel
cantilever
Prior art date
Application number
UAA201911353A
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Михайлович Булгаков
Станіслав Миколайович Ніколаєнко
Зіновій Володимирович Ружило
Original Assignee
Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України filed Critical Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority to UAA201911353A priority Critical patent/UA122855C2/uk
Publication of UA122855C2 publication Critical patent/UA122855C2/uk

Links

Landscapes

  • Harvesting Machines For Root Crops (AREA)

Abstract

Очисник коренебульбоплодів від домішок належить до сільськогосподарського машинобудування, зокрема стосується робочих органів картоплезбиральних машин. Зазначений пристрій відрізняється від вже відомих тим, що консольні спіральні пружини очисних блоків утворюють собою загальне очисне русло, яке у поперечному пepepiзі має жолобоподібну форму, у якій по дві пружини, що утворюють бічні частини даної жолобоподібної форми, мають нахили від вертикалі у зовнішні сторони, загальне очисне русло, розташоване на рамці, яка має нахил під кутом у повздовжньо-вертикальній площині у бік консольних кінців спіралей, привідний гвинтовий транспортер, розташований в ocнові загального очисного русла, виконаний консольно, верхня частина його гвинтової навивки знаходиться на piвні нижньої внутрішньої горизонтальної основи загального очисного русла, при цьому завантажувальний транспортер підведений збоку до тієї частини загального очисного русла, що знаходиться вище, а вивантажувальний транспортер знаходиться під тим її кінцем, що розташований нижче, напрями обертальних pyxiв ycix спіральних пружин, що утворюють бічні частини вказаного загального очисного русла, спрямовані у бік гвинтового транспортера, напрями їx навивок, а також навивки гвинтового транспортера мають однаковий напрям у бік їх консольних кінців. Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів забезпечує підвищення ефективності очистки коренебульбоплодів від домішок.

