UA122569U - Спосіб лікування внутрішньоматкових синехій - Google Patents

Спосіб лікування внутрішньоматкових синехій Download PDF

Info

Publication number
UA122569U
UA122569U UAU201708974U UAU201708974U UA122569U UA 122569 U UA122569 U UA 122569U UA U201708974 U UAU201708974 U UA U201708974U UA U201708974 U UAU201708974 U UA U201708974U UA 122569 U UA122569 U UA 122569U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
treatment
uterine cavity
day
mesogel
prescribed
Prior art date
Application number
UAU201708974U
Other languages
English (en)
Inventor
Світлана Михайлівна Корнієнко
Original Assignee
Світлана Михайлівна Корнієнко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Світлана Михайлівна Корнієнко filed Critical Світлана Михайлівна Корнієнко
Priority to UAU201708974U priority Critical patent/UA122569U/uk
Publication of UA122569U publication Critical patent/UA122569U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Abstract

Спосіб лікування внутрішньоматкових синехій шляхом гістероскопічного адгезіолізису з наступним введенням в порожнину матки Мезогелю та гормональної терапії 3 місяці поспіль. При цьому Мезогель в порожнину матки вводять шприцом в кількості 20-30 мл в залежності від об'єму порожнини матки, а як гормональну терапію призначають прийом комбінованого орального контрацептиву Ярина, додатково призначають метаболічний препарат Актовегін по 200 мг двічі на добу впродовж 30 днів.

