UA122288C2 - Центрифуга протитечійна осаджувальна - Google Patents

Центрифуга протитечійна осаджувальна Download PDF

Info

Publication number
UA122288C2
UA122288C2 UAA201813085A UAA201813085A UA122288C2 UA 122288 C2 UA122288 C2 UA 122288C2 UA A201813085 A UAA201813085 A UA A201813085A UA A201813085 A UAA201813085 A UA A201813085A UA 122288 C2 UA122288 C2 UA 122288C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
liquid phase
truncated cone
rotor
centrifuge
central part
Prior art date
Application number
UAA201813085A
Other languages
English (en)
Inventor
Георгій Петрович Трошин
Андрій Олександрович Шкоп
Наталія Георгіївна Пономарьова
Original Assignee
Георгій Петрович Трошин
Андрій Олександрович Шкоп
Наталія Георгіївна Пономарьова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Георгій Петрович Трошин, Андрій Олександрович Шкоп, Наталія Георгіївна Пономарьова filed Critical Георгій Петрович Трошин
Priority to UAA201813085A priority Critical patent/UA122288C2/uk
Publication of UA122288C2 publication Critical patent/UA122288C2/uk

Links

Landscapes

  • Centrifugal Separators (AREA)

Abstract

Винахід належить до пристроїв для розділення сумішей рідкого і твердого, і може бути застосований у гірничо-переробній, хімічній та інших галузях промисловості. Центрифуга протитечійна осаджувальна включає корпус, установлений в ньому ротор, який складається з трьох частин, крайні з яких являють собою зрізані конуси, які своїми більшими основами стикаються з центральною частиною, розташований усередині ротора коаксіально шнек, виконаний у вигляді барабана, з укріпленими на ньому витками спіралі, у одному зрізаному конусі виконані вікна для вивантаження твердої фази, у іншому - отвори для відведення рідкої фази, згідно з винаходом, центральна частина являє собою також зрізаний конус, який своєю більшою основою стикається із зрізаним конусом, у якому виконані отвори для відводу рідкої фази, причому центрифуга обладнана зливними пробками, установленими в місці з’єднання центральної частини і зрізаного конуса, в якому виконані отвори для відведення рідкої фази. Крім того, зливна пробка являє собою автоматичний клапан зливу. Технічний результат, який досягається при використанні даного винаходу, полягає в підвищенні якості технологічного процесу шляхом забезпеченні повного витікання рідкої фази при зливі.