Description

загального очисного русла, спрямовані у бік гвинтового транспортера, напрями їх навивок, а також навивки гвинтового транспортера мають однаковий напрям у бік їх консольних кінців..
Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів забезпечує підвищення ефективності очистки коренебульбоплодів від домішок.
Вияв
Мн жк - З фр
К ше я чЙ шин ши
Хе ПН М шк уя К и ЯК 3. Й НЕО ся т БІ я А й Меса Кя ше
АДАМ ів Й «й ОН й Км я
Фіг. З
Винахід належить до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до пристроїв для очистки і транспортування коренебульбоплодів, які можуть бути використані в очисних системах картоплезбиральних машин.
Конструктивні особливості багатьох очисників вороху коренебульбоплодів від грунтових домішок та рослинних решток полягають у тому, що вони включають, як правило, послідовно розміщені основний активний сепаруючий робочий орган, виконаний у вигляді шнекового або вальцевого очисника, а також додаткові очисні елементи, що являють собою пруткові транспортери, очисні гірки, грудкорозчавлювачі, відбивні та напрямні щітки з еластичними прутками і т. ін. (Петров Г.Д. Картофелеуборочньюе машиньі. Расчет и проектирование. -
Москва: Машиностроениє, 1972.-400 с.).
Відомий також "Очисник вороху коренебульбоплодів від домішок", Патент України Мо 77028, 16.10.2006, бюл. Мо 10, який складається з горизонтально розташованого основного блока, що утворений трьома очисними вальцями, які, у свою чергу, утворені послідовно встановленими консольними спіральними пружинами, закріпленими одними кінцями на маточинах, що з'єднані з привідними валами і розташованого зверху додаткового похилого блока вальців, який знаходиться безпосередньо над основним блоком, і який також утворений такими ж самими привідними консольними спіральними пружинами, що має механізм притискання донизу двох його кінців. Таким чином, разом два очисних блоки нижній і верхній утворюють горизонтально розташований фактично плоский очисний простір (його бічні частини нічим не обмежуються, а тільки є похилий верхній і горизонтальний нижній очисні блоки), який у кінці має звужений розмір відповідної довжини (що визначається довжиною спіралей), що дає можливість саме тут притискати тіла коренебульбоплодів вальцями додаткового блока до спіральних пружин нерухомого основного блока. Цьому також буде сприяти механізм притискання додаткового блока.
Під час роботи даного очисника частини вороху коренебульбоплодів потрапляють на горизонтально розташований блок очисних вальців і починають рухатись по очисних спіральних пружинах в їх осьовому та в радіальному напрямах. Для гарантованого проходження всередину плоского очисного простору частинам вороху (і безпосередньо тілам коренебульбоплодів) необхідно послідовно переходити з першої на другу і далі на третю спіральні пружини (тобто
Зо здійснювати рух упоперек спіральних пружин). Однак спіральні пружини мають більшу здатність до осьового переміщення твердих тіл, оскільки витки спіралей гарантовано захоплюють тіла і ефективно транспортують їх в своєму осьовому напрямі, тобто в напрямі своєї навики.
Радіальні ж переміщення тіл спіральними пружинами незначні і можливі тільки в разі суттєвого підпору вороху, який повинен подаватись безперервно з високою продуктивністю (тобто кожна подальша порція вороху проштовхує уперед попередню порцію). Тіла ж коренебульбоплодів мають переходити з однієї спіральної пружини на іншу в разі їх відбивання витками пружин, що буває не завжди. Таким чином, основна маса частин вороху коренебульбоплодів, при роботі цього очисника, транспортується в осьовому напрямі спіралей і накопичується переважно з бічних частин спіральних пружин (в місця х їх вільних кінців) і вказаний горизонтальний очисний простір взагалі залишається незавантаженим. Крім того, якість очищення від домішок тіл коренебульбоплодів у даному очиснику дуже сумнівна, оскільки очисні вальці додаткового похило розташованого блока, що знаходиться зверху основного блока, не здатні ефективно відводити захоплені грунтові домішки й рослинні рештки за межі очисника. Навіть відокремлені угору з вороху домішки вальцями верхнього додаткового блока при обертанні вальців падають донизу під дією власної ваги і знову і потрапляють на очисні вальці нижнього основного горизонтально розташованого очисного блока.