Description

Корисна модель належить до медицини, точніше до гінекології та акушерства, і може бути використана для лікування внутрішньоматкових синехій (ВС) та безпліддя.
Однією з причин безпліддя та неефективності використання методів допоміжної репродукції є патологія ендометрію, яка виражається в утворенні фіброзних зрощень в порожнині матки (ВС), що перешкоджає оптимальній імплантації ембріона. Частота даної патології при безплідді досягає 5-7 95. Причинами утворення ВС можуть бути травма базального шару і/або запалення слизової оболонки матки. Травма ендометрію відбувається при проведенні вишкрібання порожнини матки (переривання вагітності, діагностичне вишкрібання), оперативних втручаннях на матці, видаленні підслизових вузлів, операціях при вадах розвитку, кесаревому розтині, при застосуванні внутрішньоматкової контрацепції (ВМК) (внутрішньоматкова спіраль). Також до утворення спайок в порожнині матки може призводити хронічний запальний процес в ендометрії. Запалення можуть викликати різні патогенні й умовно-патогенні мікроорганізми після ускладнених пологів, абортів, хірургічних операцій. Дуже часто спостерігають поєднання чинників - механічна травма з приєднанням запалення.
Клінічні прояви ВС дуже різноманітні та залежать від ступеня виразності ураження. У легких випадках жінка не пред'являє скарг, і ВС виявляють при проведенні УЗД. При грубих і численних
ВС виникають порушення менструального циклу (МЦ) у вигляді зменшення менструальної крововтрати, затримки менструації аж до повного її припинення - аменореї. За останні два десятиліття частота виявлення ВС в порожнині матки підвищилася, ймовірно, в результаті поліпшення діагностики та підвищення частоти хірургічних втручань на матці. За даними літератури, поширеність ВС варіює залежно від типу травми і коливається від 16 9о до 24 95 у жінок, які зазнали вишкрібання в зв'язку з вагітністю, і від 31 95 до 45 95 - після гістероскопічних міомектомій |11.
Комплексне лікування дозволяє запобігти рецидиву ВС, але в деяких випадках важкі травми ендометрію виявляються невиліковними, знижуючи ймовірність настання вагітності та народження живої дитини |21.
На першому етапі лікування у більшості пацієнток з ВС використовують хірургічний метод.
Сучасним методом усунення ВС є "внутрішньоматкова" хірургія за допомогою гістероскопічного адгезіолізису. В даний час запропоновані різні підходи для запобігання повторного
Зо спайкоутворення після гістероскопічного адгезіолізису.
Відомий спосіб лікування ВС, який включає проведення гістероскопічного адгезіолізису для видалення фіброзних зрощень в порожнині матки з наступним введенням на З місяці ВМК ІЗ1.
Однак ефективність методу залишається досить низькою, можливо, з огляду на те, що ВМК в даному випадку є чужорідним тілом, яке провокує розвиток спайкового процесу в ендометрії, і площа його недостатня для повного розмежування передньої та задньої стінок матки ї не перешкоджає їхньому "злипанню" |41.
Відомий спосіб лікування ВС, який включає проведення гістероскопічного адгезіолізису для видалення фіброзних зрощень в порожнині матки з наступним внутрішньоматковим введенням балона катетера Фолея |5). Його поміщають в порожнину матки і протягом декількох днів він зберігає поділ стінок матки з меншою кількістю ускладнень в порівнянні з іншими ВМК.
Однак його використання обмежене через потребу в госпіталізації під час та декілька днів після проведення процедури, а також виникнення ризиків висхідного інфікування. Біль, що супроводжує проведення даної процедури, і необхідність короткочасного перебування балона катетера в порожнині матки не дають можливості отримати достовірні результати щодо запобігання внутрішньоматковому спайкоутворенню |4|.
Відомий спосіб лікування ВС, який включає проведення гістероскопічного адгезіолізису для видалення фіброзних зрощень в порожнині матки з наступним внутрішньоматковим введенням препарату рекомбінантної гіалуронової кислоти "Реві реформ" в кількості 2 мл, причому перший раз вводять на 5-7 день МЦ після проведення гістероскопії, а потім ін'єкції проводять на 3-4-й і 7-8-й день наступного МЦ на фоні протизапальної терапії (б).
Недоліком відомого способу є його недостатня ефективність, травматичність, болісність внутрішньоматкових ін'єкцій, висока вартість препарату та токсичний вплив на організм гіалуронової кислоти (71.