Description

Винахід належить до пристроїв для розділення сумішей рідкого і твердого, і може бути застосований у гірничо-переробній, хімічній та інших галузях промисловості.
Аналогом центрифуги, що заявляється, є центрифуга протитечійна, що включає корпус, ротор, який складається з циліндричної і конічної частин, з отворами для зливу фугату і вікнами для вивантаження осаду і шнек, розміщений коаксіально ротора і виконаний у вигляді барабана з укріпленими на ньому витками спіралі, (патент України на корисну модель Мо 27997, опубл. 26.11.2007 р.).
До недоліків даного аналога слід віднести великі енергетичні витрати на транспортування твердої фази шнеком уздовж всієї довжини циліндричної частини ротора до вікон Її вивантаження.
Відома також центрифуга-седікантерФ фірми Біомед, що включає корпус, ротор, який складається з двох конічних частин, і шнек, розміщений коаксіально ротора і виконаний у вигляді барабана з укріпленими на ньому витками спіралі.
У даному пристрої тверда і рідка фази рухаються в одному напрямку (інтернет ресурс - тай«ФпПоймед.сот).
До відмінностей даного аналога слід віднести те, що така центрифуга є прямотечійною.
Найближчим аналогом центрифуги, що заявляється, є центрифуга протитечійна, що включає корпус, установлений в ньому ротор, який складається із трьох частин, крайні з яких являють собою зрізані конуси, а центральна частина виконана у вигляді циліндра, зрізані конуси своїми більшими основами стикаються з центральною частиною. Усередині ротора коаксіально розташований шнек, виконаний у вигляді барабана з укріпленими на ньому витками спіралі. У одному зрізаному конусі виконані вікна для вивантаження твердої фази, у іншому - отвори для відведення рідкої фази. При цьому частина шнека, розміщеного в зрізаному конусі з вікнами для вивантаження рідкої фази, має крок, який виконаний послідовно збільшеним в бік меншої основи зрізаного конуса. (Патент Росії на винахід Мо 2649448 "Центрифуга осадительная" від 17.01.2017 р, опубл. 03.04.2018 р.)
До недоліків найближчого аналога слід віднести неповний злив рідкої фази під час зупинки центрифуги, що погіршує якість технологічного процесу, особливо для харчової промисловості.
В основу винаходу поставлено технічну задачу створення такої центрифуги протитечійної
Зо осаджувальної, у якій за рахунок виконання нової конструктивної форми ротора вдалось би забезпечити покращення зливу рідкої фази під час зупинки центрифуги і, за рахунок цього, підвищити якість технологічного процесу.
Технічний результат, який досягається при використанні даного винаходу, полягає в підвищенні якості технологічного процесу.
Даний технічний результат досягається тим, що центрифуга протитечійна осаджувальна включає корпус, установлений в ньому ротор, який складається з трьох частин, крайні з яких являють собою зрізані конуси, які своїми більшими основами стикаються з центральною частиною, розташований усередині ротора коаксіально шнек, виконаний у вигляді барабана, з укріпленими на ньому витками спіралі, у одному зрізаному конусі виконані вікна для вивантаження твердої фази, у іншому - отвори для відведення рідкої фази, згідно з винаходом, центральна частина являє собою також зрізаний конус, який своєю більшою основою стикається із зрізаним конусом, у якому виконані отвори для відводу рідкої фази, причому центрифуга обладнана зливними пробками, установленими в місці з'єднання центральної частини і зрізаного конуса, в якому виконані отвори для відведення рідкої фази.
Крім того, зливна пробка являє собою автоматичний клапан зливу.
Аналіз співставлення з найближчим аналогом свідчить, що центрифуга, що заявляється, відрізняється тим, що центральна частина являє собою також зрізаний конус, який своєю більшою основою стикається із зрізаним конусом, у якому виконані отвори для відводу рідкої фази, причому центрифуга обладнана зливними пробками, установленими в місці з'єднання центральної частини і зрізаного конуса, в якому виконані отвори для відведення рідкої фази.
Крім того, зливна пробка являє собою автоматичний клапан зливу.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю суттєвих ознак технічного рішення і технічним результатом, який досягається, полягає в наступному.
У центрифузі - найближчому аналогу даного винаходу, найнижча точка ротора сполучена з горизонтальною складовою центральної частини ротора, виконаної у вигляді циліндра. Це не сприяє зливу рідини під час зупинки центрифуги. У центрифузі, яка заявляється, центральна частина ротора виконана у вигляді зрізаного конуса, що сприяє зливу рідкої фази, тому виконання центральної частини ротора у вигляді зрізаного конуса є суттєвою ознакою винаходу.
Обладнання центрифуги зливними пробками також впливає на досягнення технічного (516) результату.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням, де зображений загальний вигляд центрифуги.
Центрифуга осаджувальна містить корпус 1, установлений в ньому ротор 2, який складається з трьох частин. Крайні з них являють собою зрізані конуси З та 4, які своїми більшими основами стикаються з центральною частиною 5, яка також виконана у вигляді зрізаного конуса.
Усередині ротора коаксіально розташований шнек б, виконаний у вигляді барабана 7 з укріпленими на ньому витками спіралі 8.
У зрізаному конусі З виконані вікна для вивантаження твердої фази 9, а у зрізаному конусі 4 виконані отвори для відведення рідкої фази 10.
Центрифуга обладнана трубою живлення 11 для подачі суспензії у ротор 2.
Центрифуга також обладнана зливними пробками 12, встановленими в місці з єднання центральної частини 5 із зрізаним конусом 4 з вікнами для відведення рідкої фази.
У окремому випадку виконання зливні пробки 12 являють собою автоматичні клапани зливу.
Центрифуга працює наступним чином.
Суспензія, що підлягає розділенню, по трубі живлення 11 попадає у ротор 2 центрифуги, заповнює ротор 2.
У роторі 2 під дією відцентрових сил, які створюються обертаннями ротора, відбувається розділення суспензії на тверду і рідку фази. Тверда фаза відкидається до стінок ротора 2.
Витки спіралі 8 шнека 6 переміщують тверду фазу уздовж зрізаного конуса З ротора до вікон вивантаження твердої фази 9.
Рідка фаза, що утворюється під час розділення суспензії, тече у протилежному напрямку - до отворів для відведення рідкої фази 10.
Під час зупинки центрифуги проводять злив рідкої фази. Завдяки конструктивним особливостям ротора, а саме - виконання центральної частини ротора у вигляді зрізаного конуса, рідка фаза повністю витікає із центрифуги, що сприяє підвищенню якості технологічного процесу.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Коо)
1. Центрифуга протитечійна осаджувальна, що містить корпус, установлений в ньому ротор, який складається із трьох частин, крайні з яких являють собою зрізані конуси, які своїми більшими основами стикаються з центральною частиною, розташований усередині ротора коаксіально шнек, виконаний у вигляді барабана, з укріпленими на ньому витками спіралі, у одному зрізаному конусі виконані вікна для вивантаження твердої фази, у іншому - отвори для відводу рідкої фази, яка відрізняється тим, що центральна частина ротора являє собою також зрізаний конус, який своєю більшою основою стикається із зрізаним конусом, у якому виконані отвори для відводу рідкої фази, причому центрифуга обладнана зливними пробками, установленими в місці з'єднання центральної частини і зрізаного конуса, в якому виконані отвори для відведення рідкої фази.
2. Центрифуга за п. 1, яка відрізняється тим, що зливна пробка являє собою автоматичний клапан зливу.
UAA201813085A 2018-12-29 2018-12-29 Центрифуга протитечійна осаджувальна UA122288C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201813085A UA122288C2 (uk) 2018-12-29 2018-12-29 Центрифуга протитечійна осаджувальна