Найбільш близьким до запропонованого винаходу є очисник вороху коренебульбоплодів від домішок, реалізований у патенті України Мо 74492, 15.12.2005 р. Бюл. Мо 12. Даний очисник вороху коренебульбоплодів від домішок складається з двох блоків (основного і додаткового), утворених кількома привідними очисними спіральними вальцями, які виконані у вигляді консольних спіральних пружин, встановлених таким чином, що між спіралями у кожному блоці утворюється взаємне перекриття і сепаруючі зазори. Основний блок очисних вальців розташований горизонтально, а додатковий - розташований похило. У поперечному перерізі основний і додатковий очисні блоки разом утворюють частину параболи. При цьому між основним і додатковим очисними блоками (у місці їх приєднання) є достатнього розміру відстань (зазор), у який, нижче очисних поверхонь вказаних блоків розташований, встановлений, у двох опорах, привідний гвинтовий транспортер, нижню частину якого охоплює нерухомий кожух. До основного горизонтально розташованого очисного блока зверху підведеній до його очисних спіральних вальців подавальний, а до торцевого кінця гвинтового транспортера бо знизу підведений вивантажувальний транспортери. При цьому спіралі вальців обох блоків мають однакові напрями обертальних рухів, їх напрями навивок також однакові (у бік вільних кінців).
Під час роботи даного очисника ворох коренебульбоплодів, який виконаний з грунту, подається за допомогою подавального транспортера спочатку на поверхню горизонтально розташованого основного блока очисних спіральних вальців. Спіральні пружини основного блока при цьому обертаються, їх консольні (вільні) кінці здійснюють коливальні рухи під дією змінного навантаження, а грунтові домішки й рослинні рештки відразу просіюються крізь сепаруючі зазори і витки спіральних пружин донизу, а тіла коренебульбоплодів транспортуються спіралями в осьовому напрямі (до вільних кінців спіралей) і у радіальному напрямі (тобто у напрямі упоперек самих спіралей), тобто до додаткового блока очисних вальців. Однак, у переважній більшості частини вороху 3 майже усіма тілами коренебульбоплодів відразу потрапляють у простір (зазор) між основним і додатковим блоками очисних спіральних вальців і відразу падають униз на гвинтовий транспортер, який відразу ж транспортує їх з мін мальним очищенням до вивантажувального транспортера. При цьому каміння, сухий і важкий грунт, а також тіла коренебульбоплодів можуть відбиватись спіралями вальців основного очисного блока і пролітати крізь зазор між основним і додатковим блоками і потрапляти на похило розташовану поверхню додаткового блока очисних вальців. Час знаходження цих домішок на поверхні додаткового блока збільшується (внаслідок його похилого розташування), що сприяє тому, що дрібні домішки крізь зазори між спіралями просіюються донизу, а тіла коренебульбоплодів скочуються зворотно і падають крізь зазор між блоками на гвинтовий транспортер.
Недоліком такого очисника є недостатня якість сепарації грунту і очищення тіл коренебульбоплодів від домішок при значному забрудненні грунтовими та рослинними домішками вороху коренебульбоплодів, який подається на очищення. Це обумовлено тим, що спіральні пружини основного блока, що розташовані горизонтально утворюють собою фактично плоску очисну поверхню з невеликими впадинами між сусідніми спіралями, а тому подрібнити та розосередити, насамперед, ворох коренебульбоплодів вдається при невеликій продуктивності завантаження. Самі спіральні пружини (особливо їх кінці) здійснюють недостатні коливання, оскільки знаходяться під впливом значного завантаження ворохом коренебульбоплодів, який фактично з постійною швидкістю подається на очищення. Саме здатність до осьового переміщення тіл спіралями сприяє значному накопиченню великої кількості частин вороху коренебульбоплодів на їх консольних кінцях.
Розташування похило очисної поверхні додаткового блока очисних вальців, яка знаходиться після зазору між блоками не гарантує потрапляння на них частин вороху коренебульбоплодів і не забезпечує високої якості очищення тіл коренебульбоплодів саме в цій частині очисника.
Крім того, дане конструктивне виконання очисника вороху коренебульбоплодів від домішок не забезпечує швидкого руху частин вороху коренебульбоплодів упоперек спіральних пружин (тобто перпендикулярно повздовжнім осям спіральних пружин), що значно уповільнює їх рух і сприяє надмірному накопиченню на очисних поверхнях, що також знижує якість очищення.
Знаходження гвинтового транспортера значно нижче, ніж очисні поверхні, що утворені очисними вальцями основного та додаткового очисних блоків, та його розташування у двох опорах гарантує тільки його транспортуючі властивості і практично виключає здатність до очищення тіл коренебульбоплодів від домішок.
В основу винаходу поставлено задачу підвищити якість очищення коренебульбоплодів від домішок.