Відомий, вибраний за прототип, спосіб лікування ВС (|8В| шляхом гістероскопічного адгезіолізису з подальшою інсталяцією лікарських речовин на тлі гормональної терапії за допомогою дитячого катетера Фолея, який поміщають в порожнину матки, через отвори в дистальному кінці катетера вводять суміш 100 мг Філграстиму і 1,5 мл Мезогелю щодня протягом б днів. Дане лікування проводять на фоні гормональної терапії з першої доби післяопераційного періоду: Дивігель нашкірно по 1-2 г і Дюфастон по 20-40 мг на добу до 25-го дня МЦ. Впродовж наступних двох МЦ для замісної гормональної терапії застосовують
Фемостон 1/10 або 2/10 з додаванням Дюфастону по 10-20 мг на добу з 16 по 25 дні циклу.
Недоліком відомого способу лікування ВС є його неекономічність, небезпечність та недостатня ефективність. Причиною недоліків є застосування у великому об'ємі високовартісного препарату Філграстим, який проявляє тяжкі побічні ефекти, та відсутність метаболічної терапії. Ще одним недоліком відомого способу є введення в матку катетера
Фолея, бо таке лікування потребує госпіталізації під час проведення 6 процедур інсталяції лікувальної суміші та після нього. Біль, що супроводжує проведення даної процедури, і необхідність короткочасного перебування балона катетера в порожнині матки не дають можливості отримати достовірні результати щодо запобігання внутрішньоматковому спайкоутворенню |4|.
В основу корисної моделі поставлено задачу в способі лікування ВС шляхом удосконалення комплексної післяопераційної терапії із застосуванням достатнього об'єму безпечного та економічного гелю, комплексного орального контрацептиву (КОК) і додаткової метаболічної терапії забезпечити економічність, безпечність та підвищення ефективності лікування ВС, зниження частоти рецидивів патології та безпліддя, можливість амбулаторного лікування. При цьому частота рецидивів знижується на 28,8 95, частота настання вагітності зростає на 28,8 95, а спонтанна вагітність настає в 2,9 разу частіше, затрати на курс лікування в 300 разів менші, ніж при лікуванні за відомим способом-прототипом.
Поставлена задача вирішується тим, що заявлено спосіб лікування ВС шляхом гістероскопічного адгезіолізису з наступним введенням в порожнину матки Мезогелю та гормональної терапії З місяці поспіль.
Новим у заявленому способі є те, що Мезогель в порожнину матки вводять шприцом в кількості 20-30 мл в залежності від об'єму порожнини матки, як гормональну терапію призначають прийом КОК Ярина, додатково призначають метаболічний препарат Актовегін по 200 мг двічі на добу впродовж 30 днів.
Ще однією відмінністю заявленого способу є те, що прийом КОК Ярина призначають з 1-го дня кожного МЦ по 1 пігулці 1 раз на добу впродовж 21 дня із семиденною перервою.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю ознак, що заявляються, та технічним
Зо результатом полягає у такому.
Після закінчення гістероскопічного адгезіолізису як за відомим способом-прототипом, так і за способом лікування ВС, що заявляється, внутрішньоматково вводять гель, який виконує роль штучного тимчасового "бар'єру" між пошкодженими поверхнями матки, забезпечуючи розподіл цих поверхонь на час їх загоєння.
При цьому, за відомим способом поміщають в порожнину матки катетер Фолея, через нього виконують 6 процедур введення суміші, яка складається з 100 мг препарату Філграстим та 1,5 мл Мезогелю. Філграстим - гемопоетичний фактор росту. Використовують його для хіміотерапії в онкології та гематології. Препарат Філграстим високовартісний. Мінімальні затрати на курс лікування цим препаратом (на б процедур введення) за українськими цінами складають 1878000 грн. (9), а за російськими - 10000000 руб. (10)Ї. Окрім цього Філграстим проявляє значний токсичний вплив на всі органи і системи організму, має значний список протипоказань
ПОЇ.
За способом, що заявляється, використовують лише 20-30 мл антиадгезивного гелю
Мезогель (протиспайковий гель на основі природного полімеру карбоксиметилцелюлози) в залежності від об'єму порожнини матки, який вводять шприцом. Негативної побічної дії на організм жінки Мезогель не чинить. Він діє як штучний тимчасовий "бар'єр" між пошкодженими поверхнями, забезпечуючи ефективний розподіл поверхонь на час їх загоєння, а потім розсмоктується. Зменшення злипання поверхонь тканин перешкоджає виникненню спайок за рахунок утворення захисного гідрофільного шару. Завдяки своїм властивостям (стерильність, біосумісність, розсмоктуваність, в'язкість) антиадгезивний гель ефективний в присутності крові й ексудату, не є живильним середовищем для мікроорганізмів, не інкапсулюється. Затрати на курс лікування цим препаратом за українськими цінами складають 4400-6600 грн., що в 300 разів дешевше, ніж за прототипом.