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201813085A UA122288C2 (uk) 2018-12-29 2018-12-29 Центрифуга протитечійна осаджувальна

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122288C2 true UA122288C2 (uk) 2020-10-12

Family

ID=73717374

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201813085A UA122288C2 (uk) 2018-12-29 2018-12-29 Центрифуга протитечійна осаджувальна

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA122288C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2711854A (en) Centrifuge for separating sludge from liquids
US20180001329A1 (en) Solid Bowl Centrifuge
KR100953671B1 (ko) 회전각을 가지는 농축액 또는 케이크 토출구를 구비한 스크류데칸터형 원심분리기
RU2013120494A (ru) Способ разделения фаз продукта с помощью центрифуги
UA122288C2 (uk) Центрифуга протитечійна осаджувальна
RU165200U1 (ru) Устройство разделения твердой и жидкой фракции
RU2020107310A (ru) Устройство для обработки отходов с целью разделения фракций для переработки
RU2417844C1 (ru) Центрифуга с непрерывной выгрузкой осадка
US1749291A (en) Centrifugal separator
CN105880038A (zh) 一种自来水污泥彻底分离设备
RU2649448C1 (ru) Центрифуга осадительная
CN104475273A (zh) 自动卸料式离心机
ES2338964B2 (es) Metodo y aparato para separar y extraer diferentes productos a partirde pastas de frutas que contienen aceite y similares.
WO2018136021A1 (ru) Осадительная центрифуга
EP2392405A3 (de) Separator
RU75328U1 (ru) Шнековая центрифуга
US2058026A (en) Separating apparatus
KR20130100547A (ko) 슬러지 농축장치
RU2014102186A (ru) Сетчатая корзиночная центрифуга и способ
US7985171B2 (en) Continuous loading and unloading centrifuge
SU110886A1 (ru) Автоматическа центрифуга периодического действи
KR101595997B1 (ko) 탈수 및 농축 겸용 원심 분리기
CN205323995U (zh) 可连续排渣的管式离心机
RU2656330C1 (ru) Осадительная центрифуга
RU2778534C2 (ru) Шнековая центрифуга