Поставлена задача вирішується тим, що в очиснику коренебульбоплодів від домішок, який складається з блоків, утворених кількома привідними очисними вальцями, що виконані у вигляді консольних спіральних пружин, встановлених таким чином, що між спіралями утворюється взаємне перекриття і сепаруючі зазори, між блоками розташований привідний гвинтовий транспортер, розміщений усередині нерухомого кожуха, а також підведені зверху до очисних блоків подавальний, а знизу до кінця гвинтового транспортера - вивантажувальний транспортер, згідно з винаходом, консольні спіральні пружини очисних блоків утворюють собою загальне очисне русло, яке у поперечному перерізі має жолобоподібну форму, у якій по дві пружини, що утворюють бічні частини даної жолобоподібної форми, мають нахили від вертикалі у зовнішні сторони, загальне очисне русло, розташоване на рамці, яка має нахил під кутом у повздовжньо-вертикальній площині у бік консольних кінців спіралей, привідний гвинтовий транспортер, розташований в основі загального очисного русла, виконаний консольно, верхня частина його гвинтової навивки знаходиться на рівні нижньої внутрішньої горизонтальної основи загального очисного русла, при цьому завантажувальний транспортер підведений з боку до тієї 60 частини загального очисного русла, що знаходиться вище, а вивантажувальний транспортер знаходиться під тим її кінцем, що розташований нижче, напрями обертальних рухів усіх спіральних пружин, що утворюють бічні частини вказаного загального очисного русла, спрямовані у бік гвинтового транспортера, напрями їх навивок, а також навивки гвинтового транспортера мають однаковий напрям у бік їх консольних кінців.
Конструктивна схема запропонованого оочисника коренебульбоплодів від домішок зображена на Фіг. 1 (загальний вигляд зверху). На Фіг. 2 дано вигляд А на Фіг. 1. На Фіг. З дано вигляд Б на Фіг. 1.
Очисник коренебульбоплодів від домішок складається з основної рами 1, подавального транспортера 2, двох блоків привідних очисних вальців, що складаються з декількох консольних спіральних пружин З, встановлених таким чином, що між самими спіралями З утворюється взаємне перекриття і сепаруючі зазори. Консольні спіральні пружини 3, встановлені одними кінцями на маточинах 4, зв'язаних з привідними валами 5, які обертаються в одному напрямі, а другі їх кінці розташовані вільно. Забезпечують обертальні рухи привідним валам 5 спіральних пружин З зубчасті колеса б (включаючи й паразитні шестерні), які обертаються завдяки загальному гнучкому привідному валу 7. Два блоки, тобто разом чотири консольні спіральні пружини З утворюють собою загальне очисне русло, розташоване повздовжньо, і яке у поперечному перерізі має жолобоподібну форму, при цьому по дві спіральні пружини 3, що утворюють бічні частини даної жолобоподібної форми мають нахили від вертикалі у зовнішні сторони, таким чином, що в нижній частині русло має менший розмір, а верхня частина навпаки має більший розмір. Дане загальне очисне русло, розташоване на рамці 8, яка має нахил під кутом а« у повздовжньо-вертикальній площині, тобто загальне очисне русло нахилене у бік консольних кінців спіралей З, які її утворюють. Нижню основу загального очисного русла створює привідний гвинтовий транспортер 9, який виконаний консольно і який має привідний вал 10. Таким чином, спіральні пружини З (по дві з кожної сторони), які утворюють бічні частини жолобоподібної форми і які мають відхилення від вертикалі назовні, разом з гвинтовим транспортером 9 утворюють собою у поперечному перерізі жолобоподібну форму, яка фактично має форму, близьку до кутової. Привідний гвинтовий транспортер 9 знаходиться з відповідним зазором усередині нерухомого кожуха 11. При цьому верхня частина гвинтової навивки гвинтового транспортера 9 знаходиться на рівні нижньої, внутрішньої горизонтальної основи
Зо загального очисного русла (якщо з'єднати прямою лінією привідні вали 5 двох спіральних пружин 3, які утворюють собою нижню частину вказаної жолобоподібної форми з обох сторін, то верхня частина гвинтової навики транспортера 9 буде знаходитись на цій прямій лінії). Знизу консольного кінця гвинтового транспортера 9 знаходиться вивантажувальний транспортер 12.