За відомим способом в матку вводять катетер Фолея і впродовж 6 днів через нього вводять суміш Філграстиму та Мезогелю. Таке лікування потребує госпіталізації під час проведення процедур. Біль, що супроводжує проведення даної процедури, і необхідність короткочасного перебування балона катетера в порожнині матки не дають можливості отримати достовірні результати щодо запобігання внутрішньоматковому спайкоутворенню |4)Ї. За способом, що заявляється, Мезогель вводять шприцом в порожнину матки один раз. Лікування проводять 60 амбулаторно.
Вибраний за способом, що заявляється, як гормональна терапія КОК Ярина, є сучасним збалансованим щодо якісного і кількісного складу препарат. Це - низькодозований монофазний пероральний комбінований естроген-гестагенний (етинілестрадіол / дроспіренон) препарат (111.
З метою корекції метаболічних порушень і наслідків ішемії, відновлення гемодинаміки й активності рецепторного апарату ендометрію для лікування ВС використовували Актовегін - метаболічний препарат, до складу якого входять низькомолекулярні пептиди і деривати нуклеїнових кислот. Актовегін активує клітинний метаболізм шляхом збільшення транспорту, накопичення та посилення внутрішньоклітинної утилізації глюкози та кисню, що призводить до прискорення метаболізму аденозинтрифосфату (АТФ) і підвищення енергетичних ресурсів клітини в умовах загоєння ранової поверхні, посилює кровопостачання.
Як показали наукові та клінічні дослідження, застосування для комплексного лікування ВС гістероскопічного адгезіолізису та гелевої, гормональної, метаболічної терапії значно підвищує його ефективність, економічність, безпечність.
Причини ефективності комплексного лікування за способом, що заявляється, не досліджували. Можливо, існує потенційований вплив хірургічного втручання та окремих лікувальних засобів, рекомендованих доз, режимів при їхньому поєднаному застосуванні.
Підібрана дослідним шляхом схема лікування виявилась найефективнішою завдяки вдалому поєднанню порядку дії механізмів, нашарування, переходу одного в інший, подальшого їх продовження: ліквідації фібротичних волокон, нормалізації гормонального фону, прискорення метаболізму, підвищення імунітету і т. ін.
Суттєвою ознакою заявленої корисної моделі є вибрані режими лікування та дози препаратів. Дослідним шляхом доведено, що заявлені дози та режими є оптимально безпечними та ефективними для лікування ВС.
Ефективність лікування ВС за заявленим способом доведена шляхом клінічних досліджень.
Для клінічних досліджень методом суцільної вибірки були відібрані 36 жінок 35-45 років із ВС. В залежності від способу лікування даної патології пацієнтки були розділені на дві групи. В групі І (п-16) лікування ВС здійснювали за способом, що заявляється, в групі ІІ (п-20) - за відомим способом-прототипом. У пацієнток обох груп в анамнезі відзначали досить високу частоту запальних захворювань (68,8 95 і 65,0 95 відповідно), а також оперативні втручання на матці
Зо (50,0 і 45,0 Фо), що є основним етіологічним фактором розвитку ВС. Основною скаргою пацієнток в обох групах було безпліддя. Як до лікування, так і після нього вивчено віддалені результати лікування ВС через 12 місяців.
Порівняльні результати лікування ВС за способом, що заявляється, та за відомим способом- прототипом наведено в таблиці.
Таблиця
Віддалені порівняльні результати лікування ВС в двох групах, п (95)
Примітка: "використали точний критерій Фішера та хХ"-критерій.
Вивчення віддалених результатів лікування ВС показало (табл.), що частота рецидивів знижується на 28,8 95 (6,295 проти 35,0 90), частота настання вагітності зростає на 28,8 95 (93,8 95 проти 65,0 95). Причому, спонтанна вагітність настає в 2,9 разу частіше, ніж при лікуванні за відомим способом-прототипом (43,8 95 проти 15,0 95).
Спосіб лікування ВС, що заявляється, виконують наступним чином.
Хворій з діагностованими ВС проводять гістероскопічний адгезіолізис шляхом рідинної гістерорезектоскопії за стандартною методикою (121.
Використовують гістерорезектоскоп марки "КАВІ ТОН" (5ТОВ МЕПІСАЇ АС, Швейцарія) та розчин Турусолу (ТОВ "Юрія-Фарм", Україна). Для роз'єднання синехій використовують петельний електрод. При виявленні дифузних процесів ендометрію виконують повне видалення ендометрію під візуальним контролем із застосуванням методу "холодної" петлі. У разі відсутності патологічних змін виконують біопсію ендометрію. Для коагуляції ділянок кровотечі після розсічення застосовують кульові електроди. Після закінчення гістероскопічного адгезіолізісу вводять Мезогель (ТОВ "Лінтекс", РФ) внутрішньоматково за допомогою шприца в кількості 20-30 мл в залежності від об'єму порожнини матки. Як гормональну терапію призначають прийом КОК Ярина (Вауєг Рнапта АС, ФРН) з 1-го дня кожного МЦ по 1 пігулці 1 раз на добу впродовж 21 дня з наступною перервою в 7 днів. Такий курс виконують впродовж З місяців. Паралельно призначають метаболічний препарат Актовегін (Мусотей А!йзійа; Австрія) по 200 мг двічі на добу впродовж 30 днів. Через 1 місяць після операції виконують контрольне