Розташування завантажувального 2 і вивантажувального 12 транспортерів відносно загального очисного русла, яке має нахил під кутом а, таке: завантажувальний транспортер 2 підведений збоку до тієї частини загального очисного русла, що знаходиться вище, а вивантажувальний транспортер 12 знаходиться під тим її кінцем, що розташований нижче. Напрями обертальних рухів усіх спіральних пружин 3, що утворюють бічні частини вказаного загального очисного русла, спрямовані у бік гвинтового транспортера 9. Напрями навивок спіральних пружин 3, а також навивки гвинтового транспортера 9 також мають однаковий напрям, спрямований у бік консольних кінців і пружин З і транспортера 9. Для запобігання втратам коренебульбоплодів навколо рамки 8, закріплені плоскі прямокутні захисні екрани 13. Напрями обертальних рухів робочих органів очисника коренебульбоплодів від домішок, а також руху потоків коренебульбоплодів показані стрілками.
Очисник коренебульбоплодів від домішок працює таким чином. Ворох коренебульбоплодів, який викопаний з грунту, подається подавальним транспортером 2 усередину загального очисного русла, утвореного очисними вальцями, виконаними у вигляді спіральних пружин 3, які примусово обертаються в одному напрямі і розташовані на бічних сторонах цього очисного русла, яке має у поперечному перерізі жолобоподібну форму. При цьому завантажувальний транспортер 2 знаходиться збоку тієї частини загального очисного русла, яка, завдяки нахилу додаткової рамки 8 під кутом « у повздовжньо-вертикальній площині, знаходиться зверху, а тому частини вороху коренебульбоплодів потрапляють у саму верхню частину повздовжньо розташованого загального очисного русла і відразу починають рух донизу під дією власної ваги.
Цей нахил під кутом « у вказаній площині додаткової рамки 8 їі загального очисного русла та подача на сепарування частин вороху коренебульбоплодів саме у верхню частину русла будуть сприяти тому, що сила ваги частин вороху, а головне вага тіл коренебульбоплодів будуть завжди сприяти гарантованому руху (й обов'язковому коченню тіл коренебульбоплодів, к переважно тіл круглої форми) донизу, саме під дією власної ваги. Крім того завдяки тому, що загальне очисне русло має у поперечному перерізі жолобоподібну форму, то частини вороху 60 коренебульбоплодів фактично опиняються у замкненому з трьох сторін просторі (з обох бічних сторін і знизу), що гарантує його повне (без втрат) перемішування, розосереджування і розділення на окремі компоненти, оскільки саме у такому майже замкненому просторі відбуваються гарантовані контакти вороху з усіма очисними елементами даної конструкції очисника (очисні зусилля до частин вороху прикладаються відразу з трьох сторін). Крім того, завдяки тому, що загальне очисне русло фактично утворене двома окремими бічними блоками консольних спіральних пружин 3, вони розташовані повздовжньо і утворюють у поперечному перерізі жолобоподібну форму, а у кожному бічному блоці верхні спіральні пружини З ще й мають нахили від вертикалі у зовнішні сторони, таким чином, що в нижній частині це русло має менший розмір, а верхня його частина навпаки має більший розмір. Ця жолобоподібна форма має не пряму конфігурацію, а фактично кутову (жолоб не прямий, а у формі кута), що гарантує формування у його середині маси купи вороху коренебульбоплодів такої ж кутової форми. А це сприяє тому, що зверху цієї маси вороху накопичується значно більше, ніж знизу, а тому верхня частина купи більшої ваги примусово притискає з відповідним зусилля м частини вороху коренебульбоплодів донизу. Все це відбувається всередині загального очисного русла, а тому купи вороху примусово притискаються до бічних частин русла, тобто до спіральних пружин 3.
Таким чином, нахил додаткової рамки 8 під кутом с, а й відповідно такий же самий нахил загального очисного русла, подача вороху коренебульбоплодів саме у верхню частину даного русла, а також жолобоподібна поперечна форма загального очисного русла з відхиленням верхніх спіральних пружин З від вертикалі у зовнішні сторони, створюють умови, за якими для покращення очищення коренебульбоплодів тут з максимальною повнотою використовується власна вага вороху - гарантований рух донизу, завдяки силам тяжіння (забезпечує нахил під кутом а) та утворення додаткового зусилля притискання до очисних робочих органів, завдяки такій формі у поперечному перерізі (забезпечує жолобоподібний поперечний профіль, тобто не прямий жолоб, а кутовий). За таких умов ворох коренебульбоплодів починає гарантовано рухатись донизу усередині загального очисного русла, за умови, що його частини примусово притискаються до обох бічних сторін вказаної жолобоподібної форми, тобто до спіральних пружин 3. Завдяки тому, що консольні спіральні пружини 3, встановлені одними кінцями на маточинах 4, зв'язаних з привідними валами 5, які обертаються в одному напрямі, а другі їх кінці розташовані вільно і між ними утворюється взаємне перекриття і сепаруючі зазори, то витки
Зо пружин З захоплюють частини вороху й тіла коренебульбоплодів і вже самі починають їх примусово транспортувати донизу, тобто у напрямі власних вільних кінців. Завдяки тому, що рух купи вороху коренебульбоплодів усередині загального очисного русла відбувається під дією сил тяжіння і здійснюється з однією швидкістю, а рух частин вороху, які захоплені витками спіральних пружин З донизу відбувається вже з іншою швидкістю, усередині загального очисного русла відбувається інтенсивне подрібнення купи вороху і його ефективне розділення на окремі компоненти. При цьому дрібні грунтові домішки й рослинні рештки також захоплюються витками спіральних пружин З і ефективно виносяться у зворотний бік загального очисного русла, тобто за межі очисника. Завдяки використанню зубчастих коліс 6 (включаючи й паразитні шестерні), які обертаються завдяки загальному гнучкому привідному валу 7 з різним числом зубів можна задавати спіральним пружинам З різні кутові швидкості. Оскільки спіральні пружини З встановлено консольно, то коливання їх вільних кінців сприяє ефективній сепарації крізь них дрібних грунтових домішок. У міру просування донизу щільність купи вороху коренебульбоплодів знижується і фактично з середини довжини загального очисного русла і до самого його нижнього кінця у його середині фактично залишаються тільки тіла коренебульбоплодів і деякі домішки. Саме від цього значення довжини загального очисного русла відбувається основна взаємодія тіл коренебульбоплодів з привідним гвинтовим транспортером 9. Оскільки верхня частина гвинтової навивки гвинтового транспортера 9 знаходиться на рівні нижньої, внутрішньої горизонтальної основи загального очисного русла (якщо з'єднати прямою лінією привідні вали 5 двох спіральних пружин 3, які утворюють собою нижню частину вказаної жолобоподібної форми з обох сторін, то верхня частина гвинтової навивки транспортера 9 буде знаходитись на цій прямій), за умови, що повздовжні осі спіральних пружин З знаходяться у незавантаженому стані Однак в разі ж значного завантаження спіральних пружин З і інтенсивних коливальних рухах з великими амплітудами їх вільні кінці (особливо нижніх спіральних пружин З з кожної бічної сторони) мають періодично опускатись донизу, що приводить до того що верхня частина гвинтової навивки гвинтового транспортера 9 стає умовно вищою, ніж нижні похилі бічні очисні поверхні загального очисного русла, утворені спіральними пружинами 3. В цьому разі, починаючи з середини і особливо в кінці загального очисного русла гвинтова навивка гвинтового транспортера 9 ніби входить знизу усередину очисного русла на відповідну висоту. Саме таке розташування навивки гвинтового бо транспортера 9 відносно нижньої основи загального очисного русла, яке у поперечному перерізі має жолобоподібну форму, виключає захоплення усього масиву частин вороху коренебульбоплодів гвинтовим транспортером 9 і їх миттєвого транспортування до вивантажувального транспортера 12, а, навпаки, подовжує контакти вороху з нижніми спіральними пружинами 3, що забезпечить більшу якість очищення коренебульбоплодів від домішок, при цьому консольні кінці спіральних пружин З і консольний кінець гвинтового транспортера 9 мають здатність до коливальних рухів у вертикальній площині. А це також буде сприяти подовженню контактів тіл коренебульбоплодів з витками спіральних пружин Зі з гвинтовою навивкою транспортера 9, що значно покращить якість очищення «тіл коренебульбоплодів саме від налиплого грунту. Тіла коренебульбоплодів витками гвинтового транспортера 9 у подальшому остаточно транспортуються до вивантажувального транспортера 12, а дрібні домішки крізь решітчасту поверхню нерухомого кожуха 11 виносяться за межі очисника. Завдяки тому, що напрями обертальних рухів усіх спіральних пружин 3, що утворюють бічні частини вказаного загального очисного русла, спрямовані у бік гвинтового транспортера 9 і напрями їх навивок спрямовані у бік консольних кінців, це сприяє усталеному руху тіл коренебульбоплодів від завантаження до повного очищення з відповідною швидкістю, якістю і продуктивністю. Для запобігання втратам коренебульбоплодів у бічних напрямах застосовуються захисні екрани 13, які фактично оточують похило розташовану додаткову рамку 8. Нахил рамки 8 під кутом с до горизонту повинен бути таким, при якому тіла коренебульбоплодів дещо з повільною швидкістю мали б можливість пересуватись донизу під дією сил тяжіння і повністю очищуватись від грунтових домішок, рослинних решток та налиплого на бічні поверхні грунту.
Застосування запропонованого очисника коренебульбоплодів від домішок дозволить підвищити очищення коренебульбоплодів від домішок.