УЗД з метою оцінки сформованої порожнини матки, стану ендометрію. При виявленні інфекційного збудника призначають відповідну антибіотикотерапію.
Конкретні приклади виконання способу.
Приклад Мо 1. Хвора Н., 39 років, госпіталізована в гінекологічну клініку з діагнозом:
Безпліддя ІЇ, матковий фактор. Не вагітніє впродовж 9 років. Має обтяжений гінекологічний анамнез: хронічний ендометрит, 2 медичні аборти, лапароскопія, адгезіолізис, правостороння цистектомія з приводу ендометріоми, двічі проведено лікувально-діагностичне вишкрібання стінок порожнини матки з приводу рецидивуючої вогнищевої гіперплазії ендометрію.
При УЗД в клініці у хворої Н. виявлено ВС. Проведено лікування ВС за способом, що заявляється. Хворій виконали гістероскопічний адгезіолізис шляхом рідинної гістерорезектоскопії. Роз'єднання ВС виконали петельним електродом. Під візуальним контролем методом "холодної" петлі виконали повне видалення ендометрію. Після закінчення гістероскопічного адгезіолізісу ввели Мезогель внутрішньоматково за допомогою шприца в кількості 20 мл (об'єм порожнини матки при УЗД 60,54 см3). Як гормональну терапію призначили прийом КОК Ярина з 1-го дня кожного МЦ по 1 пігулці 1 раз на добу впродовж 21 дня з наступною перервою в 7 днів З місяці поспіль. Паралельно хвора Н. приймала метаболічний препарат Актовегін по 200 мг двічі на добу впродовж 30 днів. Через 1 місяць після операції виконали контрольне УЗД для оцінки сформованої порожнини матки, яке показало задовільний стан ендометрію, відсутність ВС. Через 10 місяців у пацієнтки настала спонтанна вагітність.
Приклад Мо 2. Хвора Л., 45 років, госпіталізована в гінекологічну клініку з діагнозом:
Безпліддя І! 8 років. Гіпоменорея. В анамнезі одні пологи, один аборт, в 2011 р. - правостороння трубна вагітність.
При УЗД та гістероскопічному дослідженні в клініці у хворої Л. виявлено ознаки ендометриту, ВС. Проведено лікування ВС за способом, що заявляється, як це описано в
Зо прикладі Мо 1. На відміну від прикладу Мо 1, хворій Л. ввели Мезогель внутрішньоматково в кількості 30 мл, бо об'єм порожнини матки при УЗД дорівнював 99,45 см3. Проведене в клініці мікробіологічне дослідження біоптату ендометрію з визначенням чутливості мікрофлори до антибактеріальних препаратів показало чутливість до офлоксацину, який хворій призначено перорально по 0,2 г двічі на день впродовж 10 днів. Через 1 місяць після операції виконали контрольне УЗД для оцінки сформованої порожнини матки, яке показало задовільний стан ендометрію, відсутність ВС. Через 12 місяців у пацієнтки настала спонтанна вагітність.
Джерела інформації: 1. Емапе-НоекКег Е.А., Моипу 5.Ї. Епдотейіа! гесеріїміу апа іпігацієгіпе аднезіме адізєазе // зетіпагв іп гергодисіїме теадісіпе. - 2014. - Мої. 32(5). - Р.392-401. 2. Хіао 5., Мап У., Хиє М. еї а. ЕПоіоду, ігеайтепі, апа гергодисіїме ргодповів ої мотеп мій тодегаїе-іо-5емеге іпігацієгіпе адпевіопв // Іпі. У. Супаесої. Орзівєї-2014. - Мої. 125(2). - Р. 121- 124.
З. Маррі С, аї брієгіо Загдо А., Стесо Е. єї аї. Ргемепійп ої адпевзіоп5 іп дупаесоіодісаї епдозсору // Нит. Нергод. Орааїгїе. - 2007. - Мої. 13(4). -Р.379-394. 4. Попов А.А. Мананникова Т.Н., Колесник Н.А. и др. Профилактика спаечного процесса после гинекологических операций // Российский вестник акушера-гинеколога. - 2012. -Мо 12(3). -
С. 24-30. 5. Огпе А.А.Е., Агікеп М.Е., Ідбеой У.О. А сотрагізоп ої їмо адіопсіїме ігеайтепів ог іпігашегіпе адпевіоп5 гоїІом/іпа Іузів // Іі. ). Супес. ОбБвівї. - 2003. - Мої. 82. - Р. 49-56. б. Пат. КО Мо 2581912, МПК АбІК 31/728, АбІР 15/00. Способ лечения хронического зндометрита и синехий полости матки. Опубл. 20.04.2016. Бюл. Мо 11. 7. пор /Ліїме.сот.ца/оеашу/ргоїїмороКагапіуа-К-ргітепепіуи-діа!штопомоу-
Ківіоту. 111597115892. Піті 8. Пат. КО Мо 2582226, МПК АбІК 38/18, АбІК 31/717, АбІР 15/00. Способ лечения и профилактики рецидивов внутриматочньїх синехий. Опубл. 20.04.2016. Бюл. Мо 11. 9. пер://теадргомзе.сот.паліІдгавійт-сепа/иКгаїпа 10. пнор:/Ле-Татт .ги/2015-12-06-06-24-47/пе|родеп 11. пнорв/Лумли.гівпеїглиЛп іпдех ій 23407.піт 12. (пир/Лимлу. теавзестеї. пеу/діпеКоІодіуа/пігигдіуа-9/39-дівїего5КоріспезкКів-орегасії) (516)

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб лікування внутрішньоматкових синехій шляхом гістероскопічного адгезіолізису з наступним введенням в порожнину матки Мезогелю та гормональної терапії З місяці поспіль, який відрізняється тим, що Мезогель в порожнину матки вводять шприцом в кількості 20-30 мл в залежності від об'єму порожнини матки, а як гормональну терапію призначають прийом комбінованого орального контрацептиву Ярина, додатково призначають метаболічний препарат Актовегін по 200 мг двічі на добу впродовж З0 днів.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що прийом комбінованого орального контрацептиву Ярина призначають з 1-го дня кожного менструального циклу по 1 пігулці 17 раз на добу впродовж 21 дня із семиденною перервою.
UAU201708974U 2017-09-08 2017-09-08 Спосіб лікування внутрішньоматкових синехій UA122569U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708974U UA122569U (uk) 2017-09-08 2017-09-08 Спосіб лікування внутрішньоматкових синехій

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708974U UA122569U (uk) 2017-09-08 2017-09-08 Спосіб лікування внутрішньоматкових синехій

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122569U true UA122569U (uk) 2018-01-10

Family

ID=60956024

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201708974U UA122569U (uk) 2017-09-08 2017-09-08 Спосіб лікування внутрішньоматкових синехій

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA122569U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Eftekhar et al. Can autologous platelet rich plasma expand endometrial thickness and improve pregnancy rate during frozen-thawed embryo transfer cycle? A randomized clinical trial
Gan et al. Efficacy of freeze‐dried amnion graft following hysteroscopic adhesiolysis of severe intrauterine adhesions
Shetty et al. A comparison of oral and vaginal misoprostol tablets in induction of labour at term
Yang et al. Office hysteroscopic early lysis of intrauterine adhesion after transcervical resection of multiple apposing submucous myomas
KR101546101B1 (ko) 조산 예방을 위한 프로제스테론
Liu et al. Creation of a female rabbit model for intrauterine adhesions using mechanical and infectious injury
Giacalone et al. Cervical ripening with mifepristone before labor induction: a randomized study
RU2582226C1 (ru) Способ лечения и профилактики рецидивов внутриматочных синехий
Shen et al. Efficacy of autologous platelet-rich plasma in preventing adhesion reformation following hysteroscopic adhesiolysis: a randomized controlled trial
RU2581912C1 (ru) Способ лечения хронического эндометрита и синехий полости матки
Rameez et al. Nitric oxide donor isosorbide mononitrate for pre‐induction cervical ripening at 41 weeks' gestation: a randomized controlled trial
Park et al. Successful vaginal birth after prior cesarean section in a patient with pyoderma gangrenosum
Güney et al. Intrauterine lidocaine plus buccal misoprostol in the endometrial biopsy
Khalaf et al. A randomized double-blind controlled trial of two different doses of self-administered vaginal misoprostol for successful copper intrauterine device insertion
RU2525533C1 (ru) Способ лечения и профилактики рецидивов внутриматочных синехий
Abd-El-Maeboud et al. Vaginal acidity enhancement with a 3% acetic acid gel prior to misoprostol treatment for pregnancy termination in the midtrimester
Lin et al. Efficacy of hysteroscopic cervical resection for cervical stenosis
Salma et al. Observational study of new treatment proposal for severe intrauterine adhesion.
RU2557957C1 (ru) Способ лечения больных с хроническим эндометритом и трубно перитонеальным фактором бесплодия
RU2376989C1 (ru) Способ лечения больных бесплодием, обусловленным ановуляцией на фоне хронического и острого воспаления органов малого таза
Qu et al. Post-hysteroscopy Duration of the Cook Balloon Uterine Stent Effect on the Re-adhesion Formation
UA122569U (uk) Спосіб лікування внутрішньоматкових синехій
RU2541089C1 (ru) Способ комплексного лечения наружного генитального эндометриоза
RU2695338C1 (ru) Способ коррекции трофических нарушений эндометрия
Paz et al. Second trimester abortion by laminaria followed by vaginal misoprostol or intrauterine prostaglandin F2α: a randomized trial