Claims (1)

  1. 25 ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Очисник коренебульбоплодів від домішок, який складається з блоків, утворених кількома привідними очисними вальцями, що виконані у вигляді консольних спіральних пружин, встановлених таким чином, що між спіралями утворюється взаємне перекриття і сепаруючі Зо зазори, між блоками розташований привідний гвинтовий транспортер, розміщений усередині нерухомого кожуха, а також підведені зверху до очисних блоків подавальний, а знизу до кінця гвинтового транспортера - вивантажувальний транспортери, який відрізняється тим, що консольні спіральні пружини очисних блоків утворюють собою загальне очисне русло, яке у поперечному перерізі має жолобоподібну форму, у якій по дві пружини, що утворюють бічні 35 частини даної жолобоподібної форми, мають нахили від вертикалі у зовнішні сторони, загальне очисне русло, розташоване на рамці, яка має нахил під кутом у повздовжньо-вертикальній площині у бік консольних кінців спіралей, привідний гвинтовий транспортер, розташований в основі загального очисного русла, виконаний консольно, верхня частина його гвинтової навивки знаходиться на рівні нижньої внутрішньої горизонтальної основи загального очисного русла, при 40 цьому завантажувальний транспортер підведений збоку до тієї частини загального очисного русла, що знаходиться вище, а вивантажувальний транспортер знаходиться під тим її кінцем, що розташований нижче, напрями обертальних рухів усіх спіральних пружин, що утворюють бічні частини вказаного загального очисного русла, спрямовані у бік гвинтового транспортера, напрями їх навивок, а також навивки гвинтового транспортера мають однаковий напрям у бік їх 45 консольних кінців.
    НЯ в Десесеесесеь «те ува х те їх «М я т ії ше НН ин ОК я й вий СЕН, . йй В Бере о КИ и Кк ж А й Це ІАЕ Я ц В Вітя пДбднлеИ в абв- ук ІЗ з - А ОО А А В її Я ще СИ І; ва од же КА: Тл Ве КК Її: ТТН сен Х п СК й Ти ТЛ ПЕК кН ; УА ші жим ІТ «МА ААААЙНЇ ОА АААМИ Я ваш і Б З ІН, ее ее У чн ше АНА ли» пом фо ВЕ ча ча ЕК век ве еВ М чан А Я У МАМИ сн. а Гу ча ще ПІ ї; ул те ПО йон те вен ож си Ще ія І.
    фіг. 1 Най А зн я г Кк рідня йо щ у Ме ЩІ Ех ще Бе Я а ОК сх ло ни Й гей їй п у СД Я ше В Я и й р; Й, ів му ШИ У КЕ я в у у и надо в я Ж рах З їй КБ з їх З ві поттяни ОВО У - К
    Фіг. 2 (с)
    Ка Б дея ач ев З-ЗА що КЕ ПАК сєнкя ие АВ т ОК, су соби ие я
    Фіг. З
UAA201911353A 2019-11-22 2019-11-22 Очисник коренебульбоплодів від домішок UA122855C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201911353A UA122855C2 (uk) 2019-11-22 2019-11-22 Очисник коренебульбоплодів від домішок

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201911353A UA122855C2 (uk) 2019-11-22 2019-11-22 Очисник коренебульбоплодів від домішок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122855C2 true UA122855C2 (uk) 2021-01-06

Family

ID=74202573

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201911353A UA122855C2 (uk) 2019-11-22 2019-11-22 Очисник коренебульбоплодів від домішок

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA122855C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA122855C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
RU2490857C1 (ru) Устройство для сухой очистки корнеклубнеплодов
UA123162C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA123881C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA124817C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA123717C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA119521C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA119223C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA123644C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA120234C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA119628C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA124164C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA124165C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA124033C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA123195C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA124589C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA123641C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA26287U (en) Cleaner of tuberous roots heap from dirt
UA119424C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA123715C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA119224C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA79161C2 (en) Device for transporting and cleaning roots and tubers
UA119407C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA120233C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA119310C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок